Bouw- en Weiland best Weiland, Een Huis en Erf Nlanlels - lUantelcoslumes. Cosluumrokken en Kinderniaiilels, Firma M. STRUIJK, v.h. Janssen- Steegmans. Staan ter dekking: CICERO, FRANS IV, LANDBOUWKALK. boeilkoope verkoophuizen van f*ebrs, Verhees. Groothandel in Spiegel- en Vensterglas, Drogerijen en Borstelwerk. pijnloos. behoorende bij let Nieuwsblad voor tiet Land van Hensden ei Alteia va Zaterdai 4 Mei 1912, No. 3150. De Notaris J. J. TAN DER KAADEN, verkoopen Het Oudste, Het Beste, Het voordeeligste adres voor: Plaatsii mat scMMjjto larantie. Mannheimer Cement. 7 s-BOSCH. ]Viatoliii, Nieuwe Sanitaire Waterverf. Notaris Kerkhoven te Werkendam, veilen en verkoopen, Openbare Vrijwillige Verkooping. Ons Magazijn is Zondags tot 2 uur geopend. bij Gebr. Oerlemans van der Schans op den Assem te Drongelen, BENOJT, Tandheelkundigs behandeling Oppert 156, Rotterdam. J ilttller, Hooptraat, hoek Kortenflijk A 9, Goriochem. Verder: Luiksche Meelkalk, And. Tras, Eng. en Oosterh. Buizen enz. BUITENLAND. De auto-bandieten. De auto-bandieten Garniet en Valet zijn nog altijd niet gepakt. Te Parijs ging weer het gerucht, dat Guichard op het punt was een gewichtige aanhou ding te doen en er wordt gezegd, dat de politie een ernstig spoor volgt. De politie houdt nu in het bijzonder het oog op de woningen van allerlei anar chisten, die men in staat acht huisves ting aan Gamier en Valet te verleenen. Er hebben voortdurend huiszoekingen plaats in de buitenwijken en voorsteden van Parijs. Tot dusver zonder gevolg. De Petit Parisien komt verzekeren, dat de politie van de verblijfplaats van Gamier en Valet volkomen op de hoogte is. De beide bandieten zouden zich in gezelschap van nog eenige boosdoeners verschanst hebben in een klein villaatje in een gemeente van Seine-en-Marne, aan den oostelijken spoorweg gelegen, niet ver van Parijs. De bende in het villaatje zou tot aan de tanden gewa pend zijn en over een menigte bommen beschikken en om nu niet onnoodig de levens te wagen van hen, die de bende zullen inrekenen, neemt de poli tie volgens de Petit Parisien lang zaam maar zeker de noodige maatre gelen Reeds hebben, zoo zegt het blad, de bewoners der naburige villa's aan zegging gekregen bij het eerste alarm het veege lijf te bergen en ook is hun geheimhouding opgelegd De Petit Parisien zegt het en het blad weet ver der nog mede te deelen, dat de politie een formeel beleg om de villa der boeven zal slaan. De rechter van instructie heeft Ray mond la Science, Carouy en Dieudonné geconfronteerd met twee vrouwen, die te Liverduu (Meurthe-en-Moezel) getuige zijn geweest van den inbraak. Beide vrouwen verklaarden met groote stel ligheid de drie boeven in de inbrekers te herkennen. Een der vrouwen heeft ook in De cember Carouy, Raymont la Science en Dieudonné in Nancy gezien in het huis van een schrijnwerker, Reinert gehee- ten. De mededeelingen van djpze vrouw hebben tot de onmiddellijke aanhouding van het echtpaar Reinert te Nancy aan leiding gegeven en tevens is uit haar verklaringen gebleken, dat de bewering van Dieudonné als zou hij op den dag van den aanslag in de Ordener-straat niet te Parijs zijn geweest, onwaar is. Onze lezers zullen zich wel herinne ren, dat Carouy aangehouden is in het station van Lozère, een kl in plaatsje aan de Yvette, toen hij er op den trein naar Parijs stond te wachten. Een paar dagen later kwam het bericht, dat er op een bewoner van Lozère, Graulhaut goheeten, een aanslag gepleegd was. De man werd door verschillende revolver schoten getroffen. Reeds dadelijk is er toen verband gezocht tussschen de aan houding van Carouy en den aanslag op Graulhaut, en thans komt de Guerre sociale, die, zooals men weet tot anar chistische kringen in nauwe betrekking staat, mededeelen, dat men in den aan slag op Graulhaut inderdaad met een wraakneming te doen heeft. Graulhaut, zelf anarchist, heeft de aanwezigheid van Carouy aan de politie verklikt en is de oorzaak geweest, dat de bandiet op het station van Lozère vrijwel in de armen der agenten liep. Te Juvisy bij Parijs is bij een aard- werker, met name Zumbrunnen, huis zoeking gedaan, omdat men hem ver dacht een schuilplaats verschaft te heb ben aan een der autobandieten. Ofschoon de gendarmes niets verdachts vonden, is Zumbrunnen in hechtenis genomen. In Albanië laten de benden zich weer gelden. Koeriers zijn plotseling spoor loos verdwenen. Rijke kooplieden wor den door de roovers opgepakt en deze eischen een groot losgeld van de familie. Handelsreizigers durven Albanië niet meer afreizen en de zaken staan stil. De Tweede Kamer van den Zweed- schen Rijksdag had onlangs met 119 tegen 54 stemmen de doodstraf afge schaft. De Eerste Kamer heeft het wets ontwerp echter verworpen. Nu zal een vereenigde zitting moeten beslissen. guldens) benevens eenige voorwerpen moeten ontvreemd zijn. Woensdagavond omstreeks half-elf is bij het verlaten van een bierhuis aan de Westzijde te Zaandam, zekere K., aldaar, door een messteek gevaarlijk gewond. Hij werd hevig bloedend en bewusteloos opgenomen. De dader is gearresteerd. Het 17-jarige R. K. meisje uit Arn hem, dat, moeder geworden, nergens onderdak kon krijgen, is, naar het Hdbl. meldt, met haar kind door het Leger des Heils opgenomen in de Annastich- ting in Den Haag. De Res.bode meldt, dat moeder en kind in de R. K. Annastichting, in de Mariastraat te 'sGravenhage, opgenomen zijn, en dus niet in een inrichting van het Leger des Heils. De politie te 's-Gravenhage heeft een onderzoek ingesteld naar aanleiding van een poging tot inbraak, welke dezer dagen beproefd is in het in aanbouw zijnde Vredespaleis. Men is door een klein raam binnen het gebouw gekomen en heeft beproefd de brandkast te openen. Dit is echter niet gelukt. Alleen heeft het morrelen aan die kast teweeggebracht, dat zij eenigen tijd niet geopend kon worden. Er is niets ontvreemd. Als verdachte bevindt zich een van de vele werklieden, die bij den bouw betrokken zijn, in handen van de politie. Rechtzaken. Voor de arrondissements-rechtbank te 's Bosch stonden Dinsdag terecht H. P., 45 jaar, bijgenaamd „de Kikker", en R. v. L 49 jaar, beiden zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. Hun was ten laste gelegd, dat zij in den nacht van 1 op 2 Maart hebben weggenomen: le. onder Vuren een houten boot, tevens zeilboot, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden2e. onder Woudrichem een ijzeren roeiboot, toebe hoorende aan Marius A. Maas; 3e. onder Werkendam een roeiboot, z. g. schietersjol, toebehoorende aan C. Groenewegen. Beide bekl. hebben tegenover den wacht meester der Marechaussee een volledige be kentenis afgelegd, waarop de tweede bekl. thans echter eenigszins terugkwam. De president maakte de opmerking, dat de bekl. reeds herhaaldelijk veroordeeld zijn, de tweede drie maal en de „Kikker" niet minder dan 15 malen, zoodat zijn lijstje vol is. Allerhande misdrijven staan daarop: diefstal, wederspannigheid, onzedelijke han delingen, enz., zoodat men hem de schrik van den Biesbosch noemt. Het O. M. eischte tegen P., „de Kikker", 2| jaar, en tegen den tweeden bekl. l£ jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. ADV ERTENTIEN. BINNENLAND. In de buurtschap Appel, gem. Nijkerk, is Woensdagavond een oude schaapher der met afgesneden hals in het veld gevonden. In een van zijn zakken be vond zich een gesloten knipmes, waar- aau bloed kleefde. Dinsdagavond is er ten huize van den heer H. G. W., aan den Tolsteegsingel te Utrecht, ingebroken, bij afwezigheid van de huisgenooten. Een aanzienlijk bedrag aan geld {verscheidene honderden Terstond gevraagd: in eene zaak van Manufacturen en Koloniale waren, een degelijk Jongmensch P. G., intern, leeftijd circa 19 jaar, bekend in het vak. Zondags vrij. Vereischten vrij v. mil. met prima ref. Br. fr. aan fa. P. P. VAN DONGEN, Raamsdon k(Dorp.) onder Almkerk. zal op Dinsdagen V en 14 Mei 4912, telkens nam. 7 uur precies, in het Café „SPRENGER" te S1 e e u w ij k, voor den heer Dr. G. A. van Geijtenbeek: 2.64.40 114. Douw- en Wei land en hal ven weg, op de Roef, aan de Hon8wijksche steeg en het Laantje, in den Honswijkschen polder, onder Almkerk, kadaster A 3, 4, 6, 7 en 599, in 3 koopen, combinatie en massa. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen te bekomen bij den Heer M. A. BAKS, te Woudrichem en ten kan tore van den Notaris. te Almkerk, is voornemens om op Woensdagen 45 en 22 Mei 1912, telkens 's avonds 7 uur, bij C. DEKKER te Almkerk, in het openbaar, bij Inzet en Afslag, te Eenige perceelen te Almkerk, samen groot 2.11.18 Hectare. op het dorp te Almkerk, groot 91 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. laotelioagaziio JE DUIF", op alle werkdagen, de bekende reeds veel malen bekroonde Dekhengsten zwart met kol, snebje eu witte voeten, N. P. S. No. 886, en donkerbruin, N. P. S. No. 551. Eu op Maandag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag op DEN ASSEM te Drongelen en op Dinsdag en Vrijdag bij den Heer M. J. DE ROON te Wijk de prima Belgische Hengst 3 jaar, donkerbruin met kol en witte achtervoeten. Vader: PRINCE DU CHENOY, B. S. No. 21308. Moeder: ROSALIE, B. S. No. 41505. Alt*OL» BI OHCIt, SPECIAAL CORSETMAGAZIJN, Ui ntliauierstraut 31, 's-lleriogeiiliose!?. Ontvangen eene groote sorteering in de nieuwste modellen Directoire en Droit Dcvant Corsets f 1.50, f 1.75, f 2.10, f 2 40, f 2.60. Extra lange Directoire .Bustokor f 2.90, f 3.25, f 3.75, f 4.25, f 5.25, f 6.50, in prachtige effen en gebrocheerde stoffen, met speciaal voor mij gefabriceerde roestvrije Baleinen. Adjusto Corsets, Américan Style met 4 Jarretelles f 6.25, f 5.25, f 4.25, tailles 60 tot 94 cM. Sagjf" Speciale modellen voor Corpulente Dames, van 74 tot 100 c.M. met elastieken band en onbreekbare Hercules van f 3.25, f 4.75, f 5.25. Modèle Reduclif f 6.25. LAAGSTE PRIJZEN. GROOTSTE SORTEERING. Men vergelijke prijzen en kwaliteiten. Dames neemt proef! Alle tailles voorradig. Bij opgave van juiste taillewijdte, toezending franco p. p. naar alle plaatsen in Nederland. Niet naar genoegen kan geruild worden. Vraagt steeds Hereules-Corsets met onbreekbare Hercules-Baleinen. Goedkoop en sterk. Duizenden in gebruik. Speciale Engros-prïfzen voor ii. BI. Winkeliers. Monsterzendingen franco. GEVEÜTlk» sinds 4812. f 2.per land. f 44».per gel»it. N.B. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. gebrand volgens systeem Prof. LIEBIG, is te Heusden verkrijgbaar bij Joh. Vos- Kipping, Wijkschepoort. Alleenverkoop voor dorcum en Omstreken van de alombekende Goedkoop in 't Gebruik. Het beste adres voor: "tW'ip leveren de beste eigen gefabriceerde droge en aangemaakte Verfwaren in bussen van één en twee pond, ook bij de kleinste hoeveelheden? Tlaf mnofori viin ClEBits VERHEES, Orfhenstraat 28, Intere. Telefoon 383, en aJUclcll AJ in hun tweeden winkel Vuchterstraat 77, Telefoon 384. De bewijzen zijn deze: hun veeljarige en kundige ondervinding; dMrom altijd de beste genoemd. Dus opgepast! Wij leveren de beste WITTE BOEMIVAS 12* et. per kruikje; het beste MARTAC.OA OOlJBBROViS a 12 et. per doos: het beste en mooiste goud dat bestaat. EVAMÉL LAK voor kachel en fiets in alle kleuren. 1 IM l> 0 47" CAO TT17 17 C! Orthenstraat 28. Interc.-Tel. 383. tTTjDTC. t Pi lii II Tl Vuchterstraat 77. Tel. 384. Speeiaal adres voor glazen Denrplaten en Etalage-leggers. A. Voor de Erven P. van de Koppel en H. van Herwijnen.: B. Voor F. van de Koppel en Kinderen A-fTlc^ Speciale sorteering KINDER-COR.SETTEN voor alle leeftijden. Verkoop uitsluitend A contant. Opgelet de Schoonmaak!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5