Van Houten's De beste voor den prijs rHonderd tegen eerv GOED en GOEDKOOP i dat men na een proef met daarvan voortaan een geregelde gebruiker wordt. 1 Kg. 1.50 - 0.80 %Kg. fO. 42£| niet zouden kunnen uithouden, was te voorzien. Toch zal het feit, dat hier voor het eerst de Italianen een overwinning hebben behaald op zuiver Turksche troepen, de openbare meening in Italië aanvuren, in de ingeslagen richting te volharden. Giolitti heeft uit naam van de Itali- aansche regeering aan generaal Ameglio een telegram gezonden om de troepen met hun succes op Rhodos geluk te wenschen. De Turksche ministerraad heeft Maan dag besloten alle Italianen uit het rijk te bannen, behalve weduwen, werklie den en armen. Sedert de laatste buitenpartij in Lae- ken zijn er lasterlijke praatjes in omloop gebracht over het intieme leven van de Belgische koninklijke familie. Men heeft zelfs durven vertellen dat de koningin den koning betrapt had met een kame nier en deze met een revolver had doodgeschoten. De koning, van het be staan dezer lasterpraatjes door hofbe ambten verwittigd en telefonisch van uit België en zelfs uit het buitenland gewaarschuwd, was natuurlijk hoogst verbaasd en diep verontwaardigd. De procureur des konings zal de uitstrooiers van dezen lasterpraat vervolgen en een ieder die ze verder zal verspreiden, zal terstond in hechtenis worden genomen. Een recidivist, Bous genaamd, heeft te Toulon, na met revolverschoten een zekere Roussel te hebben gedood, ver scheidene malen op een onbekend per soon geschoten en daarna een agent gedood. Na nog eenige schoten te hebben gelost op een gendarme die hem achterna zat, gaf hij zich over. Men meldt uit Konstantinopel, dat het bestuur van de oostelijke spoorwegen bevel heeft gekregen om tegen den 28sten dezer de noodige waggons in gereedheid te hebben om binnen acht dagen 48,000 man naar Russisch Kawak- Midia en Kilia te vervoeren. Uit Weenen wordt aan de Vossische Zeitung gemeld: Van goed ingelichte Russische zijde deelt men mede, dat de Russische regeering den politieken toe stand op den Balkan als bijzonder ern stig beschouwt. Rusland zal binnenkort een nieuw voorstel aan de mogendheden doen. De Russische regeering wil een Europeesch congres bijeenroepen, om op deze wijze de kwestie van den vrede en tegelijkertijd een nieuwe regeling van de Dardanellen-kwestie en van de Turksch-Perzische grenskwestie tot stand te brengen. Rusland wil blijkbaar den Italiaansch- Turkschen oorlog voor zijn eigen doel einden gebruiken. Het ziet er echter raar uit, dat het bij de groote Euro- peesche mogendheden geen steun zal vinden. K*laatsel||k Nieuws. Heusden, 22 Mei. Maandagmorgen werden 2 jongens van circa 16 jaar, elk belast met een zwaar wegende zak, gevankelijk en geboeid door de maréchausséeuit 's-Bosch binnengebracht. We vernamen, dat ze zich in den nacht Van Vrijdag op Zaterdag te Aalburg, alhier en te Haarsteeg hadden schuldig gemaakt aan afsnijden en stelen van looden pijpen. Ze hadden de overtuigingstukken bij zich en wezen zelf de plaatsen aan waar ze dit en dat ontvreemd hadden, daarbij het af- gesnedene als bewijs zelf aanpassende. Het bleken een paar individuen die elk schaamtegevoel misten en ze lieten het zelfs voorkomen of ze schik hadden, in hun mis drijf. Bij de herbesteding van een woon- en winkelhuis, voor rekening van den heer W. van Helden alhier, werd belangrijk minder ingeschreven dan bij de aanbeste ding, zoodat thans het werk voor f 7082 gegund is aan de aannemers Schoep te Baardwijk en Kramer te Drongelen. Dat er in de Bergsche Maas nog reuzen- visschen voorkomen, ondervonden de ge broeders Van Rijswijk te Aalburg, die met hun zalmzegen onder de gemeente Dronge len een steur bemachtigden van ruim 3| meter lengte. Men schatte het gewicht op meer dan 300 pond. Werkendam. Vrijdagavond 1.1. geraakte een schuur op den polder de Zalm in brand en werd met de zich daarin be vindende landbouwersgereedschappen van den heer J. Pellikaan een prooi der vlammen. Eergistermiddag werd door de ouder lingen der chr. ger. kerk alhier, de eerste steen gelegd voor hun kerkgebouw. De heer Van Brummen, leerend ouderling van Dordrecht sprak daarbij eenige toe passelijke woorden. ri in melen. De tot hoofdonder wijzer aan de o. L school benoemde onder wijzer de heer M. Pruijssen te Kruiningen, heeft voormelde benoeming niet aange nomen. Dussen. In de gemeenteraadsverga dering van 18 Mei 1.1. alhier, zijn benoemd tot onderwijzers: aan school wijk A de heer W. Bos, tijdelijk aldaar werkzaam, en in wijk B de heer Frohn, uit Gorinchem. kameren. Voor de betrekking van hoofd der openb. school alhier, hebben zich 4 sollicitanten opgegeven. Onze gemeente is weer met een ver- eeniging verrijkt. Enkele veehouders hebben de handen inéén geslagen en een onder linge veeverzekering opgericht. Het bestuur bestaat uit de heerenM. P. de Jongh, voorz., P. van de Werken Hz., Penningm., H. v. Zuydam, seer., J. v. Kuijk en J. v. Zuydam, leden, W. v. d. Werken en Joh. Kreling zijn als schatters gekozen. Om in 't belang van de goede zaak te werken wordt alles zonder belooning uitgevoerd. Geertruideiiberg. Naar wij vernemen zal de Harmonie „Apollo" deel nemen aan het concours van muziek- en zanguitvoeringen op Maandag (2e Pinkster dag) te Barendrecht te houden. Mederhemert. Zondag sprong een paard, dat op de Arkenswaard graasde over de omheining. Het dier nam waarschijnlijk den sprong te koit, zoodat het met den buik op een paal terecht kwam. De eigenaar uit Helvoiit overgekomen, oordeelde hetnoodig de hulp van een veearts in te roepen. Donderdag j.l. vertrokken een twin tigtal jongelingen der Chr. Jongelingsver- eeniging onder geleide van den heer D. Clewitz naar Zalt-Bommel, om verder per trein naar Utrecht te reizen. Op de groote vergadering van den Bond van Chr. Jonge- lingsvereenigingen waren niet minder dan 2000 jongelingen bijeen. Onze jongelui prezen om strijd het mooie Utrecht met zijn prach tige omgeving. Velen komen zoo zelden verder dan de grenzen van hun dorp. l*ou<lero»fjeii. De eerste nieuwe aardappelen werden op 15 Mei door den landbouwer Nic. Kolback van den kouden grond gerooid. Ze waren flink van stuk en werden aangeboden aan den heer P. W. Boks, wethouder alhier. Itfjswiïk. Op de eerste algemeene vergadering van de pas opgerichte boeren leenbank alhier, waren 24 personen tegen woordig, die allen als lid toetraden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: C. Nieuwenhuizen, A. Mooi en J. Bron, tot plaatsvervangende bestuursleden G. Nieuwenhuizen en F. Smits; tot boek houder, H. Binsbergen en tot leden van den Raad van toezicht, C. Schaap, J. Nieu wenhuizen, B. Kant en A. Smits Pz. Veen. Vrijdag herdachten J. Dankers en zijn echtgenoote den dag waarop zij 40 jareD geleden in den echt werden ver bonden. Hoewel aan dit feest geene bekend heid was gegeven ontvingen zij dien dag toch nog vele blijken van belangstelling. Well- In de Maas werd bij desteen- fabriek alhier, op de visscherij van den heer De Jongh te Ammerzoden een grootte steur gevangen. De reuzenvisch welke ongeveer 200 pond woog, bracht aan den vischafslag f 180 op. lVoiiclriclicm. Vorige week Dins dag kwam hier onverwacht de inspecteur met den onder-inspecteur der visscherijen uit 's-Gravenhage. Na aankomst werden dadelijk met den gemeente- en onbezoldigd- rijks veld wachter Blootshoofd alhier, alle boeiers, vischvlotten en vischbeunen van alle vischopkoopers gecontroleerd, doch na onderzoek bleek hun, dat er geen enkel vischje te vinden was, dat nu in dezen verboden tijd in verband met de nieuwe visscherij wet in aanmerking kwam tot be keuring. Dank daarvoor aan den gemeente veldwachter Blootshoofd, voor zijn actief optreden, in het belang der vischteelt. (Te laat ontvangen voor ons vorig num mer.) W*|k. Onder talrijke blijken van be langstelling en vriendschap, mochten Jac. Bouman en Joh. v. d. Steenhoven, 1.1. Dins dag hunne 50-jarige echtvereeniging vieren. Een smaakvolle versiering was voor de woning aangebracht en twee fraaie eere- bogen getuigden van vele vrienden. Het aardigste wat we onder de feestvierende menigte aantroffen, waren de twee 5 en 6 jarige kleinzoontjes van de jubilarissen, welke door hunne lieve voordrachtjes het hunne er toe bijdroegen en alzoo de feest vreugde vergrootte. Als ook het dochtertje van A. v. E. uit Goirle, die door haar op treden niet het minst werd geroemd. Ook des avonds werden de brave oudjes ver rast door de fanfare, welke hun een ser- nade bracht. Tot laat in den avond werd gezellig feest gevierd. Moge zij nog lang in aangename herinnering terugzien op dezen gedenkwaardigen dag. Ds. G. Th. Smith, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft ook een be roep ontvangen naar Rijnsaterswoude. Uitslag der Verloting, Ie prijs no. 146, 24e no. 428, 47e no. 228, 2e 83, 25e 120, 48e 135, 3e 341, 26e 587, 49e 590, 4e 298, 27e 601, 50e 131, 5e 509, 28e 274, 51e 261, 6e 71, 29e 576, 52e 536, 7e 121, 30e 551, 53* 478, 8e 185, 31e 573, 54e 138, 9e 143, 32e 56, 55e 326, 10e 292, 33e 611, 56e 728, 11e 91, 34e 25, 57e 531, 12e 171, 35e 722, 58e 359, 13e 473, 36e 654, 59e 446, 14e 119, 37e 46, 60e 648, 15e 608, 38e 281, 61e 77, 16e 210, 39e 556, 62e 31, 616, 40e 701, 63e 69, 133, 41e 36, 64e 467, 17, 42e 605, 65e 168, 239, 43e 53, 66e 162, 217, 44e 19, 67e 699, 621, 45e 448, 68e 81, 17e 18e 19e 20e 21e 22e 23e 124; 46e 340; 69e 546, 70e 373. De eerste prijs was een Serre Ameuble ment, bestaande uit een tafel met vier ge vlochten armstoelen, een keurig geheel, vervaardigd door „de Vlijt" te Wijk. Biuirserlijke Ktauif. Kerknieuws. Aalst. Zondagmiddag nam ds. Dave- laar, predikant bij de Geref. Kerk alhier, afscheid van zijne gemeente, terwijl hij des voormiddags afscheid had genomen van de Geref. Gemeente te Well. Er was veel be langstelling en beide malen was het kerk gebouw meer dan gevuld met toehoorders. iPouderoofjen. Ds. G. Th. Smith, alhier, heeft een beroep ontvangen naaT de Herv. Gem. te Nieuwkoop. Werkendam, van 10 tot 17 Mei. Ondertrouwd: C. G. Ottevanger, 41 j. en P. de Keijzer, 33 j. Geboren: Cornelis, z. v. C. de Heus en A. v. d. Stelt; Gijsberta Jacoba, d. v. H. Vos en G. J. Rombout; Cornelia Johanna, d. v. A. Potters en E. J. Exalto. Overleden: Gerrit Antonielppel, 6 w. Ingekomen van: DeWerken c.a., M. Pijpe; Zierikzee, J. C. van Driel. Vertrokken naarLeek, H. A. Buisman. Wijk en Aalburg, van 1 tot 30 April. Getrouwd: C. H. van Koijck, 29 j. en G. van Rijswijk, 19 j. Geboren: Leske, d. v. P. Vos en A. Kuiper; Adam, z. v. A. Nieuwkoop en K. v. d. Wetering; Marinus, z. v. C. van Son en P. de Bruin; Govertje, d. v. C. N. Bouman en J. Bragt; Rutger, z. v. R. Bouman en H. Kerkwijk. Overleden: A. P. Bouman, 4 m.; K. van Wijk, 53 j.; J. J. de Koning, 86 j.; H. I. van Os, 69 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 10 tot 17 Mei. Ondertrouwd Abraham Johannes de Later, 25 j. en Johanna Monshouwer, 21 j. Geboren: Jan, z. v. J. van der Stelt en M. van Maastricht. Overleden: Johanna Duizer, 32 j. echtg. van G. van het Kaar. Ingekomen vanAluukerK, W. van de Koppel en A. Verhoeven; Rotterdam, J. Verhagen. Vertrokken naar: Strijen, C. J. Dekker; Werkendam, M. Pijpe; Almkerk, J. van der Wiel. Geertruidenberg, over de maand April. Ondertrouwd: A. G. Mehagnoul, 32 j. en C. v. Oosterhout, 25 j.E. J. Coeliju, 26 j. en M. W. Sinx, 21 j. Getrouwd: A. Segeren, 35j.enA.v. Zwol, (wed. Berendse) 42 j.; A. Ros, 23 j. en A. Goossens, 19 j. Geboren: Pieter Martinus, z. v. A Spoor en H. W. Kerremans; Johanna Michelina, d. v. A. J. de Wit en M. W. Segeren; Maria Elisabeth, d. v. J. Goos sens en M. C. Rollenberg; Cornelis Ja cobus, z. v. E J. Klaassen en H. G. v Dommele; Cornelis Maria, z. v Chr. J. v. Alphen en A. G. de Wit; Johannes Henricus, z. v. H. G. Sonderman en J. v. d. KieboomSegerina Maria, d. v. Aa. C. v. ArdenneJohannes, z. v. J. v. Erp en G. Raaijmakers; Josephus Ar noldus Petrus Maria, z. v. G. J. du Pont en M. T. J. Bogaerts. Overleden: Teuntje Venus, 65 j echtg. v. C. L. Thiel. Ingekomen van: Nijmegen, F. de Garde en echtg.Gorinchem, C. TrompKerk- rade, H. A. Jaeger en echtg,; Nijmegen J. H. de Ruijter; Made c. a., A. Kuijpers Zevenbergen, A. E. Weterings's-Hage, Aa. de Vries, (echtg. v. P. Goossens) en zoon; 's Bosch, Ja. Stallen; Rotterdam, Ma. C. van Herp, geb. Dronkers, en zoon; Utrecht, H. de Groot. Vertrokken naar: Made c. a, A. v. Dongen; Oud Vroenhoven (L.), Th. W. Zouteriks; Antwerpen, A. G. Heesters; Schiedam, M. Dubbelman; 's-Hage, Ma. de RuijterTilburg, M. Goutier's-Hage, Ca. M. v. Ardenne; Enschede, G. Keu- ning; Kampen, C. M. A. H. van Rooij Norg (Veenhuizen), H. Nuijten. Genderen, van 1--30 April. Geboren Bastiaan Johannes, z. v. C. G. van Wijlen en M. J. van Pelt; Teuntje, d. v. G. B. van Wijk en A. Nieuwkoop. Ingekomen van: Stratum, J. Colijn. Vertrokken naarN.-Amerika, L. van Mersbergen en gezin; Wijk ca., D. de Waal en gezin; Venlo, A. H. Kleijn. Dussen, over de maand April. Getrouwd: Cornelis J. de Veth, 30 j. en Antonia M. van der Pluijm, 24 j.; Leonardus Kivits, 25 j. en Cornelia A. A. van Dortmont, 21 j.; Bastiaan Koek koek, 31 j. en Wilhelmina Donkersloot, 33 j., wed. van P Koekkoek. Geboren Johauna M. H., d. v. A. B. van Gool en J. H. GeltonGodefrida H., d. v. H. Spiegels en J. A. de Ronde Wilhelmina C, d. v. S. van der Pluijm en H. de Wit; Wilhelmina, d. v. J. de Wit en M. van Tilhorg Maria S.,d. v. A. Pruissen en C. C. Donkersloot Antonia J., d. v. L. J. van der Pluijm en M. A. SchelleWilhelmus, z. v. W. Eikhout en G. M. Biesen Johan nes C., z. v. T. Roubos en M. Boezer levenloos kind van A. A. van Vugt en G. A. Konings. Overleden Marinus, 7 m., z. v. A. van Tilhorg en A. Hoeijmans Pe trus J., 10 m., z. v. J. S. Schimmel en C. R. GroothartGeurt van Binsbergen, 47 j., in huwelijk met K. A. Moree Cornelis van Moergestel, 88 j., weduwn. van M. van TotenJohannes, 5 j., z. v. P. Romijn en A. Verschoor; Hen- drika Verhoeven, 79 j weduwn. van A. StaalAntonia Libert, 62 j., in huwe lijk met H. van der Pluijm. Ingekomen van: MeeuweD, W. J. van Nunen; Poortngaal, M. Th. Akkermans; Uden, M. L. Lambert; Velsen, J. Bou man; Waalre, M. J. van Daal; Meeuwen, M. A. van Bommel; Winterswijk, W. Prinsen en gezin, E. BroekmanAlm kerk, W. de Peuter en gezinHaar lemmermeer, W. de Peuter; Waalwijk, J. A. C. de Bot; Monster, G. Schermers en gezin. Vertrokken naar: Gorinchem, P. van Breugel; Velsen, J. Bouman; Neder- Hardinxveld, J. van de Water; Tilburg, C. G. Verhoeven; Oudenbosch, C. P.F. van der Pluijm; Rotterdam, H. Sagt; Waalwijk, H. J. Verbuut; Rhedersteeg, W. van Dijk. Woudrichem, van 10 tot 17 Mei. Getrouwd: J. Baks en J. B. Schad- delee. Geboren: Jannigje, d. v. B. de Man en G. de Graaf; Maria, d. v. M. Ken- tie en A. van Lijnschoten. Vertrokken naar: Rotterdam, G. Hart man. Almkerk, van 1 tot 15 Mei. Ondertrouwd: W. Ouwerkerk, 28 j en C. de Peuter, 25 j.; O. v. Vugt, 25 j. en A. v. Hofwegen, 22 j. Getrouwd: H. V. Mastrigt, 29 j. en J. v. Andel, 22 j. H. Zwart, 21 j. en C. Burghout, 20 j.; W. Ewijk, 30 j.en A. B. v. Hofwegen. Geboren Cornelia, d. v. J. C. Scherff en A. L. DibbitsElizabeth, d. v. A. v. d. Koppel en E. Treffers; Geertje, d. v. A. Vink en M. Dekker Jacob, z. v. H. v. d. Heuvel en N. Haspels. Overleden: J. A. v. d. Koppel, 47 j echtg. van A. Lagrouw B. de Vette, 84 j., wedr. van C. Dekker, laatstelijk echtg. van G. BraanA. v. Haaften, 1 m. Ingekomen van: Amsterdam, C. H. Snoek; Nieuwland, A. Colijn; Werken dam, M. v. BerchumdeWerken en Sleeuwijk, L Buchner en gezin; Dus sen, A. v. Wijk; Enschede, P.Geerling. Vertrokken naardeWerken en Sleeu wijk, M. v. Andel en gezin, J. Bochner tn gezin, A. Verhoeven; Barendrecht, H. v. Mastrigt en vrouwBleskens- graaf en Hofwegen, M. v. BurgelDus sen, M. KantGiessen, J. Daim Leeu warden, B. v. BreemenAndel, C. Koekkoek. binnenland. Te 's-Gravenhage is, naar het Hbl. meldt, Donderdagavond een 19-jarige kantoorbediende aangehouden, die ten nadeele van een bankinstelling te Utrecht, bij welke hij in dienst was, een bedrag van f 10,000 had verduisterd. Hij had het geld geïnd, doch niet af gedragen. Bij zijn aanhouding bleek, dat hij van het verduisterde bedrag f 50 had opgemaakt. Men zal zich herinneren, dat in het eind van Januari van dit jaar te Am sterdam een auto werd verkocht, die door leden van de Parijsche bende auto-bandieten gestolen was ten nadeele van een geneesheer te Gent. Een ge- j wezen rijtuigmaker te Amsterdam bleek bij dien verkoop een ietwat geheim zinnige rol te hebben gespeeld. Justitie- ambtenaren uit Gent kwamen voor de zaak te Amsterdam en bij den vroege- ren rijtuigmaker werd een huiszoeking gedaan. Veel ter zake dienende werd er niet gevonden. Hij werd in het Huis van Bewaring opgesloten, doch ver moedelijk wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. Thans echter schijnt uit het omvang rijke onderzoek, dat te Parijs naar de wandaden van de bende wordt inge- teld, wel gebleken te zijn, dat te Arnster» dam effecten verkocht zijn (of dat men gepoogd heeft zulks te doen) afkomstig van den brutalen aanslag op den bank- looper Caby, einde December van het vorige jaar te Parijs gepleegd. En wederom schijnt de meergenoemde ex- rijtuigmaker in deze zaak een rol te hebben gespeeld. Wij vernemen namelijk, datderech- ter-cominissaris, die te Amsterdam be last is met de instructie in deze zaak, voor zoover Amsterdam ermede gemoeid is, van zijn Parijschen ambtgenoot dezer dagen het verzoek heeft, gekregen om de ex-rijtuigmaker als getuige te hooren in verban 1 met den verkoop van de effecten, welke bij den aanslag op Caby in de rue Ordener te Parijs gestolen werden. Dezer dagen bestelden te Amsterdam twee personen een taxi, reden daarmee verschillende café's af en bezochten eindelijk een bar in de Leidschestraat. Langzamerhand kwam de chauffeur tot de overtuiging, dat de heeren wel goede sier maakten, maar niet van betaling hielden. Toen hij het tweetal naar een nieuw adres moest vervoeren, besloot hij naar het politiebureau op het Leid- scheplein te rijden en daar op betaling aan te dringen. De „heeren" hadden dat spoedig bemerkt en daarom meende een hunner zich uit de voeten te moeten maken. Hij sprong uit de taxi, doch de chauffeur stopte en vroeg om het ver schuldigde bedrag. Van betaling wensch- ten de „heeren" niet te hooren voor aleer de ritafgeloopen was. De chauffeur reed toen schijnbaar naar het opge geven adres, doch in werkelijkheid naar het politiebureau aan het Singel. Ook dat werd door de „heeren" ontdekt en een hunner besloot opnieuw een poging te wagen om te ontkomen. Op het Sin gel bij het Koningsplein waagde hij den noodlottigen sprong, kwam tegen een boom terecht en bleef er bewuste loos liggen. Hij werd door een politie agent en eenige toesnellende burgers met een ernstige hoofdwonde in zorg- wekkenden toestand in het politiebureau gedragen van daar werd hij per rijwiel- brancard naar het Binnengasthuis ge bracht, waar hij kort daarop is over leden. Naar bleek, had de man nog slechts 11 ets. bij zich. Bij den rijksveldwachter te Naarden werd door een tuinier aangifte gedaan, dat door dezen op de kweekerij van den heer Van Rossem waren gevonden 2 bankbiljetten van f 100, 2 van tien gulden, een nikkelen horloge met ket ting, een vest en een brief, welke de politie werden ter hand gesteld. Toen de politie op onderzoek uittoog, werd juist een jongmensch dat op Oud- Bussum, gedeeltelijk ontkleed, zwerven de was gevonden, naar het politiebureau gebracht. Het bleek al spoedig, dat hij simu leerde krankzinnig te zijn en nog nader bleek, dat dit 17-jarig jongmensch de schrijver was van den brief, die bij het geld was gevonden en welke brief met zijn naam was onderteekend. Na een verhoor, waarbij de jongeling, die nog steeds krankzinnigheid voor wendde, danig in het nauw werd ge bracht, bekende deze ten slotte, dat hij voor zijn patroon, wonende te Amster dam, bij wien hij kantoorbediende was, f 252 moest ontvangen bij de Ned. Bank, doch dat hij van het geld wat had ver loren en daarom niet durfde terug keeren. Ten einde raad had hij het geld maar weggenomen. Na afloop van de viering van een koperen bruiloft ten huize van V. in het Achterom te Hilversum, is er Zater dagnacht tusschen dezen en een zekeren v. d. K. twist ontstaan, waarbij de laatste, waarschijnlijk door een slag met een bijl, ernstig aan het hoofd werd verwond, zoodat oogenblikkelijke opneming in de Ziekenverpleging noodzakelijk werd ge acht. V., die een niet gevaarlijke steekwond in de wang kreeg, is aangehouden. Even vóór het station Rilland Bath, is Zondagmiddag een vierjarig jongentje uit een in volle vaart zijnden trein ge vallen. De moeder trok dadelijk aan de noodrem, waarna de kleine jongen in den bagagewagen werd gebracht. Te Krabbendijke is het kind, dat ernstig aan het hoofd verwond was, verbonden. Het naar beneden drukken van de kruk van het portier, waardoor dit opensprong; was de oorzaak van het ongeluk. Zondag is te Emmerik aangehouden de, in verband met de in de laatste maanden te Velp gepleegde inbraken, lang gezochte Bartje uit Velp. Hij was in het bezit van valsche papieren en een zware revolver. De arrestatie had zonder verzet plaatsB. werd plotseling overvallen. Thans zijn er vijf personen als verdacht aan de inbraken in voor- loopige hechtenis. Een later bericht luidt: Gisterenmorgen heeft te Velp opnieuw een aanhouding plaats gehad, thans van J. F., arbeider aldaar. Hij is dus de zesde aangehoudene. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal de HollandAmerika-lijn in het najaar (Augustus-September) 'n nieuwe stoom vaartlijn openen van Rotterdam, via Antwerpen en Cuba, naar Mexico. Op de terugreis van Mexico naar Rotterdam wordt New-Orleans aangedaan. Te Horn (Limb.) is Zondag, ter gelegen heid van de kermis, een zekere Timmer mans, uit Roermond, door een messteek gedood. De dader, D. uit Roermond, is voortvluchtig. De verslagene laat een weduwe en vier kinderen achter. Rona Cacao rerbonden aan de Hnisrlijttenteonstellinj; te Heusden, gehouden op 17 lei 1912.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2