Arad dat de beroemde bedevaartplaats Maria Radna overstroomd is en talrijke bedevaartgangers zijn verdronken. Kort om nit heel Zuid-Hongarije kwamen berichten over zeer groote verwoestingen door hoog water. Pluatneiyk .lieuws. Heusden, 1 Juni. Op de stamboekkeuring die verleden week hier ter stede werd gehouden, werden de dekhengsten „Cicero" van Gebrs. Oerle- mansVan der Schans te Drongelen en „Ehrenberg" van de associatie Meeuwen, overgeschreven in 't Ned. Stamb. Tuigpaard. Verder werden er nog 39 merriën ter keuring aangeboden. Daarvan werden er 10 als tuigpaard en 1 als trekpaard goedge- keuid tot inschrijving. Ter overschrijving werden er 16 aangeboden. Daarvan werden er 14 goedgekeurd, die allen werden opge nomen in het Ned. Stamb. Tuigpaard. De jury, bestaande uit de heeren A. W. Ileidema te 's Gravenhage, M. de Roon Mz. te Raamsdonk, H. J. 't Hoofd te Almkerk en A. M. Nelemans te Moerdijk, was over het algemeen tevreden over het gehalte der aangeboden paarden. Werkendam. Gisteravond ver gaderde de Raad dezer gemeente. Op de agenda kwamen voor: 1. Notulen. 2. Be noeming onderwijzer school A (op de voor dracht komen voor Van de Ruit, van Wer kendam, Colet van Genderen en Bos van Duesen). 3. Voorstel B. en W. tot onthef fing art. 2 bouwverordening inzake de rooi lijn van het huis van den heer A. Sigmond. 4. Vaststelling lijst der huurwaarde aange sloten perceelen aan de waterleiding. 5. Adres B. v. Laren inzake vermindering abonnement waterleiding. 6. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Af- en overschrijving dienst 1911. 8. Aanbieding Gemeenteverslag 1911. 9. Reclame H. O. van den heer G. H. Bo'ier. 10. Ingekomen stukken. Door heeren kerkvoogden en notabelen is besloten aan de Ger. kerk A, op daartoe gedaan verzoek, de kerk des namiddagsin bruikleen af te staan voor het houden van godsdienstoelening, gedurende het afbreken en vernieuwen van het kerkgebouw. Dinsdag 11. viel alhier nabij Hardinx- veld een kind van een kast in de rivier en werd nagesprongen door de moeder. Het kind werd gered doch de moeder verdronk en werd later gevischt. Mej. M. Kieboom slaagde dezer dagen voor onderwijzeres. Aalst. Het fanfarecorps „Prins Hen drik", behaalde op Pinkster-Maandag ter gelegenheid van het festival te Deil, een derden prijs in den marschwedstrijd. Almkerk. Tot voorzitter van het dagelij ksch bestuur van het waterschap Uppel, Zandwijk en den Oudendoorn, is benoemd de heer A. Z. Snoek alhier. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Uppel", is tot bestuurs lid gekozen de heer A. Snoek Tzn. alhier. Tegen 1 Juni is tot tijdelijk onder wijzer aan de openbare lagere school alhier benoemd, de heer Van Dalen te Fijnaart. Antlel. Op 25 Mei 1.1. gaf de Chr. Zangvereen. „Hebt dan de Waarheid en den Vrede lief', voor een tamelijk bezette zaal haar tweede uitvoering. No. 1. Dankt, dankt nu allen God, en no. 2. De komst des Heeren, bewezen ons reeds dadelijk, dat de vereen, onder haren directeur de heer S. A. Otto, in dit halfjaar flinke vorderingen heeft gemaakt. Zij ge tuigden van veel studie. Elisa's vlucht, solo, door den heer Versteeg, was èn door zijn uitvoering èn door de boeiende woor den schoon te noemen. De samenspraken bewezen, dat de deel nemers voor hun taak berekend waren. De volgende liederen welke werden uitge voerd kwamen flink tot hun recht en het daverend applaus bewees, dat de toehoor ders zich flink op hun gemak gevoelden de voordracht Haan en Kip, door mej. Bouman en de Heer Versteeg, vielen bij zonder in den smaak en werden prachtig uitgevoerd. Het Nader, mijn God, bij U, 't schoone lied gespeeld op de Titanic, werd zeer ge voelvol gezongen. Ongeveer 11 uur sloot de directeur deze vergadering. IBiesbosch. Bij de op den polder Jannezand gehouden publieke verpachting van hooilanden, bestond ditmaal niet veel animo. Vooral de veehouders uit de zand streek van midden Noord-Brabant hadden weinig kooplust. De stand van 't gewas is minder goed. Men besteedde om eenmaal te hooien f 40 f 60 en om tweemaal te hooien f 50 f 95 per bunder. Capelle. Terwijl een zeker persoon alhier, met de Pinksterdagen met zijn liefje liep te wandelen, kwam plotseling zijne moeder in spé hare dochter tegemoet om haar mee naar huis te nemen, wat aan den aanstaanden schoonzoon minder welgeval lig scheen en aanleiding gaf tot handtaste lijkheden. Van een en ander is aangifte gedaan bij de politie. Droilffeleil. Op Dinsdag 1.1. Juni a.s. hopen Jan van Berkel en Hendrina van Santen hunne 60-jarige echtvereeniging te herdenken. Het zal die brave oudjes zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken op dit zeldzame feest. Gameren- Op het gehouden muziek concours behaalde het harmoniegezelschap „Prinses Juliana" alhier op den Tweeden Pinksterdag in de vierde afdeeling een 3en prijs, een zilveren medaille. Geertruidenberff. De Harmonie „Apollo" van hier behaalde op het den Tweeden Pinksterdag te Barendrecht ge houden concours van muziek- en zangver- eenigingen, den len prys. 's Gravenioer. Deze week wordt gedurende een paar dagen in de openbare school eene tentoonstelling gehouden van een aantal fraaie handwerkjes, deels door| de vrouwelijke leerlingen voor dit doel vervaardigd, deels door particulieren hier voor beschikbaar gesteld. Deze tentoonstel ling wordt bovendien door het fanfarecorps opgeluisterd. Herpt. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is alhier in de boterfabriek „St. Isidore" ingebroken en is ontvreemd een bedrag van f 6, en voor ongeveer f 2 aan postzegels. De brandkast hebben ze niet open kunnen krijgen; doch een sigaar is opgestoken, zoodat de zaak blijkbaar kalm behandeld is. Op het Raadhuis is eveneens ingebroken en is een lessenaar geforceerd, zonder iets te hebben medegenomen. Gevonden is een breekbijtel en eenige sleutels. Ook is op een kaart van de gemeente geschreven: „De stempel van de gemeente kunnen we niet vinden." Dit laatste pleit niet voor de slimheid van dief of dieven, 't Is te hopen dat de dader(s) spoedig gesnapt worden. Als een bewijs dat hier goed vee wordt aangefokt, kan dienen dat de Bel gische veekooper Sanne, van de Wed. M. Buijs alhier, vier vaarzen aankocht, te samen voor f 1150. üederhemert (Noordzijde.) Dat het bouwland voor geen koopje te krijgen is, blijkt wel uit de Donderdag door notaris De Jongh gehouden veiling van eenige per ceelen alhier gelegen, waarbij een perceel genaamd „de Rauwe" slechts 34 Are groot, door den heer Jac. Slegh werd ingezet voor f 1500. Dat is tegen den buitengewonen prijs van circa f 4500 de H.A. of bunder. (Zuidzijde.) Omtrent den toestand van den jongen werkman, zekeren Kuis uit het naburige Herpt, die bij het uitstooten van kraaiennesten op het Eiland uit een der hoogste boomen stortte, vernemen we, dat hij nog in het R. C. gasthuis te Heus- den vertoeft. Daar hij rechtstandig viel en op zijn voeten neerkwam, zijn deze door den schok geheel verdoofd. Uit nadere gegevens blijkt, dat het Eiland Maandag j.l. door meer dan 3000 personen werd bezocht. Op het terrein van de samenkomst, welwillend door Baron van Wassenaer afgestaan, werden 2800 program ma's tevens toegangsbewijzen verkocht, wat een recette gaf van ruim f 400. Door het met tact en beleid optreden van den burgemeester, baron Lewe van Aduard, heerschte overal de volmaakste orde en rust, zoodat de verschillende spre kers goed verstaanbaar waren. Aieuwciicltjk- Terwijl de school jeugd alhier, zich vermaakte met haasje- over, kwam het 7-jarig zoontje van Jac. Vos zoo ernstig te vallen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Onze fanfare „Crescendo" heeft op het 2e Pinksterdag te Barendrecht gehouden concours in de derde afdeeling den 2en prijs behaald. Terwijl B. v. M. j.l. Dinsdagmorgen bij een klant was, om de oliekan te halen, schrikte de hit van een stoomfiets, met 't gevolg dat het dier tegen den grond sloeg, waarbij de oliebus over den grond tuimelde en de kar totaal vernield werd. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap Karnemelkspolder, is tot bestuurslid gekozen de heer O. Wal raven. ilceuwifk. Dinsdag j.l. zijn alhier twee honden overreden door een automo biel. Dit komt hier nog al eens voor. §prailS' Naar men ons meedeelde, hebben een 5-tal sollicitanten zich bij het bestuur der Cöop. Broodbakkerij aange meld, om voor de bezorging van het brood bij de klanten in aanmerking te komen. Woensdagmorgen sloeg het paard van de stoom bierbrouwerij „De Kroon" uit Dongen, in deze gemeente op hol. Aan den gevaarlijken bocht, bij de Oude straat, werd het gegrepen. Boven wonder liep alles goed af, daar juist de school uit was en ver scheidene kinderen op den straatweg liepen. Veen Het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier ontving van haren beschermheer de heer J. te Amsterdam, tot stijving hunner kas eene som van f 100, en van mevr. J. een prachtigen dirigeerstok met ivoor inge legd. Had het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier, bij het gehouden concours te Zalt- Bommel op Hemelvaartsdag zulk een prach tige overwinning behaald om met een len prijs in den concert wedstrijd en den 2en prijs in den marschwedstrijd te voorschijn te komen, thans heeft het mededeeling ont vangen dat het korps nog een bronzen medaille zal ontvangen, toegekend door Z. K. H. Hertog Hendrik, voor het mooie aantal punten bij die gelegenheid behaald. Pinkster-Maandagmorgen konden vele melksters met hunne emmers leeg terug- keeren, daar men hun 's nachts was voor- geweest. Deze oude gewoonte schijnt men nog in eere te houden. Voor de eigenaars is zulks evenwel een minder aangenaam verschijnsel. Wfjk. Met de Pinksternachten is hier weer op gruwelijke wijze huisgehouden met het koemeiken. Vooral op het „Wijker- zand", waar bijna alle koeien 's morgens „leeg" bevonden werden. Sommige vee houders hadden geen druppel melk voor hunne mestkalveren. Het was zeer wensche- lijk dat hier een eind aan kwam. Met den kruisbessenhandel is men hier druk in de weer. Er wordt thans reeds 16 cent per k.g. besteed. Kerknieuws. 't Was op tweeden Pinksterdag een heer lijke samenkomst op het eiland Neder- hemert. Mocht het eerst schijnen, alsof er slechts weinig bezoekers zouden komen, al spoedig stroomden van alle zijden de honderden aan, zoodat ten slotte een schare van meer dan 2000 feestgangers zich op het terrein bevond. Wie opgekomen waren om gesticht en opgebouwd te worden, zullen niet teleur gesteld zijn geweest. Wat werd er goed ge sproken, door de H.H. Predikanten. Wel was er bij alle verschil van onderwerp en persoon, een verrassende eenheid. Een klagen van wege de achteruitga*^ g, de wereld gelijkvormigheid, de onchristelijkheid der jongelingschap onzer dagen. Een wijze op de ontzettende gevaren, waaraan de jeugd is blootgesteld. Een oproep tot ouders en kinderen te bedenken, wat dezen dure roe ping en heilige plicht voorschrijven. Een danken, voor wat God voor het Nederlandsch Jongelingsverbond in 't algemeen en de Christel. Jongelingsvereeniging in 't bizon der, doet om de zondenstroom te keeren en de jeugd te leiden op goede paden. Dat wat het werk onder de Jongelingen betreft. En degenen, die onze aandacht vroeg-n van het werk der Heidenen. Bij hen alweer een klagen over de lauwheid, de traagheid en 't gebrek aan kennis en liefde der Chris tusheid, die haar zendingsroeping vergeet. Een aangeven van de wijze waarop ge arbeid moest worden. Een oproep om gebed en liefde voor de Heidenwereld. Een danken voor wat God reeds doet en nog doen zal om zijn Koninkrijk uit te breiden, 't Was in alle opzichten een heerlijke samen komst, voor wie wenschte gesticht en op gebouwd te worden. Jammer, dat zoovelen slechts kwamen om te genieten van de natuur. Al was de hin- derlij ke drukte om het spreekgestoelte veel minder dan de vorige maal, toch gaf menigeen blijk nog niet in 't minst te be seffen, wat beleefdheid tegenover sprekers en hoorders beteekent. Moge een volgende keer een ieder medewerken om zulk een samenkomst volkomen te doen slagen. Dusseil. Ds. G. M. van Rennes, pre dikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar Tholen. PREUIkRËURTEM, 2 Juni. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Brou wer van Genderen (Bed. H. A.) n.m. 5.30 u. Leeskerk (Nabetrach ting.) Geref. kerk (Potterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) geen opgaaf. Genderen. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Doeverennm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Geref. kerk, nm. 2 u. Leeskerk. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vin. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 lezing en nm. 2 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Nz vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Geref. kerk vm. 9,30 ennm. 6u. ds. P. H. de Jonge. uit Dussen. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tU<li4E in te zenden. van een pantsers:hip voor den alge- meenen dienst, ingetrokken. Naar „Het Volk" verneemt, is nage noeg de geheele te Nijmegen gekazer neerde koloniale reserve bestemd, om den 7en Juni naar West-Indië te ver trekken in verband met ernstige on geregeldheden, die daar onder de goud delvers zouden zijn uitgebroken. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van de afdeeling Amsterdam van de Schippersvereniging Schutte- vaer werd in het jaarverslag van den secretaris met ingenomenheid gewaagd van de mogelijkheid, dat eindelijk de zoozeer gewenschte vluchthaven aan het Krammer tot stand zal komen. In verband met dit punt deelde de heer Vlieger mee, dat uit conferenties valt af te leiden, dat er twee vlucht- havens zullen komen, n 1. een vlucht haven aan Dintel Sas en aan den Stoof- polder. Naar het Dbld. van Z.-H. en 's-Gr. verneemt, heeft de minister van justi tie aan de justitie te 's-Gravenhage en deze weer aan de commissarissen van politie aldaar opgedragen een onderzoek in te stellen naar den omvang die lote- rijbedrijven als Lotisico, Tijdgees^.e. a. reeds hebben genomen, en tevens mee te deelen welke maatregelen eventueel tegen deze bedrijven reeds werden of thans worden genomen. stolen. De politie trok er met den politie hond Marre op uit, die lucht kreeg aan eenige voetstappen, in den tuin achter gelaten. Deze leidden naar het water, waarna werd overgestoken met een schuit, waar van kennelijk ook door den dief was gebruik gemaakt. Aan de overzijde werd den hond lucht gegeven aan een vaar- stok, die de dief vermoedelijk ook in handen had gehad, waarna de hond dadelijk weer een spoor opvatte en zijn geleiders bracht naar een perceel in de Reitzstraat. Daar werd een 17 jarige jongen als verdacht van den diefstal aangehouden. Hijontkendeaanvankelijk, doch, toen nog eens de proef op de som werd genomen en de hond op lucht, opgenomen van de voetstappen, uit meerdere petten die van den verdachte apporteerde, viel hij door den mand en bekende met een anderen jongen de kool gestolen en verkocht te hebben. Woensdag heeft te Amsterdam een zekere P. zijn vrouw, met wie hij al geruimon tijd in onmin leefde, toen deze terugkwam van het bezoek aan haar dochtertje in het Wilhelminagasthuis, op straat aangevallen en een bloedige snede toegebrac ht Daarna richtie de man het mes tegen zichzelf. Beiden werden in het gasthuis gebracht. De vrouw kon na verbonden te zijn weer huiswaarts gaan; de man is ter ver pleging opgenomen. Tegen Woensdag a.s. is de helft van de mannelijke bevolking te Santpoort voor den kantonrechter te Haarlem ge dagvaard, wegens het niet voldoen aan hun plicht om bij een brand te assis- teeren. Niet minder dan 60 mannen zullen zich hebben te verantwoorden. Uit een bekendmaking in het Alge meen Politieblad betreffende een diefstal met behulp van inbraak in den nacht van 23 op 24 dezer in de Bilt gepleegd van verschillende gouden en zilveren voorwerpen, blijkt, dat de daders een briefje hebben achtergelaten, waarop met een tamelijk flinke hand geschreven stond: „In het vervolg wat meer gereed leggen mijnheer Baron. Adieu Trio. En de deur van de brandkast open laten." Uit Middelburg wordt gemeld: De oudste inwoner, Hendrikse ge naamd, overleed in het Ziekenhuis in den ouderdom van bijna 102 jaar. De politie te Noorhorn heeft een opper man gearresteerd, die verdacht wordt van moord, voor 2 jaar to Gronau ge pleegd op den persoon Willemsen uit Losser, wiens lijk indertijd in een koren veld werd gevonden. fiiiinenlaiid. Daartoe gemachtigd door H. M. de Koningin, heeft de Minister van Oorlog, j ad interim Minister van Marine, het wetsontwerp tot verhooging van het Vle hoofdstuk der Staatsbegrooting vooz het dienstjaar 1912, voor den bouw In Woerden is een bedelend vrouwtje onder een hollend paard geraakt, met het gevolg, dat zij bijna onmiddellijk overleed. De eigenaar van twee van de drie huizen, die door een sloot werden af gescheiden van den Verlengden Konin ginneweg te Breda heeft in de eischen van de gemeente toegestemd, zoodat de sloot voor twee huizen weldra zal ver dwijnen. De eigenaar, tevens bewoner, van het derde huis blijft echter weigerachtig mede te werken tot het tot stand bren gen van een goede rooilijn. Voor zijn huis blijft de sloot dus vooreerst nog. Dinsdagavond is bij Gendringen de arbeider Reinders uit Doesburg, die bij zijn familie te Gendringen op bezoek was geweest, plotseling aangevallen door een persoon, die hem met een zwaar voorwerp op het hootd sloeg, waardoor hij bewusteloos neerviel. De aangeval lene, die een zware wonde aan het hoofd bekwam, werd van zijn geld, horloge en andere sieraden, welke hij bij zich had, beroofd. Dinsdagmiddag brachten een paar Zigeunervrouwen te Leiden de oude praktijk, om onder den schijn van oude geldstukken te ruilen, te stelen, weder met succes in toepassing. Zij kochten in verschillende winkels voor kleine bedragen en vroegen meteen naar geld stukken van een bepaald jaar. Dit spel letje deden zij ook bij een sigarenhan delaar aan de Haarlemmerstraat, waar ze sigaretten kochten. Toen de winkelier later zijn winkellade natelde, miste hij f 15. De vingergauwe vrouwen waren intusschen gevlogen. Donderdag deed een warmoezier te 's-Gravenhage bij de politie aldaar aan gifte, dat uit zijn tuin, op de De la Reykade, een party bloemkool was ge- Murajeriyke Stand. Heusden, van 23 tot 30 Mei. Ondertrouwd Gerrit Hendrik van den Berg, 44 j. en Jennij JohaDnaSij- billa Reckleben, 32 j. Getrouwd: A. Bouman, 23 j. en M. van den Oever, 21 j.; J. J. Overeem, 26 j. en J. G. Timmermans, 23 j. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. M. L. van den Berg en M. Merkx. Overleden: Adriaan Philipse, 37 j., ongehuwd; Johanna Petronellade Wit, 39 j., ongehuwd. Werkendam, van 24 tot 30 Mei. Ondertrouwd: A. den Dunnen, 25 j. en M. Ippel, 23 j. Getrouwd: C. G. Ottevanger, 41 j. en B. de Keijzer. 33 j. W. Terpstra, 24 j. en H. A. F. Mussert, 24 j. Geboren Teunis Hendrik, z. v. J. H. Vink en G. A. KamsteegJan Wil lem, z. v. W. v. d. Heuvel en J. A. Kieboom. Overleden: Nicolaas Hoegee, 69 j., echtg. van P. Ippel. Vertrokken naar: Lekkura, D. Gal- sonides. Ingekomen vanOuderkerk a.d. IJssel, M. Pols; Gorinchem, C. van Santen. Dewerken en Sieeuwijk, van 24 tot 30 Mei. Getrouwd Teunis Verschoor, 29 j. en Dingena Verhoeven, 26 j.; Gerrit de Heus, 30 j. en Saartje van Breugel, 22 j. Geboren: Aart, z. v. H. Rochat en M. van Weijgerden. Ingekomen van: Dordrecht, B. van de Werken; Woudrichem, J. Baks. Vertrokken naar: Raalte, A- Otte- vanger. Woudrichem, van 24 tot 31 Mei. Getrouwd: A. Vink en E. Smits. Geboren Benedictus Ludovicus, z. v. B. L. de Joode en J. A BaksJoost, z. v. A. v. d. Wiel en T. Bouwman. Vertrokken naar: Amsterdam, T. KantRotterdam, G. Groeneveld en vrouw; deWerken, Jh. Baks; 's-Gra venhage, P. C. A. van Someren en gezin. taiiheNtedlnscn. 29 Mei. Min. van Waterstaat, lo. het maken van oevervoorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 45,300. Minste inschrijver C. van Ballegooijen Jr. te Sliedrecht voor f 43,600. 2o. Het uitvoeren van baggerwerk in de rivier de Dortsche Kil. Raming f 13,000. Minste inschrijvers J. Kraaijeveld en E. van Noordenne te Sliedrecht voor f13,500. 30 Mei. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het verbeteren van hoofden op het Noor- derstrand van het eiland Vlieland en het herstellen van hoofden op dat strand van stormschade. Raming f 52.000; Minste inschrijver J. C. Kooiman te Vlie land voor f 56,980. Marktbericliteu. Waalwjjk, 30 Mei. Op de veemarkt weinig aanvoer van runderen. Kalfkoeien van f 170250, kalfvaarzen van f 140190. Biggen aangevoerd 143 stuks. Prijzen f 8, tot f 13.50. Prijs der boter van f 1.16 tot f 1.24 per kilo. Aangevoerd 220 kilo. Schapen aangevoerd 36 stuks. Prijzen van f 5, tot f 10. Mtuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zyn Dinsdag 1360 eieren Hemden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalst, nm. 2 u. ds. Dekker uit Gameren. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Leeskerk. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Pilt. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, nm. 2 u. ds. Fe ijk es uit Besoijenvm. 9,30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 ds. Dekker. Genderenv.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen. Herpt, vm. geen dienst. Loevestein, nm. 2 u. ds. Smits. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. NederhemertZz. nm. 2.u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. RaamsdonJcsveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sieeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels Veen, vm. 9.30 en nm. 6 -u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Wasp-ik, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN1 Juni Op cle graanmarkt besteedt men voorTarwe t 8.50 a f 9 20, Rogge f 6 50 a f 7 50, Gerit f a f Haver f 5 $0 af 11 50. Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND FAN ALTENA, 31 Mei. Aardappelen. Vroege f 0 f 0.Blautoe f 150 f 2 75 Zeeuwen, f 2.1 i f 3 Jammen f f Hooi \e quad, f 13 00 h f 14.—, ie qual. (voor de pdrs) /II 0 a 12 00 Klaverhooi f 16.a f 17.— Wit ttroo f 1* f 15 00 Geel dito j 10 af 11 Vetie kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 25 h 26 ets. zwaardere 30 i 31 etBoter f 0.60 a 0.65 per kalf K.G. Bóeren f 0 90 <i 1 00 per 26. ALMKERK. De vetting der boter is dese week op L markt f 0.60 de winkels dus f 0 65 per k. kilo. Eieren f 0.90 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.30. MABE-DRIM MELEN, 29 Md. Ter veemai kt wa ren aangevoerd 89 stuks hoornvee, schapen en 73 biggen. Men beste dde voor petvee 70 a 85 e p Kg Kalf- koeien f 225 i 300, Munt gen f 140 a 190, Kalf- vaa zen f 180 a 260, Ho'.kelingen f 60 a 100, Schapen f s Biggen f 9 a 13 50.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2