bende gevangen genomen werden, ver dacht men hem er van, dat hij hen had verraden. D« commissie, die een onderzoekin- gesteld heeft naar de oorzaken van de ramp der Fransche onderzeeboot Ven- démiaire, meent, dat bij de richtingen, die de twee vaartuigen te volgen had den, een botsing tusschen de Vendé- miaire en de St. Louis niet uit kon blijven. De gezagvoerder der St. Louis zou dus geenszins verantwoordelijk ge steld kunnen worden. De Vendémiaire is waarschijnlijk door de kiel van de St. Louis in tweeën gesneden. De schot ten van de onderzeesche boot hebben stellig niet den druk van het water kuunen weerstaan en het geborrel van het water, dat vijf minuten aanhield, wijst er op, dat de Vendémiaire geheel vol gestroomd is. Ongetwijfeld is de bemanning na zeer korten tijd omge komen. De commissie is overtuigd, dat de Vendémiaire niet geborgen kan wor- len, daar het vaartuig door den stroom is meegesleurd. Te La-Garenne-Colombes beeft Zondag een treurig ongeluk plaats gehad. De 13-jarige Adrien Maquin had een revolver gekocht. Toen zijn ouders dit te weten kwamen, wilden zij hun zoon dit wapen afnemen, maar deze verborg de revolver onder zijn matras. Toen zijn moeder hem den volgenden ochtend kwam wekken, zei de knaap: „U denkt zeker, mama, dat ik de revolver niet meer heb, want u hebt hem nergens kunnen vinden. Ik heb hem onder mijn matras weggestopt, maar wees niet bang, want ik heb er al de patronen uitge nomen." Hierop haalde hij het wapen te voorschijn, en om te bewijzen, dat hij waarheid sprak, richtte hij de re vol ver op zijn moeder en haalde den trekker over. Zooals zoo dikwijls het geval is, had hij zich vergist en had hij één patroon over het hoofd gezien. Een losbranding volgde en de kogel trof zijn moeder in het hoofd. Mevrouw Maquin werd onmiddellijk naar het hospitaal vervoerd, waar de kogel ver wijderd werd, maar des avonds stierf zij onder hevige pijnen. Te Parijs is weer eens een moord gepleegd. Dinsdagmorgen vond men daar in een pension in de Passage de la Ferme St.-Lazare de pensionhoudster, wed. Nack, een vrouw van 67 jaar, ver moord. Gekneveld en met eeü prop in den mond vond men het lijk op een niet verhuurde kamer op de eerste ver dieping. De dood moet door verstikking veroorzaakt zijn. Het schijnt dat de misdaadbedreven is door twee personen, die tegen mid dernacht kwamen om een kamer te huren. De vrouw kwam met het bedde goed om de kamer in orde te maken en van dat oogenblik hebben de mis dadigers gebruik gemaakt om haar aan te grijpen. Niemand in het huis heeft er iets van gehoord. De kerels hebben zich na de misdaad meester gemaakt van een som van on geveer duizend francs. Eerst 's morgens werd het lijk van de vermoorde gevonden door een der bewoners, die dadelijk de politie ging waarschuwen. Zij h eft echter geen enkele aanwijzing, dus zal het moeilijk zijn een spoor van de vluchtelingen te vinden. flaatseltfk Nieuws. Heusden, 15 Juni. Woensdag j.l. slaagde voor het examen van vrije en ordeoefeningen, de heer J. v. d. Heuvel te Genderen. De geslaagde was leerling der R. N. L. alhier. Woensdag j.l. had de dekknecht der Heusdensche booten H. Zwakhals het on geluk met een zijner beenen tusschen twee booten bekneld te geraken en zich ernstig aan den voet te kwetsen. Vermoedelijk zijn drie zijner teenen gebroken. Met ingang van 1 Augustus a.s. worden de opzichters C. de Jong te Heusden ver plaatst naar Arnhem en J. Beukelman te Aarle-Rixtel naar Deventer en vervangen respectievelijk door de opzichters D. N. Visser te Hoek van Holland en J. L. Boots gezel te Rijssen. De beide peurders G. v. O. en T. den B. vingen op één nacht met de peur beneden de Groote Brug voor meer dan fö paling. Nog zoo'n slecht vak niet. Woensdag j.l. vingen de Woudrichem- sche visschers nabij hetRijksveer een reuzen- steur van 300 pond. Het beestje bracht te Hardinxveld ruim f200 op. Bij de gisteren gehouden verkoop van hooigras, toebehoorende aan het College der Godshuizen te Heusden, werd, met het reeds verhuurde gedeelte, gezamentlijk circa 40 pCt. méér gemaakt dan in 1911 en20pCt. méér dan in 1910. Werkendam. De uitslag der aanbesteding van het bouwen eener kerk voor de Geref. Kerk A alhier, had Woensdag 11. den volgenden uitslag: met zonder toren, toren. Breed veld, Oud-Alblas, f30400 f25100 Michaël, Aalburg, -28950 F. D. Vreeze, Arnhem, -28710 - 27698 A. Goossen, Oosterbeek, -28600 - 26826 Kinkelder, Arnhem, - 27456 - 25696 C.v.LoonC.Dz., Werkendam,-25900 - 24700 J. J. v. Loon, Werdendam, -258/2 -25572 Sterkenburg, Gorinchem, -25820 - 24620 Van Genderen, Amersfoort, 25500 24000 Hedenavond te 8 uur zullen in de Nutszaal, ten bate der vereeniging ter be strijding der tuberlose optreden, de heeren Jules (chansonnier) en Scharp de Visser (piano). Gistermiddag reed voor aan in de Kade een zoon van A. Brienen Mz. alhier, met een met hooi beladen wagen, een kar met manufacturen om van A. Kleijn alhier, met het gevolg, dat alle manufacturen in een moddersloot tuimelden, waardoor ze voor den handel onbruikbaar werden. Aalst. Dinsdagavond werd deze ge meente plotseling in opschudding gebracht door de komst van een wagen met een 4-tal zigeuners. Direct werd de politie hier van in kennis gesteld, welke natuurlijk dat diefachtige volkje in de gaten hield. Den volgenden morgen vervolgden zij hun weg weer in de richting naar Brakel. Aii(lel. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Mei 55 tele grammen behandeld, waarvan 27 werden verzonden en 28 ontvangen. Bij de uit te voeren remmingswer- ken aan de schutsluis alhier, is tot buiten gewoon opzichter b.d. waterstaat benoemd de heer Baumann, thans als zoodanig te Maastricht. Door de Petroleum Maatschappij ,.De Automaat", is aan het gemeentebestuur toestemming verzocht tot het bouwen eener benzinekluis in deze gemeente. Naar we vernemen zijn echter door de omwonenden nogal bezwaren daartegen in gediend, zoodat thans nog geen toestemming kon worden verleend. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd als hoogdijkheemraden de heeren J. de Fijter Mz. alhier en A. den Dekker te Almkerk aan den Nieuwendijk. Tegen een eventueele herbenoeming als dijkgraaf van den heer B. D. van Tien hoven zijn bezwaren ingebracht met het oog op art. 27 al. 3 van het Algemeen Re glement op de waterschappen in Noord brabant dat voorschrijft, dat de leden van het Dagelijksch Bestuur van een waterschap hunne vaste woonplaats moeten hebben in het waterschap of binnen den afstand van drie uren van zijne grenzen. Capelle. Naar we vernemen is in de polders alhier zooveel gras gegroeid, dat de maaiers bezwaar maken om het gras voor de gebruikelijke som van f 2.25 het hond te maaien en te hooien. Door de maréchaussees is in deze ge meente tegen enkele personen proces-ver- baal opgemaakt wegens het rijden met hondenkarren door kinderen beneden de 14 jaar. Di'imnielcn. Tot tijdelijk hulp onderwijzer aan de o. 1. school alhier, is benoemd de heer De Vries van Made. Dussen Woensdag 1.1. werd A. van Mierlo, aan de papierfabriek alhier, zoo danig door een drijfriem getroffen, dat hij een gapende wond aan zijn hoofd bekwam, zoodat hij onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Ciaiiieren. Dinsdagmiddag onge veer 2 ure, brak alhier brand uit bij L. Ekelmans, welks perceel in een oogwenk in puin lag. Gelukkig dat er veel volk te hoop liep en met behulp van de spuit de belendende gebouwen, benevens een vlak naast staanden hooiberg, gespaard bleven. Alles is verbrand, 2 varkens werden met moeite gered. Verzekering dekt, hoewel laag, de schade. De jaarlijksche collecte ten bate der oudstrijders bracht dit jaar f 3,03 op. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woon- en winkelhuis voor A. v. Weelda, werden op uitnood1'ging de volgende biljetten ingeleverd: J. G. v. Willigen, f 930; A. v. Eek, f896; T. v. Willigen, f 859. Aan den laagsten inschrijver gegund. GJeertruidenlierg;. De Edel- Achtb. heer N. Meijers, Burgemeester-Secre taris dezer gemeente, heeft om gezondheids redenen uit laatstgenoemde betrekking ont slag aangevraagd, hetwelk door den Gemeen teraad, behoudens Koninklijke goedkeuring, eervol is verleend. Bij Kon. besluit van 10 Juni 1912, is tot ontvanger der direct» belastingen en accijnzen te Hoogezand benoemd, den heer P. J. Bakkers, ontvanger derzelfde middelen alhier. 's-Clravemoer. In de deze week gehouden vergadering der tuin- en land- bouwvereeniging deelde de voorzitter mede, dat door het bestuur zijn verzonden het verslag van den gehouden tuinbouwcursus, benevens een viertal staten ten behoeve van de Rij kslandbouw verslagen over waterstan den, enz. Ingekomen was voorts een circu laire over kruisbessenmeeldauw. De reden, dat er door de vereeniging geene gelegen heid was gegeven tot bespuiting van fruit- boomen, was het ongunstige weder. De ver gadering besloot wijders, dat er inzake het vervolgen van den tuinbouwcursus eene vergadering met de leerlingen zal worden gehouden; dat er ook evenals het vorig jaar gelegenheid zal gegeven worden om aardappelen te besproeien; dat men ge zamenlijk zal overgaan tot verkoop van zwarte bessen en kruisbessen, benevens later van appels en peren. Het plukloon der zwarte bessen wordt vastgesteld op 3 cent per k.g. Op het einde der vergadering wor den de leden nog in de gelegenheid gesteld om de noodige kunstmeststoffen op te geven voor de herfstknollen. Tevens wordt nog overgegaan tot onderlingen verkoop van rietmatten en wat verder van den proeftuin is overgebleven. Met een opwekkend woord sloot de burge meester deze goed bezochte vergadering. Nederliemert (Nz.) Bij C. Verhey is een postduif komen aanvliegen. Ze is gemerkt: linkervleugel 135, linkerpoot R. P. -f- O. Z. 26, rechterpoot 613. Bij de verpachting van het visch- water het Zwin was slechts één liefhebber komen opdageD. Het was J. O. van Weisend, die voor de kapitale som van f 5 pachter werd. Nieuwendijk- Door het wegvliegen van vonken is j.l. Dinsdag in den Biesbosch een volkskeet afgebrand, waarbij van ver schillende arbeiders alhier gereedschappen en beddegoed een prooi der vlammen ge worden is. Dinsdagmiddag viel het zes-jarig zoontje van den onderwijzer Van Berkel boven van de heul in den berm. De vader kwam juist uit de school en zag zijn lieve ling onder de heul doordrijven. Hij sprong in 't water, zwom zijn kind na en slaagde er in het te redden. Sleeuw Ijk. Tot ouderling in deü kerkeraad der Geref. kerk alhier is gekozen de heer J. van der Linden. Sprang. J.l. Dinsdagavond kwam het bestuur der Coöp. broodbakkerij „Broe der Hulp" met deleden in vergadering bij een. Door het bedanken van A. de Jong en A. de Valk werden tot bestuursleden gekozen: J. Krol en C. Moonen uit Vrij- hoeven-Cappel. Veen. Dinsdagnacht werden bij den smid V. een 9-tal kippen ontvreemd, en bij den bakker V. een tweetal kippen en een eend. Vermoedelijk is diefstal hier in 't spel, hoewel er ook aanwijzigingen zijn, dat een losloopende hond hiervan de dader kan zijn. Men sluite dus zijn hokken 's avonds goed af. Maandag herdachten C. Honcoop en zijne echtgenoote hun zilveren echtvereeni- ging. Veel blijken van belangstelling moch ten zij ondervinden bij deze gelegenheid en verschillende cadeaux werden hun aan geboden. Ook dt zangvereeniging „Excel sior" wilde niet achterwege blijven en bracht hun 's avonds eene serenade, wat na tuurlijk eene groote drukte veroorzaakte. Waspik. Zekere I.alhier,bezig zijnde met fietsen te leeren, had het ongeluk te vallen, waarbij hij zich ernstig aan de hand bezeerde. De prijs der boter bedraagt alhier f 1.40 per K.G. Voor de eieren betaalt men 4 cent per stuk. Woudrichem. In het Heusden sche vischwater zijn van 1 tot 30 Mei ge vangen 208 finten, 64 pond bot, 13 pond snoek, 306 pond paling, 28 pond andere visch en 11 zalmen. W |jk Onze dorpsgenoot de heer H. van der Mooren, die vóór 2 jaren naar O.-Indië vertrok, als 2e Luitenant der In fanterie, ontving dezer dagen zijne be noeming tot le Luitenant. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer aan de markten was niet zoo groot als de vorige week. Er is volop gras en de mindere kans om te verkoop n, bij gebrek aan buitenlandsche kooplieden, is misschien ook van invloed daarop geweest. Nog altijd wordt zeer veel gevraagd voor het rundvee, zoowel voor melkvee als voor het vette vee. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 8090 ct., 2e quali- teit 6570 ct., per K.g., melkkoeien f 140 f 240, neurende f 145 f 245, guste f 120 k f 238, pinken f 60 k f 100, kalve ren f 18 k f 36 per stuk; vette varkens 59 67 ct., voor uitvoer 57 k 62 ct., vette kalveren 60 65 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 60 a f 78, drachtige gelten f k f schottelingen f f biggen f 9 k f 12, weide- schapen f 14 f 26, luxe-paarden f 550 f 675, werkpaarden lstc kwaliteit f 325 a f 465, 2e kwaliteit f 230 si f 350, twee- en-een-halfjarige f 230 si f 265, anderhalf- jarige f si f per stuk. PKËDIkBËVRTËil, 16 Juni. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Brummelkamp uitVrijh. Cappelle. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk nm. 6 u., de heer D. J. van Brummen, leer. ouderl. van Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Padden- burgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Leeskerk. Meeuwen. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. van Leeuwen uit 's Gra- vemoer. Geref. kerk, vm. lezing. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Van Velzen te Zuilichem, nm. 2.30 u. Leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2u. de heer A. Oost. Nz. geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 ennm. 6u. ds. P. H.de Jonge, vm. Voorb. H. A. Sprangvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. de heer W. G. Harrenstein, Teol. cand. Amsterdam. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tydlg; in te zenden. RsirgerUSke Stand. Werkendam, van 7 tot 13 Juni. Ondertrouwd J. A. Visser, 27 j. en A. S. Potters, 27 j. Getrouwd: W. Kieboom, 23 j. en C. G. de Kleijn, 26 j.A. den Dunnen, 23 j. en M. Ippel, 93 j. Geboren: Jan Arie, z. v. K. H. v. d. Heuvel en J. M. M. Scheffer Jan, z. v. L. Verheij en D. Kuijk. Sprang, over de maand Mei. Ondertrouwd: Corn. Klootwijk, 22 j. en C. D. van Caem, 24 j.C. P. van Dongen, 29 j. en C. Klootwijk, 25 j. Getrouwd: D. C. van Caem, 34 j. en G. Spierings, 30 j.J. F. Timmer mans, 30 j. en A. M. Verhoeven, 25 j. C. L. de Rooij, 28 j. en E. Timmer mans, 25 j.; P. van Slooten, 22 j. en J. A. Schaap, 24 j. Geboren: Cornelis Joost, z. v, C. H. Maijers en G. MolegraafJohannes Chris- tianus, z. v. C. J. Hulst en M. Factor; Nicolaas, z. v. A. de Rooij en G. Quirijns; Adrianus Marinus, z. v. J. Versteeg en A. van Teer; Huiberdina Adriana, z. v. W. N. Kuijsten en H. A. Quirijns. Overleden: G. van Baardwijk, 1 j.; A. van Vuuren, 68 j., wedr.; A. A. Stam, 8 m.M. F. van Thielen, 15 m. Genderen, van 131 Mei. Getrouwd: C. van Koijck, 34 j. en C. D. van Wijk, 33 j. Geboren: Antonia Teuntje, d. v. A. Barel en H. J. Klerks Alje Anne, z. v. F. van Dam en L. G. van Harten. Ingekomen van Meeuwen, P. W. de Raad en gezinWijk c.a., C. D. van Wijk. Vertrokken naar: Wijk c.a., H. A. van BerkelKedichem, J. van Enk huizen Sprang, .J. van Enkhuizen Zeist, D. C. M. ColetWijk c.a., M. de Ruiter. Geertruidenberg, over de maand Mei. Ondertrouwd: Antonie van Alphen, 56 j. en Adriaua Pigmans, 45 j., wed. van P. J. Gualzatta. Getrouwd: A. G. Mehagnoul, 32 j. en C. van Oosterhout, 25 j.; E. J. Coe- lijn, 26 j. en M. W. Sinx, 21 jJ. J. Staal, 32 j. en C. Avontuur,. 27 j. Geboren: Adriana Wilhelmina Jo hanna, d. v. W. A. Sinx en A. van DongenMaria Cornelia, d. v. J. Louwers en H. C. Krijnen; Adriana Cornelia, d. v. J. Mekes en C. Rasenberg; Fran- ciscA Dijmphina Marie, d. v. C. Beerens en J. M. van Meer; Johannes Adrianus, z. v. P. Hogerwaard en J. A. Gouda; Maria Johanna, d. v. L. J. van Strijp en J. Peels. Dewerken en Sleeuwijk, van 7 tot 13 Juni. Ondertrouwd: Jan Herman Lagrouw, 23 j. en Adriaantje de Vries, 20 j. Geboren: Huibert,z. v.I. van Vuuren en T. van Herwijnen Maria Cornelia, d. v. J. Branderhorst en A. C. Verheij Govert, z. v. J. J. van der Schuit en M. P. Holster. Overleden: Nanske van Krugten, 77 j. wed. van J. D. Ouwerkerk. Ingekomen van: Almkerk, A. Rijken Dussen, A. Colijn en gezin. Vertrokken naar: Almkerk, D. A. Schouten. Woudrichem, van 1 tot 7 Juni. Ingekomen van Meeuwen, C. M. van Bommel; Leerdam, A. F. Kruis; Gorin chem, H. Dekker. Veen, over de maand Mei. Geboren: Frederik Willem, z. v. A. J. Timmermans en G. Brienen Maaike, d. v. A. Timmermans en A. van Ryswyk; Willem, z. v. T. Vos en C. LeeuwensteinPieternella Adriana, d. v. M. v. d. Oever en A. J. 't Lam. Overleden: Bertha v. Ballegooijen, 40 j.; Maaike Honcoop, 83 j. wed. v. J. v. d. Velden. Almkerk, van 15 tot 31 Mei. Ondertrouwd: M. Wijnans, 23 j. en D. A. Schouten, 21 j. Getrouwd: M. Ouwerkerk, 28 j. en C. de Peuter, 25 j.; O. v. Vugt, 25 j. en A. van Hofwegen, 22 j.; A. Burg hout, 25 j. en A. Colijn, 21 j. Geboren Jacob, z. v. H. v. d. Heuvel en N. Haspels; Petronella, d. v. B. Ver steeg en J. Verschoor; Gobel Marinus, z. v. G. v. Slenis en C. A. v. d. Esch Elizabeth Cornelia, d. v. A. Vink en G. Verschoor; Gerrit, z. v. G. de Graaf en H. KasenJohannes, z. v. J. Vink en S. Bras; Sijke, d. v. W. J. v. Burgel en E. Verlee; levenl. aangegeven kind van het mannelijk geslacht van C. Paai- mans en C. Slagmeulen. Overleden: A. Branderhorst, 88 j., wednr. van J. Vos en D. Broekhuizen; A. v. Maurik, 57 j. wed. van A. Vink. Ingekomen van: Baarn, A. Schopen- houwer. Vertrokken naarDussen, A. v. Hoven; Rotterdam, H. v. DeunCapelle, P. de Peuter; Gorinchem, H. H. Mik; Gies- sendam, M. Stout. Andel, over de maand Mei. Getrouwd: J. den Dekker, 22 j. en C. Vos, 22 j. Geboren: Ivo, z. v. P. Verbeek en A. SmidtMartijutje, d. v. P. Hoesen en A. Kloot; Helena, d. v. W. den Dek ker en C. den Dekker; Marinus, z. v. P. Groenenberg en A. Duister; Johan nes Dirk, z. v. J. van Wijngaarden en A. Buchner; Levenloos Eind van het vrouwelijk geslacht van O. Verhoeven en J. Bouman. Overleden: Willemke Naaijen, 14j.; Johannes Verwijs, 19 m.; Nicolaas Cor nelis van Lier, 2 j. Ingekomen vanNederhemert, A. van der Linden; Almkerk, C. Koekkoek; Rotterdam, L. J. Ket. Vertrokken naarHaarlemmermeer, J. van Eeten; Giessen, J. Verhoeven; 's Grevelduin-Capelle, S. van der Kolk Vuren, W. NaaijenWerkendam, J. van der Lusdonk. Waspik, van 15 tot 31 Mei. Ondertrouwd: P. L. F. Treffers en Ch. Boezer. Getrouwd: Ch. J. Buzink en K. C. Ruijtenberg; H Broeders en E. P. Ret- ters; J. A. de Vos en P. Kolsteren. Geboren: Theodorus, z. v. M. van den Broek en H Smits; CatharinaLudoviea Maria, d. v. V. C. J. Smits en A. J. C. A. StamsMaria Huiberdina Theodora, d. v. J. C. A. de Bont en A. C. Smits; Steven Cornelis Adriaan, z. v. C. van Dijl en G. in 't Veld. Overleden: W. Kemmeren, 47j.;C. M. de Bont, 45 j. kerknieuws. I üprailg' De bij den uitgang van het Ned. Herv. kerkgebouw gehouden collecte, voor de te stichten Christelijke School, i heeft 1.1. Zondag f 14 opgebraent. %floop lanhestedingen. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft Maandag aanbesteed Het maken van grondverbetering ten Noorden van het Gem. Handels Entrepot I in de Stads Rietlanden. Minste inschrijver N. V. Amsterdamsche Ballast Maatschappij voor f 331.000. Bij de gehouden aanbesteding van zink werk en steenbestorting ter verdediging van den onderzeeschen oever van hetcalamiteuze waterschap Scherpenisse, was laagste in schrijver M. K. Hartog, te Sliedrecht, voor f 10.428. 12 Juni. Ministerie van Waterstaat, het verrichten van bagger werk in de rivier de Vecht beneden Dalfsen, provincie Overijssel. 1 Raming f 0.42 per kub. M. I Eenige inschrijver de heer J. Prins van Wijngaarden, Sliedrecht, voor f 0.37 per kub. M. StSliuieitinfid. De correspondent te Batavia van het „Hbl" seint: Hier zijn drie Japansche spionnen gearresteerd. De militaire hospitalen te Vlissingen, Gorinchem en Dordrecht worden met ingang van 1 Juli a.s. opgeheven, ter wijl in stede daarvan in genoemde garni zoenen een ziekenzaal wordt gevestigd. De zieke militairen, wier toestand dit toelaat, worden resp. naar de hospitalen te Bergen-op-Zoom, Utrecht en Breda vervoerd. Woensdagmorgen kwam de dienst bode van den heer C., melkcontroleur aan de melkfabriek „Neerlandia", te Weesp, aan diens woning, doch er werd niet open gedaan. Het meisje ging daar om aan de achterzijde het huis binnen en vond de echtgenoote van den heer C. badende in haar bloed. Het meisje riep om hulp, waarop de buren kwamen toesnellen. Het bleek, dat de polsader was doorgesneden. Een inmiddels ont boden geneesheer gelastte haar onmid- dellijke overbrenging naar een zieken; - Heusden,vm. geen dienst, nm. 6 u. ds. Ten Bokkel Huinink van Well en Ammerzoden. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, nm., 2 u. ds. Klomp uit Besoijen, geen opgaaf. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeveren, nm. 2 u. ds. Feykes uit Genderen. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drong tien, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 u. en nm. 630. u. ds. Dekker. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, v m. 9.30 u. ds. Feijkee. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, vm. geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Van Voorst. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijenvm. 9.30 u. ds. Smith. Raamsdonkvm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2