lift Laad van fleusden en Altena, de Langstraat en de Bomme'erwaari IBEINS, Marts, COÖPERATIEVE CENTRALE NUTSCREDIETBANK. «F* WIELRIJDERS NU IS HET DE TIJD. GAAT NU ZIEN ,„!le Concurrent", H. v. Duijnen iap«>aQBaBe 11.81. Landbouwe11 UW Gereedschappen, Prikkeldraad, Heiningdraad, Gaas, Krammen en Draadnagels Bierlaagh v. d. Heijden, Waalwijk b. d. Markt. t\ Li. Nieuwkoop, Drongelen. I MDH TLIMllWJMENT I. C. MOSTIER ZOKES. G0R1HCHEM. Voor Zangverenigingen. BIJVOEGSEL. publiek verkoopen, KriilsW 308a, TeL Int. 94, Gorinchem. Vuchterstraat 81, 's-HERTOGENBOSCH. is een Tuin niet volmaakt. Het verïoogt Se lezelllfiheM, is aangenaam en gematte!. L* J. VEERMAN, Botermarkt 0 63 en 70, Heusden. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3102Zaterdag 13 Juni. Notaris RIETRA te Dussen, den deftigen, goed onderhouden INBOEDEL. Alle werkdagen van 9 tot 3 uur. Daar alleen koopt men een goed Rijwiel voor weinig geld. Ook worden oude fietsen ingeruild. Tevens een groote partij gebruikte HEEREN- en DAMES- RIJWIELEN tegen elk aannemelijk bod. Ronds-Reparatie-Inrichting en Benzine-Depöt. Voorhanden in Ruime keuze: Tuinstoelen, Tuintafels, Tuinbanken, in diverse prijzen. Grasmaaimachines, Bloemenspuiten, Tuinperkhekjes, Tuinharken. VAN ALTEN/: VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verbooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. BINNENLAND. Terwijl bij den landbouwer Michel- brink, te Dinxperlo, een aantal gasten bijeen waren om bruiloft te vieren, wilden de gastheer met zijn zoon's avonds even voor de deur zien, wat de oor zaak was van het rumoer dat voor het huis was ontstaan. Beiden werden toen zoodanig op stokslagen onthaald, dat ze voor hun wonden geneeskundige hulp moesten inroepen. Van de daders nog geen spoor. De loodgieteraknecht C. C. is Woens dagmiddag van het dak van de Nieuwe Kerk te Delft gevallen. Hij gleed van een hoogte van 15 meter, greep een goot, die hem niet hield, en viel ver der tot op den nok van een steenen beer. Daar bleef hij bewusteloos liggen. De politie kwam met ladders en zeilen, maar de man kwam weer bij, stond op en ging naar beneden, waar hij be merkte, dat zijn pet nog boven lag. En, als ware er niets gebeurd, stapte hij naar boven en haalde zijn hoofd deksel. Te Wageningen vonden Woensdag de echtelieden E. hun jongste kind van 3 maanden dood in hun bed. De kleine was omgerold, op den buik komen te liggen en in die houding gestikt. Zekere Dr. te Goes legde een geladen flobertbuks op zijn tafel. Een oogenblik later speelden zijn kinderen er mede en richtten het wapen op elkaar. Het schot ging af en een zesjarige kleine kreeg een kogel in de slaap. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. In het grootste gedeelte van de Ter- schellinger duinen heerscht tegenwoor dig een rupsenplaag. De duindoorns zijn kaal gevreten door de rupsen van de bastaardsatijn vlinder en nu trekken de rupsen in groote troepen naar andere plaatsen, zoodat in de tuinen de appel en pereboomen er ook reeds van te lijden krijgen. Enkele weken geleden heeft de rechter commissaris, mr. G. W. Eekhout, op verzoek van mr. Gilbert, den rechter van instructie te Parijs, die de verschil lende zaken tegen de zich in hechtenis bevindende auto-bandieten instrueert, een ingezetene van Amsterdam een ver hoor doen ondergaan. De in verhoor- genomene stond onder verdenking, met Garnier en andere Fransche auto-ban dieten in relatie gestaan en zelfs po gingen te hebben aangewend de bij den aanslag in de Rue Ordener te Parijs gestolen effecten, van de hand te doen. Bij dit verhoor, waarvan het proces verbaal aan de Parijsche justitie is op gezonden, ontkende de man ooit in het bezit van die effecten te zijn geweest, nog veel minder te hebben gepoogd stukken te gelde te maken. Toch bleven politie en justitie te Amsterdam den bedoelde verdenken meer van de effecten af te weten en eveneens meer van de praktijken der auto-bandieten dan hij wilde loslaten. Een bij den man, in diens woning gevonden briefkaart, uit Gent verzonden en eenigszins geheimzinnig gesteld, ver sterkte dit vermoeden. De briefkaart is naar de justitie te Gent opgezonden. Het aldaar ingestelde onderzoek moet het spoor van den schrijver hebben doen vinden en tevens hebben uitge maakt, dat deze tot een beruchte gauw dievenbende behoort, die met de auto bandieten in verbinding stond. Eenmaal op dit spoor, zal het onder zoek worden voortgezet en denkt de justitie weldra de gangen der auto bandieten, na het gebeurde in de Rue Ordener en die beslist over verschillende Nederlandsche steden hebben geloopen, geheel te hebben opgespoord. In den jeugdigen bandiet Jean Fégard, onlangs te Chaumont de Vexin gearres teerd en die bekend heeft met Garnier en Bonnot Amsterdam te hebben be zocht, meent men tevens het middel te hebben om nog aan te vullen, wat in den schakel ontbreekt. Vrjj zeker zal de justitie hier nog meer met de auto-bandieten te doen krijgen. Een passagier uit Atjeh, van het s.s. Koning Willem I, welk schip op 8 April van Sabang naar Nederland ver trok schrijft aan de Deli Ct. dato 16 April van uit den Indischen Oceaan het volgende: Hedenmorgen vroeg werd door den gezagvoerder middels een aanplakbiljet bekend gemaakt dat om 10 uur v.m. vendutie zou worden gehouden van de door den matroos Bakker aan boord nagelaten goederen. Genoemde matroos, een zeer oppassend man, 27 jaar oud, getrouwd en vader, was te Soerabaja door het losliggen van een stuk van de reeling overboord geslagen en ver dronken. Natuurlijk waren alle passagiers en de gebeele bemanning voor zooVer zij niet door dienst verhinderd was tegenwoordig. Als vendumeester trad de le-officier op, daarin bijgestaan door den admini strateur van het schip, terwijl de heer J. C. Mann uit Medan, belangeloos als venduhouder optrad. De wijze waarop laatstgenoemde dit deed, is boven allen lof verheven. Vóór den aanvang der verkooping, die op het vóórdek gehouden werd, wijdde hij een paar woorden aan de nagedachtenis van den overledene, wees hij op de treurige omstandigheden waarin de weduwe achterblijft en wekte vooral zijn mede-Delianen op hunne bekende hulp vaardigheid te doen blijken. Dat dit beroep niet tevergeefs is ge weest volgt wel hieruit, dat het heele boeltje misschien, zooals het daar lag, een f 40 waard, f 2028 opbracht, waar van meer dan een vierde door een zeven tal Delianen werd betaald. Niemand had op zóó 'n opbrengst durven hopen. De gezagvoerder voelde zich dan ook gedrongen om 's avonds allen, inzonderheid den heer Mann, ook namens de weduwe hartelijk dank te zeggen voor het welslagen der vendutie, terwijl ook een matroos naar voren trad om namens zijne collega's dank te zeggen voor den ondervonden steun. Onder Breukelen vervoegden zich op de boerderij van de wed. J. Fokker twee net gekleede heeren, die de vrouw een verhaal gaven hoe haar overleden echtgenoot vóór 9 jaar aan iemand een koe had verkocht en geleverd, zonder het overeengekomen bedrag te ont vangen. Thans had die kooper een erfe nis ontvangen en kon betalen, dies zouden de heeren hun tusschenkomst verleenen en binnen eenige dagen was het bedrag der koopsom in haar bezit. Er moesten echter kosten gemaakt wor den ten bedrage van f 18deze moesten vooraf worden betaald. Daar werkelijk vóór negen jaar door Fokker een koe was verkocht, die nog niet is betaald meende de vrouw een verloren gewaand bedrag te zullen ont vangen en gaf dan ook het geld. Juist kwamen Davelaar en Hogenterk binnen. Toen de vrouw beide politieagenten zag, streek zij meteen het geld op, dat nog op d@ tafel lag. De politie vertrouwde het zaakje niet en bracht de „heeren" naar Abkoude, waar zij in verhoor ge nomen en daarna gearresteerd werden. Men meent hier een paar brutale op lichters te hebben gepakt. In een huisgezin te Sloterdijk kregen eenigen tijd geleden een paar kinderen mazelen. De ouders dachten de kinderen door gebed te kunnen genezen, doch dit middel bleek niet te baten en de toestand verergerde steeds. Eindelijk werd, onder pressie van anderen, me dische hulp ingeroepen. De dokter con stateerde, dat hiermede te lang was gewacht en kon niet meer voorkomen, dat een aardig knaapje korten tijd later stierf. De zaak is nu bij de justitie aan hangig gemaakt, waar de ouders zich zullen moeten verantwoorden. Te Schinnen (Limb.) is Woensdag morgen de jonge voerman P. R., uit uit Thul, door een paard doodgeslagen. Men meldt uit Arnhem Het Comité, dat zich gevormd had om Hartjens te Beek, die een maand als verdacht van moord op zijn doch tertje in hechtenis had vertoefd, schade loos te stellen, heeft zooveel steun van alle zijden gekregen, dat het den vader het finaivtieele leed flink heeft kunnen verzachten. Twee jongens van ongeveer tien jarigen Leeftijd, hebben te Santpoort een daad van ongeloofelijke dierlijkheid uitgehaald op een geit. Terwijl een van hen den kop van- het beest onder de knie vastklemde, sneed de ander met een pennemes het arme dier de oogen uit. Gelukkig is de politie in de zaak gemengd. Daar een dezer knapen zich onlangs ook al aan diefstal heeft schul dig gemaakt en de huiselijke omgeving waarin hij verkeert, gevaar doet ont staan, dat hij in in het latere leven mislukken zal, is 't wenschelijk, dat de vader uit de ouderlijke macht wordt ontzet en de jongen in een opvoedings gesticht wordt geplaatst eer 't te laat is. Hcciilznken. De rechtbank te Heeren veen heeft Donderdag, vonnis wijzend in de zaak van ds. E. te Oosterzee, bekl. vrij ge sproken, bij gebrek aan wettig bewijs. Ds. E. was bij de uitspraak tegen woordig. Voor de rechtbank te Zwolle heeft terecht gestaan de 27-jarige boeren arbeider G. v. K., te Barneveld, die op 30 April te Appel, gemeente Nijkerk, Cornelis van Harten, oud 84 jaar, van beroep schaapherder, den hals heeft afgesneden. Bekl. zeide de misdaad te hebben gepleegd, omdat hij geld noodig had om te kunnen trouwen. Het O. M. eischte tegen hem 20 jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg een onderzoek naar de geestvermogens van bekl., maar de rechtbank wees dit verzoek af. De rechtbank te Groningen heeft Martin KI., die bij de familie Polak aldaar had aangebeld en nadat de dienst bode hom had opengedaan met een revolver op haar en vervolgens op de gebroeders Polak geschoten had, waar door de genoemde personen verwond werden, wegens poging tot diefstal en moord, veroordeeld tot 5 jaar gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch was 6 jaar. De instructie in de zaak tegen H. E. B. te Beek, verdacht van den moord op de 7-jarige Maria Hartjes, is thans ge sloten De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem heeft verwijzing van de zaak naar de openbare terecht zitting gevraagd. Bij toewijzing hiervan zal bekl. vermoedelijk 9 Juli wegens doodslag en aanranding van de eer baarheid terechtstaan. ADVERTENTIEN. te OIJSSEA. zal aldaar ten verzoeke en ten huize van den Zeereerw. Heer Pastoor BAEKERS, op Woensdag 36 Juni 1913, en zoo noodig den volgenden dag, telkens v.m. ÏO uur precies, a contant: Breed bij biljet. Kijkdag daags te voren van 912 en van 24 uur. ÜPRËEkVRË\i 1912. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7 7» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. De Bank verleent Creclïet aan den Middenstand en neemt gelden deposito. Kantoor Hosclistraat 18a II HEW A geopend dagelijks van 10 tot 12 uur 's voorm. in de magazijnen, van den Rijwielhandel Prijslijst op aanvrage franco. Aan hetzelfde adres kan een fijne Monteur geplaatst worden. Aanbevelend, koopt II het voordeeligst ïj|J: Wielrijders r Zou het „CERES" Rijwiel, dat proefonder vindelijk bewezen heeft, zelfs voor zware diensten het lichtloopendste en in 't gebruik het goed koopste te zijn, ook voor E niet het aangewezen R ij w i e 1 zijn 0 O 0 Magazijnen vuu Huishoudelijke Artikelen. Vierslemmige Psalmboeken, ingenaaid, Va linnen, f 1.85 ingehouden, leer met vergulden titel f HO CD CD CD CD CD CD 0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5