Plaatselijk Aiea^s. Heusden, 29 Juni. Onze vroegere stadgenoot, de heer W. E. Janson, opzichter bij den Rijkswaterstaat, is bevorderd tot opzichter 3e klasse. Bij de op Woensdag 1.1. door het Gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het beschoeien van de Demer v.?n af de oude Manhuisstraat tot aan de Schapen- brug, waren ingekomen 6 biljetten, en wel van: J. Bastmeijer, Zwolle, f 4452. C. van Eggelen, Heusden, „4111. W. G. Schoep, Baardwijk, 3960. B. Haspels, Genderen, „3997. Gebr. Dankerts, Heusden, 3563. Adr. Boeren, 3458. Het werk is daarop aan den laageten inschrijver gegund. De heer J. van Erkel, ambtenaar op het Postkantoor alhier, wordt met 1 Juli a.s. overgeplaatst naar Gulpen. Een landbouwer uit Elshout, keerde Donderdagavond 9 uur met eene kar met 3000 pond hooi huiswaarts. Even voorbij de Conservenfabriek daalde hij langs de stoep den dij k af. hield te veel links waar op de wagen kantelde en een hooier, die bovenop zat, onder het hooi bedolven ge raakte. Groote confusie, doch gelijkertijd behulpzame handen, die van alle kanten kwamen opdagen, om den bedolvene te voorschijn te halen. Eindelijk had men een voet en nu volgde spoedig de persoon, waarbij men zoo sterk trok, dat zijn been aan de enkel ontwricht werd. Door den dokter verbonden, kon de patiënt, die aan vankelijk zijn bewustzijn verloren had, por rijtuig huiswaarts vervoerd worden. Wagen, paard en hooi is inmiddels ook opgeruimd en niets bleek beschadigd. Vergadering van den Raad der Ge meente, op Vrijdag den 28 Juni 1912, des namiddags te 7,30 ure, ten Raadhuize der Gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Geldleening tot dekking der kosten van de Demerbeschoeiïng. 3. Verzoek A. Spaaij, te Enschede, resti tutie gedeelte pachtsom standplaats kermis. 4. Voorstel Ged. Staten, herziening jaar wedden Burgemeester en Secretaris. Werkendam. De wekelijksche collecte der Neerbosch-cent heeft over het 2e kwartaal opgebracht de som van f 14,08. Ail «lel. Het grasgewas der gemeente, gelegen in Andelerbroek, heeft f 780 opge bracht tegenover f 448 in het vorige jaar. Ofschoon natuurlijk dit jaar meerder gras aanwezig is, blijkt toch alweer dat de pach ters steeds meer willen besteden. Naar we vernemen zal hier Maandag een begin worden gemaakt met het plukken der zwarte bessen. Door de commissionairs zal vermoedelijk van 24 tot 26 cent per kilo worden besteed. Drimilicien. Bij Kon. besluit d.d. 22 Juni 1912 is J. H. van der Mooren, Rijksveldwachter brig.-titulair alhier, met ingang van dien datum benoemd tot Opziener der Visscherijen met standplaats 's-Herto- genbosch. Dusseil. Tot ons genoegen ver nemen we, dat onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. J. van Delft, sedert een jaar waarnemend gemeente-secretaris te Leid- schendam, als zoodanig zijn vaste benoeming ontving. Giailiereil. Bij de gehouden aanbe steding van het afbreken der oude en op bouwen van een nieuwe pastorie der Chr. Geref. Gem. alhier, kwamen de volgende biljetten in G. E. van Diggelen, Well, f 3982. D. G. Mans, Andel, 3626. A. van Eek, Gameren, 3482. G. Doesburg, Tiel, 3167. A. v. d. Ley, Zaltbommel, 2954. C. van Dalen, Zuilichem, 2734. S. C. Brandwijk, Tiel, 2640. Het werd aan den laagsten inschrijver gegund. Tot bestuursleden van het Harmo niegezelschap zijn met algemeene stemmen herkozen de heeren M. P. de Jong en W. v. Willigen. fmie&seii. De zomerpaardenmarkt alhier, zal a.s. Woensdag gehouden worden. 's Cirevelcluiii-f apelle Naar we vernemen is tegen enkele personen alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het met meer dan 1 hengel visschen zonder de ver- eischte vergunning. Men zie de bepalingen der nieuwe visscherijwet toch eerst goed na voor men gaat visschen. De pluk der zwarte bessen is in deze gemeente in vollen gang en de eigenaars maken naar men ons mededeelt flinke prij zen. Men besteedt 34 35 ct. per kilo. Herpt. Door de wed. Th. v. d. Broek alhier, werden Woensdag de eerste nieuwe kroten en uien aan de markt te 's Bosch aangevoerd. Al jaren achtereen is het haar gelukt deze gewassen het eerst aan de markt te kunnen brengen, zoodat zij hiermede steeds de primière is. Door den landbouwer M. Couwen- berg alhier, is aan den kant van de gracht in „de Werken", nabij Heusden, een groote schildpad gevangen. Hoe dat dier hier is gekomen is een raadsel. Onlangs werd in onze gemeente een verordening vastgesteld dat met auto's etc. vanaf de R -K. kerk tot aan de Luttelherpt- sche brug met geen grooter snelheid dan 10 K.M. per uur mag worden gereden. Niet tegenstaande de waarschuwingsborden van verre zichtbaar zijn, schijnen sommige auto bestuurders er zich niet meer om te be kommeren. Naar wij vernemen zal deze verordeni g met kracht worden gehand haafd en wordt door de politie thans den geheelen dag een oog in 't zeil gehouden om zoo noodig de overtreders te verbali- utren. l.aiid van Altena De wolhandel is hier in de streek begonnen. Voor de beste soort wordt f0.80 per K.G. betaald. Meeuwen. Op de voordracht ter benoeming eener onderwijzeres aan de open bare school te Meeuwen, zijn geplaatst de dames: C. van Andel, A. C. Reas, J. M. Honsbroek en E. Knoop. .lederheniprt. De leden der naai- vereeniging „Dorcas" weten bet aangename aan het nuttige te paren. Dinsdag trokken ze met twee rijtuigen naar Kerk-Driel, om zich aldaar aan de heerlijke meikersen te vergasten. Een lieve attentie was het van mevrouw Van Voorst Vader de leiding op zich te nemen, nu de presidente baronnesse Lewe van Aduard verhinderd was, mede te gaan. Hoe snel de prijzen der nieuwe aard appelen kunnen dalen, ondervonden de kooplieden, die van hier in den vroegen morgen naar 's-Bosch rijdeD, om daar hun waar aan de markt te brengen. Ontvingen ze de vorige week nog f 8 sl f 9 per H L., thans kunnen zij geen f 4 bedingen. (Rietschoof.) Bij het laden van een schip met steenen, kreeg de 34-jarige ge huwde werkman C. Biesheuvel, enkelö steenen op het hoofd, waardoor een gapende wonde boven het oog ontstond en zijn ge zicht ontveld was. Mieiiwend|)k. Onze dorpsgenoot de heer J. v. Delzen, is benoemd tot onder wijzer aan de Chr. school alhier. J.l. Zondag werden wij verrast door een wagen met zigeuners die hier aan de Beurs halt hielden. Zij begonnen al direct met beer en aap vertooningen te maken, doch werden spoedig door den wethouder Den Dekker verhoden hunne voorstellingen voort te zetten, waarna zij tot niet geringe blijdschap der bevolking alhier aftrokken in de richting Keizersveer. Als iets wat zelden voorvalt kunnen wij melden, dat bij de heer T. Dekker alhier, een geit geboren werd met 8 pooten en 2 koppen. ïtfjsrwijk. Dinsdagmorgen werd ons anders zoo rustig dorpje, plotseling in rep en roer gebracht. Wat was de oorzaak? Enkele zigeuners die in het naburige dorp hun kamp hadden opgeslagen, kwamen ook hier hun geluk beproeven. Zij kwamen echter tevergeefs, daar de bewoners, die op hun komst gerekend hadden, de deuren gesloten hielden, in plaats van hen met open armen te ontvangen. Ween. Door den commissionair Den Dekker, werd in 't begin der week voor de nieuwe aardappelen besteed f 3,50 per H.L., thans zijn deze gedaald tot f 3,00 per H.L. Naar men nerneemt worden ze voor Duitsch- land ingekocht. De 87-jarige Jacob V., mag een voor beeld van krasheid genoemd worden. Deze week was hij reeds verschillende dagen 's morgens om 3 uur aan het aardappelen rooien. liWell. Zoowel op do visscherij van den heer De Jongh als op die van Gebrs. Oomen, heeft men het visschen met de zegen gestaakt, wegens geringe zalmvangst. lWoiidridiem. Naar we vernemen zullen de directeuren van verscheidene zangvereenigingen uit den omtrek vergade- deren. Zij hebben het plan opgevat om in Aug. a.s. in het Kraaienbosch een con cours te houden. Wanneer zij hierin slagen, zal de belangstelling zeker zeer groot zijn, niet alleen om het concours, maar ook om het lommerrijke bosch met zijn schoone wandelpaden. Wijk. De levering der kruisbessen is afgeloopen. De pry zen waren nog al hoog. Een landbouwer verkocht van een perceel land groot 200 roeden voor niet minder dan f 480,00 aan kruisbessen. Wel een bewijs, dat dit nog wel goede winst kan afwerpen. IJlt den vreemde. De heer M. A. van der Mooren, die circa 8 jaar geleden met zijn gezin Heusden ver liet om zich te Winsted in de Ver. Staten van Noord-Amerika te vestigen, blijft ge regeld voeling houden met zijne vroegere geboorteplaats. TJit een zijner brieven, van 17 Juni 1.1., willen we het een en ander overnemen De dertigste Mei van elk jaar wordt hier genaamd Decorationday of Memorialday. Op dien dag worden hier en overal in Amerika de graven versierd van de gesneu velden in den oorlog van 6165 en van de gestorven helden die in den oorlog ge diend hebben. Deze dag wordt in Amerika gevierd als een heiligendag (holyday). In de kerken wordt er gepreekt over en voor de oudstrijders, die nog in leven zijn; alle fabrieken en zaken staan stil. Deze Memorialdag is ingesteld in 1868 door generaal Iohn A Logan, toen op 30 Mei de laatste vrijwilliger ontslagen werd. Is deze dag oorspronkelijk ingesteld voor de gesneuvelde en gestorven soldaten, lang zamerhand heeft men dit gaan uitstrekken tot al de overledenen, zoodat op dien dag iedereen de dierbare afgestorvenen herdenkt en bloemen gaat brengen op de graven. Het was dan op den laatsten Memorial dag, toen ik op het groote kerkhof de oude strijders bezig zag, dat er bij mij ook oude herinneringen opkwamen en het plan bij mij rijpte om eens aan oude vrienden te schrijven. Alle gebeurtenissen zijn voor een tijdje op den achtergrond geschoven geweest door de wereldschokkende ramp van het vergaan der „Titanic", tot voor eenige weken het grootste schip der wereld, dat om de grootste spoed te bereiken, door een dronken kapitein en een verwaanden manager (directeur), tegen alle waarschuwingen in, op een ijsberg gestooten is, waardoor het stalen gevaarte als een sardinesblikje opengesneden werd. Alle couranten hebben er vol van gestaan, zoodat ik er geen bijzonderheden over behoef te schrijven. Het meeste heeft mij getroffen, wat een der geredden uit de buurt schreef in onze courant: „Mijn geheele leven zal ik niet vergeten het ontzettend geschreeuw, toen 1300 menschen tegelijk naar de diepte, gingen.'" Onder de verongelukten is ook de bekende of liever beruchte millionnair kolonel John Jacob As tor. Zijne millioenen worden verdeeld onder zijn zoon en dochter, zijn tegenwoordige vrouw en het nog ongeboren kind. Zijn eerste vrouw, die z ch van hem heeft laten scheiden, krijgt niets. Een andere gebeurtenis heeft heel Amerika voor weken bezig gehouden, n.l. de terdood brenging in den electrischen stoel van dr. Rev. Richeson, een Baptist, van Boston. Deze, die eerst op een andere kleine plaats was geweest, had daar op dat plaatsje kennis gemaakt met een 19-jarig meisje Avis Linell, die hij beloofd had te trouwen. Daarna te Boston, maakte hij kennis met een ander meisje uit Brooklyn, Violet Edmands. Deze was schatrijk, zoodat hem die beter leek dan de eerste en gaf Avis Linell, die moeder moest worden, poeders in voor hoofdpijn, die in werkelijkheid zwaar vergif waren en in een paar uren haar dood veroorzaakten. Zoo gek was Violet Edmands op dr. Riche son, dat zij hem in de gevangenis nog bloemen zond en openlijk verklaarde, dat zij in zijn onschuld geloofde. De jury dacht er echter anders over en veroordeelde Riche son ter dood voor moordenaar in den eersten graad. Op 21 Mei 1.1. is Richeson in den electrischen stoel ter dood gebracht met een kracht van 1900 volts. De couranten noem den het den gemeensten moord, die ooit in Amerika gepleegd is. Hier is een prentje van den electrischen stoel, Richeson en zijn twee meisjes. Nu al die narigheden zoowat vergeten zijn, is hier nu aan de orde de verkiezing van een president. (De beschrijving van de algemeene op winding laten we maar achterwegedaarvan deelen ons de kranten overvloedig van alles mede.) Nog deelt de heer v. d. M. mede eene mislukte opstijging van een vliegenier en het is wel interessant, dat voor die plechtig heid alle fabrieken dien dag gesloten waren en het op een algemeene feestdag geleek. Nu, zooveel herrie maakt men er althans hier niet van. Nog volgen eenige familiebizonderheden, die niet voor het publiek bestemd zijn. Als de heer v. d. M. ons nog eens het een en ander wil laten weten, zal dat zeker door ons en de lezers met graagte ontvangen worden. Kerknieuws. Aalburg;.' Ds. J. C. C. Trillaard heeft in den loop dezer week toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Hendrik-Ido-Ambacht. Eet lie ii. De heer G. van Asch, cand. tot den H. D. alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Oud-Vosmeer aan genomen. PREDIklIEVRTEfV, 30 Juni. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Evang. Luth. Kerk, vm. 10.30 u. ds. C. Plaat van Rotterdam. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leerend ouderling te Dordrecht. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Leeskerk. Dugteren uit Heusden. Besoijen, nm. 2,30 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing -en nm. 2 u. geen dienst. cand. te Eethen. Ger. kerk. geen dienst. Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. en nm. Leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. J. C. Aalders van Beetgum. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. Leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz vm. 9.30 u. dezelfde. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Geref. kerk vm. 9,30 leeskerk, nm. 2 u. ds. Kamper van Wer kendam. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tildig in te zenden. Sfinneuland. Volgens het Nieuwsblad v. h. Noor den" zou het voornemen bestaan om de ingediende supletoire oorlogsbegroo- ting voor het jaar 1912 in te trekken, waardoor de voorgenomen reorganisatie van het leger eerst in 1913 tot uitvoer zal worden gebracht. Door het hoofdbestuur van de Ver- eeniging voor Vrouwenkiesrecht is naar aanleiding van het advies van de Grond wetcommissie aan H. M. de Koningin een adres gericht, waarin adressante verzoekt dat het haar mogen behagen aan de Staten-Generaal het voorstel te doen, dat ook vrou en voortaan door de Grondwet kiesgerechtigd zullen ver klaard worden. Althans spreekt de ver- eeniging het vertrouwen uit, dat Hare Majesteit niet wederom in een nieuw te maken Grondwet, welke toch waar schijnlijk een menschenleeftijd lang van kracht zal blijven, een bepaling zal dulden, die alle vrouwen in Nederland uithoofde van hare sekse van de uit oefening van het kiesrecht uitsluit. Een dergelijke uitsluiting voor nog zoo geruimen tijd te handhaven, zou met het oog op de voortdurende toe neming van den arbeid der vrouw in den dienst der samenleving en in allerlei beroepen onverantwoordelijk zijn. De vereeniging dringt er mitsdien bij Hare Majesteit eerbiedig, maar krachtig op aan, dat zij rekening moet houden met de veranderde tijdsomstan digheden, bij het indienen van het in uitzicht gestelde voorstel tot herziening van de grondwet des rijks. Het Centrum schrijft: „Naar wij vernemen, gaat het initia tief tot het indienen van een nieuw ontwerp-Bakkerswet, dat trachten zal aan de bestaande bezwaren tegemoet te komen, uit van de afgevaardigden mr. Aalberse en Passtoors. Reeds is ernstig overleg gepleegd, ook met vroegere tegenstanders, en de indiening van het ontwerp is spoedig te verwachten." Het Kath. Sociaal Weekbl., waarvan mr. Aalberse redacteur is, meldt, dat het noodzakelijk overleg nog niet is afgeloopen. Verder schrijft dit week blad „Het voorloopig geformuleerde voor stel beoogt uitsluitend en alleen te ge- moet" te komen aan het principieele bezwaar, dat verschillende Kamerleden hadden tegen 't verbod van nachtar beid ook door de patroons. Met de enkele schrapping van dit verbod is men er echter niet, daar dan alle, zeer ern stige, practische bezwaren, waarop mi nister Talma terecht wees, blijven be staan. Getracht wordt om ook deze practische bezwaren te ondervangen. Indien alles meeloopt, kan het wets ontwerp binnen twee of drie weken worden verwacht." Zooals bekend was, wachtten de plan nen om op de Marine-werf te Amster dam een koopvaardijschip voor de Ned. Scheepsbouw Mij. op stapel te zetten, alleen op de Koninklijke goedkeuring. Naar „De Tel." verneemt, heeft H. M. de Koningin thans den heer Colijn, minister van marine ad interim, bij de audiëntie ten Paleize die goedkeuring verleend. Maandag wordt op de Marine-werf aangevangen met den bouw van een petroleumtankboot. Binnenkort is te verwachten de Memorie van Antwoord op het Voor loopig Verslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot instelling van een fonds voor de kustverdediging. Daaruit zal dus de onjuistheid blijken van het ge rucht, dat dit ontwerp zou worden in getrokken. Naar wij vernemen, kan worden verwacht, dat bij de memorie van antwoord plannen zullen worden uit eengezet, volgens welke de voorziening ten behoeve van de kustverdediging op meer beperkten voet zullen plaats heb ben, dan aanvankelijk was voorgesteld. Op aanwijzing van een 13-jarig meisje zijn te Rotterdam drie Haagsche koper en blikslagers aangehouden. Het meisje had gemerkt, dat een der mannen, toen hij in een winkel in de Noord Molen straat aldaar geld wilde wisselen, twee kwartjes tusschen zijn duim en hand achter hield. Later kwam ook aan het licht, dat dit gezelschap in andere win kels in den omtrek van de Tollenstraat en van het Noordplein met een voor de winkeliers nadeeligen uitslag aan het geld wisselon was geweest. Rondtrekkende venters zochten bij den juwelier T. Fabuij de Jonge, te Goes, gouden ringen uit, en vertrokken zonder iets te koopen. Na hun vertrek bleken enkele gouden ringen door dou blé- ringen vervangen te zijn. Naar men verneemt, heeft de minis ter van oorlog goedgevonden, dat de militaire vlieger M. v. Meel gedurende eenigen tijd wordt gedetacheerd in de legerplaats bij Oldebroek, tot het doen van vluchten met officieren als passa giers, welke daarbij verschillende waar nemingen zullen verrichten. Uit Arnhem wordt gemeld: Een in het huis van bewaring gede tineerde, als verdacht van verschillende inbraken te Velp, heeft door ophang ging een einde aan zijn leven gemaakt'. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Bij de constateering van eenige ge vallen van overtreding van het rendez- vous-verbod en van koppelarij, was het de zedenpolitie gebleken, dat een twee tal minderjarige meisjes door haar moeder werden aangezet tot het plegen van ontucht. De vrouw ging daarbij zóó ver, dat haar dochters 's avonds niet zonder geld durfden thuis komen en daarom meermalen bij kennissen of bij familieleden overnachten. De oudste der dochters is reeds moeder van een buitenechtelijk kind en verwacht de geboorte van een tweede. De vrouw, een bewoonster van den Parallelweg, wier man en zoons vast werk hadden, is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Aan het Rhedensche veer te Rheden zijn twee jongens onder een stapel zware denneboomen geraakt, die, terwijl zij er bij zaten te rusten plotseling uit elkander rolde. De 13-jarige B. J. was onmiddellijk dood, terwijl de andere, H. P., zoo ernstig gekwetst werd, dat men voor zijn leven vreest. Het Vaderl. verneemt, dat opnieuw een voorstel van het departement van financiën naar Rotterdam is gezonden in zake de overneming van de domein gronden te Hoek van Holland door Rotterdam. In het voorstel moet aan veel van hetgeen Rotterdam verlangt, zijn tegemoet gekomen. De zoon van den te Renkum, tenge- gevolge van vergiftiging, overleden ko perslager T., die in verband met dit overlijden in hechtenis is genomen, blijft ontkennen en beschuldigt zijn oudste zuster, dat zij haar vader ver giftigd hoeft. Deze zuster is door het parket te Arnhem gehoord. Dit verhoor heeft echter tot niets geleid. De politie heeft, naar het Arnh. Dgbl. meldt, in den tuin van T. een kopje, waarin een hoeveelheid muizentarwe, in den grond begraven gevonden. Omtrent dit vermoedelijk geval van vergiftiging kan nog gemeld worden, dat het arsenicum op den noodlottigen morgen moet zijn gemengd in het kopje koffie, bestemd voor den vader, daar van de gezette koffie allen hebben gedronken en niemand is ziek geworden. De onderlinge verhouding in het huisgezin van Teunissen was niet be paald gunstig. Het gezin bestond uit man, vrouw en vier kinderen, twee jongens en twee dochters. De oudste zoon is voor twee weken gehuwd en heeft een betrekking aan de remise van de Oosterstoomtram te Rhenen. Indien dus Teunissen stierf, zou de gearresteerde jongste zoon in de welbeklante zaak van zijn vader gekomen zijn. Volgens de Matin zou gebleken zijn, dat Zaymond la Science en de Boué, de twee auto-bandieten, van wie de eerste zioh op het oogenblik in ver zekerde bewaring bevindt, ook den moord op den diamanthandelaar David son te Wilrijck, bij Antwerpen, op hun geweten hebben. Het rapport der Raadcommissie over de beweerde malversatiën te Doornspijk is verschenen. Het eindigt met aan den Raad voor te stellen aan H. M. de Koningin een adres te* zenden met verzoek den burgemeester te schorsen en na het instellen van een onderzoek hem als zoodanig niet eervol ontslag te verleenen, en Gedep. Staten van Gelderland uit te noodigen, een com missie uit hun midden te benoemen ten einde een onderzoek in te stellen Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, 'nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. Van Rennes te Dus- sen. (Doopsbed.) Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. (H. Avondmaal.) Aalburgvm. 9 30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, nm., 2 u. ds. Ruijsch van Capellevm. 9,30 en nm. 2u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeneren, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. de heer Van Asch, Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Bussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Polderlokaal, nm. 2 uur ds. Van Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Herpt, vm. geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. ds. Klomp. NederhemertZz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smith. Raamsdonkvm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. 'Visch. Sprangnm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. Both uit Eindhoven, vm. H. Avondmaal. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher. Woiódrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2