DIENSTBODE P. G. LOTEi Groote EponHe Vli/lS. ROBSON's Kalverenmeel een flinke DIENSTBODE. lienlidscl! Vlas, ff liet llioseopescliip Europa s eerste drijvend Bioscope Til eater komt tl en 3 Juli te Heusden geheel nieuw Prachtprogramma. f 10. Extra rartalip aanhieding f 10. f 10. Corn. Verhagen f IQ. Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn «I E .1 II E li A A it, fwI*DOte #pi*iliUHIi|£ AllAOfljII HOVER, De Districts Apt P. ?AN DRIEL, Altijd bewijzen. ongeveer 3 H.A. best VLAS, De Notaris J. J. van der Kaaden, UNION RORLOGERE. Groote Straat B 153, n/d R.-K. Kerk, WAALWIJK. Prijs per lot f 1. Trekking 1 October a.s. T£ KOOP. bij inschrijving, Hebt U al eens gevoederd? Het is billijk in prijs en doelmatig. verkoopen Zilveren Heeren-Remontoirs - der Union Horlogère. - van alle voorradige Heeren- en Jongeheeren Costuums, Kinderpakjes, Pantalons, Werkmansgoederen enz., VOOR SPOTPRIJZEN. leden te Emmerik was gearresteerd, is daar uit de gevangenis ontsnapt. Te Doesburg is Zaterdagnacht een steenovenarbeider op de kermis met een mes zoodanig in den hals gestoken, dat hij Zondagmorgen reeds is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. De dader, eveneens een steenovenarbeider en vader van zes kinderen, is in hechtenis genomen. Uit Waalwijk wordt gemeld: Als verdacht van diefstal van goe deren, behoorende tot den faillieten boedel van notaris de Vocht, is door de politie alhier aangehouden, zekere C. M., uit Baardwijk. M. was behulpzaam geweest bij de overbrenging der goederen van het woonhuis naar de zaal Musis Sacrum, waar de verkooping der goederen zou plaats hebben, alwaar hij mede toezicht zou houden. Eenige dekens zijn reeds in beslag genomen. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van transport- en havenarbeiders heeft te Rotterdam een circulaire ver spreid, waarbij het bij stuwadoors, carga doors, expediteurs, veemdirecties en alle andere patroons in het havenbedrijf er op aandringt, om het uurloon van de havenarbeiders aldaar op dertig cent te brengen. Op den straatweg Halfweg Sloterdijk is Zaterdagavond een bewoner van Sloterdijk met kaartspelen f 105 afhan dig gemaakt. Iemand, die Vrijdag in een kantoor aan de Stadhouderskade te Amsterdam zaken had af te wikkelen, kwam, nadat hij het perceel eenigen tijd verlaten had, tot de minaangename ontdekking, dat zijne portefeuille, inhoudende f 640, verdwenen was. De gebroeders K. en J. P. zaten Zon dagavond te Rotterdam met hun meisjes in het gras langs den Spiegelnisserweg. Er is toen van het erf van de wed. V., aan de overzijde van den weg gelegen, een boerenjongen gekomen, die, zonder iets te zeggen, in de richting van beide paartjes uit een geweer een schot hagel loste en daarop verdween. K. P. en zijn meisje M. A. K. zijn door hagelkorrels in het gezicht getroffen en in het zieken huis aan den Bergweg verbonden. J. P. kreeg eenige hagelkorrels in den kraag van zijn jas. De schutter bleef tot nog toe onbekend. De vergadering van het stakend per soneel der firma K. Schroers en de West- Deutsche Lloyd, onder leiding van den Bond van Machinisten en Stokers en den Centralen Bond van Transport- en Havenarbeiders vakgroep Dekpersoneel, en de vereeniging Rheingold, gehouden op 29 Juni in het Feestgebouw te Feijen- oord, heeft de volgende motie aange nomen „Gehoord het verslag van de onder handelingen, gevoerd door de voorzitters der vakorganisaties, met de vertegen woordigers der bovengenoemde firma's; gehoord de ruime bespreking daar omtrent keurt ten volle goed de houding der besturen en besluit in geen geval op de tot heden gedane voorstellen der firma in te gaan en de staking voort te zetten stelt den billijken eisch, dat eerst moet worden vastgesteld, dat vast loon voor het geheele personeel zal worden vast gesteld, en dat het zoogenaamde premie stelsel in den voorgestelden vorm niet te aanvaarden is; verklaart zich bereid dit geschil te onderwerpen aan een scheidsrechterlijk oordeel, en draagt verder de besturen op, den strijd onverzwakt voort te zetten, zoo noodig te verscherpen." Vrijdagavond, toen een waker zijn ronde in de Wittenstraat te Amsterdam deed, werd hij door eenige opgeschoten jongens gesard. Een heer, die juist voorbij kwam en het geval gade sloeg, maande de jongens aan doorteloopen Een der belhamels vloog op den heer toe en sloeg deze met een ijzeren bout op het hoofd, zoodat hij bewusteloos neerviel en naar het gasthuis moest worden overgebracht. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Toen Zaterdagmorgen de baggermolen Delfzijl van den aannemer Hoffman bezig was met baggerwerk aan de Oost zijde van den steiger van den West- Indischen Maildienst, aan de Do Ruyter- kade te Amsterdam, werd dit vaartuig, hoogstwaarschijnlijk door het ophalen van een groot voorwerp, aan het on derschip lek gestooten. De baggermolen zonk onmiddellijk in de diepte. De schipper en zijn volk konden nog tijdig op den wal springen. Het gezonken vaartuig zit ongeveer 6 meter onder water. Een geneesheer te Amsterdam heeft, naar het Hbld. meldt, Zaterdagavond bij de politie aangifte gedaan, dat hem op het Rokin, op het achterbalcon van een tramwagen, een gouden horloge met dito ketting en medaillon, tot een ge zamenlijke waarde van ongeveer f400, was ontstolen. Na het gebruis van rookvleesch heb ben zich in ongeveer twintig gezinnen te Utrecht vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. Het bleek, dat allen van eenzelfde muisje gegeten hadden. De patiënten zijn allen vrij ernstig ziek geweest. De 39-jarige landbouwer G. K. Bzn. te Meerkerksbroek is door een in zijn stal staande fokstier aangevallen en zoo vreeselijk verwond, dat hij kort daarna is overleden. Zaterdagmiddag is het parket uit Arnhem weer te Renkum geweest in verband met de vergiftigingszaak. Onder toezicht van den inspecteur van politie werd er gegraven; in een vuilnishoop werden een paar fleschjes gevonden, die verzegeld zijn meegenomen. Een later bericht luidt: De 19 jarige zoon heeft bekend zijn vader vergiftig^ te hebben. Wij zouden kunnen zeggen: „De Pink Pillen genezen deze of gene ziekte", maar indien gij zelf ziek zijt, zal deze verzekering niet zeer overtuigend zijn Gij zult er de voorkeur aan geven iemand te hooren zeggen: „Daaraan heb ik geleden, ik heb toen de Pink Pillen gebruikt en ik leid niet meer." Na het verhaal van een genezen per soon gelezen te hebben, bestaat er volle zekerheid voor u en kunt gij met recht zeggen: „De Pink Pillen hebben deze persoon genezeu; ik leed waaraan hij leed, er is dus geen reden waarom de Pink Pillen mij ook niet zullen genezen." Laten wij een genezen persoon aan het woord, en geven wij dit op goed geluk aan den heer J. L. Maes, van Marumstraat 37, te 's Gravenhage. „Ik zend u deze weinige regelen, schrijft hij, om u mijn compliment te maken over uwe Pink Pillen, die mij buitengewoon veel goed hebben gedaan. Sedert lang gevoelde ik mij niet wel, ik was altijd bleek en had dikwijls moeite op de been te blijven. Ik had nooit veel eetlust en mijn spijsvertering was moeilijk. Ik had reeds vele genees middelen en versterkende middelen ge nomen, alles zonder succes, en ik vroeg mij af wat daarvan worden moest. Ein delijk heeft men mij uwe goede Pink Pillen aangeraden, die mij krachten hebben gegeven en mij spoedig hebben genezen." Men ziet door dit voorbeeld uit dui zenden dat de Pink Pillen krachtig zijn en spoedig de meest uitgeputte lichamen kunnen herstellen. De Pink Pillen danken hun kracht aan de eigenschap die zij bezitten om zoo te zeggen met iedere gift bloed te bezorgen en het zenuwstelsel te versterken. Verkrijgbaar H fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. v. d. Hoek; Reeuwijk, H. Wagemakers; Dongen, J. Faro; 's-Gravenzande, H. Paans; Aalten, A. Leeman. Andel, over de maand Juni. Geboren: Evertje, d. v. J. D. van Bitteren en E. de Bruin. Overleden: Maria Naaijen, 83 j., on gehuwd. Ingekomen vanStompwijk, B. Crie- laardPouderoijen, P. v. d. Anker; Alm- kerk, A. de Ruiter. Vertrokken naar: Almkerk, T. v, d. Vliet. 'sGravemoer, over de maand Juni. Getrouwd: H. G. Dekkers, 28 j. en A. Faro, 24 j.M. J. de Gens, 29j.en M. J. van der Dussen, 27 j. Geboren: Pieter Johannes, z. v. C. de Jong en A. M. Mouthaan; Maria Ca- tharina, d. v. P. Christ en A. de Geus; Christoffel, z. v. Chr. Melsen en M. Pruissers; Eva Cornelia, d. v. P. Rutters en A. Pruijssers; Eva, d. v. H. Versteeg en E. C. de Geus; Francijna, d. v. J. Nederveen en S. C. van Dongen. Overleden: A. M. Mouthaan, 27 j. echtg. van C. de Jong; P. Hulst, 87j. Ingekomen van: Amsterdam, H. de Vries; Dongen, A. Nederveen. Vertrokken naar: Overschie, H. A. Versteeg; Oude Tonge, F. v. Dongen. itaobestedin^en. 15 Juli. Holl. IJz. Spoorw.-Mij. te Am sterdam, het uitvoeren van grond- en spoor werken, het maken van een aanbouw voor een bloklokaal en bijkomende werken, ten behoeve van het tweede spoor tusschen Gorinchem en Sliedrecht. Raming f 167.000. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 41.332 stuks. Hoendereieren van f 3,45f 4,90 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 28 Juni 0 81 M. 0.17 M. N.A.P 29 0.96 0.29 30 1.02 0.37 1 Juli 1.04 0.41 Waterhoogte 'Maastricht (brug). 1 Juli 0.52 M. beneden 0. 2 0.54 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 1 Juli 2.79 M. boven 0. 2 2.75 Gevraagd tegen 1 Augustus, een nette Dienstbode, die netjes kan werken en goed kan koken; v. g. g. v. Mevr. VAN MUNSTER, Koningsweg 27, 's-B o s c h. VAN DE le Prijs: Een nieuw te bouwen VILLA, kostende prijs elf duizend gulden. 2e Prijs: De VILLA „MARGARETHA" te Egmond aan Zee, enz. enz. A lleen ver koop voor Heusden en Omstreken in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heusden. .Na ontvangst postwissel van f 1.05 franco tcfezending. op Vrijdag I'd .luii a.N 's namiddags 2 uur, bij M. v. d. HEUVEL te Nieuwendtjk, van pl m 1 II. lengte, in twee perceelen, te veld staande in den Ippel- schen en Emmikhovenschen Polder. Kijkdagen op Donderdag 11 en Vrijdag 12 Juli aa. (op verzoek nog andere kijk dagen). Inlichtingen te bekomen bij de Heeren A. G. KOEKKOEK Pz. en ADR. y. D. STELT Cz., Nieuwendijk (bij Gorinchem). Sleeuwijkschendijk55ate Werkendam, wenscht op elke plaats één vertegen woordiger aan te stellen. Vdvertentiën. DBgrgerlfjke St»nd. Heusden, van 25 Juni tot 2 Juli. Overleden Marinus Meinen, 16 j., z. v. Hendrik Meinen en van Marrigje Veldman. Capelle, over de maand Juni. Ondertrouwd: P. A. Konings, 31 j. en C. L. de Bruijn, 19 j. Getrouwd: J. M. v. d. Star, 24j.en H. Wagemakers, 23 j.; J. v. Tilborgh, 21 j. en H. Wagemakers, 18 j. Geboren Teunis, z. v. J. A. Westbroek en J. Kluijtenaar; Otto, z. v. J. A. de Rooij en A. van Peer; levenl. aange geven kind van J. Michaël en A. O. L. de Rooij. Overleden: Antonie van Iersel, 71 j. Johannes Spierings, 73 j. Ingekomen van: Sprang, H. Broeks, A. L. de Jong en G. M. v. d. Schans; Meeuwen, H. Blankers; Waspik, J. A- Verschure en J. M. Timmers; Vrijhoe- ven-Cappel, H. v. d. Beek; Hillegers- berg, A. KoningsJutphaas, A. de Bruijn Loon op Zand, J. Verhagen, G.M. van Amelsvoort. Vertrokken naar: Vrijhoeven-Cappel, C. Verduyn; Berkel en Rodenrijs, C. J. Tegen 1 Aug. gevraagd, Adres Mej. DE KOR VER, Haarstraat, Gorinchem. te Almlcerkis voornemens om op Dins dag O Juli 1912, 's namiddags 2 uur, bij Gebrs. DE GRAAF te Meeuwen, in het openbaar te ongeveer aan het einde der bloei, geteeld van puik tonzaad, staande in den polder genaamd „dé Hoeve", gemeente Eethen. Nadere inlichtingen te bekomen bij den heer J. W. DE GRAAF te Meeuwen, die ook inlichtingen verstrekt omtrent diverse perceelen Vlas, die nog ten verkoop worden aangeboden. met een G3UIOT SfCCES te Waalvi jjk, Itaamsdonksveer en verdere omliggende plaatsen. Société de Fabricants d'Horlogerie Suisses réuni". 2 jaar schriftelijke garantie. Alleen verkrijgbaar bij Harkt 61, s DOSCU. wegens vergevorderd Seizoen, Alle Goederen zijn door lste klasse Kleermakers vervaardigd en van Prima Coupe, Kwaliteit en Afwerking. Zie de Etalage. Aanbevelend, A. DE GROOT. SPECIAAL CORSETMAGAZIJN, Ilinthamerstraat 31, 's-IIerJogcnlioseh. Ontvangen eene groote sorteering in de nieuwste modellen Directoire en Droit Devan* Corsets f 1.50, f 1.75, f 2.10, f 2 40, f 2.60. Extra lange Directoire .lustokor f2.90, f3.25, f3.75, f 4.25, f 5.25, f 6.50, in prachtige effen en gebrocheerde stoffen, met speciaal voor mij gefabriceerde roestvrije Baleinen. Adjnsto Corsets, American Style met 4 Jarretelles f 6.25, f 5.25, f 4.25, tailles 60 tot 94 cM. IgafiT Speciale modellen voor Corpulente Dames, van 74 tot 100 c.M. met elastieken band en onbreekbare Hercules van f 3.25, f 4 75, f 5.25. Modèle Keductif f 6.25. LAAGSTE PRIJZEN. GROOTSTE SORTEERING. Men vergelijke prijzen en kwaliteiten. Du mes neemt proef! Alle tailles voorradig. Bij opgave van juiste taillewijdte, toezending franco p. p. naar alle plaatsen in Nederland. Niet naar genoegen kan geruild worden. Vraagt steeds Hercules-Corset? met onbreekbare Hercules-Baleinen. Goedkoop en sterk. Duizenden in gebruik. Speciale Cngros-prijzen voor U.H. tïlukeliers. Monsterzendingen franco. Heer J. L. Maes. ff ERKEN BA M. De zetting der boter is deze week op de markt 621/2 etz., in de winkelt dut 671/2 et', per half kilo. Eieren f 1 00 de 26 ituki. BESOOIJEN2 Juli. De prijs der Boter wat heden 1.30 f 1.41 per Kilo. Aangevoerd 375 K.O. loeren f 1 10 de 26 ttukt. SLEEVWIJK. De zetting der boter bedraagt 72'/a et. per half kilo en die der eieren f 1.0 de 26 ttukt. OOSTERHOUT, 2 Juli. Boter f 1,34 a l 36 per Kg Eieren f 0,16 en 0,18 de 4 ttukt GORINCHEM, 1 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 109 runderen, 14 nuchtere kalveren, 23 vette varkent, 609 biggen, 0 schapen en 17 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 220 325, kalfvaarzen f 160 a 220 guitte vaarzen f a melkkoeien 180 a 240 twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f agraskalveren f 30 a 40, nuchtere 14 a 22, schapen f 00 a 00, lammeren f 8 a 14 biggen f 7 a 15 per stuk. Vette varkens 27 a 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 9 50 a 9,75 roode dito 9.25 a 9 50 witte dito 9 35 a 9.75 inl. rogge f 6.40 a 6 75 buitenl. dito f 6.75 a 7.25, gerst f 6.50 7.20, haver f 4.75 a 5 50 duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mais, 150 pondf 5.75, a 6 25 alles per heet. Boter 70 a 75 et. per half kilo Eieren f 1.00 a 1.10 per 26. Kippen f 0.70 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM1 2 Juli Op de veemarkt waren heden aangevoerd 560 vette runderen, 974 magere dito. 376 vette en graskalveren, 455 nuchtere kalveren757 schapen of lammeren, 799 varkens, 95 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 90 le kw 70 cent, kalveren le kw. 105, le kw 80 cl. schapen le kw 55, le kw. 45 et. vette varkens 57 a 60 et. licht soort 44 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16 50 a 26.50 idem voor de slacht f 8 50 a 14 50 Biggen f 1.30 a 1 50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 90/8 en 20/16 ton en 190 stukken van een half li o. Prijs le kwali teit f 56, le kw f 52 3e kw. f 48 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 4 40 a 4 60 Overmaassche dito f 4 80 a 5 00 per 100. Kotterdamsche eierenreiling, Voor de Heeren K. W. DIRKZWA QER, en A. DEKKER te Barendrecht, ruim 3 Hectaren, best, van buiten gewone lengte, te veld staand Alhambra Flottantc" Speciale sorteering KINDER-CORSETTEN voor alle leeftijden. Verkoop uitsluitend a contant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3