1STIIÜ1 handelingen zou er een aanmerkelijke kans bestaan, dat eerlang de vrede zal worden gesloten. Plaatselijk. Nieuws. Heusden, 13 Juli. Bij de gehouden overgangsexamens van de H. B. S. te 's-Bosch, zijn o. a. bevorderd van de le naar de 2e klasse K. M. van Andel en J. Verhoeven, van de 3e naar de 4e klasse G. van Andel en van de 4e naar de 5e klasse L. van ter Tooien, allen alhier. Door de politie alhier zijn verschillende processen-verbaal opgemaakt wegens het rijden over de klinkerbestrating, dat bij ge meente-verordening verboden is. De klinker- bestrating dient alleen voor voetgangers. Ten einde niet onbewust in overtreding te komen hebben we deze waarschuwing ge plaatst. Donderdagmiddag passeerde alhier de geheel met vlaggen getooide Salonboot „Stad Rotterdam" met een 200-tal leden van den Nederlandsche Aannemerebond aan boord. Als eene variatie in het tweedaags vergaderen te 's Bosch zou vóór het diner een kijkje genomen worden naar de kunst werken van den Nieuwen Maasmond. Toen ze Heusden passeerden, alwaar even stil gelegen werd, liet de muziek zich hooren en speelde het „Vivat den Heusdenaar". De bedoeling was zeker goed, maar met een zoo groot aantal passagiers, die om de hitte, allen bovenop naast elkander opga- •s te ld waren, werd het genot van de boot tocht wel wat verminderd. De reis kon niet, volgens programma, tot Andel worden voort gezet, omdat het dan te laat zou worden voor het feestdiner en ook daarvoor moet tijd beschikbaar zijn. Amuierzoden. Bij de jl. Maandag gehouden verkiezing van een lid van den Raad (vacature van wijlen den heer A. van Zeelst) zijn candidaat gesteld de heeren Adr. van Hemert Johzn. en Joh. van Geffen Ez. De stemming zal Donderdag 18 dezer plaats vinden. Capelle. Het comité, dat zich in deze gemeente gevormd heeft om een vlieg dag te organiseeren, bestaat uit de heeren W. G. Uithoven, A. J. deRoon, A. M. Ver- heijden, C. van Buuren en J. Hospers. Naar we vernemen is het reeds met een eigenaar van een terrein in onderhandeling getreden. In de haven alhier laat de gemeente thans een werk verrichten, waarnaar door schippers reikhalzend werd uitgezien. Met twee aken is men bezig de vele modder te verwijderen, opdat de schepen weder tot aan de schoeiïng kunnen komen. Drimmeleit. De heer A. A. Mol ta Retranchement heeft de benoeming van hoofdonderwijzer aan de o. 1. school alhier aanvaard. Russen (Hank). Maandag 1.1. toen C. P. met zijn hondenkar met manufac turen huiswaarts reed, had hij zijn oogen zoo vast op een paar passeerende jonge meisjes gevestigd, dat hij schijnbaar zijn gespan vergat, welk dan ook spoedig van een steilen dijk rolde. Na zijn hond en kar boven gebracht te hebben, kon hij de lapjes, die verspreid lagen, opzoeken. Niets haa eenig averij bekomen. Woensdag 1.1. verschrok het paard van J. V. V., 't welk voor een wagen was gespannen om hooi te halen, onderweg zoodanig door het open gooien van een deur, dat het op hol sloeg; twee zoons van v. V., welken op den wagen zaten werden door het paard er af geslagen en werden Zoo aan de beenen gewond, dat ze per tilburie naar huis gebracht moesten worden en geneeskundige hulp moest worden in geroepen. {«Uitteren. Uit ons dorp werden op de H. B. S. te Zaltbommel bevorderdvan de le naar de 2e klasse P. C. de Geus en B. van Wijnen, van de 2e naar de3eJ.de Geus, van de 3e naar de 4e F. A. Nieuwen- huis en J. J. Kopt. 's O ravenloer. De verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, ter voor ziening in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van den heer LoefF, is be paald op Vrijdag 12 Juli. Zoonoodig zal de stemming gehouden worden op Maan dag 29 Juli en de herstemming op Woens dag 7 Augustus. Kerwfjneii. Bij de gehouden aan besteding van het bouwen eener dokters woning te Herwijnen, werd als volgt inge schreven L. Pellikaan te Dussen f 9550, T. van Willigen te Gameren f 8670, A. van Eek te Gameren f 8569, D. G. Mans te Andel f 8490, E. van Dalen te Zuilichem f 7827, W. F. Verkuil te Bruchem f 7480, G. E. van Diggelen te Wel met W. Baggerman te Kerkdriel f 7377. Het werk is aan den heer Verkuijl te Bruchem gegund. liUtid van Altena. Tot Dijkgraaf van het waterschap ,,'t Oudland van Altena", is benoemd de heer B. Dekker te Sleeuwijk en van het waterschap „de Eethensche en Meeuwsche Zeedijk" de heer B. van Buuren te Meeuwen. Meeuwen Naar wij vernemen zal het Maandag 15 Juli a.s. 12| jaar geleden zijn dat de fanfare „Kunst en Vriendschap" in ons dorp werd opgericht. Het voornemen bestaat dien dag eenigszins feestelijk te herdenken. rilederhetitert (N. Z.) De heer G. C. v. d. Kolk gem.-ontvanger alhier, is benoemd tot lid der Gezondheidscommissie, zetelende te Zalt-Bommel. (Z.Z.) Mej. E. Knoop volontaire aan de openbare school alhier, staat no. 2 op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school te Her wijnen. "Nieuwendiik. Het 5-jarig zoontje van den landbouwer W. H. v. Helden, was des avonds met een snoer Kralen bij zich gaan slapen. Op het schreien ontwaakten te middernacht de ouders ea tot hun groote schrik bleek, dat de kralen naar de maag van het kind waren verhuisd. Langs den natuurlijken weg kwamen ze den volgen den dag weder te voorschyn, zonder dat het ventje er eenig letsel van had onder vonden. Sprang. Met goed gevolg is het overgangsexamen aan de Hoogere Burger School te Tilburg afgelegd door de jonge heeren J. v. d. Meulen van de 3e naar de 4e klasse, H. v. d. Meulen van de 2e naar de 3e klasse en A. Meijer van de le naar de 2e klasse. Veen. De prijzen der aardappelen der zoogenaamde schoolmeesters zijn de laatste dagen veel teruggegaan, toch worden ze nog druk afgeleverd. Er wordt f 2. per H.L. besteed. Voor de roode bessen, waarvan de pluk begonnen is, wordt door de commis- sionnairs besteed van 14 tot 16 cent per K.G. De voorraad is niet groot, daar ze veel van den hagel geleden hebben. W ijk Dinsdag werd de 20-jarige zoon van de familie v. R. alhier, welke te Slie- drecht op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, ter aarde besteld. Een twaalftal vrienden uit Sliedrecht waren overgekomen om aan hunnen vriend de laatste eer te bewijzen en legden een krans op zijn graf neer. Vergadering van den Raad der Gemeente 's-Gravemoer, op Donderdag 11 Juli, nam. 2 ure. Afwezig de heer G. Verhagen. Na opening der vergadering leest de voor zitter de notulen van 1 Mei j.l., die onver anderd worden vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling, dat bij schrijven van 25 Mei j.l. Ged. Staten het eerste kohier van den hoofdelijken omslag hebben goedgekeurd; dat de openbare ver pachting van hooilanden op 10 Juni voor de gemeente f1013,heeft opgebracht; dat op 28 Juni door B. en W. kasopneming is gedaan bij het armbestuur, waarbij een en ander in orde was bevonden; dat op denzelfden datum door B. en W. beide scholen zijn bezocht; dat is ingekomen de begrooting der gezondheidscommissie over 1913, aanwijzende voor deze gemeente een bedrag van f 50,16 en dat in verband met art. 9 bis der wet van 24 Mei 1897 de aftrek tot berekening der uitkeering voor deze ge meente is verminderd met f 440,en ge bracht op f 630.welke mededeelingen voor kennisgeving worden aangenomen. De reeds ingekomen reclames op den hoofdelijken omslag worden op voorstel des voorzitters aangehouden. Een schrijven van den heer J. Loeff, oud burgemeester en secretaris, kennisgevende dat hij ook ontslag neemt als lid van den gemeenteraad, zal met een schrijven van dankbetuiging worden beantwoord. Ingekomen zijn twee adressen, het eene van veehouders uit Dongen en deze gemeen te om art. 8 der politieverordening zoodanig te wijzigen, dat hun vee niet meer geleid behoeft te worden, het andere uit de bur gerij om den bestaanden toestand onveran derd te laten. De voorzitter merkt op dat het weldra aanleggen van fietspaden van Waspik naar Oosterhout, het leiden van het vee ook noodzakelijk zal maken. Na eenige discussie over dit onderwerp, ver klaart de heer Beunis het bepaalde in de verordening te willen behouden, mits er bij het onverhoopt uit de wei gaan van het vee door de politie niet zal gevit worden. Het verzoek, omvat in het eerstgenoemde adres, in stemming gebracht, wordt afge wezen; tegen verklaren zich de beide wet houders Kielen en Blok en voorwaardelijk de heeren Versteeg en Beunis; de heer Mouthaan alleen verklaart er zich voor. De voorzitter brengt aan de orde het al of niet verleenen eener gratificatie aan het onderwijzend personeel der openbare school voor bewezen diensten tijdens de vacature van het schoolhoofd. Na eenige bespreking wordt een voorstel van den heer Beu nis, gesteund door den wethouder Blok, om aan den onderwijzer f 15,en de onderwijzeres f 10, toe te staan, met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van het bestuur der tuin en landbouwvereeniging om stappen te doen tot het verkrijgen alhier van eene publieke telefoon, wordt in handen gesteld van B. en W., die na onderzoek der kosten nader een voorstel zullen doen. Eene missive van Ged. Staten tot rege ling der trac+ementen van den burgemees ter en secretaris geeft aanleiding tot eenige discussie, met het oog vooral op de reeds hooge belastingen. De heer Beunis wil dit punt aanhouden, teneinde eerst af te zien wat andere gemeenten doen, doch de voor zitter dringt er op aan de zaak af te werken. Een voorstel van den heer Mouthaan om de voorgestelde regeling van Gedep. Staten goed te keuren, wordt verworpen tegen de heeren Versteeg, Kielen en Beunis. Een voorstel van den heer Kielen, om een vroeger voorstel van Gedep. Staten te hand haven, wordt aangenomen; tegen de heeren Mouthaan en Beunis. B. en W. bieden voorts aan de rekening der gemeente over 1911, aanwijzende een batig saldo van f 2202,65. Op voorstel des voorzitters zal de raad deze in commissie onderzoeken. De staten van oninbare posten, aangehouden posten en betaalde, onbetaalde en oninbare posten van vorige jaren, worden na lezing aangenomen, zooals deze zijn voorgesteld. Verder niets aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend, sluit de voor zitter deze vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Woensdag 10 Juli 1912. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer S. Oerlemans. Na opening der vergadering door den Voorzitter, worden de notulen der vorige door den Secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter legt aan de vergadering over het proces-verbaal van kasopneming, gedaan bij den Gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat boeken en registers behoorlijk waren bijgehouden en het vereischte bedrag in kas aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. Verder deelt de Voorzitter mede dat Ge deputeerde Staten verzoeken hun mede te deelen of er bij den Raad bezwaren bestaan tegen een verhooging der jaarwedden van den Burgemeester en den Seeretaiis ieder met f50. De heer Sneep stelt voor over ieder af zonderlijk te stemmen, waartoe de verga dering besluit. Na stemming blijkt, dat alle leden zijn tegen verhooging der jaarwedde van den Burgemeester. Daarna zegt de heer Rijken, dat hij ook tegen verhooging der jaarwedde van den Secretaris zal stemmen; niet ontkent hij. dat de werkzaamheden ter secretarie de laatste jaren aanmerkelijk zijn vermeerderd, maar naar zijne meening moest hier het Rijk, dat toch in hoofdzaak de meerdere werkzaamheden opdraagt, ook de uit de verhooging voortvloeiende uitgave betalen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat het Rijk een gedeelte der jaarwedden voor zijne rekening neemt. Tot stemming overgaande blijkt, dat de Raad van oordeel is dat den Secretaris de voorgestelde verhooging van jaarwedde be hoort te worden toegekend. Tegen waren de leden Rijken en J. van der Hoeven Bz. Ten slotte worden op voorstel van den Voorzitter tot leden voor het nazien der gemeente-rekening over 1911, de rekening over 1911 en begrooting voor 1913 van het Algemeen Armbestuur benoemd de heeren A. L. Sneep, A. van der Hoeven en A. M. Verheijden. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. Kerknieuws. Aalburg c.a. Ds. J. C. C. Trillaard, pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft de toezegging van beroep naar Hendrik- Ido-Ambacht aangenomen. PRËDIklIGURTËM, 14 Juli. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwers uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leerend ouderling te Dordrecht. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Notten uit Velp. Sart uit Wijk. (vm. bedieding H. A.). Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. een predikant. uit Heusden. Ger. kerk, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 *u. ds. Brouwer. Van Leeuwen, (v.m. bediening H. Avondmaal.) Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz vm. 9.30 u. dezelfde. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. Burgerlijke §tand. Heusden, van 2 tot 9 Juli. Geboren: Cornells, z. v. Christiaan van der Velden en van Autonetta de Leeuw. Werkendam, van 5 tot 11 Juli. Getrouwd: Kommer Damen, wedn, van G. Kloot, 29 j., met Johanna Schreu- ders, 24 j. Geboren Arie, z. v. C. den Dunnen en A. de CloeBastiaau, z. v. G. Visser en A. van Elselingen. Overleden Teunis Damen, 3 m. Vertrokken naarHelden, C. Bag german 's Gravenhage, P. E. van der Hoeven Antwerpen, J. CornetHil versum, D. IppelNeerbosch, A. van der Stelt. Ingekomen van Dewerken c a., O. G. OttevangerLeusden, H. J. de Gelder en gezinHarlingen, L. Potters met gezin en D. van den Heuvel met gezin Almkerk, J. van de Koppel. Binneuland. De rechtbank te Arnhem heeft naar de openbare terechtzitting verwezen G. H., die zich onder den schuilnaam van Annie Pascal te Heelsum schuldig maakte aan verschillende verduisterin gen, terwijl haar bovendien ten laste wordt gelegd, dat zij toen zonder mid delen van bestaan heeft rondgezworven, en zich alzoo aan „landlooperïj" heeft schuldig gemaakt. Als verdediger is haar toegevoegd jhr. mr. W. H. C M. van Nispen tot Pannerden, te Arnhem. Woensdagnacht te 12 uur ontmoette baas II. Bvan de N. V. Thomson's Havenbedrijf, wonende aan den Paral lelweg, aan de Maashaven N.z. te Rot terdam, den bootwerker G. J. van V-, die plotseling op hem toeliep en hem zonder eenige aanleiding een mes in den buik stak. De bootwerker, die kort daarna gegrepen werd en die onder den invloed van sterken drank verkeerde, zeide den steek in drift te hebben toe gebracht, omdat hij geen werk kon krijgen. Zijn mes, dat hij weggeworpen had, is op straat teruggevonden. De ernstig, maar niet levensgevaarlijk ge wonde baas is, nadat een geneesheer hem hulp verleend had, per rijtuig naar zijn huis vervoerd. Te Dwingelo zijn eergistornacht jonge ooievaars uit het nest gehaald. Te Lhee houdt men den ganschen nacht de wacht bij een ooievaarsnest. Donderdagmorgen 4 uur brak te Rotterdam een hevige brand uit in het kantoor en magazijn van de firma IJke- ma gelegen aan den Goudschen Singel. De brandweer verscheen spoedig ter plaatse en stelde 3 stoomspuiten en 8 sectiespuiten in werking met 20 stralen. De beide bovenverdiepingen vertoonden weldra een geweldige vuurzee, voor namelijk door de vernissen die daar geborgen waren. Eensklaps stortte de zware topgevel omlaag en werd een 19-jarig mensch getroffen. Naar het ziekenhuis overge bracht bleek hij reeds bij aankomst te zijp overleden. Drie brandweerlieden werden nog tijdens den brand licht gekwest. Om 7 uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. VKBBETEIIIIG. Waar in het nummer van 10 Juli j.l. onder de rubriek Rechtzaken gesproken wordt van „vaste zalmvisscherij met spil", wordt daarmede bedoeld „zalmvisscherij met spil en vaste ophaal plaats". Dit ter verbetering voor belanghebbenden en in gewijden bij het bagger- en visecherij- bedrijf. Rechtzaken. Kindermoord te Beek. Vervolg op hetgeen we in ons vorig no. hierover onder Rechtszaken mede deelden. Nadat nog eenige getuigen gehoord waren, werd voor beide feiten tegen beklaagde 15 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De verdediger wilde niet beweren, dat beklaagde een brave jongen is, doch achtte het bewijs van moord geenszins bewezen. Spreker betoogt, dat er in deze zaak te veel op den schijn wordt gelet, en dat dit van het begin af geschied is. Verder zegt pleiter, dat het voor hem een raadsel blijft, hoe die man er toe gekomen zou zijn, zonder eenige aan leiding het kind te vermoorden. Spreker wil niet wijzen in de richting van de schuld van Hartjes, maar toch wil hij opmerken, dat de officier van justitie al het bewijsmateriaal inzake B. prachtig zou kunnen gebruiken tegen Hartjes. Als men dat wil kan men met eenig combinatievermogen evenveel ma teriaal vinden tegen Hartjes als tegen B. Pleiter geeft toe: er blijft hier een onbevredigend gevoel. Maar, zegt hij, even zeker als een hoogere hand het arme vermoorde schepseltje gelukkig zal maken, even zeker zal een wrekende hand den schuldige straffen. PI. vraagt onmiddellijke invrijheids- stelling van beklaagde. De uitspraak wordt bepaald op 23 dezer. De invrijbeidsstelling van bekl. wordt geweigerd. Het gerechtshof te 's- Hertogenbosch heeft Dinsdag behandeld de zaak tegen J. v. V., landbouwer te Uden, thans gedetineerd, door do rechtbank te 's-Her- togenbosch wegens doodslag veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Volgens de dagvaarding wordt be klaagde te laste gelegd, dat hij omstreeks 15 November 1911 te Uden opzettelijk Johanna van der Wielen, oud 18 jaren, dienstmeid aldaar, van het leven heeft beroofd, door haar de keel dicht te knijpen en haar onder een paard te werpen, wetende, dat daardoor dit paard haar zou trappen en slaan, zooals zulks is geschied en wel tegen en op haar hoofd, tengevolge waarvan zij kort daarop is overleden; althans haar heeft mis handeld, door haar de keel dicht te knijpen en te houden, waardoor zij in levensgevaar heeft verkeerd. Het O. M. eischte vernietiging van het vonnis van de rechtbank en bekl.'s veroordeeling wegens zware mishande ling tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Zitting van Dinsdag 9 Juli 1912. Uitspraak in zake het O. M. tegen: P. F. v. N. te Waalwijk, beklaagd van overtr. art. 247 Str., veroordeeld tot 1 jaar en 3 mnd. gev.C. v. M., J. v. d. M. en P. M. M., allen te Baardwijk, overtreding hondenbelasting, ieder f5 of 1 d. h.; A. R. te Sleeuwijk, als voor, f 6 of 1 d. h.; F. A. v. d. W. te Besoijen, mishandeling, 6 mnd. gev. is eene verwoesten ile kwaal, die het leven van den lijder een aaneen schakeling; maakt van droeve dagen. Van alle borstziekten is Asthma wel de meest vreeselijke ziekte, die er be staat, omdat de lijder die feitelijk ge zond van hart is, door zijn kwaal vol komen terneer gedrukt wordt. Deasthma- aanvallen kenmerken zich door een vreeselijke benauwdheid op de borst en moeilijke ademhaling, met een gevoel, alsof men zal stikken. De asthmalijder is meestal rillerig en koud, heeft veel last van koude handen en voeten en moet dikwijls niezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is het eenige middel, dat asthma volkomen geneest en niet, zooals alle andere middeleu, voorbijgaande verlichting verschaft. Iedere asthmalijder weet, dat bij een aanval de slijm zich altijd zeer vast op de borst zet. Het is dus gemakkelijk te begrijpen, dat, wanneer men een mid del inneemt zooals de Abdijsiroop, die de eigenschappen bezit om de slijm snel en gemakkelijk los te maken, men spoedig lucht krijgt en weer gemakke lijk adem kan halen als een gezond mensch. Asthmalijders kunnen reeds na het gebruik van één flesch Abdijsiroop bespeuren, dat dit middel het eenige is, dat hen van hunne kwaal zal ver lossen; één lepel Abdijsiroop, brengt reeds onmiddellijk een wonderbaarlijk gevoel van verlichting teweeg. De Heer H. Bruurmijn, Helvoirt, Hoef ten Have (N-Br) schreef: „Ik was Asthmalijder; het ademhalen was mij zeer moeilijk en mijn borst piepte ontzettend, terwijl ik geen slijm kon opgeven. Toen niets hielp, heeft 1 flacon Abdijsiroop mij volkomen genezen. Niet alleen voor asthma, maar ook voor pleuris, bronchitis, influenza, kiuk- hoest, hooikoorts, verkoudheid, borst-, long- en keelaandoeningen is de Abdij siroop een heilzaam geneesmiddel. Prijs per flacon van 230 gram f.1 van 550 gram f 2.van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met hand- teekening van den Gen. Agent L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten en apothekers. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuw ijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm AlmkerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenBesoijenD. van HeivoortDrunen (N.-B.): L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon; Dassen: J. J. Paes; Genderen: B. de Graaff; Giessen J. van VugtHank (Dussen- polder): A. van der Pluijm Heijmans; Meeu wen G. SterkenburgNieuwendijkR. Romij n Veen: J. Vos Bz.; Vffimen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet]; Woudri chem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versfélt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. Afloop Aanbestedingen. B. en W. van Hoorn hebben aanbesteed: I. Het maken van de grond- en fun- deeringswerken en de daarop komende ge bouwen, ten dienste van de gemeentelijke drinkwaterleiding. Laagste inschrijver C. A. Stolk, te Rot terdam, voor f 111,900; IL Het leveren en leggen van buislei dingen. Laagste inschrijver W. Vroyenhoek en I. van Onlangs, te Rotterdam, voor f 92,800. De gunning is aangehouden. 9 Juli. Maatsch. tot Expl. van S.S. te Utrecht, het maken van grond- en kunst- Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren en nm. 6 u. ds. Feijkes van Genderen. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Padden- burgh. Aalburggeen dienst. Almkerknm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, nm. 2 u. ds. Gobius du Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Drunen, vm. 10 u. ds. Van der HofF. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Polderlokaal nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smith. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. de heer Dijkshoorn, theol. cand. te Delft, en nm. 2 u. ds. Pop, bed. H. Doop. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Arrondissements-Rechtbank tes-Bosch

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2