r Kg- wm- VAN HOUTEN S Oorlog tusschen Italië en Turkije. zulk een hevigen slag van het paard, dat zij hevig uit het hoofd bloedde en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Sleeuwök. Zaterdag j.l. bracht de muziekvereeniging „Wilhelmina" een sere nade aan den heer B. Dekker, bij gelegen heid zijner benoeming tot Dijkgraaf van 't waterschap ,,'tOud Land van Altena". Sprang- Toen j.l. Vrijdag de land bouwer J. S. naar de markt te Waalwijk reed, braken plotseling de burries van de tilburrij en sloeg het paard op hol. Zekere G. J., die ook in het gerij zat, sprong er uit en wist het paard tot staan te brengen. Boven wonder liep alles zonder verdere on gelukken af, en kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Zaterdagavond werd V. W., woon achtig te Kaatsheuvel, per auto bij dr. J. v. d. M. alhier, binnen gebracht, teneinde de verwondingen die hij, doordat hij in aanraking was gekomen met de auto van Baron v. H. v. W., had opgeloopen, te laten verbinden. Na geholpen te zijn, werd hij onder geleide van den geneesheer per auto huiswaarts gebracht. IVomlrieliem- Naar we vernemen is I. T. Blootshoofd, gemeente- en onbezol digd rijksveldwachter alhier, benoemd tot rijksveldwachter te Drimmelen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Niet veel verandering is er sinds verleden week in den veehandel gekomen. De markten waren vrij slap bezocht en buitenlar.dsche kooplieden waren er niet veel. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 7687 ct., 2equali- teit 7076 ct., per K.g., melkkoeien f 145 k f 245, neurende f 145 f 240, guste f 120 A f 235, pinken f 60 k f 110, kalve ren f 18 f 35 per stuk; vette varkens 58 66 ct., voor uitvoer 56 k 62 ct., vette kalveren 61 sl 64 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 60 k f 74, drachtige gelten f f schottelingen f f biggen f 6 k f 11,weide- schapen t 15 f 25, luxe-paarden f 550 f 670, werkpaarden 1ste kwaliteit f 320 f 470, 2e kwaliteit f 230 f 355, twee- en-een-halfjarige f 230 k f 300 per stuk. Ln nauwelijks had hij zijn hengels uit geworpen, of een tweede verbaal volgde, wegens het visschen met meer dan één hengel. Een uurtje daarna hij had al wat gevangen kwam een veld wachter de visch metener waren er hij onder de maateen derde verbaal. Hij had ze geborgen in zijn spekzak, deel van zijn militaire uitrusting, wat ook niet mag. Vierde proces-verbaal. Toen is de hengelaar maar weer naar huis gegaan. Een bewoner van de Lange Baan- straat te Rotterdam, zekere C. d B., heeft Zondagavond bijna een uur lang de aandacht van het publiek getrokken door zijn waaghalzerij en zwemkunst. Na half gekleed aan de Oudehaven te water te zijn gesprongen, zwom hij de Maas in, klauterde tot tweemalen toe bij de Willemsbrug op en sprong dan telkens van de leuning van die brug in de Maas. De rivierpolitie haalde hem ten slotte met een haak binnen boord en maakte een einde aan zijn toeren. VAN HOUTENS De chef-kók van een hotel-café res taurant te Amsterdam is onder ver dachte omstandigheden overleden. Vol gens de geneesheeren zijn in het braak sel van den patiënt bestanddeelen waar genomen, welke aan arsenicum-vergif- tiging doen denken Men brengt dit in verband met een woordenwisseling welke de verslagene gehad heeft met een van de leden van het personeel, die daarna ontslagen werd. De justitie stelt een onderzoek in. De verdachte bevindt zich op vrije voeten. Een zware brand heeft Maandagmor gen gewoed aan de Bilderdijkkade te Amsterdam, waarbij twee huizen ge heel zijn uitgebrand en een belendend perceel van achteren over de geheele hoogtevan een vierde huis werden de kap en de zolder geheel vernietigd. Meer dan twintig gezinnen worden door deze ramp getroffen sommige, die niet verzekerd waren, zijn hun geheele in- boedeltje kwijt, allen zijn op het oogen- blik zonder woning. Gelukkig is bij dezen brand, hoewel hij zeer snel om zich heeft heengegrepen en het vuur bij velen de woonvertrekken reeds had aangetast, vóórdat de bewoners gewaar schuwd haddeu kunnen worden, geen enkel menschenleven verloren gegaan. Een vrouw, die juist in den afgeloopen nacht bevallen was van een dood kindje, kon, niet zonder moeite, uit het bran dende huis gered en vervoerd worden. Overigens heeft ieder, die in een der huizen aanwezig was (de meeste kin deren waren op het oogenblik dat de brand uitbrak reeds weg naar school) zichzelf in veiligheid kunnen stellen. regeringstroepen gepleegd na hun jongste overwinningen op de opstande lingen. Het is thans bekend geworden, dat na den slag bij Huitzilac 200 Zapa- tisten, die waren in hechtenis genomen, allen zijn opgeknoopt. De regeerings- troepen waren in de meerderheid en na een omtrekkende beweging te hebben uitgevoerd, dwongen zij de rebbellen, zich over te geven. Ook de rebellen leider legde de wapenen neer. De aan voerder van de regeeringstroepen, gene raal Robles, liet de gevangenen naar het naburige woud brengendaar wer den zij aan den zoom van het bosch aan een anderen boom opgeknoopt. De lijken liet men er hangen; het was een afschuwelijk gezicht, maar het werkte afschrikwekkend op allen, die rebellie plaunen mochten koesteren. Generaal Carioni heeft 14 dezer uit Ferua geseind: Vanmorgen, tegen het aanbreken van den dageraad, hebben alle troepen van de divisie Sidi Ui (dicht bij de grens van Tunis) aange vallen. De stelling is gemakkelijk in onze handen gevallen. De vijand is daar op in grooten getale uit Regdaline en Zoeara op komen zetten en heeft een hardnekkig gevecht begonnen, dat zes Uur geduurd heeft en met een volledige overwinning der Italianen geëindigd is. De vijand moest terugtrekken met aan zienlijke verliezen. De Italiaansche troepen zijn bezig de veroverde stelling te versterken. In dit gevecht hadden de Italianen 16 dooden en 73 gewonden. De Italianen vonden vele gewonden en verscheiden honderden lijken, die de vijand op het slagveld had achter gelaten. Volgens den correspondent van de Lokal Anzeiger in Konstantinopel be staat er in de hoogste regeeringskringen wantrouwen tegen Enver bei, die zijn Arabieren een eed heeft laten afleggen, dat ze den strijd zouden voortzetten, zelfs al sloot de regeeriDg vrede met Italië, waarbij gebied verloren ging. Men verdenkt hem ervan, dat hij een overeenkomst tusschen Turkije en Italië zou willen gebruiken om de Arabieren tot ontrouw aan het Turksche rijk te bewegen, waarbij het zeer goed kon zijn, dat hij als schoonzoon van den sultan hoofd werd van een onafhankelijk Ara bisch Kalifaat. Men meent ook, dat hij ook steun zou vinden bij een groote mogendheid, die reeds lang genoeg blijk gegeven heeft van haar belangstelling voor een mogelijke onafhankelijkheid van de Arabieren. Naar men verzekert, is Kiamil Pasja, die in levendige brief wisseling staat met Lord Kitchener, dezer dagen door de regeering ingelicht over de mogelijke gevolgen van het optreden van Enver bei. gordijn een bom heeft gevonden. Men denkt met een aanslag van kiesrecht vrouwen te doen te hebben. Aan de Eclair wordt uit Rome ge- seiud: De vroegere kroonprinses van Saksen, prinses Louise van Toskane, ligt te Frisole ziek aan buikvliesont- steking. Een operatie is noodig. Naar luid van een telegram uit Athene aan de Excelsior, wordt de villa waar Abd-ul-Hamid woont, nauwlettend be waakt. Er is een samenspanning tot zijn bevrijding ontdekt. In den kelder van een drogist te Hamburg zijn twee menschen en een agent, die hen redden wilde, door dam pen van zwavelkoolstof bevangen en omgekomen. Een te Petersburg ontvangen officieel bericht meldt dat nabij Chotan, in Chineesch Turkestan, Chineesche sol daten en inwoners dier stad het huis van een Russisch onderdaan, zekeren Said Effendi beschoten en in brand ge- gestoken hebben. In dat huis bevonden zich een honderdtal Russen, van wie er velen gedood werden. De Russische regeering heeft haren gezant te Peking opgedragen, daartegen krachtig bij de Chineesche regeering te protesteeren. Een Portugeesch monarchist uit de omgeving van Paiva Couceiro, die bij den aanval op Chaves zwaar gewond en gevangen genomen werd, heeft, volgens de Daily Mail, op zijn sterfbed ver klaard, dat koning Manuel en Don Miguel, de pretendent, hadden afge sproken dat Manuel, zoo de monarchie mocht worden hersteffi, niet zou huwen en daardoor de opvolging zou verzekeren aan den hertog van Oporte of zijn erf genaam. In een eenzaam huis te Caragueira, tusschen Lissabon en Cintra, heeft men 19 aanzienlijke jongelieden gevangen gemaakt, die men van samenzwering verdenkt. Onder hen zijn er, die tot de hoogste aristocratie des lands be- hooren. In Loures, Fanhoës, Bucellas en Odiv- ellas, gemeenten in de buurt van Lis sabon, hebben de republikeinen de priesters en vele andere ingezetenen weggejaagd. Zij liepen tot Lissabon met hen mee en legden daarbij hun vijandige ge zindheid aan den dag. Te Chicago zijn twee sneltreinen op elkaar geloopen. Daarbij werden 13 man gedood en velen gekwetst. In verschillende deelen van Amerika zijn wolkbreuken geweest, die een schade van een millioen dollars hebben aan gericht en aan vijf menschen het leven hebben gekost. De ergste schade is aan gericht te Denver, waar het water de stad heeft overstroomd. De New York Sun verneemt uit Mexico, dat in de buurt van Guanojuato tengevolge van wervelstorm duizenden hectaren overstroomd zijn. Honderden menschen zijn omgekomen; steden zijn weggespoeld en de schade bedraagt 20,000,000 dollars. De Amerikaansche bladen hebben gruwelijke berichten ontvangen uit Mexico over de wreedheden, door de Kerknieuws. Loon op Zand, Bij de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk alhier is als herder en 1 eeraar beroepen de weleerw. heer ds. J. A. van Boven, Herv. predikant te Barneveld. 's-IIerto£eiil»Mgch. Het Orgel in de Ned. Herv. Kerk, afkomstig van de firma Batz (Utrecht) en geplaatst in 1831, dat het laatst in 1876 grondig werd nagezien, is thans wederom van vuil en stof ontdaan; er zijn vele verbeteringen en ook vernieu wingen aangebracht, zoodat het haar wel luidendheid en schitterende toon heeft terug gekregen. In de plaats van de woudfluit 2vt. werd een vox Celeste 8vt. gesteldhet regeerwerk werd van nieuw koperwerk voorzien en stemkrullen in de frontpij pen aangebracht; ook de tongwerken hebben stemkrukken van gebronsd koper gekregen en de blaas balgen werden vernieuwd, wat zeer noodig bleek. De aanspraak is thans subiet en de intonatie van elk register te roemen. De reconstructie is door den heer A. Standaart, Orgelfabrikant te Rotterdam tot stand gebracht en volgens een ingezonden stuk in de kerkelijke courant van 5 Juli j.l. zijn h.h. kerkvoogden hoogst tevreden over diens werkzaamheden en zullen niet na laten, waar dit noodig mocht zijn, hem met vertrouwen aan kerkbesturen aan te bevelen. denderen. Ds. R. Brouwer, predi kant bij de Geref. Gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Zuidwolde, (Dr.) Een bericht in de Komeet, dat Leeu warden weer een echte ouderwetscke kermis zou krijgen, deed tal van woon wagens op Friesland's hoofdstad aftrek ken. Van alle kanten kwamen ze op zetten, doch ze moesten worden geweerd. Volgens een verbod van den burge meester worden de woonwagens niet in die gemeente geduld. Zaterdagnamiddag kwam een rist van 18 wagens uit de richting Marssum,in welk dorp Vrijdagavond deze kermis gasten waren aangekomen. Doch Zater dagmorgen werd de hulp van mare chaussees uit Leeuwarden ingeroepen, om dit volkje van daar te verwijderen. Al het grasland werd daar door de paarden kaalgevreten, terwijl ook hooi van het land werd ontvreemd. Zoo kwam de rij wagens Zaterdag namiddag om drie uur in Leeuwarden, begeleid door marechaussees. Bij het begin van den Marssumer straatweg moest halt worden gehouden. Toen werd hun door den commissaris van politie verzocht, om door de stad de gemeente Leeuwarderadeel in te trekken. Aan dit verzoek wilde men niet voldoen. Op last van den commissaris werden toen, op grond van een artikel in de politieverordening, de hoofdbewoners van de wagens naar het politiebureau geleid. Een massa-arrestatie, welke goed schiks plaats had. De paarden waren inmiddels uitge spannen en liepen te grazen aan den kant van den weg. De commissaris ver zocht aan eenige stalhouders om paarden te zenden, aan welk verzoek oogenblik- kelijk werd voldaan. De wagens werden nu bij tweeën aan elkaar gekoppeld, waarvoor de pas aangekomen paarden werden gespannen. En toen ging het, begeleid door politie, langs den kortsten weg door de stad naar de Schrans, om de karavaan tot de grens van de ge meente Idaarderadeel te brengen. De aangehoudenen werden inmiddels door den commissaris gehoord en daarna vrijgelaten, met de mededeeling, dat de wagens in de richting Idaarderadeel waren gebracht- Door den Commissaris van Politie te Arnhem werd eenigen tijd geleden den agenten van particuliere, op de Staats loterij trekkende Obligatie-Maatschap pij en aangezegd den verkoop met in gang der 400e Staatsloterij te staken. Zonder dat eenzelfde verbod op andere plaatsen gegeven werd, is toch van hoogerhand een onderzoek ingesteld naar de werking dier maatschappijen. Üinnenland Plaatselijk Nieuws,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2