aan op een krachtig optreden van de ïiitsehe regeering, opdat aan de her haalde wandaden van de Portugeesche soldaten een eind gemaakt zal worden. iMaatnelük Hieuwp. Heustlen, 20 Juli. Heden is de Coöperatieve Paardenver- zekering, opgericht door de Afd. Heusden der Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw, in werking getreden. Het bestuur bestaat uit de heeren D. van Buuren te Meeuwen, voorzitter; D. van Campen te Drongelen, onder voorzitter; C. J. Branderhorst te Genderen, secretaris-penningmeesterL. J. v. d. Beek te Genderen en M. J. de Roon te Wijk, leden. Het verzekerd kapitaal bedraagt f 85.000 en het aantal paarden 120. Met deze ver zekering is het land van Heusden weer eene nuttige instelling op coöperatief gebied rijker geworden. Wanneer men in aanmer king neemt, dat over 't algemeen de land bouwende bevolking in 'tland van Heusden niet spoedig geneigd is de handen ineen te slaan om dergelijke zaken tot stand te brengen, dat behalve het verzekerde kapi taal van f 35.000 nog velen wachten om deel te nemen zooodra de poliseen met andere maatschappijen zullen zijn afgeloo- pen, dan is een woord van hulde voor 't doorzichtingsvermogen en de werkkracht van bovengenoemd bestuur hier zeker niet misplaatst. Wij hopen, dat de noodige waardeering en medewerking ook in de toekomst niet zal ontbreken. Voor het concours op 28 Juli uit geschreven door het Schuttersgilde „St. Bla- sius" ter herdenking van haar 70-jarig be staan, hebben zich reeds 16 gezelschappen aangemeld. Werkendam. 1 Aug. a.s. zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer C. d. Graaf, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, bij de posterijen in dienst trad. Ge durende den tijd, dat hij in deze gemeente vertoefde, heeft hij zich als een humaan ambtenaar doen kennen. Uit de rekening on verantwoording der laatste 3 maanden, door den penningm. der Werkliedenvereeniging gedaan bleek, dat gedurende dien tijd was uitgegeven f 538.47 en ontvangen f 451.02, zoodat het te kort groot was f 87.45. 1 Juli was bij den penninm. in kas f 59.06, terwijl het kapitaal alstoen bedroeg f 2565.16 en het reservefonds f 1163.13. De leden P. v. Driel, C. Klootwijk en J. Schenk, hadden de reke ning nagezien en in orde bevonden. Almkerk- Dinsdag had hier een ongeval plaats, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De paarden van den heer (C. Donker, staande voor een hooiwagen, waarop de knecht C. S. zat, sloegen op hol. De knecht viel van den wagen en bezeerde zich zoo erg, dat er geneeskundige hulp aan te pas moest komen. De wagen was totaal vernield. /til(lel- De knecht van den heer den D. had het ongeluk van een wagen te vallen waardoor hij zich zoo ernstig bezeerde, dat volgens den dokter, hij 8 10 weken geen werkzaamheden zal kunnen verrichten. Terwijl Woensdag de zoon van den schoenmaker K. met de hondenkar uit was viel de hond plotseling, waarschijnlijk door de warmte, dood voor de kar. Naar we vernemen is dit voor den eigenaar een schadepost van 25 gulden. Capelle. Maandag j.l. zou de avia- teur Van den Burg, van de Molenheide naar deze gemeente komen vliegen en enkele demonstraties laten zien. Reeds den heelen middag zag men drommen menschen naar het terrein gaan. Het comité nam reeds op het terrein plaats, in afwachting van de komende dingen. Een ieder staarde in zui delijke richting, daar het naar ieders meening prachtig vliegweer was. Om circa half acht kwam er telegrafisch bericht, dat Van den Burg, met het oog op den Oostenwind en de landing niet zou vliegen. Een ieder keerde vol teleurstelling naar huis. Den volgenden dag van hetzelfde laken een pak, prachtig vliegweer, maar geen aviateur te zien. Woensdag weer niet en thans heeft dan ook een ieder de hoop om den aviateur Van den Burg met zijn vliegmachine alhier te zien, opgegeven. Naar we vernemen is het comité reeds met een ander in onderhan deling getreden om enkele vliegdemon- straties te geven, hetgeen we hoopen dat nog zal geschieden. Woensdagmorgen circa 4 uur werden de bewoners in de kom alhier, opgeschrikt door het geroep van brand. Alras bleek, dat het huis, staande aan den Winterdijk en be woond door M. Kemmeren, in lichte laaie stond. De daaraan belendende woning, be woond door 3 gezinnen, brandde eveneens geheel af. Door de ijlings ontboden brand spuit wist men met vereende krachten andere woningen voor brandgevaar te behoeden. Van enkele gezinnen is van den inboedel slechts weinig gered, terwijl de schade ook niet door assurantie gedekt wordt; het leven van vier honden is er eveneens bij te be treuren. De heer Th. de Jong slaagde j.l. Woensdag te Breda voor het eindexamen H. B. S. 5-jarigen cursus, terwijl de heeren J. de Basen, J. yan Dongen te 's-Hertogen- bosch respectievelijk bevorderd zijn tot de 3e en 4e klasse der H. B. S. Naar we vernemen, zal er in deze gemeente voor 't gezin van postbode De Jong, die bij den brand op j.l. Woensdag alles verloren heeft en niet geassureerd is, gecollecteerd worden om den man eenigs- zins schadeloos te stellen. Naar we vernemen hoopt ds. Van Boven, te Barneveld, beroepen predikant der Ned. Herv. gemeente te Loonschendijk, in de loop der volgende week voor de ge meente op te treden. Brimiiieleii. Tot rijksveldwachter alhier, is in de plaats van J. H. v. d. Mooren, benoemd L T. Blootshoofd te Woudrichem. Tot hulp brievenbesteller aan het Postkantoor, is benoemd G. D. van der Slugs, alhier. Dussen. Dinsdagavond circa half- negen werd P. v. d. P. aannemer alhier bericht, dat zijn 20-jarigen zoon H. een paar uur geleden bij het zwemmen, aan den Moerdijk was verdronken. De motor wielrijder, de heer A. v. d. Pluim alhier, kwam toen hij plotseling moest uitwijken voor een ander voertuig, zoo te vallen, dat hij zijn schouder ont wrichtte. ^Gameren. Woensdag zijn aan de beurs de eerste kralen verkocht. Met een klein partijtje is men begonnenslechts 40 K.G. werden f 2.10 aan de man ge bracht. In 1911 werd de handel aangevan gen op 16 Juli. Oeert ruiden berg;. Vrijdagmid dag omstreeks een uur brak er brand uit in de vol met hooi zittende schuur van den landbouwer S. G. Berende in de Koestraat. Hoewel de burgerlijke en militaire brand spuiten spoedig ter plaatste waren, kon de brand niet meer gebluscht worden. Het gelukte hen de omringende perceelen te behouden. 's-Gravemoer- Bij de door het Waterschapsbestuur gehouden aanbesteding van het afbreken en opbouwen eener duiker- sluis aan de haven, in den provincialen weg alhier, is ingeschreven als volgt: Th. Rovers, Made, f 1620. H. Michaël, Kaatsheuvel 1775. C. Michaël, Vrij hoe ven-Cappel, 1870. A. C. van Rooij, Dongen, 1989. Wed. F. Roovers Zn., Waspik, 1995. Th. Blij levens Az., Made, 2068. Jac. Blijlevens, Drimmelen, 2145. P. J. Vaessen, Vught, 2175. Joz. Leijten, Raamsdonk, 2188. P. Schellekens, Waspik, 2250. A. Verhagen, Made, 2315. Chr. Biemans, Oosterhout, 2357. Het werk is aan den laagsten inschrijver vergund. Nederliemert (N. Z.) Maandag werd alhier de eerste scheepslading aard appelen ingenomen met bestemming naar Den Haag. „De schoolmeesters" golden f 1,90, de „Blauwputten" f 2,25 per H.L. Toens Dinsdag een hooiwagen, be spannen met twee paarden, over een schoor- boom reed, schrokken de paarden en sloe gen op hol. Alleen met het onderstel van den wagen holden zij voort, tot ze door G. O. tot staan gebracht werden. De voer man J. V. wist er nog bijtijds af te sprin gen, waardoor hij er met eenige kneuzingen afkwam. Nieuwendffk. Maandagmiddag had de huisvrouw van G. Heijstek het on geluk van den zolder te vallen. Zij bezeerde daarbij haar rug zoo ernstig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Raamsdonk. Het herbouwen van den z.g. ouden watermolen, is aangenomen door de heeren A. van Dalem en Co., voor f 1200. Gisterenmorgen viel de 12-jarige F. Langerweif van een hooiberg. Voor inwen dige kneuzingen moest de hulp van dr. Smits worden ingeroepen. Spranjf. De jongenheer P. Verhoe ven alhier, heeft met goed gevolg het toe- latings-examen voor de Hoogere Burger- School te Tilburg afgelegd. Veen. De prijzen der vroege peren, de janbazen, zijn veel teruggegaan, er wordt besteed van f 3,tot f 3,25 per H.L. De voorraad valt niet tegen, doch de prijzen wel. Ze zijn klein van stuk. De aardappelen, de zoogenaamde „schoolmeesters" zijn bijna opgeruimd. Over 't algemeen viel de opbrengst niet tegen, hoewel de prijzen wel waren teruggegaan. Thans zal een begin worden gemaakt met de „Eigenheimers" en hoort men ook van geen hooge prijs gewagen, daar vermoedelijk deze f 2,per H.L. zal bedragen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Brouwer, (vm. Bed. H. A.) nm. Dankzegging. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Reesbeen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz nm. 2.30 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Dijk, van Sloterdijk. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tüdiff in te zenden. Rechtzaken. PREDIKBEURTEN, 21 Juli. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leerend ouderling te Dordrecht. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u* leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. v. d. Hoff uit Drunen. Doeveren, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Ger. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz. dd. 18 Juli 1912. Overtr. WoningwetJ. J. B., Heusden, f 10 of 3 d. Zonder vergunning loopen op eenig wei(hooi)landG. de V. en P. J. v. W., Wijk, ieder f 3 of 2 d.; C. H. v. d S., Wijk, f 5 of 3 d.; H. J. V. en A. T. C. W., Woudrichem, ieder f 2 of 1 d.; T. de J., Woudrichem, terug a. o. zonder straf; P. V., H. S. en B. v. d W, Aalburg, ieder f 2 of 2 weken tuchtschool. Overtr. Jachtwet: W. O. en P. O Almkerk, no. 1 f 4 of 2 d., no. 2 terug a. o. zonder straf, beiden met verbeurd verklaring en uitlevering aan het O. M. van de in beslag genomen eierenJ. v. R., Vlijmen, f2 of 1 d. en geweer ver beurd verklaard. Overtr. Prov. Regl.: T. v. D., Wijk, f2 of 1 d. Dronkenschap: (verzetzaak) D. M. V., Veen, verzet vervallen verklaard. Openbare dronkenschap: G. v. O., Heusden, f 3 of 2 d. Rijwiel zonder licht: J. W. G. de W., Meeuwen en J. de J., Capelle, ieder f 3 of 2 d.; H P., Vlijmen, f 2 of 1 d.; T. J., J. v. M. en I. J., Veen, C. S., Andel, J. B. v. L Werkendam en H. V., Almkerk, ieder f 3 of 2 d. Overtr. Baggerregl (baggeren binnen een afstand van 500 meter van een zalmvisscherij) P. V., H. V., A. C. V. en T. V., Woudrichem, ieder f3 of 2d. en vrijspraak wat betreft het sub I v. h. ten laste gelegde. (Hiermede heeft de kantonrechter vonnis gewezen ten gun ste van het baggerbedrijf en wordt de vlotvisscherij dus beschouwd niet te beboören tot de „zalmvisscherij met spil en vaste ophaalplaats". Dit in aan sluiting op het desbetreffende stukje in het blad van Woensdag 10 dezer). B. B., Dordrecht, vrijspraak. Zonder vergunning kippen in een tuin laten loopen: T. v. D., Giessen, vrijspraak. Overtr. Visscherijwet: C. de R., Gies sen, f 5 of 2 d., aalkorf verbeurd ver klaard. Overtr. Politieverord. Werkendam: H. J. v. V., ged. te Breda, terug aan ouders zonder straf. Zitting van het Kantongerecht te Heusden op Vrijdag 19 Juli 1912 't Is niet veel belangrijks wat op den rol van de zitting van heden voorkomt, zoowel wat de hoeveelheid als wat den inhoud betreft. Voor dezen keer slechts 12 zaken. No. 1 en 2, W. L. en J. R., beiden chauf feur te Arnhem, die telaste wordt gelegd, dat zij ieder met een „auto" hebben gereden over een weg die door Gedeputeerde Staten voor zoo'n vervoermiddel was gesloten in casu den Hoogen Maasdijk onder Wijk en Veen zichtbaar aan de bekende drie- hoekvormige bordjes bezijden aan dien weg aangebracht. Beklaagden hadden heeren te rijden die te Wijk en Andel paarden moesten mon steren en daar niemand hun een anderen weg wist te wijzen hebben zij den dijk maar gehouden wat evenwel een overtreding is der Motor- en Rij wiel wet en, daar de be klaagden niet aanwezig waren en het O. M. het wettig en overtuigend bewijs geleverd achten, eischte hij voor ieder hunner f 5 of 3 dagen hechtenis. No. 3. is T. v. V. te Veen, die zich schuldig heeft gemaakt, volgens de dagvaarding, aan het los en onbeheerd laten loopen van een paard aan den zij berm van een openbaren weg (de Veensche Steeg). Het politieregle- ment op de wegen in Noordbrabant verbiedt zulks en tegen den beklaagde die niet ver schenen is wordt f 1 of 1 dag hechtenis geëischt. Voor een overtreding van het zelfde regle ment waarbij het ook verboden is woon. wagens e. d. op een weg te doen verblijven, zonder vergunning van daarop toezicht hebbend bestuur wordt tegen H. D. en G. D. te 's Bosch voor ieder hunner een geld boete van f 3 of 2 dagen geëischt. No. 6 en 7 hadden zich schuldig gemaakt aan een overtreding van de politieverorde ning van Heusden waarin bij art. zooveel is bepaald „dat het verboden is met losse „paarden, voertuigen, hand- of kruiwagens „op of over klinkerbestrating, uitsluitend „voor voetgangers bestemd, te rijden (hier onder zijn niet begrepen kinderwagens en „melkwagens en voertuigen bespannen met „bokken, geiten of schapen) en waartegen „een straf bedreigd wordt van f 10" A. B. te Herpt, die niet is verschenen en W. J. R. te Heusden, wel verschenen zijnde, deden maar juist of er zoo'n ver bodsbepaling niet bestond en reed eerst genoemde met een handwagen over de „kleine steentjes" terwijl de ander dit zelfde deed met een kruiwagen, totdat het alziend oog der politie het in de gaten kreeg en de betrokkenen met de overtreding in ken nis stelde en het Openb. Ministerie daarvan mededeeling deed per brief. Eischvoor beklaagde A. B. f 0,50 of 1 dag, en voor beklaagde W. J. R., met 't oog op zijn 17 jarigen leeftijd f 0,50 of 1 week tuchtschool. (Vraag: Is het plaatselijk be stuur niet van meening dat het gebruik maken van die „steentjesweg" door fietsen en vooral door Motorfietsen veel grooter is.) No. 8, 9 en 10 m. n. An. R„ At. R. te Dussen en J. S. te Almkerk, stonden te recht de eerste twee beklaagden wegens het bij avond fietsen zonder licht op den open baren weg en de laatste omdat hij met een aangespannen voertuig zonder licht reed, ook op een oogenblik dat zulks verboden was. Beklaagden waren niet aanwezig. Het Openbaar Ministerie eischte tegeD ieder hunner f 3 of 2 dagen. No. 11. A. V. te Werkendam, ook al om dat hij geen licht aan had op een oogen blik dat zulks behoorde, maar daar het in dit geval een schip betrof dat ten anker lag, meende het O. M. dat het gevaar niet zoo groot was en was van meening dat dit feit met f 0,50 of 1 dag, genoeg gestraft zoude zijn. Thans rest ons nog de laatste zaak te vermelden, wat een overtreding van het „Springstieren reglement" betrof, n.l. het in de weide los laten loopen van een niet goedgekeurden of toegelaten springstier. Dit feit werd J. v. d. D. te deWerken te laste gelegd. Het Openbaar Ministerie meende dat voor deze overtreding een eisch van f 5 of 3 dagen niet te veel was. Postkantoor Heusden. Ie helft der maand Juli 1912. Kantoor voor beleeningen, Den Haag. Dirk v. d. Mooren, liilnneiiland. Naar het Hdbl. verneemt, is de rech terzijde het eens geworden over den opvolger van den heer Van Bylandt als president van de Tweede Kamer. Niet dr. De Visser zal daartoe gekozen wor den, zooals aanvankelijk het gerucht luidde, doch de tegenwoordige eerste vice-president, de heer Van Nispen. Men verwacht, dat de Commissie van Voorbereiding voor de Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering, die a.s. Maandag in het gebouw van de Tweede Kamer bijeenkomt met minister Talma, de ge- heele volgende week aan haar werkzaam heden zal wijden. Het „Hbld." meldt: Op de begrooting van oorlog voor 1913 zal een bedrag van 1,100,000 gulden worden aangevraagd voor de reeds zoo lang dringend noodige aanvulling der munitie van de artillerie en de infanterie. De Brusselsche correspondent van de „Daily Telegraph" schrijft aan zijn blad eenige beschouwingen naar aanleiding der wederindiening van het kustverde- digings-ontwerp. Hij vindt, dat België, vooral, maar ook Frankrijk en Engeland moeten pro testeeren niet tegen het fort zelf maar tegen het feit, dat Nederland wil lekeurig de Schelde zou kunnen af sluiten. Volgens reeds vroeger door hem ver kregen inlichtingen, zegt deze correspon dent, zullen andere maatregelen als een vriendschappelijk verzoek worden ge nomen, indien Koningin Wilhelmina's regeering doof blijft voor dit laatste. Hij wijst dan nog eens op de Maas kanalisatie en zegt, dat beide kwesties: België's hulp om de kanalisatie van de Maas en de vrije vaart op de Schelde, thans onderwerp van diplomatieke on derhandelingen zijn. Thans is de vertaling van den bijbel in de taal der Zigeuners gereed ge komen. De uitgave geschiedt vanwege het Evangelische Bijbelgenootschap. Het is de 4403te taal, waarin de bijbel is verschenen. De Watergraafsmeersche politie heeft, op aanwijzing van eenige burgers, een griezelige vondst gedaan. Deze personen kwamen aan het politieposthuis mee- deelen, dat zij in de Ringvaart het ge heel naakte lijk van een flink gebouwd man drijvende hadden gezien Toen het door de politie was opgehaald, bleek het te zijn van een 40 45-jarig per soon en kwam men tot de ontdekking, dat aan het lijk de beide beenen en bet linkeroog ontbraken. Het door een zware donkerbruinen baard omringde gelaat was overigens ongeschonden, zoo dat het lijk later is herkend als dat van den 54-jarigen H. C. M., uit Amster dam, die reeds geruimen tijd de echte lijke woning verlaten had. Vermoedelijk zijn de beenen van den ongelukkige, nadat hij te water is geraakt, afgesneden door den scherpen kant van de kiel van de zandbakken. Uit Rotterdam wordt geschreven: De stakende kapiteins van de Rijn- sleepbooteu van de firma Karl Schroers en West Deutsche Lloyd, hebben Woens dag schriftelijk aan die firma's om een onderhoud verzocht. Dit werd hen toe gestaan. Een commissie uit die kapiteins heeft daarop met de vertegenwoordigers der firma's geconfereerd over het be staande conflict en kennis genomen van de nieuwe vaar- en loonconditiën die gesteld zijn. De firma's deden hierbij toezegging, dat gestreefd zal worden om binnen 14 dagen haar Rijnsleepbooten weder in de vaart te brengen. Wat de allergrootste booten betreft, zooals alleen de firma Karl Schroers op den Rijn in de vaart heelt, daarvan zullen de kapi teins zich, ten opzichte van het loon, in eenigzius gunstiger positie bevinden als hun collega's op de kleinere booten. Nadat de commissie uit de kapiteins met hun collega's de conditiëu door de firma's gesteld besproken hadden en zij den voorzitter van hun vereeniging Reingold, die zich te Duisburg bevindt, telegrafisch hiervan kennis hadden ge geven en van dezen antwoord hadden ontvangen, te doen wat zij voor goed hielden, hebben al de stakende kapiteins die het onderhoud aanvroegen, besloten weder bij de firma's in dienst te treden op de gestelde voorwaarden. Hoewel zij later op dit besluit terug kwamen, hebben toch 13 kapiteins van de 14 Rijnsleepbooten van de firma's Karl Schroers en West Deutsche Lloyd, ten kantore dezer firma's, hoofd voor hoofd, de nieuwe vaar- en loonconditiën der firma's onderteekend en zich bereid verklaard onmiddellijk te varen op de voorwaarden en voorschriften zooals deze door genoemde firma's zullen ge geven worden. Bovendien deden twee andere kapiteins toezegging dat zij hier mede eveneens accoord gaan. Terwijl deze onderteekening plaats had, hebben deze kapiteins eenige sta kende machinisten en stokers in de daarbij gehouden bespreking betrokken ook deze menschen zijn toen met de voorwaarden, die de firma's ten hunnen opzichte stelt, in kennis gesteld. Van de zijde van de stokers werden evenwel eenige bezwaren geopperd, waarvan het gevolg was dat men voorloopig met de stakende machinisten en stokers niet tot een overeenkomst is gekomen. Gisteren vertrokken reeds eenige boo ten met een sleep naar den Rijn. Naar aanleiding van de loopende ge ruchten omtrent opheffing van het gar nizoen te Hoorn was den afgevaardigde van het district, den heer de Jong, ver zocht bij den minister van oorlog daar omtrent inlichtingen te willen vragen. De minister heeft daarop geantwoord „dat het naar zijne meening geen aanbeveling verdient de manschappen over vele kleine garnizoenen te ver- deelen. Uit een oogpunt van economisch beheer zullen in de toekomst kleine garnizoensplaatsen moeten verdwijnen. Daaronder behoort ook Hoorn, en niet het minst, omdat door den hoogen trap van cultiveering der omgeving, voldoend oefenterrein te Hoorn ontbreekt." De minister is echter niet voornemens thans in den bestaanden toestand ver andering te brengen, en verklaarde, dat de verandering zeker ia de eerste vijf jaren nog niet te verwachten is. Donderdagochtend omstreeks halfvijf is het stoomschip Venus, van de Nep- tunlijn te Bremen, met kracht tegen de brug over de Koningshaven te Rot terdam gevaren, waardoor aan het vaste gedeelte van de brug, aan de zijde van de Stieltjesstraat, aanzienlijke schade is toegebracht. De Venus kwam uit de Rijnhaven en moest stroomopwaarts. In de Koningshaven gekomen, week ze uit voor een schip, dat uit de Binnen haven kwam, raakte daardoor uit haar koers, liep tegen een dukdalf op, die tengevolge daarvan uit elkaar gerukt is, en vervolgens tegen het vaste gedeelte van de brug aan de zijde van de Stieltjes straat. De schok was hevig. Een gedeelte van het voetpad en van de leuning werd geheel versplinterd, en het vaste gedeelte van de brug werd ter plaatse, waar het bij het draaibare gedeelte aan sluit en op pijlers rust, een voet op zijde gezet. Het stoomschip, waarvan de kop is ingedrukt, heeft aan de Nassaukade ligplaats genomen. De politie te Utrecht heeft aldaar in hechtenis genomen de „deskundige" B. v. D., die haar hulp verleend heeft in twee gevallen van abortus provocatus te Wageningen. De zaak is bij de Wa- geningsche politie in onderzoek. Toen een tram Dordschebrug (Drenthe) Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Oenderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Oiessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smith. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijsvrijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 2u. ds. Boogaard uit Engelen. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.o., vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Padden- burgh. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, nm.2u. ds. Niemeijer uit Uitwijk. Andel, vin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 ds. Visser uit Zwolle (bevestiging) en nm. 2 u. ds. Blankhart (Intrede). Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Lijst ran brieven en briefkaarten, alhier ter post bezorgd, en waarvan de geadresseerde onbekend is.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2