400e Staatsloterij. Voor den Inmaak. J. ELEKAN, Heeren Wielrijders!! K. v. d. VELDEN Rijwielhandelaar Wijk bij Heusden. Oe Ctorinchemsche Bank Til. 1. Tan lielft, WAALWIJK. Atelier voor Fotografie. WT WIELRIJDERS HU IS HET DE TIJD. W MAT HU ZIEK 99lie l-oncurrent'% H. y. Duijnen. Stoomzagerij en Houthandel E.. DE VRIES af sen.. Amerik. Grenen en Eiken in balken en bestek, alsmede Iepen, Essen, Noten, Accasia in platen en rond. Ber i ©lit St 11:1 X, v.h. C. Rax, liijwielen en Onderdeelen, Goedkoopste Gorcumsche Horlogewinkel Ph. VAN WIJK, Hoogstraat, Gorcum. A. OCKERS, v|h. Bergeijk, Havenstraat 5 (nabij liet station) 's-Bosch. neemt gelden a deposito Rijwielen en Automobielen. „DE DRIE PROVINCIE Sj" van het Schoen- en Hiaarzenmagazjjn Wy raden een ieder lezer van dit blad aan een kijkje te nemen in de behoorende tij let NietwsbM togf feet Laai van Heasiea ei AMa vaa Zaleriai 20 Jali 1912, No. 3172. Oorlog tusschen Italië en Turkije. 3 pCt. TijdLgeestbriefjes geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. I|4,15 en 110 Tijdgeestbriefjes kunnen vóór de 5e Klasse gesplitst werden Te Heusden bij J. Vos Kipping, J. H. G. Tupker, Breedstraat. Verkrijgbaar bij C.BOUMAN, Witte en Bruine Candij, Melis, Klontjes en Candijgruis, Pijpkaneel, Vanille Suiker, Vanille Stokjes. Inmaakkruiden voor Komkommers en Augurken. c. IKOUlltl. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, ADVIES en BIJSTAND Zondags na 1 uur kantoor gesloten. Valuas-, Simplex- of Nederlandsche Kroon-Rijwiel Crayon-, Kool-, Platin- en Bromidevergrootingen. Ci| mat if Mji m fVi Gorinchem, Eind Langendijk, IfiUP ITM WJ1 tf Pw B 105-110-115. Telefoon 114. Auto-Garage. Verhuurinrichting van eerste klasse Automobielen, Lakken en nikkelen van Rijwielen, ook van Huishoudelijke Artikelen. Vuchterstraat 81, 's-HERTOGENBOSCH. Daar alleen koopt men een goed Ilijwiel voor weinig geld. Ook worden oude fietsen ingeruild. Tevens een groote partij gebruikte HEEREN- en DAMES RIJWIELEN tegen elk aannemelijk bod. GORINCHEM. Haarstraat 175, Gorinchem. fijn HEEREN-, DAMES- en KINDERSCHOEISEL. Specialiteit in WATERDICHTE LAARZEN. HoQdsrijwieihereteller H1EHWEDDIJK, Ie klas Verlak- en Reparatie-Inrichting. Goedkoope Reparatie-Inrichting. SogelhLnmfkén1 Orgel b andol. «mm BUITENLAND. Naar de Köln. Ztg. uit New York verneemt, zijn thans vier personen in hechtenis gesteld in verband met den moord, gepleegd op den eigenaar van een speelhol, Rosenthal. De ambtenaar van het openbaar ministerie Whitman heeft een onderzoek geopend naar de betrekkingen, die naar beweerd wordt bestaan tusschen de politie en be langhebbenden bij speelholen. Een vrouw heeft aan den ambtenaar van het O. M. meegedeeld, dat de automobiel, waarin zich de moordenaars van Rosen thal hadden bevonden, in den nacht van den moord urenlang had gestaan voor het huis van den inspecteur van politie Becker, die door Rosenthal be schuldigd was van het heulen met de speelholexploitanten. Volgens den ambtenaar van het O. M. heeft de politie de moordenaars niet belet, te ontkomen. Er waren 5 politie mannen in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar de moord gepleegd werd, doch geen hunner had zijn revol ver gebruikt. Het hoofd der New Yoiksche politie heeft de beschuldigingen van den ambte naar van het O. M. krachtig gewraakt. Deze beschuldigingen van den ambte naar, Whitman, waren trouwens zoo kras mogelijk. Whitman beticht de politie ervan, deel uit te maken van een geheime organisatie, die naar wille keur de wetten verkracht en met voeten treedt. De toestanden zijn vroeger nooit erger geweest dan zij thans zijn. Een voor de politie bezwarende omstandig heid was zeide Whitman dat de dienstdoende agenten zes verschillende nrs. van de bewuste auto hebben op gegeven, die alle zes fout bleken te zijn. De New Yorksche bladen bevatten felle aanvallen op de politie. Zij betoogen, dat de leiding van dien tak van dienst niet langer moet berusten bij de ge meente, doch aan den staat behoort te worden overgedragen. De New York World schrijft dat Rosenthal in koelen bloede vermoord is door het complot tusschen de politie en de misdadigers. De New York Herald en de New York Evening Post houden de politie aansprakelijk voor het gebeurde. Eu de N. Y. E. P. betoogt nog, dat enkel een spoedig optreden van de politie en het pakken van de schuldigen kan voorko komen, dat een enquête gehouden wordt, die alle tekortkomingen van de politie zal aan het licht brengen. Te Bourg is de vlieger Oliveres dood gevallen, en in Sebastopol is de mili taire aviateur Zakoutsky bij een val zoodanig gewond, dat hij kort daarop is overleden. In de Engelsche gemeente Yarmouth heeft een weerzinwekkende moord plaats gehad. In den vroegen morgen reden twee arbeiders langs het strand toen zij op korten afstand in de duinen een jonge vrouw onbeweeglijk zagen liggen. Zij dachten eerst, dat de vrouw sliep en stegen van hun wagen af om haar te wekken. Doch bij haar gekomen deinsden zij van schrik terug. Haar gelaatstrekken waren erg vertrokken, terwijl haar tong ver uit den mond hing. Haar beenen waren naakt, de beide uitgetrokken kousen vast aan haar hals gebonden en daaronder ook nog de beide veters van haar schoenen stevig toe gesnoerd. Verworging was derhalve de oorzaak van haar dood. Bij de lijkschou wing bleek, dat zij al een uur of vijf dood was geweest, zoodat de misdaad omstreeks middernacht plaats had. Zelf moord werd onaannemelijk geacht, ver mits veters en kousen veel te vast om haar hals waren gebonden, doch iedere aanwijzing omtrent den dader ontbrak. Het lijk der jonge vrouw lag op een gemakkelijke manier op het zand, dat niet omgewoeld was en ook geen sporen van voetstappen vertoonde. Behoudens de worging, droeg het lijk ook geen sporen van mishandeling of een worste ling, zoodat de jonge vrouw zich niet tegen de misdaad blijkt te hebben ver zet. Misschien werd zij in slaap om gebracht, op de bewuste plek neergelegd, terwijl de moordenaar zijn voetstappen in het zand heeft weten uit te wisschen. De jonge vrouw bleek een zestien jarige en voor haar leeftijd een physiek goed ontwikkelde dienstbode te zijn. Zij was een wees, die bij een tante in woonde en des daags diende in een gezin, dat zij Zaterdagavond had ver laten. Stil, ingetogen en min of meer schuw meisje, had weinig vriendinnen, onthield zich van omgang met jonge mannen te Yarmouth, maar heet brief wisseling te hebben gevoerd met iemand van een naburige plaats. Zij was echter gewoon hare ontvangen brieven terstond na lezing te verbranden. Alleen een paar prentbriefkaarten bewaarde zij. En dat is het eenige, wat de politie kan benutten voor de outmaskering van deze geheimzinnige tragedie. De Peruaansche minister van buiten- landsche zaken heeft naar Londen ge seind, dat de rubbergruwelen zijn voor gevallen vóór 1907, en dat er zekerheid bestaat, dat zij thans niet meer plaats vinden. De Peruaansche regeering zal binnenkort nadere verklaringen te dezer zake publiceeren. De Peruaansche re geering heeft de noodige stappen ge daan om een herhaling der gruwelen onmogelijk te maken. Behalve verscheidene gevallen van zonnesteek vermelden de Engelsche bladen ettelijke gevallen van zelfmoord, die aan de warmte worden geweten. Central News meldt, dat er aan boord van het stoomschip Canada twaalf men- schen gedurende de reis van Nieuw York naar Napels door de hitte krank zinnig geworden zijn. De ongelukkigen moesten te Napels in een gesticht op genomen worden. Uit Algiers wordt aan het „Journal" gemeld, dat de geheimzinnige ziekte, waaraan vijf personen van de zelfde familie overleden zijn, voortwoekert. Men gelooft dat het pest is. In het grensplaatsje Isselborg werd bij zekeren R. een onwettig twee-jarig kind verpleegd, dat sedert enkele weken niet meer werd gezien. Toen de politie een onderzoek instelde, vond men den kleine in een stal opgesloten. Het bleek geheel verwaarloosd en uitgehongerd. In ernstigen toestand werd het kind in een gestieht opgenomen. Te Dresdeu zijn een groot aantal per sonen door typhus aangetast. In het geheel zijn in de stad 60 en in de om geving 20 gevallen voorgekomen. In dedierentemmerij van „LaGouline" op Montmartre te Parijs, ging de temmer Jackson Maandagavond in het beesten hok, waarin zich een panter bevond. Zoodra hij binneu was, werd Jackson door het dier aangevallen, dat zijn sche del met den klauw omkneld hield. Toen drongen vrouw La Gauline en haar 15 jarige zoon in het hok, en kon den het dier verwijderen. De temmer werd gevaarlijk gewond. De Neue freie Presse bevestigt het bericht, dat te Rome Turksche onder handelaars zijn aangekomen om over een wapenstilstand te spreken. Aan de Corriere della Sera wordt uit Athene bericht, dat, volgens de mede- deelingen van een uit het legerkamp van Enver bei gedeserteerd Turksch of ficier, in het Turksche leger bij Derna drie adellijke, gewezen Duitsche offi cieren dienst doen. Een van hen is met de leiding der artillerie belast. Verkrijgbaar te Rotterdam a/h. Hoofdkantoor W|j ilha veil I Volgens de Lokal Anzeiger heeft het Turksche gezantschap te Berlijn het volgende telegram ontvangen De commandant van Tripoli deelt mede, dat de Italianen nu overgaan tot het vergiftigen van bronnen. Op een, den lOden dezer in Zoeara aange houden, Italiaanschen spion is een flesch vergif gevonden. De man heeft bekend, dat hij opdracht had, de bronnen te vergiftigen en dat hij dat ook reeds in Rikdel-Bebena gedaan had. Twee andere spionnen waren op weg om de bronnen in de omgeving van Bonoma te ver giftigen. Aan de Turksche gezanten wordt opgedragen, bij de mogendheden op het onmenschelijke, elk volkenrecht schendende van deze handelwijze de aandacht te vestigen. Van Italiaansche zijde wordt dit be richt als volkomen onwaar genoemd. Volgens een door het Italiaansche nieuws-agentschap Stefani uit Ferna ontvangen bericht, hebben patroeljes kameel-ruiters bij een verkenningstocht buiten het reeds verkende gebied van Sidi Ali nog twee honderd lijken ge vonden van vijanden, die in den slag bij Sidi Ali gesneuveld waren. ADVERTENTIEN. Drietrompetterstraat, HEUSDEN, Minzaam aanbevelend, KANTOOR VAN met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld- vorder inzeil, rcselintt: zaken van debiteuren met hunne schuldeischera, maken van Contracten, Reque»- ten, enz. enz. Degelijke en prompte afxverking. ItlUUke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. Gij komt steeds te laat als gij niet het wereldberoemde berijdt. n. J. F. BEERLING Jb. Koopt en verkoopt Wissels, Effecten, Coupons en Vreemde Banknoten. - Opent rekeningcourant met rentevergoeding. - Verleent Handelscredieten. - Sluit Prolongatiën. - Zet gelden uit op Prolongatie. met drie dagen opvragen2 pCt. veertien dagen opvragen21/, voor een maand vast28/4 drie maanden vast3 een jaar vast 3Vg Verhuurt Safe-Loketten in hare Brand- en Inbraakvrije Kluis op voor waarden bij haar verkrijgbaar. Oudst en meest bekend adres voor Levert elk gewenscht fabrikaat. C.ROMEIJN.GORINCHEM. ook voor Z i e k e n vervoer. Speciale inrichting voor het laden van accumelatoren en opnieuw magnetiseeren en ontstekingsmagneten. Bondsrijwiel- en Motorhersteller. in de magazijnen van den Rijwielhandel Prijslijst op aanvrage franco. Aan hetzelfde adres kan een fijne Monteur geplaatst worden. Aanbevelend, Telefoon Intercommunnaal 110. roncnrrecrende prjjzen. ONTVANGEN een Groote Sorteering van Nieuwste Modellen. Sterk concurreerende prijzen. Alsmede de bekende sterke Werkschoenen en Laarzen in gewoon leder, benevens Rijg-bottines, Elastiek-bottines, Gesp-bottines, Pan toffels, Vetl. Schippers-Pantoffels, Gebr. Schoenen, Dames-Rijg- en Knoop schoenen, Bandschoenen, Pantoffels. Alles sterk werk, vanouds bekend. Let op het Adres. A. Ockers, vh. Bebqeijk, Haarstraat 175, Gorinchem. is hef van oudst bekend en vertrouwd adres voor Terkoopen. Huilen. Verhuren. itepareeren. Vanaf heden Reclame-Horloges van t' C35, Zilveren Heeren-Horloges f 5 50. Zilveren Dames-Horloges f 4 ®5. Verder ontvangen een groote partij REGULATEURS, PENDULES, Eikenhouten en andere Garnituren. Orgels, Harmonica's, Citers, enz. in alle prijzen. Reparatiën aan Orgels en alle soorten 'Muziekinstrumenten spoedig en billijk. Hoogachtend, Ph. VAN WIJK, Hoogstraat, Gorcum. Oude Rijwielen worden tegen hoogen prijs ingeruild. d CONTANT GROOTE PRIJSVERMINDERING. Vertegenwoordiger voor Wijk en Omstreken: LhrectieMr a den DEKKER- Vertegenwoordiger van N. S. U., Eysink en Douglas-Motorrijwielen. wm:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 6