liet Land van Hensden en Allena, de Langstraat en de Kommeierwaard, Hotel JAK GEERTZEN, COÖPERATIEVE CENTRALE MÜTSCREDIETBAHK. I itstlima genezen door 2 I I flesschen llMlij*i9*00|». 1 „I#E KROON", iW w*- PB"- Maandag 39 Juli Doet Uw voordeel. FRAHS FRERXER Go. GORIHCHEM St. Jisstr. 's-BOSCH. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3174. Zaterdag 27 Juli 1912 BIJVOEGSEL. Restauratie den geheeien dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. steeds in het Tapijt- en Beddenmagazijn Goedkoopst Magazijn <t7 Ö\ui wü WH ALT£*{/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7 7* ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. De politie te New York heeft bevel schriften tot inhechtenisneming uitge vaardigd tegen vier mannen, die men als de eigenlijke moordenaars van Rosen thal beschouwt. De justitie is van mee ning, dat de zoogenaamde moordenaars auto alleen in de buurt was om de aan dacht van de eigenlij ke sluipmoordenaars af te leideD, die zich in den omtrek van het hotel verborgen hielden. De barbier Reisler heeft bij de in structie verklaard, dat hij den in hech tenis genomen speler Webber dadelijk na den moord in de nabijheid van het hotel heeft zien wegloopen. Reisler herriep later die verklaring, daarbij te kennen gevende, dat hij bang was, dat men ook hem uit den weg zou ruimen. De justitie stelt een onderzoek ia naar de betrekkingen, die Rosenthal met Becker, den luitenant der politie, heeft onderhouden. De rebellen-„generaal" Pedro Ifonet op Cuba is door de regeeringstroepen omsingeld en gedood. Daardoor is aan den Cubaanschen opstand feitelijk een einde gekomen. Het departement van marine in Washington heeft last ge geven twee compagniën mariniers uit Cuba terug te trekken, doch de andere Amerikaansche troepen zullen eerst ge leidelijk teruggetrokken worden. De jongste groothertogin van Luxem burg heeft totdusver geweigerd de school wet te bekrachtigen, die de regeering haar voorgelegd heeft met de hand- teekening van hare moeder, de afge treden regentesde wet is met een meerderheid van twee derden door de Kamer en met algemeene stemmen door den Raad van State goedgekeurd. Zoo men weet, heeft de jonge groot hertogin den 14den Juni, toen zij haar 18de jaar voltooid had, den eed op de grondwet afgelegd en de regeering uit handen van haar moeder overgenomen. Totnutoe was in het groothertogdom het onderwijs zoo goed als geheel in de macht van de katholieke kerk. De nieuwe schoolwet zou daar een einde aan maken. Maar de geestelijkheid wilde geen kamp geven. De Luxemburgsche bisschop heeft de nieuwe wet na haar totstandkoming met zijn anathema ge troffen, en, naar gemeld wordt, is het aan zijn invloed en aan dien van het Vatikaan, dat met mogelijke middelen druk op de jonge vorstin oefent, te wijten, dat Maria Adelheid totdusver haar bekrachtiging aan de nieuwe wet onthouden heeft. Dat is een slecht be gin van de regeering van een vorstin, die pas verklaard heeft, dat zij de grond wet zou eerbiedigen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat men erbij meldt, dat in het heele land een groote en toenemende bewe ging over de houding van de Groot hertogin heerscht. De oude minister Eyschen, die reeds onder koning Willem III aan het be wind was, zal wel zijn volle gezag en al zijn diplomatieke talenten moeten aanwenden, om de jonge vorstin tot verstandiger inzicht te brengen. Gelukt hem dat niet, dan zal ongetwijfeld een ernstige orisis er het gevolg yan zijn. De Weensche professor dr. Albert Adamkiewiez beweert in een artikel, verschenen in het Weensche weekblad „Der Morgen" dat hij een geneesmid del tegen de kanker gevonden heeft. De kanker is een infectieziekte, waarvan de oorzaak, de kankerparasiet moet worden weggenomen. Dat geschiedt niet door een operatie, die alleen het zicht bare kankergezwel verwijdert, doch de oorzaak laat bestaan. Het nieuwe middel heeft den naam kankroïne; het dringt volgens prof. Adamkiewiez in alle deelen van het zieke lichaam door en vernietigt den kankerparasiet. Verschillende schepen, die van Enge land te New-York zijn aangekomen, rap porteeren, tijdens de reis weer ijsbergen gezien te hebben in den Atlantischen Oceaan. De Cunard-lijn, „Mauretania" en de White Star-lijn, „Adriatic" zagen een groot en ijsberg van meer dan dui zend voet lang en 200 voet hoog. De stad Milwaukee heeft treurige er varingen opgedaan met haar socialistisch bestuur, dat in April met een groote meerderheid is weggevaagd. Nu pas wordt echter de omvang van het wan beheer bekend, dat onder dit bestuur is gevoerd. Er zijn 50,000 fouten ont dekt in de boeken van de administratie, koopacten en overeenkomsteu lagen hot en her door elkaar en in vele gevallen ontbraken de kwitanties. Zoo miste men o. a. het bewijs, dat een som van 50,000 gulden al of niet betaald is. Het geld werd schandelijk over den balk gegooid Om openbare werken voor noodlijdenden te kunnen beginnen, wer den in 1910 de belastingen met ruim 1 millioen gulden verhoogd en in 1911 met ruim 2 millioen. Dit jaar zouden de belastingen opnieuw verhoogd zijn, indien de burgerij zich niet tegen de socialisten gekeerd had. Een aardbeving, die veertig seconden aanhield, heeft de stad Piura (de hoofd plaats van het departement van den zelfden naam in Peru, met 8000 inwo ners) bijna geheel verwoest. Er zijn verscheidene dooden en gewonden. BINNENLAND. De Schiedamsche verordening op het zitten aan den dijk. De (chr. hist.) Nederlander schrijft: Het is geschied. Het heeft werkelijk kunnen gebeuren, dat de gemeenteraad van zekere stad, bekend door de vervaardiging van je never, besloot een verordening goed te keuren, waarbij het verboden wordt, aan den dijk te zitten in samenscholing van meer dan één persoon; behoudens dan nu ja, u weet welin de eerste en tweede graad van bloed- of aanverwantschap. Men heeft d&t was tenminste ver standig de zaak achter gesloten deuren behandeld (booze tongen fluisteren, dat er een voorstel ter tafel was om ook den derden graad op te nemen in de uitzonderingsbepaling). Toen de deuren heropend waren, werd het vonnis ge veld: met 12 tegen 7 stemmen werd de bekende verordening aangenomen, en den openluchtliefhebbers den nekslag toegebracht. Den zeven tegenstemmers wacht een serenade van belanghebbenden. Arm Schiedam! Wat baat het al, of men in uw plaatselijk dagblad deze advertentie zette: „Gevraagd eenige lieve nichtjes, om eenige uren gezellig door te brengen op den berm van den Vlaardingerdijk. Aan hetzelfde adres trouwboekjes ge vraagd Voor Huibert en Klaartje is 't niet erg, die trouwen in de volgende maand. Maar voor uw jongelingen en jonge- dochteren! Zij zullen voortaan moeten verkeeren in den kelder of op het dak uwer huizen, want en ddt hebben uw dozijn vroede vaderen vergeten de liefde verdraagt alle dingen maar zoekt list. Men meldt aan de Prov. Gr. Ct., dat uit het door de justitie en de admini stratie der posterijen ingestelde onder zoek gebleken is, dat er niet de minste aanleiding bestaat om naar aanleiding van het vinden van ledige postzakken op den spoorweg bij Beilen, aan mis daad of diefstal te denken. In de gemeente Odoorn zullen weder om uitgestrekte heidevelden met den stoomploeg worden bewerkt en daarna ontgonnen. Nu de vermoedelijke moordenaar van den Pers Murad Bay in Griekenland is aangehouden, zij opgemerkt, dat Grieken land personen van de Grieksche natio naliteit niet uitlevert. Is de gearre steerde Andrelos inderdaad, zooals tot dusver aangenomen werd, een Griek, dan zou de loop van zaken deze kunnen zijn, dat het strafgeding, als daartoe al thans voldoende termen zouden worden gevonden, in Griekenland zou worden gevoerd. De personen, die door het on derzoek, dat de justitie hier te lande in verband met den moord heeft in gesteld, als getuigen zouden kunnen dienen, zouden dan de reis naar Grieken land hebben te maken. Woensdagavond is te Amsterdam een man aangehouden, die in vereeniging met drie anderen op de Prinsengracht bij de Beerenstraat getracht had aan een buitenman een portefeuille mei geld te ontstelen. Op het hulpgeroep van den buitenman namen de drie handlangers de vlucht. In een petroleumpakhuis in de Krom me Wiekstraat te Rotterdam, kregen de voerlieden M. van der B., uit de Rubroek- straat, en T. N., van het Achterom, twist. Die twist werd op straat voort gezet, waar zij handgemeen raakten en waarbij eerstgenoemde met een dolk mes aan T. N. een steek in de maag streek toebracht, die een ernstige ver wonding tengevolge had. De getroffene man zakte bewusteloos ineen en is in dien toestand naar het Ziekenhuis ver voerd. De dader is later in het kolenpark aan de ceintuurbaan aangehouden. Het dolkmes, waarmede hij de steek toe bracht, was in zijn bezit. Dinsdag is, zoo meldt de Zw. Ctuit het huis van bewaring te Harderwijk de militaire deserteur U. P., 25 jaar, ontvlucht. Hij wordt in alle richtingen gezocht. Hij is gekleed in gevangenis kleren. ADVERTENTIEN. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Genderen. KOTCIt. KUS. Gerechtigd tot het voeren van het IMik •«sbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. 3 minuten van 't Station. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc. Telef. 436. De Bank verleent Crediet aan den Middenstand en neemt gelden deposito. Kantoor llosclistraat 18a IIRËDA geopend dagelijks van 10 tot 12 uur 's voorm. „Tengevolge van influenza ben ik gaan lijden aan asthma, waarmede ik 4 jaar suk kelde. Ik had het altijd vreeselijk benauwd op de borst, kon geen zwaar werk verrich ten, zoodat het mij b. v. onmogelijk was om een trap op te loopen, of een matje te kloppen, 's Nachts sliep ik niet en ik wenschte iederen dag dat de dood een einde aan mijn leven zou maken. Op aanraden van een vriend ben ik met de Abdijsiroop begon nen, welke ik kocht bij den drogist J. van Vlijmen, Bilderdijkstraat 45. Ik ben van mijn Asthma volkomen genezen, dank zij de Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Hooge Steenweg 4- 's-HERTOGENBOSCH. van Tapijten - Karpetten - Loopers - Vloerzeil - Linoleum, Ledikanten - Bedden - Dekens, Matrassen - Tafelkleeden - Matten - Behangselpapieren enz. Vaste prijzen a Contant. NIEUWSBLAD Mejuffrouw de Weduwe L. A. Edelmann, Quellijnstraat 121 te Amster dam schrijft ons: Mej. L. A. Edelmann. k DDT IC IR HAP Klooster volgens portret). ilDl/lUüiitUUI Sancta l»aulo, het onfeilbaar middel tegen Asthma, Kinkhoest, BronchiJns, Influenza, Pleuris, Verkoudheid en alile Korst-, Keel- en Longaandoenigen. Voorkomt de Tering. Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. vanDrunen; Andel: J. G. Schouten; BcsoijenD. van Hel voortDruncn (N.-B.)L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon; Bussen: J. J. Paes; Geuderen: B. de raaff; GiessenJ. van Gugt Hank (Dussen-polder)A. van der Pluijm Heijmans; leeuwen: G. Sterken- burg; Nieuwcndijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.; Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P.Cornet; Woudrichem: G. WilhelmWfjk: G. Vers feit en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. In de Paradijsvogel. WAARSCHUWING! Laatste das van onzen REUZEN UITVERKOOP.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5