worden nog drie studenten vermist. Ver moedelijk zijn die verdronken en door den stroom meegevoerd. Ileusden, 3 Aug. De zalmvangst op de Maas alhier ver mindert eterk, zoodat er hoogstens 2 3 zalmpjes (Sint-Jacob) per dag worden ge vangen. Een hard gelag was het voor de Woudrichemsche visschers, dat zij een ge vangen steur van ongeveer 300 pond en ter waarde van ruim f 200 wegens gesloten tijd weer moesten laten zwemmen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1912 inge legd f 20509,44£ en terugbetaald f7091,13. Werkendam. De heer R. Bagger man, leerling der H. B. S. te^orinchem, slaagde te Rotterdam voor het eind-examen H. B. S. met 5-jarigen cursus. De heer C. A. Koonings, leerling der 8uikerschool te Amsterdam, deed met gun stig gevolg examen voor chemist. Omtrent de huis vlij ttentoonstelling kunnen we melden, dat ze als eersteling is medegevallenvan heinde en ver zijn in zendingen gekomen, waaronder vele mooie. De prijzen, die nu nog niet bekend zijn zullen we in een volgend nummer ver melden. Nadat de heer Bril de tentoonstelling geopend had, liet het fanfarecorps „Con cordia" zich hooren van 7 tot 8, waarna het zich naar den heer De Graaf begaf, die den dag herdacht, waarop hij voor 30jaar in dienst van 't Rijk trad bij de posterijen. ytlilikerk- Voor de tijdelijke waar neming van Gemeente-Secretaris alhier, is benoemd de heer W. van Sprang uit de Klundert. Besot jen. Donderdag was het zoon tje van J. S. aan het visschen in een poel langs den Winterdijk. Toen hij een nieuwe worm aan den haak wilde doen, sloeg hij voorover in den plas en zou zeker verdron ken zijn, indien T. niet in de nabijheid was geweest en hem had ter hulp gesneld. Ook had hij nog het ongeluk, dat de visch- haak zoo diep in zijn hand was gedrongen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Donderdag was een meisje van J. v. Z. aan het spelen in de nabijheid van een Wespennest. Bij ongeluk trapte zij op een hout, dat in hét Wespennest lag. De Wes pen vlogen op 'tkind aan. Op 't hulpge schrei kwam de moeder aanloopen, die de lastige diertjes wist te verwijderen. Het kind was echter zoo gestoken, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Clapelle. De heer G. A. Verheijden alhier, legde j.l. Woensdag te Breda met gunstig gevolg het eindexamen h. b. s. 5-jarigen cursus af. Doeveren. De landbouwerszoon L. alhier, die bezig was een koe de klauwen in te korten, hakte mis en het snoeimes kwam in zijn been terecht. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stelleD. 's Cüravemoer. Ingevolge de nieuwe politieverordening wordt in deze gemeente eene georganiseerde brandweer in het leven geroepen door burg-meester en wethouders zijn benoemd en als zoodanig beëedigd als commandant of opperbrandmeester de heer A. Nijënhuis, als brandmeester de heeren P. Rutters en W. Kielen en als plaatsver vangende brandmeesters de heeren C. Blom en P. van der Dussen, die allen worden gewapend met een stok, waarop hunne waardigheid staat vermeld. Voorts zijn drie personen aangewezen als trompvoerders, vier als reparateurs der slangen en twee als wekkers. Bij loting zullen eindelijk nog de noodige manschappen en lantaarndragers worden aangewezen, die ook allen van een onderscheidingsteeken worden voorzien. Moge het korps niet spoedig voor het vuur gebracht worden Herpt, De graanoogst is tha is in vollen gang. Rogge en wintergerst zijn meestal binnen. Eerstgenoemd gewas is maar slecht en zal op sommige akkers de pacht niet opbrengen. De gerst is vrij goed. Thans is men bezig met het zichten der tarwe en erwten. De tarwe zal in 't geheel niet meevallen, de erwten daarentegen zijn vrij goed, op sommige akkers zeer goed. In aardappelen komt slechts sporadisch de ziekte voor. De kwaliteit is goed, de prijs betrekkelijk laag. Land van Altena- Moesten wij anders om dezen tijd des jaars melding maken over de heerschende werkeloosheid in deze streek, thans komen allerweg© ar beidskrachten te kort, zoodat reeds f3 per dag voor een grondwerker geboden wordt. Ook timmerlieden en metselaars die anders in deze streek 18 h 20 cent per uur ver dien den krijgen nu 25 26 cent per uur. Af eeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier, werden gedurende de maand Juli ontvangen 47, verzonden 33 telegrammen. Nederhemert. Voor de tweede maal is onder de schooljeugd de bof of dikoor uitgebroken. Hoewel deze ziekte niet gevaarlijk is, is^ het toch zeer spijtig voor de kleinen, dat xij nu niet volop van den gulden vacantietijd kunnen profiteeren. Nieuwendtfk. Toen de 11-jarige J. Colijn het fietsrijden zou leeren, viel hij van de fiets af en brak daarbij zijn arm. Het gemengd koor „De Lofstem" al hier, heeft besloten ook deel te nemen aan het Chr. zangfeest, op 4 Sept. op het „Kraaie- veld" onder Woudrichem. De fanfare „Crescendo" alhier, zal deelnemen aan het festival op 4 Sept. a.s. te Dordrecht te houden. Raanisdoiik. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- postkantoren werd gedurende de maand 'Juli 1912 ingelegd f 14584,42 en terugbe taald f 8506,51. Laatste boeknummer 4985. Aan de boterfabriek alhier, is in de maanden Juni en Juli verwerkt, respectieve lijk 286443 en 201064 liter melk. Sprang- Dinsdagmiddag kwam de broodbakker J. Speekenbrink met zijn ge span het „Oosteinde" afgereden. Op het oogenblik dat hij de tramrails wilde over steken, passeerde een losse locomotief, die het karretje greep en het over den straat weg slingerde; ook het paard viel tegen den grond. S. kreeg door het breken der glasruiten aan hoofd en hand lichte ver wondingen, doch kwam verder met den schrik vrij. Naar ooggetuigen ons meedeel den liep boven wonder alles goed af, daar hier menschenlevens op het spel stonden; verschillende kinderen waren op dat oogen blik daar ter plaatse aan het spelen. Over de maand Juli werd aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaarbank ingelegd f 1516,32 en terugbetaald f 600,54. J.l. Maandag des nam. 3 uur, werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Br. van Santen, in leven rustend hoofd der o. 1. school alhier, naar zijn laatste rust plaats gedragen. Nadat de kist in de groeve was neergelaten sprak ds. Pop, mede namens het college van kerkvoogden, een waar- deerend woord als nagedachtenis van den overledene, die ongeveer 40 jaren de functie van Secretaris-kerkvoogd en voorzitter van het kiescollege had bekleed. Hierna trad de heer P. B. Moll, hoofdonderwijzer te Amster dam (neef van den overledene) naar voren en -schetste den overledene als een man, die het openbaar o? derwijs een warm hart toedroeg. Met het „Rust in vrede" eindigde spr. zijn toespraak. De oudste zoon, de heer J. L. van Santen, dankte beide sprekers. Tal van belangstellenden vulden d(n doodenakker. De overledene heeft meer dan 30-jaren de jeugd onzer gemeente onderwezen. De laatste jaren was hij voorzitter van de com missie tot wering van het schoolverzuim. l* ijk. Wij vestigen de aandacht op twee brave oudjes, Teunis van Helden en Anneke van der Maas, de eerste 83 de andere 79 j;iar oud, die 9 Aug. a.s. hun gouden huwelijksfeest zullen vieren. Toen twee jaren geleden bij hunne naaste buren, drie gezusters, brand ontstond, was vrouw Van Helden direct in de weer om een harer, die ziek en bedlegerig was, uit het brandende huis te halen. Zij geraakte daarbij alstoen zelf in brand, zoodat men aanvankelijk dacht, dat ze er het leven niet zou afbrengen. *Laat ieder dus medewerken om het die brave lieden, die niet door aardsche goederen gezegend zijn, op9 Augus tus tot een in alle opzichten waren feestdag te maken. binnenland. In verband met een arrest van den Hoogen Raad van 10 Juni 1910 zijn de belastingambtenaren thans bij resolutie van den minister van financiën van 5 Juli, aangeschreven om van de kiezers lijsten af te voeren: „a. een aanslag in de grondbelasting, als het definitief be drag van dien aanslag lager is geworden dan f 1 in hoofdsom, en b. een aanslag in de grond-, personeele-, bedrijfs- of ver mogensbelasting, zoo hij met het volle bedrag verminderd (en dus vernietigd) is, of wel indien daarvan geh ele ont heffing is verleend Vroeger werd slechts gelet op ver mindering van belasting tengevolge van het indienen van bezwaarschriften in het vervolg zal ook de geheele onthef fing wegens onvermogen en dergelijke verlies van kiesrecht tengevolge hebben. Bij de Donderdag te's-Hage gehouden herstemming voorde Provinciale Staten, ter vervulling van de vacature B. Janse Johzn., zijn uitgebracht 12,093 geldige stemmen. Daarvan verkreeg de heer K. ter Laan (S. D. A. P.) 4830 stemmen, en mr. M. de Mos (U. L. en V. L 7263 stemmen, zoodat gekozen is mr. De Mos. Namens den minister van waterstaat is aan de arbeiders bij de rijks water staatswerken meegedeeld, dat behou dens het geval, dat de daarvoor benoo- digde gelden niet zouden worden toe gestaan in het vervolg telken jaren aan de arbeiders bij de rijkswaterstaats- werken, die op 1 Januari van het jaar ten minste drie jaren in vasten dienst zijn geweest en meer dan twee wette lijke of natuurlijke, wettelijk erkende kinderen hebben, wier onderhoud te hunnen laste komt en wier leeftijd be neden 16 jaar is, voor elk zoodanig kind boven het genoemde aantal een toelage van f 25 met een maximum van f 150 zal worden toegekend. Naar verzekerd wordt, is in de toe lichting der Staatsbegrooting voor 1913 een .mededeeling te verwachten omtrent de inzichten en voornemens van de re geering aangaande het vraagstuk van een eventueels vereeniging van de de partementen van marine en van oorlog tot één ministerie van landsverdediging. Te Tongelre (Nbr.) is Donderdag middag brand uitgebroken in de wo ningen van J. en F. M., aan den Dommel, op Coll. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch men had vergeten de slangen (te Tongelre zeggen zede dar men) mee te nemen, zoodat de woningen geheel afbrandden. Eenig huisraad kon nog gered worden; van F. M. zijn in boedel en vee verbrand. Men schrijft aan de N. R. Ct.": Het graven naar de oude brug der Romeinen te Nieuwbuinen wekt weder op, om een herhaald bezoek aan deze historische plek te brengen. Over een lengte van pl.m. 400 meter zijn weer gedeelten opgegraven, zoodat de richting der brug goed te volgen is. Bij het graven op pl m. 0.4 meter diepte is to Buiueu nu een keieuweg ontdekt. Een deel ervan wordt nu blootgelegd. Na een verblijf aldaar van ongeveer 15 jaren is in 't Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden D. D., bekend onder den naam van Steenen Doris. De man was ten slotte geheel versteend. Naar uit Waalwijk wordt geschreven, is oan mr. J. A. Loefï, afgevaardigde voor het district Waalwijk, dezer dagen een adres verzouden, geteekend door ruim 3400 kiezers voor de Tweede Kamer uit dat district, waarin deze verklaren, dat zij de verwerping van de aanhangige Tariefwet in hooge mate gewenscht achten. Woensdagnacht om een uur kwam een onbekend man de trap oploopen van de woning van juffr. J. v. d. E., aan de Gerard Scholtenstraat te Rot terdam. Toen zij hem vroeg, wat hij kwam doen, antwoordde de vriendelijke bezoeker, dat hij haar zou wurgen, als zij haar mond niet hield. De verschrikte juffrouw vluchtte in haar woning, deed de deur op slot en schreeuwde uit het raam moordDe man koos, toen meer dere menschen op het hulpgeroep kwa men toeloopen, het hazenpad. Aan de scheepswerf H. de Hoog aan den Waaldijk te Rotterdam, waar deze booten gebouwd worden, zijn Donderdag morgen proeven genomen met de op vouwbare reddingboot, geconstrueerd naar de vinding van den Deenschen zeekapitein Engelhardt. Deze boot is een breede, houten sloep met platten dubbelen bodem; de tus- schenruimte is verdeeld in waterdichte, met kurk opgevulde compartimenten, te zamen ongeveer 475 K.G. kurk be vattende. Op dit geheel wordt een zeil- doeksch boord met houten reeling, dollen en doften opgezet. De gehouden proeven werden van wege de scheepvaart-inspectie bijge woond door de heeren H. Sluiter, in specteur te Amsterdam en G. H. Bou- man, adjunct-inspecteur te Rotterdam. Een boot werd bemand met ruim 60 personen en bleek toen nog voldoende uitwatering te hebben het opvouwbare gedeelte werd door drie man met een enkelen ruk opgezet. In dezen tijd, nu na de ramp met de Titanic, het vraagstuk van het aan boord aanwezig zijh van voldoende ruimte tot het plaatsen van een zoo groot aantal reddingbooten dat daarin voor alle op varenden plaats is, naar voren is ge komen, verdient de Engelhardt boot wel bijzondere belangstelling, omdat zij voor dit vraagstuk een oplossing biedt. Het is n.m. mogelijk een drietal van deze booten op elkaar te plaatsen, on geveer in dezelfde ruimte als thans door een enkele reddingboot wordt inge nomen, zoodat men plaats heeft voor ten minste driemaal zooveel opvarenden als thans het geval is. Behalve dit voordeel, hebben de booten een zeer groot drijfvermogen en is daar in, bij een bemanning met ongeveer 50 personen, voldoende ruimte tot het mede- nemen van proviand, drinkwater etc. De meening van den inspecteur en den adj.-inspecteur van de scheepvaart inspectie was zeer gunstigechter achtte men voor eenige onderdeelen verbete ring gewenscht. Ook de kapitein ter zee Goedhardt, commandant van H. M. Heemskerck, die met dit nieuwe systeem beeft kennis gemaakt, heeft over de Eugelhardt boot gunstig gerapporteerd. Eergisteren middag reedeen goederen trein, bestaande uit een dertigtal wa gens, waarvan enkele geladen met ledige petroleumvaten, en enkele petroleum- tankwagens van het goederenstation te Feijenoord naar Charlois. Gekomen ter hoogte van de Maashaven ZZ, trok een 8-jarige jongen plotseling een wis sel om, toen eenige waggons dezen ge passeerd waren. Het gevolg was, dat een waggon dwars over den weg werd geworpen, terwijl twee andere ontspoor den. Daar de machine achter den trein stond en dezen dus voortduwde, werd het onheil niet zoo spoedig door den machinist bemerkt, met het gevolg, dat eenige waggons op en in elkander ge drukt werden. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, doch het goederenvervoer tusschen Fijenoord en Charlois was totaal gestremd. Dadelijk werd een ploeg arbeiders van de staatsspoor aan het werk gesteld om de ruïne op te ruimen en des middags te 5 uur was de baan weder vrij. De jongen, die het ongeval veroor zaakt had, had het hazenpad gekozen. Het bestuur van de Vlaardingsche vakvereeniging van glas- en aardewer kers heeft aan afgevaardigden van het hoofdbestuur uit Delft, die te Vlaar- dingen aanwezig waren, het volgende voorstel gedaan: Het hoofdbestuur der vakorganisatie richt een brief tot de directie der fles- schenfabriek te Delft, waarin te kennen gegeven wordt: dat naar de raeening der arbeiders in de flesschenindustrie misstanden be staan, die zij gaarne uit den weg zouden willen ruimen, doch dat zoowel monde linge als schrif elijke voorstellen tot nu toe tot geen resultaat hebben geleid dat de directie der Flesschenfabriek te Delft en ook andere flesseheufabri kanten die misstanden wellicht onder schatten en geen middelen in toepassing brengen om aan de grieven der arbeiders tegemoet te komen; dat er dus een meeningsverschil be staat, dat uit den weg geruimd moet worden dat om daartoe te geraken wordt voorgesteld, door partijen een commissie van arbiters te benoemen, die een nauw keurig en grondig onderzoek naar de vermeende misstanden zal instellen, daarover binnen 3 maanden rapport zal uitbrengen,, en de middelen aanwijzen om eventueel aan die misstanden een einde te maken; dat partijen zich aan de uitspraak van deze arbiters zullen onderwerpen dat de werkstaking, waar deze bestaat, in afwachting van de arbitrale uitspraak onmiddellijk zal worden opgeheven; dat de loonregeling bij onvoltallig bezette werkplaatsen te Delft zal worden vastgesteld volgens de bepalingen, die hieromtrent te Vlaardigen gelden; dat de vormen uit Delft, waaruit thans aan onderscheidene fabrieken gewerkt wordt, weer geretourneerd worden. De arbeiders te Vlaardingen hebben nog aan de directie te Vlaardingen ge vraagd, of er geen proef genomen kon worden om den arbeidstijd zoo in te richten, dat er tusschen 10 uur 's avonds en 5 uur 's morgens niet werd gewerkt, waarop de directie geantwoord heeft, dat zij daartoe bereid gevonden zou worden, gedurende zes of acht weken, indien een eventueel te benoemen ar bitrage-commissie zulks wenschelijk mocht achten. Vleesch of vergif? Onder dit opschrift schrijft het Nieuwsblad voor Sliedrecht en Omstreken Verleden week Donderdag was de wethouder C. A. te Wijngaarden, bezig een varken, dat aan vlektyphus gestor ven was, in den grond te stoppen. Het kreng lag reeds in het versch gedolven graf, toen daar opeens de bonkenslachter J. v. W., van Giessendam, verscheen, wiens neus al dadelijk aan het boutje te gast ging. Wat moet ik geven voor dat lekkers, vroeg hij aan A. Tien gulden was het antwoord. Na eenig loven en bieden werd het beestje voor f 6 van de hand gedaan, 't Was Van W. aan te zien, dat hij er een koopje aan had, maar hij zou dien dag nog meer goede zaken doen. Bij M. B., mede te Wijngaarden woon achtig, werd hij van nog 4 aan dezelfde ziekte gestorven biggetjes voor een prijsje de gelukkige eigenaar. Met een kar vol vies walgelijk gevlekt dood gedierte werd de reis naar Giessen dam gemaakt en daar werd het koopje in den grond gestopt tot Zaterdag. Dien dag werden de beestjes weer op gedolven en men zou ze heusch niet meer herkend hebben, Van vies en walgelijk was geen sprake meer, de biggen waren als linnen zoo blank ge worden. Toen is het vleesch (vergif?) uitgevent en tal van kleine luyden hebben er Zondag heerlijk aan gesmuld. Hoe het hun bekomen is, hebben wij niet vernomen. In Noord-Brabant wordt den laatsten tijd geregeld ingebroken in kloosters en gestichten. Woensdagnacht weer in het Dominicusgesticht te Leur. Twee por tefeuilles worden vermist, doch hun inhoud heeft voorde dieven geen waarde. Daders wederom onbekend. Bij het afgraven van wierdegrond te Oostum (Gr.), waar reeds zooveel ge vonden werd, dat aan museums werd afgestaan, is thans op vrij groote diepte gevonden een stel reusachtige horens van een dier uit den voortijd. Eenige weken geleden werd de winke lier F. A. T., in de Hoogstraat te Rozen- daal (Nbr.), op eigen verzoek in staat van faillissement verklaard. Een der crediteuren in dit faillissement, een leverancier uit Rotterdam, die nog kor ten tijd tevoren aan den gefailleerde een groote partij goederen had geleverd, stelde te diens huize een onderzoek in en bevond, dat een aantal door hem pas geleverde goederen niet meer aan wezig waren. Hij diende daarop een klacht in bij den officier van justitie te Breda, die de maiechaussee gelastte een onderzoek in te stellen, dat tot gevolg had, dat j.l. Dinsdag een wagen vol goed in beslag genomen werd ten huize van den gehuwden zoon van den gefailleerde. Beiden werden daarop in hechtenis ge nomen en zijn gevankelijk naar Breda overgebracht. Naar wij vernemen, hebben zij reeds bekentenissen afgelegd. Aan een te Katwijk verblijf houdenden Amerikaan, die zich naar Den Haag had begeven om geld te wisselen, is, naar de N. Ct. meldt, op het perron van de H. IJ. S. M. aldaar 600 gld. ontrold. Naar de „N. Ct." verneemt, ligt het in de bedoeling, binnenkort de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag te beleggen met afdeelingen marechaus sees. Deze afdeelingen zullen voorname lijk bistemd zijn tot het verrichten van politiedienst langs de grenzen en buiten wegen van de gemeenten. Het kasteel Severen te Amby, bij Maastricht, met parken en uitgestrekte landerijen, is voor f33.000 aangekocht voor de verpleging van verwaarloosde meisjes. Het gesticht van den H. Vincentius 'X Paulo te Maastricht, voor verwaar loosde meisjes, speciaal voor voogdij en regeeringskinderen, en bestuurd door de zusters „de la misériorde", werd te klein op den duur. Een deel der kin deren zal nu gehuisvest worden op Severen, dat weldra bevolkt zal worden; er zal o. a. nog een school bijgebouwd worden. Loteröwet. De Kantonrechter te Den Helder, uit spraak doende in het geding tegen M. L, Directeur der N. V. „De Tijdgeest", ver dacht van overtreding der Loterij wet, sprak beklaagde vrij. Blijkens de per 30 Juni afgesloten Winst en Verlies-Rekening van de Handels- en Landbouwbank bedraagt de gemaakte winst in het eerste halfjaar 1912 f 15270.87. In het eerste halfjaar van 1911 bedroeg het winstcijfer f 10182.76| P R 111» 114 IIEU RTË A, 4 Aug. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer v. Brammen. Aalstvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Werkendam. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. een predikant. Ger. kerk, ds. Zwiers van R'veer. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. cand. t. d. H. D., Utrecht. Oamermvm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. ds. Dek ker, vm. doopsbediening. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Bakker uit de Krim. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderm, v.m. 9.20 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. d3. G. Klumper. Heesbem, geen dienst. Zz geen di nst. 2 u. ds. Goedbloed. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden JSüeSy beleefd verzocht de Predikbeurten vooral ]uist en tUdiff in te zenden. Berk nieuws. Loevestein- Zondag nam. a.s. des nam. 2 ure zal ds. Smith afscheid nemen van deze gemeente. 's Gra vemoer. Onder de leden der Ned. Herv. Gem. is eene collectie ge houden, uit welker flinke opbrengst den Handels- en Landbouwbank Goriucben» Dordrecht. Heugden, vm. 10 u. de heer Clewits, gods dienstonderwijzer te Nederhemert, n.m. geen dienst. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburqvm. 9.30 ds. Gobius du Sart uit Wijk. Almkerk, nm. 2 u. ds. Van der Pol uit Andel, vin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Jonker uit Utrecht, bevestiging, en nm. u. ds. Basti- aanse, intrede. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drong elm, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethm, vm. 9.30 u. de heer F. van Asch Giessm, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwm, vm.9.30ds. Klomp, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nedexhemerrt, Nz. nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Pouderoijm, vm. 9,30 u. ds. Smith. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuvnjk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeyer. Vem, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmm, geen dienst. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2