De Haver, WEI- en BOUWLAWBL Waweide en Veldvruchten. de Weitoemaat, Boerenverdriet. 75 Hectaren NAWEIDE, 3.28.60 Heet. Rietgewas, een nette DIENSTBODE, Openbare Verkooping. Een HUI*, 170 HA. WEITOEMAAT, is de Mielielin Rijwielband, 18e Handels-en I Aan d lx m w bank IrZ S P11K itE K ,J E S ar- 3 400e Staatsloterij. Heel Nederland drinkt Eelaartine. Doelmatig - Solied - Goedkoop JQHN's Gegalvaniseerde Badkuipen Mortier Zonen, De Notaris J. J. VAN DER KAADEN bi) inschrijving verkoopen Notaris Kerkhoven te Werkendam, veilen en verkoopen: Notaris KERKHOVEN Tarwe, Zomergarst en Haver. verhuren verkoopen De Notaris J. J. van der Kaaden, verkoopen Openbare Verhuring De beste band der wereld Handel-, Verhuur- en Herstelplaats voor Rijwielen, neemt gelden a déposito en reikt aan inleggers UIT. Bouw- en Weiland, Bouw- en Weiland, G0RINCHEM, Groote Markt, DORDRECHT, Groenmarkt, 3 pCt. Tijdgeestbriefjes geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. I|4,15 en 110 Tijdgeestbriefjes kunnen vóór de be Klasse gesplitst warden. met Gas- of Spiritusapparaat. Hoogstraat Gorinchem. Morale In] iet NieiwsM voor kei Land van Heesdei ea Alteea van Zaterdai 3 Adj. 1912, No. 3176. BUITENLAND. De buitenlandsche bladen hebben een griezelig bericht over een boeren hoeve bij Herrin, in Clinton county (Pennaylvanië). Alle bewoners dier hoeve sterven, de een na den ander, op een mysterieuze manier. De ongelukkigen sterven onder vergiftigingsverschij nselen en in zware pijnen. Men weet niet of hier misdaden in het spel zijn, dan wel of er iets in de bodemgassen of het drinkwater is, dat noodlottig werkt op de gezondheid van de bewoners. Er kwamen er reeds 9 om het leven en de doktoren begrijpen er niets van. De vernieling van het luchtschip Swaben zal waarschijnlijk aanleiding geven tot een proces. Het luchtschip was, naar wij in de Lokal Anzeiger lezen, voor 20,000 pond bij Lloyd verzekerd, tegen een jaarlijk- sche premie van ruim 9000 gld. De verzekeringsmaatschappij beweert nu, dat het geval, waardoor de Schwaben te niet ging, niet onder de verzekering valt en weigert de schade te vergoeden. Het bestuur van de vereeniging tot handhaving van de belangen der scheep vaart op den Rijn, te Duisburg, heeft in zijn laatste zitting de volgende motie aangenomen „De vereeniging wenscht niet toe te treden tot de vereeniging die ten doel heeft, het graven van een kanaal voor de groote vaart van den Rijn tot de Noordzee door te zetten, want de ver eeniging is overtuigd, dat een zoo voor treffelijke natuurlijke waterweg als de Rijn, door een kanaal van Emden naar Wesel nooit kan worden vervangen." Uit Casablanca wordt gemeld, dat een beambte eener Duitsche maatschappij, die den 20 dezer uit Marakesj was ver trokken, ondanks de waarschuwing van den consul, dezer dagen vermoord is teruggevonden. Vermoedelijk is dit de ambtenaar der Mannesmann-mijnmaat schappij Opiz, van wiens verdwijnen reeds meermalen is melding gemaakt. De Duitsche regeering heeft besloten de Marokkaansche overheid voor dezen moord verantwoordelijk te stellen en een strenge bestraffing der schuldigen, benevens eene schadeloosstelling, te eischen. Met Frankrijk moeten reeds onderhandelingen daarover zijn geopend. Uit het door senator Manoechin in gestelde onderzoek naar de oorzaken van het oproer der arbeiders in de goud- wasscherijen aan de Lena (Rusland) is gebleken dat de ontevredenheid voor een groot deel hare oorzaak heeft ge vonden in de verplichte winkelnering en de zware boeten, welke den arbeiders ondanks hun karig loon telkens werden opgelegd, vaak zoo onbillijk, dat een bedrag van 13.600 roebels aan boeten op last van Manoechin is moeten wor den terugbetaald. Ook de gezondheids toestand in de mijninrichtingen liet zeer veel te wenschen over. Van de 9000 arbeiders werden er jaarlijks ge middeld 360 door ongevallen getroffen de slachtoffers liet men, wanneer zij niet spoedig genoeg aan de bekomen wonden bezweken, eenvoudig van honger om komen, zonder dat daartegen van over heidswege iets gedaan werd. De Petit Parisien weet te melden, dat men in de buurt van Block-Island een flesch heeft opgepikt, die een pa piertje bevatte, waarop geschreven stond We zijn midden op zee en hebben eten noch drinken. Majoor Butt. Butt behoorde tot de passagiers van de Titanic. De Portugeesche pers zet haar cam pagne voort tegen de houding van de Spaansche regeering in de kwestie van de aanwijzing van woonplaatsen aan de naar Spanje uitgeweken Portugeesche royalisten. Uit goede bron wordt bericht, dat de Portugeesche regeering besloten heeft, om er op aan te blijven dringen, dat ze uitgezet, of ten minste naar de Ca- narische eilanden worden gebracht. De Portugeesche regeering heeft voorts besloten haar vertegenwoordiger te Ma drid terug te roepen en de diplomatieke betrekkingen af te breken, indien Spanje ook dezen laatsten eisch niet inwilligt. In Frankrijk, in het stroomgebied van Saóne en Loire heerscht een heftige mond- en klauwzeer-epidemie. De aan getaste dieren sterven reeds na enkele dagen. De overheid heeft strenge maat regelen genomen. Ismail Fasil pasja, de bevelhebber van het legerkorps in Albanië, is afgezet. Evenzoo Masjar-bei, de gouverneur, en vele lagere ambtenaren. Voordat Fasil pasja naar Konstanti- nopel vertrok, heeft hij op het station te Uskub een toespraak tot de officieren gehouden. Hij spoorde ze aan om on zijdig te blijven, zich te bepalen tot hun plicht als soldaat, en zich niet met politiek te bemoeien, daar het vaderland in gevaar was. Onder de Servische en Grieksche, ten deele ook olader de Bulgaarsche af gevaardigden ter Turksche Kamer, heerscht ongerustheid over de neiging van de regeering om den wensch der Albaneezeu, Albanië tot een afzonder lijk gewest te maken, tegemoet te komen. De grond van deze ongerustheid is de moeilijkheid, om het Albaneeschegrond gebied zoo af te palen, dat de streken waar Grieken en Serven wonen niet worden opgeslokt en er geen stuk van het gebied, waar Bulgaren wonen, wordt afgesneden. Voor de Serviërs zou in Turkije alle toekomst verkeken zijn, de Grieken zouden Janina, de Bulgaren Goritza, Dibraen Kalkandelen verliezen. De Daily Telegraph verneemt van zijn correspondent te Peking, dat de Chineesche pers de Japanners weliswaar condoleert met den dood van den Keizer, wiens verdiensten zij prijst, doch dat zij zich ook afvraagt, wat de toekomst nu zal brengeD. Daarover is de Chinee sche pers allesbehalve gerust. Zij voor ziet nl. dat er een felle twist zal los barsten tusschen de oorlogspartij en tusschen de Japansche radicalen en solisten. Laatstgenoemde twee partijen zijn in den jongsten tijd sterk toege nomen. Zij onderhouden drukke relaties met de Chineesche republikeinen en revolutionairen. De regeeringsverklaring van Turkije ten opzichte van den oorlog luidt als volgt Wij zijn in oorlog met Italië sinds tien maanden en wij uiten onze be wondering voor onze broeders en onze soldaten die strijden in Tripoli en Barka voor de verdediging des vaderlands. Steunend op den patriottischen zin en de offervaardigheid des volks zullen de Ottomanen, met Gods hulp, voortgaan hun vaderland vastberaden en krachtig te verdedigen en hun rechten te hand haven tot er een vrede geteekend zal zijn, die in overeenstemming is met de nationale waardigheid. In de nabijheid van Rio de Janeiro zijn twee treinen gebotst. Tegen de 100 reizigers moeten dood of gewond zijn. Te Gloucester (Engeland) is de vrouw van een witter bevallen van vier meis jes. Een was doodgeboren, een tweede stierf kort na de geboorte. De beide anderen zijn nog in leven. Uit Sassari, in Sardinië, wordt gemeld dat eon bende boosdoeners zich Zater dagavond heeft meester gemaakt van zeven gegoede personen en die naar het gebergte heeft ontvoerd. De bende vraagt een losprijs van 75.000 francs. De over heid te Sassari heeft een aantal kara- biniers derwaarts gezonden. Een Russisch officier, die van zeven kozakken vergezeld, naar Kotoer op weg was, is op Perzisch gebied door een Turkschen post beschoten. De kozakken schoten terug. De Russische consul heeft een krachtig protest bij den Turkschen consul ingediend. Een schrikkelijke wandaad, in dronke manswaanzin gepleegd, wordt uit Parijs gemeld. Een drankzuchtige man van ongeveer 30 jaar woonde te Parijs in de Sambre en-Maasstraat met zijn 28- jarige vrouw, die in het laatste stadium van tering wegkwijnde. De vrouw was een tijdlang in een inrichting verpleegd, maar in de eerste dagen van deze maand weer thuis gekomen, tot groote ergernis van den man, die de zieke schandelijk mishandelde, ranselde en bij de haren over den vloer sleepte. Herhaaldelijk moesten buren van het rampzalige twee tal tusschenbeide komen om de vrouw te ontzetten, want het ongelukkige schep sel, dat eiken dag in krachten afnam, was niet in staat zich ook maar eenigs- zins tegen haar bruten kerel van een man te verzetten. Gisternacht nu wer den de buren gewe&t door een smarte lijk hulpgeroep eD sommigen hunner konden zien hoe de dronkaard zijn vrouw uit haar bed poogde te sleuren, waaraan zij zich met haar laatste krach ten, om genade smeekend, vastklemde. Maar het kostte den onverlaat weinig moeite de doodzwakke zieke naar een venster te sleepen, dat hij open wierp. Toen pakte hij het reeds bijkans leven- looze lichaam vast en slingerde het weg in de diepte. De vrouw kwam terecht op een tien meter lager gelegen dak, met verbrijzelden schedel, dood. De man is aangehouden. De opvolger van keizer Moetsoehito is Haroe no Mija Josjihito. Hij is geen zoon van de Keizerin-weduwe. De echt van den Keizer met de Keizerin bleef kinderloos. En voor zulke gevallen ver oorlooft de oud-Japansche wet, dat de Keizer huwt met een of meer bij vrouwen. Keizer Moetsoehito had vijf bij-vrouwen, en van een dezer vijf, Ja nagiwara, is de (thans als keizer opge treden) troonopvolger een zoon. De op voeding van deD prins, die den 31en Augustus 1879 geboren werd en die na het overlijden van zijn vier broeders den 3en November 1889 tot troonop volger werd uitgeroepen, geschiedde echter ODder persoonlijk toezicht van keizerin H&roeko zelf. Haroe no Mija heeft zich vooral toe gelegd op het verwerven van militaire kundigheden. Vóór den dood des keizers was hij luitenant-generaal en vice-ad- miraal. Hij is gehuwd met Sadako, een dochter van prins Koejo Mitsjitaka. Uit dezen echt is de huidige kroonprins, Mitsji no Mija geboren. ADVERTENTIEN. DE ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Waalwijk£al op Woensdag; 1 Augustus 1919, 's namiddags 194 uur, te zijnen Kantore te wassen staand op ongeveer 80 Aren land, in het Zoiderwinterbed der Bergsche Maas even beneden het Drongelsche Veer. De verkooping geschiedt om contant geld. Gezegelde inschrij vingsbilj etten in gesloten omslag met het opschrift „Verkooping haver" te bezorgen ten Kantore van genoemden Ontvanger, uiterlijk 6 Augustus 1912 vóór 's middags 12 unr. De biljetten moeten bevatten, voornaam, naam, beroep en woonplaats des inschrijvers, alsmede het bedrag der koopsom in letters. zal op Donderdagen 15 en 99 Augustus 1919, telkens nam. 8 uur precies, in het Café WINK" aldaar, publiek In den deWerkschen polder onder de Werken, Koop I. Voor den Heer W. C. v. ARENDONK, 86 Aren 90 Centiaren genaamd „de Kleinste Mallenberg." Koop II. Voor den Heer W. PRUISSEN, 98 Aren 90 Centiaren genaamd „de Grootste Mallenberg". Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen te bekomen bij den Heer G. PRUISSEN Mz en ten kantore van den Notaris. te Werkendamzal Donderdag 8 Augustus 1919, nam. 6 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieu- ie. publiek verhuren: over het nog loopend Seizoen, van de „Gorzen" aan den Karnemelkspolder van de Heeren Mr. P. C. 't HOOFT en P. DE JONGH DE LEEUW, en 2e. publiek verkoopen: Voor den Heer A. VAN BREUGEL Mz.: In den Ippelschen- en Karnemelkspolder te veld staande Breeder bij biljet omschreven. te Almkerk, is voornemens om op Dinsdag 6 Augustus 1919, 's namiddags één uur, ten huize van J. E, VAN BREUGEL, op den Polder „Boerenverdriet" onder Dmsen, in het openbaar te en te alles tot genoemden Polder behoorende en in perceelen als van ouds. Inlichtingen geeft de Opzichter J. E. VAN BREUGEL voornoemd. Gevraagd voor dadelijk, P. G., v. g. g. v. z. en kunnen koken. Loon f 110.en f 26 waschgeld. AdresMevrouw KOKER, Esschenlaan 70, Rotterdam. te Almkerk, is voornemens om op Zaterdagen ÏO en 11 Augustus 1919, telkenB des avonds 6 uur, bij J. ZWETS, aan den Sasdijk te Dewerken, krachtens onherroepe lijke volmacht, in het openbaar, bij inzet en afslag te met belendend Gebouw, Erf en Grond te Werkendamaan den Sas dijk, kad. Sectie A nos. 1386,1387, 2017 en 2019, samen groot 3 Aren 8 Centiaren, in eigendom behoorende aan M. HOEF- LAAK. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. door Notaris KEliKHOYEN te Werienflam, op Woensdag 1 Augustus 1919, des nam. 9 uur precies, in het Café „Zwets", aan den Sasdijk, aldaar, van over het nog loopend Weiseizoen 1912, onder Werkendam en Dussen, op de polders: Klein Zalmpje, Pannekoek, Steenenmuur, Keizers- gulden waard, Tienmorgen, Kooi waard en Muggen waard. Aanwijzing op de polders op alle werk dagen. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OF HOOP VAN ZEGEN', Genderen. u» SOTElt. 14 AA*. Gerechtigd tot het voeren van het Rijk^botermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. SPOTGOEDKOOP OM ZIJN LANGEN DUUR. W. Lagrouw - Sieiiweiulijk. N.B. Eene kleine Jongensfiets TE KOOP, spotprijs, 1 jaar garantie op rijwiel en banden, hoogte 39 cM. met acht dagen opzegging een maand drie maanden zes maanden - een jaar 3 37, 37, 14% Reglementen woeden op aanvrage gaarne verstrekt. n n. MR. F. FERNHOUT. Verkrijgbaar te Rotterdam a/h. Hoofdkantoor lAfjriliaven 15. Te Hensden bij J. Vos Kipping, J. H. G. Tupker, Breedstraat. ïlln fpHfiiiip* I. Lang 160 cM. Lang 170 cM. Lang 180 cM. Gasapparaat Spiritusapparaat f 13.90 - 1440 - 16.90 - 3.99 - 10.80 wendijk, fcj—PM————mmw utr.fii- Voor den Heer H. B. DE ROO VAN CAPELLE, 7) De Directie. j w MEKKING_

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5