Goede Waar voorj weinig geld— VAN HOUTEN'S Belangwekkende brief van een zieke die door de Pink Pillen is genezen. Probeert U eens een busje Kilo bus f 1.50 y.20.80 y* OA2/4 y\o 0.18 en gij zult versteld zjjn over de uitstekende^ kwaliteit in verhouding tot den prijs. zoodat de menscben niet alleen zonder voedsel, maar ook zonder water zijn. De sultau van Marokko, Moelai Hafid, is thans in werkelijkheid afgetreden. In een brief aan den resident beveelt Moelai Hafid aan om zijn opvolger uit zijn broeders te kiezen. flensden, 14 Aug. Toen de werkman aan de gasfabriek A. Walraven van morgen aan de fabriek kwam, liep de hond van P. L. op het afgesloten terrein. W. wilde het dier wegjagen, doch dit scheen hiermede niet gediend en beet hem zoodanig in den arm dat hij de hulp van een dokter moest inroepen. Uit een twintigtal sollicitanten be noemde de Gezondheidscommissie in haar vergadering van den lOen dezer tot bouw kundig adviseur den heer Y. van Gooi te Woudrichem. Werkendam. Zaterdagnamiddag geraakte een schelf band, van den heer P. M. van Baasbank, staande nabij het Kanaaltje alhier, door een onbekende oor zaak in brand het vuur deelde zich mede aan eenige schelften, die daarbij stonden, en eveneens in vlammen opgingen.' De brandspuit moest er aan te pas komen om de overige schelften te bewaren. Heden maakt de Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", onder leiding van haren directeur, den heer A. G. van Duist, een uitstapje naar Nijmegen en Omstreken. Aalst- Bij de gehouden verhuring van weischaren op den uiterwaard „de Zaai- waard", werd f 20.besteed per koeschaar en de termijn van afweiden bepaald op 1 November. Ilerwfjiieil. Bij de Zaterdagmiddag gehouden verkooping van fruit zijn flinke prijzen besteed. Naar schatting 5 6 gulden op het hout. Van de boomgaarden die de hoogste prijzen opbrachten noemen wij de Bouwing, f802.de Leut, f 680.en de Singel, f562.—. Ijieuden- Op de publieke fruitveiling door notaris J. A. Verbrugh in het café Stam alhier was veel animo er waren veel liefhebbers voor de weinige perceelen, zoo dat voor de appels besteed werd van f 4 tot f 6 per H.L. De eigenaars van boom gaarden maken hooge prijzen, daar 1912 een overvloedig fruitjaar is. De heer A. van L. maakte voor zijne boomgaarden f 985 en f 705, de beer S. v. L. f 705 en de familie W. f 780. alles buiten de onkosten. Meeuwen. Ter benoeming eener onderwijzeres aan de openbare school te Babiloniënbroek is door B. en W. dezer gemeente de navolgende voordracht opge maakt: 1. Mej. Reas; 2. Mej. Hembroek; 3. Mej. Knoop; 4. Mej. De Knegt. Eluamsdonk. In de vergadering der landbouwvereeniging is tot secretaris gekozen de heer D. A. Konings Arn.zn., in plaats van den heer G. C. de Bont. Itfiswfjk. De alhier bestaande zang vereeniging hoopt Woensdag 21 Augustus a.s. per spoor een plezierreis te maken naar Den Haag en Scheveningen. §prang. Maandag, 19 dezer, zal door de chr. zangvereeniging „Excelsior" alhier, een pleizierreisje naar den Haag en Scheve- niDgen gemaakt worden. Uitwijk- Vrijdagmiddag ontdekten een paar maaiers een vreemdsoortigen vogel, die zich op korten afstand op de koren- hoopen neerzette. Hoewel hij kort bij hen bleef konden zij hem toch niet bereiken. Daar hij des avonds op de wieken van een watermolen vloog, meende men met een vreemden uil te doen te hebben. Zoodra zij Zaterdagmorgen weer aan 't werk gingen, was er de vogel ook, en kon een kleine jongen hem na lang achtervolgen machtig worden en, bijgestaan door de maaiers (daar hij zieh met zijn krommen snavel erg ver weerde). De jongen verkocht hem in 't dorp aan den winkelier L. de Graaflf, waar een ieder hem kan bezichtigen. Van boven en ook de vleugels zijn licht grijs, de borst is rose rood. Op 't eerste gezicht gelijkt hij op een papegaai. Kenners noemen hem een parkiet. Hoe hij hier in 't veld komt blijft een raadsel. Veen, Zekere P. D. alhier, bezig zijnde met het aftrekken eener brug op een boot te Gorcum, had hetongeluk daarbij te vallen en zijn voet zoodanig te benadeelen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Enkele weken zal hij zijne werk zaamheden niet kunnen verrichten. IVuuln jjk. Tot veldwachter alhier, is benoemd de maréchaussée J. Duijsters te Hontenisse, geboortig van Heusden. Woudrichem. Ter uitvoering van een besluit van den Raad dezer gemeente, genomen in zijne vergadering van 31 Juli j.l., met algemeene (6) stemmen, hebben Burge meester en Wethouders zich tot Ged. Staten van Noordbrabant gewend met het verzoek hun besluit van 4 October 1906 (Provinciaal blad no. 33), waarbij de Maasdijk van af Andel tot Woudrichem voor het .verkeer met motorrijtuigen werd afgesloten, in te trekken. De Raad gevoelde zich gedrongen dit ver zoek te doen omdat de ervaring den grooten hinder en het nadeel van het verbod, ook voor de belangen dezer gemeente, heeft leeren kennen. Hij wenschte er de aandacht van het Gedeputeerd College op te vestigen, dat eene belemmering van dit verkeer, nu het motpr- rijtuig als het ware een algemeen middel van vervoer is geworden, niet langer gerecht vaardigd is, terwijl het gevaar, zoowel voor mensch als dier, aanmerkelijk is verminderd, zoo niet geheel is verdwenen. *W||k- Tot ons genoegen kunnen we melden, dat de heer B. v. d. Steenhoven, onderwijzer alhier, mocht slagen voor de hoofdacte. Door den arbeider V. werd deze week een kleine roode ballon gevonden, afkomstig uit Gournaij sur Marne (Frankrijk). Een kaart'was er bijgevoegd met een verzoek den afzender Monsieur le Maire uit Gournij sur Marne bij vinding daarvan mededeeling te willen doen. Door den vinder werd dan ook aan het vriendelijk verzoek voldaan. Vrijdag vierden Teunis van Helden en Anneke van der Maas hun 50-jarige echt- vereeniging. Tal van ingezetenen kwamen hen geluk wenschen en van verschillende zijden ontvingen zij geschenken. Des avonds bracht het fanfarecorps hen een serenade en overhandigde de president hen, uit naam der vereeniging, een passend geschenk, n.l. voor ieder een leuningstoel. Dat de oudjes met het een en ander in hun schik waxen, laat zich denken. Xaltbouimel- De handel in aard appelen blijft levendig. Honderden H.L. worden geregeld verkocht. Voor kralen geldt de prijs van f 2.50 tot f 2.75 per H.L., ter wijl eigenheimers worden verhandeld tegen 1 1.75 f 1.80. Late aardappels (blauwen) werden nog niet aangeboden. gesloten overeenkomst, wijl het getal niet- aangeslotenen aan de waterleiding zeer ge ring is, terwijl de bepaling van het in of bij iedere woning aanwezig zijn van eene pomp, volgens schatting een 400-tal woningen zal gelden, waarvan de kosten zooveel bedragen, dat de finantieele druk voor vele inwoners te groot zal zijn. Verder wordt besloten deze bezwaren ter kennis te brengen van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Een schrijven van het Gemeentebestuur van Almkerk, houdende verzoek om ge durende een tijdvak van 10 jaren eene subsidie van f 100 per jaar beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten eener even- tueele vergrooting van de algemeene be graafplaats, welke binnen korteren of lange- ren tijd, tengevolge van de toelating van het begraven van lijken uit deze gemeente, zal moeten plaats hebben. Met algemeene stemmen wordt besloten hierop afwijzend te beschikken. Een adres van den heer G. Vos, secretaris dezer gemeente, houdende verzoek om hem te willen verkoopen het perceel grond, ge legen tus8chen het gemeentehuis en het eigendom van den heer J. E. Sprenger, toe- behoorende aan de gemeente, tene'nde daar op een woonhuis te kunnen bouwen. Wordt besloten goedgunstig op het adres te beschikken en de koopsom te bepalen op f 50.— Wordt opgemaakt eene opgave van per sonen tot benoeming van 2 leden van het College van Zetters, wegens periodieke af treding van de heeren B. Dekker en B. van Krugten. Na enkele stemmingen wordt voor de vacature B. Dekker voorgedragen als le candidaat de heer B. Dekker en tot 2e can- didaat de heer T. Cornet. Voor de vacature B. van Krugten als le candidaat de heer B. van Krugten en als 2e candidaat de heer J. H. Meerburg. Beslissing over het al of niet aanschaffen eener lijkkoets. In de vorige vergadering staakten de stemmen. Thans wordt met 7 tegen 1 stem (de heer Van der Meijden) besloten geen lijkkoets aan te schaffen. Aanbieding gemeenterekening 1911. Deze wordt door B. en W. aangeboden en zal 14 dagen ter lezing worden gelegd, terwijl als commissie belast met het onder zoek worden benoemd de heeren Brienen, Verhagen en Van Arkel. Wordt besloten aan Ged. Staten ontheffing te verzoeken van het geven van onderwijs in de vrije en orde-oefeningen der gym nastiek voor de openbare school teSleeuwijk. Verzoeken om afschrijving van hoofde- lijken omslag wegens vertrek uit de gemeente van de heeren A. J. van Put en L. G. de Graaf, waarop goedgunstig wordt beschikt. Bij de gebruikelijke rondvraag stelt de heer Van Arkel voor om aan Ged. Staten een verzoek te richten, om den Sleeuwijk- schen dijk af te sluiten voor het verkeer met automobielen, ter voorkoming van on heilen. Over dit voorstel staakten de stemmen. Voor de heeren Van Arkel, Brienen, Ver hagen en Van Krugten. Tegen de heeren Van 't Sant, Van der Stelt, Van der Meijden en Slagmolen. Daarna gaat de Raad in geheime zitting tot behandeling van eenige reoTames inzake Hoofdelijken Omslag. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van De werken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 10 Augustus 1912. Afwezig de heerenG. Pruissen, A. Sig- mond en J. Monshouwer. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, worden de notulen van de vorige vergadering door den secre taris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken, als Het proces-verbaal van de op den 27 Juni j.l. gedane opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring eener af- en overschrijving op de begrooting voor .1911. Alsvoor, tot goedkeuring van het kohier van schoolgelden over het eerste kwartaal 1912. Alsvoor, tot goedkeuring van het aan vullingskohier van den hoofdelijken omslag voor 1912. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat alvorens de Mi nister van Binnenlandsche Zaken hun voor stel tot aanvulling der bouwverordening dezer gemeente, zooals door dat college in 1910 is aangegeven, bij H. M. de Koningin wenscht te bevorderen, alsnog gaarne pogin gen zag aangewend om den raad er toe te brengen, die aanvulling uit eigen beweging tot stand te brengen. De voo: gestelde aanvul ling betreft in hoofdzaak om db aansluiting aan de Werkendamsche waterleiding ver plichtend te stellen voor de woningen welke binnen 50 M. van de hoofdbuizen der drink waterleiding zijn gelegen, terwijl in of bij iedere woning welke meer dan 50 M. van de hoofdbuizen der waterleiding is gelegen, een afzonderlijke pomp of ander middel van watervoorziening aanwezig moet zijn, in staat om voor de gezondheid onschade lijk, kleur- en reukloos drink- en werk- water in voldoende mate te verschaffen. De Minister meent namelijk, dat, waar de weigering van den raad om mede te werken tot voorschreven wijziging alleszins v.rklaarbaar was, zoolang de onlangs met het gemeentebestuur van Werkendam ge sloten overeenkomst betreffende de levering van water uit hare drinkwaterleiding aan de ingezetenen dezer gemeente, niet tot stand was gekomen, thans geen gronden meer aanwezig zullen blijken, om bij die weigering te volharden, weshalve in over weging wordt gegeven om alsnog tot de verlangde aanvulling over te willen gaan. Na enkele besprekingen wordt besloten Ged. Staten te berichten, dat de Raad zich niet bereid verklaart, de voorgestelde aan vulling der bouwverordening aan te brengen, aangezien de daarvoor reeds vroeger geop perde bezwaren niet zijn vervallen door de met het Gemeentebestuur van Werkendam Kerknieuws. Zuilieliem. Ds. D. Th. Keek, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier en te Nieuwaal, heeft een beroep ontvangen naar Tholen en een toezegging naar Montfoort. Ketlieil- De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Oud-Vossemeer, de candidaat F. van Asch alhier, zal 6 October zijn intrede doen en bevestigd worden door zijn vader ds. W. van Asch, predikant alhier. «SHrjcerlHke Ktand. Heusden, van 6 tot 13 Aug. Ondertrouwd: Johannes van Liempt, 25 j. en Maria Merks, 19 j. Getrouwd Jan Philip Hendrik Kra mer, 31 j. en Mathilda Adriana Jacoba Wijnands, 31 j. Geboren Antonius Heinricus, z. v. Petrus Antonius Beers en Cornelia van den Braak. Geuderen, van 131 Juli. Overleden: Antonia Teuntje Barel, 2 m., d. v. A. Barel en H. J. Klerks; Gijsbert Spitsers, 92 j.; Gijsbert Vos, 72 j. echtg. van E. van Noord. Vertrokken naar: Deventer, Adr. A. van den Eijnden; Vuren, E. Colet; Zuilichem, S. van Dalen; Zetten, G. van der Kolk. Gameren, over de maand Juli. Geboren: Hendrika en Rika, d v. A van den Over en B. Slegh Adriana, d. v. H. v. Tuijl en A Westerlaken Cornelis Adrianus, z. v. G H. v. Leu- wen en G. C. Jonkers; Gerritje, d. v. P. Ph. de Visser D. N. H. Bouwman; Peter, z. v. G J. van Brakel en W. v. d. Laar; Gijsbert, z. v. J. II. van Eek en A. Blommers; Teunis Martinus, z. v. J. J. van Alphen en A. van de Werken. Overleden: Cristoffel Holewijn, 88 j. wedn. v. M. v. d. Sluis; Rika van den Oever, 3 w.Weiltje Johanna van Tuijl, 75- j. wed. v. D. Verhoeks. Dussen, over de maand Juli. Geboren: Hendrik, z. v. M. C. de Rooij en L. M. Versteeg; Dirk, z. v. A. M. van den Nat en M. MooijAn tonia P., d. v. A. M. Theuns en A. van DortmontJacoba F., d. v. J. F. Blac- quière en S. HuismanHubertus A., z. v. C. de Bodt en H. Smits Lammert, z. v. H. de Rooij en A. M. Lankhaar Willem A., z. v. C. Koenen en A. G, A. J. Donkersloot; Antonia J., d. v. J. van Steijn en P. L. Verbunt; Alle- gonda, d. v. T. Vetjens en M. Pais; Helena J., d. v. F. van Dortmont en H. v. d. Pluijm Henrica, d. v. H. de Wit en J. SteenhagenArie C., z. v. A. den Dekker en A. Ippel. Overleden Hendrik Monshouwer, 31 j., echtg. van A. v. d. Water; Majia Sgroot, 8 j.Henricus Johannes van der Pluijm, 20 j. Gekomen vanGorinchem, C. A. FrohnSas van Gent, M. Vellinga Zun- dert, G. J. de Groot en P. de Groot Heerde, J. Krul en gezinApeldoorn, \1. Groeneveld 's Hertogenbosch, E. J. M. Jaussens. Vertrokken naarGeertruidenberg, W. G. Verharen; Raamsdonk, A. Oli- slagersAlmkerk, O. Schermers; Go rinchem, P. van Tilburg; Klundert, J. E. HoevenarenBesoijen, C. Joren Vuren, E. P. A. v. d. GiesenDuis burg, L. de Bodt en gezin Meeuwen, T. A. Borstlap. Brakel, over de maand Juli. Getrouwd: I. B. Snoodijk, 25 j. en M. A. M Eielmans, 25 j. Geboren Roelanda, d. v. A. van den Bosch en J. H. van BerghemMaria, d. v. J. Sehreuders en S. M. de Vries: Anneke, d. v. C. den Tek en G. Pelle. Overleden: Adriaantje van der Ven, 12 j.Johannes van Zanten, 85 jwedn. van J. VerzijlEgbert Klop, 66 j., echtg. van L. van Balen. Pouderoijen, over de maand Juli. Getrouwd: F. Gijben, 26 j. en G. Haasakker, 21 j. Het is uit Duitschland dat ons heden het bericht van een mooie genezing door de Pink Pillen verkregen, bereikt. Een onzer landgenooten Mejuffrouw R. van dei Veen, geboren Jagt, oud 32 jaren, zal ons zeggen hoeveel goed dit geneesmiddel haar heeft gedaan. Mejnff. R. van Veen woont te Eickel/ Wanne, Göbenstrasse 104. „Ik ben gedurende langen tijd lijdend geweest, schrijft zij, en ik weet waarlijk niet wat er van mij zou zijn geworden, indien ik niet uwe uitmuntende Pink Pillen had gebruikt. „Ik was bloedarm, het ontbrak mij aan bloed. Het was voldoende mij te zien, om er zich rekenschap van te geven dat mijn bleekheid, mijn ter^ neergeslagenheid, mijn zwakte teeke nen waren van een langdurige slechte gezondheid. Aan tafel at ik nagenoeg niets. Ik had nooit trek en ik moest mij inspannen om het voor mijn leven onmisbare voedsel te nemen. Ik heb ook veel aan de maag geleden. Ondanks het weinige voedsel dat ik nam, was mijn spijsvertering moeielijk, lang en pijnlijk, en ging meestal gepaard met schele hoofdpijn, met een geyoel'van branding, met walgingen. „Ik heb vele middelen gebruikt, en kele daarvan hebben mij een weinig ge holpen zoolang ik er gebruik vau maakte, anderen zijn zonder uitwerking gebleven. Het resultaat was dat mijne ziekte bleef aanhouden en mijn zwakte toenam. „Bevriende personen hadden mij dik wijls gezegd dat ik de Pink Pillen moest gebruiken. Daarenboven zag ik om zoo te zeggen iederen dag in de bolland- sclie, zoowel als in de vreemde bladen getuigschriften van. genezing, aan de Pink Pillen uitgereikt en dat moedigde mij aan er gebruik van te maken. Ik heb dan ook niet anders dan reden tot tevredenheid over dat besluit. Het is ongehoord hoeveel goed de Pink Pillen mij dadelijk hebben gedaan. Na het eerste doosje genomen te hebben, ge-1 voelde ik mij reeds beter, en vier doos jes zijn voldoende geweest om mij vol komen te genezen. Nu ben ik sterk, heb een gezonde kleur en mijn maag gaat zoo goed dat ik alles eet zonder de minste stoornis". Wij raden het gebruik der Pink Pil len aan alle degenen die verzwakt en bloedarm zijn en ook aan hen die ziek geweest zijn aan. Er is niets zoo goed als de Pink Pillen om bloed en krachten te geven. Verkrijgbaar £t fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. nersclub „De Pedaalridders", is Zondag, niettegenstaande het ongunstige weer, toch doorgegaan. Als punt van vertrek was gekozen het café „De Poort van Cleef' op den Nieuwen binnenweg, waar Zondagmor gen tegen 5 uur de deelnemers samen kwamen. De regen viel bij stroomen aeer, doch niet één der ingeschrevenen verklaarde zich tegen het doorgaan van den tocht. Alleen werd het sluiten van de contöle een uur verlengd. De tocht liep van Rotterdam over Schiedam, Delft, 's Gravonhage, Leiden, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Vianen, Schoonhoven, Gouda, Rotterdam, een afstand van 204 K.M., ongeveer dezelfde afstand van den bekenden Frieschen Elfstedentocht. De miuium-rijtijd was gesteld op 10 uren, de maximum rijtijd op 15 uren waarbij een uur verlenging kwam. Tusschen 5 uur en 6.45 uur vertrok- 136 van de 170 ingeschreven. Te 3 uur 5 min. waren de eerste deelnemers reeds aangekomen. Het was een groep van negen deelnemers en bestaande uit den populairen Kees v. d. Wiel, die met toejuichingen werd be groet, H. Schippers, A. F. W. Ellerman, allen van Rotterdam, C. D. Biesebosch (Amersfoort), D. L. v. Beem (Stoterdijk), M. v. Kooten (Rijsoord), A. Hueck (Hil- legersberg) en een tandem bereden door den heer G. van Eembergen, Den Haag, met zijn 14-jarigen zoon. Geleidelijk kwamen daarna de deelnemers binnen. In het geheel hadden bij het sluiten van de controle 124 rijders waaronder ook Steketee, de man met het houten been uit Dordrecht, den tocht volbracht. Hinneniatiid. Naar het Volk verneemt, zijn de denkbeelden van den minister van bin nenlandsche zaken omtrent de voorge nomen regeling van het bewaarschool onderwijs ook aan de gemeentebesturen om advies gezonden. Er wordt o a. in gevraagd, hoe men denkt over een voor stel om voortaan alle bewaarschoolon- derwijs voor 75 pet. uit de gemeente kas te bekostigen, en aan de gemeente de verplichting op te leggen een be waarschool op te richten, wanneer 4 gezinshoofden zulks verlangen. De Elfstedentocht per rijwiel, geor ganiseerd door de Rotterdamsche Ren Bij Renswoude reed een auto een melkwagen achterop, en op hetöogen- blik dat deze gepasseerd zou worden, haalde de voerman naar links, dus ver keerd uit, waardoor een botsing niet te vermijden was. De voerman brak een rib en werd verwond aan arm en schouder. Niet alleen de melkwagen, doch ook de auto werd geheel vernield. Het paard sloeg op hol eu brak een poot, waarom het moest worden afgemaakt. Bij een bewoonster van de Troost- etraat te 's Gravenhage vervoegde zich Maandag de zoon van den huiseigenaar. Tusschen den jongeman en de juffrouw ontstond een gesprek, waarbij zij hem een revolver, aan, haar man toebehooren- de, te koop aanbood, omdat zij liever geen vuurwapen in huis had. Zij ver zekerde, dat de revolver ongeladen was; hij keek het wapen na en meende even eens, dat er geen kogel op het wapen was. Dit was echter wel het geval, en toen hij even met den vinger aan den trekker raakte, ging het schot af, dat de juffrouw in het onderlijf trof. De gemeentelijke eerste-hulpdienst heeft haar hulp verleend, waarna zij in hoogst ernstigen toestand naar het gemeenteziekenhuis werd vervoerd. De politie heeft tegen den jongeman proces-verbaal opgemaakt. De metselaar A. van den Biggelaar is bij een twist in de Koningstraat te Enschede door een messteek in de borst gedood. De dader, zekere R., is aange houden. Uit Texel wordt gemeld Door de blazerschuit T. X. 50 is in zee opgepikt en hier aangebracht een scheepsboot van boven groen geverfd en van onderen geteerd. Het voorste gedeelte dezer boot, die vermoedelijk van een logger of trawler afkomstig is, was blijkbaar door brand beschadigd. Marl*. Ibe.rlcliteti. Kotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 39.351 stuks. Hoendereieren van f 4,05f 5,40 per 100 stuks. - GORINCHEM, 12 Aug. Op de veemarkt waren aan- gevoerd 316 runderen8 nuchtere kalveren, 30 vette varken*, 857 biggen, 0 schapen en lammeren. Le prijzen toaren al* volgt: zware kalf koeien f 260 320, kalfvaarzen f 160 a 240, guiste vaarzen f 120 a 160, melkkoeien f 220 a 280 twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 40 a Ti), nuchtere 16 a 24, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 8 a 16 per stuk. Vette varkens 28 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor: ristarwe f 9 50 a 10, roode dito 9.25 a 9 75 witte dito f 9 00 a 9.60 inl rogge f 6.40 a 6.75 buitenl. dito ƒ6.40 a 6.80 gerst f 5.90 a 6.90 haver f 4.75 a 5.40, duivenboonen f a blauwe erwtn f a mais. 150 pond, f 5.35 a 5 80, alles per heet. Boter 75 a 80 et. per half kilo. Bieren f 1.25 a 1.30 per 26. Kippen f 0.60 a 0.75 per stuk. ROTTERDAM, 12 13 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 114 vette runderen, magere dito, 462 vette en graskalveren, 164 nuchtere kalveren, 1794 schapen of lammeren, 850 varkens, 178 biggen. Le prijzen waren al* volgt: runderen le kwaliteit 68 ie kw 86 cent. kalveren le kw. 115, ie kw 100 et. schapen le kw 60 ie kw. 50 et. vette varken* 49 a 60 ct. licht soort 48 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 24.-- idem voor de slacht f li. - a 16Biggen 1.40 a 1 60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 20/16 ton en 196 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 57 ie kw. f 53, Ze kw. f 49. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 4.60 a 4,80. Overmaassche dito 4 80 a 5 00 per 100. WERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 70 et*., in de winkels dus 75 ets. per Kalf kilo Eieren f 1.20 de 26 stuks. SLKEUJVIJK. De zetting der boter bedraagt 80 ct. per half kilo en die der eieren f 1 30 de 26 stuks,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2