te koop of te huur. TIMMERMANSKNECHT Flinke Dienstbode, FRUIT Bestuur der Domeinen. Uiterwaarden Gronden, Bericht van INZET. een nette DIENSTBODE Dr. J. CiSIURIE, Openbare Vrijwillige Verkooping. LOTEU Groote Epitt Moottllii. ROBSON's Kalverenmeel Velleman Tas, AMSTERDAM. BOUWLAND De Districts Apt P. VAN DRIEL, Brandwaarborg Maatschappij, BOONENMOLENS, Boonenmesj es, alsook Vleeschmachine, twee bekwame Tim merlieden, VERKOOPING verpachten, Bouw- en Weiland, Zenuwarts, J. DE KLERK is Werkendam Onmiddellijk na verkoop afrekening en directe geldopzending. Een jong bloedarm meisje genezen door de Pink Pillen. eene Keukenmeid, J. TH. COUWENBERG, bij inschrijving, is van 14 Augustus tot 5 September Openbare Verhuring Notaris Kerkhoven te Werkendam, W. A. M. KALKMAN, veilen en verkoopen Schuur, Erf en Tuin, Prijs per lot i. Trekking 1 October a.s. Hebt U al eens gevoederd buurman G. Z., die van hen een bedrag sonen in de gemeente Eindhoven ernstig van 12 gulden te vorderen had en om betaling daarvan sommeerde. Hij loste eenige geweerschoten op het echtpaar en verwondde de vrouw van J. levens gevaarlijk in het rechterbo venbeen, waarna hij de vlocht naar België nam. Het kwam in den laatsten tijd wel eens voor dat er aan het Hollandsche Spoor te 's-Hage uit bestelgoederen voorwerpen werden vermist. De politie werd gewaarschuwd en hield een oog ziek zijn geworden. Een gestreng on derzoek wordt ingesteld. „De moeder van dit jonge meisje was vroeger door dePink Pillen genezen,even- als verscheidene harer vriendinnen." Mejuffrouw L. Kol, oud 21 jaren, in t zeil. Zaterdagavond werd in de WOnende te Amsterdam, le Spaarndam- goederenloods een spoorwegbeambte op merstraat 87, schreef ons heeterdaad betrapt op het openen van een pakket en het daaruit wegnemen van een paar voorwerpen. Aan ontken nen viel niet te denken, want de voor werpen werden bij onderzoek op den man, die reeds vele jaren in dienst der H. IJ. S. M. was, gevonden. Uit vrees voor de gevolgen van zijn misdaad wierp de man zich eenige oogenblikken, nadat hij zich ontdekt zag, vóór een in de richting van Am sterdam rijdenden trein en werd op slag gedood. Vroeger meende men in een groot aardappelverbruik 'n betreurenswaardig verschijnsel te zien, omdat men de voedingswaarde der aardappelen niet kende. Thans is de wetenschap ze meer gaan waardeeren als goedkoope kracht aanbrengers, en als uitnemend voedsel, wegens het hooge gehalte van kalizouten; voor rheumatische gestellen. -Te Valthermond (Dr.) zijn 40.000 K.G. graan in de vlammen opgegaan. Gedeel telijk was het koren nog ongedorscht. Het behoorde aan drie eigenaren. Mede gingen in de vlammen op de dorsch- machine en stroopers van den heer Bouman. Verzekering dekt de schade. Men vermoedt, dat kwaadwilligheid de oorzaak van den brand is. Waarschuwing voor veehouders. Bijna 4 jaar geleden werd, verneemt d$ „Prov. Gron. Crt." uit Peize, een koe van Jas Hendriks dood gevonden in een stuk weiland in 't Broek, dat hij in huur heeft van mej. de wed. Hansen te Roderwolde. Op een hoek van het weiland werd het cadaver begraven. Wat later stierf een schaap van denzelfden eigenaar, dat daar ook had geweid en nog iets later een koe. Van dit laatste geval werd aangifte gedaan en nu bleek, dat miltvunr de doodsoorzaak was. Zorg vuldig werd nu het lijk totaal verbrand en alles met creoline ontsmet. Nog iets later had H. Talens een paard in de zelfde weide laten loopen, meenende dat een paard niet door miltvuur zou worden aangetast. Op eens viel dit dier echter voor den wagen dood neer en weer was miltvuur de oorzaak van den dood en werd het doode dier verbrand. Dr. Ubbels, destijds veearts te Roden, verklaarde dan ook, dat niet alleen runderen, maar ook andere dieren wel miltvuur konden krijgen. De hoek van genoemde weide, waar de eerste koe was begraven, is toen op zijn last met prikkeldraad afgerasterd en op dat stukje grond worden sedert aardappelen ver bouwd. Dezer dagen liepen in dezelfde weide twee jonge beesten van genoemde Hen driks en een koes van den arbeider Spek man. De koe van de laatste werd nu weer dood op het land gevonden. En wat bleek nu? De koeien hadden de afrastering verbroken, de aardappelen uitgetrokken en er van gegeten en daar mee natuurlijk van den besmetten grond, die om de aardappels zat, mede naar binnen gewerkt. Het cadaver is volgens de voorschriften verbrand en de afras tering hersteld. De beide jonge beesten zijn ingeënt en mogen in den eersten tijd niet worden geweid. Deze gevallen mogen anderen yeehouders tot leering strekken. In een woning aan de Czaar Peter straat te Amsterdam trok Zondag iemand schertsenderwijs een, naar hij ten on rechte meende, ongeladen revolver af. De kogel raakte een 19-jarig meisje, doch stuitte op een balein van haar corset af, waardoor zij slechts licht ge wond werd. De timmerman J. P. te Beilen is Zondagnacht, terugkeerende Van een feestje, op het z.g. Lombok door een kerel aangevallen en beestachtig mis handeld. Zijn gelaat en rug waren door kerfd met messneden. De vermoedelijke dader, J. L., uit Makkum, is aange houden. Zaterdagnacht hebben een of meer onverlaten in de weide van den heer L. ten Wolde bij Steen wijk 3 koeien en 2 kalveren de pezen afgesneden en nog een jong beest zoo gewond, dat het afgemaakt moest worden. Zaterdagavond is te Schiedam een werkwillige glasblazer, die op de Hoog straat liep, aangevallen en mishandeld. De daders zijn gearresteerd. Te Stratum, bij Eindhoven, is zekere vrouw v. D. gestorven onder vergifti gingsverschijnselen. Ernstige geruchten loopen, dat de vrouw gerookt paarden- vleesch heeft gekocht van denzelfden voorraad als waarvan een tiental per- „Ik ben het slachtoffer der bloed armoede geweest en gedurende drie jaren heb ik aan een soort van uittering geleden. Ik, die zulk een goede eetlust had gehad, had langzaamaan alle trek in eten verloren, en zoo ik mij al voedde, was dit uit overleg en niet uit behoefte. Ik was bleek, zwak en zou gaarne altijd door zijn blijven zitten. Bij helminste werk was ik vermoeid, en wel overmatig vermoeid. Ik was vermagerd en zag er slecht uit. Ik had alle soorten van ge neeswijzen beproefd, maar ik had er slechts een voorbijgaande verlichting door ondervonden, en zoodra hield ik er niet mee op, of ik verviel dadelijk weer tot denzelfden toestand als te voren. Mijn moeder had vroeger, toen hare gezondheid wankelend was, de Pinfc Pillen gebruikt en had hare gezondheid zien terugkeeren. Vrienden onzer familie hadden ook met succes de Pink Pillen gebruikt. Toen ik daaraan dacht, terwijl ik maar niet kon genezen, heb ik ook die pillen willen nemen, waarvan ieder zooveel goeds zegt. Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende pillen mij het meeste goed hebben ge daan. Zij hebben mij in. weinig tijd van al mijn lijden verlost en mij zeer spoedig een volkomen gezondheid weer gegeven." Ziehier dus een familie waarin meer dere personen de Pink Pillen hebben gebruikt; bovendien hebben vrienden ook dat middel gebruikt, en het volgt uit de verklaringen van Mej. Kol dat allen er over voldaan zijn geweest, dat zij de gezondheid hebben weergegeven aan allen die er van waren verstoken geweest. Dit zal hetzelfde zijn voor u indien gij ziek zijt, en wij raden u sterk aan de Pink Pillen te beproeven, zelfs indien andere geneesmiddelen zijn mislukt. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Kerknieuws. All del, Ds. H. van der Zanden, pred. bij de Geref. Gem. alhier, heeft ©en beroep ontvangen naar Haastrecht (bij Gouda). Pouderotien. Ds. G. Th. Smith, pred. der Ned. Herv. Gemeente alhier, die het beroep naar Rijnsaterwoude heeft aan genomen, hoopt Zondag 25 Aug. zijn af scheidsrede te houden en Zondag 1 Sept. des namiddags intrede te doen te Rijnsater woude. Des voormiddags zal als bevestiger optreden ds. C. Heemskerk, uit Dordrecht. Rechtzaken. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Den Helder is in hooger beroep gegaan van het vrijsprekend vonnis tegen M. I., direkteur der N.V, „De Tijdgeest" Burgerlijke Stand. Heusden, van 13 tot 20 Aug. Getrouwd: Guilielmus Eugenius Ver- helst, 31 j. en Elisabeth Maria van Diessen, 21 j. Overleden: Maria Elisabeth Baaijens, 3 jaar. Meeuwen, van 115 Aug. Getrouwd: C. J.;Verbeek, 26 j. en C. van Drunen, 22 j. Overleden: J. van de Koppel, 49 j. Ingekomen vanDussen, T. A. Borst lap; Rotterdam: D. M. Blankhart; Zwolle, S. S. L. Moora. Vertrokken naarRotterdamC. van Drunen. Aanbestedingen. 26 Aug. De JEL IJ. S. Mij., het uitvoeren van grond- en spoorwerken, verlengen van steenen duikers en het bouwen van een seinhuis voor het 2e spoor te Oldeniaial Gildebaus, met bijkomende werken. Raming f159.100. 28 Aug. Min. van Waterstaat, de uitvoering van bagger werk in den Neder-Rijn en de Lek, tus8chen Wageningen en Culemborg. Raming f 13.600. 2 Sept. Prov. bestuur van Zuidholland, het verbeteren van de boordvoorziening en van de bermen en glooiingen langs eenige gedeelten van de Rijksweg van Delft naar Maassluis en van den Rijksweg van Loos- duinen naar Naaldwijk. Raming f5950. 2 Sept. Prov. bestuur van Utrecht, het uitvoeren van baggerwerk in den Vaart- schen Rijn te Vreeswijk, behoorende tot de Keulsche vaart in de provincie Utrecht. Raming f2500. Ifluop Aanbestedingen. 12 Aug. Holl. IJz. Spoorweg-Mij., het maken van grondwerken, kunstwerken, ver hardingen, afsluitingen, gebouwen, het leg gen van den bovenbouw, het maken van de ballastbedding en van bijkomende werken, een en ander voor den aanleg van den spoor weg HoornVenhuizen Station Boven- karspelGrootebroek. Raming f 238 000. Minste inschrijver G. J. van Slingerland Az., Haarlem, f 243.718. Het gemeentebestuur van Schoten heeft Maandag aanbesteedhet dempen van de Schalkburgergracht. Minste inschrijver Kraayenveld, te Haar lem, voor f 23,700. Gisteren heeft de Maas-Buurtspoorweg maatschappij (directeur J. M. Voorhoeve) aanbesteed: Het maken van deaardenbaan, met het leggen van sporen en wissels en bij behoorende werken, voor de tramlijn van Venlo naar Nijmegen. Laagte inschrijver C. P. Stuij, te Nijme gen, voor f 168,500. Marktherlchtcn. (Utterdautsche eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 40.104 stuks. Hoendereieren van f 4,15f 5,30 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 16 Aug. 1.26 M. 0.63 M. -■ N.A.P 17 1.10 0.45 18 0.91 0.27 19 0 92 0.29 Waterhoogte Maastricht (brug). 19 Aug. 0.63 M. beneden 0. 20 0.60 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 19 Aug. 3.67 M. boven 0. 20 3.56 Ad verten tlën. Gevraagd, tegen 1 November, P. G., genegen huiswerk te verrichten. Adres Mevr. ALMA, Burg. Reigerstraat 77, Utrecht. BILLIJKE PRIJZEN. Aanbevelend," Put ter straat, Heusden. Op de Scheepswerf te Heusden kan een BEKWAAM geplaatst worden. Terstond gevraagd: bij H. KOLFF, Aannemer, Alm kerk. GEVRAAGD voor Den Haag een goed kunnende werken, loon f 100. wasch vrij. Adres: Hinthamereinde 59, 's Bosch. a 16, 18, *<2O 35 en 30 ct. per ons. Uitsluitend verpakt. Verkrijgbaar te Hensden bij: A. VERSCHUREN-BAERT. van van de Ned. Pomol. Vereeniging Afdeeling „Land van Heusden en Altena", op Woensdag; 31 Augustus a.s., des nam. 3 uur, ten huize van D. SMITS te Meeuwen. De Boomgaarden, zeer uitvoerig bij biljet omschreven, (dat op aanvraag te bekomen is bij den Heer D. BRANDERHORST te Eethen) zijn gelegen onder Genderen, Haar steeg, Wijk, Meeuwen, Drongelen, Dussen, Nieuwendijk, Heusden en Eethen. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, zal ten overstaan van Notaris L. G. VAN GENDT te Heusden, op Katerdag 1 Septem ber 1913, des voormiddags 19 uur, in het Koffiehuis „Concordia" bij G. W. DOE- DEIJNS te Heusden, zonder onraad en bij enkelen afslag, in het openbaar om het nagras te hooien in 1913: en andere aan de Noordzijde van de Bergsche Maas, vak HeleindDrongelsche veer. Betaaldag 1 Mei 1913. BOEKJES, bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving, zijn k 10 cents ver krijgbaar bij voornoemden Ontvanger, G. W. Doedeijns te Heusden, den Waardsman J. van der Stelt te Drongelen en door tus- schenkomst van iederen Ontvanger der Re gistratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. De perceeien „de Mallenberg" staan in bod als volgt Koop I. „de Kleinste" f 1400, Koop H. „de Grootste" 1600, Finale verkooping Donderdag 33 Augustus 1913, nam. 8 uur precies, in het Café „Wink" te Werkendam, door Notaris KERKHOVEN, aldaar. Goöp. Stoomznivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", denderen. BOTER. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Ryksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van I 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzen, i Postzendingen rembours door geheel Nederland. Gevraagd: P. G., goed kunnende werken en van ge tuigen voorzien. Wasch buitenshuis. Liefet tegen 15 Sept. of 1 Nov. Adres Mevr. W. L. ZECKENDORF, W a a 1 w ij k. Xuid-Willemsvaart 13 's-Hertogenbosch, van te Werkendam. zal Katerdag 34 Augustus 1913, namiddags 3 uur precies, in het Café WINK, aldaar, verliuren voor 1 jaren: 7.1 fl.OO Hectaren Rouwland aan de Zandsteeg, in den Ippelschen polder, onder DeWerken, in 6 perceeien. Breeder bij biljet omschreven. Notaris te WOUDR1CHEM,! zal op Dinsdagen 31 Augustus en 3 September 1913, telkens des vóórmiddags om ÏO uur, ter herberge van JAN VOS te Veen, te V e e n, in het blok den Eng, groot 31,20 Are: Breeder bij biljetten; inlichtingen ten kantore van den Notaris. VAN DE le Prijs: Een nieuw te bouwen VILLA, kostende prijs elf duizend gulden. 2e PrijsDe VILLA „MARGARETHA" te Egmond aan Zee, enz. enz. Alleenverkoop voor Heusden en Omstreken in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heusden. Na ontvangst postwissel van f 1.05 franco toezending. Het is billijk in prijs en doelmatig. Sleeuwijkschendijk 55a te Werkendam, wenscht op elke plaats één vertegen woordiger aan te stellen. De AGENT der Utrechtsche Algemeene opgericht in den jare 1811, is voor de bekende plaatsen Gevestigd «sedert 1850. I Mejuff. L. Kol. WERKENUAM. De letting der boter it deze week op de markt 721/2 de winkels dut 77^/2 ctf** half kilo. Eieren f 1 20 de 26 stuks. SLEEU WIJK. De setting der boter bedraagt 80 ct. per half kilo en die der eieren f 1 30 de 26 stuks, OOSTERHOXJT, 20 ug. Boter J 1,48 a 1.50 per Kg Eieren f 0,19 en 0.20 de 4 stuks BESOOIJEN, 20 Aug. De prijs der Boter was heden f 1.32 f 1 44 per Kilo. AangevoerdK.O. 'Eieren f 1 24 de 26 stuks. GORINCHEM, 19 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 285 runderen. 6 nuchtere kalveren, 27 vette varkens, 911 biggen, 0 schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kal/koeien f 260 320, kal/vaarzen f 180 a 260, guiste vaarzen 120 a 160, melkkoeien f 200 a 260 twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf -jarige f a pinken f agraskalveren f AO a 70, nuchtere f 15a 22, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 8 a 17 per stuk. Vette varkens 29 a 30 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe t 9,50 a 10, roode dito 9.25 «9 75 witte dito 9 00 a 9.50 inl. rogge f 6.a 6.40 buitenl. dito f 6.40 a 6.90. gerst f 5.70 k 6.90, haver f 5.a 5.60, duivenboonen f -. a -. blauwe erwten f a mais. 150 pond, f 5.40 a 6.60, allts per heet. Boter 75 a 80 et. per half kilo. Eieren f 1,25 a 1.30 per 26. Kippen f 0.40 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 19 20 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 613 vette runderen, i073 magere dito 1018 vette en graskalveren, 111 nuchtere kalveren, 1973 schapen of lammeren, 1071 varkens, 182 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw 90 cent, kalveren le kw. 115, 2e kw 100 et. schapen le kw 60. 2e kw. 50 et. vette varkens 60 a 64 ct. licht soort 47 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 30.idem voor de slacht f 8. - a 13 Biggen f 1.50 a 1 80 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 95/8 en 30/16 ton en 192 stukken van een half Ho. Prijs le kwali teit f 57 2e kw. ƒ53, 3e kw. f 49. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren 4 80 a 5,—. Overmaassche dito 5 20 a 5 40 per 100. -^mmmmmssmmamrnimmsmismmssmmmsmmasmmmmmsiimmssi^mnmsnmamsmmmmvmmmmmmmimaimitsmmtm j Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K.G. Él te consulteeren. ten verzoeke van den heer J. O. DEKKER in het openbaar Commissionairs In F BUIT.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3