In den omtrek is veel vee verdronken. Huisjes en bruggen zijn weggeslagen. De overstrooming is ook ernstig in Wales en de Midlanden. Duizenden bunders staan onder water in het dal van de Severn, van de Avon, de Neue, de Trent en andere dalen. Uit Keulen wordt aan de Lokal-An- zeiger geseind: „De Pruisische douane heeft, om het smokkelen van sacharine tusschen Nederland en Duitschland tegen te werken, het toezicht over de spoor treinen, die over de grens komen, aan zienlijk scherper gemaakt. De spooi*- wegbeambten hebben last de tolbeamb ten bij de visitatie te helpen. Spoor wegbeambten, die smokkelaars betrap pen, krijgen belooning in geld.- Plaatselijk Nieuws. Heusden, 31 Aug. Woensdag mocht de 'heer P. J. Broos, onderwijzer aan de R.-K. jongensschool alhier, te 'sGravenhage de acte Fransch behalen. - Met het wassend water is ook de visch komen opzetten. Bij de beide bruggen is het thans een dorado voor vele hengelaars. Menigeen komt met een ferme zoo thuis. Niet allen zijn echter zoo fortuinigals G. v. O., die 3 winden ving welke meer dan 5 pond wogen. Tusschen de stad en het Rijks veer is thans een baggermachine aan het werk. Na uitbaggering zullen aldaar zinkstukken neergelaten worden, ter verdediging van den oever. Voor de ophaalplaats van de netten der Woudrichemschevisschers wordt een ruimte gereserveerd. Een Koninginnefeest wordt hier door een ieder verlangd; doch de een laat het op den ander aankomen om het initiatief tot feestvieren te nemen. Floralia is nu een uitkomst, die begint reeds des middags ten 2 ure met hare Bloe mententoonstelling, en tot ure des avonds zal zij er de feestelijke stemming in trachten te houden. Alsdan komt de Heusdensche Harmonie, die een optocht wil organiseeren met fakkeloptocht en gevolgd door het feestvierende Heusden. Dat initiatief, geheel van haar zelve uitgaande, moet op prijs gesteld worden. Ieder zorgt bijtijds voor een lampion met kaars en we zullen den dag zoo vroolijk en gezellig mogelijk eindigen. Naar wij vernemen zullen aan de op den 17 September a.s. voor deze gemeente te houden loting van de 19 ingeschrevenen voor de lichting 1913 slechts 7 deelnemen. Er zijn namelijk 3 vrijstellingen wegens broederdienst, 1 wegens kostwinnerschap, 1 wegens het zijn van ordebroeder, 1 wegens het zijn van student in de godgeleerdheid en 6 wegens lichaamsgebreken. ll ei'keniluHi. De aanbeveling ter benoeming van een secretaris der gemeente Zaandam bestaat uit de heeren1. Mr. C. W. van Ommeren, secretaris te Assen, en 2. P. F. Wittermans, secretaris van Stad Doetinchem. Aalst. Het klinkerpad, dat op den dijk is aangelegd door onze gemeente is klaar en voldoet uitstekend. Het best zal dat in den winter kunnen opgemerkt wor den, want dan laten de wegen alhier veel te wenschen over. Uesof jen. In den nacht van Dins dag op Woensdag zijn bij Jos. J. de Greef zeven kippen en een haan uit de kooi ont vreemd. Ook bij J. Schalken werden kippen vermist, terwijl bij J. de Rooij de roode kooien van den akker zijn weggehaald. De politie stelt een streng onderzoek in en heeft reeds verscheidene beruchte per sonen in hechtenis genomen, die echter later weer op vrije voeten zijn gesteld. Woensdagmiddag had tusschen W. D. en C. B. een vechtpartij plaats, waarbij beiden deerlijk werden toegetakeld. Bij laatstgenoemde werden tevens de ruiten ingedrukt. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de vechtlustigen. Ilcnedeii-Lanpfraat. Nu er door den storm zooveel fruit is afgewaaid, is dit haast waardeloos. Voor f 1,per H.L. weet men die gevallen appels en peren noch niet van de hand te doen. Capelle. Ook in deze gemeente heeft de kracht van den storm die in den nacht van Maandag op Dinsdag gewoed heeft zich doen gevoelen. De boomen die over den 1-eg versplinterd lagen, waren talrijk. Bij G. Verhoeven was een zware boom op het huis terecht gekomen en veroorzaakte veel schade Ook de appel- en pereboomen hebben veel van hun vracht verloren. De polders ouder deze gemeente zijn totaal onderge- loopen, gelukkig is het daarin grazende vee bijtijds gered. Drongelen. Aan den alhier Maan dagavond j.l. gehouden schietwedstrijd tus schen de deelnemers aan den cursus „Schiet oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht" namen 36 jongelieden deel. De uitgeloofde prijzen werden behaald als volgt le prijs: nikkelen horloge, door M. de Haan te Drongelen; 2e, zilveren horloge ketting, door C. Kleijn te Genderen; 3e, fietslantaarn, door B. Vos te Drongelen; 4e, lederen portemonnaie, door K. Treffers te Drongelen5e, sigarenkoker, door T. de Haan te Drongelen6e, voetfietspomp, door J. A. v. d. Schans te Drongelen7e, sigaren- pijp, door H. Vos te Drongelen; 8e, nik kelen horlogeketting, door D- A. v. d. Schans te Drongelen; 9e, thermometer, door C. M. de Haan te Drongelen; 10e, pijp, door H. A. v. d. Kolk te Eethen. Door den raad dezer gemeente zijn in zijne laatst gehouden vergadering tot zetters aanbevolen de aftredende leden de heeren D. Vos en J. de Haan. Als 2e can- didaten werden voorgedragen de heeren G. Vos en B. van Mersbergen. Gameren. Tot onderwijzer aan de Christelijke school alhier, is benoemd de heer F. Braber te Ooltgensplaat. l-Gravenioer. De eerlijkheid is toch de wereld nog niet uit. Althans een logé van dr. S. alhier, verloor Maandag avond op den weg van hier naar Dongen een zwart taschje, waarin een zilveren hor loge met ketting, een lorgnet en f 168. Des morgens werd een en ander bij het naar zijn werk gaan door M. S. gevonden, die het later bij de eigenares bezorgde. De eer lijkheid werd met f 10 beloond. Bedel. In de gehouden raadsvergade ring is tot gemeente-ontvanger benoemd, met ingang van 1 Sept., de heer A. F. Hoeflake, lid van den gemeenteraad. Nederhemert (Nz.) In geen jaren zijn de prijzen der aardappel*n zóó laag geweest als thans. Er gaat dan ook hoe genaamd niets in den handel om. Com missionairs, die anders flinke orders uit het buitenland kregen, wachten te vergeefs. Er is Woensdag een scheepje eigenheimers geladen met bestemming naar Den Haag tegen f 1.60 per H.L. (Rietschoof) De visscher, Johs. v. d. Oever, viel bij het ophalen van zijn fuiken buiten zijn bootje en verdween in de diepte. Op zijn vooraf gedaan hulpgeroep kwamen een paar andere visschers aanroeien, die den man spoedig te pakken kregen en van een wissen dood redden. (Eiland.) De storm heeft ook hier ge weldig huisgehouden. In deze boschrijke omgeving kon hij zijn kracht toonen aan de woudreuzen. En die kracht was ont zettend Zie ze daar liggen, afgeknapt als rietstengels. Ook de eeuwenoude noteboom met den zwaren ijzeren hoepel, ten on rechte voor den historischen boom gehouden, waaronder Hollandsch graaf Willem door derf heer Van Kuijk vermoord zou zijn, heeft veel geleden en een zijner zwaarste takken moeten missen. Toch heeft hij den orkaan getrotseerd. De boomgaarden zijn voor 75 procent van hun heerlijke vruchten beroofd. De schade voor de fruittelers is dan ook zeer groot. In den tuin van Baron Lewe van Aduard, burgemeester dezer gemeente, is een rammenas geteeld van bijzondere grootte. Zijn omvang bedroeg niet minder dan 50 cM. Nieuwendijk. Tengevolge van den hevigen storm, die hier Dinsdagmorgen woedde, is bij velen veel schade aangericht. De grond lag bedekt met appels en peren, die van de boomen gewaaid waren. De landbouwer M. Schouten raapte .'s morgens niet minder dan 30 H.L. fruit op. Overal lagen ontwortelde en afgeknakte boomen; om een feit te noemen bij mej. Den Dekker waren 45 wilgeboomen omgewaaid. Van den watermolen van Adr. v. d. Stelt in de Karne melkspolder waren de wieken totaal ver nield. Ook de schuur van notaris Van der Kaaden lag 's morgens als een kaartenhuis ineen. Wegens vervulling zijner militie plicht door den heer Ketel, onderwijzer aan de school alhier, is in diens plaats tot onderwijzer benoemd de heer Jac. van Delzen, volontair alhier. Ook in onze plaats komen gevallen van vlekziekte onder de varkens voor. Het is te hopen dat het niet verder uitbreidt. BiiswUk. Weldra zal de tijd aan gebroken zijn, dat we een oud-Rijswijker wederom in onze gemeente zien terugkeeren. Reeds in zijn jongensjaren verliet de heer Van Gammeren zijne geboorteplaats, met het goede voornemen daarin njet voorgoed terug te keeren, eer hij zijn fortuin had gemaakt. Hij nam dienst als schippers knecht, wist zich na enkele jaren en na hard werken een scheepje te verwerven. Hij was arbeidzaam en eerlijk, zoodat de zaken hem goed gingen en niemand hem benijdde, toen hij de kiel liet leggen voor een nieuwe Rijnkast, die den naam zou voeren van „Margaretha". Weldra werd het schip in gebruik genomen en v. G. werkte harder dan voorheen. Elk inwoner van Rijswijk kan dagelijks het resultaat van v. G.'s werk met eigen oogen aanschouwen. Daar heeft hij namelijk een aardig huisje voor den ouden dag laten bouwen, en zal dit eerdaags met zijne vrouw en twee doch ters betrekken. We gunnen den schipper deze enkele jaren van rust aan den wal van harte. Dat hij ze in gezondheid mag doorbrengen is onzen wensch. §leeuw{jk. De jongste Btorm heeft in deze gemeente veel schade aangebracht. Bij G. Middelkoop zijn circa 70 epgaande boomen ontworteld. Ter herdenking van den jaardag, van H. M. de Koningin zal alhier op den 4den September a.s., des avonds een concert ge geven worden door het militaire muziek korps uit Gorinchem, op het terrein van den heer T Cornet, en daarna eenig vuur werk ontstoken worden. Sprang. Toen de timmerman A. S. te Waalwijk, bezig was met het lossen van ijzeren staven, had hij het ongeluk zijn been te breken. Dr. Van Gils verleende genees kundige hulp. Per rijtuig werd hij naar zijn woning vervoerd. Waspik. Het zoontje van den heer H. v. B. alhier, bezig zijnde met fietsen te leeren had het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zijn rechterarm brak. Dr. Smits, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste geneeskundige hulp. Door B. en W. alhier is aan den heer C. Lips, schoenfabrikant, vergunning verleend tot het plaatsen van een electro motor. Donderdag 1.1. had alhier de aanbe- stedig plaats van petroleum en steenkolen voor de gemeente. Minste inschrijvers waren voor petroleum, de wed. B. A. Klerks, voor f 9.90 -"per 100 L.steenkolen, C. de Hond voor f 150 per wagon. Woudrichem. Op de gehouden schietwedstrijd, ter bevordering van 's lands weerkracht, was de uitslag als volgt le prijs, K. Havelaar Jz.2e, J. Baks Hz. 3e, J. Wierkcx4e, A. Wijgand5e, J. Smits6e, B. Baks Bz.7e, M. Schaap 8e, J. Berm Jz.; 9e K. Havelaar Hz. Het reeds vroeger vermelde zangers feest op het Kraaiveld, zal gehouden wor den Woensdag 4 September, aanvang 's mor gens 10 uur. De openingsrede zal gehouden worden door ds. J. Luuring, Herv. Pred. te Gorin chem, terwijl de slotrede wordt uitgespro ken door ds. G. M. Rennes, Geref. Pred. te Dussen. De deelnemende vereenigingen vertrek ken des morgens 9 uur, vanaf de Hoog straat in optocht en vooraf gegaan door het fanfarecorps „Juliana" van Sliedrecht, naar het feestterrein. Zuilieheni. Door den heer C. Duijser hooihandelaar alhier, zijn nu reeds een millioen ponden hooi aangekocht. Besteed werd van f 10 tot f 12,50 per 500 K.G. Vergadering van den Raad der gemeente Almkerk op Dinsdag 27 Aug. Aanwezig alle leden. Na voorlezing van het gebed opent de Voorz'tter de vergadering en leest de no tulen der vorige vergadering, welke onver anderd worden goedgekeurd. Aangezien in de vorige vergadering eene fout was begaan bij opmaken van eene voordracht voor het college van zetters der directe belasting, wordt deze fout verholpen door eene nieuwe stemming te houden, waaruit blijkt, dat voorgedragen zullen worden de heeren H. Nieuwenhuizen en G. de Leeuw. Op een verzoek van de landbouwvereen „Vooruitgang" te Nieuwendijk om f 15 sub sidie voor vuur en licht, woi;dt afwijzend beschikt. Van de gemeente Sleeuwijk ïb een schrij ven ingekomen, dat zij geen subsidie wenscht te verleenen voor het onderhoud der alge- meene begraafplaats alhier, waarop besloten wordt na 1 October geen toestemming meer te verleenen tot het begraven van lijken uit die gemeente op genoemde begraafplaats. De Commissie tot overbrugging van de Bergsche Maas a. h. Keizersveer bericht een batig saldo te hebben van f 194.614. Wordt aangenomen voor kennisgeving. Thans komt aan de orde de benoeming van een gemeente-Secretaris, waarvoor 31 sollicitanten zijn. Burg. en Weth. dragen voor no. 1, K. Punt, burgemeester alhier, no. 2, J. Cornet, volontair ter secretarie te Werkendam. Bij stemming blijkt, datcan- didaat no. 1 heeft verkregen zes stemmen en de heer Harteveld te Leerdam vijf stem men, zoodat dus is gekozen de heer K. Punt, welke de benoeming, behoudens goedkeu ring der Regeering, onder dankzegging aan neemt. De heer Snoek stelt voor, nu de functie van Burgem. en Secr. in één per soon vereenigd zullen -worden, den Secr. slechts voor een bepaalden termijn, b. v. van 3 jaren te benoemen. Weth. Den Dek ker merkt op, dat een dergelijk voorstel had behooren plaats gehad te hebben, voor tot stemming was overgegaan, waarmede ook Weth. Verschoor instemt. Na eenige discussie, waarin de heer Snoek opmerkt, aan de bekwaamheid van den Burg. als Secr. te twijfelen en de Burg. daarop ant woordt, dat de heer Snoek nog slechts een blauwe Maandag in den Raad is, en daarom z. i. dan ook w'el onbevoegd kan zijn om over dergelijke zaken te oordeelen, wordt het voorstel Snoek verworpen met 6 tegen 5 stemmeu. Tot tijdelijk Secretaris van het Burg. Armbestuur wordt met 6 tegen 4 stem men en 1 van onwaarde benoemd, de heer J. A. Kraaien brink alhier. De commissie tot nazien der rekening heeft haar schriftelijk rapport ingediend, hetwelk wordt voorgelezen en waaruit blijkt, dat de rekening op twee punten na in orde is, welke punten echter door den Voorzit ter worden to?gelicht, waarmede de verga dering genoegen neemt. Zonder verdere be spreking wordt de rekening voorloopig vastgesteld. Bij rondvraag merkt de heer Snoek op, dat bij de gehouden stemmingen, art. 30 van het Reglement var^ Orde niet wordt nageleefd, waarop de Voorzitter toezegt dat in het vervolg alle bepalingen vervat in het Reglement van Orde stipt zullen worden nageleefd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering en doet overgaan in geheime zitting. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden op Dinsdag 27 Augustus 1912. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren J. v. d. Meijden, G. Pruissen en O. Brienen. Te tien uur opent de Voorzitter de ver gadering. met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering door den Secretaris worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens wordt behandeld een adres van Ph. van der Giezen, gemeente-veld wachter houdende verzoek om verhooging van jaarwedde. Met 5 tegen 3 stemmen wordt besloten aan adressant geene verhoo ging toe te kennen. Voor de heeren Van der Stelt, Monshouwer en Sigmond. Tegen de heeren Verhagen, Van Arkel, Skgmolen, Van 't Sant en Van Krugten. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het in de vorige vergadering genomen besluit tot verkoop van een stuk grond aan den Secretaris.dezer gemeente. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening over 1911. De commissie met het onderzoek der rekening belast, deelt mede, dat dezelve in orde is bevonden, en wordt ze, dientenge volge met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 18103.23 en in uitgaaf op f 17055.05 alzoo met een goed slot van f 1048.19. Worden goedgekeurd de rekeningen van het burgerlijk armbestuur van Sleeuwijk en deWerken over net jaar 1911. Wordt aangeboden de gemeentebegrooting voor 1913, bedragende in ontvangst en uit gaaf f 17901.09. Stemming over het voorstel van den heer Van Arkel om aan Ged. Staten een verzoek te richten tot afsluiting van den Sleeuwijk- schen dijk vo'or het verkeer met automo bielen. In de vorige vergadering staakten de stemmen. Thans wordt het voorstel met 5 tegen 3 stemmen verworpen. Voor de h.h. Van Arkel, Verhagen en Van Krugten. Tégen de heeren Van der Stelt, Monshou wer, Sigmond, Slagmolen en Van 't Sant. Wordt vastgesteld het kohier van school gelden voor het vierde kwartaal ran 1912. Daarna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling van eenige reclames tegen den hoofdelijken omslag. kerknieuws. 's Ciravenioer. In de vergadering van kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. al hier, is de heer D. Smits benoemd als pre sident van dit college en de heer H. H. Post van der Burg als secretaris penning meester der kerkvoogdij. Bij de Chr. Geref. Gem. alhier, is de diaken E. G. van Dongen verkozen als ouderling. leen. Zondag maakte onze geachte predikant aan de gemeente bekend, dat door den heer H. J. Pruyt, die onlangs te Geervliet overleed, ten behoeve van de Ned. Herv. Kerk en de Diaconie, ieder af zonderlijk was vermaakt, de som van f 1000, vrij van successierechten. De vrouw van Z.Ed., zekere mej. Bax, reeds lang over leden, was hier geboren en getog9n. Gameren. Het door de Geref. kerkeraad opgemaakt drietal bestaat uit: .Ds. B.* J. Aalberts te Spijkenisse, ds. H. E. Roth te Eindhoven, ds. M. A. van Pernis te Heeijansdam. Almkerk. Van af a.s. Zondag zal in de Geref. kerk alhier, de Godsdienstoefe ning niet meer des avonds, maar des na middags om twee uur gehouden worden. Ook zal de jongelingsvereeniging weer op gewonen tijd vergaderen. Nieuwe lid |jk. Te beginnen met a.s. Zondag, zal in de Geref. kerk alhier, de avondsgodsdienstoefening des namiddags om 2 uur gehouden worden. Voorts zal ook de jongeling»- en knapenvereeniging weer op gewonen tijd beginnen. Zalt bommel. Beroepen tot predi kant bij de Gereformeerde Kerk alhier, ds. G. de Jager te Wolfaartsdijk. PRËUIkBËURTËl, 1 Sept. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer Van Brum- men, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalst, nm. 2 ds. Paddenburgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. Pop uit Sprang. Doeneren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Ger. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer L. Boer, cand. te Vlaar- dingen, Ambacht. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nz nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. 2 u. ds. Goedbloed. uit Aalst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5 u. Prof. L. Lindeboom van Kampen. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. W. F. Gobius du Sart. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz. dd. 29 Aug. 1912. Openb. dronkenschap: M. v. D., Das sen, f 5 of 3 dagen. Idem en rustverstorenG. v. d. P., Dussen, f 6 of 3 dagen. Woonwagen op rijks weg doen ver kleinen: N. G., zwervende, f 2 of 1 dag. Overtr. Pol. verord. Heusden: A. S., Herpt, vrijspraak. Voertuig zonder licht: C. v. D., Dru nen, G. J. V., Hedikhuizen, elk f 3 of 2 dagen. Rijwiel zonder licht: B. II. V., Wijk, A. v. E., Eethen, J. H. A., Dussen, ieder f 3 of 2 dagen; A. W., Woudri chem, f 2 of 1 dag; W. A., A. B., G. v. d. W., allen te Woudrichem, A. D., Sleeuwijk, H. T., Almkerk, G. den D.f Andel, J. B., deWerken c.a., ieder f 3 of 2 dagen. Vee laten loopen op eenig weiland: Ca. H., Veen, f 2 of 1 dag. Overtr. Prov. regl.J. H., Heusden, f 1 of 1 dag; J. C., Wijk, en H. v. O., Hedikhuizen, ieder f 0.50 of 1 dag. Overtr. springstierenregl. J. v. d. P., Dussen, f 1 of 1 dag. Overtr. Jachtwet: N. Th. v. M., en C. v. L., Oudheusden, vrijspraak. Overtr. Visscherijwet: C. S., Andel, f 2 of 1 dag; G. v. H., Giessen, f 2 of 1 week tuchtschool, met verbeurd ver klaring van het wargaren. Binnenland. Het bestuur van het Carnegie-helden- fonds heeft dezer dagen aan alle burge meesters van ons land een circulaire doen toekomen, waarin hunne aandacht wordt gevestigd op het onlangs, dank zij de vrijgevigheid van den heer An drew Carnegie, ook hier te lande in gestelde Heldenfonds, dat ten doel heeft personen, die met eigen levensgevaar anderen het leven hebben gered, of ernstige pogingen hebben aangewend om dit te doen, bij alle gebeurlijkheden en omstandigheden waardoor menschen- levens in gevaar worden gebracht, te bevrijden van geldzorgen, die het ge volg zouden zijn van hun heldenmoed, door het verleenen aan hen (of hunne weduwen en kinderen) van tijdelijke ondersteuningen, en ook anderen, voor wie geen geldzorgen uit een door hen volbrachte heldendaad voortgevloeid zijn, te beloonen door het toekennen van medailles of onderscheidingen. Het bestuur van het fonds verzoekt den hoofden der gemeenten er toe te willen medewerken, dat, wanneer in hunne gemeenten gevallen voorkomen als hierboven bedoeld, deze ter kennis van het bestuur worden gebracht, opdat, zoo daartoe termen gevonden worden, de milde bepalingen van het doorMen heer Carnegie gestichte fonds kunnen worden toegepast. De Sigarenwinkelier R., in de van der Takstraat te Rotterdam, is het slachtoffer geworden van de nog niet algemeen bekende praktijken van een Duitsch sprekend jongmensch. Deze vreemdeling verscheen in den winkel met een brief, die volgens het adres, aangeteekend verzonden moest worden en deelde mede dat hij f 10 moest weg sturen. Daarom verzocht hij den win kelier hem een bankbiljet van f 10 te wisselen voor specie. Aan het verzoek werd voldaan en het bankbiljet, dat schijnbaar in den brief werd gedaan, verdween inderdaad in een mouw of zak van den vreemdeling. Toen het er nu op aan kwam om de f 10 in de specie voor den dag te halen, bleek de Duitscher dit geld niet bij zich te heb ben. Doch geen nood, hij zou even naar zijn hotel gaan om het te halen voor alle zekerheid liet hij den aangetee- kenden brief, door hem inmiddels dicht gemaakt, in den winkel acteer. De Duitscher vertrok en keerde niet weder. En toen de sigarenwinkelier ten laatste besloot om den achtergelaten brief te openen, bleek deze niets te bevatten dan een vel wit papier. Mej. A. van der Vlies, meer bekend als „Enka", de stichtster van de beweging der Christen-Socialisten, heeft thans het lidmaatschap van den bond van Chr.- Socialisten opgezegd en is lid der Soc. Dem. Arbeiders-Partij geworden. Men schrijft uit Scheveningen aan de Visscherij Ct.: Met de haven is het weer mis. Om het nu maar duidelijk te zeggen: Er ligt weer te veel zand in de buitenhaven. De schepen stooten weer, zoodat het raadzaam is, goed uit te zien of er meer dan 30 palm water staat, en of de zee kalm is. Indien dit niet zoo is, maakt men kennis met de zandgronden. Deze week kwam een schip binnen op hoogtij 30 palm en nog stootte het geducht. Ook van anderen vernamen wij, dat het niet is, zooals het behoort te zijn. De laatste maanden hoorden we steeds, dat het met de haven wel in orde was, maar nu blijkt weer duidelijk, dat dit niet zoo is. De losse werkman J. van O. heeft met zijn vrouw de echtelijke woning in de Vlietsteeg, te Rotterdam, verlaten, na een gSöeelte van den inboedel ver* Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. Werkendamvm. 9.30 u. ds. Niemeyer van Uitwijk, en nm. 6 u. dr. Mon- tijn van Almkerk. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalburgvm. 9.30 ds. Trillaard. Doopsbed. Almkerkvm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Baardwijk, nm. 2 u. ds. Van der Hoff uit Drunen. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,— en nm. 2 u. Eêthen, nm. 2 u. ds. Blankhart uit B'broek. Gameren, vm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm. Doopsbediening. Geref. kerk vm. en nm. leeskerk. Geqkruidenberggeen opgaaf ontvangen. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, vm. geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwennm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug- teren uit Heusden. Nederhemert, Z. Z. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Paddenburg Raamsdonk, nm. 2 u. ds. Meischke. RaamsdonJcsveer, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u, ds. Pop. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Go bius du Sart vm. H.A. H.H. Correspondenten worden vHCr beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2