Uk talm C. E. Leestemaker, I. BEK!Hits, Formulieren Huurcontracten L. J. Yeerman. J. ELEKAN, JAN WORM Dames- en Heerénrij wielen. COÖPERATIEVE CENTRALE WPTSCREDIETBANK. Men drinkt in Nederland dat is gewis, Geen frisscher drank dan Eelaartine is. 11.11. fi jaii tl bou wers UW Gereedschappen, Prikkeldraad» Heiningdraad, Gaas, Kranphen en Draadnagels Bierlaagh v. d. Heijden, Waalwijk b. d. Markt. C. Nieuwkoop, Drongelen. I SPECIAAL ADRES Rijwielhandel de Concurrent pxmmm,mm s w behooreode bij bet Nieowsblad ïeor bet Land Tae Heisieo ei Altena van Zaterdag; 31 kit 1912, No, 3184. Krijtstraat 308a, Tel. lot. 94, Qorinckam. Havenstraat 5 (nabij M station) 's-Boscï. Zondags na 1 uur kantoor gesloten. DE WONDEREN YAN HET HEELAL. Groote Markt 6, Gorinchem. voor Rouw, Trouw en Belijdenis, GROOTE OPRUIMING!!! uit de fabriek van Anton Hunink, BOUWLAND en voor WEILAND in prijzen van 3.50, 4.50, 5.--, 5.50, 6.--, 6.50, enz. Vuchterstraat 81, 's-HERTOGENBOSCH. tl Wielrijders Bonds-Reparatie-Inrichtiug en Benzine-Depot g BINNENLAND. Woensdagnacht is in de Blaak te Rotterdam onder de Keijzersbrug het stoombootje De Goede Gunst vastge loopen. Twee mannen sprongen aan den wal en deelden een zich in de nabij heid bevindenden waker mede, dat zij den brugwachter van deze brug zouden gaan roepen om hulp te verleenen. Het tweetal kwam echter niet terug. Een onderzoek, door de inmiddels gewaar schuwde politie aan boord van De Goede Gunst ingesteld, bracht aan het licht, dat zich daarop bevonden drie zakken met paardebooneu, die, zooals later bleek, ontvreemd zijn van de deklading van den lichter Eendracht, schipper J. B., liggende aan de Maashaven O.Z. De Goede Gunst, die eigendom is van den heer W. de Ruijter, wonende in de Roentgenstraat, is door de dieven van de paardeboonen weggenomen uit de Nassauhaven. De dieven, die tot nog toe onbekend gebleven zijn, hebben aan het stoombootje vrij ernstige averij ver oorzaakt. De ketel is droog gestookt, de voorsteven ingedeukt en de schoor steen beschadigd. Deze schade wordt door verzekering gedekt. Te Amsterdam is weer een geval van vergiftiging door anilinehoudeude schoensmeer voorgekomen. Naar aanleiding daarvan heeft, naar het Hbl. meldt, de gezondheidsdienst den verkoop van het schoensmeer merk Panther Schwarze verboden. Een zelfde beslissing is genomen ten aanzien van het merk Phiinominal, waarvan dr. De Leeuw, in het Tijdschrift voor Genees kunde een soortgelijk geval beschrij vend, melding heeft gemaakt. Onderzocht wordt of nog meer merken zullen moeten verboden worden. Op de tentoonstelling te Meppel had het veeartsenij kundig staatstoezicht een toestel voor het wasschen van schapen tentoongesteld, waarbij rijksveeopzich- ters uitlegging gaven en eenige schapen waschten. Belanghebbenden werden uit- genoodrgd de inrichting te zien. Doch zie, wat gebeurt? De kapitein der mare- chaussée Mos, van Leeuwarden, toe vallig aanwezig, meende de vertooning van het schapenwasschen in deze gure Augustusmaand als mishandeling te moeten beschouwen en gelastte eenige marechaussées om proces-verbaal op te maken. Uit Amsterdam wordt geschreven: Twee kleurlingen, zich noemend In dische Fakirs, hebben Woensdagavond hier ter stede hun griezelige kunsten vertoond. Het waren een vrouw en een man, Saadi-Diebbari en Soliman Ben- Said, en de aoor aanplakbiljetten en advertenties opgewekte nieuwsgierig heid had velen naar de groote zaal van De Werkende Stand gedreven. Vooral het eerste gedeelte van den avond was wat men noemt pakkend. De twee men- schen staken zich hoedepennen door de beide wangen, den long en de biceps (door en door wel te verstaan) zonder dat er bloed vloeide. Ook bracht Ben Said zich bloedende verwondingen toe, eerst op een der duimen met een zak mes dat iemand wel zoo goed was te leenen, daarna op het ontbloote onder lijf met een sabel, dadelijk na deze ex perimenten hield echter het bloeden op, en sloot zich de wonde, althans men meende het een en ander te zien, en zelfs werd aan een heer die zich op uit- noodiging van Soliman aanmeldde, toe gestaan eigenhandig een hoedepen in den arm van een Fakir te steken. Het was in een woord afschuwelijk, vooral toen Ben Said zich op dezelfde wijze de strot doorboorde. De vertooning wekte bij vele toeschouwers een gevoel van walging; onderscheidene kijkers verlieten dan ook de zaal, en een jong- mensch zakte ineen. Doktoren die op het podium de raad selachtige handelingen van nabij konden volgen, verklaarden dat er, voor zoover zij konden nagaan, geen bedrog in het spel was. Bekocht waren de menschen dus niet, maar de vraag rijst toch, of de overheid hier niet moet ingrijpen. Ons scheen het althans dat die zaal, gevuld met welgekleede menschen, waaronder vele jonge meisjes, allen hakend naar sensaties van groven, haast wreeden aard, een schouwspel bood, stuitender dan zelfs een stierengevecht kan bieden. Na de pauze kreeg de voorstelling een gemoedelijker karakter; het hoofdnum mer werd gevormd door gedachtenlezen, maar tot besluit haalde Ben Said zich nog even een oog uit het hoofd. Don derend applaus beloonde hem voor deze operatie. In de ouderlijke woning in de Gaf felstraat te Rotterdam, heeft een 12- jarige jongen zijn moeder in de keuken bewusteloos op den vloer liggende ge vonden. Zij was gevallen en had in haar val de slang van een gascomfoor afgetrokken. Door het gas, dat ontsnapte, was zij bedwelmd. Na drie kwartier is een ontboden geneesheer erin geslaagd de levensgeesten op te wekken. De politie van het bureau Laurier gracht te Amsterdam heeft, naar de Tel. meldt, Donderdag den ganschen middag in die gracht gedregd naar een 6-jarig meisje, Dora Oluker, wonende Konijnenstraat no. 8. Volgens het zeggen van twee meisjes, de eene 4 en de andere 5 jaar oud, met wie zij gistermiddag langs de Laurier gracht «heeft loopen spelen, had Dora, gekscherend gezegd, dat zij wel in het water durfde te springen. Op de even eens gekscherend geuite toevoeging: «Dat durf je tóch niet", zou het meisje in 't water gesprongen en voor de oogen van haar vriendinnetjes verdwenen zijn. Buiten de meisjes heeft echter nie mand op de vrij drukke gracht er iets van gezien. Maar de meisjes houden vol, dat zij de waarheid spreken. Een feit is, dat het kind, dat voor haar moeder even een boodschap moest doen, om half vier nog niet in de ouderlijke woning was teruggekeerd. Naar men aan het Volk uit Vlaar- dingen meldt, is daar de staking der glasblazers opgeheven. Naar de N. Ct. verneemt bestaan bij een Nederlaudsche firma plannen tot oprichting van een glasfabriek te Tiel en te Kranenburg of Emmerik, vallende buiten het syndicaat der flesschenfabrie ken. Het benoodigde kapitaal is toe gezegd. In de gisteren te Steenbergen gehou den vergadering van het Heemraad schap van den Rozendaalschen en Steen- bergschen Vliet is met algemeene stem men besloten tot verbetering van die rivier door vergrooting der sassen en wegneming van bochten, volgens een plan van prof. Nelemans en is het be stuur gemachtigd, hiervoor een leening aan te gaan van ten hoogste f 120,000. BUITENLAND. Te Wiesbaden heeft de millionair Wieprecht uit Eisenach zijn vrouw en zich zelf doodgeschoten. Volgens de Gazette heeft een Belgisch ingenieur een zweeftoestel uitgevonden, dat gegrond is op het gebruik van een bijzonder mecanisme met draaibare vleugels, waardoor opstijging, voortbe weging en richting worden verzekerd. Alle voordeelen van de natuurlijke vlucht worden er door verkregen, zonder dat men verschillende bewegingen behoeft uit te voeren. Het is met dit toestel mogelijk onmiddellijk van den grond op te stijgen, een zeker nuttig gewicht mede te voeren, in alle richtingen zich te bewegen, en naar believen op elke hoogte te blijven zweven zonder vrees voor vallen. De gouverneur van Timor heeft naar Lissabon geseind dat de opstand der inboorlingen is gedempt. De oproer lingen hebben drieduizend dooden op het slagveld achtergelaten. Vierduizend zijn gevangen genomen. Het Berliner Tageblatt heeft uit Lissa bon bijzonderheden ontvangen omtrent het gevecht, dat de Portugeesche troe pen op Timor met de Inboorlingen hebben geleverd. In de laatste weken was het aantal oproerlingen steeds toe genomen. Zij hadden het zelfs gewaagd de Europeesche nederzettingen aan te vallen, te plunderen, te vernielen, de mannen te vermoorden en de vrouwen mede te nemen naar hun bergen. De gouverneur trok met een kleine afdee- ling infanterie en mariniers met vier kanonnen naar het binnenland. Na ver schillende kleine gevechten vatte de vijand post in zijn versterking op den top van den heiligen berg Coblac. On geveer 10,000 inboorlingen waren daar verzameld. De versterkingen om het plateau besloegen een oppervlakte van ongeveer 8 vierkante K.M. De Portu- geezen bezetten eerst een der naburige hoogten Deolaco, waar zij vier kanon nen in batterij brachten, waarmede zij de vijandelijke stelling vier uur lang bombardeerden. Daarop deden zij een bajonetaanval op den vijand, die met geweren en speren gewapend was. De Portugeezen werden, toen zij den top naderden, met steenen gebombar deerd. Het kwam tot een gevecht van man tegen man en eerst na tien uur gelukte het den Portugeezen den vij and op de vlucht te slaan. Uit Japan w.ordt gemeld, dat een oudstrijder uit de dagen van de om wenteling in Japan en van de omver werping van het Sjogoenaat, zelfmoord heeft gepleegd. Hij liet een gedicht achter waarin hij verklaarde, «dat zijn hart verlangde naar zijn vorst." Hij had niet willen blijven leven, na het over lijden van den Mikado. Verder had de man, zekere Jamasaki, woonachtig te Saga, beschreven, dat hy begraven wilde worden met het hoofd naar het oosten, d. i. in de richting van het Keizerlijk paleis. In het plaatsje Olivarez in Sevilla heeft zich een treurig familiedrama af gespeeld. De arbeider Manoel Villar had om een of andere onbeteekenende oor zaak ruzie gekregen met zijn vrouw, waarbij hij zich zoo opwond, dat hij zijn vrouw wilde wurgen. De vrouw wist echter met haar drie kinderen te ont vluchten. Haar man achtervolgde ze op het vrije veld, tot de vrouw tenslotte, geen anderen uitweg vindend, zich in een alleenstaande hut van stroo verborg. De woesteling poogde de hut af te breken, maar toen dat niet lukte stak hij ze in brand en bleef met woesten wellust er naar toezien hoe zijn vrouw en kinderen verbrandden. Op het ge huil van de ongelukkigen kwamen ten slotte enkele personen ter hulp, maar telaat om de vrouw of de kinderen te kunnen redden. De werkman werd ge arresteerd. ADVERTENTIEN. Wegens vertrek naar Indië, terstond gevraagd: liefst boven 16 jaar, bij S. A. DEN ENGELSE, te H e u s d e n. STEEDS' VOORRADIG, HOFLEVERANCIER. Concu/reerende prfjzen. Aanbevelend, Heuscicn. iPB/UEklJRE^: Alle werkdagen van 9 tot 3 uur. Goöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Gendcren. DOTES*. /kAAi. Gerechtigd tot hot voeren van het nyk^boterii/erk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45-per Jjfc.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen ft rembours door geheel Nederland. y a 16, 18, 20, 25 en 30 et. per OU§. Uitsluitend verpakt. Verkrijgbaar te Heusdeu bij: A. VERSCHUREN-BAERT. van 5or zijn te bekomen in den Boekhandel van KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van Contracten, Recjues- ten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. Een standaardwerk voor elk huisgezin Merkwaardigheden uit het dieren en plantenrijk en van het heelal in het algemeen. Een waar prachtwerk, rijk geïllustreerd met ongeveer ÏOOO afbeeldingen, waar onder vele gekleurde platen. Compleet in 32 afleveringen 45 cents. Intee- kening bij den boekhandelaar L. J. VEERMAN, alwaar het uitvoerig prospectus gratis verkrijgbaar is. 3PKF" Het Magazijn wordt VERPLAATST naar Hoogstraat, .hoek Arkelstraat. van alle voorradige Kpoeel U! ReuzCnkoopje Reclame Rjjwiel met een jaar garantie f 37.50. Concurrentie?/ onmogelijk. Beschrijving: Engelsch fabrikaat heerenrijwiel, dubbel gebiesd, Perry freewheel, stuur met 2 remmen, nikkelen wielen met bies, Philips naven, Dunlop-buitenbanden, Continental binnenbanden, nikkel brugzadel, alles eerste klasse geheel compleet. Dames reclame RU wiek f 5.liooger. Niet goed, dan terugzenden. Op aanvrage prijslijst franco door geheel Nederland. Qrootste koriing. Reuzenvoorraad. Ook voorhanden een groote partij gebruikte rijwielen tegen elk aannemelijk bod. De Bank verleent Crediet/aan den Middenstand en neemt gelden deposito. Kantoor Dosehstraat 48a BREDA, geopend dagelijks van 10 tot 12 uur 'svoorm. koopt U het voordeeligst h|j: a ad "a3 3 ad ad ca Zou het „CEREfü" RU wiel, dat proefonder vindelijk bewezen heeft, zelfs voor zware diensten het lichtloopendste en in 't gebruik het goed koopste te zijn, ook voor U niet het aangewezen R ij w i e 1 zijn Zijden Heerenhoeden ad ad co co t=3 CD —t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5