Maagbwellingen. iïl 1 totale Dienstbode, InschrijYim Stamboel 1P. s. Arbeiders. Openbare Verkooping HUIZEN, Meubilaire Goederen, BÖÜW- en WEILAND" H BOUWLAND. Bouwland Bouwland. verhureni 1.72.70 Hectare Bouwland, ROBSON's Kalverenmeel LOTEN Groote Epoatlsclie ti Hei Departement Herten Ier Maatschappij tot Nut tan 't Alpeen. Brandwaarborg Maatschappij, De Districts Apt P. VAN DRIEL, Notaris L. G. van Gendt, te Heusden, publiek verkoopen: Notaris KNOOK te Andel, publiek verkoopen: Notaris Kerkhoven, publiek verhuren: te HEUSDEN, met drie-jarigen cursus De Notaris J.J. VAN DER KAADEN verhuren: De Notaris J.J. VAN DER KAADEN Hebt U al eens gevoederd? Gesticht Bethesda Prijs per lot 1. Trekking Oetober a.s. J. OE KLERK is Werkendam. mes zoodanig gestoken, dat onmiddel lijke doktershulp noodzakelijk was. Tegen den steker is proces-verbaal op gemaakt. Onder den invloed van sterkedrank heeft de losse werkman B. te Amster dam in zijn woning aan de Anjeliers straat zijn vrouw, met wie hij twist had een vrij ernstigen steek in den buik toegebracht. Daarna is hij gevlucht. De vrouw is naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht. Van den onderwijzer A. Z., is Zater dagavond op de Veemarkt te Rotter dam een portefeuille met f 75 gerold. De portefeuille, die in de binnenzak van het vest van den heer Z. was ge borgen, is er door den zakkenroller met een scherp mes uitgesneden, zonder dat de onderwijzer er iets van gemerkt heeft. Alleen meent hij een stomp ge voeld te hebben. Bij een vechtpartij in de Rijnstraat te Arnhem heeft een van de vechtenden Zaterdagavond zijn tegenpartij een diepe snede over het hoofd toegebracht, welke tot op den schedel ging. Toen hij nog maals zou steken, wilde zijn meisje hem tegenhouden, tengevolge waarvan hij haar den arm van den elleboog tot den pols opensneed. Beide gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Bij een oneenigheid in de Akerstraat te Maastricht heeft de harmonicaspeler J. P. C. den betonwerker G. H., uit Heer, Zaterdagavond een zoodanigen klap in het gezicht gegeven, dat de man achter over met het hoofd op de straat viel en bewusteloos bleef liggen. Hij werd naar het gesticht Calvariënberg gebracht, waar hij Zondagochtend aan schedel breuk is overleden. De dader is aangehouden en heeft bekend. H. heeft een talrijk gezin. De dader heeft voor 13 jaar ook zekeren Van E. op de Boschstraat doodgeslagen met een scherp voorwerp. Hij werd toen niet toerekenbaar verklaard. Zaterdagnacht is te Nieuw-Helvoet de omstreeks 26 jarige J. v. O. Czn., die van het terrein, waar men had feest gevierd ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, huiswaarts keerde, buiten het dorp door eenige jongens uit Rockanje aangevallen. Een van zijn aanranders bracht hem een diepe steek in de borst toe. Daarna vluchtten de jongens. De toestand van v. O. is op het oogenblik vrij ernstig. De vermoe delijke dader is aangehouden. Zondagmiddag is uit de Lauriergracht te Amsterdam het lijkje opgehaald van het zesjarige meisje uit de Konijnen straat dat de vorige week schertsender wijs in het water gesprongen en ver dronken moet zijn. Maandag werd uit Rotterdam ge schreven De machinist C. P., op de Hoogstraat woonachtig, bezocht gisterennacht met zijn vrouw een café op de Vlasmarkt alhier. In dit café vroeg een onbekend varensgezel of hij met zijn vrouw mocht dansen, hetgeen P. weigerde. Even later verlieten P. en zijn vrouw het café. Zij werden zonder het te weten door den varensgezel gevolgd, die in den Hang den machinist onverhoeds van achteren aanviel en hem zijn knipmes in den linkerschouder stak. De zwaar gewonde machinist is in het ziekenhuis ter ver pleging opgenomen. De dader is onbe kend gebleven. Gisterennacht is gearresteerd de schil der W. M., uit de Jacobusstraat alhier, die zijn zwager, den koopman H. B., met een mes in den buik gestoken en ernstig verwond heeft. De matroos H. A. van het in de Spoorhaven liggende stoomschip Anna Theodora is Zaterdagavond in de Zand straat alhier, naar aanleiding van een kwestie over het betalen van sigaretten, met een mes op drie plaatsen in het hoofd gestoken. Hij is in het ziekenhuis opgenomen en als dader is aangehouden de varensgezel P. J. S., eeD bewoner van de Korte Wagenstraat. De gestokene heeft veel bloed verloren. In het café van C. E., in de Leeuwen straat heeft Zaterdagavond de varens gezel J. M. A. Z., uit de Bloemkweek- straat, twist gekregen met een drietal vrouwen. Tijdens die woordenwisseling wond hij zich zoo op, dat hij dit drietal met een mes te lijf ging, met het gevolg, dat vrouw J. P. v. d. B., uit de Pieret- straat, een steek bij het rechteroog kreeg, vrouw W. C. V., huisvrouw van v. d. B. uit de Eleonorastraat, liep twee steken in den rug op, en vrouw H. O., huis vrouw van S., mede in de Eleonorastraat woonachtig, ontving een messteek in den rechterarm. Eerstgenoemde vrouw is ter verpleging in de ooglij dersinrich ting in de Nadorststraat opgenomen, de beide anderen zijn in het Ziekenhuis verbonden. De dader is gearresteerd. Zondagochtend zijn op de trambaan onder Lent de heer J., wethouder van Élst en zijn zoon, priester aan het semi narium te Rijsenburg, door de tram ge grepen en weggeslingerd. Zij zaten in een rijtuig, toen zij de tram zagen na deren; een botsing vreezend, sprongen zij eruit. De geestelijke heeft ernstige hoofdwonden opgei oopen, zijn toestand is zorgwekkend. De heer J. is niet ernstig gewond. Een passagier in een der Duitsche mailtreinen is, terwijl hij een dutje deed, f 500 aan bankpapier ontstolen, bene vens zijn gouden horloge en nog enkele andere voorwerpen van waarde. Daar de bestolene door dezen diefstal geen voldoende middelen meer bezat om de reis naar Engeland voort te zetten, is hij te Vlissingen in een hotel afgestapt in afwachting van de overmaking van de noodige gelden. Te Best (N.-Brabant) is Zondagnacht in de herberg van Herebeek de 20-jarige Vervoort bij een ruzie doodgestoken. Twee gebroeders v. K. zijn gevangen genomen. Een andere v. K. is levens gevaarlijk gewond. Onweer. Maaadagnamiddag is de bliksem ge slagen in de hoeve van den heer Simon Middelbeek, te Waterland, tusschen Broek en Monnikendam, welke geheel is afgebrand. Geen persoonlijke onge lukken. De hoeve was verzekerd. Te Terwispel (Fr.) zijn Maandagmor gen twee kinderen door den bliksem getroffen en gedood. Ook is daar de boerderij van den heer J. Oosterhof door den bliksem getroffen en afgebrand. Alles was verzekerd. Door het inslaan van den bliksem is er Maandagnamiddag brand ontstaan in de behuizing van Keen en Kelder te Gees (Dr.) Te Mussel (Gr.) is Maandag vrouw D. door den bliksem gedood. Maandagmiddag is, door 't inslaan van den bliksem, de boerderij van den heer Z., nabij Broek in Waterland, geheel afgebrand. Er zijn menschen wier leven geluk kig en vreedzaam zou kunnen zijn, maar die, gedurende jaren, een martelaarschap lijden doordat hun maag slecht werkt. De maag is inderdaad, naar mate zij goed of slecht werkt, een oorzaak van genot of een bron van pijnigingen. Mejuffr. Joh. de Jong, geb. Dekker, wonende Overtoom 535, te Amsterdam, behoorde tot het aantal ongelukkige slachtoffers van een ontredderde maag. Wij zeggen behoordewant sedert Mej. de Jong den goeden inval gehad had de Pink Pillen te gebruiken, is zij van haar lijden verlost en heeft zij een goede maag weergevonden. „Ik verklaar gaarne, schrijft zij, dat ik mijn genezing aan de Pink Pillen dank. Ik heb gedurende langen tijd aan maagpijnen geleden. Mijn spijs vertering verliep slecht, was moeielijk en pijnlijk, en daar ik mij slecht voedde, ondervond ik een groote ver moeidheid en een groote uitputting. Mijne zusters hebben eenigen tijd geleden de Pink Pillen met veel succes gebruikt. Zij raadden mij zóó aan ook van dat geneesmiddel gebruik te maken, dat ik eindigde met toe stemmen er een proef mee te nemen. Ik moet zeggen dat alles wat ik had gedaan om mij van mijn maagkwaal te bevrijden, nutteloos was geweest en ik mijn laatste hoop op de werking der Pink Pillen geves tigd had. Deze pillen hebben mij van af het eerste oogenblik der behandeling een merkbare beterschap bezorgd, en door eenigen tijd met volharding voort te gaan met ze te nemen, heb ik een volkomen genezing verkregen." De Piük Pillen versterken uw maag, geven haar de verloren krachten weer, en geven haar alles wat noodig is op dat zij u goed doe eten en goed de spijzen verteeren. Indien gij een leef regel moet volgeD, zullen de Pink Pillen u het geluk weergeven te kunnen eten wat u verboden was. Verkrijgbaar H fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver- scnillende apothekers en goede drogisten. Afloop Aanbestedingen. 2 Sept. Prov. bestuur van Zuidholland, het verbeteren van de boord voorziening en van de bermen en glooiingen langs eenige gedeelten van de Rijksweg van Delft naar Maassluis en van den Rijksweg van Loos duinen naar Naaldwijk. Raming f5950. Minste inschrijver A. Overdorp, Hoek van Holland, f 5578. BurgerlQke Stand. Uapelle, over de maand Augustus. Ondertrouwd; N. C. van Ommeren en N. Feyge. Getrouwd C. M. Donker, 32 j. en P. J. Dekkers, 23 j. Geboren Maria, d. v. H. v. d. Schans en E. MesKoenraad, z. v. K. Rosen- brand en L. Heijblom Johanna Pieter- nella, d. v. D. Rosenbrand en J. M. SprangersAdrianus Johannes, z. v. G. Roomer en C. vaD der SchansMa- rinus Jacobus, z. v. J. Wagemakers en J. M. DriessenAdriaan Jan, z. v. J. L. v. d. Linde en A. in 't Velt Adriaan, z. v. A. Verduijn en H. P. Blom. Overleden Hendrikus Pieter Dal- maijer, 8 m.; Marinus Jacobus Wage makers, 2 d. Ingekomen vanRaamsdonk, J. Th. de WitOosterhout, H. v. d. Hammen Vrijhoeven-Cappel, L. DiepstratenPrin- cenhage, F. W. Gerrissen en gezin Werkendam, A. C. Hommel. Vertrokken naarSprang, L. A. v. d. Schans, A. Broeks, A. L. de Jong Raamsdonk, E. W. H. de WitHeere waarden H. de Roon en gezin Rot terdam, W. G. Treffers, A. Ockers en gezin; Uithoorn, J. Schnijders Nijme gen, P. J. Dekkers Waspik J. C. van Wanrooij, M. Mouthaan en gezin; Nij megen, H. C. Boeser Genderen, A. Ros. Geertruidenberg, over de maand Aug. Ondertrouwd H. C. Gerritsen, 27 j. en W. G. Verharen, 21 j. Getrouwd: A. A. van Oorschot, 25 j. en C. L. Krols, 35 j. Geboren: Teuntje, d. v. A. Thiel en G. M. van Limburgh; Jenette, d. v. M. Kooperberg en M. Kalker; Pietronella Antonia Cornelia, d. v. F. J. Goossens en P. Oomes; Petronella Maria, d. v. A. A. de Jong en J. P. v. d. BoschDirk, z. v. J. C. Th. Meeues en A. v. d. Handel Nicolaas Lodewijk, z. v. W. A. P. F. L. de Vries en C. M. Verharen; Dinfina Maria Petronella, d. v. A. C. Krols en H. A. Krols; Lambertus Gerardus, z. v. J. Reijpert en P. M. van Dongen. Overleden: A. de Bont (te Ooster hout) 27 j.; C. Janssens, 82 j., wedr. van H. Flipsen. Woudrichem, van 24 Aug. tot 2 Sept. Ondertrouwd: K. Raaij, 26 j. en A. Alblas, 23 j. Getrouwd: K. Borg, 22 j. en W. Kap- tein, 23 j. Geboren: Jozef Abbram, z. v. H. Benjamins en J. van Straaten Jenneke Adriana, d. v. A. Vink en E. Smits; Anneke, d. v. F. Broekhuizen en C. Vink Matthijs, z. v. A. C. Viveen en A. v. d. Werken. Overleden: B. L. de Joode, 2 m.; G. M. Otto, 57 j. echtg. v. D. H. Zillig E. van der Wal, wed. v. A. Roza. Ingekomen vanGorinchem, E. Borg en M. van Her wijnen. Vertrokken naar: Rotterdam, J. E. Viveen; Rijswijk, A. Kant. Heden overleed, in den ouderdom van bijna 78 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer C. OS. POOT, Gepensionneerd Verificateur der Belastingen. Oostzaan, W. A. HOFMAN—Poot. J. H. HOFMAN en Kinderen. Heusden G. J. C. VAN 't HOF—Poot. H. VAN 't HOF en Kinderen. Heemstede, M. E. HOOGVELD—Poot. L. J. HOOGVELD en Kinderen. Heusden, 3 September 1912. Marktberichten. Rotterdamsehe eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 38.419 stuks. Hoendereieren van f 4,30f 5,50 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 30 Aug. 1.36 M. 0.77 M. -f N.A.P 31 1.54 0.93 1 Sept. 1.30 0.70 2 1.40 0.68 Waterhoogte Maastricht (brug). 3 Sept. "0.30 M. beneden 0. 4 0.25 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Sept. 3.65 M. boven 0. 3 3.48 Advertentiën. Mevrouw Dr. SASSEN, Tilburg, vraagt met Nov. of eerder eene alleszins goed kuunende koken en netjes in baar werk. Zeer boog loon en veel verval. Uit stekende getuigen vereischte. Brieven franco. Vóór den aanvang der Centrale keuring van 3-jarige merriën, op A'rlfdag 13 September te Zevenbergen, zal om circa 9 uur alsnog gelegenheid ge geven worden, driejarige merriën, die sinds de laatste stamboekkeuring zijn ingevoerd, of aldaar door ongesteldheid of andere gel dige oorzaak niet hebben kunnen ver schijnen, ter inschrijving in het Stamboek aan te bieden. Namens het bestuur, A. BAX Gz., Secretaris. Wegens vertrek naar Indië, terstond gevraagd: J liefst boven de 16 jaar, bij S. A. DEN ENGELSE, te Heusden. tegen hoog loon, 1 a 5 flinke ar beiders om suikerbieten te rooien, tegen October, op een Boerderij bij Deventer. Adres C. W. SMIT, Welsum, Gem. Olst. VAN te Heusden. zal op Donderdagen 19 Septem ber 1913, bij Inzet, en 36 Sep tember 1913 bij Toeslag, telkens des avonds om V uur precies, in „Con cordia" op de Vischmarkt, aldaar, voor den beer J. H. F. ZIJNEN DE GIER, De beide aan weerszijden van het door hem bewoonde pand gelegen huizen aan de Breestraat en het Koetshuis aan de Ridderstraat, alles zooals een en ander op de biljetten breeder is omschreven. Aanvaarding en betaling uiterlijk 7 No vember 1912. Lasten van 1 Januari 1913. Te bezichtigen op de Woensdagen voor Inzet en Toeslag van des nam. 24 uur. te Meeuwen. zal ten verzoeke van den beer A. OOST te Meeuwen, ten zijnen woonhuize op Woensdag 11 Sept. as.,v.m.lO uur, wegens vertrek, om contant geld, als: Tafels, Stoelen, Kasten, Hoektafel, Pe nantkastje, Ledikanten, Lampen, Kachels, Spiegels, Schilderijen. Amerikaansch Huis orgel, Glas- en Aardewerk en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen op den dag van verkoop van 810 uur. te Werkendam, zal Vrtfdag 6 September 1913, nam. V uur precies, in bet Café „H. J. VAN GOOL", te Woudrichem, Voor den Heer H. A. Muller, voor 1 jaren, in den Oudenban, onder Woudrichem, de Bouwlanden, de „1 Hont"ende„Spie", voor 5 of 9 jaren, de Weilanden „De Lange Weide" en „De Die U es weide". Voorts zal worden verhuurd: voor 9jaren, het Bouwland „De Hofjes", op „Evenbuiten", nabij de stad Woudri chem, in 13 gedeelten. Inlichtingen bij H. Ottevanger, te Wou drichem. opgericht door De Cursus 1912—1913 zal aanvangen den 1 Oetober 1912 es eindigen 31 Maart 1913. Leerlingen, welke dezen Cursus wenschen te volgen, moeten zich vóór 15 Sep tember a.s., bij een der Bestuursleden van de schooi aanmelden, terwijl daartoe ook gelegenheid zal worden gegeven op Zaterdag 9 en 11 September a.s., des avonds van 7 tot 8 uur in een der lokalen der M. U. L. O. School. Het Bestuur: L. G. VAN GENDT. K. A. VAN RIJSWIJK J. A. STEINZ. te Almkerk, is voornemens om op Zaterdag 9 September 1913, 's avonds 6 uur, bij de Wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk in het openbaar te Voor den Heer A. B. van de Koppel 3.93 30 Hectaren onder Almkerk, voor 9 jaar, in perceelen als van ouds. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te Almkerk, is voornemens om op Zaterdag 9 September 1913, 's avonds 6 uur, ten huize van de Wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar, voor 9 jaar te Voor de Diaconie der Gereformeerde Kerk te Nieuwendijk: in den Uppelschen Polder onder Alm kerk, in perceelen als van ouds. Inlichtingen geeft de Notaris. Het is billijk in prijs en doelmatig. Sleeuwijkschendijk55ate Werkendam, wenscht op elke plaats één vertegen woordiger aan te stellen. te ULLSDEIA. (P rotestanssch kastliiiig voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- eu rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adrss Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. VAN DE le Prijs: Een nieuw te bouwen VILLA, kostende prijs elf duizend gulden. 2e Prijs: De VILLA „MARGARETHA" te Egmond aan Zee, enz. enz. Alleenverkoop voor Heusden en Omstreken in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heusden. Na ontvangst postwissel van f 1.05 franco toezending. JL>e AGE^T der Utrechtsche Algemeene is voor de bekeude plaatsen WERKENBAM. De zetting der boter it dete week op de markt 72^/2 ett., in de winkelt dut 771/2 ett. pet half kilo. Eieren f 1.16 de 26 ttukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 76 ct. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 ttukt. OOSTERHOÜT, 3 Sept. Boter f 1,42 a 1.50 per Kg Eieren f 0,20 en 0,21 de 4 stuks BESOOIJEN3 Spt. De prijs der Boter wat heden 1.30 1 41 per Kilo. Aangevoerd 360 K.G. Eieren f 1 37 de 26 ttukt. GORINCHEM, 2 Sept. Op de veemarkt waren aan evoerd 454 runderen, 13 nuchtere kalveren, 29 vette varkens, 851 biggen, 0 schapen en lammeren. Dt prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 240 300, kalfvaarzen f 200 240, gulste vaarzen f 120 a 160, melkkoeien f 220 a 260 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a .pinken f 100 a 120 graskalveren f 50 a 90 nuchtere f 16 a 24, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f a 17 per ttuk. Vette varkens 30 a 82 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe f9 75 a 10,50, roode dito 9.50 a 10 25, witte dito 9 75 a 10.40 inl. rogge f 6.— a 6 50, buitenl. dito f 6 60 a 7.gertt f 5.80 t 6.80 haver f 4.40 a 6.00 duivenboonen f -. a blauwe erwt'U f a mait, 150 pond, f 5.75 a 6 30, allet per heet. Boter 75 a 78 et. per half kilo Eieren f 1.10 a 1.15 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per ttuk. ROTTERDAM, 2 3 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 765 vette runderen, 1450 magere dito, 833 vette en graskalveren, 128 nuchtere kalveren, 2375 schapen of lammeren, 1304 varkens, 198 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 88 2# kw 72 cent, kalveren le kw. 115, 2e kw 105 ct. schapen \e kw. 60, 2e kw. 50 et. vette varkent 60 a 64 ct. licht soort 49 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 20.a 30.idem voor de ilacht f 14.-- a 18 Biggen f 1.50 a 1 80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 en 18/16 ton en 174 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 57 2e kw f 54, 3e kw. f 50. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsehe eieren f 4.80 a 5„Overmaassche dito f 5 20 a 5 40 per 100. <;i:viiaa<;i> opgericht in den jare 1811,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3