Plaat«el||k lleuws, Heusden, 14 Sept. Bij de Draaibrug over het Heudensch kaïiaal, ontdekten Woensdag eenige Wou- drichemsche visschere een zeehond, welke waarschijnlijk met den hoogen vloed de B^rgsche Maas kwam opzwemmen. Daar er van Rijkswege op het dooden dezer visch- ▼erslinders een premie is gesteld, zal er wel Bpoedig jacht op gemaakt worden. Blijkens achterstaande advertentie, wil het dept. Heusden van het Nut v. 't Atgtmeen een cursus openen voor Huis- vlijt-arbeid. We kunnen die goede gedachte niet genoeg aanbevelen. Zoowel jongeren als ouderen hebben behoefte aan huiselijke ontspanning, wanneer de dagelijkscbe ar beid is afgeloopen en huisvlijt is daarvoor in de eerste plaats aangewezen. Huisvlijt is de groote vijandin van ver veling en huiselijk krakeel. Laat daarom ieder medewerken om ze overal eene plaats af te staan. W erkeiiriam. In de vacature Van Oord wenschte de liberale kiesvereeniging voor lid van den Raad candidaat te stellen den heer P. A. v. d. Scheer, ontvanger der Registratie en Domeinen alhier, die echter gemeend heeft daarvoor te moeten bedanken, waarna als candidaat is gekozen de heer Johs. van Loon C.Dz., meester.timmerman en aannemer, die zich die keuze heeft laten welgevallea. Tot le secretaris van de afdeeling „Werkendam" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is benoemd, in de plaats van den heer J. L. Museert, die als zoodanig heeft bedankt, de heer H. van Donkelaar en tot lid de commissie voor „Floralia" is herkozen de heer R. van de Pol. Aalst- Naar we vernemen is onze vroegere dorpsgenoot de heer P. G. van Bruchem, thans te Haarlemmermeer, ge slaagd voor het politie-diploma met aan- teekening. Almkerk. De uitslag der loting voor de Nationale Militie voor deze gemeen te is als volgt: W. de Vette 1, H. Ouwer- kerk 2, M. Vink 3, C. W. v. Vuuren 4, L. Rombout 5, J. v. d. Heijden 6, D. Zwart 7, G. Jungerius 8, A. Vink 9, Adr. Mons- houwer 10. A it del. In deze gemeente doet zich een geval van dyphteritus voor. Op het hulptelegraafkantoor alhier, werden gedurende de maand Augustus 80 telegrammen behandeld, waarvan 51 werden verzonden en 29 ontvangen. De werkman J. E., alhier, heeft bui tenaf werkzaam zijnde, het ongeluk gehad met zijn hand tusschen de rails beklemd te raken, waardoor hij zich onder genees kundige hulp heeft moeten stellen en voor- loopig zijn werkzaamheden niet kan her vatten. Itesofjeil. De uitslag der loting voor de Nationale Militie, lichting 1913, voor deze gemeente is als volgt: Harrie Klerkx 1, Leonardus Janson 2, Petrus van Huiten 3, Antoon van der Lee 4. Capelle. Terwijl een kind van G. voor de Poorte alhier aan het hoepelen was kwam het zoo ongelukkig te vallen, dat direct ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen en naar we vernemen zal het kind waar schijnlijk naar Breda vervoerd moeten wor den om een operatie te ondergaan. Naar we vernemen zijn alle inge schrevenen, die uit deze gemeente op j.l. Woensdag aan de loting voor de militie hebben deelgenomen, dienstplichtig. Het gaat zoo zachtjes aan den weg naar alge- meene dienstplicht op dunkt ons. Ilrimmclen. In de maand Augus tus .werden aan het postkantoor alhier 52 telegrammen behandeld, waarvan 20 werden verzonden en 32 ontvangen. Dron{gelen. Door de vereeniging van oud-leerlingen van den landbouw-win- tercursus is een perceel land gehuurd, ten einde daarop verschillende landbouwproe- ven te nemen. Gameren. De zoo gevreesde vlek ziekte, die op sommige plaatsen erg heerscht, begint zich hier ook voor te doen. Gelukkig woekert ze tot heden niet erg voort; slechts één varken is er aan bezweken. Aeder he inert. (Eiland.) Bij het woord „krulstaart" is men eerder geneigd aan een varken dan aan een kat te denken. Toch is de landbouwer S. alhier in het bezit van een poes, welker staart een sier lijken krul vertoont. Het dier schijnt er mee geboren te zijn. (Rietschoof.) Gedurende den buiten gewoon natten zomer konden de menschen op de steenfabriek „dë Rijswaard" weinig of niets verdienen. Maandag zou met het grondsporen een aanvang worden gemaakt. Maar ook deze werkzaamheden moesten weder voor on bepaalden tijd worden uit gesteld wegens den voortdurenden regen. Met de werkzaamheden aan de weeg brug alhier, begint men flink op te schieten. Het onderstel is reeds gereed en binnen korten tijd zal de fairbank geplaatst zijn. Een flinke verbetering is ook het harde klinkerpad, dat van hier naar Aalst is aan gelegd. Nieuwendijk. Dezer dagen had T. Boterbloem het ongeluk te struikelen, waarbij hij zijn arm zoo erg bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Terwijl D. Dekker alhier, Woensdag middag bezig was met kachelhout hakken, kwam er een stuk hout tegen zijn aange zicht, waardoor zijn bovenlip in tweeën spleet. Rtfswffk. Merkwaardig is het, dat alle vereenigingen in onze gemeente, wan neer ze eenigen tijd bestaan hebben, plot seling weer in het niet verzinken. Betreur den wij reeds den ondergang onzer muziek- ver-eniging „Appollo", weldra zal ook de tijd gekomen zijn, dat we met smart en rouw terug denken aan onze jeugdige zang- vereeniging. Deze had reeds flinke vorde ringen gemaakt en zou spoedig aan een wedstrijd hebben kunnen deelnemen, wan neer niet enkele niet muzikale autoriteiten onzer gemeente tusschenbeide waren ge komen. Zij weigeren namelijk het gebruik van een geschikt lokaal. Er moet raad ge schaft worden eer het te laat is. Laat daarom de ingezetenen medewerken, om de vereeni ging onder dak te brengen en zoodoende voor ondergang te bewaren. Sprang. Van de loting voor de Nat. Militie is de uitslag als volgt: Dirk Werther 1, CoVnelis Ophorst 2, Marinus Hoefnagel 3, Dirk Hulst 4, Godefrido Mor- val 5, Jan Hendrik Oerlemans 6, Karei Wouter Mandemakers 7, Lambert Vos 8, Adrian us, H. J. van Rijswijk 9, Cornelis Adriaan de Rooij 10. Veen De voerman v. V. alhier over kwam Dinsdag alhier een ongeluk. Doordat hij struikelde, wilde het ongeluk dat hij onder zijne geladen kar terecht kwam, met het gevolg dat het rad over beide beenen heenging. Hierdoor werd hij zoodanig be nadeeld,' dat hij naar zijne woning ver voerd en direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Enkele dagen geleden gingen alhier een paar vette varkens dood. De eigenaars lieten de beesten in den grond begraven. Vreemd keken zij 's morgens op, toen het bleek dat de kuil geopend was en beide varkens spoorloos waren verdwenen. Op welke wijze zulks geschied is, blijft een raadseltoch schijnen er nog liefhebbers voor zulk spekje te zijn. IVijk. Donderdag is de commissionair D. Sluijmers begonnen met het uittrekken en drogen der bruine uien, zoogenaamde „Piccols". Tal van arbeiders hebben daar mede werk en verdienen een goed daggeld. De collecte tot herstelling van het kerkgebouw dezer gemeente, heeft opge bracht eene som van f 257,55. Zeven berden. Op de j.l. Donder dag alhier gehouden centrale keuring van tweejarige merriën, werden voor de warm- bloedigen de volgende onderhouds bijdragen toegekend Bijdragen van f 100 aan: Wed. J. Straver Wzn., te Babiloniënbroek, voor de donkerbruine Ester. G. J. W. Branderhorst, te Eethen, voor de zwarte witvoet Johanna. C. L. Punt Lzn., te Klundert, voor de zwarte witvoet Johanna. P. Nieuwkoop, te Drongelen, voor de zwarte' witvoet Johanna. J. de Bekker, te Empel, voor de bruine Wilhelmina. J. de Graaff, te Kaatsheuvel, voor een donkerbruine en Adr. Straver Wzn., te Babiloniënbroek, voor de zwarte witvoet Jana. Bijdragen van f 75 aan: J. H. Dane, te Oudenmolen, voor de bruine witvoet Bles en H. den Engelsen Dzn., te Lage Zwaluwe, voor de vos Juliana. Bijdragen van f 50 aan: G. J. W. Branderhorst, te Eethen, voor de bruine Dora. J. de Werd, te Kessel, met de bruine bles Cor. A. J. van Bokhoven, te Herpt, met de bruine "witvoet Cor. A. A. J. van Honsewijk, te Dussen, met de donkerbruine witvoet Ólga. D. van Campen, te Drongelen, met de zwarte witvoet Fonnij en A. L. Korteweg, te Zevenbergen, met de bruine Gardine. Verden werden nog in reserve gesteld De zwarte Annij, van H. van der Leeden te Bokhoven. De Schimmel, van C. M. Sagt te Raams- donksveer en de bruine kol Rita, van C. Kouwenberg te Rosmalen. TENTOONSTELLING BERGEN-OP-ZOOM. Bij de heden ten overstaan van Notaris van Gruting alhier gehouden verloting van 4 prijzen, uitgeloofd door de firma Cahen, kleedingmagazijn, onder de bezoekers der tentoonstelling, zijn getrokken de volgende nummers: 11807 18 7567 en 65. De bezitters dezer nummers kunnen een kunstvoorwerp ter waarde van f 25,uit kiezen ofwel dit bedrag in ontvangst nemen bij den heer Leo de Leeuw, Antwerpsche- straat Bergen-op-Zoom, algemeen penning meester der tentoonstelling. ondervanging dezer posten in de opbrengst van hooigras en die van de pacht der staan plaatsen op de kermis. Aldus wordt be sloten. De heer Van Andel informeert of de post van f200 voor onderwijzend personeel be stemd is voor een tweeden onderwijzer aan de M. U. L. O. school, waarop de Voor zitter bevestigend antwoordt. Betreffende het voorstel van Burg. en Weth. tot verhooging der gêldleening met f500 ter bestrijding van de onkosten nood zakelijk geworden door herstellingswerken aan den Demer, deelt de Voorzitter mede, dat de aanbesteding wel f3458 bedraagt, doch dat weg-ns verandering van den loop. bpitea het bestek, nog ongeveer f 500 noodig zal blijken. Uit dién hoofde stelt Z.Ed. Achtb. voor de geldleening op f4000 te bepalen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van het Dag. Bestuur aange nomen. De Voorzitter deelt mede, dat tot tijdelijk onderwijzer aan de M. TJ. L. O. school is aangesteld de heer C. Kleijn te Genderen, op een maandelijks traktement van f 50. Goedgekeurd. De heer Vos vraagt of genoemde ondar- wijzer ook in 't bezit is van taalacten, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt en zulk een acte voor de betrèkking van tijde lijk onderwijzer niet noodzakelijk acht. De heer Van Andel vraagt hoeveel solli citanten zich voor de vacature van onder wijzer of onderwijzeres hebben aangemeld. Glimlachend antwoordt de Voorzitter een drietal dames, waaronder eeD van 53 jaar. De heer Van Andel geeft zijn verwonde ring te kennen, dat zoo kort na den afloop van het examen Fransch lager onderwijs, waarbij honderden zijn geslaagd, zoo wei nigen zich hebben aangemeld. Ingekomen is een adres van Mej. M. Kramer, onderwijzeres in de nuttige hand werken, om de toelage voor deze lessen in overeenstemming te brengen met die welke voor het herhalingsonderwijs genoten wordt. Door te late inzending kon geen prae-advies van B. en W. aan den Raad voorgelegd worden en wordt het adres tot de volgende vergadering aangehouden. Verder is nog ingekomen een schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring gemeentebegrooting. Niemand het woord verlangende en niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter nog vóór acht uur deze openbare vergade ring, welke te kwart voor acht aanving. Of de vroede vaderen 't ook eens zijn 1 Verslag van den Raad der gemeente HEUSDEN op Dinsdag 10 September 1912, des avonds te half acht. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. AGENDA. 1. Notulen der vorige vergadering; 2. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1911. 3. Aanbieding gemeentebegrooting 1913. 4. Wijziging idem 1912. 5. Voorstel Burg. en Weth. verhooging geldleening inzake Demerbeschoeiing met f500. De vergadering door den Voorzitter ge opend zijnde, worden door den Secretaris de notulen van de op 2 Augustus j.l. gehou den vergadering voorgelezen, welke onver anderd worden goedgekeurd en daarna vast gesteld. De heer L. de Mol brengt als rapporteur van de commissie van onderzoek verslag uit over de gemeenterekening van 1911. Spreker zegt alles in orde te hebben be vonden, en brengt ook namens zijn mede leden een woord van hulde aan den ge meente-ontvanger voor diens accurate en keurige administratie. De Voorzitter ontbindt thans deze com missie en bedankt de heeren wel voor de moeite, die zij zich hebben willen getroosten. Bij de aanbieding van de gemeentebe grooting van 1913 benoemt de Voorzitter eene nieuwe commissie, bestaande uit de heeren Van Andel, De Mol en Prins, welke allen deze benoeming accepteeren. Wijziging der gemeentebegrooting 1912 is noodzakelijk geworden door de volgende posten. a. Jaarwedde onderwijzend personeel f200. b. Kosten voor school meubelen f100. c. Idem voor schoolbehoeften 1250. d. Reis- en verblijfkosten f40.80. De Voorzitter vindt een equivalent ter Verslag van de vergadering van den raad der gemeente 's-Gravemoer, gehouden op Woensdag 11 Sept. 1912. Tegenwoordig zijn alle leden. Na opening dezer vergadering, leest de Voorzitter de notulen van het verhandelde op 7 Aug. j.l., dewelke daarna ongewijzigd worden vast gesteld. Op verzoek des Voorzitters leidt wethouder Kielen het nieuw benoemde lid, de heer C. Bosman binnen, die daarna de vereischte eeden aflegt; de Voorzitter wenscht den heer Bosman geluk met zijne benoeming, hoopt langdurig met hem in het belang der gemeente te mogen samenwerken "en ver klaart daarmede het nieuwe lid te zijn ge- instalieerd. De benoemde dankt voor de hartelijke woorden des Voorzitters. B. en W. hebben ingevolge ontvangen opdracht geïnformeerd naar de kosten voor de herstelling der haven beschoeiing, waarby tevens is gebleken dat deskundigen eene gedeeltelijke vernieuwing daarvan met beton ontraden. Diensvolgens stellen B. en W. voor om thans nog met hout te herstellen, doch daarmede te wachten tot eene betere weers gesteldheid, desnoods tot het voorjaar. De heer Beunis pruttelde nog tegen en ijverde sterk voor betonwerk, maar het voor stel van B. en W. verkrijgt toch eene een parige goedkeuring. Een schrijven van deNederlandsche Ver eeniging van Schoolartsen, verzoekende het in het leven roepen eener verordening om bij het voorkomen van eenige ziekten het bezoek aan de scholen te kunnen verbieden, enz., wordt voor kennisgeving aangenomen, zulks met het oog op de algemeene politie verordening, die reeds eenige bepalingen te dezer zake bevat. Ingekomen is een schrijven van den heer H. H. Post yan der Burg, waarbij deze be richt zijne benoeming als ambtenaar van den burgerlijken stand gaarne aan te nemen. De ingekomen reclames op den hoofdelij- ken omslag worden alsnog aangehouden. Door B. en W. is bij den gemeente-ont vanger kasopneming gedaan, waarbij alles in orde was bevonden. De Voorzitter deelt voorloopig mede, dat ingevolge besluit, aangevende algemeene regelen tot inrichting en bouw van school lokalen, de openbare school het volgend jaar eenige veranderingen zal moeten onder gaan, alsmede dat ingevolge de armenwet vóór 1 September 1913 een nieuw reglement op het beheer van het Algemeen Armen- I fonds moet vastgesteld worden. Bij schrijven van 3 Sept. j.l. wordt door het Algemeen Armbestuur ter goedkeuring aangeboden de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1911, met een batig slot van f 1544.50 en de begrooting over 1913 in ontvangsten en uitgaven op f 4949. De heer Beunis wenscht, dat voor het onderzoek daarvan eene commissie wordt benoemd. De Voorzitter wijst daartoe aan de heeren Verhagen, Beunis en Mouthaan. B. en W. hebben nog informatiën inge wonnen over de kosten van aanleg en be diening eener publieke telephoon bij den heer Burgemeester van Vrij hoe ven-Cappel en stellen thans voor om eene aanvrage voor het verkrijgen van zulk eene telephoon te doen, welk voorstel met algem. stemmen wordt aangenomen, nadat de hesr Beunis nog heeft te kennen gegeven, dat de kosten voor deze gemeente feitelijk te hoog zullen zijn, tegenover het gebruik dat er slechts door enkele gemeentenaren van gemaakt zal worden. Aan de orde is voorts de voorloopige vast stelling der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1913. Alleen de heer Verhagen - heeft deze onderzocht, zonder iets te hebben op te merken. De Voorzitter leest deze daarna post voor post voor, waarbij nog eenige toe lichtingen gevraagd en gegeven worden. De heer Bosman stelt nog voor een bedrag van f 15, uit te trekken voor het onderhoud van de fiets des veldwachters, welk voorstel de heer Mouthaan steunt. De heer Beunis zag liever, dat de veldwachter voor zoo een kleine gemeente in het geheel niet fietst, waartegen de Voorzitter aanvoert, dat de veldwachter hier ook diensten verricht als gemeentebode, waarbij een rijwiel hem wel van pas komt. Na ee ige discussie adviseert de Voorzitter eerst eens af te wachten, wat de nieuwe salaris-regeling der veldwachters voor deze gemeente brengen zal, waarna het voorstel der heeren Bosman en Mouthaan tot eene volgende begrooting wordt aange houden. Op verlangen van Gedep. Staten is hel vorig jaar een post uitgetrokken ter ver zekering van den veldwachter tegen onge vallen, maar de Voorzitter is meer voor eene gecombineerde verzekering tegen ongevallen, ziekte als anderszins. De heer Beunis verklaart zich tegen alle verzekering op kosten der gemeente, met het oog vooral daarop, dat al die kleinig heden samen van de belastingbetalers te veel gaan eischen. Andere leden pleiten evenwel voor ver zekering, waarbij ten slotte wordt goedge vonden, dat B. en W. eens zullen onder zoeken de kosten voor eene gecombineerde verzekering. De begrooting wordt daarna met algem. stemmen vastgesteld, zooals deze was voorge dragen, in ontvangst en uitgaaf op f10418.65. Aangezien niets meer aan de orde is en niemand verder het woord» verlangt, sluit de Voorzitter deze vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a., gehouden 12 Sept. 1912. Afwezig het lid P. Bakerveld. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, onveranderd goedgekeurd en daarna geteekend. Aan de orde is: 1. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening over 1911. Deze rekening wordt voorloopig vastge steld in ontvangsten op f 15661,86 en in uitgaven op f 14985,59; alzoo met een voor- deelig slot van f 676,27. 2. Aanbieding gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1913. Besloten wordt deze in druk aan de raadsleden-toe te zenden. 3. Een verzoekschrift van C. Bouman Cz. alhier, tot verkrijging in erfpacht van een strook grond, ter lengte van 40 M. langs de buitenzijde van den Hoogen-Maasdijk te Wijk. Met eenparige stemmen wordt besloten aan adressant in erfpacht af te staan een door hem gevraagde strook grond tegen een jaarlijksche canon van f 15, gedurende de 35 jaren. Eveneens wordt aan P. Arendse een strookje grond, gelegen achter zijne woning, in erfpacht afgestaan tegen eene vergoeding van f 2_ per jaar. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Een praatje over Landbouw en nog wat. Met den dag vermenigvuldigen de klach ten; immer dieper drukt de teleurstelling. Zoo is de toestand onder onze boerenbevol king. De oogst vooral de graanoogst die van het vroege voorjaar af, zooveel zorgen, zweet tn goud gekost heeft, is door het natte weder zoo goed als verloren. En nog altijd wijst de baromether op teruggang. En al rijst hij ook al een keer tot „mooi weer", geen dag later of hij is weer in het „veranderlijk" teruggezakt. Geen wonder dat daarom de aangezichten betrokken zijn. Geheële velden, die een rijken korenoogst beloofden, staan wel is waar, bedekt met garven, maar welke garven? De graankorrel is, nog in den halm, reeds ontkiemd, en voor verder gebruik zoo goed als nutteloos geworden. Op zijn best genomen kan er nog veevoeder uit bereid worden. Redeneerende komt men er zoo van zelf toe, een nog grootere duurte der reeds zoo dure eerste levensbehoeften te voorspellen. Want ook de nog te veld staande aardappelen beginnen onder het voortdurende natte weder te lijden. Moge het hierheen al niet zoo erg zijn als op sommige andere plaatsen van ons land, op de lager gelegen gedeelten is het verre van rooskleurig gesteld. En de fruitoogst, mede een voorname bron van inkomsten voor vele bewoners dezer streken, heeft evenzeer sterk geleden. Niet alleen toch dat de aanhoudende regens, de kwaliteit van dit product zeer verminderen, ook de laatste storm heeft aanzienlijke schade toegebracht. En dat vooral den pachter. Men spreekt toch van kooplieden die in dien enkelen dag meer dan f 1000 schade leden. Dat zijn cijfers die den betrokkene wel allen lust tot handelen moeten benemen. En op z'n beurt kan dit ook zeer zeker den ver pachter niet voordeelig zijn. Een billijk medelijden met de pachters ware gewenscht. Alleen de veeprijzen waren denlaatsten tijd zeer hoog. Voornamelijk de aankoop van kalfvee door België en Spanje deed de prijzen stijgen. Nu echter schijnt ook dit meer tot staan gekomen, hoewel wij zoo pas nog hoorden van een landbouwer, die op een naburige markt voor twee kalf koeien f 800 ontving. Zegge f 400 voor elk. Dat zijn be dragen dié de gunstige bekendheid van het Hollandsche fokvee bevestigen. Een volgende maal echter meer over dit onderwerp. Een Marktbezoeker. (Te laat ontvangen voor het vorig No.) Kerknieuws. 's Gravemoer. Bij de Chr. Geref. Gem. alhier, is als diakeu gekozen de heer C. Faro. Gameren. De collecte voor noodl. kerken en personen in de Herv. Kerk ge houden, bracht f 5,52 op. Beroepen bij de Geref Gem. alhier, ds. H. L. Both te Eindhoven. Loon op Zaml. Bij de Ned. Herv. Gem. aan den Loouschendijk alhier is be roepen tot herder en ieeraar de WelEerw. heer ds. A. Dekker, te Gameren. Rechtzaken. H. H., manufacturier te Brakel, had f 600 geleend van een dorpsgenoot en dit bedrag verrekend tot op een restant van f150. Voor dit laatste bedrag gaf hij een schuldbeken tenis af. E^-niger. tijd later ontstond er bij den schuldeischer brand en werd de onderwer- pelijke schuldbekentenis met alles wat zich verder in het huis bevond een prooi der vlammen. Toen weigerde H. de schuld te betalen, overtuigd zijnde, dat het bewijs daarvoor thans was vernietigd. Voor het kantongerecht te Zaltbommel verweerde de schuldenaar zich met de bewering dat hij niets schuldig was en reeds alles had be taald. De kantonrechter deed hem toen deze ontkentenis onder eede bezweren, waarop de ontzegging der vordering volgde. De officier van justitie te Tiel werd echter met dit geval in kennis gesteld en toen had dit muisje nog een staartje. Den 20 Juni j.l. werd H.H. wegens het afleggen van een valschen eed door de Tiel- sche Rechtbank veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, en den 19 Sept. a.s. komt deze zaak in Arnhem voor het Hof. kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz. dd. 30 Aug. 1912. Hond zonder muilkorf: D. v. d. F. te Wijk, f 0,50 of 1 d.M. V. te Andel, 2 X f 0,50 of 2 X 1 d. Op hondenkar blijven zitten: D. M. V. te Veen, f 0,50 of 1 d. Overtr. Trekhondenwet en Prov. we gen regl.R. V. te Hedikhuizen, 3 X f 0,50 of 3 X 1 d. Kippen op bezaaiden grondT. K. 4e Andel, f 2 of 1 d. Uitspraken dd. 13 Sept. 1912. Overtr. ArbeidswetA. L. v. B. te Dussen, 3 X f 1 of 3 X 1 d. Overtr. VisscherijwetJ. H. v. d. M. te Eethen, f 2 of 1 d aaldobbers verb, verkl.W. P. te Almkerk, f 6 of 3 d., aaldobbers verb, verkl.; J. V. te Alm kerk, f 10 of 5 d. Overtr. Bouwverord. van Veen J. v. W. te Veen, nieuw onderzoek op 27 Sept. e. k. Openb. dronkenschap: H. B. te Herpt, f 3 of 2 d.H. P. te Werkendam, f 4 of 2 d. Overtr. Prov. wegen regl.N. v. R. te Wijk, f3 of 2 d:; P. v. O. te Herpt, f 3 of 2 d. Overtr.'Politieverord. van Dussen: Ca. v. SDussen, f 1 of 1 dag. Idem van Herpt: P. van O., Herpt, f 1 of 1 dag. Trekhond zonder muilkorfM. de F., Andel, f 1 of 1 dag C. J. v. W., Wijk, terug aan ouders zonder straf. Voertuig zonder lichtJ. P. v. d. G., Oudheusden, f 3 of 2 dagen. Rijwiel zonder licht: M. B. M. V., en G. V., Veen, A. W. S., Waalwijk, C. B., Almkerk, J. v. O., Werkendam, ieder f 3 of 2 dagen. Overtr. JachtwetJ. W. v. d. B., Elshout, f 4 of 2 dagen, zonder verb, verklaring. PRËDIKBËVRTEM, 15 September. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, (lokaal be waarschool) vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer Van Brum- men, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalstvm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30. lezing en nm. 2 u. ds. Pop uit Sprang. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen opgaaf. Ger. kerk, nm. 2 u. leeskerk. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. 's Gh-avemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Hemdenvm. geen dienst en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Pontier uit Waardhuizen. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Luu- ring van Gorinchem. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalburgvm.- 9.30 ds. Trillaard. Almkerkvm; 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelrun. 2 u. ds. Niemeijer uit Uitwijk. Baardwijkgeen opgaaf. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 a. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Gamerenvm. 9.30 en nm. 7 u. ds. Dekker. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2