veilen en verkoopen meubilaire goederen, nieuw gezaagd HOUT. Bouwland-Verhuring, 4.24.00 Hectaren Bouwland Openbare Verkooping. Köedekken, Paarden dekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. COUWEHBERG, Bezoekt de Kermis Dames- en Heerenrijwielen. Inmiddels uit de hand te koop. Rijwielhandel „de Notaris KNOOK. Notaris KERKHOVEN, publiek verkoopen: De Notaris J. J. van der Kaaden, veilen en verkoopen: te Veen, Putterstraat, Heusden. GROOTE OPRUIMING Vuchterstraat 81, 's-HERTOGENBOSCH. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Het Departement Hensden der Maatschappij tot Nnt van 't Alge meen stelt zich voor bij voldoende deelname een CURSUS te openen voor HUISVLIJTABBEID. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, gelieven zich voor 20 SEPTEMBER aan te melden bij een der Bestnnrs- leden. Coöp. Stoomzuivelfabriek OP HOOP VAR ZEGEN", Een geriefelijk ingericht en van alle gemakken voorzien waaronder: Brandkast en Mangel met Eiken houten Blad, enz. verhuren W. A. M. KALKMAN, vQ Herpt, vm. 10 u. da. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nederhemert, Z. Z. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader. Doopsbediening. Nz nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Dekker uit Ga meren. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. Meischke. Raamsdonksveervm. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. EL- Visch. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge, vm. bedie ning EL A., nm. Nabetrachting. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u ds. Pop, Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. Liocher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. P. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tijdig in te zenden. ftKurgerlljke Ktand. Heusden, van 5 tot 12 Sept. Overleden: Wilhelmus van Mierlo, 7 m.; Johanna Maria Toussaint, 85 j. Werkendam, van 6 tot 13 Sept. Ondertrouwd: A. Vos, 31 j. en J. Verdoorn, 34 j.; M. H. Ippel, 31 j. en M. Ippel, 28 j.; A. J. Schreuders, 26 j. en E. van Berchum, 21 j. Geboren: Aagje, d. v. J. de Klerk en A. A. Bakker; Cornelia Maria, d. v. F. C. W. van Son en A. Nagtzaam. Ingekomen van: Woudrichem, Leo- nardus Cornelis Wilhelm. Vertrokken naar: Nijmegen, Maria Kerkhoven. Dewerken en Sleeuwijk, van 613 Sept. Getrouwd: B. A. v. d. Heuvel, 22 j. en T. van Elzelingen, 21 j. Geboren: Gijsbert, z. v. J. A. Cornet en A. C. Kornet. Overlëden: Niesje Mouthaan, 72 j., echtg. van D. Kooijmans. Ingekomen vanHardinxveld, H. M. Oldemans. Vertrokken naar: Apeldoorn, A. v. d. Stelt; Almkerk, H. v. d. Pijl. Rlnnerilavid. De Staatscourant bevat het programma voor de opening van de zitting der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage, op Dinsdag 17 dezer. Des middags ten twaalf ure zullen de leden der Staten-Generaal zich be geven naar de Ridderzaal op het Bin nenhof, en in vereenigde vergadering tezamen komen, onder leiding van den door H. M. de Koningin benoemden voorzitter van de Eerste Kamer. De ministers, hoofden van ministri- eele departementen en de leden van den Raad van State zullen zich, des namiddags ten één ure, mede in die zaal vereenigen. H. M. de Koningin, de zitting der Staten-Generaal zullende openen, zal ten één ure van het Paleis afrijden en den volgenden weg nemen Door de Heulstraat, door het Lange Voorhout (Schelppad), over don Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. Gekomen zijnde aan het gebouw waar in de zitting zal geopend worden, zal H. M. de Koningin aan den ingang ontvangen worden door eene commissie uit de vergadering, die, voorafgegaan door den ceremoniemeester, de kamer heeren, de groot-officieren en den opper- ceremoniemeester, H. M. zal geleiden naar de zaal waarin de vergadering ge houden wordt. De zitting geopend hebbende, gaat H. M. langs denzelfden weg naar het Paleis terug. Minuutschoten uit het geschut zullen het afrijden van H. M. van het Paleis en het oogenblik, waarop Zij het ge bouw verlaat, aankondigen. Naar wij vernemen, is thans het ont- werp-Kon. besluit bekrachtigd, waarbij voor het leger de grijsgroene uniform geleidelijk wordt ingevoerd; voor de cavalerie, de rijdende-artillerie en het regiment grenadiers en jagers wordt de bestaande groote tenue gehandhaafd. Bij de nieuwe uniformen zal bij het leger ook een nieuw hoofddeksel worden ingevoerd. De Ass. Crt. meldt, dat de bestaande kepi voor de verschillende wapens ver valt en wordt vervangen door een schako voorzien van een metalen bal. Officieren dragen in groote tenue een pluim met afhangende veeren. Onderofficieren en minderen een af hangende pluim van paardenhaar. De schako is van achteren voorzien van een afhangende klep; van voren van een rechtstaande klep. In klein tenue dragen officieren een grijsgroene pet vai* het thans bestaande Duitsch model, doch iets hooger en van voren voorzien van een lauwerkrans en afhangende klep. Voor onderofficieren is de pet van hetzelfde model, doch in plaats van een lauwerkrans voorzien van het nummer van het regiment. Korporaals en minderen dragen in kleine tenue een muts, overeenkomende met het model bij het Indische leger in gebruik. Naar de Avondpost meent te weten, overweegt het legerbestuur ernstig, om, in verband met de weersgesteldheid, de miliciens der lichtingen 1905 en 1906 vóór den vastgestelden datum in het genot van groot verlof te stellen. Door het slechte weer van de laatste weken kunnen bijna geen oefeningen met succes worden gehouden, en zijn alle terreinen en landwegen nagenoeg onbegaanbaar, terwijl dooroverbevolking in de kazernes de ruimte voor oefening ontbreekt. Volgens de Tijd is Dinsdag het kam pement op den Galgenberg te Arnhem door de bataljons infanterie uit Deventer en Doesburg betrokken. De manschap pen waren doornat van den regen en twee moesten zich ziek melden en wer den terstond in het militaire hospitaal opgenomen. Woensdagmorgen werd uitgerukt tot het houden van een oorlogsmarsch en hoewel de regen bij stroomen neerviel werd in volle wapenrusting een marsch van ongeveer 50 K.M. gemaakt. De ge volgen zijn dan ook niet uitgebleven. Van het 2e bataljon uit Deventer moes ten verscheidenen achterblijven. Toen men in het kamp aankwam meldden zich ruim 120 manschappen ziek. Alge meen, ook de officieren, klagen ver schrikkelijk over het verblijf in de tenten, waarvan de meeste reeds door lekken, terwijl er geen gelegenheid is om zich na den dienst op eenigerlei wijze te verpoozen. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung meldtVan 1 October af zullen, bij wijze van proef, postpakketten uit Ne derland naar Duitschland, die door den afzender op de voorgeschreven wijze als dringend aangeduid zijn, Op het Duit- sche gebied met de snelste postgelegen- heid verder gezonden worden. De aan duiding geschiedt, doordat het pakket en het behoorende adres met een ge kleurde etikette beplakt worden, waarop met zware drukletters of duidelijk ge schreven met inkt het woord dringend" staat. De kosten van een mark voor de dringende verzending en voor zoover de pakketten niet postrestant geadres seerd zijn ook het tarief voor spoedbe stelling, moet de geadresseerde betalen. Het jaar 1913 zal rijk aan kalender merkwaardigheden zijn. De vasten be ginnen reeds op 4 Februari, dat is de vroegste vasten-termijn in de geheele 20ste eeuw. Witte Donderdag valt op 20 Maart, Goede Vrijdag op 21 Maart en Paschen op 23 en 24 Maart. Hemel vaartsdag valt op 1 Mei en Pinksteren op 11 en 12 Mei. Een millicien van de lichting 1908, die Maandag te Ter Neuzen voor her halingsoefeningen onder de wapenen moest komen, presenteerde zich in zijn burgerkleeren en.weigert zijn uniform aan te trekken. Pogingen tot overreding baatten niet. De reden van zijn weige ring deelt hij niet mee. Hij is in arrest gesteld. Ter gelegenheid van de kermis te Emmen op 6 dezer is de arbeider A. Bos aldaar ernstig gewond. Thans is als verdacht van deze verwonding aange houden en in het huis van bewaring te Assen in voorloopige hechtenis ge steld de 18 jarige veenarbeider M. d. G. te Weerdingerveen. Sedert Maandag wordt iemand uit Schijndel, die naar de kermis in Den Bosch was geweest, vermist. Men denkt aan een ongeluk. Toen voor ruim een jaar geleden de boekhouder bij het Burgerlijk Armbe stuur te Schoterland zijn eervol ontslag gekregen had, ging al spoedig het ge rucht, dat een tekort in kas ontdekt was. De een noemde een bedrag van 3, een ander van 5 mille. De boekhouder vertrok metterwoon uit de gemeente en sindsdien hoorde men er niets meer van. Thans is men begonnen met een onderzoek naar de administratie in te stellenbeide partijen hebben zich daar bij de hulp van een rechtsgeleerde ver zekerd. Op een hoog reclamebord aan het Sarphatipark te Amsterdam waren eer gisteravond drie kleine straat-Arabieren geklauterd; zij zaten er schrijlings op en sloegen met wijsgeerige belangstel ling van hun verheven zetel de voor bijgangers in de diepte gade eenigen dezer vonden het geval onalledaagsch genoeg om te blijven staan en er hun bespiegelingen aan te wijden. Tusschen hen en het drietal in den hooge ont spon zich nu een levendige gedachten- wisseling, welke den nieuwsgierigen be neden niet de gewenschte opheldering van het alleszins merkwaardige ver schijnsel bracht, maar hun onverdeelde belangstelling toch gaande hield, om dat aan de opmerkingen van de straat jongens op het reclamebord Amster- damsche straathumor niet vreemd was. Na een kwartier stonden er eenige honderden naar boven te staren, na een half uur stond de heele straat zwart van de menschen. Noch de, op Btrengen toon gegeven bevelen van een zestal politie agenten, noch hun dringende vertoogen hadden de jongens ertoe kun nen bewegen af te zakken naar den beganen grond. Blijkbaar zagen zij den hopeloozen ernst van hun toestand nog niet in, want toen zij bemerkten, dat hun geüniformde belegeraars van geen onderhandelingen wilden weten, begon nen zij hen te hoonen iuplaats van te trachten hen mild te stemmen, wat in hun omstandigheden zeker van meer beleid blijk had gegeven. Na een uur had een hunner zich be reid verklaard te capituleereuhij stelde de volgende voorwaarden: „Eerst mot alle plebliek weg, en dan mot ik van de smerissen wete wat er met ons ge beurt 1" De agenten belegden krijgsraad, ter wijl „het plebiek" de belegerden toe juichte en aanmoedigde om het beleg vol te houden. De laatste der vredesvoorwaarden was blijkbaar als onaannemelijk veroordeeld, in de eerste zagen de agenten wel iets verstandigs, want met getrokken zwaard en wapenstok stormden zij op de scha terende menschenmenigte in, toen deze niet geneigd bleek om het bevel tot doorloopen op te volgen. Toen een ladder tegen het reclame bord was geplaatst gaven twee van de belegerden zich op genade of ongenade over zij lieten zich zakken en werden krijgsgevangen gemaakt. Nummer drie klauterde tot in den top van een boom en hield het daar nog ongeveer een half uur uittoen zag hij in, dat een roemloos einde van dit beleg onver mijdelijk was, hij daalde af in de armen der agenten, die hem nog met groote welwillendheid hadden aangeboden een ladder tegen den boom te zetten, welk aanbod hij echter als zijner onwaardig afsloeg. Het heele beleg had tot bijna mid dernacht geduurd. Advertentlën. Marktberichten. Waalwijk, 12 Sept. Op de veemarkt aan gevoerd 170 runderen. Kalfkoeien van f 240 tot f 360. Kalf- vaarzen van f175 tot f260. Biggen aangevoerd 60 stuks. Prijzen f 8,50 tot f 13.50. Prijs der boter van f 1.30 tot f 1.38 per kilo. Aangevoerd 210 kilo. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 370 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 4| a 5 cent per stuk. Yischmarkt Gorinchem. 1 Zalm k f 2.13 per pond. Vischmarkt Hardinxreld. 12 Zalmen f 1,65f 2,40 per pond. Woudrichemsehe Vischmarkt. 1 Zalm fl.10fO.OO per pond. Paling f 0,15f 0,55 Snoek, 3540 cent Witvisch 6—19 Baars 1520 Kralingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 28 Zomerzalmen f 1,75 tot f 2,60 per pond. 14 Winterzalmen fl,7512,65 14 St. Jacobs almen f 1,50 tot f2,25 W aterhoogte-Heusden. Hoog Water Laag Water. 10 Sept. 1,87 M. 1.17 M. 4 N.A.P 11 2.04 1.57 12 1.84 1.39 Waterhoogte Maastricht (brug). 12 Sept. 1.24 M. boven 0. 13 1.05 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 12 Sept. 4.89 M. boven 0. 13 4.87 Voor al de bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden onzer zeer ge liefde Echtgenoote, Moeder, en Zuster, be tuigen wij hierbij onzep liartelJJken dank. Uit aller naam, J. DAMMERS. Meeuwen12 Sept. 1912. Oenderen. BOTER. kil». Gerechtigd tot het voeren van het RUkübotennerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. te Andel, zal op IVoenidagen 18 en 25 Sep tember 1912, nm. 3 uur, bij JAN VOS te Veen, ten verzoeke van den Heer Dokter Schmitz te Veen, APOTHEEK.. SCHUUR, ERF eii TUIN te Veeu groot 9,29 aren. Aanvaarden 1 Januari 1913. Op Donderdag 29 Septem ber, v.m. ÏO uur. ten woonhuize van Mej. C. J. VAN JISKOOT te Veen, zullen worden verkocht eenige te Werkendam, zal Zaterdag 28 Sep tember 1912, des voormiddags ÏO uur precies, op het terrein nabij het Stoom- bootenveer, te Werkendam, contant, plus 10 pCt. onkosten, EENE PARTIJ te A1 m k e r k, is voornemens om op Za terdag 28 September 1912, 's avonds 9 uur, bij J. PRUIJSSEN te A 1 m- kerk, in het openbaar voor 1 jaar, te Voor den Heer F. DE KLERK te Almkerk, te Almkerk, aan de nieuwe Steeg, in perceelen als van ouds. Inlichtingen geeft de Notaris. Notaris te Woudrichem zal, krachtens onherroepelijke volmacht, op Woensdagen 2 en 9 October 1912, telkens des vóórmiddags om 10£ uur, ter herberge van de Weduwe ZON NEVELD te Veen, in het openbaar verdere Getimmerten en Erf kadastraal bekend sectie A, no. 1249, groot 14 are 60 centiare ten name WILLEM SCHOUTEN en Kinderen. Breeder bij biljetten en inlichtingen ten Kantore van den Notaris. tegen billijke prijzen. Aanbevelend, EVTRl-Trani op Zondag 15 September a.s., van 's Hertogen bosch naar Vlijmen, Nieuwkuik, Drunen, Baardwijk en Waalwijk, en naar Elshout en Heusden, vertrekkende van 's Bosch des avonds 11.30. Op bovengenoemde dagen zijn verkrijgbaar bij de Conducteurs eendaagscbe Retourkaarten geldig op alle op de dienstregeling voorkomende trammen en op de extra-tram. Op de extra-tram worden echter geene gewone plaatsbewijzen verstrekt. De prijzen der Retourkaarten zijn: Van Waalwijk, Baardwijk, Heusden en Elshout Van Drunen en Nieuwkuik Van Vlijmen en Groot-Deuteren TILBURG, 2 September 1912. le klas f 0.60 - 0.40 - 0.30 2e klas f 0.40 - 0.30 - 0.20 DE DIRECTIE. van alle voorradige Spoed UReuzenkoop je Reclame Hjjwiel met een jaar garantie f 39.59. Concurrentie onmogelijk. Beschrijving: Engelsch fabrikaat heerenrijwiel, dubbel gebiesd, Perry freewheel, stuur met 2 remmen, nikkelen wielen met bies, Philips naven, Dunlop-buitenbanden, Continental binnenbanden, nikkel brugzadel, alles eerste klasse geheel compleet. Dames reclame Rijwiel f 5.hooger. Niet goed, dan terugzenden. Op aanvrage prijslijst franco door geheel Nederland. Grootste korting. Reuzenvoorraad. Ook voorhanden een groote partij gebruikte rijwielen tegen elk aannemelijk bod. t 11 HEUSDEN14 Sept Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 7.80 a f 9 80, Rogge f 6 00 a f 7.0Ó, Oertt f af-, Haver f 6 50 af 12 50. LAND VAN ALTEN A13 Sept. Aardappelen. Vroege f 0.5/0 Blauwe f 2 25 h f 2 50 Zeeuwen, f 2.75 h f 3.Jammen f a f Hooi le qual. f 13 00 f 14 2e qual. (voor de per*) f 10 <;0 a 11 00 Klaverhooi f 16 af 17. Wit ttroo f 11 00 h f 12 00 Geel dito J 10 i f 11. Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkeni tot een gewicht van 75 E.G. 23 a 27 et*, zwaardere 30 a 32 et, Boter J 0.70 a 0.75 per half E.G. Eieren f 1.05 if 1 15 per 26. ALMEERE. De zetting der boter i* deze week op de markt ƒ0 75 in de winkel* du* f 0.80 per h. kilo Eieren f 1.10 per 26 *tuk* Boter der zuivelfabriek f 1.45. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende^ prijzen beiteed Tarwe ƒ8.20 aj 9 00 Haver f 5,25 a 5 75 Garit 5.75 a J 5 90 per H.L. Boter f 0.65 a ƒ0.75 per half E G lieren f 1 20 a f 1.30 per 26 tuk* Biggen f 7,50 a t 13.50, Konijnen f i .OO 0.00, Kippen f .00 0.00 per *tuk numims. Eeii His it Setoor, -Jj?.-- "O,. - -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 4