Oorlog tusschen Italië en Turkije. departementen. Het zal geschieden met voor de dieren vergiftigd graan. Vrijdagnacht te 11.57 is in de Bildt een vrij sterke aardbeving waargenomen, waarvan het epicentrum op een afstand van ongeveer 2000 K.M. in O.Z O.-lijke of W N W -lijke richting ligt, vermoe delijk in Tuikije. De beving was minder sterk dan die in den nacht van 8 op 9 Augustus jl. Volgens latere berichten schijnt de aardbeving denzelfden haard gehad te hebben als de vorige. Op het eiland Tenedos zijn tal van huizen ingestort. Te Gallipoli, waar ook vele huizen verhavend of ingestort zijn, kampeert de bevolking in de open lucht. Te Rodosto was de aardbeving door een hevig gerommel vergezeld. Te Myrio- phyto, waar de aardschok even hevig was als den vorigen keer, maar korter aanhield, is groote schade aangericht. Te Ganos zijn o. a. alle bakkerijen ver nield. Volgens berichten uit particuliere bron, zijn alle plaatsen, die van de voorlaatste aardbeving hadden geleden, door de nieuwe aardschokken geheel verwoest. Bij Ganos is veel water uit den grond opgespoten en weer verdwenen. Bij Andemion was de zee met een zwarte slijklaag bedekt. Bij Myriofito is de grond een halven meter verzakt. Volgens een bericht uit Kopenhagen is Zondagmiddag tegen halftwee bij het fort Lynetten buiten op de ree een mo torboot met zes of zeven menschen verongelukt. Van het fort ijlden aan stonds een stoomboot en een roeiboot te hulp, maar zij vonden op de plek van het ongeluk slechts petten en een buoishaak drijven. Twee zeer ongunstig bekend staande individuen, die door de New Yorksche politie gezocht werden in verband met de moordzaak Rosental, zijn thans ge vat. Het zijn boeven die in de New Yorksche onderwereld een groote repu tatie genoten. Zij werden in Brooklyn gepakt. Moelai Hafid is uit Frankrijk naar Marokko teruggekeerd, beladen met speelgoed, grammofonen en andere fraaiigheden, waaraan hij in het geheel 300,UUO frs. verdaan heeft. Toen. de Czaar dezer dagen over het Chodynkaveld reed, trad een soldaat nit het gelid om hem een verzoekschrift te overhandigen. Op bevel van den Czaar is thans bekend gemaakt, dat de commandant van het militaire district Moskou en de bevelhebber van het 13de legercorps te dier zake zullen worden onderhouden, dat de commandant van het regiment, waartoe de soldaat be hoort, streng berispt zal worden, de commandant van het le bataillon Van zijn bevel zal worden ontheven en de commandanten van .de compagnie en het peleton, waarvan de soldaat deel uitmaakt, zullen worden ontlagen. Welke straf den soldaat is opgelegd, wordt niet gemeld. Kolonel Lupakof, hoofd der politieke politie in den Kaukasus, is te Piatigorski op den openbaren weg door een revol verschot gedood. De moordenaar is ont vlucht. De Grieksche zaakgelastigde te Wee- nen, heeft aan een man van het Neue Wiener Journal de verzekering gegeven, dat alle oorlogsgeruchten, wat Grieken land betreft, ongegrond -zijn. De Griek sche regeering is in het minst niet van plan, om den vrede op het Balkan schiereiland te verstoren. Op Kreta is alles rustig. Te Pensacola, in den staat Florida, heeft Zaterdag een felle wervelstorm gewoed. Er zijn tal van schepen vergaan en de schade, door den storm teweeg gebracht, loopt in de honderdduizenden dollars. Prof. Nathorst te Stockholm heeft uit Tromsö bericht ontvangen, dat de wal- vischvanger Beta, aan de Westkust van Spitsbergen binnengevallen, een door Audree uitgeworpen boei heeft gevon den. De gezagvoerder van het schip, die het bericht heeft afgezonden, staat, volgens prof. Nathorst, als betrouwbaar man bekend. Uit Kristina wordt verder gemeld, dat de boei van kurk is, door een koper- net omgeven. Ze is sterk beschadigd. Andree is, zoo men weet, in Juli 1897 met twee makkers van de N.-W. kust van Spitsbergen in een ballon opge stegen om den Noordpool te bereiken. In het Rijnsch-Westfaalsche nijver- heidsgebied is een beweging gaande, om zich over de kwestie van de duurte van de levensmiddelen rechtstreeks tot den Keizer te wenden, opdat deze tus- schenbeide zal komen en het ministerie tot beslissende stappen zal bewegen. De Duisberger General-Auzeiger be vat een open brief aan den Keizer. De schrijver ervan doet een beroep op diens meuschekjk hart, om een macht woord te spreken, waardoor de kloof tu8schen de regeerenden en de geregeer- den gedempt zal kunnen worden. Nooit is een Daitsch vorst zoozeer in de ge legenheid geweest, om met zijn volk samen te gaan als op dit oogenblik de Keizer, als hij het besluit neemt, zich tot pleitbezorger van het in het nauw gebrachte volk te maken. Een correspondent van de Berliner Morgenpost heeft te Cettinje een onder houd met koning Nicolaas van Mon tenegro gehad. Hij vroeg den Koning naar diens meening over het oorlogs gevaar. Deze verklaarde, dat hij de naaste toekomst zeer donker inzag. De toestanden in Turkije en aan de grenzen konden onverwachts ernstige verwik kelingen veroorzaken, die hij niet zal kunnen verhinderen. Ook de zware financieele lasten, die de tegenwoordige toestand oplegt, wekten veel verbit tering. Te Ladysmith in Natal hebben drie Kaffers een tasch met vijf- en zeshon derd gouden pondstukken gevonden onder een rotsblok aan den oever van van de Kliprivier. Vele inwoners van Ladysmith hebben tijdens het beleg aldus schatten begraven. Enkelen kwa men bij het beleg om en zoo bleef hun geld verborgen. Zondagavond te 8 uur ontplofte te Seraing (België) een helsche machine, welke in den tuin van notaris Hamal- dont geworpen was. Het huis van den notaris is gelegen op geringen afstand van het raadhuis. De ontploffing heeft slechts onbeteekenende stoffelijke schade aangericht. Op hét deksel van de bom had de dader van den aanslag het woord Bon- not geschreven. De aanslag heeft groote ontroering te Seraing verwekt. Zaterdagvoormiddag heeft te Aubais op den ParijsOrleans-spoorweg, een reiziger, die zonder kaartje reisde, een controleur, die hem daarnaar vroeg, met zijn revolver doodgeschoten en daarna de vlucht genomen. Hij beweerde, in den trein in slaap gevallen en aldus tot Aubais doorgereden te zijn. Het blijkt echter, dat de moordenaar behoorde tot een bende gevaarlijke boosdoeners, van wie er drie gearresteerd werden, iu het bezit van een bom, een fleschje chloroform en een aantal gestolen voor werpen, maar eveneens zonder kaartje. De moordenaar heeft zich met het rijwiel van zijn slachtoffer uit de voeten ge maakt en is later in het bosch van Saran verdwenen. Zijne kameraden zijn ge vangen gehoudenin het bureau, waar zij eerst werden opgesloten, vond men later nog een revolver en eën aantal inbrekerswerktuigen. Uit Tsarowo bij Kotsjana is aan den Turkschen minister van oorlog telegra fisch bericht gezonden, dat er een sterke samentrekking van Bulgaarsche troepen aan de grens waar te nemen valt. Men is daar bang voor grensschennis. Dergelijke berichten komen van de Montenegrijnsche grens. Montenegro heeft zijne reservisten opgeroepen. De Daily Mail verneemt uit Konstan- tinopel, dat de officieuse onderhande lingen tusschen Turkije en Italië in Zwitserland zijn afgebroken. De Turksche afgevaardigden keeren naar Stamboel terug. De voornaamste hinderpaal bleek te zijn, dat Italië ver langde, dat Turkije Tripoli en Barka onafhankelijk zou verklaren, waarna Italië zou verklaren dat het de onaf hankelijke staten Tripoli en Barka in lijfde. Turkije heeft de tusschenkomst van de groote mogendheden vroeger geweigerd. Deze tusschenkomst lijkt echter de eenige uitweg. Uit goede bron wordt vernomen, dat Italië's laatste voorstel was, dat de Porte Libië onafhankelijk zou verklaren en er geheel de handen van zou aftrekken, waarna Italië zich met de inwoners zou verstaan. De Porte vond, zegt men, dit voorstel onaannemelijk. S*laatsel|jk üieawi. lleusden, 18 Sept. Met genoegen kunnen we mededeelenj dat onze gemeente-veldwachter D. v. Kuyk en de marechaussee Kulk, de vorige week het politie-diploma mochten behalen. Het is nu een feit geworden, de aan sluiting van tram aan tramhaven. Enkele boomen, die in den weg staan, zijn reeds gerooid, alles is uitgebakend en op Maan dag 23 dezer komt een groote werkploeg de doorgraving bewerkstelligen en den weg naar de haven tot stand brengen. De Hollandsche Buurtspoorwegen (alias de stoomtram) die tot heden hunne komst door bellen aanduidden, geven thans, evenals op de groote spoorwegen, de sig nalen bij vertrek en tot waarschuwing met de stoomfluit. Aalburg. Zaterdagavond gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" uit Wijk, op het kruis nabij de school een goed geslaagd concert. Velen waren van heinde en ver samengestroomd, om het gunstig bekende gezelschap te hooren en we durven vertrouwen, dat geen een is teleurgesteld, want wat ten gehoore werd gebracht was goed, en deed directeur en leden alle eer aan, We zeggen de vereeniging dan ook harte, ljjk dank en hopen nog menigmaal op der* gelijke avondjes door haar onthaald te worden. fjieertruidenberg. Bij Konink lijk besluit van 13 September j.l. no. 44, is mr. H. J. C. M. Allard, steenfabrikant alhier, benoemd tot burgemeester dezer gemeente. 'sGraveiuoer. Met de rechtmatige uitwegen van vele perceelen is het op onder scheidene plaatsen nog donker gesteld en zeker is het dit met de gronden over de Vaart onder deze gemeente en Waspik. De eigenaars van een complex van gronden in 't zuiden dezer gemeenten zijn daarom thans onder voorlichting van den heer Burge meester overeengekomen om ten behoeve en ten laste hunner perceelen de erfdienst baarheid van weg te vestigen, waarvoor reeds de acte is gepasseerd. Verder ligt het in de bedoeling om, zoodra de waterstand daarvoor gunstiger is, voor gezamenlijke rekening eene brug over de Vaart te bouwen, waardoor voorzeker eene groote verbetering tot stand zal zijn gekomen. Herpt. Door velen wordt thans een aanvang gemaakt met het rooien der aard appelen. Op de laaggelegen akkers, waar het overtollige regenwater niet kon weg zakken, hebben vooral kralen, eigenheimers en bravo's nogal door ziekte geleden. De opbrengst valt over 't geheel mee, terwijl de kwaliteit door het vele nat niet geleden schijnt te hebben. De prijs is wel iets stij gende. Maandag herdachten de echtelieden Jan Buijs en Bertha Verhoeven, in den stillen huiselijken kring den dag dat zij 64 jaren door den band des huwelijks wer den verbonden. Meeuwen. Door den raad dezer gemeente zal op Donderdag den 19 Sept. a.s. eene vergadering worden gehouden. Aan de orde Vaststelling begrooting 1913. Vaststelling Motor-verordening. Naar wij vernemen zullen aan het gemeentebestuur alhier, pogingen in het werk gesteld worden, ten einde aan het hulptelegraafkantoor een spreekcel te ver krijgen, waardoor interlocal® gesprekken zullen kunnen worden gevoerd. Mederliemert (Rietschoof). Twee bekende schutters G. Daggelder en K. Bou- man alhier, hebben Zaterdag j.l. jacht ge maakt op den zeehond, die hier lustig rond zwom en menig vischje verorberde. Het mocht Daggelder gelukken het dier te dooden. (Noordzijde). Nog deze week zal de plaatsing van de fairbank voor rekening van den dorpspolder plaats hebben. De weeg brug zal standplaats krijgen op de Bruchem- sche krib bij de nieuwe aanlegplaats, waar in het najaar de meeste suikerbieten ver scheept worden. Itfjswfjk. Aan de loting voor de Nationale Militie namen in deze gemeente slechts twee jongelieden deel. De Uitslag was als volgt: no. 1 T. van Tilburg; no. 2 A. A. Benders. Enkele dagen geleden, liet de „Mar- garetha" voor onze gemeente het anker vallen. Schipper van Gammeren stapte met zijn huisgezin aan wal om het nieuwe huis dat hij heeft laten bouwen, te betrekken. Weldra zal zijn zoon wederom de haven verlaten, om evenals zijn vader zijn geluk te beproeven. Wuipik. In de op Donderdag 1.1. des avonds ten 6 uur gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente, waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter, P. N. Dekkers, burgemeester Secretaris B. P. J. van Schijndel. Aan de orde was: 1. Vaststelling gemeenterekening, dienst 1911. Nadat door de commissie van onderzoek bij monde van het lid Kamp, gerapporteerd was dat niets op de rekening aan te merken was, werd deze voorloopig vastgesteld, in ontvangst op f 20555,94 en in uitgaaf op f 19850,72; alzoo met een goed slot van f 705,211. 2- Goedkeuring rekening Armbestuur, over 1911. Deze rekening werd met algemeene stem men goedgekeurd in ontvangst op f 15169,52, in uitgaaf op f 8607,01. Aldus met een voor- deelig saldo van f 6562,51. 3. Vaststelling gemeentebegrooting, 1913. Op voorstel van B. en W. werd het sa laris van den ambtenaar ter secretarie met f 100 verhoogd en alzoo gebracht op f 200. Een voorstel van B. en W. om de jaarwedde van den gemeentebode met f 25 te ver- hoogen voor het aanmaken der kachels in de O. L. school, werd met algemeene stem men verworpen. Daarna werd de begrooting in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 20089,32. 4. Wijziging verordening belasting op honden. Deze verordening werd in dien zin ge- wij zigd, dat de eigenaars van honden voortaan verplicht zijn aangifte te doen. -5. Onbewoonbaarverklaring woning. Wordt besloten het nemen van een des betreffend besluit aan te houden en den eigenaar alsnog gelegenheid te geven om zijn woning in bewoonbaren toestand te brengen. Vervolgens ging de vergadering over in geheime zitting ter behandeling van recla mes hoofdelijken omslag en vaststelling van het suppletoir-kohier. Woudrichem. De vrouw van M. K. werd verleden week zoodanig door een kat aan de hand gekrabd, dat haar arm en eindelijk haar geheele lichaam opzwol. Dadelijk werd de hulp van den dokter in geroepen en deze constateerde bloedvergif tiging. Was eerst de toestand bedenkelijk, nu is, naar we vernemen, het gevaar ge weken. kerknieuws. Capelle- Onze vroegere dorpsgenoot, de heer B. Werther, thans predikant te Ot- terloo, heeft voor het beroep (toez.) naar de Ned. Herv. gemeente te Woubrugge be dankt. Op a.s. Donderdag des avonds half zeven, za) te Loonschendijk in de Ned. Herv. kerk optreden de beroepen predikant, ds. Dekker te Gameren. Sleeuwyk. Ds. P. H. de Jonge alhier, heeft voor het beroep van de Geref. gemeente te Houwerzijl bedankt. 3$lMiieoland. H. M. de Kouingin hield gisteren, tot opening van de gewone zitting der Staten-Generaal, in tegenwoordigheid van Prins Hendrik, de volgende rede: Mijne Heeren! Het is mij aangenaam U weder om Mij vereenigd te zien. Ook in het afgeloopen jaar bleven Onze betrekkingen met de andere Mo gendheden van den meest vriendschap- pelijken aard. De toestand van den landbouw in al zijne vertakkingen is gunstig, ondanks ernstige tegenspoeden, die een tijdelijk karakter hebben. Handel en nijverheid bleven zich in het afgeloopen jaar over het algemeen op bevredigende wijze ontwikkelen. Het scheepvaartverkeer nam opnieuw in niet onbelangrijke mate toe, terwijl ook de resultaten van het reederijbedrijf gunstig waren. De uitkomsten van de verschillende takken van visscherij zijn over het algemeen minder onbevredigend dan het vorige jaar. Met dankbaarheid mag worden ver meld, dat de algemeene toestand in Oost-Indië in velerlei opzicht reden tot tevredenheid blijft geven. De West- Indische Koloniën werden geteisterd door een langdurige droogte tengevolge waarvan inzonderheid de bevolking der Benedenwindsche eilanden van de Ko lonie Cura9ao in zorgvolle omstandig heden verkeert. Burgerlijke en militaire landsdienaren, zoo hier te lande als in de Koloniën, blijven l.unne taak op lofwaardige wijze vervullen. Tengevolge van de sterke toeneming van 's Rijks middelen en inkomsten laat zich de financieele toestand des lands voorshands niet ongunstig aanzien. Echter doen de vele onvermijdelijke nieuwe uitgaven, waaronder die voor de uitvoering der aanhangige wetsontwer pen op sociaal gebied, en de omstandig heid, dat niet onafgebroken óp eene zoo sterke toeneming der inkomsten mag worden gerekend, de totstandkoming van alle ingediènde ontwerpen tot duur zame versterking der middelen dringend noodzakelijk achten. Het rapport der Staatscommissie voor de Grondwets-herziening heeft onver wijld een punt van ernstige overweging uitgemaakt. De Regeeringsvoorstellen zullen, naar Ik Mij vlei, U nog in den loop van dit kaleuderjaar kunnen be reiken. Deze zitting zal Uwe toewijding en krachtsinspanning op zware proef stel len, omdat het onafgedaan gebleven wetsontwerp tot verzekering tegen de geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom, en het voorstel tot dekking van de daaruit voor 's lands schatkist voortvloeiende kosten, alsmede het ont- werp-ziektewet, allereerst Uwe aandacht blijven vragen. Dit mag niet beletten, dat nevens de andere voorstellen welke mede ter tafel zijn gebracht, nog enkele wetsontwerpen worden aangeboden. Voorstellen tot wettelijke regeling be treffende woonwagens en woonschepen, tot bestrijding van habitueele dronken schap en tot beteugeling van landlooperij en bedelarij zullen worden ingediend. De voordrachten in zake de pension- neering van gemeentelijke ambtenaren en van hunne weduwen en weezen zijn zeer spoedig tegemoet te zien. Een drietal wetsontwerpen naar aan leiding van het rapport der ineenschake- lings-commissie zijn in gereedheid ge bracht. Het ligt in het voornemen de Depar tementen van Marine en Oorlog te ver vangen door één Departement van Defensie. Een wetsvoorstel zal U bereiken, hou dende. eene voorloopige regeling inzake electriciteits-voorziening. Omtrent de kanaliseering van de rivier de Maas, mede ten behoeve van den afvoer te water der kolenmijn-pro ducten in Limburg, zullen voorstellen worden ingediend. Een wetsontwerp zal U ook aange boden worden tot geleidelijke opheffing van de in Oost-Indië op hoog gezag ingevoerde koffie cultuur. Moge Gods zegen aan Uw arbeid worden geschonken Ik verklaar de gewone Zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Uit Alkmaar wordt gemeld Maandagnamiddag werd hier, ter ge legenheid van het eeuwfeest harer ge boorte een monument onthuld ter eere van de nagedachtenis van Mevrouw A. L. G. BosboomToussaint. Talrijke belangstellenden, zoo van hier als van elders, woonden deze plechtigheid vóór in den Hout bij. Nadat het stedelijk muziekkorps de muziek had gespeeld, door den directeur, den heer H. A. Maas gearrangeerd naar een vierregelig album blaadje, door Verhulst aan Mevrouw BosboomToussaint op haar zeventig sten verjaardag opgedragen, sprak' de voorzitter van het comité, jhr. mr. P. van Foreest een kort openingswoord. Hij heette de aanwezigen welkom en bracht dank aan allen, die medegewerkt hebben aan de totstandkoming van het prachtige monument, in het bijzonder aan het Koninklijk Huis voor de ver leende bijdragen. Specialeu dank bracht hij aan H. M. de Koningin, die zich bij deze plechtigheid had laten ver tegenwoordigen door den kamerheer in b. d. jhr. Six van Amsterdam. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan den feestredenaar, den heer J. A. Verkuyl, leeraar aan de Cadettenschool, die in een boeiende toespraak Geertruida Toussaint, haar zelve en hare werken# schetste en zijn betoog samenvatte in het schoone sonnet, bij haren dood als In Memoriam geschreven door Marie Boddaert, met als slot regels: In 't harte Uws Volk blijf, hooge [Vrouwe leven, Maak helder hoofd en blik, maak [vast zijn schreden: Gij ziet het: groote dooden sterven niet. Na deze luidbejubelde toespraak werd het schoone monument, vervaardigd door den beeldhouwer Aug. Falise te Wageningen, onthuld. Het bestaat uit een granieten voetstuk, waarin met gouden letters op den voorkant staat gegrift: Anna Loüisa Geertruida Bos boomToussaint, eereburgeres van Alk maar 18121912 en op de achterzijde: van hare vrienden en vereerders, terwijl aan de zijkanten twee bronzen kransen hangen. Het bronzen borstbeeld is zoo ge plaatst, dat het gelaat naar de stad gekeerd is. Kransen werden aan den voet van het monument gelegd door jhr. Six namens H. M. de Koningin, mr. Van Hall, namens de „Gids"-redactie, en Johanna Naber namens den Nationalen Vrouwenraad. Verder waren er kransen van de Wereldbibliotheek en van de familie Bosboom. De firma W. Geys, Gelderschekade 69, te Amsterdam, zond Zaterdagmorgen een van haar knechts per fiets naar het Palais Royal om daar een kwitantie te innen. De jongen ging het Palais Royal van de zijde van de Spuistraat binnen en liet zijn fiets daar staan. Toen hij terugkwam was deze verdwenen. De jongen bracht de firma onmiddellijk telefonisch op de hoogte van het ge beurde. Omstreeks 1 uur vervoegden zich twee mannen bij den boekhouder der firma, die hem zeiden, dat zij in de Looierstraat een man hadden ontmoet met een fiets van de firma Geys bij zich, welke hij hun te koop had ge boden voor f 15. Zij hadden het geld er voor niet bij zich, waarop de man hun gezegd had, dat hij de flets zoolang zou brengen in de smederij van de firma Haccou en Stork aan de Looiers gracht. Zij vroegen den boekhouder nu hun nog even een fiets mee te geven Opdat zij den man, die aan genoemd magazijn zou wachten, konden aan houden en de firma Geys haar ont vreemde fiets terug konden bezorgen. De boekhouder kreeg echter argwaan en gaf voor alle zekerheid een anderen knecht van zijn firma last een vfn de beide mannen te vergezellen, de andere bleef zoolang bij den boekhouder. In- tusschen werd ook de politie gewaar schuwd en toen men bij de firma Haccou en Stork aankwam, waren daar tevens eenige rechercheurs aanwezig. De man, die, zooals de twee mannen hadden be weerd, hun de fiets te koop had geboden, stond nog op zijn post en werd on middellijk gearresteerd. Voor alle zeker heid werd echter de ander eveneens uitgenoodigd de rechercheurs naar het politiebureau te vergezellen, omdat men meende dat men hier te doen had met een truc om de firma Geys nog meer fietsen afhandig te maken. Ook nummer drie werd naar het politiebureau ge bracht. De voortvluchtige arbeider J., die in Augustus met den arbeider M. den veld wachter Overdijk te Schoonoord ernstig heeft mishandeld, is in Duitschland ge arresteerd. Uit een sloot bij den Brouwersdijk te Dordrecht is Zaterdagmiddag het lijkje van een pasgeboren kind opge- vischt, dat daar nog niet lang gelegen kon hebben. Het lijkje bleek te zijn van het man nelijk geslacht en werd ter gerechtelijke schouwing naar het Ziekenhuis gebracht. Daarbij moet gebleken zijn, dat het kind werkelijk geleefd heeft. Te oordeelen naar de plaats, waar het gevonden werd, vermoedt men, dat het daar ook is ge boren, en wel in den ochtend van Zater dag, aangezien de sporen niet verregend waren. Omtrent de moeder verkeert men echter nog geheel in het onzekere, 's Ochtends te half 7 hebben vrouwen een andere vrouw den Brouwersdijk zien opgaan, komende van den kant van den VVeeskinderendijk. Later zag een man van den nieuwen weg af een vrouw aan den slootkant liggen, die hij toeriep wat zij daar uitvoerde, waarop deze hem antwoordde, dat zij haar zakdoek uit spoelde, omdat zij zoo uit haar neus

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2