nieuw gezaagd HOUT. Koedekken, Paarden dekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. COUWEHBERG, veilen en verkoopen HEE8ËMKJIS, meubilaire goederen, Wed. J. Borzo Zonen, Circa 40 Aren Haatland, ROBSON's Kalverenmeel I „DE ADELAAR". Onze Najaars- en Wintercollectie Gopieer-persea ARNOLD HOYEB, YEERMAN's Boekhandel. Inmiddels uit de hand te koop. Voor hen die in een slechten gezondheidstoestand verkeeren. Notaris KERKHOVEN, publiek verkoopen: Potterstraat, Heusden. Afbraak te koop. Uit de hand. Notaris KNOOK 1- en Notaris RIETRA te Dassen, publiek verhuren: 9.07.40 Heet. Weiland en Kade, De Districts Apt P. VAN DRIEL, Gesticht Bethesda Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Grootst gesorteerd Magazijn van de Langstraat. Groote Straat B 153, n/d R.-K.Kerk, WAALWIJK. is buitengewoon mooi en uiterst billijk in prijs. Koopt en overtuigt U daarvan. in r uime keuze BUITENGEWONE AANBIEDING! ARNOLD HOYER Speciaal Gorsetten-Magazijn - 's-BOSGH. M. HLEBHS en Co., Drnnen. Een geriefelijk ingericht en van alle gemakken voorzien waaronder: Brandkast en Mangel met Eiken- houten Blad, enz. Hebt U al eens gevoederd P Het is billijk in prijs en doelmatig. had gebloed. Aan een ander, die haar de opmerking maakte, dat zij al vroeg op het pad was, antwoordde die vrouw, dat zij uit porren was geweest. Ver moedelijk heeft zij den Brouwersdijk aan de zijde van Crispijn verlatensedert is zij niet meer opgemerkt. Het verhaal, dat men getracht heeft met een politie hond haar spoor te vinden, blijkt een praatje te zijn. Dat de politie haar onderzoek voort zet, spreekt vanzelf, maar het heeft nog geen resultaten opgeleverd. Maandagochtend is de op het vlieg terrein aan den Bergweg te Rotterdam staande loods van den vlieger J. van Bussel, met het zich daarin bevindende Blériot-vlregtuig en een ander, in aan bouw zijnde Blériotmachine, totaal ver brand. Omstreeks kwart over negen was de monteur G. J. Bosman, wonende in de Schoonoordstraat, in de loods bozig met een benziue-soldeerbout een draad te soldeeren, die van een der vleugels was losgeraakt. De monteur, die geheel alleen werkzaam was, ontdekte plotse ling onder de machine een vlam en kele oogenblikken later reeds sloegen de vlammen, ver in den omtrek zicht baar, boven de loods uit. Aan blusschen viel niet te denken. De loods met den zich daarin bevin denden inventaris, het Blériot-vliegtuig van Van Bussel en het in aanbouw zijnde toestel, waren voor f 10,000 tegen brandschade verzekerd. Bijgeloof. Men schrijft uit de pro vincie Groningen: Een meisje, een 14-jarige dochter uit een groot gezin te O., was sedert de laatste drie jaren ongesteld. Eenige dok ters waren reeds geraadpleegd, zelfs uit een naburig dorp, terwijl mede een ge neesheer uit een van de Duitsche grens plaatsen om raad was gevraagd. Niets echter hielp, zelfs de vele huis middelen, waartoe de ouders hun toe vlucht namen, hadden weinig verande ring in de ziekte van het meisje ge bracht. Totdat men eenige maanden geleden plotseling beterschap meende te be speuren de patiënte kreeg meer eetlust en begon zich zoo nu en dan in de buitenlucht te vertoonen. Wat er dan wel was gebeurd? Niets anders, dan dat de melk, die door de patiënte nu werd gebruikt, werd gemolken uit een witte geit zon der hoornen Men had n.l. een oude vrouw, eenige uren ver van het dorp O. wonende, om raad verzocht en deze had bij een be zoek aan de zitke dadelijk opgemerkt, dat melk van een ongehoornde witte geit haar zou doen opknappen. De Dordtsche tentoonstelling is Maan dagavond gesloten; eenvoudig, zonder officieels toespraken. Op Boerendonck werd nog een gemaskerd bal gegeven. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft bij den horlogemaker G. Schuld, in de Jan van Schaffelaarstraat te Barne- veld, een brutale diefstal met inbraak plaats gehad. Nadat men eerst met een beitel tevergeefs beproefd had enkele ramen te forceeren, heeft men zich door het privaatraampje toegang verschaft en uit de winkelkast o. m. ontvreemd: 58 gouden ringen, 13 gouden horloges, 8 10 dito kettingen en 20 25 zilve ren horloges. De artikelen in doublé zijn onaangeroerd gebleven. Achter in den tuin, die een uitgang in de Nieuw- straat heeft, zijn twee eenigszins ver bogen gouden ringen teruggevonden. Geen van de bewoners had 's nachts iets verdachts gehoord, zoodat de dief stal eerst Zondagmorgen ontdekt werd. Te Maastricht zijn Zondagavond uit het gesticht St. Vincentius Paulo drie meisjes, van 19, 16 en 14 jaar, die aan de ouderlijke macht onttrokken waren, ontvoerd. De moeder, vrouw W., die, gescheiden van haar echtgenoot, thans in Den Haag verblijf houdt, schijnt van het oogenblik van afscheidnemen ge bruik te hebben gemaakt, om de meisjes mee te trekken, waarna ze in een ge- reedstaanti rijtuig zijn verdwenen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Rotterdam een bloedige vecht partij plaats gehad. In een café aan de Nieuwsteeg kregen even omstreeks half twee de 24-jarige slager A. van V. van de Kipstraat en en de 23-jarige losse werkman A. J. van M. uit de Schavensteeg geschil over een meisje. Beide jonge mannen ver lieten al twistende het café om op de straat het pleit te beslechten. Daar werden zij handgemeen en in het ge vecht dat volgde, bracht de slager zijn tegenstander een messteek in de rechter borst toe. De met kracht toegebrachte steek deed Van Maanen in elkander zakken. Burgers droegen hem naar het ziekenhuis. Na van VI. als dader te hebben genoemd, raakte hij daar buiten kennis en overleed spoedig daarna. Van VI., die inmiddels de vlucht had genomen, werd door politieagenten in de Lijnbaanstraat aangehouden. Het mes, waarmede hij den doodelijken steek heeft toegebracht en dat hij op zijn vlucht in de St. Laurensstra&t had weg geworpen, is in die straat door een politieagent gevonden. Van VI. is naar het huis van bewaring overgebracht. Annie Pascal" laat zich niet gemak kelijk uit het veld slaan. Het was bekend en het wordt nu ten overvloede nog eens bevestigd door een bericht in de Bred. Ct. Zij heeft in Breda weer iemand te spreken trachten te krijgen onder den naam van mej. v. tl. Meer, echter tever geefs. Ook het bestuur van de vliegvereeni- ging op de Molenheide heeft haar op bezoek gehad. Zij kwam vragen of zij daar voor haar brevet zou mogen vliegeD, omdat ze dat liever deed in eigen land dan te Reims. Zij wilde haar tweedekker laten overkomen uit Bordeaux. Op een een- dekker vloog ze liever niet meer, zeide ze, daarmede was ze te ongelukkig ge weest. Onze lezers herinneren zich onge twijfeld, dat Annie Pascal nog nooit van haar leven gevlogen heeft. Wel heeft ze één keer in een vliegmachine over de Molenheide gereden en is toen dadelijk op een ander toestel terecht gekomen, met het resultaat, dat beide toestellen zwaar beschadigd werden. Op haar verzoek werd haar geant woord, dat zij eerst haar schuld aan de vliegvereeniging moest voldoen. Dat zou ze over een dag of tien doen, beloofde zij. Zij had weer prachtige verhalen. De rechters in de rechtbank te Arnhem, waar zij terecht stond, hadden ingezien zich te hebben vergist en hadden haar excuus gevraagd voor de tegen haar ingestelde vervolging. Bovendien had den zij zich tot den minister van jus titie gewend om voor Annie Pascal een Wij bevelen het lezen van den brief, dien wij hierbij publiceeren, aan hen aan die niet in een goeden gezond heidstoestand verkeeren. Zij zullen zich er rekenschap van kunnen geven dat, om een bestaan te hervormen, een be handeling van enkele dagen met een ernstig geneesmiddel als de Pink Pillen voldoende is. Er is in het geheel geen saamgestelde leefregel noodig of een be handeling van langen duurmaar enkele dagen behandeling zullen, in sommige gevallen, ruim voldoende zijn, en die behandeling bestaat in het gebruik van een of twee pillen na iederen maaltijd. Mejuffr. de Weduwe van der Linden, Marktstraat 12 te Breda, heeft ons het volgende geschreven Mejuffr. Van der Linden. „Gedurende heel langen tijd verkeerde ik in een zeer slechten gezondheids toestand. Bloedarm tot in den hoogsten graad, leed ik om zoo te zeggen voort durend aan schele hoofdpijnen, duize lingen en verduisteringen van het ge zicht. Voegt daaraan toe dat ik geheel en al mijn eetlust had verloren, en dus slechts at om mij in het leven te hou den en dat, ondanks dat weinige voed sel, mijn maag mij deed lijden en mijn spijsvertering moeielijk was. Ik kon mij niet meer met mijn huishouding bemoeien, ik had er de kracht niet toe. Ik had reeds heel wat geneeswijzen be proefd, zonder succes, en ik wist niet meer wat te doen. „Dikwijls had ik door meerdere fami lieleden over de Pink Pillen hooren spreken. Zij spraken er met veel lof over, daar zij er de weldaden van onder vonden hadden. Ik dacht toen dat die pillen misschien ook goed voor mij zouden zijn en ben begonnen ze te ge bruiken. Ik heb het genoegen te ver klaren dat de Pink Pillen mijne ge zondheid hebben hersteld. Zij hebben mij mijn eetlust teruggegeven en mij ook mijn krachten doen weervinden. Na eenigen tijd die weldadige genees wijze te hebben gevolgd, waren alle mijne kwalen verdwenen. Ik ben nu heel goed hersteld en heb mijne bezig heden hervat." Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. audiëntie te verkrijgen en dat was ge lukt. Zij zou nu over eenige dagen op audiëntie gaan. Een der rechters had voor haar zelfs een grooten geldprijs uitgeloofd als zij van Ede naar Arnhem vloog. Gijsbert van Ham te Oosterhout is gisteren 103 jaar geworden. Zondag zal dit feit in de gemeente feestelijk her dacht worden. In 't Meer bij Heerenveen hebben varkens zoolang in den polderdijk ge wroet, dat deze bezweken en in weinig tijds de geheele polder ondergeloopen is. Rechtzaken. Tegen den burgemeester van Zaan dam, jhr. Elias, is door het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank ter zake van het vervalschen van een reispas ten behoeve van zijn zoon, een maand hech tenis geeischt. De Rechtbank te Rotterdam, veroor deelde heden J. L. Soudijn, hoofdagent van Lotisico tegen wien f 10.boete was geëischt, tot f25.boete, subsidiair 25 dagen hechtenis, ter zake van het plaatsen eener advertentie waarvan de inhoud beleedigend was voor den heer M. Iburg Hzn., directeur der N. V. de Tijdgeest. Voorts werd beklaagde veroordeeld tot betaling der geëischte schadever goeding. ISark tber tchten. Rtttterdamsche eierenrciliug, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 26.345 stuks. Hoendereieren van f 4,10f 6,00 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 16 Sept. 4.17 M. boven 0. 17 3.85 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 13 Sept. 1.75 M. 1.41 M. 4 N.A.P 14 1.84 1.51 15 1.85 1.48 16 1-74 1.42 Waterhoogte Maastricht (brug). 16 Sept. 0.22 M. boven 0. 17 0.25 Idvertentiëii. te Werkendam, zal Zaterdag; 588 Sep tember 1919, des voormiddags ÏO uur precies, op het terrein nabij het Stoom- bootenveer, te Werkendam, a contant, plus 10 pCt. onkosten, EENE PARTIJ tegen billijke prijzen. Aanbevelend, Om contant geldeen partij beste Steenen, Pannen, Ankers, Deuren, hooge Deuren, Ramen, Planken, Kaphout, Schoor balken, Balken van 17 M., een zwaar Ge- bind, hardsteenen Dorpels, Pompen met gootsteenen. Alles te verkrijgen bij het gesloopte huis van den Heer DURIJNS, 's-C a p e 11 e bij de Vaart, naast de Hooipers. De Sloopers, te Andel zal op Woensdagen 18 en 95 Sep tember 1919, nm. 3 uur, bij JAN VOS te Veen, ten verzoeke van den Heer Dokter Schmitz te Veen, APOTHEEK. SCHEER, ERF en TET.A te l een groot 6,96 aren. Aanvaarden 1 Januari 1913. Op Honderdag 96 Septem ber, v.m. ÏO uur. ten woonhuize van Mej. C. J. VAN JISKOOT te Veen, zullen worden verkocht eenige G. J. METTROP. 's-Bosch, Ververstraat 21. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolij sten. Glasrerzilrcring, Glasslijpcrij, Glashandel. zal te Almkerk a.d. Nieuwendijk, bij M. v. d. HEUVEL, op Zaterdag 98 Sept. 1919, nam. 5 uur precies, Voor den Heer LIPS Voor 8 jaren om te bebouwen, op Joachimsveld onder deWerken, in massa en in 2 perceelen. Aanw. doet de heer O. WALRAVEN, o.d. Prikpolder op den dag der verpach ting, en voor Jhr. A. VERHEI JEN, voor 4L jaren. o.d: Hoef in Gantelwijk, onder Almkerk. Sleeuwijksehendijk55ate Werkendam, wenscht op elke plaats één vertegen woordiger aan te stellen. «e (Protestandsch Gasthuis) voor alle gezinil(en. Verzorging van kranken, hulp- eu rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Aanbevelend, A. HE GRROT uit de fabriek HKNRl DE BEA110NT te Maas tricht, voorradig bij den spccialen Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Teekeningen met prijsopgaven, van 14 «•dellen worden op aanvraag toegezonden. PARIJZER CORSETFABRIEK 'g-IIertogenboseh, Hinthamergtraat 31, hoek Gasselstraat. Onderstaande Corsets speciaal voor corpulente figUrêü allen voorzien met de zoo gunstig bekende onbreekbare Hercules en roestvrije Duplex Zilverstaai Baleinen, speciaal voor mij gefabriceerd, worden franco aan huis geleverd, naar alle plaatsen na ontvangst van postwissel, of onder rembours na opgave van taille wtfdte in de navolgende prijzen: No. 1. Sterk Hercules Corsets, tailles 74 tot 94 cMïL f 2.50 No. 2. model Jeanne d'Arc, met breeden elastie ken band, om den buik in te nemen, tailles 72 tot 100 cM. ..Af 4.75 No. 3. Zelfde model, fijner stof, 72 tot 100 cMA f 6.50 No. 4. Zelfde grijs coutil Corset, met elastieken band, 74 tot 100 cM. Al f 3.25 No. 5. Corset met verstelbaren elast. ceintuur 74 tot 94A f 3.75 No. 6. Zeer gezocht model, Justokor Directoiren met roestvrije dubbele baleinen en extra lang, voor den buik in te nemen, Tailles 74 tot 100 cMèf 4.75 No. 7. American Style Adjusto model, prima grijs satijn, met 4 Jarretelles, extra lang, voor den buik in te nemen, 70 tot 94 cMaf 6.50 No. 8. Beroemde Teufels Buikbanden, 90 tot 125 cM. af 4.25 en f 5.25 No. 9. Positie-Corsets met Buikband, 56 tot 86 cMaf 3.75 No. 10. Zuig-Corset8 Droit Devant Hercules, Onbreekbare Baleinen, 56 tot 86 cMf 1.90. Extra prima a f 2.75 Dames neemt proef. Niet naar genoegen, kan geruild worden. GORINGHEM, 16 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 589 runderen, 9 nuchtere kalveren, 30 vette varkens, 926 biggen, 0 schapen en lammeren. De prijzen maren als volgtzware kalf koeien f 230 300, kalfvaarzen f 120 a 180, guiste vaarzen f 120 a 140, melkkoeien f 220 a 280 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f 90 120, pinken f a graskalveren f 40 a 80 nuchtere 20 a 25, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f a 17 per stuk. Vette varkens 30 a 31 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe /915a 10,25, roode dito 9 75 a 10.— witte dito 8 60 a 10.25 inl. rogge f 6.25 a 6 50, buitenl. dito f 6.75 a 7.25, gerst f 5.75 a 7-00, haver f 4.75 a 5.50, duivenboonen f -. a -.blauwe erwten f a mais, 150 pond, f 5.50 a 6.40, alles per heet. Boter 73 a 76 ct. per half kilo Eieren f 1.35 a 1.40 per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM10 16 Se, t. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 760 vette runderen, 1233 magere dito, 953 vetje en graskalveren, 153 nuchtere kalveren, 2824 schapen of lammeren, 911 varkens, 249 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen li? kwaliteit 86 2e kw 72 cent, kalveren le kw. 115, 2e kw 100 ei. schapen le kw. 60, 2e kw. 50 et. vette varkens 58 a 66 ct. licht soortbO ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 26.idem voor de slacht f 12.- a 16 Biggen f 1.50 a 1 80 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 ton en 180 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 62, 2e kw. f 58, Ze kw. f 54 Per half kilo 82'/, a 871/2 cent. Zeeuwsche eieren f 5 10 a 5,30. Overmaassche dito f 5 50 a 5 70 per 100. WERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 721/2 ets., in de winkels dus 7 7^2 ets. pet half kilo. Eieren 1 20 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 77 ct per half kilo en die der eieren f 1 30 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 17 Sept Boler J 1,42 a 1.50 per Kg Eieren f 0,21 en 0,22 de 4 stuks BESOOIJEN17 S-pt. De prijs der Boter was heden f 1.30 f 1 35 per Kilo. Aangevoerd 360 K.G. Eieren f 1 37 de 26 stuks.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3