Oorlog tusschen Italië en Turkije. De bladen schrijven over verklarin gen van Venizolos, volgens welke Grie kenland op het oogenblik 130,000 man op de been kan brengenbinnenkort zal het beschikken over 170,000 man met wapens en schietvoorraad vooreen langdurigen veldtocht. De pers verklaart, dat Griekenland groote bestellingen aan schietvoorraad zal doen. Het bezit een goudreserve van 80 millioen drachmen, die belegd is in Grieksche en vreemde banken en die het in staat zou stellen, binnen korten tijd zijn wapening te voltooien. Met dat al wenscht het den vrede. De apostolische vicarius van Oost- Tsje-kiang, Reynaud, heeft dd. 16 dezer het volgende bericht gezonden uit Ningpo (China): „In het zuiden van mijn vicariaat is een ongehoorde ramp voorgevallen. Een wervelstorm heeft daar heele steden en een groot aantal dorpen vernield. Hon derdduizend gezinnen zijn tot den bedel staf gebracht, en 50,000 menschen zijn verdronken." Men weet, dat deze ramp reeds een dag of wat geleden was gemeld; het bericht van Reynaud is te beschouwen als een bevestiging van de eerste tij dingen. Te Maaseijk, dicht bij de Höllandsche grens, heeft Zondagavond een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Doordat er een band van een auto sprong, reed het voertuig tegen boom, met het nood lottig gevolg, dat van de inzittenden twee meisjes werden gedood en de moe der van die meisjes en de chauffeur levensgevaarlijk gowond werden. Volgens sommige Engelsche bladen nadert het zelfstandig bestaan van Perzië haar einde. In het Noorden van Perzië, schreef Maandag de Times, heeft Rusland nog eenige orde kunnen bewaren, maar ver der is er regeeringloosheid door het heele land, en nergens is het erger dan in het zuidelijk deel, waar Engelands politieke en handelsbelangen het grootst zijn. Bijna twee jaar geleden heeft Engeland de Perzische regeering aangezegd, dat, als zij de zuidelijke handelswegen niet open kan houden, het dat zelf zal moeten doen. Inmiddels is de toestand verergerd. Rumoerige en afdreigende stammen ver sperren er de wegen. De kleine krijgs macht, uit Engelsch-Indië gezonden, om in Sjiraz het consulaat te verdedigen, wordt nagenoeg in de stad belegerd. Het Indische eskader heeft in de Golf van Perzië de handen vol om de havens voor een aanval van roovers te behoeden en den sluikhandel in wapenen te be teugelen. Zoo kan het niet blijven, beweert de Times. De toestand van Perzië is voor den vrede van de wereld nu even ge vaarlijk als een verlaten wrak op zee. Als Engeland zich niet in Zuid Perzië laat gelden zal een andere staat het doen. Voor het Indische rijk, voor zijn positie in de Golf kan Engeland niet anders handelen, dan met Rusland de zaken nu te regelen. Is men in Engeland ook niet ten eenen male ingenomen met de manier, waarop Rusland in het Noorden te werk is gegaan, dit heeft er althans een betrekkelijke veiligheid gebracht, die in andere deelen van Perzië onbekend is. De behanger Bittner heeft Zondag beproefd met een zelfgemaakt valscherm van het hoogste plat van de Zegezuil te Berlijn te dalen. Hij viel op het onder ste gedeelte van de zuil en werd ver pletterd. Een fotograaf van een filmfabriek maakte een opname van den val. Nader vernemen we, van andere zijde, dat men zich in Berlijn over het geval nog al druk maakt. Men begrijpt niet, dat er toestemming gegeven is voor zulke gewaagde vertooningen. Men denkt ook aan zelfmoord. Men meldt uit Barcelona, dat het bestuur van de vereeniging van het Catalaansche spoorwegpersoneel besloten heeft voor te stellen Woensdag de sta king uit te roepen. Het grensstation wordt door soldaten bewaakt. De machinisten van de reserve, die gemobiliseerd zijn, zijn naar Barcelona vertrokken. De correspondent van de Times te Saloniki meldt, dat de toestand op den Balkan met den dag' verergert en dat de betrekkingen tusschen Bulgarije en Turkije meer gespannen zijn dan ooit. De Bulgaarsche legeroefeningen zijn plotseling gestaakt. Twee batterijen zware artillerie zijn op het fort Kara- boem aangekomen en in allerijl naar Adrianopel gezonden. De Grieksche troepen aan de grenzen zijn met vier bataljons versterkt. Daar de Turksche minister van oorlog het aantal reservisten in Macedonië on voldoende vindt, heeft hij een onmid dellijke versterking ervan gelast. Deze bevelen zijn gegeven met den verander den toestand op den Balkan. Ook de correspondent van de Daily Telegraph seint onheilspellende berich ten. In de kringen der vreemdelingen meent men, zegt hy, dat alleen een wonder een losbarsting zal kunnen ver hoeden. Een gezant verzekerde den cor respondent, dat de toestand op den Bal kan overal zelden onrustbarender ge weest was. Het genootschap van het Roode Kruis heeft van de regeering last gekregen, zich gereed te houden, daar men elk oogenblik zijn diensten noodig kan hebben. Ondanks de oflScieele tegenspraak is de toestand in Albanië ernstig, vooral in het vilajet Skoetari. Er hebben ge vechten plaats gehad tusschen de Turk- sGhe troepen en de Malissoren. Talrijke benden brandschatten de bevolking op verschillende plaatsen in Macedonië. Ook wordt de toestand in Armenië met den dag ernstiger. De Armeensche patriarch heeft uit Bitlis en Moecha onrustbarende berichten ontvangen. De Koerden, gesteund door den Kaimakam, vorderen van de boeren den afstand van de helft hunner bezittingen. In het district Psank eischen de Koer den van de Armenische landbouwers het opbrengen van de kafir-belasting, en zij hebben verscheidene boeren, die weigerden die belasting te betalen, ge dood of gewond. Baron Marschall van Bieberstein, den nieuwen Duitschen gezant te Londen, welke in Baden voor een kuur vertoefde, is daar geheel onverwacht overleden. Het is voor Duitschland een verlies, zwaarder dan het op dit oogenblik ver dragen kan. Het heeft misschien jijn besten staatsman verloren in ieder ge val den eenigen man onder zijn staats lieden, in wien het heele volk zonder onderscheid van politieke meening een onbeperkt vertrouwen had. Generaal Cagni seint uit Tripoli d d. 20 dezer, dat hij zich na een gevecht van 10 uur heeft meester gemaakt vau de oase Zanzoer, van de hoogte Sidi Belsai ten W. van een andere hoogte, genaamd de hoogte van de 39 K.M., ten Z. van de oase. De verliezen van de Italianen worden op omstreeks 200 dooden en gewonden geschat. De ver liezen van den vijand zijn zeer groot. Volgens een later bericht hadden de Italiaansche troepen den 19den reeds 1134 lijken van Turken begraven. Vele andere lijken zijn de volgende dagen gevonden en ter aarde besteld. Een telegram uit Bengazi, door de Turksche regeering openbaar gemaakt bevat de erkenning, dat den 17en dezer, na een gevecht van 15 uur lang, de Turken en Arabieren de stellingen, in het centrum van de Italianen in het begin genomen, moesten ontruimen, toen de Italianen, die door hun scheeps geschut werden gesteund, versterkingen kregen. Uit Smirma wordt aan het Berl. Tage- blatt geseind: Zes Italiaansche kruisers en vijf torpedobooten hebben bij Woerla, in de Golf van Smirna, het anker uit geworpen. Er zijn troepen uit Smirna naar Woerla gezonden. In de stad heerscht groote opgewondenheid. ^Iuatsel(fk lieuwg. lleusdeii, 25 Sept. Zondag viel de zoon van H. B. nabij het Steiger te water. Gelukkig was zijn broer in de nabijheid, die den knaap weer op het droge wist te brengen, zoodat dit ge val voor den betrokkene met den schrik en een nat pak afliep. n ci'kcndtlill. Gisteravond ver gaderde de Raad ter behandeling van de ontslag aanvrage van den heer J. L. MussSrt, hoofd der o. 1. en den verkoop-boomen in het Laantje en op het Kerkhof. /llitlkci'k. De heer Van Dalen, on derwijzer aan de openbare school alhier, heeft tegen 1 Oct. ontslag aangevraagd. Naar we vernemen zal hij het onderwijs vaarwel zeggen. 1 Oct. a.s. keert de heer Jh. de Witt, onderwijzer alhier, na een verblijf van drie maanden in Ned.-Indië, weer in onze ge meente terug. Op de heden alhier gehouden stieren keuring werden 24 stuks aangeboden, waar van elf werden goedgekeurd, te weten Uit Dussen, die van A. van Honsewijk; uit Andel een van A. van Andel en een van G. Millenaar; uit Meeuwen van C. Vos en P. de Raad uit Giessen die van J. de Lorm; uit De Werken en Sleeuwijk die van P. van Andel uit de gemèente Almkerk een van J. Snoek, een van J. W. Dibbitz, een van de wed. A. Nieuwenhuizen en een van M. Scherf. Giessen. Tot voorzitter van het waterschap het „Eendeveld" is gekozen de heer P. van Herwijnen alhier, in de plaats van G. van £ndelNieuwenhuizen, die voor deze betrekking had bedankt. Kaatsheuvel. Dezer dagen vierden Adr. de Wit en echtgenoote hun diamanten bruiloft. Den geheelen dag werd door de familie en de jongelui uit de buurt dit zeldzame feest gevierd. Van uitalle woningen in de omgeving wapperde onze driekleur. Des avonds brachten de beide harmonieën „Apollo" en „Eupnonia" een serenade, waar door een massa menschen naar buiten gelokt werden. In de raadsvergadering van Maandag middag 23 September is tot onderwijzer met verplichte hoofdakte en akte landbouw be noemd met 9 van 11 stemmen de heer H. Schoenmakers te Oosterhout. Alhier zijn twee woningen van den heer J. K., bewoond door W. A. en A. v. d. B., afgebrand. De woningen waren verzekerd, de inboedel niet. Meeuwen. De uitslag der loting, zoover die voor deze gemeente is gehouden en waaraan 7 ingeschrevenen moesten deel nemen, is als volgt: No. 1, A. P. van Daalen; 2, L. A. van Andel; 3, J. Lankhaar; 4, A. van Houwe- lingen5, A. Th. van Emden6, J. Quirijns; 7, H. J. Vos. Mederheuiert. De aannemer van de nieuwe weegbrug, de heer Verkuijl te Bruchem, zal zich genoodzaakt zien zelf paard en kar aan te schaffen, daar bij de Maandag gehouden aanbesteding voor het aanvoeren van 400 M3. grond, niemand voor minder dan f 0,85 per M3. in aanmerking wenschte te komen. (Rietschoof.) Zondag vond men het cadaver van den verleden week geschoten zeehond. De beide schutters wenschten zich voor hun moeite beloond te zien en lieten het voor velen onbekende en zeldzame dier, welks romp, kop en pooten-op die van een hond gelijken, maar welks achterpooten tot vinnen vergroeid zijn, voor een geringen prijs zien. (Eiland.) De 25-jarige zoon van den heer S. alhier, overkwam Vrijdag een ernstig ongeluk. Even voorbij de groote brug sloeg het wiel van de fiets om, waardoor hij op den grond viel en zich den schouder ont wrichtte. Bovendien kreeg hij een gapende wonde boven het oog. itUswtik. Enkele dagen geleden had een dame het ongeluk met de fiets over een haas te rijden. De juffrouw bleef ongedeerd, maar de haas was gewond. Toch wist deze nog bijtijds te ontkomen. Sprang. Zaterdagmorgen brandde een huis, staande langs den „Loonschen- dijk" tot den grond af. Van het huis dekt assurantie de schade. De beide inwonende gezinnen zijn niet verzekerd, voor hen een treurig geval. Voor enkele maanden nam de afd. „Patrimonium" alhier, het initiatief tot een steunbeweging voor de nagelatene betrek kingen van een oud lid hunner organisatie. Het door den voorzitter uitgebracht ver slag vermelde, dat een bedrag van c.a. f 240,was bijeen gebracht. De gelden waren in verschillende termijnen de weduwe ter hand gesteld. Veen, Donderdagavond werd de al leenwonende barbier v. d. B., wonende op de grens van Wijk, bij het naar huis gaan door een viertal jongens tegen het lijf ge- loopen en op den grond geworpen. Dit kwam zoodanig aan, dat de man per kruiwagen naar huis gebracht moest worden. De man, welke toch reeds erg gebrekkig is, lijdt veel pijn en is de hulp van den dokter voor zijn toestand ingeroepen. Naar men ver neemt is van deze verregaande baldadigheid aan de politie kennis gegeven, welke reeds een onderzoek heeft ingesteld. Zondagmiddag was de arbeider v. B. in de straat op zijp wandel en sloeg de man opeens tegen den grond. Omhoog gekomen wilde hij weer'loopen, doch sloeg een poos daarna weer omver, zoodat omstanders het noodig achtten hem naar zijne woning te brengen. Vermoedelijk was de man door een toeval getroffen. lVaalwffk. Een zoontje van J. B. had Zaterdagmiddag het ongeluk met zijn zitvlak in een bak met kokend water te vallen, waardoor het hevige brandwonden opliep. Dr. van Gils verleende hulp. Wouclricliem. De heer A. Struick, oud-leerling van het gymnasium te Gorin- chem, vertrekt 1 Oct. naar Leiden om aan de universiteit te studeeren voor advocaat. Wijk. De boterkoopman alhier, welke met zijn hondenkar naar de boot te Veen wilde rijden, had het ongeluk bij het af rijden der stoep met de kar, waarop twee kinderen gezeten waren, omver te vallen. Het ongeluk liep betrekkelijk goed af, alleen een der kleinen had zich een weinig aan 't hoofd bezeerd. Het mocht een wonder zijn, dat de afloop zoo goed was. Bij het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier, is van de Sij node bericht ontvangen, dat deze hare goedkeuring heeft verleend aan de aanbesteding der herstel ling van het kerkgebouw, en het werk alzoo is gegund aan den heer Jacob van Wijk alhier, voor de som van f 2600. Zaltbommel. Op de Zaterdag ge houden najaars-paardenmarkt was in tegen stelling van andere jaren de aanvoer gering te noemen; 503 paarden met inbegrip van 115 veulens waren aan de lijn. Er heerschte een levendige binnenlandsche handel, vooral in veulens en l|-jarige paarden. Vreemde kooplui waren er weinig; de Israëlietische feestdagen hadden zeker groo- ten invloed op het bezoek. Besteed werd: veulens f 120 tot f 180, l|-jarige paarden f 300 tot f 360, werk paarden f120 tot f220, luxe paarden f450 tot f600, hitten f120 tot f160. In 't vorig jaar was de aanvoer 818 stuks. ISinnenlavid. De correspondent te Batavia van het N. v. d. D. v. N. I. schrijft o.m.: Een der plaatselijke bladen maakte dezer dagen melding van de vele deser ties in den laat3ten tijd onder de Euro- peesche schepelingen van onze oorlogs bodems. Van die deserteurs zijn verscheidene weer teruggekeerd. Er ontbreken er nog een stuk of acht en men zal die ook wel niet meer te zien krijgen, want het staat zoo goed als vast dat zij nu reeds in Australië zitten. Niet alleen matrozen, maar ook sol daten drossen nu naar dat land van belofte. Het kan ook haast niet anders, want in de militaire cantine bijv. worden op gezette tijden door de Jantjes de brieven voorgelezen die zij uit Australië ont vingen van hun gewezen kameraden. De brieven gewagen haast alle van de vele en goede verdiensten in -dat land voor hen die de handen uit den mouw willen steken en van het aan genaam leven dat men er leidt. Van deze deserteurs moeten reeds eenigen in dien korten tijd zooveel verdiend hebben, dat zij thans reeds eigen zaken doen. In al die brieven wordt geadresseer den en anderen veel moois en schoons voorgespiegeld. De passage kost hoogstens f 80, die de geadresseerden wel betalen kunnen van het geld dat zij overgespaard heb ben. Ook kan men medegaan met het een of ander schip, dat van Soerabaia naar Australië vertrekt en gedurende de reis aan boord dienst doen als ma troos of wat ook wat. Zooals hier boven reeds werd gezegd, laten zelfs militairen zich verleiden om naar Australië te gaan, ten einde daar hun geluk te beproeven. Het is een feit dat reeds eenige Duitschers uit dit garnizoen en elders naar meergenoemd land deserteerden en het laat zich aan zien dat meerderen hun voorbeeld zullen volgen. Er moet hier aan den Oedjoeng zelfs voor gedeserteerde matrozen en soldaten ^en café of iets van dien aard bestaan waar zij zich schuil kunnen houden, zoolang er nog geen gelegenheid bestaat om naar Australië te ontkomen. In die inrichting wordt dan ook het een en an der besproken over de reis, n.l. hoe en wanneer aan boord te kómen, enz. Ook onder de inlandsche schepelin gen komen deserties voor, somwijlen zelfs veelvuldig. Gewoonlijk zijn het jonge kerels, die er van door gaan, ik bedoel personen die nog weinig dienst jaren tellen. Er zijn er die uit weelde deserteeren, m.a. w. lieden die goed hebben gespaard. Trouwens zoo iets vindt men veel bij {inlanders, (een fabrieksarbeider of koelie bijv. die goed geld heeft ver diend, gaat in de eerste dagen niet werken, maar luieren, en eerst wanneer hij geen cent meer op zak heeft, gaat hij weer aan den slag. Veel wordt er gedeserteerd door de bemanning van de schepen die lang weg blijven, die in geen maanden bijv^ hier terugkeeren, zooals de opnemings vaartuigen. Om daaraan zoo veel moge lijk een einde te maken, wordt aan de inlandsche schepelingen vergund hun gezinnen mee te nemen op de reis. De meeste deserteurs houden zich op in de streken van Soerabaja, heel ver gaan zij niet, althans niet naar den vreemde. Toen bijv. plm. 150 Euro- peesche schepelingen van het escader voor vlagvertoon in Australië deser teerden, hebben zij ook de inlandsche matrozen en stokers trachten over te halen om met hen mee te gaan, doch geen enkele was daartoe te bewegen. Men meldt uit Terschelling, dat door H. M. de Koningin een bedrag van f 200 is geschonken, om te voorzien in den eersten nood der gezinnen van den op 9 September j.l. door het omslaan van een loodsjol noodlottig omgekomen zeeloods F. Bloem en den matroos van het loodwezen A. Starreuburg, aldaar. Ten bate van de gezinnen van twee der slachtoffers van het ongeluk in de grachten van het fort Vossegat nabij Utrecht is, naar het U. D. meldt, van H. M. de Koningin-Moeder «een gift ontvangen van f 100. Bij zijn familie te Oudenbosch is tele grafisch bericht ontvangen uitChimmet, bij Luik, dat schipper Jac. de Baar al daar Zaterdagmorgen dood op den weg was gevonden met een groote wonde aan het hoofd. De Baar lag met zijn schip te Chimmet en was Vrijdagavond met 100 francs van boord gegaan. Toen men zijn lijk vond, zat er niet meer dan 16 francs in zijn zak. In den laatsten tijd werden er zoo nu en dan boeken vermist uit de Ko ninklijke Bibliotheek in Den Haag. Gisteren is als vermoedelijke dader van deze boekendiefstallen aangehouden een Amsterdamsche onderwijzer zonder be trekking, die tijdelijk in Den Haag vertoefde. De aangehoudene moet be kend hebben meermalen boeken, welke hij daartoe onder zijn jas had verstopt, uit de bibliotheek tq. hebben meege nomen, na eerst in de leeszaal te heb ben zitten lezen. De man is naar het huis van bewaring overgebracht. Men meldt uit Brussel, dat Vrijdag aan -het Noorderstation daar de 60-jarige heer v. d. S. uit Haarlem plotseling op het perron ineengezakt is. Zijn porte feuille zat vol bankbiljetten. Twee dames, die hem vergezelden, verdwenen. Naar wij vernemen heeft zich weer een geval voorgedaan van dienstweige ring uit anti-militairisch beginsel. Het betreft den milicien-kanonier J. K., van het 4e regiment vesting-artillerie te Neuzen. De beklaagde is reeds, na verhoor aldaar, overgebracht naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage, ter beschikking van den auditeur militair. Uit Hooge Zwaluwe is te Rotterdam aangebracht de soldaat J. v. H:, van het 2e regiment veldartillerie, die de vorige week in het Park aldaar zijn uniform en wapens achterliet en deser teerde. Van daar begaf hij zich naar Antwerpentoen hij daar geen werk kon vinden, is hij terug komen loopen. Te Hooge Zwaluwe, waar hij niet verder kon en geheel van middelen ontbloot was heeft hij zich om hulp tot de mare chaussee gewend. Het hoofdbureau van politie te 's-Gra- venhage kreeg Donderdag een zonder ling bezoek. Er meldde zich om onder stand aan een vrij net gekleed Fransch sprekende heer, die zeide George van Orleans, hertog van Aumale, te zijn. De politie begreep er spoedig alles van Een hertog, die om onderstand en onderdak komt vragen, is wel iets buiten gewoons. Daar hij opgaf uit Arman- tières te komen werd telegrafisch daar heen om inlichtingen gevraagd. Uit het antwoord bleek, dat men hier te doen had met zekeren heer Thibault, die reeds gedurende 16 jaren in een krank zinnigengesticht te Armantières ver pleegd werd, maar daaruit dezer dagen ontsnapt was. Door de zorgen van het hoofdcommissariaat werd den man tij delijk onderdak verschaft in een hotel, waarna twee verplegers uit Armantières overkwamen en hem mede terugnamen. In een gesprek met den chef van de recherche had de gewaande hertog ver klaard, dat hij om politeke redenen in een gesticht werd opgesloten gehouden en dat hij nu naar Nederland was ge komen om de tusschenkomst onzer Ko ningin in te roepen, ten einde te be letten, dat hij wederom van zijn vrij heid zou worden beroofd wanneer hij in Frankrijk terugkeerde. De zich noemende mevrouw B., ver loskundige, in wier woning aan den Zwarteweg te 's-Gravenhage de justitie en de zedenpolitie een onderzoek hebben ingesteld, in verband met de verdenking, dat genoemde vrouw zich aan strafbare handelingen zou schuldig maken, is naar het Huis van bewaring overgebracht. De 19 jarige boerenknecht J. van der Veen, te Meerland, onder Midwolda (Gr.), is Zondagvoormiddag bij het sprin gen over een sloot met een geladen geweer gevallen. Hij kreeg het schot door den hals en was terstond dood. De glazenwasscher G., die verdacht wordt Zondag 8 dezer de weduwe Hoen- stok in de Passtoorswarande in Den Haag te hebben doodgeschoten, is, her steld van de schotwond, welke hij zich zelf had toegebracht, uit het Haagsche gemeenteziekenhuis naar het huis van bewaring overgebracht. De te Heerlen aangehouden zwervers, die verdacht werden schuldig te zijn aan den moord op den 19-jarigen Fr. Kortis aldaar, zijn op vrije voeten ge steld. Als dader van den moord is thans aangehouden de 19 jarigen Duitscher Nordhof, wonende in de kolonie Mu- schemig. Hij heeft bekend Kortis te hebben gestoken met een dolkmes, dat een kameraad, Kednieh geheeten, hem aanreikte. Kednieh is eveneens aange houden. De politie te Tilburg heeft twee per sonen aangehouden, V. en H., in wie zij de hoofddaders van de mishandeling aldaar met doodelijken afloop meent gevonden te hebben. Een van de aan gehoudenen is reeds naar Breda over gebracht. De rechtbank te Haarlem heeft den burgemeester van Zaandam, jhr. mr. C. A. E., schuldig verklaard aan het doen opmaken van een valschen reispas, en hem veroordeeld tot 5 dagen ge vangenisstraf. De eisch was 1 maand. Zaterdagmorgen hadden eenige jon gens te Katwijk aan Zee, die bij de monding van den Rijn speelden, een kindje van drie jaar bij zich. De jongens vergaten dat kind, dat nu zelf den weg zocht en verdwaalde. Toen 's middags de moeder het kind miste, ging men zoeken, maar 't was nergens te vinden. Tegen den avond kwamen eenige man nen van hun werk door de duinen heen, om zoo den kortsten weg te nemen Daar vonden zij het kind verward en vast in het prikkeldraad. Het had een verkeerden weg ingeslagen en had door het draad willen kruipen, 't Was den geheelen dag daar gevangen gehouden en bij het vinden was het knaapje al geheel blauw. Was 't niet gevonden, dan was 't waarschijnlijk door koude en honger gestorven. Onder verdenking, dat zij gepoogd heeft haar man te vergiftigen is gear resteerd en naar het huis van bewaring te Assen gebracht Autje Ph., 38 jaar, huisvrouw van R. A., wonende op Lom bok onder Assen. De verstandhouding tusschen man en vrouw liet nogal wat te wenschen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2