Circa Aren Bowlat V00RL00PIG BERICHT nieuw'gezaagd HOUT. BouwlaniYerhuring, 4.24.JÓ0 Hectaren Bouwland Koedekken, Paarden dekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. COUWENBERG, „DE ADELAAR". tfiizc üitjaiti9^ eai Wintercollectie Stoomhoiitzugerij „De Linge". IIOLTZ en, AI# VII li A IT, N.V. Eerste Gorinchemsche Stoom-Wasch- en Strijkinrichting vlh. H. G. TIMMERS Brandwaarborg Maatschappij, Hout- en Steenkolenhandel. Wie heeft niet genoeg bloed De Pink Pillen geven bloed. Notaris RIETRA te Dussen, publiek verburen: 9.07.40 Heet. Weiland en Kade. DE KLERK fs Warfcssuiam Hont-, Band- en Rietverkoopingen, Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris KERKHOVEN, publiek verkoopen: De Notaris V J. van der Kaaden, Putterstraat, Heusden. H* Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Grootst gesorteerd Magazijn yan de Langstraat. Groote Straat B 153, n/d R.-K.K<>rk, WAALWIJK. is buitengewoon mooi en uiterst billijk in prijs. Koopt en overtuigt U daarvan. Tijdgeest-Obligaties Utrechfsche Algemeene verhuren Kantoor: Arkèlstraat, Gorinchem. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Bheiniseh-Westf&üsehe lohlen-Syndieat. pbver. Antje Ph. zou al eens tegen Roelof gezegd hebben, dat zij „ten eeuwigen dage niet bij hem blijven won." Kort weg zij wilde van haar echtgenoot af. A. zelf deelde o. a mede, dat zij 't op zijn huisje gemunt had; bij een notaris te Assen is n.l. opgemaakt dat degene die 't langst leeft van 't«eehtpaar in het bezit van het huisje, waarin zij hun intrek hebben, zou komen. Dinsdag nu zou de vrouw van een stuk spiegelglas, hetgeen in beslag ge nomen is, kwik gekrabd hebben. Dit werd in de soep gedaan en den man voorgezet. Toen vond deze de soep alles behalve lekker en vroeg zijn vrouw o. a. wat er toch in lag. „Och, dat zal zeker stof zijn", had zij geantwoord. Op 't land werkende dien middag, had de man zich niet erg wel gevoeld, maarden volgenden dag werd weer van de soep gegeten en toen A. nog steeds dat „vuile goedje" daarin vond, heeft hij de soep mee naar 't land genomen en ze een bffur- jnan laten zien, met de vraag „zou dat ook kruit kunnen zijn?" „Wel neen", was 't antwoord, „kruit is blauw, maar 'tkan wel kwik zijn, ik zou er eens mee naar den dokter gaan." Toen A. zijn voornemen te kennen gaf met de soep naar den dokter te gaan, moet de vrouw nog getracht heb ben hem de soep afhandig te maken, hetgeen niet geluat is. A. ging naar dr. Groenewegen met de soep en deelde dezen de toedracht der zaak mee, waafbp A. aangeraden werd zich tot den officier van justitie te wenden. Het geval kwam in onderzoek met bovenstaand gevolg. A. schijnt er intusschen goed te zijn afgekomen. Sedert Zondagmiddag wordt een pa tiënt van het rijkskrankzinnigengesticht te Medenblik vermist; hij was opge nomen in de gezinsverpleging ten huize van den heer J. v. d. B. Vermoedelijk is hij per rijwiel ontvlucht. Nader is gebleken, dat hij te Medemblik iemand voor eenige horloges, kettingen enz. heeft opgelicht. Een vriendelijke ontvangst. Bij het bezoek, dat de nieuwbenoemde burge meester van Berchem, de heer W. Keyzer te Utrecht, dezer dagen aan zijn nieuwe gemeente bracht, is Jnij ontvangen door een. scheldenden troep, die hem door het dorp leidde en bij zijn vertrek met steenen nawierp. Op het Weenaplein te Rotterdam heeft Zondagmiddag een hevige vecht partij plaats gehad. Drie personen mo lesteerden in het café van E. S. een buffetjuffrouw. De kastelein kwam de juffrouw ter hulp, waarop het drietal zich van biljartqueu's meester maakte, den kastelein daarmee te lijf ging en alles dreigde kort en klein te slaan. Het ging er Spaansch toe. De kastelein, op zelfverdediging bedacht, kreeg een revolver en loste eenige schoten op de drie mannen, met het gevolg, dat een hunner, G. L., uit de Gouvernestraat, een schot in den buik en een schot nabij het rechteroog kreeg. De beide anderen ontkwamen. De gewonde man is per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd en daar ter verpleging opge nomen. Het Engelsche stoomschip Lyons is van den zomer op de kust van Ter schelling weer bezig geweest met po gingen om de schatten van de Lutine, in 1799 daar gezonken met 1.217.000 pond sterling aan goud, zilver en mun ten aan boord, boven te brengen. Het stormweer van de vorige en deze maand heeft het werk onmogelijk gemaakt, zoodat de Lyons zich in de haven van Terschelling moest bergen. Maar met het betere weer is het hervat. Men hoopt, als het kalme weer nog eenige weken aanhoudt, veel van den schat boven te brengen. Bij vorige pogingen is er in het geheel voor ruim 100.000 pond bovengebracht. Kapitein Louman, van het 5de reg. inf. te Amersfoort, is, naar het N. v. N. meldt, Maandagochtend, toen hij te paard in vollen galop van den Leusden- schenweg komende, de hoofdpoort van de kazerne wilde binnen rijden, doordat zijn paard struikelde, gevallen en heeft een hersenschudding gekregen. Men vreest voor zijn leven. Men meldt uit Amsterdam Naar wij van de directie van de Ont vang- en Betaalkas alhier, vernemen, is zij vermoedelijk schromelijk opgelicht door den thans gefailleerden en voort- vluchtigen J. G. Hiddink, doodat zij vermoedelijk verlies lijdt op een post effecten door haar ter incasso naar New- York gezonden, waarop door haar voor schot was verstrekt door het verkoopen van wissels welke door Hiddink getrok ken waren. De effecten welke verkocht heetten te zijn, zijn te New-York niet geaccep teerd, terwijl de wissels tot een bedrag van 87.500 dollars onbetaald terug kwamen. Het zal nader moeten blijken, welke de juiste waarde der effecten is om het verlies te kunnen bepalen. Nog andere wissels tot een bedrag van 90.000 dollars werden door haar verkocht. Zij heeft daarvoor echter ver haal op een andere firma. Reeds is een aanklacht bij de justitie ingediend. De gefailleerde J. G. Hiddink was gedelegeerde in de commissie van beheer van het te Amsterdam gevestigde cyn- dicaat México. Naar men mededeelde is, voor zoover thans is na te gaan, het Syndicaat Mexico niet direct betrokken bij het faillissemt Hiddink, althans zal het syn dicaat vermoedelijk geen nadeel van de frauduleuze handelingen ondervinden. Volle zekerheid hieromtrent bestaat echter nog niet, daar de zaak in onder zoek bij den curator is. Het „Hbld." verneemt, dat mede ten gevolge van de door den Amsterdam- schen commissionair Hiddink gepleegde onregelmatigheden een reconstructie der A. Bloembergen en Zoneu's Bank te Leeuwarden noodzakelijk is gebleken. Hoewel in geen enkel opzicht bij de zaak betrokken, heeft zich, daartoe aan gezocht, d© Rotterd. Bankvereeniging bereid verklaard de reorganisatie op zich te nemen. Onder hare leiding heeft zich eene combinatie gevormd; die be reid is f500 000 contant nieuw bedrijfs kapitaal te fourneeren. In een binnen kort te houden algemeene vergadering zullen voorstellen ter tafel worden ge bracht betreffende de regeling van de positie der tegenwoordige aandeelhou ders en de wijziging en aanvulling 7an het*College van Commissarissen en de directie. Er is niets geheimzinnigs in de bloed armoede. Deze ziekte js het gevolg van een gebrek in de samenstelling van het bloed, een gebrek dat uit verschillende talrijke oorzaken voortkomt. Het middel bestaat in het teruggeven aan het bloed van de normale samen stelling die het ver/oren heeft en van zijn rijkdom aan rojide bolletjes die is verminderd. De Pink Pillen kijn bereid met het doel aan het bloed geheel zijne zuiver heid en geheel zijn rijkdom weer te geven. De Pink Pillen geven, om zoo te zeggen, bloed me| iedere dosis. Indien gij bloedarm zijt, dat wil zeg gen indien gij u niet krachtig gevoelt, indien gij er slecht uitziet, indien gij dikwerf scheele hoofdpijn hebt, indien gij duizelingen óf oorsuizingen onder vindt, en indien.uw werk u te moeielijk valt, vraagt dan; aan de Pink Pillen u te ondersteuner]. Gij zult, dank die Pillen, u spoedig beter gevoelen. Ziet hier een voorbepld yan hetgeen de Pink Pillen kunnen jloen wij zouden, indien wij meer plaatjs hadden, u honderden dergelijken kuiineu noemen: Mejuff. G. M. Nass, geb. de Vries, wonende Blasiusstraat te Amsterdam, schrijft ons: „Ik was zeerj bloedarm en zag er heel slecht uit. Ik] had zulke hardnekkige schele hoofdpijnen en herhaalde duize lingen, dat ik menigmaal ongeschikt was mijn werk te doen. Ik at zeer weinig en was zeer j zwak, en zoo raakte ik adem, wanneer ik wat pen of een trap opklim versterkende middelen r zonder i6ts anders dan een voorbijgaiande verlichting te onder vinden. Eindelijk hebben personen mijner kennjis, die zich over de Pink Pillen te verheugen hadden, mij erg aangespoord er gebruik van te maken. Ik heb de Pink Pillen genomen en dat uitstekende geneesmiddel heeft mij zeer spoedig een uitmuntende gezondheid doen weervihden." Verkrijgbaaj: k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij ;het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghejilaan 22, Amsterdamvoor mstreken bij M. Malingré, sden, de firma V. d. Dries, chstraat te 's Hertogenbosch, Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te/ Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. dadelijk buit snel moest 1 men. Ik he gebruikt, m Heusden en Drogist te He Apotheker, Vj Herman J. Burgerlijke Ktaxd. Heusden, van 10 tot 17 Sept. OverledenAdriana Maria Smits, 9 in. Meeuwen, van 118 Sept. Geboren: Cornelis de Raad; Basti- aan Ockers. Overleden Jenneke Helena v. d. Steenhoven, 3 w. Ingekomen van: Made c.a., Neeltje Burghout. Vertrokken naarHeusden, J. Bax en gezin Herkingen, M. v. d. Steen hoven. Dussen, over de maand Aug. Getrouwd: S. Schimmel, 23 j. en A. van Suntenmaartensdijk, 24 j.; P. J. v. d. Ploeg, 24 j. en J. A. E. M. Pen- nings, 24 j. Geboren: Govert, z. v. J. van Dijk en C. v. d. Assem; Catharina P. M., d. v. G. van Wijngaarden en A. Lank- haar; Berrardina A., d. v. J. v. d. Anker en A. J. Verschoor; Antonia M., d. v. S. Kievits en J. v. d. Pluijm; Helena W., d. v. A. C. van Dijk en G. Schouten Petronella A., d. v. J. P. F. Vermeulen en H. J. Vermeer; Cornelis L., z. v. «H. P. Meijers en J. Verbunt; Fijke M., d. v. F. J. Pellicaan en J. de Waal; Leonardos G., z. v. A. G. van Gennip en W. W. van Mol. Overleden: Willem Colijn, 72 j-, echtg. van A. HeijHelena J., 4 m., d. v. F. van Dortmont en E. de Wit. Ingekomen van: Rijswijk, A. A. v. d. Pluijm; Gorinchem, J. W. Borstlap; Venraij, A. J. v. d. Heuvel; Almkerk, G. Ripzaad; Stratum, J. W. Heessels; Raamsdonk, W. van Wijngaarden met gezin en A. van Wijngaarden met gezin; Hilvarenbeek, A. M. v. d. Pluijm. Vertrokken naar: Duisburg Ruhrort (Duitschland), Laurentius de Bodt met gezin; Meeuwen, T. A. Borstlap; Rot terdam, G. v. d. Pluijm: Moergestel, H. v. d. BergRaamsdonk, J. D. M. Hopmans. Waspik, van 1 tot 15 Sept. Getrouwd: W. H. de Graaff en M. J. Zijlmans. Geboren: Johannes Cornelis, z. v. Ch. Montens en M. C. J. GijsmanHenricus Bartholomeus, z. v. G. Kamp en A. M. Pynenborgh; Wilhelmina Josephina, d. v. D. J. Pols en H. Haans; Adriaan, z. v. G. van der Werf en L. Heijblom Johannes Adrianus Hendrikus, z. v. J. A. de Bont en P. A. Buijs. Overleden: Jacoba Johanna Brot, 23 j. Ingekomen van: Zwaluwe, J. C. Fran§ois; Oud-Vosmeer, H. P. Mees; Capelle, M. Mouthaan en gezinWaal wijk, M. BertelmansRaamsdonk, L. de Wit en gezin Loonopzand, P. C. Oomes en J. A. de Vos. Vertrokken naar: Oorterhout, G. A. van den Berg; Etten, P. J. A. Brokx; Waalwijk, G. Pols; Heijthuijzen, A. F. Fl. M. van Son. Rechtzaken. Voor het Kantongerecht te Helmond stond gisteren terecht A. J. M. B., win kelier aldaar, beschuldigd van overtre ding der Loterij wet, daarin bestaande, dart hij verschillende obligatiën en pre mie coupons van de te Rotterdam ge vestigde N. V. „De Tijdgeest" ten ver koop zou hebben in voorraad gehad. Verschillende getuigen werden ge hoord, die allen verklaarden, dat zij zoo over de op termijnbetaling als over de contant gekochte obligatiën steeds rente hadden ontvangen en zoowel pre mies als hoofdsom hunner obligaties hun bij uitloting waren uitgekeerd. Ook nadat premies waren uitgekeerd, werd zoowel rente als hoofdsom der obliga ties (dit laatste natuurlijk bij uitloting in de amortisatie-trekkingen) aan hen betaald. De Ambtenaar van het O. M. meende allereerst nadrukkelijk te moeten con- stateeren, dat deze vervolging niet was uitgelokt, omdat hij „De Tijdgeest" voor minder deugdelijk hield of haar wilde onaangenaam zijn. Hij verklaarde overtuigd te zijn dat dat lichaam in allen deele zijne verplichtingen nakwam en stelde op den voorgrond, dat de ver volging slechts was ingesteld om eene principieele beslissing te krijgen over de vraag of obligatie-leeningen als de onderhavige al dan niet door de Lote rij wet worden toegelaten en een even tueel -veroordeelend vonnis te kunnen gebruiken om onsolieden ondernemin gen het uitoefenen van haar bedrijf te beletten. De Ambtenaar meende, dat de principieele vraag moest worden be antwoord in dien zin, dat de Loterij wet was overtreden. De eisch was 50 cent. boete. Mr. W. A. van Traa, advocaat te Rot terdam, voor. beklaagde optredend, be toogde dat de door „De Tijdgeest" uit gegeven premie-obligaties wel degelijk vallen onder de door de Loterijwet toe gelaten premie-leeningen, terwijl de premie-coupons niet mochten worden beschouwd los van die obligaties, daar zij slechts recht gaven in verband met en onder conditie dat men recht heb bende is op de obligatie, waarbij de coupon behoort. De verdediger concludeerde derhalve dat beklaagde zou moeten worden vrij gesproken. Uitspraak over 14 dagen. Marktberichteo, Rotterdamsche eierenreiling, ehouden op de Groote Beurs van Koophan- 'eL Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 17.468 stuks. Hoendereieren van f 4,60f 6,50 per 100 stuks. .Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Sept. 0 85 M. 0.70 M. - N.A.P 21 0.73 0.56 22 0.79 0.50 23 1.02 0.54 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 23 Sept. 2.75 M. boven 0. 24 2.60 tdverfentiën. zal te Almkerk a.d. Nieuwendijk, bij M. v. d. HEUVEL, op Zaterdag 28 Sept. 4912, nam. o uur precies, Voor den Ee/r LIPS Voor 8 jaren om te bebouwen, op Joachimsveldyonder deWerken, in massa en in 2 perceelejft. Aanw. doet Ae heer O. WALRAVEN, o.d. Prikpoldey op den dag der verpach ting, en voor Jjr. A. VERHEI JEN, voor 1 jaren. o.d. Hoef in Gantelwijk, onder Almkerk. De AGExl rJT der opgericht in den jare 1811, ii voor de bekende plaatsen van de te houden door in October 1912, en wel op: Woensdag 19, nam. 2 uur, van het Kroondomein e. a. Woensdag 23, nam. O uur, van diversen, en Donderdag 21, nam. 2 uur, van de Bloem plaat. te Werkendam, zal Zaterdag 28 Sep tember 1912, desyoormiddagslO uur precies, op het terasin nabij het Stoom- bootenveer, te Werkendam, contant, plus 10 pCt. onkosten,, EENE PARTIJ te Almkerk; is voornemens om op Za terdag 28 September 1912, 's avonds 9 uur, bij J. PRUIJSSEN te A 1 m- k e r k, in Jhet openbaar voor 1 jaar, te Voor den [Heer F. DE KLERK te Almkerk, te Almkerk, aan de nieuwe Steeg, in perceelen als van ouds. Inlichtingen geeft de Notaris. tegen billijke prijzen. Aanbevelend, Afinbevelend, V »E GIIOMT. TELEFOON ÏNTERCOMM. No. 49. indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch, zendt deze dan naar de te GORlilCHElI, iehutfersgracht. Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT /Voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als/ Boorden, Manchetten, enz., en het als nieuw opmaken van Dam es blouses en Kinderjurken. UITST001EV van wollen en katoenen Dekens en Vitrage en andere Gordijnen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne verstrekt dooi; G. DOEDEYNS te Heusden. Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. fPERKENBAM. De letting der boter it dete week op de markt 75 ett., in de winkelt dut 80 ett. pet half kilo. Heren f 1 50 de 26 stuks. SLEETJWIJK. De letting der boter bedraagt 77 el per half kilo en die der eieren 1 50 «te 26 ttukt. OOSTERHOüT, 24 Sept. Boter ƒ1,48 a 1.50 per Kg Eieren f 0,22 en 0.24 de 4 ttukt BESOOIJEN24 S pt. De prijs der Boter wat heden f 1 35 1 43 per Kilo. Aangevoerd 360 K.G Eieren 6 et. per ttuk. GORINCHEM, 23 Sept. Op de veemarkt waren aan. gevoerd 528 runderen. 12 nuchtere kalveren, 34 vette varkens 805 biggen, 0 schapen en lamineren. De prijten waren als volgtzware kal/koeien f 230 ƒ315, kalfvaanen f 130 a 190 gniste vaarten f 120 a 150, melkkoeien f 220 a 280 twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf-jarige f 90 a 130, pinken 80 a 110 graskalveren f 40 a 90 nuchtere 18 a 25, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 8 a 17 per ttuk. Vette varkens 30 a 32 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwc 9.75 a 10,25. roode dito 9 75 a 10.— witte dito 8 75 a 10.25 inl. rogge f 6.40 a 6 70 buitenl. dito f 6 70 a 7.10 gerst f 5.45 a 6.00 haver f 4.20 a 5.25 duivenboonen f -. a blauwe erwtn f a mais, 150 pond, f 5.60 a 6.30, allet per heet. Boter 74 a 77 et. per half kilo Heren f 1.45 a 1.55 per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 23—24 Se, t. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 966 Vette runderen, 1611 magere dito, 949 vette en graskalveren, 169 nuchtere kalverm 2717 tehapen of lammeren, 1116 varkens, 219 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 86 2e. km 12 cent, kalveren le kw 115, 2e kw 100 et schapen le kw. 60, 2e kw. 52 el. vette varkens 61 a 65 et. licht soort 51 et. per kilo. Nuchtere fokkedv-ren f 16.a 24.idem voor de slacht f 11.- a 14 50 Biggen f 1.50 a 1.80 per wede, Op de botermarkt werden aangevoerd 71/8 en 18/16 ton en 182 stukken van een half H o. Prijs le kwali teit f 62 2e kw f 58, Ze kw. f 54. Per half kilo 82'/, a 871/2 Zeeuwsehe eieren f 5 10 a 5,30. Overmaassehe dito f 5 50 a 5 70 per 100.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3