Van Houten's Cacao ♦/t\oedcrs geeft uukinderen dagelijks te drinken, dat is gezonder voor hen en voor hunne zenuwen dan welke andere drank ook; maar let er op dat ge van deze krachtige pittige cacao niet veel noodig hebt voor de bereiding, dan zult ge ondervinden dat ge hun voor uiterst weinig geld het gezondste te drinken geeft dat maar te bedenken is. en zal, als het moet, naar de wapens grijpen, wat te gemakkelijker is, omdat Bulgarije na afloop van den oorlog zeer verzwakt zijn zal. Voor Roemenië is dus het beste om te wachten en zoo noodig te mobiliseeren, ten einde tegen alle mogelijkheden gewapend te zijn. Aldus het blad dat daarmee het voor uitzicht op nieuwe complicaties opent. Roemenië staat in de Oostersche politiek aan de zijde van Oostenrijk-Hongarije en van Turkije en heefteen uitstekend leger. •"Itaatselfik Uleuws. lleusden, 9 Oct. Nu het gebouw van den heer W. van Helden, tegenover het Stadhuis, onder kap gebracht is, kan men zien welk sieraad de Breestraat verkrijgt met de beide nieuwe woningen*. Jatnmer voor bouwlustigen, dat de huren hier over het geheel zeer laag zijnanders zou er meer gebouwd worden. Aan goede arbeiderswoningen is bepaald behoefte. Werkendam. Dinsdag 22 October a.s. zal in de Nutszaal een volkslezing wor den gehouden door den heer G. J. Blees, secretaris van den Nationalen Bond voor Volkskunst te Zaandam. Het onderwerp luidt: Theorie en Praktijk van Huisvlijt. Enkele voorwerpen zullen ter bezichtiging worden gèsteld. Maandag 1.1. had hier stemming plaats voor een lid van den Gemeenteraad (vacature Van Oord.) De uitslag was, dat gekozen werd de '••"er Johs. van Loon C.Dz. met 186 van de >9 uitgebrachte stemmen. De heer J. J. Oord verkreeg 169 stemmen. Van on- ?trde waren uitgebracht 4 Btemmen. De driemaandelijksche vergadering der Griendwerkersvereeniging „Onderling Belang'', zal gehouden worden op Zaterdag 12 October a.s., in de Nutszaal, alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Ope ning; 2. Notulen; 3. Rekening en verant woording door den Penningmeester4. Rond vraag; 5. Sluiting. Andel- Donderdagavond 3 October was voor de Chr. zangvereeniging „Hebt dan de Waarheid en den Vrede lief" alhier een minder gezelligen avond. Het was de laatste maal dat hun directeur, de heer S. A. Otto uit Woudrichem de repetitie, die hij reeds twee-en-een-half jaar alhier heeft gehouden, zou waarnemen, wegens zijn vertrek naar Giessendam. Zoo kunnen wij daarom zeggen, voor hun een minder ge zelligen avond. Nadat door den heer Otto met veel ijver en inspanning de laatste repetitie was ten uitvoer gebracht, liet hij de vereeniging tot afscheid zingen Ps. 87 vs. 4 en 5. Daarna sprak hij een woord van dank uit tot de leden voor de gezellige vriendschap in hun midden ondervonden. Ook dankte hij de leden voor de goede gehoorzaamheid, die ze aan hem betoond hadden, met den wensch daaraan toevoegende, dat de vereeniging weer spoedig een directeur moge vinden, zoodat de vereeniging nog vele jaren moge groeien en bloeien, en dat hun zingen moge strekken tot verheerlijking van den Naam des Heeren. Ook werd door den voorzitter een woord van dank uitgebracht tot den directeur, voor de goede leiding èn in zangkunst èn in handel en wandel van hem genoten en liet den heer Otto toezingen Ps. 121 vs. 4. Nogmaals dankte de heer Otto den voor zitter voor de hartelijke woorden, waarna èn directeur èn vele leden met een traan in het oog huiswaarts gingen. RUswyk. Maandagmiddag circa 3 uur had alhier een droevig ongeval plaats. Het tweejarig zoontje van A. v. d. K. had het ongeluk te water te vallen en jammerlijk te verdrinken. De rijksveldwachter-briga dier-titulair J. v. d. Hoeven, te Heusden, trachtte nog de levensgeesten op te wekken, maar tevergeefs. De dokter uit Woudrichem, die inmiddels geroepen was, kon niet anders dan den dood constateeren. Capelle. Door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie zijn als leden van het College van Zetters herbenoemd de heeren C. de Roon en W. B. Rijken. Naar we vernemen hebben zich voor den door het Hoofd der School in de Nieuw- straat alhier dezen winter te geven land- bouwcursus weer een flink getal deelnemers aangemeld; wel een bewijs dat er behoefte gevoeld wordt aan landbouwonderwijs. Door de strenge nachtvorsten der laatste dagen zijn onder deze gemeente veel aardappelen bevroren, zoodat het nu voor den landbouwer dubbel schade is. Itaardwfjk. In den nacht van Zater dag op Zondag had O. Donkers uit Baardwijk in 't Bossche veld, het ongeluk met zijn motorfiets in aanraking te komen met een kar, waardoor zijn schouder ontwricht werd. Zondagmorgen werd hij per rijtuig naar de ouderlijke woning vervoerd. Waalw[jk. Zondagmiddag wasH. van Laarhoven bezig met het leeren rijden op een motorfiets. Op de spoorlijn ontmoette hij een zekere Visschers uit 't Oud mannen huis. Door verkeerd uitwijken geraakte de laatste onder de fiets. Deerlijk gewond aan den eenen arm en met een gebroken scheen been werd hij opgenomen. Dr. van Gils verleende eerste hulp. Per brancard werd hij naar 't gasthuis gebracht. Almkerk. Op de Vrijdag alhier gehouden najaarspaardenraarkt waren pl. m. 600 stuks aangevoerd, meest ander halfjarige. Handel tamelijk. Prijzen varieerden van f 200 tot f 300, enkele hooger, zelfs tot f 360. Wijk. In den tuin van den heer G. v. d. Bogaard te Aalburg is een gedeelte zijner kruisbessenstruiken aangetast door den Amerikaanschen kruisbessenmeeldauw. Het hoofd van de phy topathologischen dienst heeft aan den burgemeester dezer gemeente de noodige maatregelen ter bestrijding dier ziekte opgegeven. Bij besluit van den Commissaris der Koningin in deze provincie dd. 28 Septr. 1912 zijn benoemd tot zetters voor's Rijks directe belastingen de heeren N. v. d. Maaden en W. Mouthaan. Gedurende de maand Sept. werden aan het postkantoor alhier behandeld 41 telegrammen. Aan deze gemeente is krachtens art. 53 der wet tot regeling van het lager onder wijs eene buitengewone subsidie over 1912 verleend, ten bedrage van f 800. ^Geerli'uidenbcrg. Tot Zetters voor 's Rijks directe belastingen zijn voor deze gemeente herbenoemd de heeren C. L. Scherp en L. P. J. Smets. Drimmcleii. Gedurende de maand September werd in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 1179.46 en terugbetaald f538. Gameren. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Gameren, met toepassing van Art. 53 der Lager Onderwijswet, een buiten gewone subsidie in de kosten van dat onder wijs verleend ten bedrage van f1200. Kaatsheuvel. Vrijdag heeft zich hier op den Wittendijk een scène afge speeld, die hoogst zelden voorvalt. Het Huis, dat weleer bewoond was door C. B. en waarvan men gedurende jaren niet wist wie de eigenaar was, werd door de gebroe ders v. d. S. afgebroken. Zij zeiden het gekocht te hebben. Maar A. v. V., die het ook gekocht had, kwam hier tegen op. Daar stoorden zich de gebroeders niet aan en deze staakten hun werk pas, toen de marechaussée's op het tooneel verschenen en proces-vérbaai opmaakten. Nu zal de rechter hun zaak beslechten. Naar wij uit goede bron vernemen is de pas benoemde onderwijzer met ver plichte hoofdacte, de heer H. Schoenmakers, aangesteld om aan een der openbare scholen te Kaatsheuvel en aan die te Loon op Zand een landbouwcursus te geven. Nederheuiert (N.-Z.) Toen een voerman uit het naburige Aalst een vracht steen en van de. fabriek de Rijswaard naar de plaats zou vervoeren waar de nieuwe weegbrug zal worden opgericht, liep ter hoogte van den korenmolen alhier een wiel van zijn voertuig. De voerman sloeg van de kar doch kwam er zonder letsel af. De as was echter geheel verbogen. De hengelsport begint ook hier lief hebbers te krijgen. De afgedamde Maas schijnt zeer vischrijk te zijn. Aan het pont- veer werden door G. S. met den hengel meer dan een honderdtal flinke Voorns gevangen. (Rietschoof.) Ook hier is de gevreesde ziekte onder de varkens uitgebroken. Reeds zijn er dan gestorven. Bij Christiaan Verheij een exemplaar van 240 pond. Gelukkig voor dezen werkman, dat het dier ver zekerd was. Volgens gemeente-verordening moet er van de gestorven dieren aangifte gedaan worden, daarna worden ze voor de consumptie onschadelijk gemaakt en be graven. Vryhoeven-Cappel. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn als zetters in deze gemeente herbenoemd de heeren M. J. van der Waals en L. van der Hoeven, die bei den verklaard hebben hunne benoeming aan te nemen. Droiijjelen. Tot leden van het college van zetters in deze gemeente zijn weder herbenoemd de heeren Jac. de Haan en D. Vos. IIeeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Sept. j.l. ontvangen 23, verzonden 16 telegrammen. 'S-Gravemoer. Een leerling van den smid A. Quirijns alhier, zou voor zijn baas een pas beslagen paard thuis brengen en nam zijn zetel, zooals jongens gaarne doen, boven op het ros. Onderweg struikelde het paard of werd schichtig door voorbij komende kinderen, met het gevolg, dat de geleider van zijn hoogen zetel tuimelde en op de straatsteenen terecht kwam. Bij nader onderzoek bleek, dat de smidsgezel zijn schouder had ontwricht, waarmede wel een tijdje rust nemen zal gemoeid zijn. Bij besluit van den Commissaris der Koningin zijn voor deze gemeente benoemd als leden in het college van zetters voor 's rijks directe belastingen de heeren A. van Eersel, aftredend en C. Blom. Zondagmiddag rolde nog een jeugdig kind van W. Pz. al spelende in de vaart. Op het geschrei van andere kinderen snelde de buurman C. M. toe, die zonder zich te bedenken te water stapte, het reeds afdrij vende kind greep en het, de zeer geschrokken moeder overhandigde. Sprang. Toen 1.1. Vrijdag zekere J. K. met zijn fiets voor enkele kinderen, die langs de straat wegliepen uitweek, had hij het ongeluk, bij den bakker D. V. door de ruiten te vallen. Een gedeelte van' het raam werd totaal verbrijzeld. Genoemde kwam met den schrik vrij. De werkman v. d. Aalst alhier, had het ongeluk dat een zwaren balk op zijn lichaam viel, wat hem een wonde bezorgde die door een geneesheer moest verbonden worden. Bij Kon. besluit is aan onze gemeente in verband met de kosten van onderwijs, een buitengewone rijkssubsidie van f 1000, toegekend. Door^ den Com. der Koningin zijn tot Zetters dezer gemeente herbenoemd: de heeren F. M. de Jong en P. D. Netten. Laatstgenoemde heeft voor dé benoeming bedankt. Door een achttal leden van de coöpe ratie „Broederhulp" n.m. S. Ramsteijn, D. Spuitbroek, J. Werther, J. Blok, C. v. Thielen, C. Klootwijk, H. Snijders en C.- Paulides, werd het bestuur verplicht een algemeene ledenvergadering uit te schrijven, waarop de navolgende punten, het onder werp van bespreking zouden uitmaken a. Over 't ontslag van den bakker; b. Is der vergadering op 17 Sept. j.l. gehouden wettig? c. Moeten de leden in kennis ge steld worden, wanneer er eene algemeene vergadering wordt uitgeschreven d. Eenige vragen aangaande de bakkerij. J.l. Donderdagavond kwam men in het café van J. Maas in vergadering bijeen. Met een kort openingswoord, waarbij de voorzitter opmerkte, dat deze vergadering uitging van enkele leden boven voor noemd riep hij de aanwezigen het welkom toe, vervolgens verzocht hij wie van de leden, die tot deze vergadering de aanlei- dende personen waren, het woord wenschte, waarvan het lid H. Snijders gebruik maakte. Spr. verklaarde volgens art. 38 van het reglement, de vergadering voor onwettig en merkte op, dat hij wel het woord ver langde, zoo deze vergadering door het be stuur beschouwd werd, als zijnde geen wettige vergadering. Hierop ging den voorz. niet in en stelde de vraag wie zich aan de zijde van Snijder plaatste, waarop J. Werther zich homoloog verklaarde. Onder protest verliet S. de vergadering. Door verschillende leden werd tot laat in den avond nog het woord gevoerd, waar bij het somtijds warm toe ging, zoodat slechts een gedeelte der agenda werd af gehandeld. Door stemming werd het be sluit van het bestuur, tot ontslaan van den bakker bekrachtigd. Om circa 11 uur sloot de voorzitter deze vergadering, waarbij spr. meedeelde, dat de leden tegen morgen avond (Vrijdag 4 Oct.) naar een „spoed eischende vergadering zouden worden op geroepen. Op het bepaalde uur waren weer verschil lende leden in het vergaderlocaal aanwezig. De voorzde vergadering openend, deed ongeveer de nav. mededeeling: Geachte vergadering. „Met deze open ik de vergadering en deel u mee het-ontslag van den bakker. Hiermede was de spoed- eischende vergadering geëindigd" en kon een ieder die naar deze vergadering was opgekomen, zijn heimat opzoeken. (Niet van onzen Correspondent.) Red. Vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a. gehouden den 3den October 1912. Afwezig drie leden. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed geopend heeft, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onver anderd goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Vaststelling der gemeente begrooting voor het dienstjaar 1913. Deze wordt na eenige besprekingen vast gesteld in uitgaaf en ontvangst op f 17694,07 2. Aanbieding van de rekening over het dienstjaar 1911 en de begrooting voor het dienstjaar 1913 der afdeeling Aalburg. Tot het onderzoek dezer rekening worden benoemd de leden W. Mouthaan en W. v. Wijk. Begrooting en rekening worden gedurende veertien dagen ter secretarie ter inzage gelegd. 3. Aanschaffing dekkleed en voor de aan legplaats te Wijk. De voorzitter brengt ter tafel verschillende stalen met prijsopgaaf. Besloten wordt bedoelde dekkleeden te bestellen bij de firma Guillaume Bogaers te Tilburg. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Aalburg;- Onder het gehoor van een overvolle kerk nam ds. Trillaard alhier Zondagmiddag afscheid van zijne gemeente. Tot tekst had Zijne Eerwaarde gekozen Handelingen 20 32. Na het eindigen der Godsdienstoefening en de gebruikelijke toe spraken werd Z.Eerw. toegesproken door den consulent ds. Feijkes uit Genderen, waarna ten slotte de gemeente haren schei denden herder en leeraar toezong de bede, vervat in Psalm 121 4. Na a.s. Zondag des voormiddags te Hen- drik-Ido-Ambacht door ds. Lans uit St. Annaland in zijn ambt te zijn bevestigd, hoopt ds. Trillaard des middags aldaar zijn intree-rede te houden. Sprang;. A.s. Zondag zal de Ger. kerk alhier herdenken, dat zij voor 25 jaar tot reformatie kwam. Vermoedelijk zal door ds. Dekker uit Venlo een gelegenheidspredikatie worden uitgesproken. Werkendam. Heden avond te7 ure, hoopt alhier voor de Chr. Geref. gemeente op te treden de WelEerw. heer ds. M. den Boer van Dordrecht. S£urg;erlt1kr Stand. Sprang, over de maand Sept. Getrouwd: O. van Peer, 27 j. en A. de Jong, 20 j. Geboren: Johannes Machiel, z. v. C. Bogers en J. E. Maijers; Marinus Petrus en Petrus Ilenricus, z. v. H. J. Molenschot en J. Q. Schenaerts; Johan nes Hendrikus, z. v. J. H. van Beek en A. de Jong; Hendrika Johanna, d. v. J. van der Schans en W. Kruif. Overleden: Aa. van den Hoven, 66 j echtg. v. A. Spuijbroek; Ja van Beek, 73 j. echtg. v. M. van Vuuren. Vrijh.-Cappel, over de maand Sept. Geboren: Josina Pietronella, d. v. J. Oerlemans en A. C. Michaëllevenl. kind van het vrouwelijk geslacht v. G. voor de Poorte en J. M. Nieuwenhuijzen. Gameren, over de maand Sept. Ondertrouwd: Dirk Kreling, 41 j. en Maria Hanegraaf, 42 j. Getrouwd: Jan Schaap, 22 j. en Gijsbertje v. Steenbergen, 19 j. Geboren: Peter, z. v. P. v. Ballegooien en G. Roza; Jan Willem Lambertus, z. v. M. van Haaften en L. v. d. Salm. Overleden: Cornelia Slegh, 28 j. 'sGravemoer, over de maand Sept. Ondertrouwd: Dingeman van Loon, 30 j. en Cornelia Wilhelmina van Beek, 20 j. Getrouwd A. de Geus, 32 j. en G. Kielen, 31 j.; J. Melsen, 32 j. en A. J. Borstlap, 27 j. Geboren Maria Albertina, d. v. G. v. d. Zanden en A. Wiggers; Hendrik, z. v. P. Faro en H. Timmermans; Johannes Jacobus, z. v. G. Molenwijk en C. Blom. Overleden: Geertrui v. d. Mast, 60 j. Ingekomen vanWaspik, G. de Geus, G. Hatenboer en 4 kinderenDordrecht, A. van der LindenUithoorn, M. van Beugen. Vertrokken naar: Naaldwijk J. Neder- veen Maasland, G. de Geus, A. v. d. Mast en W. J. de GeusRaamsdouk, C. Roesteen en A. BoersDordrecht, W. M. 7an Drongelen, P. H. Mouthaan en 3 kinderen 's Gravenhage, A. Tim mermans; Breda, A. Blom; Poortugal, C. Blom, M. Molegraaf en 4 kinderen. Nederhemert, over de maand Sept. Getrouwd: V. G. A. van Gellicum, 41 j. en A. J. van der Kolk, 37 j. Geboren: Pieter, z. v. J. van Ooljen en P. van de Werken; Jan, z. v. G. C. Biesheuvel en H. Baks Cornelia Sophia, d. v. G. Biesheuvel en J Baksle-venl. kind van D. Teeuw en E. H. Verheij. Ingekomen van: Rotterdam, J. H. van der Zalm; Wijk ca., A. Vos en gezinAmsterdam, H. C. van Stigt Zalt-Bommel, D, J. Volbeda. Vertrokken naarHaarlemmermeer, A. DoruiterRotterdam, J. H. van der ZalmGeldermalsen, A. J. van der Kolk. U|niienla>d. Bij een huiselijken twist heeft de dertigjarige chauffeur G. van D. Zater dagavond in de Van Ostadestraat te Amsterdam, zijn 50-jarige hospita met een vleeschmes een diepe snede in den hals toegebracht. De vrouw werd in een gasthuis opgenomen, waar haar toestand niet onbedenkelijk werd geacht. Van D. was na de daad bedreven te hebben, de straat opgegaan; hij werd eenige uren later aangehouden. De Lyons, de boot, die op het wrak van de Lutine werkt, zal in den loop van deze maand voorloopig de werk zaamheden staken om in de haven van Terschelling te overwinteren. In bet begin van het volgende jaar worden de werkzaamheden op de Lutine hervat. Van ophalen van goud- of zilverstaven is tot nog toe geen sprake geweest, niettegenstaande men beweerde op de schatkamer te zijn gekomen, ja zelfs de goudstaven te hebben zien liggen. Vijf sigarenmakers, werkzaam op Je fabriek van de heeren Gebrs. Koetser, Gieterstraat 57, te Amsterdam zijn gearresteerd wegens verduistering van tabak. Reeds geruimen tijd vermiste men hoeveelheden tabak, die ter be werking aan de werklieden waren toe vertrouwd. Bij een huiszoeking in de woningen van de aangehoudenen bleek, dat zij langzamerhand een aanzienlijke partij tabak hadden verduisterd. De tabak werd, wanneer er weer een hoeveelheid vergaard was, bij een opkooper gebracht en voor een klein prijsje van de hand gezet. De opkooper maakte op zijn beurt van de verduisterde tabak weer sigaren. Deze verduisteringen zijn gedurende verscheidene maanden gepleegd. lederen dag nam men eenige bladen mee, wat op den duur een groote hoeveelheid vormde. Het juiste bedrag van het ver duisterde kan niet opgegeven worden. Bij den landbouwer v. D. te Clinge (Zeeuwsch-Vlaanderen) hadden inbre kers de woonkamer doorzocht en f 250 aan Hollandsch en Belgisch papier- en zilvergeld en eenige voorwerpen van waarde meegenomen. De politie ging met een politiehond op onderzoek uit en spoedig werd in Belgisch Clinge de eerste dader, de Belgische deserteur J. F., aangehouden, die door de Belgische gendarmerie werd opgeborgen; op aan wijzing van F. werd kort daarna ook de tweede dief, A. B. B., veldarbeider te St. Jansteen, ingerekend. Op beide aangehoudenen werd een belangrijke som gelds bevonden. B. is naar Middel burg overgebracht en daar in het huis van bewaring opgesloten. De droogschuur van de wasch- en bleekinrichting van B. K. J., te Een dracht, een buurtschap onder Apeldoorn, is afgebrand. Er kon niets gered worden. Ook twee auto's, die tijdelijk in de schuur onder dak waren gebracht, zijn verbrand. Oorzaak onbekendmen denkt aan kwaadwilligheid. Te Annerveenschekanaal heeft Vrijdag J. S., van Wildervank, op zijn vroegere verloofde B. drie revolverschoten gelost, zonder haar te raken. Daarna richtte hij het wapen op zichzelf en verwondde zich aan het hoofd, echter niet gevaarlijk. Te Hoogvliet is Zaterdagavond de bouwmanswoning met schuur van den landbouwer P. Struijk afgebrand. De bewoners, man, vrouw en 5 kinderen, hebben zich metachterlatingvankleeren, enz. nauwelijks kunnen redden. De ge- heele inboedel, 32 voer hooi, een partij haver, 200 bossen stroo en eenige land bouwgereedschappen gingen verloren, en 2 varkens zijn in de vlammen omge komen. De schade wordt slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Men denkt aan kwaadwilligheid. Sedert de maand Juli j.l. was dit de derde brand in die gemeente. De heer C. J. K., klerk aan het bureel der gevonden voorwerpen aan het hoofd bureau van politie, Alexanderveld te 's Gravenhage, is in hechtenis genomen onder verdenking, dat hij zich in den loop der tijden verschillende als ge zonden gedeponeerde voorwerpen heeft toegeëigend. De verdachte, die reeds bekend moet hebben, is overgebracht naar het huis van bewaring. De politie te Zwolle heeft een goede vangst gedaan. Vrijdagmorgen vermiste de heer Hendriksen, Diezerstraat, een kostbaar bontwerk, ter waarde van on geveer f 75, dat tevoren in den winkel was uitgestald geweest. Des middags kreeg genoemde heer weer bezoek van een vrouw, die hij wel van aanzien kende, en die zijn argwaan had opge wekt. Toen zij dan ook vertrokken was, zonder iets te koopen, werd een agent van politie gewaarschuwd, die haar volgde naar de Diezerkade, waar ze in een woonschip verdween. De agent, die de schippersvrouw ook hier volgde, wist haar al spoedig tot de bekentenis te brengen, dat zij twee kost bare bontwerken (ter waarde van pl.m. f 150) had ontvreemd. Natuurlijk werd zij toen, als verdacht van diefstal, mee genomen naar het politiebureau. Later is door rechercheurs en den agent een huiszoeking ingesteld in het bewuste woonschip, alwaar een magazijn van de meest uiteenloopende artikelen bleek aangelegd te zijn, welke goederen ver moedelijk alle ontvreemd zijn bij winke liers te Zwolle. Wat er al niet voor den dag kwam is moeilijk te zeggen. Klee- dingstukken van allerlei aard, een heele verzameling schoenen, ook klompen, doeken, een rond kaasje, koeken, pijpen, enz., enz. Blijkbaar was alles van haar gading gewöest. De vrouw, M. T., huis- ROMA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2