4-jarig (iriendliout BERICHT van INZET. Wed. J. Borzo Zonen, Koedekken, Paardendekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. GOUWENBERG, Firma Soesman, In de „Kleine Winst". Schilders- en Behangersaffaire Schilder, Behanger, enz., W. DE R00N. Notaris KNOOK te Andel, publiek verkoopen: F. LUIJT. M. VAN DIGGELEN, 1- ei Gesticht Bethesda Putterstraat, Heusden. als administratief gedelegeerde, terwijl diensechtgenoo te,oud-hoofdverpleegster Vn Amerika, en mejuffrouw G. Beyneu, directrice van de kliniek van het Ned. Roode Kruis te 's-Gravenhage, den dienst in het ziekenhuis op zich hebben genomen. Van iemand die onbekend-wenscht te blijven is voor deze ambulance f40 000 ontvangen, waarbij het hoofdcomité uit eigen middelen f 10,000 heeft gevoegd. i)r. Bierens de Haan acht een bedrag van f 80.000 tot f 90.000 noodig. Het Rotterdamsche mannen- en het Rotter- damsche vrouwen comité stellen zich beschikbaar om giften voor dit doel en ook voor het Turksche Roode Kruis in ontvangst te nemen. (Bet verdient aan beveling de bestemming van de giften uitdrukkelijk er bij te vermelden.) Bo vendien zal het Rotterdamsche vrouwen comité voor versnaperingen te"n dienste van de ambulance zorg dragen. Het hoofdcomité van het Nederland- sche Roode Kruis zal gaarne giften, voedingsmiddelen en versnaperingen voor de uit te zenden ambulance naar Griekenland aanvaarden. Ook de andere Balkan-landen zullen daarmede worden bedacht. Niet aangenomen worden Tabak, si garen, wijn, geestrijke dranken en boeken. Giften in geld kunnen gezonden wor den aan het adres van den secretaris van het hoofdcomité: Lange Voorhout 6giften in goederen aan de kliniek van het Nederlandsche Roode Kruis, Jan van Nassaustraat 112, 's-Graven hage. De ambulance zal a.s. Maandag via Brindisi naar Griekenland vertrekken. Behalve dr. van Tienhoven, die reeds naar Servië vertrokken is, zullen daar heen mede op verzoek en op kosten der Servische regeering een verpleger en een verpleegster van de inrichting tot ziekenverpleging „Providentia" te 'sGravenhage vertrekken, met het ge- heele materiaal van die inrichting, om hun diensten op het oorlogsterrein te verleenen. Waarschijnlijk zullen nog twee doctoren eveneens daarheen ver trekken. Gedurende den oorlogstijd zal Providentia gesloten blijven. Met de mailboot Mecklenburg kwamen Maandag te Vlissingen aan ongeveer 40 leden van het Engelsche Roóde Kruis. Zij hadden niet minder dan ruim 300 colli bagage medegebracht. Met den mailtrein vertrokken deze leden van de ambulance naar Triëst en zullen zij zich van daar naar het oorlogs terrein begeven. Vrijdagnacht hoorde de goudsmid E. in de Spaarnwouderstraat te Haarlem een spiegelruit van zijn uitstalkast bre ken. Hij stond dadelijk op en ging kijken. Er bleken uit de uitstalling 36 gouden ringen en tal van horlogeket tingen ontvreemd te zijn. De politie werd gewaarschuwd en kwam met een politiehonddeze vond in een steeg eenige van de ontvreemde voorwerpen van de dieven echter geen sprake. De politie te Middelburg heeft zekeren De H. aangehouden, die wordt verdacht van het plegen van onzedelijke hande lingen met zeer jeugdige kinderen. Te Tegelen (Limb,) is Zondagnamid dag een 15-jarige leerling van het Duit- sche pensionnaat De Nieuwe Munt, op de speelplaats onder instortend zand bedolven en eenige oogenblikken later levenloos te voorschijn gehaald. Een 15-jarige jongen, die dezer dagen te Roermond zes jaar tuchtschool tegen zich hoorde eischen, moest wegens een proces-verbaal voor den kantonrechter verschijnen, en werd onder geleide van een brigadier der Rijksveldwacht naar Venlo gebracht. Dicht bij 't huis waar zijn vader woont zag hij kans te ontsnappen, schoot 's vaders huis binnen en zat in een oogenblik op het dak. De politie werd gealarmeerd en zette een blok huizen af, met gevolg, dat het boefje op den nok van het dak werd gegrepen en geboeid. Men schrijft aan de „Tel.": Het werd kermis op het dorp, gelegen even over de grens in de buurt van Venlo. Een boer kreeg óók gasten, en daar hij deze gaarne wat goeds voorzette, begaf hij zich naar de Hollandsche stad om de noodige geurige koffie, fijne si garen en lekkernijen in te slaan. Be laden met een aantal pakjes, wandelde hij rustig de grens over, toen eensklaps een kommies verscheen, die hem aan hield. Met één oogopslag zag ons boertje, dat hij een nieuweling voor had en zijn plan was gemaakt. „Ja, er was toch niets aan te doen, hij zou maar mee naar het kantoor gaan." Gemoedelijk stapten ze samen verder, tot zij een vlonder, over een met water gevulde sloot passeerden. Eensklaps krijgt de „nieuweling" een duw en tuimelt hals over kop 't water in. Nu het boertje aan den haal, thuis fluks zyn werkpak aan getrokken en met de zeis over den schouder naar het veld. Onderweg ont moette hij, zooals hij verwachtte, den druipnatten kommies, die hem, in de streek nog vreemd zijnde, niet herkent en hem op zijne belangstellende vraag zijn wedervaren vertelt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in het Zuidende te Zevenhuizen de boerderij van J. Klapwijk met schuur, stallen en hooibergen afgebrand. Het vee, dat nog slechts gedeeltelijk op stal stond, werd geredvan den inboedel ging weinig verloren. Het woonhuis en het zomerhuis zijn blijven staan. Ver zekering dekt in hoofdzaak de schade. Als verdacht den brand gesticht te hebben, zijn een paar bietenrooiers ge arresteerd, die in den nacht, waarin de brand uitbrak, in de schuur sliepen. Te Zandvoort zijn, zoo meldt het Hbld. 13 gevallen van trichinevergiftiging vast gesteld. Het besmette varkensvteesch is door een slager in Zandvoort van elders betrokken. Geen der patiënten is overleden. De besmetting breidt zich niet meer uit. Als verdacht van meineed zijn Maan dag voor het kantongerecht te Hooge- veen in arrest genomen en gevankelijk naar Assen gebracht W. B. en H. K., beiden te Wijster, gemeente Beilen. Bij den wagenmaker C. te Dedems- vaart waren eenige kinderen aan het spelen bij een stapel planken, toen deze plotseling omviel en het vierjarig zoontje van C. bedolf, dat later dood te voor schijn werd gebracht. Te Harlingen, waar de laatste weken belangrijke hoeveelheden Argentijnsch vleesch werd aangevoerd, is op grond van een politieverordening van Februari 1912, waarbij de invoer van bevroren vleesch verboden is, aan de expediteurs verdere invoer geweigerd. Tot heden werd het oogluikend toe gelaten. Slechts de doorvoer is nog ge oorloofd. Ook andere gemeenten gaan den invoer belemmeren op aandrang van de slagers, die zich in hun bestaan zien bedreigd. Voor vele arbeidersgezinnen is het intusschen een harde slag, daar bij de dure vleesch prijzen van thans het Argen tijnsch vleesch een welkom voedings middel was. Een ernstig ongeluk heeft Zaterdag middag plaats gehad bij werkzaamheden voor de rioleering aan den Klatteweg te Scheveningen. Terwijl een paar werk lieden zich in een voor rioolbuizen ge graven, eenige meters diepen kuil be vonden, viel een zwaar rioolstuk van beton daarin en werden bedoelde werk lieden daardoor getroffen. Eén hunner is kort daarop overleden. De andere die ernstige inwendige kneuzingen had be komen, is, na door den geneesheer van de:» eerste-hulpdienst voorloopig te zijn verbonden, naar het diaconessenhuis „Bronovo" overgebracht. De justitie meent de daderes in handen te hebben van de voor 14 dagen ge pleegde inbraak met diefstal van f 900 ten nadeelen van den heer De Leeuw te Schoonrewoerd. Vrijdag werd o. m. in instructie over deze zaak gehoord een ruim 50-jarige vrouw, die veel bij de familie de Leeuw aan huis kwam. Drie politiehonden hadden haar spoor gevolgd, waardoor de aandacht van de politie op haar ge vestigd werd. Na verhoor is zij in het huis van bewaring te Tiel opgesloten. Het geld is nog niet opgespoord. Naar de D. Ct. verneemt, is het op gegraven lijk van A. Kooiman Junior, die het vorige jaar tijdens een jacht partij te Heerjansdam is overleden, door geneeskundigen onderzocht. Er is niets gevonden, dat wijst op doodsoorzaak door een schot. Het lijk is weer op dezelfde plaats begraven. De warmoezenier J. M. F., van Hoorn, die 18 dezer, in verband met den bij hem plaats gehad hebbenden brand, gevankelijk naar Alkmaar was overge bracht, is weer op vrije voeten gesteld. Zaterdag heeft een 15-jarig meisje te Amsterdam bij de politie aangifte ge daan, dat, terwijl zij voor een winkel in de Kalverstraat stond te kijken, een onbekend persoon haar eenig hoofdhaar had afgeknipt. Tegen vijf broodbezorgers, een con troleur en twee klerken in dienst bij de broodfabriek van den heer Hus aan de Jacob Catsstraat te 's Gravenhage, is proces-verbaal opgemaakt. Zij worden verdacht zich reeds gedurende eenige maanden ten nadeele van hun patroon te hebben schuldig gemaakt aan valsch- heid in geschrifte bij het optellen van broodstaten. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend tegen een strooper uit Grauw, thans gedetineerd, die ver dacht wordt verleden week Maandag nacht in het jachtveld onder Graauw op marechaussees geschoten te hebben. Maandagavond heeft aan het station Scheveningen van de Z. H. E. T. M. een conducteur, bij inspectie van den om 9 uur 42 te Scheveningen aange komen trein, in een van de wagens op de kussens liggend gevonden het lijk van een passagier, zooals later bleek, den heer P. v. d. T., oud 50 jaar, wonen de te Scheveningen en reiziger in dienst van de firma E., in ijzerwaren te's-Gra venhage. De schedel van het lijk was geheel verbrijzeld. Men vermoedt, dat de heer v. d. T., uit een geopend raam heeft gekeken en dientengevolge het hoofd heeft gestooten tegen een van de T- ijzeren palen, aan welke de verbindings lijnen voor de electrische geleiding zijn bevestigd en die tusschen Wassenaar en Scheveningen vrij dicht langs de spoor lijn staan. Het ongeluk moet tusschen Den Haag en Scheveningen gebeurd zijn, daar de heer v. d. T. te 's-Gra venhage was ingestapt. Zondagavond hebben de marechaus sees te TJlft den ongehuwden werkman J. T., werkzaam op de ijzergieterij Deur fort, gemeente Gendringen, stomdron ken op den openbaren weg aangetroffen. T. werd in arrest genomen en voor loopig in de provoost opgeborgen. Toen de dienstdoende marechaussee den man om 1 uur 's nachts opzocht, om hem te ontslaan, indien hij nuchter was ge worden, bemerkte hij dat de man leven loos in de cel lag. De ontboden ge meentegeneesheer, dr. J. van Hengel, kon slechts den dood constateeren. Maandag is in 't Haagsche Bosch in bewusteloozen toestand gevonden een als heer gekleed persoon. Hij is ver voerd geworden naar het Haagsche Ge meente-Ziekenhuis aan den Zuidwal en is nog steeds niet bij kennis gekomen. In zijn bezit is gevonden een notitie boekje met zwart lederen omslag, waarin een spoorboekje en een spoorkaartje traject Rotterdam-Schiedam-Den Haag- Amsterdam, benevens een briefkaart zonder adres, doch geteekend Johan Burg of Bruin (bijna onleesbaar) en eene bruin lederen portemonnaie met f 0.42, alsmede twee potloodjes, een rozenkrans in étui en een zakje met pepermunt. Rechtzaken. De Ambtenaar van het O. M. te Den Helder, die in hooger beroep ging van het vrijsprekend vonnis tegen M. I., Directeur der N. V. „De Tijdgeest" verdacht van overtreding der loterij wet, heeft dit hooger beroep ingetrokken. kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 24 Oct. 1912. L. v. T. te Capelle, overtr. militiewet f 0.50 of 1 d.; M. v. d. K. te Drunen, overtr. woningwet f 0.50 of 1 d.M. de J. te Kaatsheuvel, overtr. trekhonden- wet f 1 of 1 d.A. v. D. te alsvoor, J. v. R. te Waalwijk en J. H. B. te Sprang, allen openb. dronkenschap, ieder f 2 of 2 d.J. K. te Dussen, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d.; J. J. P. te Capelle en H. F. v. R. te Amsterdam, beiden overtr. pol. verord. ieder f 1 of 1 dag; G. v. E. te Vlijmen, J. de M. te Kaatsheuvel en C. V. te Capelle allen overtr. mot. rijw. reg. ieder f 2 of 2 d.P. H. te Luik, J. F. te Capelle, J. C. J. K. te Oudheusden en J. K. te Waspik allen overtr. pol. reg. ieder f 1 of 1 d.; W. v. E. te Vlijmen, overtr. alsvoor f 2 of 2 d.J. H. B. te Sprang, ordever. in dronkensch. f 10 of 3 d.G. H. te Til burg en N. N. te Sprang, beiden overtr. algem. veiligheidswet, ieder f 3 of 2 d. Ga. v. S. en J. H. te Vlijmen, strooperij, ieder f 0.50 of 1 d.; J. v. E., A. S., C. S. en P. S.. allen te Loonopzand, allen overtr. veldpol. ieder f 0.50 of 1 d.; L. P. v. P. te Capelle, overtr. alsvoor, f2 of 2 d.J. C. v. P. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 week tuchtschool L. M. te Sprang, overtr. mot. rijwiel- reg. f 1 of 1 week tuchtschoolA. T. te Vrijhoeven-Cappel, overtr. algem. veiligheidswet f 3 of 1 week tuchtschool Ma. Ma. v. W. te Nieuwkuik, strooperij, f 0.50 of 1 week tuchtschool; D. v. P. te Capelle, overtr. veldpol. teruggegeven aan ouders; Ja. V. en Tha. St., beiden te Vlijmen, strooperij, ieder f 0.50 of 1 week tuchtschool. Laatste Berichten. Wök. Zaterdagavond arriveerde per stoomboot „Maasstroom" het fanfarecorps „St. Caecilia" uit Ammerzoden aan de aan legplaats alhier, om de aangekondigde uit voering te komen geven. Het fanfarecorps „Oefening en (Jitspanning" wachtte het ge zelschap reeds op en onder de lustige tonen van dit corps trok men naar het lokaal. Hier stonden reeds tal van bezoekers te wachten om toegelaten te worden. Bij den aanvang was de ruime zaal dan ook flink bezet. „St. Caecilia" opende het concert met den marsch van Sousa, „The Stars and Stripes", die keurig werd uitgevoerd. Alle nummers afzonderlijk behandelen gaat natuurlijk niet en is ook niet onze bedoeling. Het geheele programma werd flink afgewerkt en gaf blijk dat „St. Caecilia" heel wat kan pres- teeren, wat trouwens ook uit hare talrijke medailles en eereteekens, die haar vaandel versieren, kan blijken. We brengen het gezelschap met haren kranigen directeur, den heer Baselaar, dan ook hartelijk dank voor den aangenamen en gezelligen avond ons bezorgd, en hopen dat de flinke opkomst van het publiek voor hen een spoorslag mag zijn om het niet bij dit eerste bezoek te laten. Afloop Aanbestedingen. 28 Oct. Prov. bestuur van Limburg, het verruimen van en het maken van boord- voorzieningen langs de Zuid-Willemsvaart onder de gem. Weert. Raming f 14.000. Minste inschrijver A. W. Groot te Hint ham, f 14.856. Marktberichten. Rotterdamsche eieren veiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 6837 stuks. Hoendereieren van f 5,75f 8,25 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Oct. 103 M. 0.51 M. N.A.P 26 1.23 0.62 27 1.09 0.55 28 1.10 0.59 Waterhoogte Maastricht (brug). 28 Oct. 0.05 M. beneden 0. 29 0.12 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 28 Oct. 2.65 M. boven 0. 29 2.94 Advertentiën. Burgerlijke Stand. Waspik, van 1 tot 15 Oct. Ondertrouwd A. H. Schoonea en A. J. Kools. Getrouwd A. B. van Dinteren en H. A. Boom. Geboren: Philippina, d. v. A. van Tilborgh en C. TaktorAdrianus Petrus, z. v. J. van Dongen en M. A. Rekkers; Anna Catharina Hendrika, d. v. L. W. O. Biemans en A. M. de WitArnol- dus Antonius, z. v. D. de Jong en A. SpoorMaria Antonetta, d. v. W. A. Hooijmaijers en J. van Hooren. Overleden: Arend Faro, 2 m. Ingekomen van: Terheijden, C. D. Roosdorp; Waalwijk, J. C. Hooijmaijers; 's Gravenhage, A. van EerselOoster hout, P. O. Heesters. Vertrokken naar: Maasbree, A. L. Driessen; Besooijen, M. J. Zijlmans; Raamsdonk, J. C. Nouwens; Oss, O. G. M. M. van Son. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 28 jaren, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwd-Broeder, de Heer Van Maaren. H. DE ROON. A. D. DE ROON. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. zal op Donderdag 9 November a.S., nam. ±9 uur, bij C. ROZA te Andel, Ongeveer I1/» H.A. in de Slagen onder Veen, toebehoorende aan Mej. de Wed. De Jong te Ameide. Ondergeteekende bericht bij deze, dat zijn met 1 November overgaat aan den Heer M. VAN DIGGELEN te Heusden, en betuigt zijn innigen dank voor het ver trouwen, hem bijna vijftig jaar zoo ruim schoots geschonken. Zijn opvolger in dezelfde gunst aanbe velende, Hoogachtend, In aansluiting met het boven staande, beveelt ondergeteekende zich beleefd als aan, de verzekering gevend, hij alles zal aanwenden, om zich dezelfde gunst en het vertrouwen, dat zijn voorganger genoot, waardig te maken. Beleefd aanbevelend, Jir. Schilder en Behanger. P.S. De heer LUIJT zal nog eenigen tijd de zaak assisteeren. Het Winkelhuis, Slijterij, Erf, nieuwe §ehuur met Stal en Beider, onder de consistorie of nieuwe kerkekamer der Hervormde Gemeente, aan de Hoogstraat en Kerksteeg een druk verkeerspunt te Werkendam, van den Heer P. KOONINGS, geveild en gehoogd in zes koopen, staan in bod Koop 1 f 2600.— Koop 2 f 750.— 3 400.- 600.en 400.- 200.— De finale verkooping bij perceelen af zonderlijk, combinatiën en massa blijft be paald op Maandag; 4 November a.S„ des nam. 9 uur precies, in het Café „ZWETS". Inmiddels worden hoogingen aangenomen en zijn inlichtingen te bekomen ten kan tore van Notaris KERKHOVEN. G. J. METTROP. 's-Bosch, Ververstraat 21. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasrerzilvering, Glasslijperij, Glashandel. tegen billijke prijzen. Aanbevelend, te HEUSDEN. (Protestant sch Gasthuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres i Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. De van ouds bekende heeft een prachtige nieuwe aanvulling in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN JOUR, alles in ruime keuze. V itrage, Tule, Glas-gordij nen, O vergordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, Franje Embrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veerenvoor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, HEUSDEN. Br eest raat. E ERKEN BAM. De letting der boter ie dete we-.k Of de marlet 7 7 ^'2 'n winkels dut 821/a ct'. per half kilo. Keren f 1.70 de 26 ttuki. SLEEUWIJK. De letting der boter bedraagt 80 ct per half kilo en die der eieren f 1 80 ie 26 itukt. OOSTERHOOT, 29 Oct. Boter f 1,48 a 1 50 per Eg Eieren f 0,27 en 0,28 de 4 ituki BESOOIJEN29 Oct. De prijt der Boter was heden f 1.28 1 35 per Kilo. Aangevoerd 360 E.G. Keren -al et. per stuk. GORINCREM, 28 Oct. Op de veemarkt waren aan gevoerd 398 runderen. 8 nuchtere kalveren, 30 vette varkens. 989 biggen, 0 schapen en lammeren. De prijzen waren als volgttware kalf koeien f 240 325, kalfvaanen f 120 a 230 guiste vaarten f 100 a 150, melkkoeien f 190 a 250 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f 90 a 140, pinken f 80 a 120 graskalveren f 40 a 80, nuchtere f 16a 22, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 1 a 17 per stuk. Vette varkens 30 a 31 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe /9,25 a 10,00, roode dito 8 75 a 9.75, witte dito f 9 00 a io.25 inl. rogge f 6.25 a S 50 buitenl. dito f 6 80 a 7.40, gerst f 5.85 k 7.haver f 4.25 a 5.00 duivenboonen f -. -.blauwe erwt' U f a mais, 150 pond, f 5.60 a 6.10, alles per heet. Boter 73 a 78 et. per half kilo. Eieren f 1.80 a 1.90 per 26. Kippen f 0.65 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 28 29 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 965 vette runderen, 1495 magere dito. 792 vette en graskalveren, 218 nuchtere kalveren, 2759 schapen of lammeren, 926 varkens, 26 I biggen. De pry ten waren als volgt: runderen le kwaliteit 88 ie kw 11 cent, kalveren lc kw. 115, ie kw 100 ct schapen le kw. ie kw. et. vette varkens 60 a 64 et. licht soort 57 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 19.a 27.idem voor de slacht f li.- a 17 00 Biggen f 1.40 a 170 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 34/8 en 15/16 ton en 170 stukken van een half ki o. Pry's le kwali teit f 62 ie kw. f 68, Ze kw. f 55. Per kalf kilo 821/j a 87V2 vent. Zeeuwsche eieren f 5 80 a 6,00. Overmaassche dito f 6 20 a 6 40 per 100. Waspik, Wed. C. G. DE ROON— VleutenC. SIMONSDe Roon. Dr. A. SIMONS. Eenige en algemeene kennisgeving. Waspik24 Oct. 1912. Heusden, 29 October 1912. Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3