NU DE KOUDE DAGEN NADEREN RONA Cacao Van Houten's iiiinnimnir P O 0 Houdt Uwe kinderen gezond en warm door hun* 5 morgens, 's middags en 's avonds een kopje te geven. Het bevat niet alleen vele voedende bestanddeelen, maar het volle vetgehalte (cacaoboter) verwarmt ook het lichaam. Daarbij zeer lichtverteerbaar. Nieuws. Kleusden, 16 Nov. Nu ook de laatste candidaat, de jonge heer G. M. S. Pennings te Dussen, te Breda geslaagd is voor de acte vrije- en ordeoefe ningen der gymnastiek, heeft de Rijksnor- maalschool alhier een buitengewoon succes met haar leerlingen, daar allen ten getale van 5 genoemde acte mochten behalen. Eereaan den directeur, den heer G. Zoon, die met dit onderwijs belast is. Hoewel het seizoen reeds ver gevorderd is, trotseeren de Heusdenaars weer en wind om de hengelsport uit te oefenen. Het begin van het Heusdensch kanaal schijnt het „Dorado" te zijn. Op één voormiddag werd aldaar met den hengel ruim 20 pond visch gevangen, w. o. exemplaren van ongeveer 3 pond. Dé zangvereeniging „Crescendo" uit Wijk, directeur de heer W. Knoop te Ne- derhemert, is voornemens Zaterdag 23 No vember in „Het Wapen van Amsterdam" alhier eene uitvoering te geven. Het bestuur heeft gezorgd voor een flink afwisselend programma. Werkendam- In de plaats van den heer Leffenstra, die vertrokken is naar Hontenisse, is alhier gedetacheerd de com mies I. van Iwaarden. Door den stormvloed van Maandag 1.1. zijn groote gatei geslagen in de polders Bloemplaat, (alwaar ook een stuk keet is weggeslagen en veldvruchten zijn verloren gegaan) Petrus en Questieus (Kwets.) De Chr. Jongemannenvereeni ging „Andreas" alhier, hoopt 28 November a.s. haar jaarvergadering te houden. Het zang kwartet „Obadja" van Rotterdam zal dan haar medewerking verleenen en de heer Ch. J. Schroder, directeur van het Zendings huis der Ned. Zendingsvereeniging zal mede- deelingen doen over den zendingsarbeid onder Mohamedanen en Chineezen op West Java en tevens eenige lichtbeelden ver- toonen, die daarop betrekking hebben. Aalburg. Een landbouwer uit Gen deren kwam in deze gemeente om een vaste arbeider te huren. Hij moest echter onverrichter zake vertrekken, omdat ze het niet eens konden worden over het loon. De arbeider vroeg n l. f 4.75 en de landbouwer wilde niet meer geven dan f 4.60. Een verschil van 15 cent per week of 2| cent per dag. Wffk. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat bij den landbouwer J. de Waal een suikerbiet is gerooid van de kolossale lengte in den grond van 131 cM. en een voederbiet van 141 c.M. Meeuwen- Werd onlangs te Gen- deren de landbouwcursus onder leiding van den heer W. van Gooi met 12 leer lingen begonnen, thans werd de cursus in paardenkennis, onder leiding van den heer Hilwig, veearts te Heusden, door den voor zitter van de Afd. Heusden der N.-Bra- bantsche mij. van Landbouw de heer D. v. Campen, geopend. Het aantal deelnemers bedraagt meer dan 20. Uit eene vorige advertentie blijkt, dat ook de Pomologische vereeniging niet achter wil blijven en gelegenheid aanbiedt om deel te nemen aan een cursus in tuin bouwkunde onder leiding van den heer Van Roosmalen, gediplomeerd beambte der Ned. Pom. vereeniging. Wel een bewijs, dat meer en meer in 'tland van Heusden en Altena het nut der theoretische kennis van 't land- en tuinbouw bedrijf gewaardeerd wordt. En terecht. Immers de opvatting, dat menig landbouwer alhier heil zag in de praktische vorming zijner zoons voor de boerderij en alle theoretische kennis uit den booze achtte, is vrij wel veranderd. Verschillende omstandigheden hebben er toe mede gewerkt om de oogen van velen te openen en hun te leeren waardeeren het nut van meer algemeene ontwikkeling. Dit leidt tot vorming van een ruimeren gezichtskring en geeft bewust of onbewust leiding aan het praktisch handelen. Wij hopen dat daarom ook het aantal deelnemers voor de tuinbouwcursus groot zal zijn. 's Gravemoer. Dinsdagmorgen is over de Vaart alles weder in een zee her schapen. De storm van Maandagavond stuwde het water zoo hoog op, als eenige jaren niet het geval was. Het water stond aan vele huizen tot aan den deurdorpel. Enkele veestallen moesten worden ontruimd. Gelukkig werd na den middag reeds eeni- gen val merkbaar. Deze week werd onze gemeente be zocht door de auto der Kathreinerkoffie. Mannen, zoowel als vrouwen zag men van deze kneippsdrank proeven. De tijd zal het leeren of deze nieuwigheid werkelijk troost geven zal. De ongewone, Amerikaan- sche reclame heeft de tongen er over reeds losgemaakt. Nieuwcncljjk. Door den hevigen storm van Maandagavond werd een stuk zinkendak van het stoomzuivelfabriek al hier op den grond geworpen, terwijl een der wieken van den watermolen van den heer A. Snoek werd vernield. Dezer dagen werd de smid Struik ontboden bij ds. Goedbloed om de pomp na te zien daar zij geregeld afliep. De smid nam de pomp mee naar huis en kwam tot de ontdekking, dat er een dikke paling met zijn kop door het klepje van het hart der pomp zat. Als een bijzonderheid melden wij dit, daar het water door een filter moet komen. Door de gemeente-veld wachter Van Dijk werd j.l. Dinsdag v. d. S. alhier be keurd, welke zich zonder acte of vergunning in het jachtveld bevond, voorzien van een geweer, 't welk in beslag werd genomen. De verhuring van zitplaatsen in de Geref. Kerk alhier, bracht plm. f 170 meer op dan verleden jaar. Kaatsheuvel. Naar wij vernemen is Zondagmorgen d© verdwenen knecht van den landbouwer J. v. E. te Loonschen Dijk van hier naar Zalt-Bommel geloopen, en is van daar per spoor naar Amsterdam naar het weeshuis gegaan. Maandag werd hij door den directeur naar ds. Van 't Hoff te Drunen gezonden, die gesteld is over de weesjongens van 't gesticht in deze stre ken, en deze bracht hem weer bij zijn baas terug, bij wien hij weer vertrokken is. Als reden van zijn wegloopen gaf de jongen op, dat hij geen landbouwer maar bloemist wenschte te worden. Het herhalingsonderwijs aan de openbare lagere school te Kaatsheuvel mag zich verheugen in een druk bezoek een 45 jongens nemen er aan deel, zoodat deze in twee afdeelingen, ieder met. een onder wijzer, zijn gesplitst. Woensdagavond gleed de heer D. met zijn fiets op den Loonschen Dijk uit en kwam in den sloot terecht. Met den schrik en een nat pak kon hij zijn weg vervolgen. Naar wij vernemen zijn ruim dertig leerlingen der christelijke school van den Loonschen Dijk door de mazelen verhinderd het onderwijs te volgen, terwijl een der leerlingen van de openbare school lijdt aan Febris Thyphoidia. Aalst. Woensdagmiddag had de krui denier v. B. uit Veen, het ongeluk, doordat hij struikelde, terecht te komen onderzijn beladen wagen. Het wiel ging hem over de knie en werd zijn been zoodanig benadeeld, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Nederhemert. (Noordzijde.) Door de voorzorgsmaatregelen van den voorman weger is het gelukt meer dan 1,000,000 kilo suikerbieten, welke op 't oogenblik ter verzanding gereed liggen, tegen den buiten gewoon hoogen vloed van Maandag te be veiligen. Ook de opzichters van de uiter waarden hadden zoodanige maatregelen getroffen, dat de aan de snel wassende rivier liggende bieten niet weg konden spoelen. Woensdagnacht vond men de 73-jarige weduwe Wolfers, welke met haar dochter leefde, dood te bed liggen. Waarschijnlijk heeft een hartverlamming een einde aan haar leven gemaakt. Veen. Naar men verneemt is bij voldoende belangstelling en zorg voor een geschikte localiteit, de heer J. Timmermans, secretaris dezer gemeente, genegen, geduren de de wintermaanden voor een beperkt gehoor uit de inwoners dezer gemeente, voorlezingen te houden over een der vol gende onderwerpen1. Wat is de mensch 2. Wat leert de H. Schrift over het Spiri tisme; 3. Wat leert de H. Schrift over de hel 4. De eeuwige wet Gods. Deze voor lezingen zullen zijn door spreker bewerkte en vertaalde studiën van buitenlandsche Godgeleerden. Ook is genoemde heer ge- nfgen een of meer dezer punten te ver vangen door lezingen over Staatsrechterlijke onderwerpen. De aangifte tot bijwoning moet schriftelijk geschieden. De contributie, voor de armen bestemd, zal nader worden vastgesteld. Op de lijst van aanbeveling voor de vacature van ambtenaar van den burgerl. stand zijn geplaatst de heeren J. Timmer mans en J. van Andel. Maandagnacht werd door den storm aan de woning van den koopman V. aan merkelijke schade toegebracht. Een groot gedeelte van den zijgevel werd ingedrukt. Dat de bewoners beangst waren dat het nog erger zou loopen, laat zich begrijpen; ge lukkig is dat niet gebeurd. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand is in plaats van den heer H. Schreu- ders, welke bedankt heeft, benoemd de heer J. Timmermans, gemeente-secretaris. Arjjhoeven-Cappel. Naar we vernemen zal mej. Hoppener, onderwijzeres alhier, die wegens ziekte'circa een paar maanden verhinderd is geweest in school te zijn, en waardoor het schoolgaan der kinderen ongeregeld plaats heeft, met 1 December a.s. weder in de school kunnen zijn. Zeer vele ouders van schoolgaande kinderen zullen dit met genoegen hooren. Naar we vernemen gaat het voor nemen om deze gemeente aan te sluiten aan de gasfabriek te Kaatsheuvel, thans zoo'n vast karakter aannemen, dat met vrij groote zekerheid kan worden gezegd, dat we binnen korten tijd gaslicht zullen krijgen, waarnaar reeds smachtend door velen wordt uitgezien. Capelle. De auto-vrachtwagen der firma Sneep Co. alhier, die Maandagavond goed zou afhalen aan de Thor, kon door het snel opkomende water niet meer terug- keeren. De motor wilde, zelfs bij herhaalde beproeving, niet meer werken. De werk lieden stonden ook reeds tot circa 1 M. in het water. Daar het water nog steeds waste waren zij genoodzaakt den wagen te laten staan en zelf spoedig een goed heenkomen te zoeken. Eerst den volgenden dag konden zij naar hier terugkeeren. Naar we vernemen zijn er in deze gemeente schoenmakers, die ter mollen- vangst zijn gegaan en alzoo hun oude beroep tijdelijk hebben laten varen. Er zijn per sonen die op één dag zelfs van acht tot tien gulden verdienen. Een vangst van circa een 50 mollen daags, schijnt geen zeldzaam heid te zijn. Sprang;. Dinsdagmorgen 1.1. kwam de schoenmaker Z. tot de minder aange name ontdekking, dat 7 konijnen bij hem waren weggehaald, voor hem een heele schadepost. Vermoedelijk is buurmans poes de dader. Voor enkele dagen had het 7-jarig zoontje van zekeren B. het ongeluk, met een schop zich aan zijn voet te verwonden. Dr. v. Gils bracht verband aan. Besojjeii. De zoon van v. B. had dezer dagen een aardig buitenkansje. In één uur tijds wist hij niet minder dan 148 mollen te vangen, die hij tegen 25 cent per stuk afleverde. Door het hooge water, waren de diertjes in het nauw gedreven en zoo naar hooger gelegen gedeelte gekropen, waar v. B. ze wist te vangen. Hoewel wij v. B. dit buitenkansje niet misgunnen, is het zeer te bejammeren dat op deze wijze zoo veel nadeel aan den landbouw wordt teweeg gebracht. Waspik. De werkman C. v. T. op de drijfriemerxfabriek alhier had het ongeluk met zijn arm bekneld te raken tusschen den muur van de fabriek en een kolenwagen. Het lichaamsdeel werd geheel gekneusd en de hand als het ware verpletterd. Door den hevigen storm, die deze week woedde, zijn nagenoeg alle wei- en bouwlanden in de Langstraat ten Noorden van den spoorweg 'sBoschLageZwaluwe onder water geloopen. Van vele landbouwers alhier zijn de bieten aan het drijven gegaan. Zelfs een hunner heeft een schade van on geveer f200, doordat 8 last zijner bieten in het water liggen. De heer D. K. van Raamsdonk reed alhier op het Vaartje des avonds met zijn cammillon met zulk een vaart op een zware vrachtwagen, dat zijn voertuig geheel aan stukken sloeg. Bestuurder en paard kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij Baamstloiiksvcer. Het herha lingsonderwijs aan de Chr. School alhier, wordt gevolgd door 9 leerlingen. Evenals in verscheidene plaatsen van ons land zal ook in de week van 17 tot 24 Nov., n.l. Dinsdag 19 dezer, alhier een pro- paganda-avond gehouden worden in verband met de „Vang uw Kameraad-beweging", uitgaande van de Nat. Chr. Geh.-Onth. Ver eeniging. Vermoedelijk zullen hier optreden de heeren ds. v. d. Hoff uit Drunen en Den Broeder, hoofd der Chr. School te Genderen. Baamsdoiik- Dezer dagen slaagde onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. van Iersel, te 'sGravenhage voor het examen M. O. Staatsinrichting. Toen de landbouwer P. Boons alhier zijne koeien uit een polder onder de ge meente Dussen thuishaalde, miste hij eene koe. Het beest is ontdekt in den stal van den landbouwer K. te Capelle, die het beest in abuis met zijne koeien had naar huis gevoerd. Brakel. In den jongsten storm is voor deze gemeente gezonken het schip „Aurora", schipper Vrinten, geladen met 212 ton steenkolen, bestemd voor de Gist en Spiritusfabriek te Delft. Schip en lading zijn verzekerd en zullen gelicht worden. INCEZONDEN. De Blauwe Week. Wat beteekent die naam? 'k Zal het maar terstond zeggenBlauw is de vaan waaronder de geheel-onthou ders optrekken. Ge weet wel ze worden genoemd: die lui van de blauwe knoop. Nu van 1721 November hebben zij een week waarin zij op zooveel plaatsen, als maar mogelijk is, door geheel Neder land de krijgsklaroeu doen schallen. Ook in onze provincie N.-Brabant zal er deze week in dorp en stad getuigd worden tegen het Alcoholkwaad en voor de Christelijke Nuchterheidsbeweging. Of het noodig is? Weineen zeggen de niet onthouders Wat een overdrijving. Is het dan zoo schadelijk een enkel glaasje wijn of bier of jenever te nemen? Laten de dronk aards zich onthouden. Maar wij matigen, waarom zouden wij ons het genot van een enkel glaasje ontzeggen? Och kom, voegen anderen er bij gij onthouders staart u blind op één punt. Waarom onthoudt gij u ook niet van koffie en thee? Er zijn ook wel menschen die te veel eten en te veel werken. Moet men zich dan ook ont houden van spijs en arbeid? Ach, zoo zijn er duizend bezwaren, de een al onbeduidender dan de ander en voor wie nadenkt zonder kracht. Ik vraag nog eens: Of het noodig is te strijden tegen het drankkwaad. Welnu het antwoord is zoo volstrekt mogelijk: Ja! schreiend noodig, want het gaat hier tegen een kwaad dat in onze dagen lichaam en ziel van duizen den verwoest. In Jezus' dagen was alco holisme geen volkskwaad. In de middel eeuwen evenmin. Het volk als zoodanig kende geen lieerschende drinkgewoonten. Maar heden ten dage? Er zijn drink- geiuoonten die heerschen, waaraan men zich niet onttrekken kan of dürft. En de gevolgen? Moet ik die beschrijven? Een ieder, die wil, kan weten, dat er geen macht is die meer de menschen, hun ziel, hun lichaam, hun tijdelijk en hun eeuwig heil, hun welvaart, hun gezinsleven, hun bestaan, belaagt dan de drinkge woonten. Zal ik spreken van den verderfelijken invloed van den alcohol op het kind voor de geboorte? Op het opgroeiend kind? Op de volwassenen? „Er is een gevleugeld woord, ik meen van Prof. Stokvis: elke druppel alcohol is vergif". Ik heb nooit met dit woord gedweept omdat ik als leek het niet kan waarmaken. Maar ik heb iets anders ge daan. Ik ben gegaan naar een zeer kundig medicus, geen voorstander van geheel onthouding. Ik vroeg hem zijn weten schappelijk oordeel over de werking van alcohol. Toen antwoordde hij mij frank en vrij„Mijn lieve vriend, hoe minder alcohol hoe beter in het leven." Zulk een oordeel is mij goud waard. Met dit antwoord is de geheelonthouder ijzer- sterk en onkwetsbaar. Want nu vraag ik eenvoudig: Moet het leven bij zede lijke menschen nu bestaan in een ge vaarlijke proefneming, hoeveel het nog juist lijden kan met alcohol. Weet men dan als leek wat matig is? En denkt men er ook wel aan dat men de proef niet over kan doen. (Prof. I. v. Dijk). Maar als men dan denkt aan dien stroom van ellende die binnen en buiten de Christelijke gemeente van het drank kwaad alles wegsleurend wordt opge stuwd, aan het maatschappelijk, zedelijk en geestelijk onheil er door gesticht, vraagt men dan nog: Is het noodig er tegen te strijden? Welk wapen moeten wij hanteeren? De geheelonthouding. Een moorde naar laat ge niet toe matig te moorden. Een dief sluit ge achter de tralies, ook al zegt hij matig te zullen stelenslechts de zwakken te zullen neerslaan en de zwakken te zullen berooven. Het drank kwaad is erger dan een moordenaar, erger dan een dief. Ik behoef dat niet te bewijzen. Wat te doen met dezen vijand! Op sluiten voor goed! Het onmogelijk ma ken dat iemand zich nog bedrinken kÈln. Niet meer schenken dus en zelf niet meer drinken En dat uit liefde. Gedrongen door de liefde van Christus. „O gij niet-geheelonthouder doet ons zoo veel pijn van binnen als gij zegt dat wij geheelonthouders een soort van monopolie van de liefde maken. Mijn eenig antwoord is: wij zouden dan de liefde niet kennen." Neen, maar kennende de liefde, gelijk zij ons bekend gemaakt, geopenbaard, geschonken is in Jezus Christus strekken wij de handen uit naar degenen die ten doode gegrepen zijn en zeggen: Dat deed Christus voor mij doemwaardige. Zou ik dan niet terwille van mijn naaste hst glas laten staan? Blauwe week 1724 November. Lezer schaar u onder de vaanHoe een voudig en gering gij zijt sluit u aan! Opdat het worde één groot, onoverwin lijk leger verdrijvende den zeer sterken vijand van Godsdienst, Huisgezin en Vaderland. Ds. G. P. A. Ruijsch van Dügteren. Heusden. Kerknieuw». Heusden. Door het College van Gods huizen alhier, is de volgende aanbeveling verzonden aan den Gemeenteraad, ter ver kiezing van |een Regent (periodieke aftre ding van den heer C. de Jong), en wel als le candicaat de heer C. de Jong; 2e can didaat de heer Joh. de Moll. Werkendam, In de Chr. Geref. kerk, alhier, zal 20 Nov. a.s. optreden de weleerw. heer De Boer, predikant te Dor drecht Gameren. Aangenomen het beroep naar GiessendamHardinxveld doords. A. Dekker alhier. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier, door ds. Voogel te Putterahoek. Een gehouden collecte ten behoeve der inwendige zending in de Herv. kerk gehouden bracht ruim f 8 op. PREDIKBEIJRTEÜ, 17 November. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer Van Brum- men te Dordrecht. Geref. kerk, nm. 2 u. de heer Halsema, van Nijeveen. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Dekker, vm. H. A., nm. Nabetr. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Nz. geen dienst. 2 u. ds. Goedbloed. uit Nederhemert. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobiiis du Sart. H.H. Correspondenten worden KfeSagp beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tUdiff in te zenden. UKaoeiiiuud. Woensdag is hier te lande een zeer dringend verzoek om hulp uit Bulgarije ontvangen. Dientengevolge vertrekt de volgende week een ambulance van h: t Roode Kruis naar Bulgarije. Chef daar van zal zijn dr. Sikemeyer, te Arnhem, vroeger 1ste assistent van prof. Rotgans. Het bestuur der inrichting voor ver pleging van zieken in eigen woning Providentia te 's Gravenhage deelt mee, dat is afgezien van het voornemen, met personeel en materieel van de inrichting naar Servië te gaan, in verband met door het bestuur der inrichting ont vangen berichten uit Belgrado, dat daar voldoende verpleegpersoneel aanwezig is. Het bestuur zal nu trachten de diensten van de inrichting aan te bieden aan de Turksche Roode Halve Maan. I I>1 Heusdenvm. 10 u ds. Ruijsch van Dügteren, voorber. H. A., nm. geen dienst Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6. u. ds. Van der Zanden uit Andel. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalst, nm. 2 u. ds. Keek uit Zuilichem. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroekvm. 9.80 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Van Leeuwen uit 's-Gra- vemoer. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. A. Geertruidenberg, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Düg teren uit Heusden. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren. Herpt, geen dienst. Loeoestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader Raamsdonk, nm. 2 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sieeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeyer. Veen, vm/9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2