fl. Keukenmeid MEJER'S I' o e l s-C r m e. c. BOUMAN, Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding. liet beste voor den lan^sfen prijs. BOOMEN. imttGtHtmcttMMnttmtmiiMs pijnloos. Plaatsii iel scMtele praatje. De ABDIJSIROOP geeft haar een nieuwe borst. BLOOKER'S imi.isa.its CACAO; AB Dl JSIROOP, JAN WORM, Hoogstraat, hoek Arkelstraat, Gorinchem. Grootste Sorteeriiig Nieuwe Modellen ULSTERHOEDJES. Frans Frerker Co., Gorinchem. Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: Mie bij bet Nieewsblai toor bet Lii Tan Heasiea ea Altena ra Zateriai 16 Nov. 1912, No. 3206. Magazijn van: Onze Stelregel is: Billijkheidshalve moeten de hieraan verbonden voordeelen zonder eenige uitzondering onze geheele clientèle ten goede komen. Wij kunnen dan ook niet aan bepaalde personen eene korting van 10 of 15 -pCt. geven. Zij, die dit wel doen, moeten hunne prijzen daarnaar berekenen en laten dus hen, die deze korting niet genieten, te veel betalen. Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. KOOP, BUSSEN gij betaalt minder, en krijgt betere kwaliteit. V« pond 1 pond „2 pond Mej. E. van Midden, Bloemstraat 1623 Am ster daim, schrijft; Gedurende jaren had ik het op de borst, terwijl het boesten, dat ik deed, mij bijna deed stikken. Niets hielp mij, totdat ik de Abdijsiroop aanwendde. Twee fles- schen daarvan hebben mij volkomen genezen. BUITENLAND. Volgens een bericht uit Madrid is Canalejas, de voorzitter van den Spaan schen ministerraad vermoord toen hij op weg was naar den ministerraad. De dader is aangehoudenhij heet Manuel Pardinas Serrato Martinhet is een jongeman van 27 jaar, geboren teElgrado. Over den aanslag op minister-president Canalejas wordt verder berichtVolgens de laatste telegrammen behoort de dader Partinaz Serrato tot een over aanzien lijke middelen beschikkende anarchis tische partij, die nu eens te Madrid dan weer te Barcelona geheime samenkom sten hield. De leden dezer partij gaven zich de namen van Wilde Dieren. Ser rato bezocht dikwijls de zittingen van het parlement en was steeds aanwezig als een redevoering van Canalejas was aangekondigd. De oorlog op den Balkan. Uit Sofia werd Donderdag aan de Lokal-Anzeiger geseind Ondanks het ontbreken van alle officieele berichten wordt in de avonduren hier bekend ge maakt, dat een hevig artilleriegevecht aan de Ssjataldzja-lijn aan den gang is. De Turken hebben door een uiterste krachtsinspanning tweehonderdduizend man bijeengebracht en brengen nog voortdurend nieuwe troepen naar voren. De Bulgaren moeten even sterk zijn. Uit Petersburg aan de ExcelsiorEen telegram uit Konstantinopel deelt mede dat men, op grond van een bericht van den chef van den Generalen staf der Turken, den toestand van het leger, dat voor de hoofdstad ligt, hopeloos acht. Deze meening wordt door den chef van de Roode Halve Maan gedeeld. De Turken verzekeren, dat zij 100,000 uitstekend geoefende manschappen, wier moreel niets te wenschen laat, bij Tsja- taldzja hebben. Europeanen, die daar vandaan zijn gekomen, zeggen echter, dat er op zijn hoogst 50,000 man zijn, die geheel ontzenuwd zijn en niet lan ger dan 24 uur kunnen stand houden. De geregelde troepen uit Trebizonde, Erzeroem en Erzindzpan, die op 20,000 tot 30,000 geschat worden, zijn sedert dien tijd naar Tsjataldzja gezonden. Aan de Berliner Zeitung am Mittag wordt uit Konstantinopel dd. 13 dezer, geseindMen verbaast zich te Konstan tinopel niet, dat de Turksche regeering om een wapenstilstand gevraagd heeft, daar het Turksche leger in een toestand verkeert, die iedere omkeer van het oorlogsgeluk onmogelijk maakt en zelfs het ergste doet vreezen. Daarbij komt een geest van muiterij, omdat men het leger zonder het noodzakelijkste gelaten heeft. De regeering zoekt een wapen stilstand, om zoo mogelijk een ramp van onafzienbaren omvang te voor komen. Tevens is de cholera onder het Ooster- leger uitgebroken en verspreidt zich snel van Silivri tot Konstantinopel. Te San Stefano woedt de ziekte zoo hevig, dat bijna de geheele bevolking de stad verlaten heeft. Te Konstantinopel doen zich tal van gevallen voor. Het dappere garnizoen van Adria- nopel heeft opnieuw een uitval gedaan en is pas na een verwoeden strijd van vijf uur in de vesting teruggedreven. Vermoedelijk had de Turksche bevel hebber gemerkt, dat een gedeelte van het insluitingsleger naar Tsjataldzja was gezonden en tengevolge daarvan den uitval ondernomen. Dat hij vijf uur lang stand heeft kunnen houden, bewijst wel, dat de ontberingen, die in de vesting geleden worden, het zedelijk gehalte van zijn troepen nog geenszins verzwakt hebben. In Macedonië trekt de hardnekkige verdediging van Monastir door de Tur ken tegen de Serviërs de aandacht. Van een samenwerking van de Grieken met de Serviërs daar, die toch aange kondigd was is nog niets vernomen. De Köln. Ztg. verneemt uit Weenen Volgens hier ontvangen berichten, heb ben in heel Servië en Macedonië groote overstroomingen plaats gehad. Volgens particuliere berichten uit Sofia zijn de Bulgaren er in geslaagd, in het centrum van de linie van Tsja taldzja door te breken en hebben zij Hademkeui op 21 mijl van Konstanti nopel bezet. Volgens een bericht uit Konstanti nopel is sedert Woensdagmiddag de dradelooze verbinding met Adrianopel verbroken. Men vreest daarom, dat de Bulgaren de stad hebben genomen. Donderdag werd uit Cettinje gemeld Heden is de beschieting van Skoetari hervat. Op verschillende punten in de stad ziet men brand. Het vuur van het Turksche geschut verzwakt. Het gerucht loopt, dat generaal Woe- kotits Skoetari met het noorderleger nadert. Over het bombardement van dezen nacht meldt men, dat het der Montene- grijnsche artillerie gelukt is de batte rijen van den Tarabosj tot zwijgen te brengen. Eenige verdedigingswerken van den Tarabosj moeten geheel vernield zijn, terwijl de bezetting van die verdedigings werken op de vlucht is gejaagd. Na een hevig gevecht hebben de Montenegrijnen de Turksche stelling op den berg Bardanjolt met storm ge nomen. De verdedigers van dezen berg zijn op Skoetari teruggetrokken. Volgen bericht uit Konstantinopel heeft Turkije rechtstreeks en zonder bemiddeling aan Bulgarije, Servië, Grie kenland en Montenegro! om vrede ge vraagd. Volgens een telegram aan de Lokal Anzeiger luidt de officieele bekendma king van het verzoek om vrede aldus Daar de besprekingen van de groote mogendheden betreffende een tusschen- komst nog niet tot overeenstemming geleid hebben, is de Porte besloten tot onmiddellijke onderhandelingen met de oorlogvoerende staten. ADVERTENTIEN. GEVRAAGD te Gorinchem, of lleid-Huish., goed kunn. k. en w. Loon f 110.— en waschg. Br. lett. E. G. Boekh. VAN ECK, Gorinchem. Het allerbeste vloeibaar metaal Poetsmiddel. Verkrijgbaar in Glas- en Blik-flacons, van 7£, 12 en 20 cent, bij Drietrompetterstraat - HEUS0EN. zal Donderdag 28 November 1912, nam. uur precies, in het Café WINK, aldaar, voor de gemeente Werken dam e. a., contant, 140 stuks Iepen, Esschen, Platanen, Eschdoorns, Eiken, Kastanjes en Beuken, op het Laantje en het Kerkhof te Werken dam, in 28 kavels, elk van 5 stuks, bij af zonderlijke kavels, combinatiën van kavels 1 k 14 en kavels 15 A 28 en generale massa. Inlichtingen bij den Heer P. BAGGER MAN, Gem een te-Architect te Werkendam en ten kantore van den Notaris. Breeder omschreven bij biljet, dat op aan vraag gratis wordt toegezonden. GEVESTIGD sinds 1872. f 2.per tand. f 49.— per gebit. N.II. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. ^fiÊiÊÉifiÉtiÉlÊÊÉÉlÊÉÉÊlfiÊÉÊlfiÉSÊfiÉÉÉtlSilSiÉÉii in plaats van losse cacao of poederchocolade, - vierkante bassen van 1 ons T/ Mej. E. van Midden (volgens portret.) De Abdijsiroop geneest onvoorwaardelijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris, Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon f 1.f 2.f 3.50. Eischt rooden band met handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. Zalm AlmkerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenBe- soijen: D. van Hel voort; Drunen (N.-B). L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon Dussen: J. J. Paes; denderen: B. de Graaff; fiiessenJ. van Vugt; Bank (Dussenpolder): A. van der Pluijm; Heijmans; Meeuwen; G. Sterkenburg Meuwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.; Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Vers- velt en M. Schouten en' bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. „IN DE PARADIJSVOGEL", SPORTPETTEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 4