RONA DAT IS DE CACAO Van Houtens RONA. mam die wij zoo lekker vinden en waarvanMoeder zegt dat ze zoo voordeelig in het gebruik is. Gij moet bepaald dadelijk een bus gaan koopen. De naam is een haven aan de Adriatische Zee zal steunen. Men hoopt, dat Rusland een verzoenende formule tusschen het Oos tenrijksche en het Servische standpunt zal vinden. E«m Montenegrijnsche parlementair heeft Zaterdag aan den bevelhebber van Skoetari overhandigd een afschrift van het telegram, waarbij gemeld werd dat er een wapenstilstand is gesloten. De Turksche artillerie van den Tara- hosj opende echter herhaalde malen het vuur op destellingen der Montenegrijnen op de Sjiroka en op de Oblika. De Montenegrijnen, de verplichtingen die de wapenstilstand oplegt, eerbiedigende beantwoordden dit vuur niet Tot het eiude der vredesonderhan delingen zullen alle legerafdeelingen in hun stellingen blijven. De bevelhebber der Dardanellen rap porteert, dat Zaterdagmiddag halfvier een Grieksch smaldeel van 6 schepen voor de straat is gezien. Een Grieksch bataljon heeft Syrako (vlak bij de Grieksche grens), op vier uur afstands van Dzjanina, ingenomen. De Grieksche torpedo-jager Nea Genea heeft in de Egeïsche Zee een Engelsch- Egyptisch schip aangehouden, dat aan stalten maakte om 200(f Turksche sol daten in een baai van Chios aan land te zetten. Uit Belgrado wordt aan de Vossische Zeitung geseindDe Servische regee ring heeft Bulgarije een aanzienlijke som voorgeschoten om de salarissen van ambtenaren en van officieren te be talen. Verder heeft de Servische regee ring aan Bulgarije een groote hoeveel heid amunitie voor de artillerie gele verd, daar de Bulgaarsche artillerie de hare reeds geheel verschoten had. Thans staan er 70,000 Serviërs aan de linie van Tsjataldzja en bij Adrianopel, daar de Bulgaren anders niet sterk genoeg zouden zijn, om hun linies tegenover de Turken te houden. Bij Rostof a d. Don hebben roovers een posttrein overvallen en drie reizigers gewond. Zij zijn er met 55.000 roebel vandoor gegaan. Het graf van hertogin Elisabeth van Genua, de moeder van koningin Mar- garetha van Italië, de grootmoeder van koning Victor-Emmanuel, is op schan delijke wijze geschonden. De hertogin is vier maanden geleden gestorven en bijgezet in de grafkelder van de regee- rende koninklijke familie te Turijn. De grafroovers zijn in de kapel, waar de graven zijn, binnengedrongen en zijn er in geslaagd den marmeren plaat, die de tombe van de hertogin dekt, weg te schuiven, door den steenen muur te breken, die het eigenlijke graf omsluit en de drie kisten, waarin het lijk lag open te maken. De eerste kist was van hout, de tweede van verzilverd metaal, de derde van zink. De kussens, waarop het kadaver rustte, zijn weggerukt, de sieraden van het lijk gestolen. De be waker van de koninklijke grafkapel werd den volgenden ochtend door de ver schrikkelijke lijklucht op het misdrijf opmerkzaam gemaakt. Men veronderstelt niet slechts met dieven, maar ook met anarchisten te doen te hebben, wien het er om te doen geweest is de nage dachtenis van een koninklijke prinses te beleedigen. Twee jonge kerels een Franschman en een Argentijn, hebben te Reims een 81-jarige man in zijn huis half ver moord, door hem met laarsen op het hoofd te slaan. Zijn 77-jarige vrouw, die verlamd is, moest het ontzettende tooneel machteloos aanzien. De ellen delingen, die tot Parijsche anarchisten kringen behooren, hadden, toen zij gearresteerd werden, 3201) frcs. en een gouden horloge van hun slachtoffer in bezit. De oude man, wiens toestand zeer zorgwekkend is, is een oud-oom van den eerstgenoemden aanrander. Vrijdag had op den viaductspoorweg te New-York een ernstig ongeluk plaats. Op een hoogte van 70 M. onstond een botsing tusschen twee treinen, waarbij elf personen zwaar gewond werden. On der de passagiers ontstond een vreese- lijke paniek, daar de wagens in brand geraakten. Duizenden verzamelden zich in groote opwinding in de straten en aanschouwden den brand die in de hoogte woedde, zonder dat zij in staat waren hulp te bieden. Ten slotte werd het vuur door employés van den spoor weg gebluscht, zonder dat verdere on gelukken voorkwamen. Het nieuwsagentschap Presse Centrale verneemt uit Peking, dat het Russische douane-kantoor te Kiachta, op Russisch gebied aan de Noord-Mongoolsche grens, door de Russen is gesloten. Het is her opend in Oerga, in 't hart van Mongolië. Voortaan zullen er langs de vroegere Mongoolsch-Russische grens geen Rus sische douane-kantoren meer zijn. Men beschouwt dezen stap van Rusland als een bewijs, dat genoemd rijk besloten is zijn gebied tot in 't hart van Mongolië uit te breiden. Zaterdag werd uit Londen gemeld Drieduizend beambten van den Noord ooster-spoorweg hebben het werk neer gelegd, omdat de maatschappij weigert een ontslagen machinist, die door den politierechter wegens dronkenschap werd veroordeeld, in zijn vorige betrekking te herstellen. De dienst op den spoor weg is tot op minder dan de helft ver minderd. Voor een aantal kolenmijnen dreigt de noodzakelijkheid het bedrijf stop te zetten. S*laatsel|Jk Mleuws. Ueusden, 11 Dec. De St. Nicolaas-avond, door de heeren Van Andel, Reckleben en Beuningh ten bate van het jonge volkje opgesteld, met bijdragen van een aantal goedgezinde ingezetenen, is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Het aantal schoolkinderen, dat circa 350 bedraagt, was door pl.m. 300 kinderen op de zaal Concordia vertegenwoordigd. De heer Chr. van Abcoude te Baarn, eerder onderwijzer en thans auteur van een tal van kinderboekjes, had de taak op zich genomen de kleinen enkele uren aangenaam bezig te houden deor voordrachten, zang, en het oude „Jan-Klaassen-spel". Wat hebben de kinderen genotenVooral toen Jan Klaassen ze toesprak en ze zelf mochten antwoorden. Eene opsomming te geven van alles, zal wel overbodig zijn. Men moet zelf kunnen aanschouwen om alles naar waarde te kun nen schatten en dat de kinderen dat deden bewees de stilte tijdens de voordrachten en de - opgewonden toejuichingen telkens na afloop. Op het zien van zooveel blij jong goedje, ondergaat men- onwillekeurig een verjon gingskuur en we leefden dan ook met allen mede. De dames mevrouw Van Gendt, mevr Beuningh, mevr. Reckleben, mevr. Van Andel en mejuffrouw Kramer hebben zich daarbij, evenals de heer De Moor, zeer ver dienstelijk gemaakt met het uitreiken van verrassingen, benevens limonade, chocolade en koekjes, en het in toom houden van de invités, waar dat noodig was. De kinderen hadden niet alleen genoten, maar zooals kinderen nu eenmaal zijn. hopen ze nu al, dat het volgend jaar St. Nicolaas voor hen even gunstig zal zijn. Evenals Pisuisse en Blokzijl, die een tour- neé door Indië en Amerika enz. maakten, met hunne nieuwe vinding, stelt de heer Van Abcoude zich voor met zijn unique genre weldra Engeland en Amerika te be zoeken. Als hij daar zoo in den smaak valt, zulks als hier het geval was, kan hij tevreden zijn. De Prov. Staten van Noordbrabant hebben o. a. besloten artikel 36 sub e van het Politie-Reglement op de openbare wegen in Noordbrabant zoodanig te wijzigen, dat de aangespannen honden voorzien zullen moeten zijn van een muilkorf van het voor te schrijven model. Thaos moeten die muilkorven zijn volgens een voorschrift van den Minister van Water staat enz. Dat model is om verschillende redenen ongeschikt en kwellend voor de honden. Ged. Staten zullen thans een stevigen lederen muilkorf van doelmatige samen stelling voorschrijven. Werkendam. Het programma van de feestvergadering ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van het Departement „Werkendam" der Maatschappij tot Nut van-'t Algemeen, op Vrijdag 11. laten we hieronder volgen met de mededeeling dat alles naar genoegen van de aanwezigen werd afgewerkt. 1. Opening door den Voorzitter. 2. Feest rede door den heer J. Bruin wold Riedel, alg. secr. d. M. t. N. v. 't A., die het ontstaan der maatschappij en hare werking tot op heden schilderde en die bewees, dat ze zich op velerlei gebied bewogen heeft en nog beweegt en ten doel heeft de ontwikkeling van den mensch te bevorderen naar lichaam en geest en dus vooral voor goed onderwijs heeft geijverd doch ook voor de lichamelijke ontwikkeling een open oog heeft gehad. 3. Trio Beethoven: Adagio, Allegro, Vivace, Largo, Con Expressione, Scherzo, Finale. 4. De Avondklok (episode uit Cromwell's regeering), gedicht van C. Honigh, door mevr. Haus. 5. Trio X, Jozef HaydnAndante, Poco Adagio Cantabile, Finale, Rondo alt' Ongarise. 6. Zijne Excellentie in Spe, huise lijk tafereel door Quatrelles, door den heer en mevr. Haus. 7. Eenige mededeelingen, door den heer J. Bruinwold Riedel. 8. Trio Mendelssohn, I afd. 9. Dilemna, door den heer Joh. Haus. 10. Zigeunertanz, cello-solo. 11. De Muis, blijspel in een bedrijf, door den heer en mevr. Haus. 12. Andante Religiose Vieuxtemps, viool-solo. De vergadering der afdeeling „Wer kendam" van de schippersvereeniging Schuttevaêr" is bepaald op 18 December a.s. des nam. 8 uur, ten herberg9 van J. B. Zwets. De punten van behandeling zijn 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 4. Verkiezing van een bestuurslid (aftre dend de heer C. Klop.) 5. Voorstellen voor de algemeene vergadering. 6. Inning contri butie. 7. Rondvraag en sluiten. Omtrent het weldadigheids-soirée kunnen we nog mededeelen, dat mede werking zal worden verleend door mevrouw Van TienhovenKauwling (alt), den heer Charles Heynen (tenor) en mejuffrouw Kruseman (pianiste) en door de zangver- eeniging Uitspanning door Inspanning, directeur de heer J. I. Bril. Er zal een tombola zonder nieten zijn met 500 prijzen. Een lot kost f 0.10. Ook zal er gelegenheid zijn voor koekslaan tegen betaling van f 0.10. De eerste prijs voor de boonenpot is naar keuze een zilveren heerea- of dames-remon toir met een ketting en de tweede prijs een wekker. Andel. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de afgeloopen maand 101 telegrammen behandeld, waarvan 56 werden verzonden en 45 ontvangen. Bij W. de D. alhier werd de vorige week eene poging tot inbraak gedaan. De dief (of dieven) wist waarschijnlijk dat D. een paar varkens had afgeleverd en ver moedende de vrouw alleen thuis te treffen, werd besloten het geld machtig zien te worden. De vrouw, geraas hoorende, had de tegenwoordigheid van geest te doen of haar man thuis was, door te roepen: „Willem, er is volk aan de deur," waardoor de on- gewenschte bezoeker(s) het hazenpad koos. Beneden-Langstraat. Nu de slachttijd daar is, bestaat er naar vette var kens meer dan gewone vraag en bij den tegenwoordigen buitengewoon hoogen prijs, kan het mesten wel loonend heeten. Men besteedt van 36 tot 38 cent per kg., schoon gewogen. Brakel- Bij Kon. besluit is met ingang van 21 dezer herbenoemd tot burgemeester der gemeenten Brakel en Poederoijen, de heer S. van Dalen, tevens secretaris dier gemeenten. Elshoilt (gem. Oudheusden). De ge meenteraadsvergadering op 5 Dec. 1.1., waar van de Echo v. h. Zuiden een letterlijk ver slag geeft, schijnt op zijn Limburgsch te zijn toegegaan. We willen enkele passages daaruit weêr- geven, van het gesprokene, naar aanleiding van een adres van den gemeente-veldwachter om tractementsverhooging, hetgeen de Bur gemeester voorstelt op f 50 en waarvoor eenige leden de functie van den bode willen doen vervallen en diens werkzaamheden met diens traktement aan den veldwachter willen opdragen. Voorzitter. Ik acht me niet verantwoord als ik den veldwachter door hem andere baantjes te laten doen, aan zijn politiedienst onttrek. Gijsels. Neen man, dat niet verantwoord zijn, is 't nu niet. Gij houdt hem liever voor je eigen om je particuliere eigendom men te bewaken of eens naar de sluis te laten kijken, of 's nachts bij je in de banden te laten leggen. Gij behandelt Janus als een hond. Roept Janus maar hierl Laat hem maar getuigen of hij voor jou geen dienst t moet doen. Maar ik zal zorgen dat hij dat 1 niet meer behoeft te doen. Voorzitter. Dat kweken en razen van jou zijn we gewoon, daar zijn we toch niet bang voor. Laat de veldwachter maar komen hij mag gerust getuigen, voor mij behoeft hij niet bang te zijn. Gijsels. Janus moet wel voor jou dienst doen, denk je dat ik het niet weet? Ik wil niet dat hij het nog langer doet ben de nou belazerd kerel. Voorzitter. Ge liegt. Gijsel8. Nee, ik lieg gaddomme Diet, want ge hebt zelf in de wethoudersvergadering gezegd dat ge Janus niets meer voor je laat doen, omdat ze je te veel achter je broek zaten. Van Herpt. Gijssels, ge sprak van de week erover dat als de Burgemeester geld in huis had, Janus dan 's nachts op het huis moest passen. Gijsels. Dat heeft De Hart verteld, ja. Voorzitter. Er blijft bij mij 's nachts nooit geld in huis. Gijsels haalt den veldwachter en vraagt dan of hij wil zeggen, of hij ooit niet eens 's nachts op het huis van den burgemeester heeft moeten passen. Veldwachter. Ik heb het wel eens gedaan. Liegen doe ik niet. Voorzitter. Nu wel. geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Well. De zalmvangst op de visscherij alhier, is verleden week niet onvoordeelig geweest. Er werden niet minder dan 10 winterzalmen gevangen, w. o. een exemplaar van 30 pond. De winterzalm is thans zeer duur en geldt f 2.90 per pond. wjjk. De handel in aardappelen blijft hier slapj honderden mudden zijn ingekuild in afwachting van betere en gunstiger tijden. Of ze ook aanbreken zullen, we willen het hopen. J. de W; alhier, zou een koe uit den stal halenhet dier werd evenwel zoo woest dat het al spoedig met zijn geleider in een diepen sloot terecht kwam; vele behulp zame handen kwamen toesnellen. Daar het dier zich reeds over zijn geleider had heen geworpen, slaagde men er eerst met veel moeite in, hem uit zijn benarden toestand te redden en kwam hij zoo met een ffink bad en den schrik vrij. Gedeputeerde. JSfeikr wan Gelderland, overwp<sü<iè, dat het tegengaan van het verdel -n van "mollen hoogst gewenscbt is, Gijssels. Ik geloof Janus duizend keeren I bebi>en de gemeente-besturen in Gelder- eerder dan jou, want gij liegt gadveraomm- dat ge groen en geel wordt. Er velgen van weêrszijden nog meer liefelijkheden. Het vorenstaande is echter voldoende om een treurig beeld te geven van de Elshoutsche gemeenteraadsvergadering. 's-C-ravemoer. De Christelijke zangvereeniging „Halleluja" hoopt naar ge woonte op eersten Kerstavond een zanguit voering te geven in de Gereformeerde Kerk. Blerpt. Een tweetal landbouwers alhier, hebben nog een gedeelte van hun aardappelakkers niet gerooid. En thans zal daarvan wel niets meer komen ook. 't Komt zeker dat ze dit jaar niet duur zijnl Kaatsheuvel. Vrijdagavond heeft een onbekende dwars over een der banden van een fiets, die onbeheerd tegen het huis van den heer C. V. op den Loonschen Dijk stond, gesneden. Laf De heer A. A. van Dommelen, on derwijzer aan de o. 1. school aan den Loon schen Dijk, is als no. 1 der voordracht be noemd als hoofd der school te Zuilichem. Hij heeft deze betrekking aangenomen en bedankt voor de benoeming van onder wijzer met verplichte hoofdakte te Breskens. Dezer dagen kwam men bij het ledigen van den muntgasmeter bij den schoenfabrikant L. VI. K. tot de on aangename ontdekking, dat de inhoud (pl.m. f 3) gestolen was. Dit is de tweede diefstal op dit terrein in onze gemeente. Een koe der Wed. J. M. van de Baan stierf Vrijdag, en moest op last van den veearts verbrand worden. Een schade- postje voor het plaatselijke onderlinge vee fonds, dat in de laatste maanden meerdere uitkeeringen moest doen. Luttellierpt. Men heeft een nachte lijk bezoek gebracht, aan de kippenkooi van de wed. J. P. L. de W. alhier en door ver breking van het slot, zich toegang verschaft. Meende men aanvankelijk dat 10 kippen waren gestolen, later bleek, dat er nog hooger op gevlucht waren en dat 6 stuks meegenomen zijn. Kippenhouders wees op uw hoede. I%ederlieiiiert. De bietencampagne is thans geëindigd. Totaal zijn ruim vier millioen K.G. aangevoerd, waarvan het leeuwenaandeel 3.717.000 k.g. op defairbank werd gewogen. De overige werden elders per bascule gewogen. Verleden jaar bedroeg de geheele aanvoer slechts 2.763.000 k.g. Raamsdonk. Bij den landbouwer J. Schoenmakers zijn 's nachts in een weide twee schapen door een hond doodgebeten. Om ook de inwoners aan de z.g. Laan van Electrisch licht te voorzien, heeft men het kabelnet onder den spoorweg aan den Nieuwenweg, naar genoemde wijk door getrokken. Tot vervanging van J. Klerkx, is tot spoorwachter aan wachtpost 16 be noemd G. Niessen, tot heden in gelijke be trekking te Roosendaal. Sprang. Donderdag ontstond bij zekeren K. alhier, op den zolder begin van brand, wat gelukkig bijtijds bemerkt werd en nog gebluscht kon worden Maandag 6 Januari e.k. hoopt in open bare vergadering voor de Ned. Herv. Jongel. vereeniging op G. G. „Timotheus" op te treden den WelEerw. heer ds. J. H. F Remme van Rijssen. Dat velen met de concessie-verleening aan de gasfabriek te Kaatsheuvel ingenomen zijn, zouden wij hieruit kunnen opmaken, dat reeds 195 aansluitingen aan de directie van genoemde onderneming konden worden opgegeven, welk getal zeker nog wel aan merkelijk zal uitbreiden. Dezen winter zal met den aanleg in de huizen reeds een aanvang worden gemaakt. Waspik. Op 27 December a.s. zal alhier aan de kinderen der St. Anna-ver eeniging een feestje gegeven worden. Deze week zullen de dames propagandisten, hier voor eene collecte houden Bij het lossen van eenige bemande flesschen zoutzuur op de drijfriemenfabriek alhier, kreeg de arbeider A. Buijs de in houd van een flesch over zijn lichaam, zoo dat hij ernstige brandwonden bekwam. Na door zijn medearbeiders te zijn weggedragen, moest onmiddellijk geneeskundige hulp worden ingeroepen. De arbeider op de stoomleerlooieri; van Gebr. van Son alhier, H. Buijs, geraakte met zijn hand tusschen een der machines met het treurig gevolg dat een zijner vingers als het ware werd afgekneld De mazelen zijn alhier in die mate toegenomen, dat reeds een der bijzondere scholen is gesloten. Ook de roodvonk heerscht alhier in lichten graad. Tusschen de leerlingen van de teeken- school alhier, ontstond deze week een zoo hevige vechtpartij, dat bij eenige belhamel* and, voo zoveel noodig, ia ernstige over weging gegeten een verordening in het leven te roepen, wiarbij verboden wordt op eens anders grond mollen te vangen of naar mol en te delven, zender schriftelijke vergun ning van den eigenaar of gebruiker van dien grond. *Ailflel. De heer P. van Houwelingen, sedert vier jaren diaken der Herv. Gem., wenscht als zoodanig niet meer te worden lerkozen. Kerknieuw». BurgerBDke Mtand. Werkendam, van 29 Nov.6 Dec. Ondertrouwd Adrianus Cornells Dop, jm. 23 j. en Adriaantje de Ko ning, jd. 24 j.Johannes de Weerdjm. 23j. en Maaike Adriana de Boon,jd.22 j. Getrouwd J. M. Korsman, wedn., 30 j. eu P. v. d. Stelt, jd. 21 j.; C. C. Verschoor, jm. 26 j., en D. Schaddelee, d. 26 j. Geboren: Johanna, d. v. H. C. Vos en L. Strang Bastiaan Arie, z. v. B. A. van den Heuvel en F. van Elzelingen evenloos kind van D. de Kooter en Th. Holsteij. Gameren, over de maand Nov. Getrouwd: C. van Erven, 24 j. en C. van Alphen, 21 j.H. van der Veer, 24 j. en C. J. de Ridder, 22 j. Geboren: Antonie, z. v. T. van Wil- egen en M. EkelmansPieternella, d. v. P. van Wijk en M. van Hees ïendrika, d. v. H. van Tuijl en A. van Zuijdam Teunis, z. v. J. vau Hemert en F. H. Schreuders Leonardus, z. v. G. A. Donker en W. J. KrelingArie, z. v. J. van Wijk en W. KraaijPeter, z. v. A. van Eek en P. van Tuijl. Sprang, over de maand Nov. Getrouwd: M. A. Naijen, 26 j. en C. A. van Ammelrooij, 27 j. Geboren: Johannes, z. v. B. Schie- don en A. FaroCornelis, z. v. C. Klootwijk en C. D. van Caem Johan nes, z. v. C. P. van Dongen en C. Kloot wijk Maarten Teunis, z. v. A. J. van Thielen en J. A. Haverhals Elisabeth, d. v. W. Braspenning en M. de Haan Adriaan, z. v. J. Timmermans en C. Kruijf. Overleden Gerardus van Baardwijk, m. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 5 Dec. 1912. J. v. R. te Kaatsheuvel, dronkenschap, f 5 of 3 d., J. v. B., J. J. S., beiden te alsvoor, A. A. H. te Sprang, C. 't H. te Waalwijk, ieder overtr. alsvoor, ieder 2 of 2 d.; L v. d. B. te Waalwijk, overtr. trekhondenwet, f 0.50 of 1 d., J. v. d. A. te Kaatsheuvel, overtr. als voor f 1 of 1 d., G. d. H. te Dronge- len, overtr. alsvoor teruggeven aan ouders; J. S. te Waalwijk, overtr. vei ligheidswet, f 1 of 1 d., A. v. N. te Dongen, overtr. alsvoor, f 3 of 2 d., J. B. te Waspik, overtr. alsvoor, f 0,50 of 1 d.; H. L. te Baardwijk, strooperij, f 20 of 10 d., M. K. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 3 of 3 d., J. K. te alsvoor, overtr. alsvoor f 3 of 2 weken tuchtschoolD. V. te Drongelen, overtr. pol. verord. f 3 of 1 d., G. M. te Be- soijen, M. A. te Kaatsheuvel, A. v. T. te Sprang, G. v. W., F. B., J. H. v. d. W., L. d. L G. v. Z., allen te Vlijmen, allen overtr. alsvoor, ieder f 1 of 1 d., M. K., F. J. v. d, H., G. J. v. B., allen te Waalwijk, allen overtr. alsvoor, ieder f 3 of 3 weken tuchtschoolW. K. te Capelle, overtr. arbeidswet f 0,50 of 1 d., L. v. d. H. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 3 of 2 d.; A. d. W. te Drunen, jachtdelict, f 20 of 8 d., J. de G. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 10 of 4 d. A. J. de T. te Besoijen, A. H. M., L. v. d. B.; beiden te Waalwijk, M. J- d. B. te Capelle, allen overtr. mot. en rijw. reg. ieder f 2 of 2 d., M. K., L. C. de B., beiden te Kaatsheuvel, ieder overtr. alsvoor, ieder f 1 of 1 d., J. K. te Wijk, overt, alsvoor, f3 of 2 d.; F. M. W. te Tongeren, overt, gem. verord., f 1 of 1 d.; A. Ch. L. te Echteld, overtr. wetbetref- fende de zeden, f 5 of 3 d.J. S. te Loon op Zand, overtr. veldpol. f 10 of 4 d.J. M. M. te Baardwijk, straatschen derij, f 1 of 1 week tuchtschool.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2