woede geuit door een aantal brieven bussen inkt, teer, lijm, zwarte verf en andere vuiligheid te laten druipen. Drie van deze baldadige dames werden op gebracht. Te Berlijn heeft eender laatste nachten in een buitenwijk op het emplacement van een in aanbouw zijnde fabriek een revolvergevecht tusschen inbrekers en politie agenten plaats gehad. Deapachen- manieren van de Parijscbe bandieten vinden ook in de Pruisische hoofdstad ingang. De inbrekers hadden zich toegang weten te verschaffen tot een magazijn van metaalwaren, dat eenigszins afge legen aan genoemd bouwterrein grenst. Een nachtwaker zag licht in het maga zijn en waarschuwde de politie. Eenige agenten begaven zich voorzichtig naar het gebouw maar de inbrekers hadden het magazijn intusschen verlaten en zich verdekt achter een stapel bouw- steenen opgesteld. Vandaar vuurden zij onverhoeds op de agenten. Door de dichte duisternis konden dezen niets zien, maar beantwoordden niettemin het vuur. Het schijnt dat de dieven zich uit de voeten hebben willen maken door over een muur te klimmen, want plotseling zagen de agenten hen op een steenenstapel springen, die tegen dien muur gelegd was. Zij vuurden opnieuw en een der bandieten stortte neer, in den schouder gewond. De andere ont kwam, terwijl een derde naderhand nog in het gebouw, waar hij zich verborgen hield, gevonden is. De politie-agenten zijn niet getroffen. De beide arrestanten blij ken bekende figuren uit de Berlijnsche misdadigerswereld te zijn. **laatiel|jk Wleuwk, flensden, 21 Dec. Op 15 December 1.1. overleed te Olst in den ouderdom van 87 jaar, de oud-burge meester der gemeente jhr. G. van Suchtelen van de Haare, die van 1861 tot 1880 te dezer plaatse burgemeester was en vervol gens méér dan 25 jaren diezelfde functie te Olst (zijne geboorteplaats) uitoefende. Velen die burgemeester Van Suchtelen alhier gekend hebben, hebben omtrent hem de aangenaamste herinneringen behouden. Hij ruste in vrede! Werkendam. Op de laatste op roeping gedaan voor hoofd der o. 1. s. A alhier, heeft zich slechts één sollicitant aangemeld. Door de chr. jonged. vereen. „Die den arme geeft, leent den Heere" zijn in 1912 niet minder dan 178 kleedingstukken ■vervaardigt, die alle aan de armen ten goede komen. Gisteravond hield de vereeniging „Het Oude-Lieden-Fond8" haar jaarvergade ring, ten einde de rekening over het afge- loopen jaar na te zien, een bestuurslid te kiezen en verder eenige besprekingen te houden, die in het belang dezer nuttige instelling kunnen zijn. Donderdag a.s. hoopt de Zondags school haar Kerstfeest te houden in de Nutszaal. Naar we vernemen heeft het weldadig- heidssoirée ongeveer f 270 opgebracht, waa bij niet gerekend is de opbrengst van het koekslaan. Aalburg». Mochten we in het vorige nummer melding maken van eene gevaar lijke plaats in den avond voor wielrijders, thans kunnen we mededeelen dat die plaats reeds zoodanig is hersteld geworden, dat alle gevaar nu is buitengesloten. Het dage lijks bestuur wordt dan ook langs dezen weg dank gebracht, welke niet alleen op genoemde plaats, maar nog tal van andere plaatsen zoodanig heeft doen herstellen, dat men nu met gerustheid zijn weg pas seer en kan. Aeeil. Donderdag werd de laatste lading beetwortelen door den agent Ver voorn afgezonden en is hiermede de bieten campagne afgeloopen. Dit is circa 14 dagen later als gewoon. In 't geheel werden onge veer 1,200,000 kg. bieten afgeleverd. Van gemeentewege zal nabij het ge meentehuis een brandput worden gegraven. Blijkt het water van goede kwaliteit te zijn, dan zullen de omwonenden hiervan kunnen profiteeren. Met de werkzaamheden voor dit doel is belast de heer H. Verhoeven te Drunen. Drongelen. Door den Gemeente raad alhier is besloten tot opheffing van de burgerlijke armbesturen van het dorp Dron- gelen en van het gehucht Hagoort; tevens tot instelling van een zoodanig armbestuur voor de geheele gemeente Drongelen. Meeuwen. Naar wij vernemen is door de christelijke zangvereeniging terug gekomen op haar plan om,op den 2en Kerst dag eene uitvoering te geven. Het voorne men bestaat deze in Januari a.s. te doen plaats hebben. 'g-Gravemoer. De Inspecteur der Posterijen en Telegraphie heeft op het adres onzer vaartbewoners, ter verkrijging eener derde postbestelling gelijk in de kom der gemeente, jammer genoeg eene afwijzende beschikking genomen. Waspik- Het. vervoer van 20 wagons keislag van het station alhier naar den Groot Waspikschenpolder, is deze week ten huize van mej. de Bont aangenomen door mej. de Wed. A. Kemmeren Zonen, a 49è cent per kub. M. WUk- Het fanfarecorps „Oelehing en Uitspanning" alhier, geeft den 2en Kerstdag des avonds hare eerste winteruitvoering. Wij twijfelen niet of velen zullen weder van leze gelegenheid profiteeren. Loon op Zand. De heeren M. Oer- lemans en A. Spierings zijn respectievelijk gekozen tot ouderling en diaken der Ned. Herv. gemeente van Loon op Zand. kaatsheuvel. Naar wij vernemen is de heer Carel, onderwijzer aan de Christel, school te Loonschen dijk, benoemd als onder wijzer met akte Franech aan het instituut „Oranje Nassau" te Haarlem. Zondagavond ontstond in de Kerst etalage van den winkelier v. Amersfoort op de Markt alhier, door het omvallen van een brandende kaars begin van brand. Gordijnen en uitstalling stonden reeds in brand, toen de huisgenooten het ontdekten en het vuur nog tijdig wisten te blusschen. De heer M. van Beurden heeft als lid van de gascommissie ontslag genomen. Deze week heeft zich op Kaatsheuvel weer een geval van diphteritus met doodelij- ken afloop voorgedaan. Voor een paar weken kwamen hier eveneens twee gevallen van deze besmettelijke ziekte voor. Eet hen. Het fanfarecorps „Nooit Gedacht" alhier, is voornemens op Dinsdag 24 December des avonds een uitvoering te geven. Het bestuur heeft voor een afwisselend programma gezorgd. Zoodat een genoeglijken avond staat te wachten. Aalst. Het fanfarecorps „Prins Hen drik" alhier, directeur de heer T. Jonker te Veen, zal als naar gewoonte op den 2en Kerstdag weder eene uitvoering geven. Zalthommel. Door B. en W. dezer gemeente is aanbesteed de levering van brandstoffen voor de gemeentegebouwen voor 1913. Laagste inschrijvers wareD Steenkolen gruis: wed. A. G. van der Aa, f 1.18 per H.L. Anthraciet 29/30 en 30/50: A. Troost, f 1.37 en f 1.65 per H.L. Korte en lange turf: A. Troost, f0.86 en f 0.90 per 100 stuks. Levering gegund. A ie li we n ciyk. De fanfare „Cres cendo" alhier is voornemens op lste Kerst dag, 's avonds 6 uur in het Instituutlokaal een concert te geven onder leiding van den directeur, den heer J. A. Kraaienbrink. Donderdagmiddag is de arbeider J. Eeuwijk alhier in het veld in een greppel waar haast geen water in was, verdronken. Hij was lijdende aan vallende ziekte. Aangezien talrijke misbruiken plaats hebben bij het vangen van mollen, verbieden vele eigenaars van landerijen dit op hunne gronden te doen. (Zie advertentie). Dezer dagen is door den rijksveld wachter v. d. Wiel te Almkerk procèsverbaal opgemaakt tegen J. B. alhier, wegens het mollenvangen op landerijen van mej. A. J. den Dekker. Het jaarfeest der Chr. knapen vereen. „Benjamin" alhier, zal plaats hebben op 2e Kerstdag, 's avonds 6 uur, in het Insti tuutlokaal. Mussen (Polder). Het feest voor de leerlingen der Zondagsschool alhier zal ge vierd worden in het lokaal „Uw Koninkrijk kome", op 2e Kerstdag, 's avonds te 5$ uur. Almkerk.. Het Kerstfeest voor de kinderen van de Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente zal plaats hebben in de kerk op 2e Kerstdag, 's avonds 5 uur. Di'immelen. Evenals vorige jaren zal de zangvereen. „Onze Vrije Uren" van hier ook dit jaar den 2e Kerstdag weder eene uitvoering geven in de Ned. Her vormde kerk. Arfihoeven-Cappel. Naar we vernemen zal dit jaar van de verharding van de Hoogevaart niets meer komen, het geen door veler betreurd wordt, daar de tijd naar veler meening te ver verstrijkt om er de keien nog goed in te krijgen. Aii(lel- Bij Kon. besluit van 6 Decem ber 1912, is aan den heer C. Knook, nota ris alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als reserve le luitenant bij het 6e Reg. Infanterie, met ingang van 31 De cember a.s. Donderdag 2e Kerstdag hoopt de muziekvereeniging „Andels fanfarekorps" hare eerste winteruitvoering te geven in het gebouw der openbare school. Het program ma belooft een gezelligen avond, daar voor voldoende afwisseling zal worden zorg ge dragen. Dat met mollenvangen heel wat geld te verdienen is, blijkt uit het feit, dat alhier in één huisgezin door de zoons 105 gulden in den tijd van eene week werd thuisge bracht, als zijnde de opbrengst van mollen- velletjes. Ofschoon we het hun niet mis gunnen, is het toch jammer dat zooveel dezer nuttige beestjes worden doodgemaakt. Sprang. Maandag j.l. had zekere A. W. de Jong het ongeluk te vallen, met de gevolgen dat hij op twee plaatsen zijn hand brak. Dr. J. v. d. Meulen verbond de hand. Den eersten tijd zal genoemde zijn werk niet kunnen verrichten. Woensdagavond kwam de chr. werk- liedenvereeniging „Bid en Werk" afd. Sprang, van het Ned. Werkl. verbond „Pa trimonium" in jaarvergadering feestelijk bijeen. Om c.a. 7 uur opende haar voorz. deze bijeenkomst. Na de aanwezigen het „welkom" te hebben toegeroepen, zette hij met een kort woord uiteenWaarom stand vastig bij het beginsel van „Patrimonium" te blijven. Den Secretaris het woord ver krijgend bracht een goed verzorgd jaarver slag uit, waarbij de lotgevallen der afdeeling over het afgeloopen jaar de revue passeerde. Haar ledental bleef vrijwel stationair, ont vielen hun enkele leden door overlijden, vertrek naar elders en bedanken; nieuwe traden weer toe. Het finantieël verslag door den penningmeester uitgebracht, gaf aan leiding tot dankbaarheid. Onder de talrijk opgekomene merkten wij op de heeren A. Janson en J. de Bie, die de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op G. G vertegenwoordigde en van de Ger. Jongelingsvereeniging waren als afgevaar digde aanwezig de leden M. v. d. Hoven en J. Both. Nadat door deze afgevaardigden, de groete hunner organisatie was overge. bracht, werd het woord gegeven aan ds. A. Brummelkamp, eere-lid der afd. Spr. koos tot motto van zijn onderwerp: „Wat wil Patrimonium*'. Inleider wijst allereerst op de verhouding der verschillende standen in de vorige eeHw, en wel in het bijzonder op de eigenaardige verhouding tusschen de hoogere standen en de arbeidersklasse. Toont aan, met beroep op de H. Schrift, dat ar beid en loon in de rechte verhouding moeten staan. Met een enkel woord maakt spr. zijn ge hoor duidelijk de hoofd ideën van het socialisme en gaf een overzicht van de ontwikkeling van het socialisme in de ver schillende landen, wijst op het nog niet bereikt ideaal en toont met enkele voor beelden (aan de werkelijkheid ontleend) aan, dat het socialisme in de praktijk toe gepast ontrouwbaar is gebleken. Wat wil nu „Patr" een dam oprichten tegen den geest van ongeloof en revolutie. Nu verhaalt spr. de wordingsgeschiedenis van „Patr." dat niet alleen stoffelijke wel vaart, doch ook geestelijkeontwikkeling voor de arbeidersstand bedoelt. Nader wordt bet doel van „Patr." toe gejuicht, waarbij spr. enkele zaken uitliet regelement en het sociaal program van „Patr." zijn gehoor onder het oog bracht. Met een opwekkend woord om te volharden in den strijd voor de schoone beginselen die „Patr." voorstaat, besloot spr. zijn met aandacht gevolgde rede. Met een daverend applaus werd het gehoorde beantwoord. Door den afgevaardigde der J. V. M. v. d. Hoven werd een beknopt biografisch over zicht van mr. Bilderdijk ten gehoore bracht. Het overige van dezen avond werd door gebracht met het houden van voordrachten waar ernst en luim elkander afwisselden. Daar het middernachtelijk uur een ieder hniswaarts riep, bracht de voorz. een woord van dank aan de dienende „Martha's" die geregeld zorgden, dat een ieder zijn ver- bruiksvermogensorganen in beweging kon den blijven. Gameren- Woensdagmiddag wer den de kinderen der Zondagschool, evenals vorige jaren, getracteerd. Behalve versnape ringen werden ze bovendien verrast met een mooi boek. Een woord van dank aan hen die dit gewoon zijn te doen, mag hun niet ont houden worden. De suikerbietencampagne alhier is geëindigd en ging met veel moeite gepaard. Aan de Kluit werden 2,199313 kilo's ge leverd (netto.) I» K E »Iklt EL 11 T EN, 22, 25 en 26 December. 25, vm. 10 u. dezelfde. 26, vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader uit Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. 25, vm. 9,30 en nm 5,30 u. de heer Duits Wesseling uit Giessendam. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 25, nm. 5,30 u. dezelfde. 26, nm. 3,30 u. kinderfeest. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen van Dordrecht. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. 25 en 26, vm. 10 u. dezelfde. Babyloniênbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Dierkens. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2 u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch van Capelle. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. 25 en 26, vm. 9,30 dezelfde. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. 25 en 26, vm. 10 u. dezelfde. Drongelen26, vm. 9,30 ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. 25, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk, 26, nm. 2 u. de heer Verhaar uit Rotterdam. Geref. kerk, geen opgaaf. 25, vm. 9,30 u. dezelfde. 26, nm. 2 u. Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagschool. Geref. kerk, vm. leeskerk, nm. 2 u. ds. Elzinga van Woubrugge. Geertruidmberggeen opgaaf. 25 en 26, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 25, vm. 9,30 u. dezelfde. 26, vm. 9,30 u. dezelfde. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Roscam Abbing uit Leiden en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. 25 en 26, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Van der Zanden uit Andel. 25, vm. 9,30 u. dezelfde. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Meeuwen. 25, vm. 9.30 u. leesdienst. NederhemertNz. geen dienst. Zz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. 25, Zz. vm. 10 u. en Nz. nm. 2 u. dezelfde. 26, Zz. vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. 25, vm. 9,30 u. dezelfde. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. 25, vm. 9,30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Veen, vm. 9.30 en nm. 2-u. dr. Tjalma. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. 25, vm. 10 u. dezelfde. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Wijk c.a., vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader uit Nederhemert. 25 en 26, vm. 9;30 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral j ui uil en ttidiK in te zenden. SjLerknieuws. Werkendam. 19 Januari a.s. hoopt de WelEerw. heer S. Kamper, predikant bij de Ger. Kerk B, alhier, zijn afscheidsrede te houden en een week later zijn intrede te Oldebroek. Gameren. Door de kerkeraad der Geref. gem. alhier is 't volgende tweetal opgemaaktds. Van Pernis te Heerjansdam, ds. Van der Zanden te 's Gravemoer. Gravemoer. Bij besluit van het prov. college van toezicht op het beheer der goederen en fondsen der Ned. Herv. gemeenten in Noord Brabant is de alhier op 25 November j.l. gehouden verkiezing voor één notabel in zooverre vernietigd, dat niet de heer A. Blok Cz., maar de heer P. van der Dussen is gekozen verklaard, aangezien ingevolge het plaatselijk regle ment de op eerstgenoemde uitgebrachte stemmen van onwaarde moeten beschouwd worden, wijl deze een zoon is van een nog zittenden kerkvoogd. Sleeuwfjk- Bij de Ned. Herv. kerk alhier, zijn herkozen tot president-kerk voogd de heer B. Dekker en tot ouderling de heer A. Huisman, terwijl tot diakenen gekozen zijn de heeren A. T. van Hemert en M. Dekker. Aalburg. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeenten van Aalburg en Heesbeen is tot predikant beroepen ds. N. C. Bakker te Kesteren. leen- Bij de gehouden verkiezing van vier leden als notabel bij de Ned. Herv. Kerk, werden gekozen de heeren Joh. Vos, H. v. Helden, B. de Ruiter en C. G. Tim mermans. 's-Gravemoer. De verhuring der zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, die steeds op Oudejaarsdag plaats had, zal dit jaar op Maandag 23 December plaats hebben. W«k. Herkozen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk de heer Abr. v. d. Beek en gekozen tot diaken Ant. van Wijk Hz. t^lnnenland. Teneinde de onzekerheid op te heffen, welke na het arrest van den Hoogen Raad van 15 Mei j.l. bestaat is een wetsontwerp ingediend, waarbij wordt bepaald, dat, indien een wetofalgemeene maatregel van bestunr feestdagen met den Zondag op gelijke lijn sqelt, dat voorschrift geldt voor de christelijke tweede Paasch- en Pinksterdagen, de beide Kerstdagen en den Hemelvaarts dag. De gemeenteraad van Amsterdam heeft Woensdagmiddag in besloten zit ting beraadslaagd over het (geheime) voorstel van B. en W. nopens de door het rijk van de gemeente gevorderde bijdrage voor de verbetering van het Noordzeekanaal. Overeenkomstig het advies van de staatscommissie voor de verbetering van het Noordzeekanaal stelt de minister van waterstaat voor, uitvoering te geven aan het ontwerp B der commissie, waar in is opgenomen de bouw van een nieuwe sluis te IJmuiden, benoorden de be staande groote sluis en waarvan de kos ten zijn geraamd op f 13,000,000 en de duur op 7 jaar. Van de gemeente Amsterdam vraagt de minister een bijdrage in de kosten van f 5,200,0ó0, dat is 40 pet. van de totale som. De raad heeft op voorstel van B. en W. besloten, de minister te antwoorden, dat de gemeente bereid is een bijdrage te verleenen van f 2,600,000, dat is dus 20 pet. van de geraamde kosten, bet zelfde percentage als Rotterdam heeft bijgedragen in de verbetering van den Nieuwen Waterweg. Volgens de Telegraaf stelt Amsterdam fc^aar bijdrage afhankelijk van de vol gende voorwaarden lo. dat mocht later blijken, dat Rot terdam minder dan 20 procent in de kosten van den Waterweg bijdraagt, ook Amsterdam op dat lagere procent in bijdrage zal worden gesteld; 2o. dat de toezegging der bijdrage als niet gedaan moet worden beschouwd, wanneer te Velsen komen zou een voet brug of een brug voor rij verkeer; 3o. dat bet werk uiterlijk in 1921 zal gereed zijn. Te Loosduinen wordt in de broei kassen, waarin gestookt wordt, een proef genomen met een automatische lucht- ramensluiter. Door uitzetting i n in- krimpeng van gassen wordt bet toestel in beweging gebracht. Daalt de tempe ratuur beneden het punt waarop bet gesteld is, dan gaan de ramen dicht, terwijl zij zich vanzelf weer openen zoodra de warmte boven b.v. de 80 graden stijgt. Het toestel kan op ver schillende temperaturen gesteld worden en is een uitvinding van den tuinder Boon bij Delft. Dinsdagnacht zijn twee arbeiders op het baggerwerk in de Maas even beneden de gemeente Grave, in uitvoering bij den beer Van Hattem, terwijl zij verble ven op een bak door kolendamp ver stikt. Beiden zijn in het St. Catbarina's Gasthuis te Grave ter verpleging opge nomen. De jonge man W. v. G. zal behouden kunnen blijven doch bij den oudste konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Deze laatste J. S., uit Zalt Bommel, laat een vrouw met 6 kinderen na. Eergisterenmorgen is te Krefeld terechtgesteld een 19-jarige Hollandscbe arbeider die den avond voor Paschen den eierhandelaar Engels vermoord had. De moordenaar werd den 12en Juli ter dood veroordeeld. Donderdagmorgen werden te Rotter dam de directie, kapitein, officieren en equipage van de IJullboot „Selby Ab bey", die Woensdag als bet 10.000ste voor Rotterdam bestemde schip de Rot- terdamscbe haven binnenkwam, ten stadhuize ontvangen, waar zij door den burgemeester begroet werden. Hij wees op de voortdurende toename van de scheepvaart in de Rotterdamsche haven. Het fait, dal dit jaar het aantal.bin nengekomen schepen de 10.000 bereikt had, achtte hij zóó belangrijk, dat hij dit niet ongemerkt wilde laten voorbij gaan. Hij wenschte de reeders, de firma W. H. Müllor en Co. en de equipage geluk, dat hun schip dat voorrecht te beurt viel en het was hem aangenaam, allen ter herinnering aan dit voor de geschiedenis van Rotterdam zoobeteeke- nisvol feit een geschenk aan te bieden. Aan de reeders bood hij aan een grooten Engelsche zijden koopvaardij- vlag in een zijden foudraal van de Rot terdamsche kleurenaan den kapitein een gouden Zenith-horlogeaan de stuur lieden, twee machinisten, den bootsman en den steward een zeekijker; aan de stewarderes een broche, voorstellende het wapen van Rotterdamaan de vijf matrozen, acht stokers, den kok en den assistent-steward een gevulden sigaren koker, benevens een doosje, bevattende een gouden tientje. Al deze geschenken waren voorzien van een inscriptie, herinnerende aan het feit, waarvoor zij werden uitgereikt. Nadat een foto genomen was van de aanwezigen, was de plechtigheid afge loopen. In het postkantoor te Utrecht is een zekere K gearresteerd, die zich in 1909 schuldig heeft gemaakt aan oplichting te Zeist van ongeveer f 1000. Hij werd door een der post-ambte- naren herkend, die telefonisch de politie waarschuwde. Nadat hij met de betrokkenen te Zeist geconfronteerd was, is hij ter beschik king van den officier van justitie gesteld. Uit een pak, per H. IJ. Spoor van Tiel naar Haarlem gezonden, worden 4000 sigaren vermist. Elziena ten H., huisvrouw van L. H., te Nieuw-Amsterdam, vroeger te Nieuw- Buinen, sedert 23 November gedetineerd onder verdenking van brandstichting in de door haar en haren man te Nieuw- Buinen bewoonde woning, is bij beschik king van de rechtbank te Assen buiten vervolging en in vrijheid gesteld. De commiezen te Glanerbrug ver dachten reeds geruimen tijd een wel gesteld landbouwer aldaar van smok kelen, doch 't wilde hun niet gelukken hem op heeterdaad te betrappen, waarom zij besloten een huiszoeking te doen, die echter zonder resultaat bleef. Vóór zij vertrokken werd evenwel ook nog de bij het huis staande bijen stal aan een onderzoek onderworpen en toen bleek, dat van de 60 korven Reusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalst, nm. 2 u. ds. van Paddenburg. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Feijkes uit Gen- deren. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. 25 en 26, vm. 9 u. dezelfde. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. A. Dekker. Genderen, nm. 2 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Heesbeen, 25, nm. 2 u. ds. Klomp, uit Herpt, geen dienst. Loevestein. geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. 25 en 26, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. 25, vm. 9,30 u. dezelfde. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 en nm. 2 u ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 u. lezing en nm. 2 u. ds. Brummelkamp uit Capelle. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. Locher.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2