éénjarig Bandhout, j.Tli.Gouwenbcrg, Handel in Ijzerwaren, Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl VAN WANING Co., Eduard Schmeink, Heeren-Mode- en -Hoedenmagazijn, BLOCKER'S JSAALÏÏEItS Beroemde operazangers en zangeressen. ABDIJSIROOP, CACAO; BERTELS' MURWE 8CIIEIIRKiLEt\llËR^ ALIIAIVJIKKEI Land van Heisden en Altena van Zaterdai 21 Dec. 1912, No. 3216. LpaatlMjas iet Sailer RaapMjes ttooreiÉ to] let Nieuwsblad yoof kei Uit de hand te koop: Kolenbakken, Kolenlepels, Potten, Pannen, Emmers, Waschbakken, Bijlen, Snoeimessen, Gereedschappen, enz. enz. Hooge Steenweg No. 34, hoek vischstraat, 's Hertogenbosch. Geheel nieuw ingericht naar de eischen des tijds. Specialiteit in fijne HEEREN-ARTIKELEN. KOOP, BUSSEN prijzen de ABDIJSIROOP VEEHOUDERS bewaart deze Voeder- rantsoenen en beproeft ze. Bertels' Koeienmeel Bertels' Mensiaal Kalvermeel s' Bil Harry's Poultry-Meal Glevelands Egg'smeal J". Veerman - Heusden, Zij die zich met ingang van 1 Januari a.s. op het Nieuwsblad van Heusden en Altena c.a. abonneeren, ontvangen de nog voor dien tijd verschijnende num mers gratis. De courant verschijnt tweemaal p. week en kost f 0.75 p. kwartaal. Evenals voorgaande jaren ont vangen de abonne's tegen Nieuw jaar kosteloos een nette en prac- tische Maandkalender. gij betaalt minder, en krijgt betere kwaliteit. prima kwaliteit en volkomen zuiver, BUITENLAND. De oorlog op den Balkan. Te Athene is het volgende half-ambte- lijke bericht aangaande het krijgsbedrijf openbaar gemaakt. Het schijnt of het fort Bizani, ongeveer 6 K.M. ten Zuiden van Dzjanina, dat de Turksche militaire overheid als onneembaar beschouwde, het nog maar een paar dagen zal kunnen uithouden. Na een dag wanhopig vech- tens is het meerendeel van de batterijen van deze van nature sterke positie door het welgemikte vuur van onze artillerie tot zwijgen gebracht. Een granaat deed het tuighuis van de artillerie in de lucht springen, andere verwoestten achtereen volgens alle vijandelijke batterijen, ter wijl tegelijkertijd onze rechtervleugel met groote kracht in de richting van Bizani voorwaarts drong. Uit Semlin wordt aan betNeue Wiener Tageblatt geseind, dat Pasjits, de Ser vische minister, na een gesprek met den Russischen en den Franscben gezant, een ministerraad heeft gehouden, waarin na stormachtige debatten besloten werd om op het laatste oogenblik, als zou blijken dat Oostenrijk tot den oorlog be sloten was, afstand te doen van Durazzo, om op die wijze een algemeenen oorlog te vermijden. Het heet dat de ministers op sterken aandrang van de Russische en Fransche gezanten dit besluit geno men hebben. Daaruit zou volgen dat de Oosten- rijksche regeering aan de Fransche en Russische regeeringdestellige verklaring heeft afgelegd geen Servische haven te dulden en dat bedoelde gezanten dat aan Servië hebben meegedeeld. Het is nu te hopen dat de Serviërs zullen inzien dat het dwaasheid is om langer tegenstand te bieden. De Matin verneemt uit Londen Een der vredesonderhandelaars heeft mij verklaard, dat Griekenland met volle toestemming van zijn verbondenen heeft geweigerd den wapenstilstand te onder teekenen. Met 't oog op de mogelijkheid van 't heropenen van de vijandelijkheden is het noodig dat Griekenland de blok kade aan de Egeïsche Zee handhaaft en het transport van Turksche troepen uit Klein-Azië, Syrië en Jemen ver hindert. De Turksche regeering kan per spoorweg slechts weinig troepen vervoeren, terwijl zij over zee honderd duizenden naar Tsjataldzja zou kunnen zenden. In het bizonder belet de Griek- sche vloot de proviandeering van Kon- stantinopel en den aanvoer van kolen naar de hoofdstad, waar zich gebrek hieraan reeds sterk doet gevoelen. De Bulgaarsche minister van financiën verklaart de in het buitenland verspreide toespelingen op den beweerden moei lijken financieelen toestand van het land voor onjuist. Bulgarije is, indien noodig, in staat den oorlog nog 3, zelfs nog 6 maanden voort te zetten. De minister hoopt echter, dat de vredes onderhandelingen de mogelijkheid van de behaalde overwinningen zullen ver zekeren. Reuter's Agentschap verneemt, dat het hardnekkige gerucht, als zouden de Turksche onderhandelaars op de confe rentie aandringen op het behoud van Adrianopel en de voeding van de stad, een slechten indruk maakt op de ver tegenwoordigers der verbonden staten. Zij achten het gewenscht, dat de Turksche regeering ten spoedigste inzie, hoe de Balkanstaten over deze zaak denken. In geen geval zullen zij over Adrianopel willen onderhandelen. On- herroepelijk moet die stad bij Bulgarije komen. Wordt er op een andere oplossing aangedrongen danmisluktdeconferentie. Uit Konstantinopel wordt aan de Köln. Ztg. gemeld, dat de vijandelijkhedeu in Thracië feitelijk opnieuw begonnen zijn, daar Grieksche en Bulgaarsche benden in de heele streek tusschen de zee van Marmora en Charkeui met de Tsjerkes- sische en Lazische vrijwilligers van het Turksche leger slaags zijn geraakt. De bevolking laat alles in den steek en vlucht naar Konstantinopel. Uit Konstansa worden voortdurend oorlogsmaterieel en paarden naar Kon stantinopel gebracht. Een ambtelijke mededeeling meldt, dat de vredes-conferentie Donderdag onder voorzitterschap van Wenizelos haar derde zitting heeft gehouden. Nadat Resjid pasja, de eerste Turksche gevol machtigde, had medegedeeld, dat een bizondere koerier met de gevraagde in structies uit Konstantinopel vertrokken was, werd de vergadering tot Zaterdag 4 uur verdaagd. Eenige gedelegeerden voorspellen dat de onderhandelingen zullen falen, doch dit pessimisme wordt niet algemeen gedeeld, waarschijnlijk omdat men den indruk heeft, dat de mogendheden be grijpelijkerwijze hun goede diensten te Konstantinopel zullen bewijzen ten be hoeve van een overeenkomst en aldus het hervatten van den oorlog zullen voorkomen. Men meldt uit Mytilene: Nadat ver sterkingen zijn aangekomen, zijn de Grieksche troepen tegen de stellingen, door de Turken op het eiland bezet, begonnen op te rukken. Men verzekert te Athene, dat admi raal Halil pasja bij het zeegevecht van den löden, op het admiraalschip Bar- barossa is gesneuveld en dat de averij, door het Turksche admiraalschip op- geloopen, zeer groot is. Uit Bonifacio op Corsica wordt gemeld, dat een vliegende brigade in een grot in de buurt van Borgo de schuilplaats heeft ontdekt van den beruchten bandiet Paoli, die sedert jaren met zijn vijand Sanguinetti de streek van Casinca on veilig maakt. Paoli wilde zich niet over geven. Een vreeselijk geweervuur werd geopend tusschen de gendarmen en de menigte helpers en gidsen, die hem steeds volgen. Een onderofficier der gendarmerie werd door een schot in het hoofd gedood, een gendarme een arm verbrijzeld. Er is thans eene afd. artilleristen uit Bastia gevraagd, die den bandiet in zijne schuilplaats met ont plofbare stoffen zal bestoken. Op het oogenblik is hij door gendarmen en soldaten omsingeld. Men denkt, dat het noodig zal zijn de grot te laten springen om zich van Paoli meester te maken. In de eerste week van deze maand hebben de autobussen te Londen weer acht menschen gedood en zeven-en tachtig gewond. De opgave is van den minister van binnenlandsche zaken. ADVERTENTIEN. Pl.m. 10 Heetare goed gewassen zeer geschikt om wit te maken. Gelegen te Ourwenen, nabij de Steenfabriek „de Lagewaard" en aldaar te bevragen. Putterstraat, Heusden. zooals Aanbevelend, J. Th. COUWENBERG. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé, Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Potten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. Hofleverancier, Overhemden, Boorden, Manchetten, Nachthemden, Pyjama's, Bassen, Handschoenen, Velonrs Hoeden, Petten, Anto-Caps voor Dames en Heeren, Motor-Shawls, Plaids, Waterprooi Ulsters, Overschoenen, Fantaisie Vesten, Ondergoederen, Sokken, Bretels, ens. in plaats van losse eaeao of poederehocolade, V. Dat een groot aantal bekende tooneelspelers, toomeelspeel- sters en zangers van don tegen- woordigen tijd de Abdijsiroop aanwenden en daarop vertrou wen, is wel het beste bewijs, dat de Abdijsiroop het meest afdoende geneesmiddel voor Hoest, Verkoudheid en tallooze Keel- en Borstkwalen is, die in hun gelederen voorkomen. En het is op zichzelf een welsprekend blijk van de zeldzame en degelijke hoe danigheden der zoo wonderbaarlijke geneeswijze deT ademhalings organen door de Abdijsiroop. De diepgevoelde sympathie van Mejuffrouw Marg. Boyer, de meest gevierde artiste van de Opéra Comique te Parijs, met alle tering lijders, is evenzeer bekend als haar begaafdheid op tooneelgebied. Mej. Boyer, wier prachtige creatierollen op het tooneel zuLk een reputatie hebben gekregen, schrijft ons „Sedert ik de Abdijsiroop gebruik, hoest ik nooit meer en heb ik ook geen last meer van heeschheid. De Abdijsiroop is mij een onmisbare metgezel geworden. Ik ga Dooit op reis zonder een flesch Abdijsiroop in mijn koffer mede te nemen en ik beschouw de Abdijsiroop als de grootste weldaad voor aangedane stembanden en om dezelve in orde te houden." Wanneer dergelijke betrouwbare menschen, wier keel en longen verkeeren in aanhoudende spanning en overspanning, onafschi lidelijk verbonden aan het in het openbaar spreken en zingett in vochtige zalen eD schouwburgen en het voortdurend reizen in alle mogelijke weersgesteldheden, de Abdijsiroop prijzen, dan is het duidelijl dat de Abdijsiroop in geen enkel huishouden, in geen kinderkacuer, kantoor, werkplaats of waar dan ook, ontbreken me.g. De Klooster Saneta Paula geneest onvoorwaardelijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gramfl.—van 550 gram f 2.—van 10001 gram f 3.50. Eischt rooden band met handteekening van den Ge- neraal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te lensden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten;! Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. vanDrunen: Andel: J. G. Schouten* Be- soijen: D. van Hel voort; Drunen (N.-B). L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon Dussen: J. J. Paes; Genderen: B. de Graaff; GiessenJ. van Vu gt Haai (Dussen polder): A. van der Pluijm; Heijmans; leeuwen; G.Ster kenburg Jiieuwendijk: R. Komijn; Veen: J. Vos Bz.; VHjmen: H. v. Wordj;agen b.d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk G. Vers- velt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apotb .ekers. vierkante bassen van 1 ons 18 ets. 7» pond 421/* 1 pond 80 2 pond 150 Vorm der koekjes met Firma-naam er in geslagen Bertels aComp. Amsterdam ONZE FABRIKATEN: 6 stuks wegen 1 Kilo Kischt dit merk. VÖORDKELK* en Y0KDERRANTS6ENEN Grootere smakelijkheidmitsdien grootere verteer baarheid van den geheelen voederbrij; gunstigen invloed op de afscheiding van melk met hoog vetgehalte. 6 koekjes wegen 1 kiloze worden zonder eerst te breken geheel gevoederd en kan dus hiermede aan iedere koe gemakkelijk een voederrantsoen overeenkomstig hare melkgift gegeven wordendat is voor iedere 5 liter melk slechts 1 kilo of 6 Bertels' Lijnzaadkoekjes met Suiker, na genoegzaam ruw voeder; dat is per dag voor eene koe van ca. 500 K.G. levend gewicht; 18 —15 kilo goed hooi, of 810 kilo hooi, 4 kilo kaf en haksel, met 1 kilo koeienmeelof 810 kilo hooi 50 kilo natte pulp met I kilo koeienmeelof 810 kilo hooi en 30 kilo mangelwortelsof 68 kilo hooi en 3 kilo Bertels' koeienmeel met suiker. Door deze wijze van voederen wordt de grootste melk- opbrengst met hoog vetgehalte verkregen en voe derverspilling voorkomen. Door Bertels'' Lijn zaadkoekjes met suiker werd gemiddeld 15 meer en vetter melk verkregen, dan van andere Lijnkoeken. Ook als krachtvoeder in de weide voor melkvee, mestvee en jongvee zijn Bertels' Lijnzaadkoekjes met suiker ongeëvenaard, doordat ze in zijn geheel gevoederd kunnen worden, met meer graagte gegeten worden, en de grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte geven. Onze fabrikaten zijn alle van hetgeen wij steeds garandeeren. Bekreond met Eere-Diploma op de Landbouw tentoonstellingen in 1907 VBoseh, 1908 Workunt, 1910 Drachten, 1912 IHontfoort, Haastrecht en Heer Hngowaard. Eerste prijzen voor koeien der Controle Vereenigingen voor grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte: eene koe in 303 dagen 9002 kilo eene koe in 266 dagen 7760 kilo melk, enz. enz. Productievermogen Lijnzaadkoekjes t in 1906: 60.000 Kilo, in 1908: 120.000 Kilo, in 1910: 240.000 Kilo, 1911300.000 Kilo, 1912: 600.000 Kilo per week. De grootste productie in Neder- Yerm en kwaliteit der Koekjesniet met scherpe Nette VerPak&n6 hoeken die in de keel kunnen blijven steken, I in 7akkfMl van *50 If C doch met ronde hoeken en zonder toevoeging Vdll GU A.b.y van gemalen suikerrietvezels. j met hangkaartje en loodje Wacht U voor namaaksels. onzer firma. OP PLAATSEN WAAR NIET VERKRIJGBAAR, WEDERYERKOOPKRS GEYBAAGJ. De beste Kuikeuvaeders Ochtendvoeders voor Hoenders, de grootste Ëierprodnctie. EN VOOR AIil<E soorten verkrijgbaar in den Boekhandel van SB n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5