f Enorm Verschil i „Van Nieuwjaar tot Sylvester" Pink Pillen. met alle andere goedkoope merken. Bevoegde beoordeelaars vinden hierin den smaak en geur, die goed gefabriceerde cacao moet bezitten. 8 gebracht, had de politie de grootste moeite om de menigte, die haar wilde lynchen, te weerhouden. i"l8«4aa,s«;l||g^ Hieuwi. ilcu§dleu, 4 Jan. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de mnd. Dec. ingelegd f 12154.78^, terugbetaald f 10732.00. Het laatste doordat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 5307. Werkendam. Tot lid van 't be stuur der schoolvereen., alhier, is gekozen in de plaats van wijlen den heer G. van Oord, de weleerw. heer R. W. de Jong, predikant bij deGer. kerk A, alhier. Meeuwen. Bij besluit van Ged. Staten van 24 Dec. j.l. is goedgekeurd de begrooting dezer gemeente voor het dienst jaar 1913, sluitende in ontvangst en uitgaaf met f 8281,711. Blijkens alhier gehouden veetelling waren in December j.l. in deze gemeente aanwezig 861 stuks. Het vorig jaar bedroeg dat aantal 785. Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand December j.l. ontvangen 25, verzonden 24 telegrammen. Wr)jhoeveii-€appeI Naar we vernemen zal eerst in Maart a.s. worden begonnen met het verbeteren der Hooge- vaart, waartoe reeds in November j.l. werd besloten. Naar onze meening wel wat laat voor zoo'n verharding. In den loop der vorige week heeft de Chr. Naaivereeniging „Dorcas" alhier uitdeeling van door haar vervaardigde klee- üingstukken aan behoeftige lieden gehou den, die begrijpelijkerwijze zeer dankbaar waren voor het ontvangene. Andel. De vrachtrijder Crielaard die Vrijdag 20 Dec. in Gorinchem het ongeluk had een zijner beenen te breken, is heden, op zijn dringend verzoek, vanuit het gast huis naar zijne woning alhier vervoerd, 't Laat zich begrijpen, dat de man thuis zijnde beter zijne zaken kan laten waar nemen. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende het afgeloopen jaar 782 tele grammen behandeld, waarvan 392 werden verzonden en 390 ontvangen. In 1911 be droeg het totaal 651 telegrammen. Ten behoeve der rijkspostspaarbank wer den op het hulpkantoor 116 inlagen gedaan tot een bedrag van f 5586,52. kaatsheuvel. Hoorde men vroe ger van verschillende vechtpartijen op Nieuwjaarsdagen in ons dorpDe Nieuw jaarsdag van 1913 is zeer rustig verloopen alleen één vechtpartij, waarbij het mes het wapen was, valt er te betreuren. A lm kerk. Aanstaande Donderdag avond 9 Jan. zal in de Geref. Kerk alhier optreden ds. J. H. Donner van Breda ter bespreking der chr. verpleging van krank zinnigen enz. In 't afgeloopen seizoen werden op de weegbrug alhier ruim 3 millioen K.G. suikerbieten gewogen, millioen meer dan Verleden jaar. 's-C-ravemoer. De lotelingen uit deze gemeente D. de Geus, C. Schep, W. Timmermans en M. Rosenbrand, zijn op geroepen om den 16 Januari a.s. bij het 2e Reg. Infanterie te 's-Hertogenbosch te worden ingedeeld. Wijders zullen worden ingelijfd van 1 tot 5 Maart J. F. Christ, bij het korps torpedisten te Briele en van 1 tot 5 October A. Rosenbrand en J. van Dongen bij het 2e Reg. Infanterie te 's-Bosch en W. H. Heijblom bij het Reg. Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage. Op 31 Dec. telde deze gemeente 1254 inwoners, nl. 647 m. en 607 vr. In den loop van 1912 vermeerderde dit aantal door ge boorten met 20 m. en 14 vr. en door ves tiging met 38 m. en 47 vr. De bevolking verminderde door overlijden met 11 m. en 10 vr. en door vertrek met 37 m. en 43 vr., zoodat het totaal op 31 Dec. j.l. bedroeg 657 ra. en 615 vr., samen 1272 zielen, eene vermeerdering aldus van 18. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 11. üprang. Gedurende de vorige maand werd alhier op de Rijkspostspaarbank in gelegd f 1224.03 en terugbetaald f686.15. Maandagavond a.s. om half zeven zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw voor de Chr. Jongelingsvereeniging optreden ds. J. H. P. Remme, van Rijssen, met het onder werp „Overmoed of ootmoed." Toegang vrij. J.l. Maandagnacht zijn bij ds. Pop alhier zes kippen en een haan weggehaald. Van de(n) dader(s) geen spoor. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, heeft het Schoolbestuur voor de te stichten school voor Chr. Volksonderwijs, binnen den kring dezer gemeente, bij haar rondgang voor de plaatsing van aandeelen (welke 3 pCt. rente zuilen geven) er voor een bedrag van circa f1300 geplaatst. Raamsdonk. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- postkantoren werd gedurende de maand Dec. 1912 ingelegd f 16190.24 en terugbe taald f 15187.04. Laatste boeknummer Van de werf van mej. de wed. D. van Suylekom werd deze week met goed gevolg te water gelaten de stalen zeesleepboot „Mar- garetha Frater", voor rekening van den heer Frater Smid te Groningen, en werd onmid dellijk de kiel gelegd voor een zeesleepboot van dezelfde afmetingen. Verleden Dinsdag hield de vereeniging „Vriendenkring", in het café Oome, haar jaarlijksche feestvergadering. Met't houden van voordrachten, 't zingen van opgewekte liederen en last not least het versterken van den inwendigen mensch, werd de avond zeer gezellig doorgebracht. Drimmeleu. In de maand Decem ber werden aan het postkantoor alhier be handeld 43 telegrammen, waarvan 22 ver zonden en 21 ontvangen, en in de Rijkspost spaarbank ingelegd f738.23 en terugbetaald f 585.51. Geertruidenberg. Met ingang van 1 Januari 1913 is tot secretaris der plaatsel. Commissie voor de Ongevallen verzekering, zetel Geertruidenberg, benoemd de heer N. G. 113. Meijers, gemeente-secretaris alhier. Rechtzaken. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafzaken 30 Dec. 1912. Straatschenderij: A. v. P., Veen, f 15 of 4 weken T. S.B. V., Aalburg, f 5 of 2 weken T. S.W. Sid. teruggave aan ouders zonder toepassing van straf. Bouwverord. van Hedikhuizen: M. v. d. B Hedikhuizen, 2 X f 5 of 2 X 3 dagen. Drankwet: M. H. v. B., Meeuwen, f 20 of 10 dagen. BoterwetA. S., Wijk, f 10 of 5 d. Jachtwet: M. v. d. H. Veen, f 3 of 3 dagen T. C. O., Nieuwendijk, f 5 of 3 dagen en haas verbeurd verklaard; P. v. d. S., de Werken c.a., f 8 of 4 dagen en verb, verkl. van het geweer. Arbeidswet: A. G. v. G., Dussen, f3 of 2 dagen en vroeger vonnis bekrachtigd, A. G. v. G., Dussen, hervatting op 17 Art. 461 S. W.Z. R., Dussen, f 5 of 3 dagen. Art. 459 S. W.J. v. G., Hedikhui zen, f 3 of 2 dagen. Openb. dronkenschap: M. v. d. B., Heusden, f 5 of 3 dagen; N. de R., Dussen, f 3 of 2 dagen. IJkwet: J. M., Almkerk, 2 X f 1 of 2X1 gewichten verb, verklaard. Rijwiel zonder licht: P. v. B., Alm kerk, f 2 of 1 dag; G. W. J., Gorinchem, f 3 of 2 dagen. Stierenregl.P. v. A. Sleeuwijk, f 3 of 2 dagen. Visscherijwet: J. P., Woudrichem, f 3 of 2 dagen en teruggave v. h. wargaren. Hond zonder muilkorf: Ch. G. V., Andel, vrijspraak, Art. 460 S. W.: B. W. en L. T., Giessen, vroeger vonnis bekrachtigd. MurgerSIjke MtMnid. Werkendam, van 27 Dec. tot 3 Jan. Geboren Cornelia Johanna, d. v. C. A. Versluis en G. Schaddelee Peter, z. v. J. C. van Loon en C. J. Versluis; Maaike Gerdina, d. v. A. W. Versluis en A. de Kam van Wissekerke. Dewerken en Sleeuwijk, van 27 Dec. 1912 tot 2 Jan. 1913. Geboren: Maaike, d. v. J. W. Rijkers en M. J. van Os. Overleden: Bastiaan Verschoor, 1 m. Ingekomen van: Almkerk, H. Kant en gezin. Vertrokken naar: Werkendam, A. Sigmond. Verslag van den Raad der Gemeente Wijk c.a., gehouden den 27sten Dec. j.l. Afwezig het lid G. P. L. Bouman. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, onveranderd goedgekeurd en daar na geteekend. Aan de orde is: 1. Benoeming leden van het stembureau voor 1913. Met algemeene stemmen worden als zoodanig benoemd de heeren C. B. Vos en A. v. d. Beek en als derde lid de heer E. Sluijmers, terwijl als plaatsvervangers worden aangewezen de overige raadsleden. 2. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Met algemeene stemmen worden daartoe benoemd de aftredende leden N. v. d. Maaden, A. de Kok en G. v. Os. 3. Machtiging van den Burgemeester tot het houden van verpachtingen van wei- en hooiland der gemeente en der afdeeling Aalburg in 1913. Met eenparige stemmen wordt die machti ging verleend. 4. Goedkeuring van het plan inzake het bouwen eener nieuwe school met onder wijzerswoning te Aalburg. Besloten wordt de goedkeuring te hechten aan het door den rijksbouwmeester ontworpen plan, B De architect Van Gooi te Woudrichem zal worden belast met het opmaken der begrooting van bovengenoemde werkzaam heden. 5. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur; als zoodanig wordt benoemd het aftredende lid C. B. Vos. 6. Oninbaarstelling hondenbelasting. Eenige behoeftige houders van honden worden vrijgesteld tot betaling der verschul digde belasting. 7. De .voorzitter doet daarna mededeeling van de goedkeuring door Ged. Staten van de rekening 1911 der gemeente en die der afdeeling Aalburg, benevens van de begroo ting 1913 der gemeente en der afdeeling Aalburg, alsmede van het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ont vanger over het 4e kwartaal 1912. De voor zitter zegt vervolgens dat alsnog is inge komen een verj.oekschrift van W. Leijsma, gemeenteveldwachter alhier, om zijn jaar wedde met f 50 te verhoogen. Geene be zwaren worden daartegen geopperd, zoodat met algemeene stemmen wordt besloten adressant de gevraagde verhooging te ver- leenen. Blijkens ingekomen staat van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur is er een tekort van ongeveer f 400. Besloten wordt de over 1912 verstrekte subsidie van f 1000 te verhoogen met f 400. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Laagste inschrijver C. H. van Haarlem, te Vianen, voor f 305,554. kerknieuws. Gameren. Beroepen bij de Geref. gemeente alhier ds. Pernis te Heerjansdam. 365 dagen vermoeienis per jaar. Er zijn menschen aan wie gij 365 malen per jaar kunt vragen of zij wel varen, en die u onveranderlijk zullen antwoorden: „Bij lange na niet; ik ben altijd vermoeid. „Door zoo te ant woorden, zeggen die menschen de strikte waarheid. Zij zijn altijd ver moeid. Of zij rusten of niet, altijd on dervinden ze een werkelijken indruk van slapheid, van vermoeidheid. Zij zijn treurig, neerslachtig, zij hebben ner gens lust in, vermijden het geraas en de menigte; zij kunnen geen spoediS besluit nemen, zelfs in de dringendste gevallen, en hun eenige begeerte is niet behoeveD te denken of zich te be wegen 'zij hebben behoefte aan kalmte, stilte, verdooving. Zulke menschen lijden aan zenuw verslapping, bloedarmoede, en zijn zeer ongelukkig. Al hunoe functies onder gaan een soort van vertraging. Tot een zekere graad van verstomping, van verzwakking gekomen, gaat het orga nisme zijn verval met schrikbarende snelheid te gemoed. Om die vermoeienis te doen verdwijnen, om dat organisme op te wekken, om die bloedarmoede te bestrijden, wat is daartoe noodig Men moet het bloed, te arm aan roode bolletjes; herstellen; het zenuw stelsel, dat geen veerkracht meer heeft versterkenzonder verwijl den levens weerstand vermeerderen. Is daartoe een lange behandeling noodigmoet die met een ingewikkel- den leefregel gepaard gaan In het ge heel niet! Eenige doosjes Pink Pillen gebruiken, dat is alles. Na korten tijd vormt de zieke zijn eigen leefregel. ZijD eetlust zal inderdaad vermeerderd zijn en hij zal met smaak etengij laat hem dan eten. Zijn levenskracht zal vermeerderd zijn, ter eene zijde door hetgeen het middel daartoe bij draagt, ter andere zijde door een over vloediger en beter opgenomen voedsel. De overmaat van levenskrachten, van bloed maakt dat de zieke zelf zijn ver dooving afschudt. De Pink Pillen kunnen het meest uitgeputte gestel opwekkenzij her stellen alle functies doen de levens kracht, die door ouderdom of smarten, door lichamelijk of geestelijk overwerk, door buitensporigheden of verdriet ver zwakt is, weer opleven. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. tanhestediiieen. In het gebouw van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland is Maandag aanbe steed het maken van een gedeelte van het Rijn-Schiekanaal buiten Leiden met bijbe- hoorende kunstwerken, onder de gemeenten Zoeterwoude en Leiden. E^REUlkBEURTGM, 5 Januari. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong ep nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen van Dordrecht. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. loniënbroek. uit Made. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 i u. ds. Brouwer. Zz. nm. 2 u. dezelfde. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. 8$lnnenla»d. Den eersten nacht in het nieuwe jaar is te Venlo weer veel van het mes gebruikgemaakt. Verschillende relletjes met bloedigen afloop kwamen ervoor. Hendrik P., een beruchte vechtersbaas, werd door een zijner kameraden ernstig mishandeld. Zijn neus werd zoo goed als geheel afgesneden, verder werd hij in den rug gestoken. Bewusteloos is hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij gestorven is. Als verdacht de dader te zijn is zekere W. aangehouden. f Verder werd J. E., die eenige twis tenden wilde scheiden, ernstig gestoken. De dader P. is over de grenzen gevlucht. Dinsdagnacht heeft de bakker M. v. L., te Houten, met een revolver geschoten op den timmerman H. V. Tusschen beiden bestond een oude veete. V. is ernstig gewond naar Utrecht overge bracht. De dader is voortvluchtig. De kantonrechter te Winschoten ver oordeelde een vijftal drogisten en win keliers tot resp. f 5 of 5 dagen hech tenis en f 3 of 3 dagen hechtenis wegens het onbevoegd verkoopen van genees middelen, z.g. wormkoekjes. Men meldt uit Drachten Den 5en Januari a.s. beleeft onze plaats het zeldzame feit, een 102-jarige binnen hare kom te hebben. Het is de heer A. Tosch woonachtig aan de Noor der Dwarsvaart, alhier. Nog grooter wordt echter zeker de belangstelling, als men weet, dat deze hoogbejaarde man waarschijnlijk de eenige nog over gebleven drager is van het metalen kruis, verworven in een tiendaagschen tocht in 1830 31. Sedert 1856 is hij gepensionneerd sergeant-majoor en geniet hij dus reeds 56 jaar van zijn pensioen. In een klein huisje in de krommiug van het Huygenspark in Den Haag, naast het huisje waarin het vorige jaar een jongmensch een vrouw dood schoot en daarna zichzelf doodde, is een mis drijf met doodelijken afloop voorgevallen. Maandagnacht kwam de 27-jarige chauffeur N. A. aan het politiebureel aan het Huygeuspark aangifte doen, dat hij in den nacht van Zondag op Maandag de in bedoeld huisje wonende vrouw A. H. S., met wie hij sedert eenigen tijd leefde, in een twist had gedood. De politie stelde aanstonds een onder zoek in en vond in de woning het lijk van bedoelde vrouw op den grond liggen. De dader moet aan de politie hebben meegedeeld, dat hij de verslagene, een 40-jarige gescheiden vrouw van slechten levenswandel, die vaak misbruik van sterkendrank maakte, in den nacht van Zondag op Maandag in haar woning was komen opzoeken. Zij verke rde toen in beschonken toestand. Er was een twist ontstaan, waarbij de vrouw hem met een sleutel een slag in het gezicht zou hebben gegeven. Ook zou zij een scheermes in de hand hebben gehad. A. had toen de vrouw bij de keel ge grepen en haar zoo ruim drie minuten vastgehouden. De vrouw was daarop levenloos op den vloer gevallen. A. heeft vervolgens 't lijk met zijn jas overdekt en toen de woning verlaten. Toen de politie bij het lijk kwam, had het daar al langer dan een etmaal op den vloer gelegen. De chauffeur is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht, nadat hij te voren was geconfronteerd met het lijk, dat naar het Haagsche Gemeente ziekenhuis ter gerechtelijke schouwing is overgebracht. Men schrijft uit Katwijk aan de N. R. Ct. Naar wij vernemen, zal de Katwijksche visschersvloot,die anders met Pinksteren uitvaart, in 1913 al met Paschen uit gaan. Verscheidene reederijen zullen hun vaartuigen voorzien van Engelsche netten, zeer licht want, dat niet zoo diep ligt. Na Pinksteren zal de Hol- landsche vleet weer wordëH genomen. Men zal dit doen bij wijze van proef, w TönnoTi a Ir Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren, vm. bevestiging van Ouderlingen en Diakenen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. Werkendam,vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. van Pad denburg. Aalburgnm. 2 u. ds. Blankhart uit Babij Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylomènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. J. J. Ruijsch, Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen van 's-Gravemoer. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der HoflF. Drongelen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Dalhuis van NieuweTkerkerk a.d. IJsel. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, geen dienst. 1 Gameren, vm. 9.30 en nm. 7 u. ds. Dekker, Geref. kerk, vm. en nm. leeskerk. Geertruidenbergnm. 6 u. ds. Van der Wall Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 'sQravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, nm. 2 u. ds. Dekker van Gameren. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 9.30 u. ds. Vunderink uit Haarlem. Raamsdonkvm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Uitwijk, vm.9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J.C. Locher. Mgflg— H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tU<Ü4C in te zenden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2