Edison heeft bekend gemaakt, dat hij is gereed gekomen met zijn nieuwe uit vinding, de cinetofoon. Dit ia een cine matograaf, waarbij de handeling op het doek telkens op het juiste oogenblik wordi begeleid door het uit een fono graaf gesproken of gezongen woord. Het heet, dat Edison, die vier jaar aan de verbetering van dit toestel heeft ge werkt, thans volkomen tevreden is met de bereikte resultaten. De nabootsing van de menschelijke stem moet voor treffelijk zijn. Den 31 sten December had een bur ger op het postkantoor te Prenzlau een aangeteekenden brief afgegeven, ge adresseerd aan een Berlijnsche bank, met een inhoud van 70,000 Mark. Toen men den brief in de bankinstelling te Berlijn opende, vond men inplaats van geld slechts stukjes papier. De Ber lijnsche politie zond terstond eenige hooge politieambtenaren naar Prenzlau, teneinde daar een onderzoek in te stellen. Dit heeft aan het licht gebracht, dat de afzender van den brief is Podolsky, directeur der Prenslauer Gasmeterfa- briek. Hij verkeerde in financieele moei lijkheden en schijnt zich op deze wijze eruit te hebben willen redden. Hij is in hechtenis gezet. Uit Tsetsjoean meldt men, datTibe- tanen bij een nachtelijken overval drie honderd man Chineesche troepen heb ben gedood. De Chineezen verloren zes kanonnen. De ambtelijke verklaring van die nederlaag is, dat de soldaten, die niet op de nauwkeurige kennis des lands van hun bevelhebber wilden vertrouwen, begonnen te muiten. De Tibetanen maakten toen van de gunstige gelegen heid tot een aanval gebruik. Te Parijs had zekere Demange de gaskraan op zijn kamer opengezet en daardoor een einde aan zijn leven ge maakt. De concierge had de onvoor zichtigheid met een brandende lamp te gaan kijken, waardoor een hevige ont ploffing vo'gde. Verscheidene personen werden gewondvan 5 is de toestand ernstig. Maandagavond had in de machine kamer van het Fransch9 pantserschip Massena een hevige ontploffing plaats, veroorzaakt door het springeD van een stoompijp. Toen men in de machine kamer afdaalde om de personen hulp te bieden, vond men acht afschuwelijk verbrande lijken; eenige gewonden wer den nog met groote moeite gered. De materieele schade aan het schip moet zeer groot zijn. De gemeenteraad van Parijs heeft besloten de vestingwerken te laten ver vallen. Dit besluit is genomen in een buitengewone vergadering met 67 tegen 8 stemmen. De staat heeft aan de stad Parijs de terreinen van den ring van versterkingen afgestaan en de z.g. mili taire zone zal civiele zone worden, waar de stad door onteigening de beschikking over ruimte zal krijgen. Graaf Tisza, de Hongaarsche minister, 5L jaar oud, aan één voet lam, aan één oog blind, heeft desniettemin in zijn tweegevecht met graaf Karolyi, blijk gegeven een geducht zwaardvechter te zijn. Karolyi, die als een geoefend sabel schermer bekend staat heeft hem slechts één keer, en wel met het platte van de sabel, kunnen raken. Tisza, die op den dag des gevechts de vingers van zijn rechterhand in een verband had zitten en met een hevigen aanval van jicht had te kampen, trof zijn tegenstander niet minder dan 17 maal. Karolyi kreeg een snede over het voorhoofd die hevig bloedde en werd aan lip, schouder, arm en borst gewond. Vóórts bracht Tisza hem nog een aantal slagen met het plat van de sabel toe, van hoogst pijnlijken hoewel niet gevaarlijken aard. Nadat de grafelijke vechtersbazen 16 maal de wapens opnieuw hadden ge kruist, moest men Karolyi wegdragen. Van uitputting was hij bijkans bqiten bewustzijn. Men masseerde hem over de hartstreek. Toen hij wat bijgekomen was an ver nam dat het tweegevecht nietig zou worden verklaard, wilde hij den strijd hervatten en wederom kruisten de tegen standers 16 maal de sabels. Karolyi deed telkens woedende uitvallen, die Tisza op meesterlijke wijze pareerde. Tisza verloor geen oogenblik zijn kalmte, liet den driftigen Karolyi zich afmatten en bracht hem ten slotte een slag op den elleboog toe, die hem buiten gevecht stelde. Het gerucht loopt, dat te Konstan- tinopel het bestaan van een geheim comité ontdekt is, hetwelk de omver werping van het ministerie beoogde en dit doel met geweldadige middelen zocht te bereiken. Er zijn twee personen in hechtenis genomen. E^n geweldige storm heeft in het Noordwesten van de Vereenigde Staten gewoed en overstroomingen veroorzaakt, die het spoorwegverkeer belemmeren. De storm heeft ook de telegraafdraden tusschen Chicago en Pittsburg ver nield. Te Philadelphia rukte de wind het dak van een fabriek af. Verschei den fabrieksmeisjes werden gewond. De in de kringen van de propaganda voor de vrouwen-emancipatie te Parijs welbekende mevrouw Marie Denizard heeft heden bekend gemaakt, dat zij in het belang van de vrouwenbeweging en uit beginsel een candidatuur voor het presidentschap van de Fransche republiek wil aanvaarden. Naar men weet mogen in verscheiden goevernementen van Rusland, de joden slechts in bepaalde streken wonen. Dat geldt o. a. niet voor diegenen, welke een getuigschrift hebben, dat zij voor tand arts hebben gestudeerd. De rechtbank te Moskou heeft nu over 280 joden vonnis geveld, die beschuldigd waren zich door omkooping zulke getuigschrif ten te hebben verschaft. Tweehonderd en een werden tot gevangenisstraf van een jaar veroordeeld. Bovendien werden negen geneesheeren en ambtenaren tot tuchthuisstraf van een tot drie jaren veroordeeld. Dezer dagen nam de directeur van de bank Gerhauser te Augsburg, welke kortgeleden haar honderdjarig bestaan had gevierd, de wijk. Hij liet een brief achter om aan het gerecht mee te deelen, dat hij voor een som van 2 millioen mk. aan deposito's verduisterd had. Andere financieele instellingen te Augsburg hebben den terugslag van het misgaan van de bank Gerhauser onder vonden. Een groote menigte bestormde dadelijk het kantoor van de firma Frey und Schafer, om deposito's op te vragen. Binnen enkele uren werd voor bijna 1.5 millioen mark terugbetaald. Op den avond van den dag pleegde de direc teur-oprichter Frey zelfmoord en werd zijn deelgenoot Schafer krankzinnig. Men spreekt van een tekort van 20 millioen mk. Men is bang, dat andere bankiers huizen door den val van de twee groote firma's meegesleept zullen worden. Naar de Ausburger Neueste Nach- richten meldt, heeft men in de nabij heid van Füssen het lijk van den voort- vluchtigen bankier Gerhauser gevonden. fMa&toettfk. lAteiaw». Heusden, 8 Jan. Het publiek heeft in den laatsten tijd alhier niet te klagen dat er geen avonden zijn om kunstgenot te smaken. In de maand December toch hadden tweemaal een voor drachtavond van het Nut plaats. De laatste maal van den heer De Jong te Teull. Ver volgens een drietal avonden waarop de heer en mevrouw Rotowsky hun muzikaal talent ten beste gaven en Vrijdag 3 Januari trad mejuffr. C. Staas, propagandiste voor het Vrouwenkiesrecht, voor leden en genoodig- den op, om het onderwerp „Doel van den Bond" nader te ontwikkelen. De vergadering was niet groot, n.l. een twintigtal dames en een tiental heeren; doch het geheel had een intiem karakter, zoodat ieder onwillekeurig in een opgewekte stemming kwam. Nadat mejuffr. St. hare voordracht op gemakkelijke en aangename wijze in twee gedeelten had weergegeven, werd gelegen heid tot debat gegeven, waarbij zij dapper haar standpunt bleef verdedigen. Daarna gaf de spreekster nog een drietal bijdragen ten beste, waarbij zij blijken gaf eene declamatrice van groote beteekenis te zijn. Wat allerliefst was dat stukje van „Meester's straf." Ieder kwam er mede onder den indruk; ook de volgende stukjes vol deden algemeen. Veel aanwinst van nieuwe leden had niet plaats. Toch was de geachte spreekster te vreden. Toen wij haar den volgenden dag nog eens mochten ontmoeten zeide ze ons „Ik ben zeer tevreden. We hebben een ge- zelligen avond gehad, die geheel aan het doel beantwoordt. Ik hoop binnen niet te langen tijd terug te komen en nogmaals zoo'n avond te hebben". Als dit geschiedt zal de opkomst wel grooter zijn, nu ieder der opgekomenen tevreden is huiswaarts gekeerd. Nog zijn we niet aan 't einde van dit seizoen. We vernamen, dat eenige Dames en Heeren (de keur van Heusden) het plan hebben opgevat om een tooneelstuk in stu die te nemen en de opvoering daarvan ten beste te geven voor de leden van het Nut. Dat belooft een genotvollen avond te worden. Reeds door het nemen van het initiatief hebben ze aanspraak op appreciatie van de leden. De Nieuwjaarsdag had alhier een zeer kalm verloop. Het z.g. wenschen van ge- heele troepen werd niet meer opgemerkt. We mogen er ons in verheugen dat algemeene armoede minder voorkomt. Ook zag men slechts sporadisch personen in min of meer kennelijken staat. Het zedelijk peil is dus ook vooruitgaande. Uitvoeringen zijn tegenwoordig aan de orde van den dag en het was daarom te verwonderen, dat er op Maandag nog zooveel publiek was bijeengekomen, zoowel uit Drunen als uit Heusden, om de uit voering bij te wonen van de Tooneelver- eeniging „Vondel" op de zaal Concordia alhier. Genoemde vereeniging, die als werkende leden uitsluitend tram-personeel heeft, van de stoomtram Bosch-Heusden-Waalwijk- Tilburg, heeft daaronder ook tal van ver dienstelijke acteurs. Opgevoerd werd een drama „Liefde en Wraak", wel een wat sterk sprekende titel en waaraan dan ook een doodslag verbonden was, die gelukkig later bleek geen dood tengevolge te hebben, wyl het slachtoffer in een krankzinnigen-gesticht weder geheel werd opgeknapt. Allen speelden vlug, doch bizonder goed kwam het spel voor den dag van Caleb, Rupert Godwin, James Spence en Lionel, die zoo natuurlijk mogelijk weêrgaven wat ze moesten voorstellen. In het nastukje, eene komische scène, waren allen nog meer op hun gemak. Trou wens blijspelen zijn altijd het meest aan te bevelen voor dilettanten. Hierbij waren Flipje, Hercules en de Tyrolerzangers de personen die de meeste aandacht op zich wisten te vestigen. Het geheel voldeed algemeen en werd nog niet weinig verhoogd door den heer en mevr. Rotowsky, die vrij willig daarbij geheel Èt l'improviste hunne medewerking verleenden en wier spel altijd overheerlijk is. Een bal, dat de avond besloot, moest jam mer genoeg, in eens gestaakt worden, toen de locomotief van den tram (die eene extra- reis maakte) ten 12 ure de stoomfluit liet hooren en de pianist in draf het bal verliet, om niet te worden achtergelaten. Eenigen tijd geleden werd een vis- scher voor het kantongerecht alhier vrijge sproken voor het feit, dat hij in de gracht om de gemeente, gevischt had; thans is weder tegen twee personen, omtrent het zelfde feit, proces-ver baal opgemaakt. Men deelt ons mede, dat alhier telkens in de Beersche Maas een vischsoort gevangen wordt, bekend onder den naam van gruK Een visch, die veel overeenkomst heeft met houting. Werkendam. De driemaandelijk- sche vergadering der griendwerkersvereeni- ging Onderling Belang, zal gehouden worden op Zaterdag 11 Januari a.s., des avonds om zeven uur, in de Nutszaal te Werkendam. De punten van behandeling zij nOpening Notulen; Rekening en verantwoording door den penningmeester; Mededeeling; Herzie ning art. 22 van 't huishoudelijk reglement en bestuursverkiezing; Inschrijving voor ongeveer 100 bos rood en grauw stikband, per bos; Rondvraag; Sluiting. De werkliedenvereeniging Eendracht zal haar driemaandelijksche vergadering houden in de sociëteit bij de wed. A. Wink, alhier, op Donderdag 9 Januari a.s., des avonds te 7.30 uur. De te behandelen zaken zijn: Opening; Notulen; Rekeningen verantwoording; Ver kiezing drie bestuursleden. Met het rooien der boomen in het Laantje is deze week een begin gemaakt. Aalburg. Zaterdagmorgen had alhier het kindje van Jan Mans het ongeluk uit de wieg tegen de kachel te vallen en zich zoodanig aan het gezicht te branden dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een tweede ongeval dat nog ernstiger gevolgen had kunnen hebben had des mid dags plaats. Terwijl de zoon van de wed. Bouman en haar knecht v. E. met een kar, geladen met steenkolen het huis van H. Schouten passeerden, schrok het paard zoodanig, dat paard en kar met den inhoud en de twee personen, die er boven op zaten, door de heining onder aan den voet van den dijk, tegen het huis rolden. In aanmerking ge nomen de steile helling van den dijk en de weinige ruimte tusschen dijk en huis is het een wonder dat beiden ongedeerd waren en ook geen schade aan paard of wagen was aangebracht, zoodat zij hun weg weder konden vervolgen. Capelle- Op dè Hoogevaart zijn bij enkele personen gedurende de laatste Zon dagen de ruiten vernield. Mocht de politie zulke laffe dader(s) toch eens op het spoor komen. Naar de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school in de kom alhier, hebben zich een achttal sollicitanten aangemeld. Doeveren. Door het hoofdbestuur der posterijen is goedgunstig beschikt op het verzoek eener tweede postbestelling. Als uitvoerder van deze bestelling is aan gewezen, de hulpbesteller A. Bax te Heusden. 's-Oravenioer. Door het hulp- telegraafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 33 telegrammen, waarvan 17 zijn verzonden en 16 ontvangen. Over het afgeloopen kalenderjaar zijn totaal be handeld 495 telegrammen, namelijk 207 verzonden en 288 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank werden in De cember 26 inlagen gedaan tot een bedrag van f 1043,10, terwijl 13 terugbetalingen plaats hadden tót een bedrag van f637,53. Over het geheele jaar hadden 294 inlagen en 180 terugbetalingen plaats, respectiefelijk tot bedragen van f 14171,57 en f 16347,46 Herpt. Een inwoner alhier, die wat papieren geld had gebeurd, liet bij ongeluk een bankbiljet van f10 vallen, dat juist in een pan met pap terecht kwam. Hij hield het in de hoogte om de pap er af te laten lekken. Plots springt zijn hond van den vloer op en hapt het biljet uit zijn hand. Dat Fidel een pak slaag kreeg kunt ge be grijpen. Kaatsheuvel. Naar wij vernemen staan op de voordracht voor onderwijzer te Loonschen dijk de heeren Bos te Dussen, Bijlo te Dreischor en De Jongh te Sprang. Er hebben zich voor den Handels cursus, uitgaande van de „Hanze", 21 deelnemers opgegeven. Nader zal door het bestuur bepaald worden, wanneer de lessen zullen beginnen. Door het werken van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is door den directeur-generaal der posterijen be paald, dat vanaf 1 Februari 1913 het post kantoor te Kaatsheuvel open zal zijn 1. Van 1 Maart tot einde Juli van vm. 81 en van nm. 28 uur. 2. Van 1 Augustus tot einde Februari van vm. 81 en van nm. 23.30 en 's av. van 5 tot 7.30 uur. Maandagavond ontstond door onbe kende oorzaak brand in de woning van den heer P. H., in het Sprangsche pad. Verzekering dekt de schade. Meeuwen. Op 31 December 1911 bedroeg de bevolking 462 mannen, 420 vrouwen, totaal 882. In 1912 werden ge boren 11 m., 15 vr., totaal 26. Er vestigden zich 14 m., 14 vr., totaal 28. De sterfte bedroeg in 1912 2 ra., 8 vr., totaal 10. Er vertrokken 31 m., 36 vr., totaal 67. De bevolking verminderde dus met 8 m., 15 vr., samen 23 en bedroeg dientenge volge op 31 Dec. 1912 454 m., 405 vr., totaal 859. Aederliemert. In enkele huis gezinnen zijn alhier onder de kinderen de mazelen uitgebroken. De ziekte is tot heden van geen ernstigen aard. Door de gebroeders Van der Meg den is een oude Zeeuwsche tjalk aangekocht, welke binnenkort gesloopt zal worden. Reeds zijn rfleerdere schepen met succes gesloopt, zoodat verschillende inwoners goedkoop brandhout konden bekomen. Raainsdonk- In de maand Dec. is aan de zuivelfabriek verwerkt 219.371| liter melk. *Sleeuw|Jk. Bij besluit van Ged. Staten, d.d. 31 Dec. j.l., is de gemeente- begrooting voor 1913 goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf op fl8041.21|. Sprang. Zaterdagavond 11. trad voor een talrijk opgekomen publiek in openbare vergadering voor de afd. „Patrimonium" opmr. J. A. de Wilde van Den Haag, met het reeds aangekondigde onderwerpPatri monium en de Tariefwet." Als voorstander der ingediende Tariefwet van minister Kolkman wist spr. zijn stand punt op zeer duidelijke en bevattelijke wijze voor zijn gehoor te ontvouwen. In den breede stond spr. stil bij de welvaart die het Nederlandsche volk door de aanneming van dit wetsontwerp zal ten deel vallen. Krach tig spoorde spreker de mannen van „P." aan het voor deze wet op te nemen, niet omdat zij ons door een rechts ministerie gebracht wordt, doch omreden zij staat in den geest door „Patr." gewild. Van de gelegenheid tot debat werd door twee heeren uit Amsterdam gebruik gemaakt. Als eerste spr. trad op mr. Bekker, secretaris van het anti-tariefwet-comité, die opkwam tegen een paar uitlatingen van den spr. aangaande de toelichting van enkele adver- tentiën, terwijl de tweede debeter de heer Groenevelt, de rede van den refrent op den voet becritiseerde. Beide spr. werden door den heer De Wilde beantwoord. Met het oog op den naderenden Zondag zag de voorzitter zich genoodzaakt de ver gadering te sluiten. De debeters waren hierover niet erg op hun gemak, .hoewel aan den laatsten spr. den heer G. circa 40 minuten voor debat was toegestaan. Hoogst voldaan keerden zeker, zoowel vóór als tegenstanders om ruim 11 uur huiswaarts? Zaterdagavond viel 't 4-jarigdochtertje van zekeren van D. van een stoel. In be- wusteloozen toestand werd het opgenomen zoodat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Haar toestand is niet zonder zorg. Aeen. Aan het telefoonkantoor alhier werden over de maand December behan deld 52 telegrammen, waarvan 27 werden verzonden en 25 zijn aangekomen. Wr|j hoeven-Cappel. De chr. zangvereeniging „Hallelujah", die dit jaar als zoodanig 10 jaren bestaat, zal die her denking feestelijk vieren op een nader te bepalen datum in April, door het geven van een feestuitvoering. Het oorspronkelijk plan om bij die gelegenheid een concours van zangvereenigingen te houden, is om finantieële reden achterwege moeten blijven. Naar men ons mededeelt, bestaan er in deze gemeente plannen om in vereeni ging met een naburige gemeente te geraken tot oprichting van een vereeniging, die zich ten doel stelt om enkele malen per jaar bekende sprekers te doen optreden over nader vast te stellen onderwerpen, met de mogelijkheid tot debat. Waspik. Door den burgemeester dezer gemeente is bericht ontvangen dat te Sliedrecht het lijk is aangespoeld van den 64 jarige weduwnaar G. Bruijstens, varensgezel alhier, die te Hardinxveld was overboord geslagen en verdronken. Zondagmiddag reed P. de G. met zijn fiets tegen den ladder van den lantaarn opsteker A. Buis, die daardoor viel en zich ernstig kneusde. Dr. Smits verleende hulp. nyk Zekere G. de Br., welke te Rot terdam van een hooge stelling viel, en zich ernstig aan zijn been bezeerde, en aldaar in het ziekenhuis werd opgenomen, zal na enkele dagen het ziekenhuis kunnen ver laten, om weder naar zijn vrouw en kin deren te kunnen terugkeeren. De opsporing der brutale aanranders van den winkelier W. S. alhier, heeft tot heden toe, jammer genoeg gefaald. We hopen echter alsnog dat het de politie mag ge lukken hun in handen te krijgen, en dat ze hun welverdiende straf niet zullen ont- loopen. Vergadering van den Raad van Meeuwen van 4 Jan. 1913. Tegenwoordig 5 leden. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat zijn inge komen verschillende stukken, als: goed gekeurde begrooting voor den dienst 1913 enz., die allen voor kennisgeving worden aangenomen. Mededeeling van het proces-verbaal der gehouden kasopneming op 27 Dec. 1913 bij de gemeente ontvangen, waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt de Rekening van het Burgerlijk Armbestuur van Babiloniënbroek en Hill over 1911 goedgekeurd. Voor de benoeming van een lid van ge noemd Burgerlijk Armbestuur is door B. en W. eene aanbeveling opgemaakt, waarop zijn gebracht, no. 1 J. van Andel, no. 2 A. J. Zijlmans. beiden wonende te Hill. Uit de daarop gehouden stemming blijkt, dat zijn uitgebracht 5 stemmen, waarvan 4 op J. van Andel voornoemd en 1 op Arie Lankhaar, zoodat met volstrekte meer derheid van stemmen is benoemd J. van Andel. Hierop wordt besloten over te gaan tot wijziging der begrooting dienst 1912, aan gezien gebleken is dat enkele posten te laag blijken geraamd te zijn. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Aalburg- Bij de diakonie der Ned. Herv. Gem. alhier, is met Nieuwjaar, van een persoon buiten de gemeente, die on bekend wenscht te blijven, een milde gift van 100 gulden ontvangen. 's Gravemoer. Woensdagavond hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden ds. W. W. Meijnen van Dordrecht, om te spreken over „de zending onder de Joden." Veen. Bij de gehouden verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk op oudejaarsdag was de opbrengst ongeveer f 25 meer dan 't vorig jaar. Nederhemert. Bij de gehouden verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk aan de Noordzijde, was de opbrengst naar we vernemen, ruim f 300 meer dan 't vorig jaar. Aóór honderd jaar. Eene belangstellende lezeres maakt ons de opmerking, dat de vermelding van het tijdvak 17871812 veel te vaag is weer gegeven en er omtrent tal van zaken eene nadere aanduiding noodig is. Zoo b.v. om trent „Bataaf8che republiek", omtrent „Ko loniën, in Engelsche handen", die later toch weer onder Fransch régime hebben gestaan en tal van zaken meer. Wij geven dit alles gaarne toe. Zeker, het is te oppervlakkig, maar het geheel behelst een stuk historie, dat een geheel boekdeel vormt en dat toch niet in een krantenartikel kan worden genoemd. De belangstellende lezers en lezeressen kunnen we echter geruststellen. In den loop dezes jaars zal bij den uitgever van dit blad verschijnen een werkje, getiteld „Neêrland weer vrij", dat door den aangenamen ver teller, den heer J. Stamperius, is sa&mgesteld. Ia dat boekje, voor geringen prijs alsdan verkrijgbaar, zal het geheele tijdvak uit voerig worden behandeld. Tot zoolang ge duld dus en ieder die het zal lezen (we durven dit vooraf zeggen) zal voldaan zijn. De Redactie. AanheNtcdiiiigBii. Aan het gebouw van het provinciaal be stuur van Zuidholland is aanbesteed: het onderhouden van het kanaal tusschen Rijn en Schie met daarbij behoorende kunst werken, gedurende 19131914. Minste inschrijvers J. en W. Schoonboom te Voorburg, f106.948. B. en W. van Leiden hebben aanbesteed het uitvoeren van grondwerken en het maken van de gebouwen ten dienste van de ge meentereiniging, gelegen op een terrein tegenover de Noorderstraat. Minste inschrijver A. den Ouden te Ouds hoorn, f59.350. 't Gemeentebestuur van Amsterdam heeft aanbesteed: lo. het maken van kanalen in den Buiksloterham en Buiten volewijks- landen. Minste inschrijver: de N. V. Maatschij. Nederland, te Bussum, perc. 1 f 14.970; perc. 2 f 68.500. 2o. het maken van een kademuur en onderbouw van twee loodsen ten Oosten van het gemeentelijke Handels-Entrepot. Minste inschrijver C. de Groot teGorin- chem, f 460.000. 3o. het leggen van een onderheide gegoten ijzeren rioolzinker in de Boeren wetering bij de Stadhouderskade. Minste inschrijver H. J. Nederhorst te Gouda, f19.943. Sft(urK«?rï|ike Miand. Capelle, over de maand Dec. Ondertrouwd: W. M. Sulsters en A. F. Verhagen; B. J. Westbroek en W. G. Schouten. Getrouwd: J. A. Blom, 23 j. en A. Sulsters, 21 j. Geboren Bartholomeus, z. v. O. Berg mans en P. Biemans Daatje, d. v. J. A. Vos en A. E. Soeters; Cornelia Johanna, d. v. A. Kemmeren en A. van Hooren Hendrikus Marinus, z. v. J. Verhagen; Antonia Johanna Cornelia, d. v. A. Mouthaan en C. van Campen; Anna, d. v. C. Wagemakers en P. v. Haaften. Overleden: Anna Zwart, 47j.Basti- aantje Vink, 70 j.; Johannes Gijsbertus Rozenbrand, 47 j. Neeltje Tactor, 61 j. Ingekomen van: Vrij hoe ven-Cappel, A. Wagemakers, M. Wagemakers; Be- soijen, W. Verduijn; Dongen, C. Tim mermans Loon-op-Zand, W. A. Verbunt. Vertrokken naar: Meeuwen, H. Blan- kers; Prinsenhage, G. Busio en gezin; Raamsdonk, M. Verhagen, A. Sulsters en A. Wagemakers; Sprang, H. Ver duijn; A. J. Brouwers; 's-Gravemoer, J. Zijlmans; Made en Drimmelen, P. Molegraaf. 's Gravemoer, over de maand Dec. Getrouwd: A. van Dalen, 27 j. en A. van der Dussen, 27 j. Geboren Hermanus, z. v. W. F. Rosenbrand en D. A. Kielen. 'Overleden: Jochem Dekkers, 3 w. Ingekomen van: 'sGravenhage, M.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2