BAKKERSKNECHT, F.EV HUIS J.Th.Eonwenberg. Handel in Ijzerwaren, VAN LEEUWEN Co., 1 BET NIEUWSBLAD I IDRAISMA-YANVMKENBURG'S' i .-iLEVERTRAMi OPENBARE VRIJWILLIGE VERK00PING. De Notaris J. J. VAN DER EAADEI met Erf, Dijkgrond en Hooiland te Wijk, Kolenbakken, Kolenlepels, Potten, Pannen, Emmers, Waschbakken, Bijlen, Snoeimessen, Gereedschappen, enz. enz. CoMSMiairs iii Effecten, Uitfeyer L. J VEERMAN, Heusden, Gesticht Bethesda overgedaan ANNA SENS, A. BOEREN, te veilen en te verkoopen Ververstraat 25, 'sHertogenbosch. Dussen, over de maand Dec. Getrouwd: P. den Hoed, 46 j., (wedn. van G. L. v. d. Waal) en 0. Hagoort, 42 j. Geboren: Leonardus J., z. v. H. A. v. d. Pluijm en Adr. M. BossersAllegon- da, C., d. v. Jac. Vingerhoets en D. Heijmans; Pieter J. W., z. v. Jac. M. Boogerd en M. C. Franke Elisabeth, d. v. Z. Rijken en W. van Vark; Cornelia J., z. v. P. v. d. Oven en Joh. G. de Jong Adriaan, z. v. T. v. d. Assem en C. de RooijGerrit, z. v. L. Hoevenaren en W. Pruissen Maria A., d. v. M. Huigen en C. van 01stLeonardus J., z. v. G. W. v. d. Pluijm en C. Kivits. Overleden Pieternella Bruijsters, 67 j. echtg. van F. v. d. SteenAllegonda de Bodt, 2 m., Franciscus L. van Dort- mont, 17 m.; Helena Penninx, 1 j.Jan, van Vark, 78 j. echtg. van G. v. d. Stelt; Gerardus L. v. d. Pluijm, 3 m. Ingekomen van: Echteld, C. W. Fin- telmanNijmegen, L. Versluis;Hengelo, J. H. Kroon met gezin; Stiphout, A. M. Coenen; Raamsdonk, G. W. Vos; Am sterdam, E. T. v. d. Beek; Rotterdam, Chr. M. Heuvelman; Raamsdonk, A. Olislagers. Vertrokken naar: Dordrecht, A. J. v. d. Pluijm; Nigtevecht, J. v. d. Nieu- wengiesen; Ridderkerk, 0. Hagoort; Bezooijen, J. C. van Son met gezin; Raamsdonk, M. J. Staal; Rijsbergen, C. A. M. van Luxemburg; Arkel, A. M. v. d. Nat met gezinTilburg, P. M. Nelissen. nen 8a <id. De minister van justitie, mr. E. R. H. Regout, is Zaterdagavond omstreeks 10 uur uit Nizza in de residentie terug gekomen. De patiënt maakte de reis in een salonrijtuig van de Fransche spoor wegmaatschappij Hoewel de toestand van mr. Regout ernstig genoemd moet worden, had de lange reis hem niet te zeer vermoeid. Zoo onze lezers weten kan de Stan daard en de Heraut wegens de staking van de typografen te Amsterdam, niet verschijnen. De directie van De Standaard zegt in een brief aan het bestuur der ge zamenlijke typografenvereenigingen Door de directie van De Standaard is alle aandrang, die haar ten dienste staat, uitgeoefend op de firma De Roe ver Kröber <fc Bakels, om te komen tot het zetten en drukken van De Stan daard en De Heraut in het gewone for maat en op de gewone wijze. De firma De Roever Kröber Bakels heeft zich telkenmale absoluut on- macntig verklaard aan onzen aandrang gehoor te geven, de gevolgen van de weigering harerzijds zonder meer af wachtende. De directie voornoemd, de firma De Roever Kröber Bakels in gebreke stellende, richtte haar eigen zetterij en drukkerij op, om daarop te drukken De Standaard en De Heraut uiteraard ge heel in eigen beheer. In de onmogelijkheid verkeerende om onverwijld een geheel nieuw ingerichte zetterij en drukkerij te harer beschik king te krijgen, huurde de directie de lokalen in perceel Warmoesstraat 96, voorheen door de firma De Roever Krober Bakels voor het zetten van De Standaard en De Heraut gebruikt, met gebruik van het noodige materiaal. Voor deze geheel eigen en nieuwe zetterij vraagt de directie van de Stan daard personeel tegen het loon door de gezamenlijke typografenbonden geëischt, met dien verstande, dat bij invoering van een nadere regeling met de patroons in het algemeen, deze regeling ook voor deze nieuwe inrichting gelden zal. Hoewel vrij in de keuze van personeel, wil de directie van De Standaard de voorkeur geven aan de zetters, die voor heen bij de firma De Roever Kröber Bakels De Standaard en De Heraut heb ben gezet, mede omdat deze gezellen bij eventueel eindigen van de staking door de firma voornoemd niet meer kunnen geplaatst worden, daar De Standaard en De Heraut door haar niet meer zal worden gezet en gedrukt. De directie maakte u kenbaar, dat inschrijving van personeel op plaats en tijd door ons bepaald zou opengesteld worden eerst voor wat wij zullen noemen de oude Standaard-zetters en eerst daarna, voorzoover wij meer mannen noodig mochten hebben, voor anderen. De directie van De Standaard meent getoond te hebben, niet slechts voor zichzelf te willen zorgen, doch ook oog te hebben voor het belang der gezellen. Niettegenstaande dit alles heeft uw bestuur den gezellen geadviseerd van onze aanbieding geen gebruik te maken en hebben bedoelde zetters, naar u ons deed mededeelen, eenparig besloten zich niet bij ons aan te melden. U eischt van ons het onmogelijke en wenscht ons dus blijkbaar zonder meer te dwingen werkeloos te blijven. De gevolgen van deze handeling komen uiteraard niet voor onze rekening. Wij lezen in de D. Ct.In den avond van 30 Juli van het vorige jaar riepen eenige kinderen, die op den hoek van Wol wevershaven en Vlak te Dordrecht speelden, dat er een te water was ge vallen. Het bleek te zijn de 6-jarige Toon Dans, die in levensgevaar ver keerde. Gelukkig kwam juist de 13- jarige Jausje Bouman per rijwiel aan rijden en terstond den toestand over ziende, stapte zij af, trok haar mantel uit en sprong als ervaren zwemster in de haven. Zij wist den knaap te grij pen en naar den kant te brengen, waar anderen hem een stok toestaken oiu hem naar zich toe te trekken. De jon gen liet dien stok echter los en viel opnieuw in het water, maar het moe dige meisje greep hem opnieuw, zoo dat de drenkeling toen met behulp van een haak op den wal gebracht kon worden, zonder letsel te hebben beko men. De moedige daad bleef niet onbe loond. Zaterdagnamiddag was Jansje Bouman door den burgemeester van Dordrecht in zijn werkkamer ten raad- huize genoodigd, om een huldeblijk van het Carnegieheldenfonds in ont vangst te nemen. In tegenwoordigheid van den gemeen te-secretaris en den vader van het meisje, den heer G. Bouman, sprak de burge meester Jansje hartelijk toe, wenschte haar geluk met de moedige redding en sprak de hoop uit, dat zij mocht voort gaan met het betoonen van mensch- lievendheid en anderen ten voorbeeld zou strekken. Als aandenken stelde hij de redster ter hand een fraai massief gouden schakelarmband met gedenkpenning, waarop gegraveerd staat: „Het Carne- gie-Heldenfonds aan Jansje Bouman, ter herinnering aan 30 Juli 1912". Zooals men weet, heeft de Amerikaan- sche philanthroop Carnegie een aan zienlijke geldsom ter beschikking ge steld van eene commissie, om uit de renten daarvan belooningen toe te ken nen voor daden van heldenmoed in het burgerlijk leven. Van dat fonds, dat over de gansche wereld werkt, bestaat ook in Den Haag eene commissie en deze heeft in 'de moedige redding aan leiding gevonden om deze jeugdige redster deze kostbare herinnering te schenken. De ontslagen beambte van de Haag- sche Tramweg-Maatschappij, Roerdink- holder en diens echtgeuoote, die, nadat •tegen hen bij verschillende vonnissen, terzake van de bekende straatrelletjes in het vorige jaar gevangenisstraffen van respectievelijk 6 dagen en 7 maan den waren uitgesproken, naar België waren uitgeweken, zijn Zaterdag, kort nadat z\j uit het buitenland in Den Haag waren teruggekeerd, in de Vla mingstraat gearresteerd. Het echtpaar en twee kinderen werden naar het po- litie-commissariaat aan de Riviervisch- ruarkt geleid. Daar kreeg vrouw R. een toeval, zoodat de bijstand van den ge meentelijken geneeskundigen dienst werd ingeroepen. Met de auto van dezen dienst werd R. en zijn vrouw daarna naar het Huis van Bewaring overge bracht. Door de zorg van de politie zijn hun beide kinderen ergens onder dak ge bracht. Uit Amsterdam wordt gemeld Zoover het oog reikt is buiten de Oranjesluizen alles drijfijs, zoodat geen zeilschepen naar de Zuiderzee vertrek ken. De visscherij is voorloopig ge staakt. In den IJsel voor Krimpen aan den IJsel begint zich licht drijfijs te ver- toonen. De scheepvaart ondervindt er echter nog geen last van. In Friesland is de scheepvaart groo- tendeels gestremd. Ook in de provincie Groningen is de scheepvaart, behoudens op een enkel hoofdvaarwater, gesloten. In Januari van het vorige jaar werd ter eere van den kinderschrijver P. Louwerse in zijn geboorteplaats Oost en West Souburg, een monument ge plaatst op het Oranjeplein, in de kom der gemeente. De ambachtsheer van Oost en West Souburg, de heer Schorer, in Den Haag, meent nu, dat de ge meente niet het recht had, dit monu ment aldaar te plaatsen; volgens zijn inzicht heeft hij alleen recht, boomen te planten en te rooien, gras te zaaien en te hooien op gemeentegrond. De ambachtsheer wenscht nu, dat de ge meente dit monument wegruimt en hem schadeloos stelt voor het gras, dat op die plaats had kunnen groeien. Hij heeft de gemeente in rechten aangesproken. Ruim kwart over drie in den nacht van Zaterdag op Zondag ontdekte, een koetsier van den stalhouder Van der Lee aan de Mariaplaats te Utrecht brand in de Mariastraat, in een leegstaand winkel huis. Het bovenhuis was echter bewoond en wel door den schoenmaker Simonis met vrouw en vier kinderen. Een politie agent sloeg een ruit stuk en probeerde hei huis binnen te dringen, doch de rook belette hem dit. Inmiddels was Simonis wakker ge worden en deze vertoonde zich met vrouw en kinderen, allen in nachtge waad, in doodsangst voor de ramen van 't bovenhuis. Daar de trap reeds brandde, konden zij het huis niet meer verlaten. De politie, daarbij wakker geholpen door eenige buren, poogde de menschen te redden. Men legde matrassen op straat en hield dekens en jassen uitgespreid om hen op te vangen. De vrouw en drie kinderen kwamen bij den val er af met eenige kwetsuren. Het vierde kind, een jongetje, brak echter een been, en het ergst er aan toe was de vader, die bij den sprong uit het huis met het hoofd op de straat- steenen neerkwam en bewusteloos werd opgenomen. Hij en het knaapje werden naar de Rijksklinieken gebracht. Juist nadat de man den noodlottigen sprong had gedaan, verscheen de brand weer, die in een klein half uur den brand meester werd. Het huis brandde grootendeels uit. Zondagavond was Simonis nog niet tot bewustzijn gekomen. Men meldt uit Enkhuizen, d.d. 12 dezer Het zeewater voor Enkhuizen is ge daald tot ll1/, decimeter beneden A. P. Ten Noord-Oosten van Enkhuizen is een gedeelte der Zuiderzeedrooggeloopen en thans met een sneeuwlaag bedekt. In de Visschershaven zitten verschei dene vaartuigen aan den grond. De veerboot Friesland, komende van Stavoren, is op de zandplaat De Ruggen aan den grond geraakt, maar na ruim tien minuten weer losgekomen. Met een half uur vertraging kwam ze te Enkhuizen binnen. Een hoofdagent van de recherche te Rotterdam heeft in de gemeentelijke bank van leening in de Lange Toren- straat aldaar beslag gelegd op een gouden ring met briljant, die daar voor f 22 beleend is door een man, volgens de van hem gegeven persoonsbeschrijving zeer waarschijnlijk de Spanjaard, die in het Hotel d'Angleterre in den Haag den juwelier Schuyer voor een waarde van ongeveer f 2000 aan sieraden heeft op gelicht. De Spanjaard is vermoedelijk met een auto van den Haag naar Rot terdam gekomen en heeft zich door een besteller den weg naar de bank van leening laten wijzeD. De in beslag ge nomen ring is naar den Haag opge zonden. Naar de N. R. Ct. verneemt, is N. J. Platteel, 2de boekhouder der Electrische Spoorwegmaatschappij te Haarlem, die met verlof op reis was, niet teruggekeerd en heimelijk uitgeweken naar New York. Het vermoeden bestaat, dat dit in verband moet gebracht worden met ver duisteringen van eenige effecten van het zieken- en ondersteuningsfonds en van de belegde waarborgsommen van het personeel, welke bij de maatschappij in bewaring waren. Zondagmorgen ongeveer 6 uur zijn de machine en 2 wagens van een uit de richting Geldermalsen komenden goede rentrein te Gorinchem ontspoord. Hier door ontstond aaumerkelijke vertraging in den treinenloop. Persoonlijke onge lukken kwamen er niet bij voor. De vrouw van den schoenmaker B. D. te Lichtevoorde, die alleen thuis was, werd door de huisgenooten bij hun thuiskomst met brandwonden overdekt levenloos in de keuken gevonden. De oorzaak van het ongeluk kon men niet nagaan. Zaterdagavond stapten een meisje, mej. de B., en haar verloofde, de heer V., aan het Muiderpoortstation te Amster dam uit den trein, vóórdat deze tot staan was gekomen. De trein had zelfs nog een flinke vaart, zoodat beiden met het hoofd tegen het perron sloegen, en bewusteloos bleven liggen. Hoewel mej. de B. het eerste weer bij kwam, bleek haar toestand toch het ernstigst alle verschijnselen wezen op een hevige hersenschudding. Beiden werden naar 't gasthuis vervoerd en daar opgenomen. De toestaud van het meieje werd in den beginne niet zonder bedenking ge acht, maar zij is thans buiten gevaar. Zondagmorgen is aan de De Ruyter- kade te Amsterdam opgehaald het ge heel naakte lijk van een naar gissing 20- 22-jarige vrouw, waarvan de beide beenen ontbraken. De flesschentrekkers uit Beverwijk, van wie er de vorige week één is ge knipt, gelijk wij hebben gemeld, hebben ook te Alkmaar, naar de Alkm. Crt. meldt, een slachtoffer gemaakt. Op een advertentie van een pakhuisverhuurder kwam een van het gilde af en er werd e6n contract voor den tijd van 10 jaar gesloten. Eenige uren later verscheen een tweede, eveneens om het pakhuis te huren, doch de eigenaar zeide natuur lijk, dat hij dit reeds verhuurd had. Nummer twea vroeg daarom, aan wien hij het had verhuurd. Toen hij het contract, onderteekend door den eerste, had gezien, vertelde hij den verhuurder, dat de huurder tot het veel besproken flesschentrekkersgilde behoorde en ten bewijze daarvan liet hij den verschrikten man een courant zien, waarin de daden van de oplichters waren bekend gemaakt. Het spreekt vanzelf dat de eigenaar het contract gaarne ongedaan wilde maken, en op aanraden van den tweeden huur der bezocht men te zamen den eersten, waarop men het eens werd, dat de pak huiseigenaar voor de ontbinding f 200 schadevergoeding zou geven aan den huurder, welk bedrag de oplichters na tuurlijk samen deelden. Onze lezers herinneren zich het be richt van de vorige week over een 13-jarige organiste te Asch. De Tielsche Ct. overtroeft ditzij meldt, dat het orgel in de kerk te Hurwenen wordt bespeeld door een negen-jarige. De 54-jarige schipper J. K., van Ap- pingedam, is Zondag te Kostverloren, onder Groningen, uit den treingespron- gen. Oogenschijnlijk bleef hij ongedeerd. Men bracht hem weer in den trein en aan het hoofdstation te Groningen stapte hij uit om zijn weg te vervol gen. Nabij het A-kerkhof zakte hij even wel ineen. De politie bracht hem per brancard naar het ziekenhuis, waar een schedelbreuk vastgesteld werd. De toe stand van den schipper is bedenkelijk. Mark t berichten. Rotterdamsche eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 22.562 stuks. Hoendereieren van f 5,00f 6,45 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 10 Jan. 1.38 M. 1.14 M. -f N.A.P 11 1-29 1-13 9 12 1-13 0.91 13 1.48 1-12 9 Waterhoogte Maastricht (brug). 13 Jan. 0.70 M. boven 0. 14 1.00 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Jan. 2.02 M. boven 0. 14 1.94 idverteutiën. Wegens vertrek naar Amerika, breng ik mijne begunstigsters mijnen dank., voor de gunst en het vertrouwen zoo ruim ge noten in mijne Dames-Hoeden zaak, en maak tevens bekend, dat ik deze zaak heb aan de Gezusters Hoeren—De Mol, die ik tevens in alle deelen het vak betreffende, kan aanbevelen. fa. A. SENS Zn. Heusden, Januari 1913. Naar aanleiding van bovenstaande an nonce, beveel ik mij in en buiten Heus den beleefd aan voor de levering van alles wat het Dames-Hoedenvak be treft. Door de ervaring opgedaan op de grootste ateliers hier te lande en door mijne connecties met de grootste firma's, hoop ik steeds het nieuwste te leveren, met vlugge bediening en concurreerende prijzen. Aanbevelend, fa. Oeinsters B0EREN-DE MOL Heusden, Januari 1913. LEEUWARDEN- Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Alm kerk, bij Mej. S. v. Drunen. Dussen, bij J. J. Paes. ileeuwyk, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. W oudrlcheui, bij J. Struick Czn. Gevraagd tegen Mei a.s. een flinke van g. get. v., bij P. v. d. STEENOVEN te Drimmelen. te Airakerk is voornemens om op Wroensdagen 15 en Januari 1913. telkens 'b voormiddags elf uur, bij de Wed. VAN DER MAADEN te Wijk, in het openbaar zeer gunstig gelegen aan den Maasdijk. Samen groot 18 aren 55 centiaren. Inlichtingen geeft de Notaris. Putterstraat, Heusden. zooals Aanbevelend, J. Th. COUWENBERG. Gevraagd: f 500 4 pCt. 's Bosch98 pCt. f1000 3£ pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet 90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3j pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte. Aangeboden f2000 3£ pCt. gem. Zwolle 1893 92 f2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 ft f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f3000 4 pCt. gem. Vlaardingen 99 9 f500 4 pCt. gem. Katwijk 99 f6000 4 pCt. gem. Enschedé 1912 99^ f1000 3pCt. gem. Schiedam 1896 82 f1000 3 pCt. gem. Nijmegen 1895 84 f300 4 pCt. Friesch Gron. Hypo theekbank 95$ 5 ft f 500 3 pCt. Pro v.Limburg 1896 82$ f1000 8$ pCt. gem. Breda 1886 92$ Vragen en aanbiedingen worden KOSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie 10 rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. voor het Land van Heusden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is iu Heusden, WijkAal burg, Veen, Andel, Werkendam, Alm- kerk, Nieuwendijk, Meeuwen, Dussen, Babiloni'énbroek, Eethen, Drongelen, GenderenSprangVrijhoeve-Cappel, VGrevelduirv-CapelleRaamsdonk(veer) 's-Gravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. DAAROM: de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. raagt conditiën! te Ili lKUCV. (Protestanlsch Gasthuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. SLEEUWIJ K. De zet tint/ der boter bedraagt 77 et per half kilo en die der eieren f 1.40 de 26 ttukz. BESOOI JEN, 14 Jan. De prijs der Boter was heden 1.48 f 1.53 per Kilo. Aangevoerd 300 K.G. Eieren 5l/2 6 et. per stuk. OOSTERHOÜT, H Jan. Boter ƒ1,54 a 1.60 per Kg. Eieren f 0 22 en 0,22 de 4 ttukz, OORINCEEM, 13 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 220 runderen, nuchtere kalveren, 34 vette varkent 36 biggen, 0 tehapen en - lammeren De prijten waren alt volgtxware kalf koeien f 240 /350, kalfvaarxen f 160 a 220, guitte vaarxen f a -,melkkoeien f 200 a 260 twee-en-een-half jarige otsen f a anderhalf jonge f a pinken f a graskalveren f a nuchtere f a tehapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen 10 a 17 per ttuk. Vette varkens 28 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 25 a 9,00. roode dito 8.00 a 8 75, uritte dito f 7 75. a 9. inl. rogge f 6.10 a 6 50 buitenl. dito f 6.40 a 6.90 gerit f 5.80 a 7.00 haver f 3.75 a 5. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt-:* f a mait, 150 pond, f 5.50 a 5.75 alles per heet. Boter a ct. per half kilo Eieren f -,a per 26. Kippen f 0.80 a 1.10 per ttuk. ROTTERDAM1314 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 887 vette runderen, '349 magere dito 341 vette en graskalveren, 433 nuchtere kalveren, 652 tehapen of lammeren, 923 varkens, 91 biggen. De prijxen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 88 2e kw 70 cent, kalveren le kw. 130. 2e kw 110 «2. tehapen le kw 2e kw. et. vette varkens 58 a 61 ct. licht soort 56 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 22.— a 31.idem voor dt slacht f 14.- a 20 00 Biggen ƒ1.50 a 1.80 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 28/8 en 12/16 ton en 174 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 67 2e kw f 63, 3e kw. f 58. Per kalf kilo 85 a 90 cent. Zeeuwsehe eieren f 6 00 a 6.20. Overmaastche dito 6 30 a 6 50 per 100. Voor M. Bekkers ie Heusden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3