Hoe, te Groningen, de zieken genezen. Plaataellik Nfouw*. Werkendam. Door het bestuur der Oranje-vereeniging zijn als feestdagen voorloopig vastgesteld 3 en 4 Sept. 1913. Voor de feesten is voor oopig het volgend programma opgemaakt, dat later rog nader zal worden uitgewerkt. Woensdag 3 Sept.: voormiddags school- kinderfeest; na 12 uur gecostumeerde op tocht en gemaskerd (deelneming vrij) 'savonds waarschijnlijk in de Nutszaal be kroning van costumes en gemaskerd bal van 8 tot 10 uur bioscoopvoorstelling op het plein. Donderdag 4 Sept.voormiddags histori sche optocht; namiddags allegorische op tocht; 'savonds verlichte vaartuigen (gondel vaart) en vuurwerk. Verder bekroningen voor versiering en verlichtiag. Tot leden voor de commissies van beoor deeling en samen8tellling van de optochten werden met anderen benoemd de heeren De Graaf en Bresier. Als bestuurslid heeft ontslag genomen de heer J. de Klerk. Woensdag a.s. hoopt voor de Nuts leden en geïntroduceerden op te treden de heer Aug. de Laat, uit Tilburg. Er worden in deze gemeente pogingen aangewend tot het vormen van een ver eeniging of commissie tot het bouwen van woningen. Met de Staatscourant no. 13 zijn onder meer verzonden de statuten der schiet- vereeniging „Prins Hendrik", alhier. Aalst- Een vermakelijke vergissing. Naar men ons mededeelt, stond dezer da gen in het aanplakbord de volgende grap pige publicatie Voor jongelieden, die in 1914 geboren zijn zal op 16 Jan. a.s. gelegenheid gege ven worden zich voor de nationale militie aan te geven. Almkerk. Deze week werden door de Herv. kerk verschillende huisgezinnen verblijd met twee H.L. steenkolen. Hahifloniënlirock- Onze zang- vereeuiging „Zanglust" stelt zich voor op Zaterdag 25 Januari a.s. in het schoolge bouw eene uitvoering te geven, met mede werking van den karakter-humorist Ant. Broers. Een programma, met veel variatie, belooft een prettigen avond. Gameren. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 1 Januari 1912 1079 m. en 947 vr., totaal 2026 inw. Gevestigd: 25 m. en 29 vr., geboren 34 m. en 32 vr.; vermeerderd met 120 inw.; vertrokken 51 m. en 41 vr., overleden 7 m. en 16 vr.; verminderd met 115 inw. Alzoo een vermeerdering van 5 inw., zoo dat de bevolking op 1 Jan. 1913 2031 inw. bedroeg. Het getal levenloos aangegeven kinderen bedroeg 2. Er werden 9 huwelijken gesloten. GeertruitleiiberDe gemeente telde op 31 Dec. 1911 2223 inw. Vermeer derde in 1912 met 112 m. en 113 vr. door vestiging, maar verloor door vertrek 138 m. en 152 vr. Vermeerderde door geboorte met 36 m. en 30 vr., en verminderde door over lijden met 21 m. en 10 vr., zoodat de ge meente op 31 Dec. 11. 2193 inw. telde. In 1912 werden 14 huwelijken gesloten. denderen. Vrijdag 10 Jan. jl. werd bij A. L. v. d. Beek alhier de jaarvergadering gehouden van de onderafdeeling Drongelen en omstreken van de Vereeniging tot be vordering der pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de onderafd. Drongelen in het jaar 1912 sterk is vooruitgegaan. Niet alleen is vooruit gang te bemerken in ledental, maar ook wat betreft het aantal eieren dat door de onderafd. werd geleverd. Dit jaar zijn ge leverd 137.192 kipeieren, 4976 eendeneieren en 223 kalkoeneieren. Te zamen 142.391 stuks. Dit zijn er 66.277 meer dan in 1911. De kipeieren brachten gemiddeld op f4.60, de eendeneieren f3.98 en de kalkoeneieren f 6.63 per 100 stuks. Dit maakt een bedrag van f 6523.66. Ook dit bedrag is f3411.66 meer dan in 1911. Als we deze cijfers nagaan wordt toch het groote nut van coöperatie bewezen. We zijn overtuigd dat in het afgeloo]»en jaar niemand in deze streek hoogere prijzen dan de onderafd. voor de kipeieren heeft ge maakt. We kunnen het dan ook niet nalaten om ieder op te wekken zich aan te sluiten bij de onderafd. Drongelen der V. P. N. Gezijt dan werkzaam in het belang van uwen naaste en tegelijkertijd zijt ge bezig uw eigen welvaren te bevorderen. Zoowel degenen bij wien de hoender- houderij een bijzaak in het bedrijf is, als ook zij bij wien het een voorname factor v n bestaan is, roepen wij dan ook met alle klem toe: Beding toch zooveel mogelijk voor hetgeen uwe hoenders produceeren. De weg om hiertoe te geraken ligt voor een ieder open. Hij is deze: Sluit aan bij de onderafd. Drongelen der V. P. N. De eieren worden dan bij u aan huis afgehaald en de opbrengst wordt u weer thuisgebracht. Ge loopt dan ook geen gevaar dat ge, nood gedwongen, suiker, koffie, thee, enz., zult moeten koopen voor het geld dat ge voor uwe eieren maakte, wat helaas maar al te dikwijls het geval is. Laten we dan, dit alles in aanmerking nemende, schouder aan schouder optrekken. We zullen dan niet alleen in deze, maar op alle gebied, de hoogste prijzen voor onze producten kunnen bedingen. 't Aloude spreekwoord „Eendracht maakt macht" wordt ook hier ten volle bewaarheid. 's Gravenioer. De ingevolge art. 18 eerste lid der leerplichtwet opgemaakte lijst voor deze gemeente bevat de namen van 183 kinderen. A.s. Dinsdagavond zal de rederij- kersvereeniging „Oefent U Zeiven" een uit voering geven in het Wapen van 'sGrave- moer. Kaatsheuvel. Toen Maandag j.l. eenige kinderen zich met arren vermaakten, kwam plotseling een hollend paard op hen aan, dat bij het uit den stal halen, op hol was geslagen. Juist op tijd konden de kin deren nog uitwijken, terwijl het woeste dier tot de Telefoonstraat door galloppeerde, waar het op een weide werd gevangen. Het ijken van maten en gewichten is voor deze gemeente vastgesteld op 25 Maart voorm. 912 u. en nam. 13 u., op 26 Maart voorm. 8.3012 u. en nam. 13 u. op 27 Maart voorm. 8.3012 u. en nam. 12 u. Meeuwen. Woensdagavond jl. werd alhier eene ledenvergadering der afdeeling Heusden der Noordbrabaptsche Maatschappij van Landbouw gehouden, welke vergadering zeer goed bezocht was. De heer Van Cam pen opende als voorz. deze vergadering, aan allen een hartelijk welkom toeroepende. Na goedkeuring der notulen werd over gegaan tot de verkiezing van een bestuurslid (aftredend en niet herkiesbaar de heer J. W. de Graaff). In diens plaats werd gekozen de heer D. van Buuren te Meeuwen. Hierna had evenals het vorige jaar, een verloting van landbouwbenoodigdheden plaats, ten einde het bezoeken der verga deringen door de leden aan te moedigen. Het bestuur had ditmaal een 12-tal prijzen beschik baar gesteld, die onder groote vroolij k- heid werden verloot en door de gelukkige prijswinners met vreugde werden aanvaard. Als plaats voor de volgende vergadering werd aangewezen Genderen. Thans kwam aan de orde punt 6 der agenda nl. de lezing van den heer Hilwig over„Ouderdomskenteekenen bij 't paard'.', welke lezing met aandacht werd aar gehoord. Na bespreking van nog enkele andere, van minder beteekenis zijnde zaken, werd de vergadering gesloten. Op Donderdag 23 Januari a.s., zal alhier eene vergadering worden gehouden van de vereeniging tot verbetering van het paardenras in het land van Heusden en Altena, waarin het dekgeld bij den Ehren- berg zal worden bepaald. Des avonds te 6 uur zal, bij D. Smits alhier, door dr. W. van den Akker, assistent veearts aan de Rijksseruminrichting, eene lezing worden gehouden over Serum en Entstoffen en de aanwending daarvan bij de bestrijding van besmettelijke zieken. Men verzuime vooral niet, deze lezing, welke voor een ieder toegankelijk is, bij te wonen. Een nieuw departement van „het Nut" in wording. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt zal de algemeen Secretaris der Maatschappij alhier 21 Januari a.s. een bespreking houden, waarbij we hopen dat een e getrouwe opkomst tegenwoordig zal zijn. De spreker, die als propagandist eenig in zijn soort is, zal voorzeker allen weten te boeien door zijn aangename voordracht. Pro en mogelijk ook contra, alles moet tegenwoor dig zijn. Een leerrijke avond durven we aljen verzekeren. Meclerhemert (Zuidzijde.) Wan neer het maar een weinig vriest, biedt de Hemertsche Waard spoedig een geschikte en ongevaarlijke ijsbaan aan. In het begin der week was dan ook de ijspret begonnen en werd er flink geschaatst. Jammer dat de vorst thans niet doorzet, ook ouderen zouden dan van de heerlijke wintersport kunnen profiteeren. (Rietschoof.) Voor de Rechtbank te Tiel heeft terechtgestaan, J. v. d. M., oud 23 jaar, wonende alhier, beschuldigd op 29 Sept. j.l. een overjas wederrechtelijk te hebben weggenomen. De jongeling stelt zich zeer zonderling aan en simuleert ab solute onwetendheid. Op de gebruikelijke vragen van den president hoe oud hij is, waar hij is ge boren, wanneer hij heeft geloot, bewaart beklaagde een diep stilzwijgen en haalt telkens de schouders op. Wanneer de president hem nadrukkelijk vraagt: „Heb je de jas gestolen bedenkt beklaagde zich even en geeft dan het lako- nieke antwoordDat laat ik aan Wijn stekers over. (W. is de veld wacht, die hem op heeterdaad betrapte.) De president houdt echter aan, laat be klaagde het overtuigingsstuk zien en vraagt Is het deze jas? Weer een diep zwijgen, nauwkeurig bekijken, om eindelijk stotte rend uit te brengen„Dat laat ik aan Wijnstekers over." Tableau De Rechtbank glimlacht, het publiek onderdrukt een schaterlach. Eisch van het O. M.3 dagen gevangenisstraf. De bevolking bestond op 31 Dec. 1912 uit 527 mannen en 447 vrouwen, totaaal 974 inwoners. Geboren werden 27, overleden 21, gehuwd 2, ingekomen 31 en vertrokken 39 personen. Nieuwenciyk. De heer A. Snoek Wz. alhier, heeft een kalfkoei verkocht voor de kapitale som van f 375. In de Vrijdagavond gehouden jaars vergadering der landbouwvereeniging al hier, zijn herkozen de heeren H. Crezü, 2e voorz. en A. C. Koekkoek, penningm. H. Crezü heeft bedankt voor 2e voorz. Het jaarfeest der chr. jongedochters- vereeniging „Martha" zal op 21 en van de chr. knapenvereeniging „Benjamin" op 24 dezer plaats hebben. De chr. zangvereeniging „De Lotstem" directeur de heer G. Vlaanderen, is van plan op 25 dezer in het Instituutlokaal eene openbare uitvoering te geven. Raa«lisdonk. Gisteravond beslo ten de leden der landbouwvereeniging met bijna algemeene stemmen voor gemeen schappelijk gebruik een zaaimachine aan te schaffen uit de kas der vereeniging. —l. Onze dorpsgenoot G. de Wit kreeg te Maastricht een balk op den voet, waar door hem den grooten teen werd verpletterd. Deze week viel J. F. door de glad heid van de fiets en verwondde zich daarbij den neus, die spoedig hevig opzwol. Dr. Quirijns constateerde bloedvergiftiging. Sprang. Uit de gehouden veetelling bleek, dat in deze gemeente aanwezig zijn 133 paarden en 908 runderen. Aldus een totaal van 1041 stuks. Deze week werd tegen twee bakkers procesverbaal opgemaakt, daar zij geen schalen en gewicht bij zich hadden en hun brood ook niet aan het vereischte gewicht voldeed. Voor de bakkers die binnen de grens dezer gemeente hun brood verkoopen een waar schuwing. Keen. Naar men verneemt is de ge mengde zangvereeniging „Excelsior" alhier voornemens in 't begin der volgende maand onder leiding van den heer Verbeek hare winteruitvoering te geven. Stand der bevolking. In 'tjaar 1912 werden geboren 24, overleden 12, er ves tigden zich 27 en vertrokken 34 personen, waarbij 1 landverhuizer. De bevolking be droeg op 1 Januari j.l. 929 inwoners. Er werden in 1912 gesloten 8 huwelijken. Wi'|jIioeveii-CappeI. Hoewel het nog slechts enkele nachten gevroren heeft ziet men op een klein baantje nabij den Dijk alhier reeds enkele lui, maar vooral kinderen, zich vermaken met het schaatsenrijden. Waarschijnlijk door de gladheid der wegen viel j.l. Woensdag alhier een paard, gespannen voor een bakkerskar, zoodanig, dat al het brood over straat rolde en het paard enkele kleine wonden aan de pooten bekwam. Waspik- Op 31 Dec. 1911 bestond de bevolking dezer gemeente uit 1641 m. en 1594 vr., totaal 3235. Vermeerdert door geboorten 53 m. en 38 vr., totaal 91, in gekomen personen, 72 m. en 74 vr., totaal 146. Vermindert door overlijden 23 m. en 24 vr., totaal 47, vertrokken personen 94 m. en 92 vr., totaal 186. Totale vermeerdering aldus 125 m. en 112 vr., totale vermindering 117 m. en 116 vr. Meer 8 m. en minder 4 vr. De be volking bestond dus op 31 Dec. 1912 uit 1649 m. en 1590 vr., totaal 3239. Er wer den 19 huwelijken gesloten. Tot brandmeester is alhier voor wijk „Boven" benoemd, de heer L. W. C. Biemans. Kerknieuws. Werkendam. Donderdag a.s. des nam. 7 uur, hoopt in de chr. Geref. Kerk op te treden, de Weleerw. heer J. J. van der Schuit, predikant te Kampen. Kaatsheuvel- Beroepen naar Loon- schendijk ds. P. Kruijt te Zegveld. Sprang- Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is aan ouderling A. v. d. Hoeven, als aandenken vah de viering van zijn 40-jarig jubileum, als ambtsdrager een prachtig cadeau aangeboden. Mederhemert. Door den kerkeraad is herbenoemd tot ouderling de heer A. Bouman, en benoemd tot diaken de heer J. Vos Jz., welke beide hunne benoeming hebben aangenomen. PREDIKBEdltTEü, 19 Januari. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper (Afscheid.) Chr. Geref. Kerk, vm. 9 30 en nm. 6 u. ds W. F. v. d. Kodde van Harlingen. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. uit Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9.30 leeskerk en nm. 6 u. ds. van Rennes uit Dussen. Gertf. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeengeen dienst. Nz. geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juist en Ui (lig in te zenden. In den tegenwoordigen toestand der wetenschap kan iedereen meestentijds zijn kwaal genezen, maar daartoe moet men weten en zich op de hoogte houden van den vooruitgang in de geneeskunde en niet wanhopen. Indien een middel u niet heeft geholpen, moet gij een ander beproeven dat u misschien wél zal helpen. Men moet belang stellen in de verbeteringen die zich zoowel in de genezingskunst als in andere takken der menschelijke activiteit voordoen, en partij trekken van de ondervindingen opgedaan door menschen die goed in gelicht waren en genezen zijn. Hier hebt gij het geval van een wel bekenden inwoner van Groningen, die reeds heel wat geneesmiddelen had ge bruikt en steeds een even slechte ge zondheid had gehouden. Indien hij het daarbij had gelaten, zou hij nog lijden en kon hij nog niet werken. Maar hij heeft de Pink Pillen gebruikt en zijn kwaal is als door een wonder verdwenen. Daaruit volgt wel dat de Pink Pillen het ware geneesmiddel voor dien man waren. Misschien zijn ook de Pink Pillen het ware geneesmiddel voor u. Het zal u in alle geval heel weinig kosten, ze te beproeven. De heer H. Hut. De heer Hendrik Hut, wonende Kor- reweg 142 te Groningen, heeft ons de volgende verklaring gezonden: „Ik heb aan zware bloedarmoede en erge zwakte geleden. De hoofdpijn ver liet mij gedurende gansche weken niet. Ik at niet meer, verteerde mijne spijzen slecht en had bijwijlen brakingen. Na, zonder het minste succes, vele geneesmiddelen te hebben ingenomen, heb ik van de zoo zeer bekende Pink Pillen gebruik gemaakt. Na twee doosjes te hebben genomen, voelde ik mij in een veel beteren gezondheidstoestand en het is voldoende geweest dat ik ge durende eeuigen tijd met de behande ling voortging, om een volkomen ge nezing te verkrijgen." Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Postkantoor Heusden. Ie Helft der maand Januari: Van der Heijden, Waalwijk. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafzaken 16 Jan. 1913. Overtreding Jachtwet: J. v. B., Veen, f 10 of 2 weken tuchtschool en verb, verkl. van de haas. Overtr. Pol. verordening v. W'dam W. S. de Werken, f 5 of 3 dagen. Straatschenderij: W. S., deWerken, f 5 of 3 dagen. Openb. dronkenschap: Th. K., Tiel en A. S., zwervende, elk f3 of2dageD. Rijwiel zonder licht: B. H. te Wou drichem, f 3 of 2 dagen. Overtr. Art. 461 S. W.: G. A. S., Uitwijk, f 5 of 3 dagen; W. O., Uitwijk, f 10 of 3 dagen. Overtr. VisscherijwetL. v. d. B., J. K., Hedikhuizen en A.de K., Heusden, ieder f 2 of 1 dag; A. C. v. B., Hedik huizen, f 5 of 3 dageoA. T. C., id., f 1 of 1 dag. BurgerIflke Stand. Werkendam, van 10 tot 17 Jan. Geboren: Teunis Marinus, z. v. 1^. M. Paans en C. van Oorschot. Dewerken en Sleeuwijk, van 1017 Jan. Geboren Jasperina, d. v. M. Hoeflaak en G. Teuling; Gijsbert, z. v. P. Kamp en G. Sprangers. Ingekomen van: 's-Gravenhage M. Sterrenburg. Vertrokken naar: Rotterdam, J. Ver hagen; Woudrichem, J. Baks en gezin. Veen, over de maand Dec. Getrouwd: G. Volk, 24 j. en M. C. Timmermans, 22 j.W. A. Roeland, 23 j. en H. van de Nadort, 31 j.M. L. van Brakel, 24 j. en H. van Vuren, 22 j. Geboren Jetze, z. v. C. G. Timmer* mans en G. Vos; Geertje, d. v. J. Vos. Overleden Maaike Timmermans, 11 m., d. v. G. Timmermans en D. Duister. Binnenland. Zaterdag j.l. vervoegde zich ten kan tore van den consul-generaal van Rus land te Rotterdam een als heer gekleed persoon van omstreeks 40-jarigen leeftijd. Hij stelde zich voor als de koopvaardij kapitein Alix Henz en deelde mee, bij Para in Brazilië met het Finsche stoom schip Fargus schipbreuk te hebben ge leden. De consul te Para, zoo vertelde hij verder, had hem een voorschot van 2500 francs gegeven, waardoor hij in staat was gesteld, met zijn uit 23 kop pen bestaande bemanning naar Ter Neuzen te reizen. Daar had hij met zijn bemanning in een hotel intrek ge nomen. Nu lag er te Ter Neuzen een Engelsch stoomschip tot vertrek naar een Zweedsche haven gereed, en de kapitein ervan was genegen hem met zijn bemanning naar die haven mee te nemen tegen betaling van f 400. Om dit bedrag te krijgen, meldde hij zich op het consulaat alhier, en tot staving van zijn mededeelingen legde hij papieren van den havenmeester te Para en een verklaring van den consul aldaar over. De man kreeg f 400 en heeft zich niet meer laten zien. Sinds is gebleken, dat zijn geheele verhaal uit de lucht gegrepen is, en dat de door hem over gelegde papieren valsch zijn. Tot nu toe is de sluwe oplichter aan alle nasporingen van de recherche ont komen, doch het is vrij zeker, dat hij dezelfde man is, die onder geheel ge lijke omstandigheden op 18 Augustus 1912 te Dresden, onder den naam Char les Petrescu, en op 13 November 1912 te Frankfort a'M., onder den naam Karl Falius, in die plaatsen gevestigde consuls heeft opgelicht. Woensdag is de kolen trein van Win terswijk naar Amsterdam, die ruim halftwaalf het station Hilversum pas seert, door verkeerden wisselstand, bij den Hoogen Laarderweg aldaar, op dood spoor geleid. De locomotief liep onge veer 50 meter door en boorde zich in den grond eenige wagens werden over de lijn geslingerd of op elkaar gewor pen. Een remmer, C. A. L-, uit Zutphen, die het ongeluk zag aankomen, sprong van den wagen en brak een been. De wisselwachter W. was zoodanig over stuur, dat hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. Het telegraafverkeer is ook gestoord, wegens het overrijden van een telegraaf paal. De materieele schade is groot. Machinist en stoker zijn op hun ma chine gebleven en hebben de vaart door krachtig remmen kunnen verminderen. Een telegrambesteller te Tiel, die de vorige week werd geschorst wegens schending van het briefgeheim, is uit zijn betrekking ontslagen. Ter hoogte van de Sweelinckstraat te Utrecht werd een dienstmeisje door zes vlegels van jonge mannen op de meest ruwe wijze beetgepakt, op den grond geworpen en met sneeuw gewasschen. Op zóó verregaande manier, dat het meisje een hevigen zenuwtoeval kreeg en door voorbijgangers moest worden ODtzet. Zij werd binnengedragen in den schoenwinkel op den hoek van Bilt- straat en Goedestraat, terwijl de politie onmiddellijk zorgde voor het inroepen van geneeskundige hulp. Eenige dok toren deden alle moeite om het meisje bij te brengen, maar haar zenuwen waren zóó overstuur, dat zij het feit zelve had te 9 uur plaats te 12 uur des nachts nog niet was bijgekomen en luid gillende in den winkel lag. Voor rekening der Vereeniging „Land- bouwopvoeding" is op de heide tusschen Voorthuizen en Nijkerk een gesticht gebouwd, genaamd „Landbouwopvoe* Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9,30 u. en nm. 2u. ds. van Pad denburg. Aalburgnm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wij k. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader Capelle, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2 u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans van Baardwijk. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelengeen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk vm. 10 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Aalbest van Spijkenisse. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. Van Velsen, uit Zuilichem, en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u.ds. Van Leeuwen. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dxenst. Meeuwenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. NederhemertZz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijenvm. 9.30 u. ds. Keek uit Zui lichem. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksceer, _im. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. ds. Brummelkamp. Voorm. H.A. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Peen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J.C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Lijst ran de brieven en briefkaarten, alhier ter pest bezorgd, waarvan de geadresseerden onbekend zijn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2