en na in duizelingwekkende vaart te zijn rondgeslingerd, op den grond ge worpen. De 9lag was zoo hevig dat de ongelukkige bijua alle leden brak en op slag werd gedood. In het Palace Hotel te Brussel heeft Zondagmorgen mevrouw Lde echt- genoote van een voormalig industrieel uit het land van Charleroi, haar acht jarig dochtertje met een revolver dood geschoten en vervolgens zichzelf van het leven beroofd. Op de terugreis van Rusland had haar echtgenoot haar te Berlijn bijna zonder middelen van be staan achtergelaten, om er met een andere vrouw van door te gaan. De aviateur Bielovucic steeg Zater dagmiddag bij mooi, kalm weer te Brige (Zwitserland) op. Hij vloog te 12 uur 1 i over het Simplondorp en landde 12,30 behouden te Domodossola(Italië). Bielovucic is er dus in geslaagd de Alpen over te steken. Hij is de tweede, die dit stout waagstuk volbrengt en wel met meer geluk dan zijn voor ganger Chavez. Men herinnert zich nog wel hoe deze vlieger ongeveer twee jaar geleden vanuit Italië een zelfde poging deed. Reeds had hij zijn moedig waag stuk volbracht, toen hij bij het dalen door tot nu toe nog niet opgehelderde oorzaak kwam te vallen en aan de ge volgen van dezen val overleed. Bielovucic is gelukkiger geweest. Na lang wachten op gunstig weer, heeft hij thans zijn plan volbracht. Het blijkt, dat hij bijna in bewuste- loozen toestand was toen men hem in Domodossola, dicht bij het gedenkteeken ter herinnering aan Chavez' vlucht, uit zijn toestel tilde. Later kwam hij bij, bleef steeds zeer onder den indruk van de geweldige dingen, die hij gezien had. De hemel was helder toen hij opsteeg in Brieg, maar toen hij in een paar minuten tijd door het vliegen in wijde kringvluchten een hoogte van 2000 M. bereikt had, ontdekte hij onweerswolken in Zuidelijke richting. Hij vreesde weers verandering. Zijn motor heeft best geloopen. De vlieger bereikte een snelheid vau 130 K.M. per uur. Toen hij 2800 M. hoog boven de plaats waar hij was opgestegen den Simplon overtrok en niets meer beneden zich zag, dan de besneeuwde bergtoppen door de zon beschenen, besloop hem een angstig gevoel van eenzaamheid. Hij had zwaar werk, moest telkens bedacht zijn op eveutueele ongewenschte schom melingen vau zijn v'iegiuig als gevolg van de verradelijke bergwinden en verder diende hij zijn richting niet te verliezen. Toen men in Domodossola hoorde, dat Bielovucic vertrokken was liep men geestdriftig te hoop, begon 't rusteloos turen naar de lucht in afwachting van het oogenblik, dat de stip ontdekt zou worden, die het toestel van den koenen held zou blijken te zijn. Eindelijk zag men iets, dat zich scherp afteekende tegen 't harde blauw van den hemel't werd grooter en grooter en kwam dus nader, totdat men hem in een zweefvlucht zag dalen. Onder stormachtig gejuich werd hij ontvangen. Te Toulon is tijdens een voorstelling een leeuwentemmer door een leeuwin aangevallen. Het dier rukte hem met zijn klauw den geheelen neus en een deel der bovenlip af. Het oudste echtpaar in Duitschland bevindt zich op het Noord Friesche ei land Sylt aan de westkant van Sleeswijk. De oudjes heeten Fodderson en zijn beide 107 jaren oud. Zij zijn gezond en vierden voor kort hun 80-jarige bruiloft. De oorlog op den Balkan. Aan de Vossische Zeitung wordt uit Konstantinopel gemeld: De staatskas is volslagen ledig. De credieten zijn uit geput en in de laatste dagen is ook de rest van een leening, die door de Dette Publique verleend was, ten bedrage van tienduizend pond, opgebruikt. De helft daarvan is voor het Tsjataldzja-leger gebruikt, terwijl de andere helft voor betalingen is gebruikt, die niet meer uitgesteld konden worden. Laatstelijk zijn den ambtenaren de salarissen niet meer uitbetaald, en evenmin particu liere schuldeischers. Nergens bestaat de mogelijkheid om geld te krijgen. Uit Konstantinopel wordt gemeld: Voor zoover men daarover heden kan oordeelen, zijn er 9 personen gedood bij de betooging voor de Porte en het binnendringen in de zaal van den mi nisterraad. De slachtoffers zijn de mi nister van oorlog Nazim pasja, zijn twee bedienden, een bediende van de Porte, een secretaris van de Porte en naar men beweert een kapitein en een drogman. Van het negende slachtoffer kent men den naam niet. De moordenaar van Nazim pasja moet een voormalig Jong Turksch afgevaar digde zijn. Men vertelt, dat Enver bei zijn naam kaartje door een bediende in den mi nisterraad heeft laten brengen met ver zoek om toegelaten te worden. Daar de ministers hem echter niet wilden toe laten, ontstond een tumult, waarbij de bediende van den minister van oorlog een schot loste. Toen de Jong-Turken terug schoten, werd het eerst Nazim pasja gedood. De Jong-Turken drongen vervolgens de zaal van den ministerraad binnen, waar zij, naar beweerd wordt, den grootvizier wilden dooden. Hij kwam hun tegemoet en smeekte hem te sparen. Daaraan heeft hij zijn behoud te danken. De voormalige ministers van justitie en financiën worden nog steeds gevangen gehouden. Maandag werd uit Londen gemeld De gedelegeerden der verbonden Bal- kanstaten hebben besloten de onder handelingen af te breken. Het Neue Wiener Tagblatt verneemt uit KonslantiuopelGroot opzien wekt de mededeeling, dat 1.1. Woensdag een verzoening plaats gevonden heeft tus- schen den Sultan en zijn broeder Abdoel Hamid. De laatste dagen is meermalen de meening geuit dat Turkije den oorlog niet zou kunnen hervatten uit geld gebrek. Daartegen is opgemerkt dat de Jóng-Turken financieele hulp van een der mogendheden verwachten, dat de Deutsche bank een voorschot van twee millioen Turksche Ponden wil geven op een concessie voor den aanleg van een metropolitain-spoor te Konstanti nopel en dat prins Halim Said een groote som beschikbaar heeft gesteld. De Londensche correspondent van de Matin zegt vernomen te hebben dat de Jong-Turken er ook nog in geslaagd zijn de kroonjuweelen, waaronder de gouden met diamanten versierden troon voor vijf of zes millioen te beleenen, waarschijnlijk bij Amerikaansche finan ciers. Aan geld zou het hun voorloopig dus niet ontbreken. Volgens de Daily Mail heeft Roemenië na de omwenteling te Konstantinopel weer de oorspronkelijke eischen aan Bulgarije gesteld, n.l. afstand van Silis- tria en Kawarna, eischen die Bulgarije nogmaals zoo beslist mogelijk heeft afgeslagen. Het blad verneemt verder, dat Roe menië had aangeboden Bulgarije met 50,000 man te helpen, indien het kreeg wat het vroeg. In het Turksche leger bij Tsjataldzja schijnt een tegeurevólutie te worden voorbereid. Aboek pasja, de bevelhebber van het 4e legercorps, heeft een protest, geteekend door vele officieren der libe rale militaire liga, aan den nieuwen grootvizier gezonden, waarin deze wordt aangezocht, met zijn ministers af te trrden. Mocht hij hiertoe niet bereid zijn, zoo zou Aboek pasja met de Koer den, Tsjerkessen en Arabieren tegen Konstantinopel oprukken, *Heus<len, 29 Jan. Het gastvrije Heusden, dat een groote aantrekkingskracht bezat voor allerlei soort van zwervers, die hier een nachtverblijf zochten, is bezig tegenover het bedel volkje zijn goeden naam te verliezen. Vóór door den passantmeester een vrij- biljet voor nachtlogies wordt uitgereikt, moeten de reizigers eerst bij de politie hun pas toonen. Nu gebeurt het, dat ze gesigna leerd zijn in het politieblad en worden dan direct ingerekend. Ook ontziet de politie zich niet in hun zakken na te gaan, wat ze mededragen en blijkt dit dan eenig geld te zijn, ook dan worden ze op eigen kosten weggezonden. Dat is inbreuk op de gastvrijheid, zeggen ze, en het laatste jaar is het getal bezoekers, om nachtverblijf, reeds met twee derde ver minderd, zeker niet ten nadeele onzer bur gerij Toch kan men alle rondtrekkende per sonen niet over één kam scheren. Er zijn ook, in hunnen stand, zeer eerlijke lieden onder. We vernamen o.a. dat een inwoner dezer gemeente de vorige week de reis van 's Bosch tot Utrecht maakte per 3e klasse. Een der medepassagiers was een man met eene harmonica, die enkele stukjes ten beste gaf, vervolgens rondging en na eene kleine inzameling de waggon verliet, om in een volgende opnieuw zijne kunst te vertoonen. In een daarop volgend station treedt hij weer den waggon binnen en zegt Ge hebt me straks allen wat gegeven, maar vermoedelijk was er niemand bij die mij f 5,had willen geven en toch heb ik een goudstukje ontvangen, dat mij dan niet eerlijk toekomt. Een der passagiers bemerkte bij zich de fout en kreeg het gouden vijfje terug, dat voor een cent was afgegeven. Allen gaven nu den eerlijken muzikant eene kleinigheid om zijne eerlijkheid te beloonen, dat zeker ook geheel verdiend was. Werkendam Daartoe uitge- noodigd door den heer Burgemeester al hier, vergaderden de vorige week ten raad- huize enkele notabelen om te komen tot de oprichting eener bouwvereeniging in den zin der woningwet. Op deze vergadering was mede tegen woordig de Inspecteur der Volksgezond heid, de heer Schüngel uit 's-Hertogenbosch. Door ZEd. en door den Burgemeester werden de noodige toelichtingen gegeven en werd onderling van gedachten over dit onderwerp gewisseld. Door alle genoodigden werd het groote nut van zoodanige vereeniging door deze gemeente erkend en in beginsel tot de op richting besloten. De genoodigden constitueerden zich op voorstel van den Burgemeester als voor loopig bestuuï. Zoo spoedig mogelijk zullen nu statuten en reglementen worden ont worpen, opdat deze zaak geheel haar beslag kunne krijgen. Werkendam kan dan eene schoone toe komst tegemoet gaan. (Ingezonden.) Keiiedeii-Lanjgst raat De hooi- handel gtat zeer naar wensch. Geregeld wordt er gekocht en ook afgeleverd en de persen werken steeds druk. Men besteedt voor de goede kwaliteiten f 14, mindere soorten f 10 a f 12, schraal pakhooi f 7 af 8 en roggestroo f 10,50 a f 11, alles per 500 kg. Bern- Door den hoogen waterstand der Bergsche Maas, is het rijksstoomgemaai in werking gesteld om het polderwater op peil te houden. Capelle. Naar we vernemen zijnde vorige week op de Hoogevaart weder enkele straatlantaarns vernield. Jammer dat der gelijke daden meestal ongestraft blijven. De zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" zal in den loop van een 14 dagen weder een uitvoering geven. Evenals de vorige maal zullen ook thans weder enkele ko mische stukjes voorgedragen worden. Gemleren. De heer C. Kleijn alhier is benoemd aan de christelijke school voor lager en m. u. 1. o. te Hoek van Holland, terwijl hij voor de benoeming naar Dwingelo (Dr.) bedankt heeft. 's-Gravemoer. Op uitnoodiging van het bestuur der tuin- en landbouwver- eeniging hoopt de heer E. Snellen, rijks tuinbouwleeraar te 's-Hertogenbosch, op Maandagavond 10 Februari alhier in het Wapen van 's-Gravemoer eene lezing te houden over de groenteteelt op den kouden grond. Aan belangstelling zal het voorzeker alsdan niet ontbreken. Kaatsheuvel Benoemd tot onder wijzer aan de O. L. school te Berkdijk, de heer J.Leenaarts te Raamsdonkveer, te Loon- schendijk de heer W. Boss te Dussen. Benoemd tot leden voor de stem- bureaux, de heeren De Bresser en Dalen, als plaatsvervangende leden Van Beurden en Van Dortmond, als vierde lid Rijken en als plaatsvervangend vierde lid Van Rooij. Voor Loon op Zand de heerentot voor zitter Verster en tot plaatsvervangend voor zitter Van Kuijk, tot leden Elias en Van den Heuvel, tot plaatsvervangende leden Lombarts en Roestenberg, tot vierde lid Van der Meeren en tot plaatsvervangend vierde lid C. Verschuren. De keiweg van de Julianastraat (Var- kenseind) is vanwege de aanhoudende regens op een zestal plaatsen verzakt. Om onge lukken te voorkomen heeft men den weg afgeplankt. Cuttelherpt. De stoomzuivelfa briek „St. Isidorus" alhier zal eene belang rijke uitbreiding ondergaan, waarvan de onkosten globaal berekend zijn op f 11,000. De uitslag der gehouden aanbesteding is als volgt a. het bouwen van een ketelhuis met aanhoorige werken is aangenomen door A. J. v. Horen, metselaar te Herpt b. het bouwen van een 20 Meter hoogen schoorsteen is opgedragen aan de firma Canoy Herfkens te Venlo, en c. de levering van de ketel en drijfmachine van 20 paardenkrachten is gegund aan den heer Van Riel, machinefabrikant te Tilburg. De uit te voeren werken moeten 15 April e.k. worden opgeleverd. Mleeuweil. Donderdagavond jl. werd in de zael ran den heer Smits alhier eene openbare lezing gehouden door den weled. heer dr. W. van den Akker, assistent-veearts aan de Rijks-seruminrichting te Rotterdam, over serum en ent-stoffen en de aanwending daarvan tot bestrijding van besmettelijke ziekten. Deze voor den landbouwer zoo leerzame rede werd met belangstelling door 't publiek aangehoord. Nederliemert (Zuidz.) Wegens den hoogen waterstand is de veerdam onder- geloopen. Op de Bergsche Maas gaat veel stroom, zoodat de sleep booten of de sleep moeten splitsen of met moeite stroomop- waart gaan. *HlïeuweilcHJk. Vrijdagavond vierde de Chr. Knapenvereen. „Benjamin" alhier haar derde jaarfeest. Ds. Goedbloed opende op de gewone wijze, las een gedeelte van 1 Kor. 18 en sprak naar aanleiding daar van een openingswoord. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereen. 29 leden telt, 95 begunstigers en een bibliotheek van 133 nummers heeft. Afgevaardigden van Almkerk, Dussen en Drimmelen brach ten de groeten over van hun vereen. De avond werd heel gezellig doorgebracht en nadat de heer Vlaanderen, hoofd der chr. school, een kort woord gesproken had, sloot de heer C. v. Helden, leider van deze vereen., dit welgeslaagd feest met dank gebed. Zaterdagavond gaf de Chr. zangver- een. „De Lofstem" (gem. koor) alhier haar 6e uitvoering. Het Instituutlokaal was overvol. Het programma werd in zijn ge heel goed uitgevoerdeen paar nummers zelfs op verzoek herhaald. In de pauze wer den een tweetal samenspraken gedaan. Raanisdoilk. Gisteren herdachten de heer L. Snoek en Echtgenoote den dag waarop zij voor 25 jaar in 't huwelijk traden. Vroolijk wapperde de vlag van alle huizen in de buurt en falrijk waren de bewijzen van deelneming, die de geachte familie Snoek van alle zijden ontving. Moge het zilveren paar eenmaal z'n gouden jubileum vieren Bij de gisteren van gemeentewege ten raadhuize gehouden aanbesteding van het graven van een sloot achter het z.g. Fort alhier, werd ingeschreven als volgt: W. Kanters, perc. 1 en 2 resp. f 1050 en f980 C. Kanters, - 620 -780 C.Fijneman, - 865 -930 A. J. Oome, - 785 - 725 P. van Oort, - 625 -738 Aangezien deze bedragen ver boven de begrooting gingen, werd het werk niet ge gund. Raam§donksveer. J.L Zondag avond hield de heer Van Croonenburg uit Tilburg in bet vereenigingsgebouw alhier, een boeiende voordracht met lichtbeelden over de zending op Nieuw-Guinea. Op-dui delijke wijze schetste de heer v. C. het moeitevolle werk der zending te midden van een zoo ruwe bevolking als die van N.-Guinea. De heldere lichtbeelden werden op werkelijk interessante wijze verklaard en besproken, zoodat de talrijke toehoorders hoogst voldaan huiswaarts keerden. Een collecte voor de zending had pl. m. f 20 opgebracht. Tot machinist aan de Zuider Stoom tramwegmaatschappij is benoemd de heer W. Vissers te Oosterhout. Wr{ihoeven-€appel. De naai- vereeniging „Dorcas" zal naar we vernemen eerst einde dezer week uitdeeling van door haar vervaardigde kleedingstukken houden. Naar onze meening wel wat laat voor de eerste maal in dezen winter. Waspik. De heer J. Lazonder, direc teur van het postkantoor alhier, is met ingang van 16 Febr. a.s. als zoodanig be noemd te Zevenbergen. Het paard van den voerman Picocrie alhier had het ongeluk, bij het uitwijken voor een anderen wagen, te vallen, waardoor een der burries werd gebroken. Het paard bekwam geen letsel, doch de voerman die door den schok van den wagen was gevallen, bezeerde zich ernstig. Wijk Bevolking op 31 Dec. 1911: 2267. In 1912 geboren 65, gevestigd 60, over leden 35, vertrokken 86. Bevolking op 31 Dec. 1912: 2271, alzoo vermeerderd met 4. Er werden 19 huwe lijken voltrokken. De loteling J. Boender dezer gemeente, lichting 1912, die op 20 Mei 1912 niet ter inlijving was verschenen en wiens opsporing bij politieblad was verzocht, heeft zich thans vrijwillig bij den Commissaris der Konin gin in deze provincie aangemeld, waarna hij is ingelijfd, doch wegens lichaamsge breken is afgekeurd. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Zaterdag 25 Januari. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en heet de leden welkom, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat zijn inge komen le. Het door H.H. Ged. Staten dezer pro vincie goedgekeurd suppletoir-kohier van den hoofdelijken omslag over 1912, d.dl 24 Dec. 1912. 2e. Het door B. en W. opgemaakt proces verbaal van kasopneming, gedaan bij den gemeente-ontvanger op 21 Dec. jl. en waaruit blijkt, dat boeken en kas behoorlijk waren in orde gehouden en het vereischte bedrag in kas aanwezig was. Beide stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten enkele posten der gemeente- begrooting 1912 af en over te schrijven. Daarna biedt de Voorzitter de vergadering aan de door B. en W. in overleg met den Arrondissements-schoolopziener en na inge wonnen bericht van het hoofd der school opgemaakte voordracht voor onderwijzer aan de school in de Kom, die luidt als volgt: 1. N. J. van Muilwijk te Gorinchem. 2. W. J. van Nieuwenhuijzen teIJzendijke. 3. J. Erkes te Dordrecht. Na eenige gedachtenwisseling wordt tot stemming overgegaan, waaruit blijkt dat 6 stemmen zijn uitgebracht op den heer Van Nieuwenhuijzen en 1 stem op den heer Van Muilwijk, zoodat tot onderwijzer aan de school in de Kom benoemd is no. 2 der voordracht. Voorts wordt nog bepaald, dat de be noemde zoo mogelijk 1 Maart a.s. in functie zal moeten treden en in de gemeente Capelle zal moeten wonen. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voor zitter deze openbare vergadering. Kerknieuws. Gameren J.l. Zondag hield ds. A. Dekker, predikant der Herv. Gem. zijn afscheidsrede. De gekozene tekstwoorden war n de woor den uit Deut. 33:27a. Niemand heugde het ooit zooveel volk in de kerk gezien te hebben. De banken als de paden waren gepakt vol, rond den kansel, zelfs op den trap van het gestoelte zaten belangstellenden. Na de predikatie werd door drie ambt- genooten een toespraak tot den vertrekken- den leeraar gehouden, waarna ds. Van Mont- frans van Bruchem c.a., consulent, de ge meente verzocht Ps. 1214 hem toe te zingen. A.s. Zondag zal ds. Dekker, na door ds. Dekking uit Monster te zgn bevestigd, des nam. te Giessendam zijn intrede doen. Ci lessen. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. gem. zijn alhier respectie velijk herkozen de heeren G. Verhoeven en G. Westerlaken Jz. Rinnenlund. Uit de beste bron verneemt de N. R. Ct. dat de berichten, dat de minister van financiën mr. Kolkman en de minis ter van waterstaat mr. L. H. W. Regout, ongeacht den afloop van verkiezingen zouden verzoeken van hun ambt te worden ontheven, van allen grond ont bloot zijn. De inspecteur van den geneesk. dienst der landmacht heeft, naar de „Avondp." meldt, ter kennis gebracht van de chefs van den geneesk. dienst in de onder scheidene garnizoenen, dat hem geble ken is, dat meermalen miliciens, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komende, bij ongeschiktbevinding voor den dienst, ten onrechte direct weer in het genot van groot verlof worden ge steld. Elk militair toch is slechts dan als ongeschikt voor den dienst te beschou wen, wanneer omtrent hem door den geneeskundigen dienst is beslist. Hier door behoudt de inspecteur de bevoegd heid een zoodanig militair door een geneeskundige commissie c. q. te doen onderzoeken, hetgeen niet mogelijk is, wanneer de man reeds in het genot van groot verlof is hersteld. De inspecteur verzoekt in den ver volgde met deze bepaling rekening te houden. Bij het station Muiderpoort te Am sterdam is Zaterdagmorgen een man uit den trein gesprongen. De man was met den trein die te 10.55 het Centraal station verliet meegereisd tot dicht bij het station Muiderpoort, toen hij geheel ongekleed uit den trein sprong. Hij kwam tegen het controlehek terecht en werd bewusteloos opgenomen. Door den val werd hij aan het hoofd en aan de schouders vrij ernstig verwond. Na voor loopig verbonden te zijn en tot kennis te zijn gekomen, werd hij naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Uit de antwoorden die hij op verschillende vragen gaf, bleek dat de man niet goed in 't hoofd was.. Zondagmiddag is te Zaandam de verf- fabriek de Lelie, van de firma P. Schoen en Zoon, geheel afgebrand. Het vuur is ontstaan in het magazijn, dat velerlei brandstoffen bevatte. Op een oogenblik sprong een van de in het magazijn aan wezige vaten met zulk een geweld uit elkander, dat het deksel ver weg ge slingerd werd op het dak van een wo ning, dat daardoor werd beschadigd. De brandweer kon tegen het vuur niet veel doen en bepaalde zich tot het be veiligen van het aangrenzende graan- pakhuis Ceres, van de firma J. Buijs W.zn. De motor-stoomspuit van de vrijwil lige brandweer kreeg het zelfs een oogenblik zwaar te verantwoorden. Zij werd, toen de vlammen eensklaps uit barstten, geheel door het vuur ingesloten, zoodat de bemanning haar in den steek moest laten. Met reusachtige inspanning en door spuit en manschappen met drie waterstralen nat te houden, slaagde men er in, haar in veiligheid te breDgen. De spuit had veel geleden het voorste stel wielen was afgebroken maar zij kon haar dienst blijven verrichten. Men tast omtrent de oorzaak van den brand geheel in het duister; tot 12 uur was men in het kantoor geweest, zonder iets te ontdekken, en om half twee brandde het vuur reeds flink. Alle papieren, boeken enz. uit het kantoor konden tijdig in veiligheid gebracht worden; ook de brandkast werd naar buiten gesleept. Verzekering dekt de schade, welke ruim een ton bedraagt. Hetzelfde perceel is omstreeks 15 jaar geleden eveneens in vlammen opge gaan. Toen ging ook het bovengenoemde graanpakhuis Ceres verloren. Zekere W. F. V. heeft Zaterdagavond in de Lange Bouwelouwesteeg te Leiden een ander, die hem verweet, dat hij mee had gedaan aan de staking bij de firma van Egmond te Zoeterwoude, met een mes een diepen steek in den onderbuik gegeven. De getroffene werd naar het Acade misch Ziekenhuis gebrachtzijn toestand is ernstig. V. is nog denzelfden avond aangehouden en heeft bekend; hij en zijn slachtoffer waren beiden dronken. Zaterdag om tien uur is, naar de „O. H. Ct." meldt, de milicien Kaay, afkomstig uit Winkel, uit de gevangenis te Haarlem ontslagen, waat hij zijn straf drie maanden wegens dienst weigering had uitgezeten. Hij werd onder geleide van een korporaal naar de infanteriekazerne terug gebracht. Onderweg werd hij begroet door eenige geestverwanten, die hem een pakje over handigden. Zaterdag werd hij in de kazerne ongemoeid gelaten, doch deze week zullen hem opnieuw zijn militaire plichten worden opgelegd. De moge lijkheid blijft natuurlijk bestaan, dat Kaay ook dan weigert. Hij zal dan ten tweede male voor den Krijgsraad worden gebracht Na een derde veroordeeling wordt hij uit den dienst weggejaagd. Uit het eindrapport van de des kundigen, de heeren prof. Boeke, hoog leeraar, en dr. Hulst, arts te Leiden, die het lijkje van den vermoorden Karei Freeke hebben onderzocht, blijkt dat het kind vóór den moord niet mishandeld is, doch dat de dood het gevolg is van verbloeding en verdrinking. Uit Oijen werd Maandag gemeld: De Maas is dermate gewassen, dat ook de hoogste uiterwaarden ondergeloopen zijn, en het water van dijk tot dijk staat. De veerdam is ook overstroomd, zoodat de passage voor rijtuigen van en naar Gelderland gesloten is. In de provincie Gelderland is voor het eerst weer een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd en wel in den stal van gebr. Verhaas, te Beesd. Door den districts-veearts zijn uitgebreide maatregelen genomen om uitbreiding te voorkomen. In het Circus Scandinavië, directeur P. Wilke, op het Stationsplein te Rot terdam, zou J. Koker, uit Praag, Zondag-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2