de leiding hadden, beweren, dat de terdoodgebrachte neger had bekend en dat hij ook verklaard had dat het le slachtoffer medeplichtig was geweest aan de daad. Men meldt aan de N. R. Ct., dat het Central News agentschap te Londen bericht heeft ontvangen omtrent een ernstige ramp, welke aan de Engelsche Zuidpool-expeditie van Scott zou zijn overkomen. Aard en omvang dier ramp zijn nog niet bekend. Het laatste bericht dat men van Scott's expeditie had was, dat Scott, met enkele makkers, zich op enkele breedtegraden van de Pool verwijderd bevond en daar heen voorttrok. Maandag is te Londen een telegram ontvangen uit een plaats in Nieuw- Zeeland, naar luid waarvan de vuur torenwachter van Kaap Saunders ge telefoneerd had, dat de Terra Nova (het schip dat de expeditie van Scott was gaan halen van het overwinterings station aan do Mc. Murdo-straat in de vroegte was voorbijgevaren met bestem ming naar Port Lyttelton. Spoedig werd dat eerste bericht ge volgd door nadere telegrammen. Deze behelsden dat de Terra Nova een maand vroeger was teruggekeerd dan het plan was. Die wijziging in de plannen was veroorzaakt door de vreeselijke ramp, die de expeditie van Scott had getroffen. Kapitein Scott heeft op 18 Januari 1912 de Zuidpool bereikt. Maar hij en vier metgezellen op den sledetocht wer den op den terugweg door een sneeuw storm overvallen en kwamen daarbij allen om het leven. Al deze vijf mannen zijn omgekomen na hun doel te hebben bereikt. Zij moeten den thuisweg voor een aanzien lijk deel hebben afgelegd. Want, daar reeds thans bekend is hoe zij gestorven zijn, moeten hunne lijken zijn gevonden, door andere leden der expeditie, die de groep van Scott waren tegemoet gegaan. De tijding van deze gebeurtenis heeft in Engeland een pijnlijke ontroering teweeggebracht. De droefheid wordt slechts eenigszins verzacht door de vol doening over het feit, dat Scott er dan ten slotte toch in is geslaagd, kort na Amundsen d© Zuidpool te bereiken. Mevrouw Scott zal de droeve tijding vernemen, terwijl zij van San Francisco onderweg is naar Nieuw Zeeland, waar heen zij in December vertrokken was, teneinde in Maart haar man aldaar te verwelkomen. in Peru De gruwelen in het Putomayo district waar inboorlingen aan de wreedste kwellingen blootstaan van de zijde der rubberplanters, duren, volgens een telegram uit Washington, ondanks de protesten, daartegen ingebracht, nog steeds voort. De Belg Auxerre, die een herderin- nertje heeft verkracht en vermoord, is Zaterdag zonder bijzondere voorvallen te Le Mans terechtgesteld. Auxerre bekende zijn misdaad en biechtte. Hij scheen erg terneergeslagen. Een groote menigte was bij de terechtstelling tegen woordig. Overvloedig gevallen sneeuw heeft in Perzië groote storing gebracht in den postdienst. Teheran zal wel 14 dagen geen verbinding met Europa hebben. De sneeuw ligt ongeveer vier meter hoog. Volgens een waarschijnlijk officieus getint artikel in de Tagliche Rundschau zullen belangrijke offers worden gevraagd voor de vergrooting van het Duitsche leger. De vredessterkte daarvan zou met 100.000 man vermeerderd worden, n.l. van 545.000 tot 644.000 man. Het Berliner Tageblatt zegt dat de kosten niet minder dan 150 millioen mark per jaar zullen bedragen. Bij Rouaan is een brug over de Seine van 97 M. lang ingestort, doordat een sleepconvooi tegen den middelsten pijler aanvoer. Men weet nog nic t of er slacht offers zijn. Er wordt beweerd dat er menschen op de brug waren toen die met donderend geraas in de rivier viel. Uit Mozambique zijn onlangs ernstige onlusten gemeld. In het district Ram- pula waren de nederzettingen der Eu ropeanen overvallen, dorpen geplunderd en tal van Europeanen gedood. De gouverneur van Mozambique, over ste Amorim, seint nu naar Lissabon dat hij de daders, een bende van een vijf duizend man, onder den invloedrijken leider Rapana, heeft verslagentwee honderd negers zijn gedood. De Portu- geezen hebben een officier en drie min deren verloren22 soldaten zijn gewond. Ex-president Castro van Venezuela, tegen wiens toelating uit de V. St. aan vankelijk allerlei moeilijkheden waren ingebracht, is thans voorloopig op vrije voeten gelaten en mag onder borg stelling zich vrijelijk bewegen in New York-stad. Hij wordt er zelfs ge vierd en door velen met onderscheiding behandeld. Dezen willen daarmee niet zoozeer Castro welgevallig zijn, als door hun optreden doen uitkomen, dat zij van oordeel zijn, dat Castro niet op faire wijze door de Amerikaansche autoriteiten was bejegend. Zelfs is het Castro vergund geweest een uitstapje te maken naar Albany, waar hij door den gouverneur Sulzer, officieel is ontvangen. Volgens een bericht uit Londen is er Vrijdagnacht aanzienlijke schade toe gebracht aan twee orchideeënkassen in den plantentuin te Kew. Er zijn dertig ruiten ingeslagen en kostbare orchi deeën zijn afgerukt en in alle richtingen weggesmeten. Men vermoedt dat de kiesrecht vrouwen aan het werk zijn ge weest. De politie gelooft dat de daderessen zich den geheelen nacht in den tuin verscholen hebben gehouden, om in de vroegte haar vernielingswerk te vol voeren. De schade heet gering, maar zal toch wel eenige duizenden ponden sterling bedragen, omdat er onder de vernielde orchideën zeer zeldzame planten zijn. Men weet niet precies wè,t er vernield is, omdat de bordjes, waarop de namen der soorten staan, verdwenen zijn Tusschen Glasgow en Londen zijn telegraafdraden verbroken. Zaterdag heeft ettelijke uren lang alle verkeer tusschen de twee steden stil gestaan. De vernieling werd eerst aan den storm geweten, maar bij onderzoek bleken ook de ondergrondsche kabels verstoord isoleerkasten voor die kabels zijn opge blazen luchttelegraafdraden met de schaar doorgeknipt. Er is weinig twijfel aan of kiesrechtvrouwen zijn bezig ge weest. Ook hebben kiesrecbtvrouwen ruiten ingeslagen van verscheiden groote socië teiten te Londen en van het paleis van prins Christiaan van Sleeswijk-Holstein in Pall Mali. In het garnizoen van Joegtsigan, dicht bij de Koreaansche grens is muiterij uitgebroken. Kolonel Wan is gedood. De stad wordt geplunderd, de over heidspersonen zoeken bescherming in de Russische en Japansche consulaten. aan een geval van roof is niet te denken. De politie is thans ijverig in de weer om te trachten het raadsel op te lossen. Er is nog geen licht gebracht in de duistere zaak van den dubbelen moord in de Nollet-straat te Parijs, waarvan een rijke rentenier van in de tachtig en zijn dienstbode de slachtoffers zijn geworden. Het vreemdste van deze mis daad is, dat er, hoewel er veel geld in het huis van den vermoorde aanwezig was en het lag bovendien op ge makkelijk te bereiken plaatsen niets gestolen is. Er bestaat een vermoeden, dat de concierge van het huis, waarin de misdaad gepleegd is, een vrouw van middelbaren leeftijd, meer weet dan zij totdusver los wil laten. Men acht het niet onmogelijk, dat menschen, die in het huis bekend waren de twee moor den gepleegd hebben. Reeds is vastge steld kunnen worden, dat er op het gedrag van de dienstbode van den ouden heer Peltier niets aan te merken was, maar dat de nu verdachte concierge op schandelijke wijzé den goeden naam dezer vrouw bekladde. Bij Mansfield in Nothingbam zijn dertien mannen in een kolenmijn gedood tengevolge van het breken van een ketting, waaraan een bak hing, die 800 gallons water inhield. De bak viel 150 meter diep en verpletterde de menschen, die onder in de put werkten. De Parijsche politie heeft in het bureau van 't nu verdwenen blad L'Anarchie een 19-jarigen schrijnwerker gevangen genomen, op wien anarchistische ge schriften en een revolver met 30 patro nen gevonden zijn. Zij vermoedt dat de man, Fosset heet hij, met de auto-ban dieten te maken beeft gehad. Tengevolge van achteruitgang in za ken heeft een 29-jarige koopman te Lübeck ziju vrouw en twee kinderen vermoord. Een nicht, die bij zijn vrouw op visite was, hing hij in een der keu kens op, waarna de ongelukkige de hand aan zich zeiven sloeg. In het dorp Tonipe, in het district Posen, heeft zich een verschrikkelijk drama afgespeeld. De kooplieden Witt- gen en Obst hadden van den molenaar Sommer, in Tonipe, een stuk grond gekocht. Zijn zoon Frits, die met zijn vader kwestie heeft nopens de erfenis regeling, was over den verkoop ver stoord en heeft, toen Wittgen en Obst naar Posen terugkeerden, de beide koop lieden aangevallen. Hij doodde Wittgen en verwondde Obst. Zijn vader, die zich in beider gezelschap bevond werd door den zoon zwaar gewond. Frits doodde daarna zichzelf. Op den ondergrondschen spoorweg tusschen Kensington Highstreet en Notting Hill Gate Station is het lijk gevonden van miss Davies, een schrijf ster, die uit New-York te Liverpool aankwam en vandaar naar Londen ver trok. Toen het vermiste lijk werd ge vonden dacht men eerst aan zelfmoord, maar nu is gebleken dat de dame in de hartstreek tal van verwondingen had, die blijkbaar met een hoedenpen zijn toegebracht. Op het lijk werden horloge en juweelen gevonden. Dat maakt de zaak natuurlijk zeer geheimzinnig, want De oorlog op den Balkan. Aan de Berliner Morgenpost wordt uit Konstantinopel over Constanza dd. 6 Februari geseind: Drie dagen geledeD heeft een Turksche transportvloot on gehinderd bij Midia tienduizend onge regelde Koerdische ruiters uit Trebi- zonde ontscheept. Zij hebben last het door de Bulgaren bezette gebied te vuur an te zwaard te verwoesten. Vrijdagocutend is de actie van de artillerie om Skoetari heen begonneD. De centrale divisie heeft na een ge vecht van verscheidene uren Bardanjolt en Moeslimi op korten afstand van Skoetari gelegen, genomen. Het bom bardement. van den Tarabosj wordt voortgezet. Een afdeeling Serviërs heeft Boesjati bezet en is vervolgens begon nen de vesting Brditsa te bombardeeren. De Turken antwoordden zwakjes. Twee monitors voeren van Skoetari het meer in om de Montenegrijnsche troepen te bombardeeren. Eén werd er door de Montenegrijnsche granaten tot zinken gebracht, do ander nam de wijk naar Skoetari. Volgens een bericht uit Cettinje aan de Times, nemen aan den aanval op Skoetari 40,000 Montenegrijnenen 20,000 Serviërs deel. Het Turksche staatsblad maakt een besluit openbaar nopens de requisitie voor het leger, waarbij het legerbestuur gemachtigd wordt levensmiddelen en goederen in beslag te nemen, der be volking slechts het volstrekt noodige latende. Uit bijzondere bron te Petersburg welke met diplomaten in betrekking staat, verklaart de N.F. Presse vernomen te hebben, dat. Duitschland eenigen tijd geleden aan het kabinet te Petersburg heeft medegedeeld, dat, voor het geval Rusland Armenië binnen mocht rukken, Duitschland zich eveneens vrije hand in Klein-Azië zou voorbehouden. Volgens een bericht aan het Neues Wiener Tagblatt uit Sofia zijn 20 Turk sche officieren, onder wie een kolonel, op het bericht van den moord op Nazim pasja, uit Tsjataldzja gedeserteerd en naar de Bulgaren overgeloopen. De vroe gere ordonnans-officier van Nazim is bij deze overloopers en zou belangrijke oorlogsplannen aan de Bulgaren hebben overgeleverd. De Turksche minister van binnen- landsche zaken heeft in een persge- sprek het gerucht tegengesproken, dat de ministerraad zou hebben besloten om vrede te sluiten op den grondslag van afstand v. n Adrianopel, onder voor behoud van dé toelating van een verte genwoordiger van den Ghalief. Het tegen woordige kabinet, zoo zeide de minister, is besloten om de waardigheid des vader lands te verzekeren De kwestie van Adrianopel zal op het slagveld worden uitgevochten, waar wij den Ottoman- schen standaard hoog zullen houden. Dit besluit van de regeering is algemeen goedgekeurd. Officieel wordt meegedeeld, dat de Montenegrijnen na de verovering van de Bardanjoltz bij Skoetari, die gelukte na een verbitterd gevecht, ongeveer 2500 dooden en gewonden hadden. Men vond op het slagveld ongeveer 4000 gedoode Turken. Bij den Tarabosj en Breditsa wordt nu al drie dagen lang gevochten. Ofschoon de troepen te strijden hebben tegen stellingen, die met prikkeldraad versperd zijn, vorde ren zij toch langzamerhand. Verscheiden versterkingen zijn reeds veroverd. De verliezen aan beide zijden zijn zeer groot, maar het juiste aantal dooden en gewonden is nog niet be kend, omdat de strijd met groote ver bittering wordt voortgezet. Het laatste oorlogsnieuws is verward en tegenstrijdig. Turken zoowel als Bul garen gewagen van overwinningen, ook de Montenegrijnen die tot nu toe niet erg gelukkig zijn geweest, moeten be langrijke voordeelen hebben behaald. De Turken verklaren dat zij op Galli- poli de kuststreek van den iDgang der Dardanellen tot Miriofito hebben her overd, nadat zij bij Siliwri de Bulgaren tot den terugtocht hadden gedwongen. De Bulgaren beweren daarentegen dat de Turken wel een uitval uit hun stel lingen bij Boelair bebben gedaan, maar dat zij met bebloede koppen zijn terug geslagen. De Bulgaarscbe terugtocht van 't zui den der Tsjataldzja-lihie is het eenige feit dat vaststaat. Of dit een manoeuvre is om de Turken uit hun tent te lokken, of dat zij inderdaad is geschied uit vrees voor een omtrekkende beweging, is vooralsnog moeilijk uit te maken. **luHt«el(ik \leuwm. ftleusden, 12 Febr. Eene correspondentie uit Parijs zegt dat de weerkundigen aldaar beweren, dat de natuur dit jaar met alles eene maand vooruit is. Nu, hier krijgen we ook reeds teekenen van voorjaar. De koster A. Arnoldus bracht ons een bontgekleurde kapel, die hij reeds op het berkhof gevangen had. Een droevig bericht drong zooeven tot ons door. De heer F. H. vaD Oven, die on langs op weg naar Breda te Oosterhout een ongeluk met een auto had en eenigen tijd aldaar en later bij zijne familie te den Haag verpleegd werd, is in den nacht van Maandag op Dinsdag plotseling overleden. Het bericht wordt alhier algemeen met deernis vernomen. De heer v. O. die met den heer De JongVerhagen alhier eene conservenfabriek oprichtte, welke met succes werkt, was zeer geacht door allen, die met hem in relatie stonden. Treurig dat een hoopvol leven zoo spoedig moest worden afgesneden. In de Donderdag j.l. gehouden ver gadering der commissie tot wering van schoolverzuim zijn de heeren M. C. v. d. Ven en W. v. Wijnen, respectievelijk tot voorzitter en secretaris dier commissie ge kozen. Werkendam- De Christelijke ge mengde zangvereeniging „Soli Deo Gloria" alhier (directeur de Heer A. G. van Duist), geeft hedenavond te 7 uur een uitvoering in de Nutszaal. Als spreker treedt op ds. S. H. J. James, predikant bij de Nederl. Herv. Kerk te Lage-Zwaluwe, met het onderwerp: Constantijn Huygens als Oranjevriend en Christen. Het programma luidt verder als volgt Psalm 118 Vers 1, Wien Neerlandsbloed, De Oranjevaan, Het Kerkje, Nader mijn God bij U, Vlaggelied, Het Driemanschap van 181-3 (samenspraak voor 4 dames en 8 heeren), Aan verkeerd adres (samenspraak voor 4 dames), Gezang 117 vers 1 en 2, Nieuw Leven, a. De Mei is daar, b. Mor genzang, In 't Bosch, Oud-Wilhelmus, Bij moeder thuis (samenspraak voor 4 dames), Frederik Wilhelm III, koning van Pruisen en het Room kaasje (samenspraak voor 6 heeren). Ail «lel. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Januari 43 telegrammen behandeld, waarvan 20 werden verzonden en 23 ontvangen. Terwijl het zesjarig dochtertje van den heer R. alhier, deze week achter de woning aan het spelen was, en daarbij een zakdoek voor het gezicht had gebonden, geraakte ze in de sloot. Gelukkig dat de buurman, daar ter plaatse werkzaam zijnde, het gevaar bemerkte en het geluk mocht smaken de kleine van een zekeren dood te redden. Resofjen. Maandagavond had J. v. d. Heuvel, werkzaam op de schoenfabriek van A. v. Delft alhier, het ongeluk met zijn linkerhand onder de hakkenpers te geraken, waardoor een stuk van zijn linker wijsvinger werd gesneden en hij ernstig geblesseerd werd over de geheele hand. Capelle. De vorige week stond de woning van C. van Zeist in de Nieuwstraat alhier, door spelen der kinderen met luci fers, Teeds zoodanig in brand, dat ware niet spoedig hulp komen opdagen, zeer zeker de groote woning geheel zou zijn afgebrand. De bedgordijnen, alsmede een gedeelte der zoldering, stonden reeds in lichte laaie. Naar we vernemen bestaat in deze gemeente het plan, om het feest van de honderdjarige onafhankelijkheid tegelijk te vieren met het feest van hetl2Uarig huwe lijkstijdperk en burgemeesterschap van den heer Van Heeckeren. Eerstdaags zal er een commissie gevormd worden. 's Capelle. Donderdag 20 Februari e.k. des avonds half zeven, zal voor de Geref. Jongelingsvereen. „Pred. 12la" in de openb. verg., in het kerkgebouw van het „bruggetje" optreden, ds. J. E. Vonken- berg van Zwijndrecht, met het onderwerp „Voorbereid en toegerust". 's-dravemoer. Maandagavond hadden we hier het voorrecht den heer E. Snellen, rijkstuinbouwleeraar te's-Hertogen- bosch te zien optreden met het onderwerp „Groenteteelt op den kouden grond." Bij ongesteldheid des voorzitters, stelde de heer Bosman, penningmeester der tuin- en land- bouwvereeniging, den geachten spreker voor aan de talrijk, zoowel van hier als elders, opgekomenen. Spreker begon met de mededeeling, dat de tuinbouw in ons land zeer toeneemt en somde de redenen op, die hiertoe aanlei ding gaven, als verschillende bezwaren aan den landbouw verbonden en betere finan ciëele uitkomsten. Daarna werd gewezen op eene diepe grondbewerking, als eerste eisch voor den tuinbouw, noodig voor de warmte en de mate van vocht in den bodem, alsmede om met die bewerking vroeg te beginnen. Achtereenvolgens werd nagegaan de be mesting in verschillende streken, als stal mest, paardenmest, beer, Schiedamsche mest en eindelijk kunstmeststoffen met kalk. Voor het vervroegen' van groenten wees spreker op de vóórkieming, het uitplanten uit kassen en de warenhuizen. Eenige cijfers toonden aan welke enorme opbrengsten uit den tuinbouw kunnen wor den gehaald. Eindelijk besprak de heer Snellen eenige culturen in den tuinbouw, als vroege aard appelen en daarna late bloemkool, spruiten of augurken, of ook wel voederbieten en knolrapen; voorts aardbeien met in het eerste jaar tuinboonenerwten, gevolgd door boonen of bloemkool, enz., en ten slotte rabarber. Natuurlijk moet naar een goed afzetge bied gezocht worden, hetzij eene goede markt of het middel eener verzendvereeni- gin*- Ten slotte wees spreker nog op het lof felijk streven van het bestuur tot den aan leg van een proefveld en spoorde hij nog aan tot den bouw van warenhuizen. De heer Bosman maakte zich tot tolk van alle aanwezigen, om den heer Snellen wel te danken voor diens aangename, leer rijke voordracht. Kaatsheuvel. Verleden week zijn bij Joh. G. in den Berkdijk een 5 tal kippen en een haan ontvreemd. Door den bewoner werd een verdacht geluid bij het kippen hok gehoord, waarop hij naar buiten ging en nog juist een grooten hond met een kip ripn bek het hazenpad zag kiezen. De overblijfselen werden den volgenden dag Op een akker weggestopt, gevonden. jje; de wed. Damen op hetGijzen- bure (Marktstraat) is verleden week op65- jarigen leeftijd plotseling overleden, 's Avonds om 10 uur gebruikte ze nog gezond en wel haar eten en één uur later was ze dood. De ijlings ontboden geneesheer moest onver richter zaken huiswaarts keeren, daar het reeds te laat was. Verleden week heeft de chr. zang vereeniging „Hallelujah" aan 't Bruggetje een uitvoering gegeven, die een feestelijk karakter droeg, daar zij tegelijkertijd haar 10 jarig bestaan herdacht. In verband daar mee heeft ds. B. een toepasselijke openings rede gehouden. Daarna werd het woord aan de vereeniging gegeven, die zich buiten gewoon van haar taak heeft gekweten. De solisten waren eenig en het geheel heeft een aangenamen avond verschaft voor allen. De heer Pijlman, Gomponist te Amsterdam, mej. Hoffman uit Breda en nog enkele oud-leden waren bij die gelegenheid over gekomen. Moge „Hallelujah" zoo voortgaan. De firma Van den Heuvel te Loon op Zand heeft haar schoenfabriek aanmer kelijk uitgebreid door verbouwing en heeft een motor geplaatst van 15 p. k. Daar zij ook een leerlooierij hebben, bestaat het voornemen, die eveneens machinaal te gaan drijven. Meeuwen. Op Vrijdag, den 14 Febr. a.s., zal alhier een algemeene verga dering van de afdeeling „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pomologische Vereeni ging worden gehouden. O.m. zullen behan deld worden: Rekening 1912; Verkiezing van een lid van het Bestuur, wegens perio dieke aftreding van den heer De Roon. Mederheniert. Door de Gebrs. van der Meijden, is uit de afgedamde Maas een zonderlinge steenen pijp gebaggerd. De kop is iets grooter dan van een sigaren pijpje, terwijl de steel buitengewoon dik is. Zou deze pijp dagteekenen uit den tijd toen het „toeback suigen" verboden en het „Nicotiaansch kruid" peperduur was? Toen eenige jaren geleden de gracht om het kas teel werd uitgediept, zijn ook restanten van dergelijke pijpjes gevonden. Dank zij den enormen afvoer van het Maaswater door de Bergsche Maas, hebben de landerijen binnendijks gelegen, geen last meer van het kwelwater, zoodat de werkzaamheden, die vroeger uitgesteld moesten worden wegens het overtollige water, thans reeds een aanvang konden nemen. Raa.«lisdonk. Op de Maandagavond bij P. Broere gehouden aanbesteding werd het vervoer van asch naar den Oostpolder aangenomen door B. Buiks alhier k 24 cent per kub. Meter. Sprang;. De bij den uitgang van het Ned. Herv. kerkgebouw gehouden col lecte voor de te stichten Chr. School, heeft ruim f 14,opgebracht. J.l. Zaterdagavond bield het bestuur met de leden der „Hulpkas" verbonden aan de afd. „Patralhier, haar jaarvergadering, welke door den voorz. B. de Rooij, op ge bruik lij ke wijze werd geopend. Het jaar verslag van den Secretaris gaf reden tot tevredenheid, zoo ook dat van den Penning meester. Over hét afgeloopen jaar werd ontvangen f 284,12 en bij ziekten uitge keerd f 203,66, zoodat zij bij het afgeloopen jaar een batig saldo van f 80,46 overhielden. Het bestuurslid A. Hoevenaars, met na genoeg algemeene stemmen herkozen, nam deze benoeming aan. Nadat nog verschillende zaken waren af gehandeld, sloot de voorzitter deze bijeen komst. Veen. Zaterdag had de begrafenis plaats der twee personen, welke j.l. Woens dag op zoo noodlottige wijze om het leven zijn gekomen. Beiden werden in ééne groeve geplaatst. Er waren veel nieuwsgierigen. Ook de vader, welke sedert langen tijd ernstig ziek is, wilde aan zijn zoon de laatste eer bewijzen. Het viel hem zeer moeilijk dezen zwaren tocht mee te maken. Hij moest dan ook leunen in den arm van een zoon. Aan het hulpkantoor alhier werden ten behoeve van de Rijkspostspaarbank ge daan 12 inlagen tot een bedrag van f740.50. Waahvljki Zaterdagmiddag had vrouw Kleise het ongeluk een bak met kokende zoete melk over het hoofd te krijgen, waardoor zij hevige brandwonden opliep. Wlfk. Het aantal leerlingen op de lijst model A., bedoeld in art. 18, eerste lid der leerplichtwet bedraagt: 393. Miiinenlaixl. Zondagmorgen ongeveer vijf uur is de logger de Vrouw Maria SCH 246, schip per Cornelis de Niet, reeder C. Pronk Cz., bij het binnenkomen van de Visschers- haven te Scheveningen op de bazalt- storting van den Noorderpier terecht gekomen. De seinwachter van de haven zag den benarden toestand, waarin het scheepsvolk verkeerde, en in betrekke lijk korten tijd was de stoomreddingboot jhr. Rutgers van Rozenburg gereed om hulp te verleenen. De redding ging met groote moeilijkheden gepaard; de red dingboot nam zeven man op, de achtste man is gered met een lijn van den pier. Kort na de redding sloeg de logger om, en van het vaartuig was spoedig niets meer te zien. Het schip was ver zekerd. De motorreddingboot verloor anker en ketting en kreeg eenige averij. Er spoelt al wrakhout van 't schip aan. Men schrijft aan de Tel.: In een dorpje in Zuid-Holland zou de Christelijke Zangvereeniging een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 6