De oorlog op den Balkan. gewoon koud, en het sneeuwt en stormt er erg. Te Messina zijn door den storm booraen en muren omgewaaid. Ook in de Middellandsche Zee heerscht noodweer. Alle stoombooten komen met verlating aan. Een aantal Engelsche parlements leden heeft besloten een nieuw wets ontwerp tot kiesrecbthervorming in te dienen, waarby het kiesrecht wordt toegekend le. aan vrouwen, gehuwd of ongehuwd, die huurders zijn van een huis of een deel van een huis; 2e. aan vrouwen, wier ecbtgenooten huurders zijn van een huis of een deel van een huis. Het ontwerp beeft alleen betrekking op vrouwen van ten minste 25 jaar. Twee duizend bootwerkers te Grimsby staken om hooger loon. De leider van de stakers zegt, dat de bootwerkers te Goole en Huil geen goederen zullen laden of lossen, wanneer dat voor de kameraden te Grimsby na- deelig is. Spoorwegpersoneel en vrije arbeiders zijn, onder bescherming van politie, bezig de Rotterdamsche boterboot te lossen. Ook te Goole hebben vierhonderd dokwerkers onverwachts gestaakt. De reden is dat niet-leden eener vakver- eeniging in dienst waren genomen. De Noorweegsche hulpexpeditie, ver trokken om de vermiste Duitsche Noord poolexpeditie Schroeder-Stran/. te zoeken, is onverrichterzake op Spitsbergen te ruggekeerd. Zij heeft het niet verder kunnen brengen dan Dicksonbaai, waar een hevige sneeuwstorm woedde, en een temperatuur van 40 graden heerschte Zeven honden zijn daar doodgevroren, zoodat een deel van het meegenomen proviand moest worden achtergelaten. De mannen waren balf bevroren en verhongerd bij hun terugkomst. Zij achten de eenige mogelijkheid tot red ding der Duitschers de uitzending van een goed uitgeruste stoomboot. Kapitein Evans, na den dood van Scott de leider der Britsche Zuidpool expeditie, heeft uit Christchurch, waar de Terra Nova, het expeditieschip ligt, weer een uitvoerig telegram gezonden, waarin hij o.m.'n samenvatting geeft van de behaalde wetenschappelijke resulta ten. Wij ontleenen daaraan het volgende De overwintering van luitenant Camp bell en zijn groep aan de Terra Nova baai, waar de ontdekkingsreizigers waren aan wal gezet, en van waar zij na een maand door het schip zouden worden gehaald, was een harde beproeving. Aan hun lot overgelaten, overwinterden zij, bijna zonder voedsel in een gat in de sneeuw. Zij hebben maandenlang achtereen honger geleden. Bijua de eenige tractatie die zij genoten was een zoodje visch dat zij aan troffen in de maag van een zeehond. De visschen werden in zeehondentraan gebakken en met smaak verorberd. De groep be schikte slechts over twee boeken Da vid Copperfield en een Life of Steven son. Eiken dag werd daaruit in de sneeuwhut, waarbinnen men de tempe ratuur boven het nulpunt wist te hou den, een hoofdstuk voorgelezen. Bijna het ergste was voor hen, dat zij geen voldoenden voorraad tabak bij zich had den. Om zich schadeloos te stellen rook ten zij krullen van teakhout, door hen van een kapotte slede geschaafd. De leden dezer groep dachten dat de Terra Nova de hoofdafdeeling al naar het vaderland had gebracht en voelden zich zeer verlaten. Toen zij na den terug keer van de zon zich op weg begaven naar het overwinteringskwartier van de hoofdgroep aan de Mc. Murdo-straat bemerkten zij bij aankomst, dat hun vermoeden onjuist was geweest. Zij von den er de makkers maar ook verna men zy het lot van Scott. Bij den terugtocht van Campbell en de zijnen naar Mc. Murdostraat werd een levensmiddelen-depót gevonden, daar een vorig jaar achtergelaten. De uitgehongerde menschen deden zich eens heerlijk tegoed; en de buikaan doeningen, waaraan enkelen hunner tengevolge van de onvoldoende voeding leden, was spoedig bedwongen nu er in het depót beschuit werd aangetroffen. Omtrent de wetenschappelijke resul taten vermelden wij enkel dat het ver moeden is versterkt, dat vroeger een landverbinding heeft bestaan tusschen Australië en Zuid-Amerika via het Zuidpoolcontinent. De meegebrachte steenmonsters van den Beardmore-glet- sjer vormen 'n zeer belangrijke collectie, ofschoon er bij de Zuidpool-groep (Scott c. s.), die ze meebracht, geen geoloog was. Ter hoogte van 8000 Eng. vt. boven den jeeapiegel werden plantenfossielen en steenkopl aangetroffen. Er moeten ten minste twee warme perioden op verschillende tijdstippen hebben bestaan in het Zuidpoolgebied» Men herinnert zich uit vroegere mede- deeliDgett over de reis van Scott, dat in dezelfde maand (Maart 1912) waarin Scott nabij het levensmiddelen-depot omkwam, een expeditie tot ontzet daar in de buurt is geweest, maar wegens het barre weer en den slechten toestand vaD de trekhonden weer moest terugkeeren. Enkele buitenstaanders hadden nu de vraag geopperd.of wellicht deze hulp groep Scott, Wilson en Bowers zou heb ben kunnen redden, indien zij dezen nog wat verder Zuidwaarts was tegemoet ge trokken. Een ander punt waarover onvrien delijk gesproken en zelfs geschreven is, betrof den dood van onderofficier Evans aan den voet van den Beardmoregletsjer. De mededeelingen van kapitein Evans daaromtrent (ontleend aan de dagboekeD van de andere omgekomenen) waren op dat punt kort en vaag geweest. In ver band met het bovenstaande is het vol gende telegram uit Christchurch van belang. De aanhef luidt: „Al de overlevenden van de Pool expeditie zijn bitterlijk verontwaardigd over de aantijging, dat de hondenbe stuurder Demetrie en de heer Cherry Garrard, die den mislukten tocht tot ontzet van de Poolgroep hebben uit gevoerd, meer zouden hebben kunneü doen dan zij verricht hadden om Scott en de zijnen te redden. Allen spreken hunhooge bewondering uit over de verrichting van dr. Atkinson (den leider der tweede expeditie, welke de lijken vond), die zonder daarover zelf in het onzekere te verkeeren de grootste gevaren waagde te onderstaan. Kapitein Evans verklaart verder, dat omtrent de lotgevallen der expeditie absoluut niets is verzwegen." In de aluminium-smelterij van Froh- lich, gelegen Cité Lesage Bellourde te Parijs is Maandagmorgen brand uitge broken. Toen het eerste bluschwater met de smelt-massa, uit aluminium- slakken bestaande, in aanraking kwam, volgde er een hevige ontploffing. Alle menschen, die op het terrein van den brand aanwezig waren, werden tegen den grond gesliugerd. Zij die ongedeerd waren, snelden hun kamaraden te hulp, van wie er verscheidene ernstig gewond waren. Zij werden naar apotheken in de buurt gebracht, die inderhaast ge opend waren. Ambulance-wagens ver voerden vervolgens de gewonden naar de ziekenhuizen. Een der brandweer mannen heeft zware brandwonden aan het gelaat opgeloopen; twee agenten, drie korporaals, vier brandweermannen hebben gelaat en handen gebrandeen politie-agent, die de redders hielp, is ernstig door glasscherven aan hand en hoofd gewond. Een fabrieksarbeider is aan den hals gebrand. De brand is van zelf gedoofd en men heeft voorzorgs maatregelen genomen om het opnieuw uitbreken van den brand te beletten. Te Coblenz heeft de ontdekking van een groote internationale valsche mun terswerkplaats en de gevangenneming van een zes man sterke valsche mun tersbende groot opzien gewekt. Dezen hadden reeds sedert 13 jaren Brazili- aansche zilveren munten vervaardigd. De modellen waren zoo goed gelukt, dat men in Brazilië, waar, volgens de bekentenis door de bende afgelegd, in den loop der jaren vele honderdduizende stukken heengingen, eerst naar aan leiding van verzonden telegrafische be richten vernam, dat er valsch geld in omloop was. De valsche munters zijn in hoofdzaak graveurs. Men meldt uit Barcelona, dat bij koninklijk besluit de geestelijken, be- hoorende tot de godsdienstige genoot schappen, onder de wapens zijn geroepen. Deze beslissing, in de geschiedenis van Spanje zonder voorbeeld, geeft aanlei ding tot hevige protesten in de conser vatieve pers. De Belgische posterijen zijn voor een bedrag van ongeveer 32.000 francs op gelicht, waarschijnlijk zegt het Hbl. v. Antwerpen door een postambte naar, althans door iemand die bijzonder goed op de hoogte moet zijn van de manier van uitgifte van internationale mandaten. Begin Januari kwam een persoon, zeggende te heeten Otto Muller, 27 jaar oud, een vertrek bewonen in de Stoof- straat 77, te Brussel. Hij verbleef er vier dagen en vertrok dan, het vertrek in huur houdend. Op 17 Januari ontving hij twee inter nationale mandaten uit Keulen, een van 1000 en een van 980 fr. Hij had valsche mandaten van hetzelfde bedrag doen maken en zette er nummers der echte mandaten op. Die valsche mandaten heeft hij geïnd in de 16 posthureelen der Brusselsche omgeving en ontving alzoo 16 maal 1980 fr. Men vermoedt dat hij deze oplichting in andere steden van België en ook in Frankrijk heeft beproefd. Het stoomschip „Imperator" van de HamburgAmerika-lijn, het grootste schip dat ooit gebouwd werd, zal op 28 Mei de eerste reis van Hamburg via Cherbourg" naar New-York aanvaarden. Men meldt van Kreta, dat het Engel sche wachtschip Yarmouth, bij zijn ver trek de vlaggen van de beschermende mogendheden en van Turkije, op het eilandje Soeda geplant, heeft meege nomen. De Grieksche vlag is daar nu geheschen en wordt door gendarmes bewaakt. Er heerscht groote geestdrift De zitting van de Roemeensch-Bul- gaarsche onderhandelaars dnurdeZondag van 4 uur des middags tot bijna 8 uur, zonder dat zij eenig resultaat opleverde. Danef verklaarde, dat het volkomen ondenkbaar was, dat Bulgarije Silistria zou afstaan. Danef verklaarde ook na mens de Bulgaarsche regeering, dat deze bereid was aan de Zwarte Zee nog eenige kilometers meer land af te staan, het Medzjidiéfort bij Silistria af te brekeD en bij het rectificeeren van de grenzen nog twee stukken land aan Roemenië te laten. Ghika antwoordde daarop, dat Roemenië met deze schadeloosstelling waarschijnlijk niet tevreden zou zijn en de gezanten gingen uiteen zonder te bepalen, of zij nog verder bijeen zouden komen of niet. .Dit zou van de instruc ties afhangen, die Ghika te Boekarest krijgt. Uit Sofia wordt aan de Vossische Zeitung geseind: De gezanten van de groote mogendheden doen ijverig moeite, om Bulgarije en Roemenië nader tot elkaar te brengen. Zondag deden de vertegenwoordigers van de triple entente daarvoor een gemeenschappelijken stap. Naar in diplomatieke kringen ver zekerd wordt moeten alle pogingen, om de straffe houding van beide partijen te wijzigen, te vergeefsch zijn. Men moet er zich op voorbereiden, dat uiterlijk tegen Woensdag de onderhandelingen afgebroken worden en dat het Roemeen- sche gezantschap vertrekt en daarmede de diplomatieke betrekkingen afgebro ken worden en Roemenië het opgeëischte gebied bezet. Men zegt, dat Bulgarije, ingeval men niet tot overeenstemming geraakt, om de tus8chenkomst der groote mogend heden zou verzoeken, ten einde het geschil op vredelievende wijze weg te nemen. De Turken hebben een gevoeligeu klap gekregen in de buurt van Sjarkeui aan de zee van Marmora, bij een poging, om uit de veroverde stad een aanval in noordelijke richting te ondernemen. Naar het schijnt heeft de aanvoerder van de Turksche troepen zich daar op ongeloofelijke wijze laten bedotten. De Bulgaren hadden zich op de begroeide hellingen van den steilen Tekir dagh buiten het hereik van het Turksche scheepsgeéchut teruggetrokken en ver borgen. De Turken hadden dit niet bemerkt. Toen de Turksche troepen, iu de meening, dat de Bulgaren verdwenen waren, onbezorgd de heuvels, die voor den Tekir dagh liggen, beklommen hadden, raakten zij plotseling in het moordend vuur van de verborgen Bul garen en moesten zij zich zoo snel mo gelijk terugtrekken. De Turken hadden hier 600 dooden en gewonden zonder dat zij den Bulgaren eenige verliezen konden toebrengen. Over het lot van Enver bei en zijn mislukte landings-expeditie aan de Zee van Marmora worden de volgende bij zonderheden bekend De troepen wer den in Bosporus-booten geladen, die echter tegen den zwaren zeegang niet opgewassen waren. Een schip begon, zoodra het uit den Gouden Hoorn was, overstag te gaan. Om te verhinderen dat het zonk, moest schietvoorraad, pro viand en allerlei leerwerk overboord gegooid worden. De eerste landings afdeeling van Enver bei werd door de Bulgaren, die in hinderlaag lagen, ge heel in de pan gehakt. Twee dagen lang heerschte in de wateren van Galli- poli een hevige storm, zoodat landen onmogelijk was. Ook de pogingen, om het Turksche leger in Gallipoli, dat daar groote behoefte aan had, van pro viand te voorzien, zijn mislukt. De correspondent van de Daily News ver neemt, dat de troepen een dreigende betooging tegen Enver bei gehouden hebben, waarop deze op een oorlogsschip naar Konstantinopel teruggekeerd is. De correspondent van de Daily Ex press meldt, dat het Fari-pasja onmo gelijk was met Enver-bei samen te werken, daar de troepen dezen laatsten de vermoording van Nazim pasja niet konden vergeven en zich tegenover hem zeer vijandig getoond hadden. Enver-bei moest op de Barbaros Haired' din verborgen gehouden worden. Later moet hij in de harem van den Sultan de wijk genomen hebben. Zijn expeditie is geheel mislukt. Maandag werd uit Konstantinopel gemeld: Een wet is openbaar gemaakt, waarbij de regeering wordt gemachtigd op de gelden die zich in de schatkist van het ministerie van financiën in de hoofdstad en de provincie in depót be vinden, in den vorm van een leening, met ingang van 14 dezer beslag te leggen. Deze gelden zullen op de eerste aanvrage kunnen worden terugbetaald. De Turksche kruiser Assar-i-Tewfik, onder welks bescherming de poging gedaan werd om bij Podima Turksche troepen te ontschepen, stootte op een door de Bulgaren gelegde onderzeesche mijn en zonk dientengevolge. Een af deeling mijnenleggers en een kustbat- terij vernielden het schip en brachten het tot zinken. Een Turksch transportschip, dat deel nam aan de ontscheping te Sjarkeui, is met de bemanning gezonken, tenge volge der schoten van de Bulgaarsche artillerie op twee kilometer ten Zuiden van bovengenoemde plaats. Gino Berri, de oorlogscorrespondent van de Corriere della Sera, bevond zich in Skoetari, toen het beleg om die stad geslagen werd. Hij is er nu in geslaagd, een deel van zijn dagboek aan zijn blad toe te zenden. Daarin deelt hij mede, dat in het midden van Januari het gebrek aan voedingsmiddelen al nijpend begon te worden. Er was geen brandstof meer, en pe troleum was zoo schaarsch, dat men haast in geen enkele woning meer licht zag. Bovendien had het geld zijn waarde verloren, men koD enkel nog ruilhandel drijven. De boter was op, de suiker ook, het meel bijna. Wat er nog was, werd hoofdzakelijk voor het garnizoen ge bruikt. Voor de bakkerijen werden des avonds woeste gevechten geleverd, om aan. brood te komen. Volgens een te Londen ontvangen telegram uit Konstantinopel is Zondag nacht een poging gedaan om Euver bei te vermoorden. Enver bei zou ernstig gewond zijn. De censuur belet het melden van bijzonderheden. De „Embros" verneemt uit Syra: Volgens een matroos van het pantser schip „Barbarossa" heeft een der bom men, door den Griekschen aviateur Montoussis boven de Dardanellen ge worpen, een Turksche torpedoboot met 40 man equipage doen zinken. Een telegrafisch bericht aan 't Hoofd comité van het Nederlandsch Roode Kruis van dr. Sickemeijer uit Tsjorloe, meldt het volgende: „Allen maken het wel. Wij zijn volkomen in veiligheid. Schenk geen aandacht aan geruchten over veldwinnen der Turken." .liSeeiws. Bleusden, 19 Febr. Het water is snel gevallen. De aanleg steigers zijn alhier weder in gebruik en de nieuwe aanleg, aan de tramhaven, is ook weder op normaalpeil. Het bericht, in enkele bladen voorkomen de, dat het voornemen bestaat de geheide palen aldaar gedeeltelijk te lichten, kan ieder begrijpen, dit onuitvoerbaar zou zijn wijl ze dan alle kracht zouden missen. We vernemen echter dat bij voortdurende ge regelde waterstand het werk in de maand Maart zal worden hervat en alsdan krachtig worden doorgezet. De palen blijven op de zelfde hoogte, doch de aanlegplaats zal met een talud naar den weg loopen; waardoor het bezwaar van onderloopen zooveel doen lijk is overwonnen. Werkendam. Maandag 1.1. des nam. 7 uur vergaderden in het societeits- lokaal „Wink" alhier, verscheidene belang hebbenden bij de inpoldering van het land, dat ligt tusschen de Bruine- en Bakkerskil onder deze gemeente en deWerken. Na breede discussie kwam men tot het resultaat, dat de kosten per H.A. te hoog kwamen om verder op de zaak tn te gaan. Eergisteravond en nacht was er alhier op 2 plaatsen een begin van brand en wel le in de Geref. kerk B, alwaar een stoof in brand was geraakt en eeü bank het reeds te kwaad kreeg, en 2e in den schoorsteen van de bakkerij van den heer A. F. van den Steenhoven. Eergistermiddag sloeg de giek van een nabij deze gemeente zich bevindend vreemd schip een man over boord, die gered werd, doch aan het hoofd nogal gewond was. De dokters, wier hulp men spoedig was gaan inroepen, waren ongelukkig niet thuis en moesten leeken de eerste hulp verleenen. Vrijdag 11. vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig wegens ongesteldheid de heer H. Bogers. Na opening met gebed werden de notulen gelezen en behoudens een kleine wijziging goedgekeurd. De voorz. bood ver volgens den Raad het proces-verbaal der laatste kasopname aan, waaruit o.m. bleek, dat f 1448.84 bij den ontvanger in kas was. Medegedeeld werd verder, dat H.H. Ged. St. de verordening regelende de jaarwedde der onderwijzers hebben goedgekeurd, dat van de Oranjevereeniging een dankbetui ging was ingekomen en van de commissie tot wering van schoolverzuim een kennis geving, dat tot voorz. benoemd was de heer D. C. Hakkers en tot secretaris de heer H. W. Knol. Het een en ander werd voor kennisgeving aangenomen evenals een schrij ven in zake de stof bestrijding in 1913. Besloten werd aan het adres aan de Ko ningin van het spoorweg-comité adhaesie te betuigen, waarna met 9 van de 10 stem men tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herbenoemd, de heer H. Cornet. Op den heer F. Kramer C.Dz. was een stem uitgebracht. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen de heerenD. C. Hakkers, C. H. Bogers, H. W. Knol, L. J. van Santen, A. Roubos en P. Baggerman, terwijl in de plaats van wijlen den heer Mussert werd gekozen de heer L. Verdoorn, waarna B. en W. ge machtigd werden om reeds dit jaar een nieuw torenuurwerk aan te schaffen als de financiën zulks toelaten. In zake een adres van den heer C. de Graaf e.a., handelende over het slechte licht, dat door de gasfabriek geleverd werd, werd besloten een man aan te stellen tegen f 25.— belooning. die contróle zou houden van het al of niet branden der lantaarns, wanneer er toch voor betaald werd. Hoewel de Raad in beginsel voor de aan schaffing vaQ eén faecaliën-tankwagen is, besloot hij toch nog eens een commissie te benoemen, teneinde naar de werking daar van te informeeren op plaatsen, waar er mede gewerkt wordt. Die commissie zal bestaan uit de heeren M. J. Meijer, C. J. Visser, J. Visser en P. Baggerman. Als de noodige vergunningen voor gra vingen in aan particulieren behoorend land verkregen zijn, zullen de woningen achter het Laantje, van v. And el e. avan water uit de waterleiding worden voorzien. Op een adres van den heer J. Visser e. a. om ook tot hen de leiding door te leggen, kon geen beslissing vallen, omdat het te laat was in gekomen en de noodige gegevens nog ont braken. Nadat vervolgens een instructie voor den administrateur der waterleiding was vast gesteld, werd de behandeling van een ver ordening voor het onderwijzend personeel verdaagd en besloten de jaarwedde van het nieuw te benoemen hoofd met f 100.te verhoogen, teneinde wat meer keus te krijgen. Ten slotte werden tot leden van het stem bureau gekozen de heeren K. de Boon en C. J. Visser en tot hun j)laatsvervangers de heeren J. van Loon C.Dz. en J. Visser Az., waarna de heer H. Bogers tot plaatsver vangend voorzitter werd gekozen. Dusseil. Onze dorpsgenoot de heer J. Heesels, slaagde dezer dagen voor het toelatings-examen voor de kweekschool voor onderwijzers te 's-Bosch. Hij ontving zijne opleiding bij den heer Dammers, oud-hoofd der school te Meeuwen. 's-Gravemoer. Alhier is eene af deeling van de Confessioneele Vereeniging opgericht met 16 leden, behalve de dona teurs en donatrices. Het bestuur is samen gesteld uit de heeren ds. E. J. H. van Leeuwen, voorzitter, A. Heijblom, vice-voor- zitter, D. Smits, secretaris en J. van der Dussen, penningmeester. Geheel den winter staan de gronden over de Vaart reeds onder water, waardoor aan slootwerken of andere werkzaamheden niet kon gedacht worden. Pas evenwel is de wind eens goed boven, of er is geen water meer te zien. Verlangend woidt uit gezien naar den tijd, dat het Rijk ook deze streek eens afdoende helpen zal. Naar men verneemt zijn er nu plannen in bewerking. Kaatsheuvel- Het acetyleengas wordt in onze gemeente uit alle bedrijven gebannen en vervangen door de electrische installatie van „La Vaucqueline" Het echtpaar A. Snoeren-Beunis te Berkdijk, hoopt op 30 April e.k. haar gouden huwelijksfeest te vieren. Tot bestrijding der onkosten heeft een buurt-commissie zich belast met het inzamelen van gelden. Raamsdonksveer. Zaterdag be schadigde trein 163 de rails aan den over weg nabij 't café GreveHuijsmans alhier. De dienst ondervond geen vertraging. Heden nacht is de breuk hersteld. Sprang;* Naar men ons meedeelde heeft het bestuur der Chr. Schoolvereeni- ging alhier, zich plannen gevormd om over te gaan tot den aankoop van een terrein voor de school. Waspik. Tot waarnemend directeur van het post en telegraafkantoor alhier is benoemd de heer J. Dorenink te Vlissingen. Kerknieuws. Werkendam. Naar we vernemen zijn op het tweetal voor de predikantsplaats hij de Chr. Ger. Gemeente alhier geplaatst ds. J. J. v. d. Schuit, van Kampen, en ds. M. den Boer, van Dordrecht. Hedenavond hoopt men de Geref. Kerk A in te wijden. Sleeuwijk. Ds. P. H. de Jonge alhier heeft een beroep ontvangen van de Geref. Gemeente te Nieuw-Weerdinge. Hlnnenland. Naar de Tel. verneemt, heeft dr. J. Th. de Visser te kennen gegeven, dat hij bij de aanstaande periodieke verkiezin gen geen candidatuur voor het lidmaat schap der Tweede Kamer meer wenscht te aanvaarden. Het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht heeft een mani fest verspreid waarin het met nadruk protesteert tegen de houding van de regeering, die iu haar voorstellen tot grondwetsherziening de vrouwenbewe ging negeert en de vrouw van burger rechten verstoken doet blijven. Het manifest doet een beroep op de kiezers en roept hun toe: toont dan uw verontwaardiging over de voorstellen van deze regeering, die uw naaste be trekkingen, uw moeders, vrouwen, doch ters en zusters durft beleedigen en laat ons tezamen strijden, opdat het onmo gelijk worde, dat dit ministerie gehand haafd blijve! Het door de „Avondpost" verspreide bericht omtrent het verdwijnen van den korporaalsrang heeft aanleiding gegeven tot onjuiste opvattingen en moet dan ook worden aangevuld in dien zin, dat de rang van reserve-korporaal en mili cien-korporaal blijft bestaan. Door de gecentraliseerde opleiding gaat de vrijwilliger ineens als sergeant naar den troep, zoodat alleen de vrij willige korporaal mettertijd uit het leger verdwijnen zal. De koopman in ongeregelde goederen A. A. van L., uit de Schoolstraat te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2