Lezenswaardig voor Zieken. S'lHHtMeUSU Neusden, 22 Febr. Dat het edele biljardspel weer meer in zwang komt, bewijst het concours dat Zondag 23 Februari in het café van mej. de wed. Broers zal aanvangen en waarvan het eind spel beslist op 2en Paaschdag zal plaats hebben. Aan het concours zijn 4 prachtige prijzen ▼•rbonden (zie advertentie in 't vorig nr."). Van de Rijksnormaalschool alhier, zullen aan het op 1 April te Breda te hou den examen voor onderwijzer en onderwij zeres 4 mannelijke en 1 vrouwelijke candi- daat deelnemen. Onze vroegere stadgenoot de heer J. Boeren, klerk der posterijen en telegrafie le klas, thans werkzaam te Oss, wordt met 1 Mei naar Alphen verplaatst. De Provinciale stierenkeuring zal al hier worden gehouden Vrijdag 14 Maart, des voormiddags 10 ure en te Waalwijk op dienzelfden dag des namiddags 2 uur. Werkendam. Naar we vernemen, heeft de heer Pollema weer de candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Sta ten-Generaal bij dea.s. verkiezingen, hem aangeboden door de antirev. in het district Gorinchem, aanvaard. Door de Lib. Kiesvereen. alhier is, als afd. van de districtskiesvereeniging, tot eandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Staten-Generaal gekozen de heer Erof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn te eiden. Almkerk. In de gehouden Ge meenteraadsvergadering is besloten om de politie-verordening in dien zin te wijzigen, dat het voortaan verboden zal zijn één mans rijwielen met twee personen te be reiden. Andol De buitengewone opzichter van den Waterstaat, de heer J. Okkerse uit Bruinisae, tijdelijk werkzaam aan de Sluis alhier, wordt 20 Maart a.s. aangesteld in gelijke betrekking te Vlissingen. In deze gemeente doet zich een thyphusgeval voor. Capelle. De heer A. Hagoort alhier heeft aan den vleeschhouwer De Bruijn te Gorinchem voor de a.s. Paschen een pracht exemplaar van een zoogenaamde schot ver kocht, die een ieders bewondering afdwingt. Het dier, dat naar de a.s. Paaschtentoon- stelling te Rotterdam zal worden gezonden, brengt de som op van f i75. Naar we vernemen heeft de firma Sneep en Co. alhier een wagen in bestelling om zoo noodig achter den auto-vrachtwagen te hangen, waardoor genoemde firma in staat zal zijn hare waren nog vlugger te vervoeren. Wel een bewijs, dat de zaken van de firma Sneep steeds vooruitgaan. Voor enkele dagen terug, voor de strenge vorst, zag men in deze gemeente op verschillende plaatsen reeds boomen in bloei staan, en op verschillende plaatsen stonden bloemen te bloeien. Bij Ockers in de Nieuw- straat stond de heele groes vol met in den volksmond hier genaamd: „Vastenavond- gekjes". Verschillende voorbijgangers richt ten huD oog naar het zeer fraaie veld. Eet hen. In de plaats van den heer G. J. W. Branderhorst, heeft de Raad der gemeente Genderen in zijne vergadering van 17 Februari j.l. tot lid van het alg. armbestuur te Eethen benoemd den heer J. Baks alhier. Gameren- Gisteren was het hier voor enkelen met recht een ongeluksdag. De landbouwer B. van Tuil zou een voer hooi aan de losplaats brengen met 't minder aangename gevolg, dat vlak bij de openbare school het hooi van den wagen schoof en V. T. er onder raakte, waardoor hem, wat na geneeskundig onderzoek bleek, een zware knieontwrichting was veroorzaakt. De landbouwer J. K. reed met een voer hooi a. d. Kluit tegen een paal, waarop de wagen omsloeg, doch gelukkig met een weinig averij aan den wagen afliep. kaatsheuvel. De goldleeningder gasfabriek, benoodigd tot verlichting van Vrijhoeve-Capelle en SpraDg, is door Ged. Staten goedgekeurd. Binnenkort wordt de aanleg van buizen, enz. aanbesteed. In Augustus denkt men gereed te zijn om voornoemde gemeenten te verlichten. kerkwijk. Den heer R. J. v. d. Stol, meer dan 40 jaar hoofd der Chr. school alhier, is een pensioen van f 800 toegekend. Moge hij nog vele jaren van zijn welver diende rust genieten. *Land van Altena. De handel in matriet is in deze streek van groote betee ken is. Er worden ongekend hooge prijzen besteed. Het eerste soort matriet wordt ver kocht voor f75 f85 per 100 bossen. Mederhemert (Zz.) Bestond reeds jaren aan de Noordzijde een flinke brei-en naaischool, op het Eiland was men van zulk een nuttige inrichting verstoken. Op initi atief van mevr. Van Voorst Vader zal een kamer der pastorie voor dit doel worden ingericht en zullen de dames Van Ommeren en Knoop welwillend hun medewerking verleenen. Mieuwaal. Met algemeene stemmen is tot poldermeester van den dorpspolder Nieuwaal gekozen de heer J. C. Maas. Nieuwen dijk- Onze dorpsgenoot de heer Johs Schermers, slaagde te Utrecht voor het examen waterbouwkundige. Sprang. De kiezerslijst voor de „Kamer van Arbeid" in het schoenmakers bedrijf vermeldt, dat in deze gemeente aan wezig zijn 13 patroons met 42 werklieden. Wanneer wij letten op deze cijfers moet achteruitgang geconstateerd worden. Dezer dagen raapte zekere A. O. een kipei, dat 1,3 H.G. woog. Zeker iets zeld zaams. Neen. De Ned. Maatij. van Brand verzekering te Tiel heeft een som van 40 gulden disponibel gesteld ter uitkeering aan de manschappen, die zoo krachtig hebb n medegewerkt tot 't behouden van de woning van de wed. A. v. d. V., bij den op 6 Februari j.l. gewoed hebbenden brand alhier. Donderdagavond gaf de zangvereen. „Excelsior" weer hare gewone jaarlij ksche uitvoering. Dat hare avondjes goeden naam hebben bleek uit de groote opkomst van publiek. En dat de vereeniging die naam weet hoog te houden heeft zij ons dezen avond weer getoond. Zoowel de zangnummers als de luimige humoristische voordrachten en niet te vergeten het moeilijke kamerstukje getuigde ons weer van degelijke, ernstige studie. Ieder der leden, maar inzonderheid den volijverigen direkteur, die handen vol werk had, ieder een woord van lof. Het komt hun toe. Het beste bewijs daarvoor is wel, dat ieder der bezoekers hoogst voldaan huiswaarts ging; waarom we dan ook „Excelsior" toe roepen een hartelijk „tot weerzien". In de Woensdag gehouden Raads vergadering zijn tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim gekozen de heeren P. Weeda en G. Kraaij, en in plaats van wijlen den heer A. v. d. Velden, de heer M. v. d. Velden. Nog pas heeft het een paar nachten gevroren, of de schooljongens wilden reeds van het broze ijs profiteeren, enkelen waag den zich daarop met het gevolg dat een 9-jarige jongen er door zakte. Spoedig was er hulp aanwezig, die hem er uithaalden. Met een frisch nat pak bracht onze Janus het er dus nog goed af. Vrjjhoeveii-Cappel. Bij de op j..l Woensdag alhier gehouden aanbesteding voor de radicale verbetering van de Hooge Vaart, is aannemer geworden H. Michaël te Loonschendijk voor de som van f 2590; alzoo 90 gulden boven de begrooting. Waspik. De door B. en W. vast gestelde kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf, dienst jaar 1918, vermelden, voor patroons 8 kie zers, voor werklieden 52 kiezers. De volgende leden van den gemeen teraad- alhier zijn dit jaar aan de beurt van aftreding: de heeren M. C. J. v. Son, P. Klazen, G. P. Teunen en Th. H. Langer- werf. Bij den landbouwer J. A. de Bont, alhier, viel dezer dagen een koe plotseling dood neder. Het cadaver werd, na onbruik baar te zijn gemaakt, onder politietoezicht begraven. wjj k. De heei E. G. Vorseelman, onderwijzer met verplichte hoofdacte alhier, is benoemd tot hoofd eeaer openbare school te Ransdorp, bij Amsterdam. Bij genoegzame deelneming en bij een geschikte schietbaan zullen in de vier maan den MeiAugustus a.s., op nader te bepalen dagen en uren, ten minste eenmaal per week in deze gemeente schietoefeningen worden gehouden. Vanwege den plotseling ingevallen vorst zijn alle veldwerkzaamheden gestaakt moeten worden. Er wordt veel land voor suikerbieten bestemd, daar eene hooge prijs verwacht wordt. In de eergisterenavond te Gorinchem ge houden bijeenkomst van vrijzinnige kiezers, uitgeschreven door het vrijzinnig centraal comité in het kiesdistrict Gorinchem, is prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn te Leiden, candidaat gesteld voor de a^. Kamerver kiezing. Kerknieuws. W erkendam. Woensdag 1.1., des namiddags half zeven uur, waren in het schoone kerkgebouw der Geref. Gem. A. alhier, ongeveer 1000 personeD aanwezig om getuige te zijn van de inwijding, die plaats had door den voorganger der Gemeente, den weleerw. heer ds. De Jong, naar aan leiding van Lukas 8: 58 en 1115. PREDIKBEURTEN, 23 Februari. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rudolph, uit Leiden. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen, leer. ouderling te Dordrecht. Aalst, nm. 2 u. ds. Paddenburg. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Dugteren uit Heusden. Besoijenvm. 9.30 u. ds. Dierkens. Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessenvm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 eu nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,80 u. ds.Van der Zanden. Chr, geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Herpt, geen dienst. Zz. geen dienst. Geref. kerk vm. 9,80 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobius du Sart. MsÊF* H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral Juist en in te zenden. SSlnaenland. Ia aansluiting met het bericht be treffende een aanstaand verblijf gedu rende laügeren tijd van H. M. de Koningin met H. K H. de Prinses in den Taunis, waar Z. K. H. de Prins een kuur tot genezing zijner rheuma- tiscbe pijnen ondergaat, wordt thans gemeld, dat Hare Majesteit het voor nemen heeft op Woensdag 26 Februari met de Prinses uit 's-Gravenhage te vertrekken. Hare Majesteit is voornemens, ge durende dit verblijf in het buitenland voor eenige dagen in de Residentie terug te komen. Woensdagmorgen mocht het, naar het Huisgezin" meldt, de politie gelukken in de St. Leonarduskerk te's-Hertogen- iosch de hand te leggen op een veelbelo vend 18-jarig jongmensch, dat bezig was met het lichten der offerblokken. Dit heerschap, een zekere A. v. K., uit Til burg, maakte iederen keer speciaal de reis van Tilburg, om te 's-Hertogenbosch de offergaven der geloovigen weg te nemen. Te Amsterdam zal binnenkort een vergadering worden gehouden van vrij- socialistische groepen, om te komen tot de oprichting van een roode bioscoop, in welke bepaaldelijk films zullen worden vertoond op socialistisch gebied. Tegen de twee mannen uit Nieuwe- brug (Fr.), die op 30 Januari jl. geen pogingen hebben gedaan om twee jon gentjes die door het ijs gezakt waren, te redden (een van de twee jongens is verdronken), is thans rechtsingang ver leend. In ons vorig no vermeldden we de arrestatie van Johannes B., 35 jaar, sedert eenigen tijd te Dordrecht ge vestigd als landverhuizings agent voor Brazilië. Wij deelden toen tevens mede, dat B. gesignaleerd stond, als moetende nog een gevangenisstraf van twee jaar ondergaan wegens verduistering, hem opgelegd bij verstekvonnis door de Arr.- Rechtbank te Zutphen. B. is van dat vonnis in verzet ge komen en Woensdag heeft hij deswege voor de Zutphensche Rechtbank terecht gestaan. De Ambtenaar van het O. M. eischte bevestiging van het verstek- vonnis en last tot onmiddellijke ge vangenneming. Donderdag ia te Oldelamer, nabij Wolvega, een droevig ongeluk gebeurd. Het 7-jarig zoontje van zekere Douma bevond zich op het ijs van het polder water, doch dit was nog lang niet sterk genoeg om iemand te dragen. Plotseling brak dan ook het ijs en schoot de jongen er onder. Zijn zuster, die zich in de nabijheid bevond, snelde terhulpen begaf zich in het water. Doch te vergeefs, zij geraakte eveneens onder het ijs. Toen de moeder dit bemerkte, bedacht zij zich geen oogenblik en poogde dadelijk haar zoon en dochter te redden. Hoewel het water op de plaats des onheils niet diep is, kon zij er niet in slagen, hare kinderen te redden en moest zij even eens haar reddingspogingen met den dood bekoopen. Het geval wekt zeer veel deelneming. Vooral heeft men medelijden met Douma, een boer, die zich zoo plotseling van zijn vrouw eu twee kindereu beroofd ziet. Tijdens het ongeluk was hij afwezig hij hoorde van den slag, die hem ge troffen had, toen hij thuis kwam en is ook radeloos van smart. De recherche te Amsterdam heeft Woensdag bij eenige effectenhandelaars 25 loten der Stad Antwerpen in beslag genomen, die bij den koopman in an tiquiteiten Montezinos, aan de Gelder- sche kade te Amsterdam, tegelijk met een bedrag aan goudgeld, gestolen zijn. De geldswaardige stukken waren Zater dagbij de effectenhandelaars aangeboden door den bij de politie welbekenden opkooper v. d. K., die verklaarde de loten voor een ander te hebben moeten verkoopen. Den naam van zijn lastgever weigerde hij evenwel te noemen. Te Voerendaal werd Dinsdag in een poel een lijkje gevonden van een pas geboren kind. Een streng onderzoek door de marechaussee bracht aan het licht, dat een 16-jarig meisje eenigen tijd ge leden bevallen was. Spoedig bekende ze het kind in een poel geworpen te hebben. Donderdag werd ze naar Maastricht over gebracht. Volgens „De Avondster" zouden er plannen aanhangig zijn voor een samen smelting der suikerfabrieken van de firma's Van Loon te Steenbergen De Ram te RoozendaalBinsfelt, Meeuw, Laane te Werkendam, eu Statendam te Geertruidenberg, en mogelijk nog eenige andere fabrieken. Als leider van deze combinatie zou optreden de heer dr. J. O. van Loon, te Steenbergen. Woensdagavond is de bijna 80-jarige weduwe Doornberg, wonende in Pols broek te dicht bij haar gloeiende kachel gekomen, waardoor haar kleeren vlam vatten en zij aan de bekomen wonden is overleden. De heer Leendert Smit Jzn., directeur van de stoombootreederij Fop Smit Co. is op 57-jarigen leeftijd, te 's-Gravenhage overleden. Burgerlijke ^tand. Werkendam, van 14 tot 21 Febr. Geboren: Thomas, z. v. A. A. Heistek en H. J. Potters. De werken en Sleeuwijk, van 721 Febr. Ondertrouwd: Hugo Groeneveld, 27 j. en Anna Neeske Visser, 23 j. Geboren: Cornelia Adriana, d. v. H. Groeneveld en M. den HollanderPieter, z. v. C. Smits en J. van BurgelWille- mina Jacoba, d. v. G. Vroegh en N. Stam Wilhelmina, d. v. G. van Vuuren en M. Verwoert; Marigje Maria, d. v. J. de Keijzer en D. J. Monthaan; Maarten, z. v. A. P. Verdoorn en A. P. Klop. Overleden: Sijke Pellicaan, 76 j., wed. van J. Visser. Ingekomen van Amsterdam, W. Kal- lewaardSliedrecht, F. Boot: Haarlem mermeer, W., W. en S. Duizer; Almkerk, A. Romijn. Vertrokken naar: Beesd, A. Kosters; Rotterdam, B. de Graaf en gezin; Wer kendam, H. C. den Haan en gezin. Waspik, van 1 tot 15 Febr. Geboren: JohanDa Maria, d. v. H. van Wanrooij en J. M. SmitsJohanna Gerdina, d. v. C. van den Broek en S. van Iersel. Overleden: W. P. van der Waals, 61 j.C. Lips, 71 j.A. Kusters, lj.; G. Faro, 2 jJ. Kuiten, 66 j.N. de Jong, 48 j. Ingekomen van Dussen, F. van der Steen. Vertrokken naar Oosterhout, E. van den Broek 's-Gravemoer, P. Mouthaan en gezin Besoijen, B. Scholten en ge zin Capelle, J. RosRotterdam, J. Hooijmaijers. Voor ieder soort van ziekte zijn er een of meer middelen; maar er is nog iets anders. Er zijn de leefregels die gevolgd en de voorzorgsmaatregelen die genomen moeten worden door hem die door deze of gene ziekte is aangetast. Men weet hoe goed de Pink Pillen zijn om de ziekten te bestrijden die voortko men uit verslapping van het bloed en uit zwakte van het zenuwstelsel. Door de behandeling met de Pink Pillen te volgen zult gij genezen, maar door te gelijkertijd zekere voorschriften van hygiëne en leefregel in acht te nemen, zult gij spoediger genezen. Gij zult deze aanwijzingen voor hy giëne eu leefregel op volmaakte wijze en voor iedere ziekte uitgelegd vinden in het prospectus dat met ieder doosje Pink Pillen wordt uitgereikt. Dat zijn zaken die men kennen moet. Ziehier een onzer zieken, natuurlijk door onze pillen genezen, die niet alleen met lof spreekt over ons geneesmiddel, maar ook over de aanwijzingen voor hygiëne en leefregel die hij in onzen prospectus las en die hem tot groot nut zijn geweest. De heer P. A. L. Heek, wonende Jacob van Lennepstraat 11, te Amsterdam, schrijft: „Het verheugt mij u mee te deelen dat ik dank zij uwe uitmuntende Pink Pillen genezen ben. Door bloedarmoede en zwakte aangetast, zonder eenige eet lust en voortdurend lijdende aan allerlei ongemakken, hebben uwe pillen mij de gezondheid weergegeven. Ook heb ik mij zeer wel bevonden bij de voor schriften van hygiëne en leefregel die in uw prospectus zijn vervat en ik heb er mij rekenschap van kunnen geven dat zij, saamgaande met de goede uit werking van uw middel, veel hebben bijgebract tot mijn genezing." Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Volgens een bericht uit Ceuta, staat een stoomschip met groote tonnemaat, waarvan naam en nationaliteit niet be kend zijn, in de Straat van Gibraltar in lichter laaie. Woensdag kwam het hof te Parijs klaar met het hooren van de auto bandieten. De procureur-generaal vroeg de doodstraf tegen Dieudonné, Soudy, Callemin, Mouier, Carouy en Metge, en voor Gauzy, ook een der hoofdschul digen, verzachtende omstandigheden. De advokaat generaal, die het re quisitoir uitgesproken heeft tegen de bandieten, op wie niet de doodstraf van toepassing is, heeft voor hen allen een straf gevraagd, die het hof in staat zal stellen de wet in al haar gestrengheid op hen toe te passen. Allen, behalve Reinert en Jourdan, komen voor dwang arbeid in aanmerking. Al deze beklaag den, zeide de advokaat-generaal, hebben zich uitsluitend vereeuigd om te stelen. Zij zijn zonder verontschuldiging en zij hebben al te lang aan de straf weten te ontsnappen, maar nu is voor hen het uur gekomen om aan de justitie rekening te doen. Aan Reinert en Jour dan zal slechts gevangenisstraf opge legd kunnen worden. Te Hamburg en Frankfort aan de Main zijn drie zwendelaars aangehouden, die voor meer dan 100,000 mark ver scheidene groothandelaars hadden op gelicht. Zij bestelden waggonladingen waren en verkochten die ver onder de waarde. In de Zweedsche Tweede Kamer is het voorstel van burgemeester Lind- hagen van Stockholm om het hof af te schaffen mst 125 tegen 61 stemmen verworpen. Uit New-York wordt geseind, dat bij Hemden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Brou wer uit Genderen, (bed. H. A.) en nm. 5,30 u. leesdienst (nabetr.) Geref. kerk (Put terstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Brakelnm. 2 u. ds. Van Voorst Vader uit Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2 u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Meischke uit Raams- donk. Doeveren, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Ruijs van Dintel- oord. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, geen opgaaf. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels uit Dussen. Loevestein, geen dienst. Meev.wen, vm. 10 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh uit Aalst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveergeen dienst. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmengeen dienst. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J.C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Bed. H. Doop.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2