Om geweldpleging bij de algemeene werkstaking, die deze week te wachten staat, te voorkomen, zullen 10.000 sol daten en 1000 gendarmes en politie agenten in de straten van Boedapest de orde bewaren. Om de bevolking van de hoofdstad te ontzien hebben de arbeiders besloten, dat aan de gasfabriek en de waterleiding, alsmede in een deel van de bedrijven ter verschaffing van levens middelen door zal worden gewerkt. Men weet dat de staking een protest is tegen het regeeringsontwerp voor kiesrecht hervorming, dat als niet voldoende door tastend wordt beschouwd. De Germania houdt, alle tegenspraak ten spijt, vol, dat de Duitsche leger- uitbreiding het eerste jaar 1 milliard zal kosten. De Loknl Anzeiger bevestigt dat nu ook. Volgens de Matin zal dit reusachtige bedrag hoofdzakelijk dienen voor den bouw van versterkingen langs de Russische grens en voor nieuwe kazernes. Door de uitbreiding zal de oorlogsbegrooting dit jaar stijgen tot 600 millioen gulden, de gezamenlijke begrooting voor leger en vloot tot bijna 900 millioen. Uit Omaha, in den staat Nebraska, komt bericht dat daar het Dewey-hotel is afgebrand. Het was een prachtig ge bouw, dat 1.000.000 dollars had gekost. Omtrent het aantal omgekomenen, dat aanzienlijk moet zijn, vinden wij ver schillende opgaven25, 40 en 75 men- schen. Het hof van gezworenen te Reims heeft Zaterdag in de zaak der anar chisten Nourry, Ronne en Leroux, be klaagd van tal van beroovingen in de omgeving van Reims, vonnis gewezen. Het driemanschap had langen tijd in verbinding gestaan met de bende der autobandieten. Nourry is veroordeeld tot 15 jaar dwangarbeid en 20 jaar ontzegging van verblijf, Ronne tot 5 jaar gevangenis straf, Leroux is vrijgesproken. Toen Zondagavond de Berlijnsche ju welier Plunz van een autotocht terug keerde, liep hij tusschen Marwitz en Hennigsdorf met zijn auto tegen twee staaldraadtrossen,die booswichten dwars over den grooten weg hadden gespan nen. De juwelier en zijn vrouw werden door den tros verworgd en waren op slag dood. Hun negentienjarige dochter is gevaarlijk gewond. Een familie, die met den juwelier bevriend is, en diens zeventienjarige dochter kwamen in een tweede auto achter hen aan. Deze auto kon nog bijtijds remmen. Men heeft dadelijk de vervolging van de onbekende bandieten ondernomen. De staaldraad zal misschien de politie op het spoor brengen van de daders van den aanslag. Een fabrikant uit Marwitz heeft namelijk verklaard, dat de staal draad op 19 Februari uit zijn fabriek gestolen is door een thans ontslagen pakknecht. Uit de streek van het Leopold II- ineer, in Belgisch Congo, komen onrust wekkende tijdingen. De inboorlingen nemen een zeer vijandige houding aan. De faktorijen, gelegen langs de groote rivieren, zijn door de inboorlingen ge plunderd; de blanke agenten worden aangevallen, en verscheiden dragers zijn doodgeschoten. De negers zijn gewapend met oude vuursteengeweren. De wachtmeester Heldenberg heeft, vóór hij stierf, in een der aangehoudenen den man herkend, die te Laeken op Van de Wou wer en hem geschoten heeft. De aanwezene heet Jozef Beernaerts. Hem hoorde ook de jockeypet, die op de plaats van den moord gevonden is. De New York American weet te be richten, dat een inval in Venezuela is voorbereid door generaal Hernandez Castro. Troepen en munitie voor de on derneming waren kort geleden inge scheept te Mobile in den staat Texas. Zij worden aan de kust van Venezuela ge- orgariseerd en zullen daar de aankomst hunner leiders afwachten. Laatstge noemden zijn voornemens een landing te beproeven te La Guayra of Barcelona. Dan zal worden opgerukt naar Caracas. De aanleggers van het plan verwach ten, dat gedurende dien opmarsch vele vrijwilligers zich bij het opstandelingen legertje zullen aansluiten. Een te New York uit Willemstad ontvangen telegram zegt, dat in Vene zuela nieuwe onlusten uitgebroken zijn. Arauja, die over 800 goed gewapende soldaten beschikt, heeft zich tegen de regeering verklaard. De nieuwe Mexicaansche regeering heeft officieel meegedeeld, dat er in de gevechten in Mexico (stad), welke tien dagen hebben geduurd, ten minste 4000 menschen zijn omgekomen. Er is een commissie, uit hooggeplaat ste officieren benoemd, die naar Parijs zal gaan om den oud-president Porfirio Diaz vandaar te halen en met eerbewij zen naar zijn vaderland terug te brengen. De Corriere d'Italia verneemt uit Tarente, dat aan boord van den Itali- aansclien kruiser Amalfi muiterij is uit gebroken. De bemanning heelt 't kompas, onderdeelen van kanonnen en minutie overboord geworpen. Drie met revolvers gewapende auto bandieten hebben Zondagnacht in Broad way, New York een juwelier aange houden. Zij stalen voor negen duizend dollar aan juweelen en ontkwamen in taxi-auto's, waarin zij voor 7000 dollar van den buit achterlieten. De Engelsche kiesrechtvrouwen be ginnen nu in toenemende mate den toorn van het publiek te ondervinden. De menigte heeft reeds bijeenkomsten van kiesrechtvrouwen te Wimbledon en Hyde Park verstoord. Zij konden niet aan het woord komen en politie moest haar tegen mishandeling beschermen. Het Russische blad Rjetsj ontvangt uit Oost-Azië een beschouwing van goed ingelichte zijde, waarin het verdrag van Rusland met Mongolië als een mis greep der Russische diplomatie wordt aangeduid. Dat verdrag haalt ons de haat van China op den hals, zegt de schrijver, die van oordeel is dat Ruslands positie in het Verre Oosten niet zoo onaan tastbaar is, dat het zich daar avonturen kan veroorloven en een volk van 400 millioen zielen tegen zich in 't harnas kan jagen. Hij wijst er verder op, dat Japan met steeds klimmende onrust Ruslands po litiek in Mongolië beschouwt, zoodat in Japan steeds meer stemmen opgaan om tot een verbond met China te komen. Zaterdagavond is te Londen een post- paket ontploft in het kantoor van den postpaketdienst aan een station. Een beambte werd ernstig verwond naar het gasthuis gebracht. De schade in het kantoor aangericht is aanzienlijk. Men veronderstelt, dat de kiesrecht vrouwen hier de hand in hebben. De oorlog op den Balkan. Naar men uit goed ingelichte kringen te Sofia verneemt, zullen de gezanten van de groote mogendheden eerlang de Bulgaarsche regeering hun bemiddeling voor het sluiten van vrede aanbieden De tijding, dat Turkije bereid is om vrede te sluiten, veroorzaakt in de diplo matieke kringen zichtbare voldoening. De Milaansche Secoio beweert, dat de vrede spoedig zal worden afgekondigd. De oorlogvoerende partijen zouden alle kwesties hebben beslecht, behalve die nopens de eilanden. Turkije zou Saloniki aan Griekenland afstaan. De kroonprins van Montenegro zou naar St. Petersburg gaan om tegen den afstand van Skoetari aan Albanië te protesteeren. De vrede zou rechtstreeks door Turkije en Bulga rije gesloten worden op den grondslag van den afstand van Adrianopel zonder schadeloosstelling. Een conferentie zoude nieuwe grenzen van Turkije bepalen. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung drukt haar voldoening uit over de be reidwilligheid van Turkije de bemidde ling van de groote mogendheden voor het sluiten van vrede te aanvaarden. Zij verwacht dat nu ook de Balkan- staten desgelijks zullen doen. Bulgarije zal voor het aanvaarden van de bemiddeling van Europa een gewich tig voorbehoud maken. De Porte moet op het slagveld een voorloopig vredes verdrag onderteekenen, waarin zij de voornaamste eischen van de Balkan- staten aanvaardt. Die voorloopige vrede zal, daar de kwestie van Adrianopel is opgelost, in hoofdzaak de nieuwe grens van Turkije moeten vaststellen. Volgens het Journal des Débats zullen de Bul garen thans Rodosto en een oorlogs vergoeding eischen. Nu Machmoed pasja, den grootvizier van Turkije, vrede wil sluiten, is het de vraag of hij voldoende door de open bare meening gesteund zal worden, om zijn politiek door te zetten. De linker vleugel van de Comité-partij wil met alle middelen den oorlog voortzetten. Deze groep gaat van de veronderstelling uit, dat in het voorjaar de vermoeidheid van Bulgarije de kansen van Turkije aanmerkelijk zullen vergrooten en dat volhouden de eensgezindheid van de groote mogendheden ten slotte zal ver breken. Volgens de Frankfurter Ztg. heeft En ver bei zijn plan van een aanval op den spoorwegverbinding opgegeven en is hij tot de overtuiging gekomen, dat een eervolle verdediging thans nog het eenige mogelijke is. De Konstantinopolitaansche corres pondent van hetzelfde blad ziet ernstige binnenlandsche beroeringen in Turkije tegemoet. Het land is een speelbal van een paar kleine partijen geworden, zoo schrijft hij, de hoogste belangen des vaderlands treden op den achtergrond voor de kleingeestigste partijtwisten. &*laatsel(fk üieuws. Heusden, 5 Maart. In ons nummer van 26 Febr. 1.1. werd uit Luttelherpt hulde gebracht aan den heer Groth, directeur der bioscoop, voor zijn manmoedige daad om een vrouw te hulp te snellen, die op het punt was te verdrinken en zijne flinke houding, daar voor geen geldelijke belooning te willen aanvaarden. Nu blijkt ons echter, dat de naam niet juist is geweest en het was de heer Gustaaf Uyterschout, mede aan de bioscoop ver bonden, die zich geen oogenblik bedacht en over de brug te water sprong, om tijdig mej. Bokhoven te redden, die met het hoofd naar beneden te water gevallen was en anders binnen enkele minuten in den modder zou zijn gestikt. We maken gaarne deze rectificatie, om hulde te brengen aan wien de hulde toekomt. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de mnd. Febr. ingelegd f13167.82, terugbetaald f 13729.41 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 5344. Werkendam. Morgenavond te halfacht hoopt de Chr. Jongelingsvereeni- ging „Andréas" een feestavond te houden in de Nutszaal. In de gemeenteraadsvergadering van eergisteravond is besloten het huis, waar heden het registratiekantoor gevestigd is te huren, om steeds een woning of kantoor voor den ontvanger der registratie beschik baar te hebben. Andel. De vorige week werden door directie der bioscoop eenige vertooningen gegeven van de scheepsramp der Titanic. Telkens was de zaal flink bezet en wemeenen te mogen zeggen dat de Familie Uiterschout (onder directie van den heer Groth) het publiek zeer heeft voldaan. Naar we vernemen bestaat het plan om deze week ook nog eenige voorstellingen te Wijk te geven waar we hun eveneens veel succes toewenschen. Capelle. De heer F. Mobelis, een zeer ijverig lid van de rederijkerskamer en van de zangschool, heeft thans deze ge meente verlaten om over enkele dagen scheep te gaan naar Ned. Indië, om aldaar als onderwijzer 3e klas te worden werkzaam gesteld. denderen. Door den heer Hilwig, rijksveearts te Heusden, werd in de afge- loopen maanden, u tgaande van de N.-Brab. Mij. van Landbouw, een cursus in paarden kennis gegeven, waarvan tal van jongelieden uit het Land van Heusden een ij verig gebruik hebben gemaakt. De laatste les had plaats mede in tegenwoordigheid van de heeren D. van Campen en C. J. Branderhorst, voor zitter en secretaris der genoemde maatschap pij, afd. Heusden. Na het eindigen der laatste les nam de cursist de heer J. van Campen het woord en dankte den heer Hilwig voor zijn op zoo bevattelijke wijze gegeven onderwijs, het welk zoo uitnemend practisch in toepassing kan worden gebracht en overhandigde hem als een klein bewijs van waardeering voor zijn gezellig gegeven en leerzaam onderwijs namens de leerlingen een keurigen wandel stok. De heer Hilwig zegt zeer erkentelijk te zijn voor deze aangename verrassing. Het verheugt hem ten zeerste dat zijn lessen aldus op prijs worden gesteld. Van de zijde der leerlingen werd mij, zoo zegt hij, liet geven van onderricht zeer vergemakkelijkt en de gegeven cursus te Genderen zal steeds in aangename herinnering bij mij blijven. Hierna nam de heer Van Campen, voor zitter der afd. Heusden, het woord met eerst dankbaar te erkennen de verleende financieele steun waardoor het mede moge lijk was te houden dezen cursus; bracht vervolgens den leermeester zijn dank voor de welwillendheid, waarmede hij de leiding van dezen cursus op zich heeft willen nemen, prijst de verdienstelijke wijze, waarop de lessen zijn gegeven, roemt gaarne hier de uitstekende verhouding welke tusschen leer meester en leerlingen steeds bestond, ver trouwt ten zeerste dat deze nuttige lessen bevorderen zullen het immer meer verkrij gen van paardenkennis en sluit den cursus met dank aan allen die medewerkten om deze zoo uitnemend te doen slagen. 's-Gravemoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behan deld 51 telegrammen, waarvan 27 verzon den en 24 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank werden 35 in lagen gedaan, tot een bedrag van f2016,75, terwijl 9 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1995. Op verzoek van den heer Burge meester dezer gemeente, is de keersluis aan de Hooge Brug, die anders eerst op 15 Maart wordt losgemaakt, thans reeds in werking gesteld, waardoor de landerijen over de Vaart dadelijk boven water zijn gekomen. In het belang dier gronden zou eene doorloopende werking dier sluis wel gewenscht zijn, maar zoover zijn we helaas nog niet. Naar men verneemt is de architect- waterbouwkundige, de heer F. A. de Jongh, bezig een rapport samen te stellen tot de oprichting eener waterleiding voor gemeen schappelijke rekening der gemeenten Oos terhout, Dongen, 's-Gravemoer, Waspik en Raamsdonk met Raamsdonksveer. Herpt. Daar in 't najaar de weers gesteldheid niet toeliet om de landerijen te bewerken en veel land moest blijven liggen, zooals er de schoof was afgekomen, is men nu reeds druk bezig met spitten en ploegen. Zelfs zagen we op twee plaatsen nog witte tarwe zaaien. Hoewel er den geheelen winter over vloed van tuingroenten zijn geweest, zal spoediger dan werd verwacht, sommige soorten zeer schaarsch worden, doordat ze een maand vroeger dan gewoon reeds in 't zaad schieten. Kaatsheuvel. Inde verleden week gehouden raadsvergadering is met alge meene stemmen tot directeur der gasfabriek benoemd de heer Monche. Benoemd tot klerk der posterijen en telegrafie, de heer R. Bevier uit Rot terdam. Als bijzonderheid diene het vol gende. Een vrouw alhier ontving van de postbode een briefkaart afkomstig uit Wer kendam, waarop het volgende adres stond „Deze briefkaart is voor Tonia de schoe nen vrouw. Haar adres ben ik vergeten, dat zal de postbode van Kaatsheuvel wel weten." Wel toevallig dat een dergelijk schrijven zoo goed terecht komt. Verleden week Vrijdag had J. v. E. het ongeluk, dat zijn paard op hol ging. Hij tuimelde van de kar en bezeerde zich zoodanig, dat hij niet loopen kon. Geluk kig werd het paard door den heer V. op gevangen, waardoor verdere ongelukken voorkomen werden. Meeuwen- Aan het telefoonkan toor alhier, werden gedurende de maand Februari j.l. ontvangen 24, verzonden 23 telegrammen. Aederhemert. Tot voorzitter en secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim aan de Noordzijde, zijn res pectievelijk gekozen de heeren G. v. Stigt en J. H. Bouman. In de Donderdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad heeft een be spreking plaats gehad, waarbij in beginsel besloten werd, plannen te beramen, om tot de oprichting van een telefoon te ge raken. Raamsdonk veer. In de laatste vergadering van de vereeniging tot onder linge verzekering van varkens „Eensgezind heid" zijn tot voorzitter en commissaris herkozen de heeren J. P. Elemans en M. van Sprang. De rekening van den penning meester W. v. Raamsdonk, sloot met een batig saldo van f 301, Spaarbank over Februari 1913. In gelegd f 7756,46, terugbetaald f 7546,08. In deze maand werden 24 nieuwe boekjes uitgegeven. Raamsdonk. De levering van Chili aan de landbouwvereeniging is aan genomen door Gebrs. Klijn te Drunen, en wel, de levering le termijn 4 f 14,43, en 2e termijn f 14,48. Bij het lossnijden van een schoen veter, kreeg J. Fijneman de punt van het mes in het oog. Dr. Smits moest hulp ver- leenen. Sprang;. Over de maand Februari werd aan het hulppostkantoor op 's-Rijks postspaarbank belegd f 1359.01! en terug betaald f 391.97. In de vorige week ontving het school bestuur alhier, van een milden gever uit Amsterdam, voor den schoolbouw, f 100. Waspik- Zaterdag overleed alhier, in den ouderdom van 87 jaren, de hoogEerw. heer J. Wijne, pastoor en oud-deken. Ruim 32 jaren heeft de overledene in deze ge meente werkzaam geweest. De scheepswerven der „Naamlooze Vennootschap Scheepsbouw verven" voor heen P. en A. Ruijtenberg, alhier, zullen belangrijk uitgebreid worden. O.m. zal worden geplaatst een motor, voor het op de helling draaien der schepen. Het op 28 Febr. j.l. gesloten in schrijvingsregisterder militie, vermeldt 27 ingeschrevenen, waarvan er 3 aanspraak hebben op vrijstelling wegens broederdienst. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 26 zalmen, wegende van 14 tot 36 pond, te Woudrichem 163 zalmen, alsmede een partij snoekbaars; te Brakel 20 zalmen, te Zuilichem 5 zalmen, te Herwijnen 14 zal men, te Haaften 8 zalmen, te Rossum 11 zalmen, te Varik 1 zalm, te Bato's Erf 4 zalmen, te Dreumel 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be steedde men voor de zalm f 1.04 f 1.32, voor witvisch ct. per K.G.te Woudrichem gold de zalm f 0.90 £t f 1 50, paling ct., snoek 40 si 57! ct., alles per K.G. Verslag van de vergadering van den Ge meenteraad van deWerken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 1 Maart 1913. Aanwezig 8 leden. Afwezig de heeren Verhagen en Brienen. Een vacature. Te tien ure opent de Voorzitter de ver gadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. De Voorzitter doet daarna mededeeling van de volgende ingekomen stukken, als: lo. Een schrijven van den Eerstaanwezend - Ingenieur te Gorinchem, houdende bericht, dat er voorhands geene termen kunnen worden gevonden om eene herziening van de wet op de verboden kringen in over weging te nemen, zulks naar aanleiding van het op den 9en Februari 1912 tot H. M de Koningin daartoe gedane verzoek. Wordt aangenomen voor kennisgeving. 2o. Een schrijven van het uitvoerend spoorwegcomité „het Land van Heusden en Altena" houdende aanbieding van een afdruk van een aan H. M. de Koningin gericht adres, inzake den aanleg van apoor- of tramwegen in „het Land van Heusden en Altena", met beleefd verzoek aan dat adres adhaesie te willen betuigen en de verwezelij king van het daarbij beoogde doel zooveel mogelijk te willen helpen bevor deren. Wordt besloten adhaesie te betuigen. 3o. Verslagen der commissiën tot wering van schoolverzuim te Sleeuwijk en deWer ken over 1912. Worden voor kennisgeving aangenomen. 4o. Een schrijven van Ged. Staten houden de bericht van ontvangst van het toege zonden afschrift van de op den 18en Ja nuari j.l. vastgestelde verordening tot aan vulling der algemeene politieverordening voor deze gemeente. Wordt aangenomen voor kennisgeving. 5o. Een schrijven van den Commissaris der Koningin dezer provincie, houdende verzoek om inzending eener voordracht van twee personen, ter benoeming van een lid in het college van zetters in deze gemeente, ter vervulling der plaats, opengevallen door de ontslagname van den heer A. Sigmond. Worden voorgedragen de heeren C. Slag molen en J. van der Meijden. 6o. Voorstel van den heer J. van der Meijden, om een ontwerp-verordening daar te stellen, teneinde daarna te beslissen over aankoop eener lijkkoets. Met 6 tegen 2 stemmen wordt dit voor stel verworpen. Voor de heerin Van der Meijden en Monshouwer. Tegen de heeren Van Arkel, Slagmolen, Van Krugten, Van der Stelt, Pruissen en Van 'tSant. 7o. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1912. 8o. Wordt aangeboden een beredeneerd verslag van het geen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting gedurende het jaar 1912 is verricht, opgemaakt inge volge art. 52 der woningwet. 9o. Een adres van het bestuur der land bouwvereeniging „Werkendam en Omstre ken" te Werkendam, houdende bericht, dat het zich voorstelt om door genoemde vereeniging een besluit te doen nemen ter verkrijging van een veearts, welke als woon plaats de gemeente Werkendam of de Wer ken (kom) zal moeten kiezen, zulks ten gevolge van de groote uitgestrekheid van de praktijk van den heer P. J. 't Hooft, rijks veearts te Almkerk, (thans benoemd tot districts-veearts) waardoor de veehou ders en paardenfokkers in de gemeenten Werkendam en de Werken c.a. voor enorme verliezen komen te staan. Weshalve ge noemd bestuur verzoekt, dat deze gemeente zich van den veekring „Almkerk" los maakt, alsmede van de bijdrage in de jaarwedde van den gemeenschappelijken veearts te Almkerk en aan de genoemde landbouw vereeniging eene dusdanige subsidie te wil len toekennen, dat het voorgenomen plan verwezenlijkt kan worden. Wordt besloten, zich van den veekring los te maken en aan de landbouwvereeni ging „Werkendam en Omatreken" eene subsidie toe te kennen, waarvan de grootte nader zal worden bepaald. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Kerknieuws. Werkendam. Door de Chr. Ger. gem. alhier, is een beroep uitgebracht op den weleerw. heer J. J. van der Schuit, predikant te Kampen. Sleeuwjf k. Zaterdag 1.1. is in den ouderdom van 70 jaren onze vroegere leeraar der Ned. Herv. gem. alhier, de weleerw. heer G. O. W. van Geijtenbeek, predikant te Tilburg, overleden. De verkiezing van een lid van den gemeenteraad ter vervulling der vacature ontstaan door de ontslagname van den heer A. Sigmond is bepaald op Vrijdag 28 Maart a.s. de stemming op Maandag 7 April a.s. de herstemming zoonoodig op Maandag 14 April a.s. ^lnnenlHiid. Men schrijft aan De Tijd uit Den Haag: Naar nu moet vaststaan, ligt het niet in de bedoeling der regeering om de vacature van minister van justitie nog vóór de verkiezingen aan te vullen. Wel zijn er nog besprekingen gevoerd, maar de aangezochte was niet te bewegen zijn tegenwoordige functie te verlaten voor de toch altijd eenigszins twijfelachtige kans om het hooge ambt langdurig te knnnen bekleeden. Het Centrum verneemt, dat de voor stellers van het Bakkerswetsontwerp- Aalberse volstrekt niet van plan zijn het hoofd in den schoot te leggen, maar dat hun voornemen is zoo spoedig mo gelijk de M. v. A. te doen verschijnen, waarna het wetsontwerp voor openbare behandeling gereed zal zijn. Bij resolutie van den minister van koloniën is, krachtens koninklijke mach tiging, de directeur-generaal der poste rijen en telegrafie G. J. C. A. Pop ter beschikking gesteld van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Icdië, teneinde na aanstelling, met ingang van 3 Mei, tot burgerlijk ambtenaar en in afwachting van zijn benoeming tot chef van den post-, telegraaf- en telefoon dienst daar te lande, voorshands te worden gesteld ter beschikking van den directeur van gouvernementsbedrijven in Nederlandsch-Indië. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: De opening van het Vredespaleis, wel ke aanvankelijk gedacht werd in de eerste helft vau September dezes jaars te zullen plaats hebben, zal, verneemt men, vroeger geschieden. Als vermoedelijke datum der inwij ding wordt thans genoemd de 29ste Augustus a.s. Toen de landbouwer Witting te Erica (Dr.) in het begin van October jl. met de dorschmachine aan het dorschen was, geraakte hij een van zijn kippen kwijt. Er werd overal tevergeefs ge zocht, totdat dezer dagen bij het op ruimen van de stroopakken het dier levend voor den dag kwam. Het was, gelijk zich laat denken, geheel ver magerd en zeer zwak. Wel een bewijs, dat een kip het lang zonder eten of drinken kan uithouden. Aan de „Ned." wordt gemeld, dat mej. P. Flieringa, onderwijzeres aan de Christelijke school te Joure, door het schoolbestuur ontslagen is en maatrege len neemt, om in hooger beroep te gaan bij de Commissie van beroep, waarvan mr. Van der Vegte te Zwolle voorzitter is Naar het heet, staat dit ontslag in verband met haar solliciteeren naar de Openb School. Uit Rotterdam wordt gemeld: De 27-jarige zeeman M. P. Michaud, van de Gedempte Slaak, was Maandag bjjna den ganschen dag in gezelschap

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2