RONA Van Houtens Cacao examen - R. N. L„ mag in geen huisgezin ontbreken. gpnomen, dat 10.000 man troepen naar den staat Sonora zullen worden gezon den om daar den opstand te onder drukken. In den staat Sinaloa is een opstand tegen Huerta uitgebroken; er is een voorloopige gouverneur gekozen. Heusden, 15 Maart. Vrouw van de Kleinemulder, wier man in het St. Anthonius Gasthuis verpleegd wordt en nu alleen woonde, zou Woensdag morgen naar Rotterdam gaan en had voor af een pakje reeds naar de stoomboot ge bracht. Zij vertrok echter niet Woensdag, ook niet Donderdag. Toen Donderdagmorgen een buurmeisje in de woning kwam, vond ze haar op den vloer dood liggen. Vermoedelijk is de dood reeds in den nacht van Dinsdag op Woensdag ingetreden, zonder dat dit door iemand is opgemerkt. Donderdag 1.1. verscheen hier aan de aanlegplaats een motorpolitieboot, eene on gewone verschijning. Na ingestelde infor matie, vernamen we dat het de politieboot was, die te Moerdijk te huis behoort en die, bemand met een opzichter-schipper en een paar matrozen en machinist, contröle uitoefent over het traject, waarop gevischt wordt, met Heusden als laatste station. Het vaartuig, goed onderhouden, zag er uit- en inwendig keurig uit en gaf direct den indruk, dat het aan het Rijk toebe hoort. De laatste Nutsavond, Donderdag 1.1., door zoo velen met belangstelling en span ning verbeid, behoort tot de geschiedenis, en met gulden letteren zal in de annalen van Heusden mogen worden geboekstaafd, dat het departement met „eigen krachten" zijne leden een kunstavond heeft doen ge nieten, die met het volste recht aanspraak mag maken op de waardeering van de tal rijk opgekomen hoorders. De vertolking van „het poortje" van Fre- derik van Eeden, was een waar succes, de mise en scène onberispelijk en de regie was blijkbaar aan bekwame handen toever trouwd. Eere aan allen, die tot het welslagen dezer uitvoering hunne krachten hebben geleend. De algemeene indruk was dan ook, dat het te bejammeren zou zijn als de kennis making met dit blijspel beperkt bleef in den engen cirkel der nutsleden, en door velen werd de wensch uitgesproken nog eens een da capo te mogen beleven van het genotene, maar dan toegankelijk voor breeder kring. Op de Vrijdag gehouden voorjaars keuring van 8pringstieren, werden er 50 aangeboden, waarvan 29 werden goedge keurd, te weten: Zwartbonte, 13 maanden, van wed. J. de Kok, Wijk; idem, 21 m., M. van Bergeijk, Wijk; idem, 18 m., D. Hoeflaken,Wijk; idem, 14 m., M. J. de Roon, Wijk; roodb.,22m., W. Hoeflaken, Wijk zwartb., 18 m.. A. v. d. Kolk, Eethen; idem, 29 m., wed. H. Ver hoeven, Doeveren; idem, 22 m., H. A. Ver hoeven, Doeveren; idem, 13 m., J. v. d. Heuvel, Genderen; zwartblaard, 12 m., D. Vos, Drongelen; zwartb., 16 m., D. van Campen, Drongelen; idem, 18 m., wed. Branten, Haarsteeg; idem, 40 m., dezelfde; idem, 20 m., wed. H. v. Veldhoven, Hedik- huizen; idem, 23 m., J. van Bokstel, Oud- heusden; idem, 13 m., A. van Sluisveld,Oud- heusdenidem, 13 m., dezelfde; idem, 18 m., H. Brokx, Oudheusden; idem, 22 m., G. de Goeij, Nieuwkuik; idem, 20 m., N. van Engelen, Nieuwkuik; idem, 36 m., Jac. van Oudheusden, Herpt; idem, 24 m., dezelfde; idem, 18 m., P. A. J. Buis Az., Herpt; idem, 18 m., J. van Gammeren, Herptidem, 18 m., J. van Mil Cz., Bokhoven; idem, 24 m., J. A. de Haas, Engelen; roodb., 18 m., dezelfde; zwartb., 20 m., gem. Vlijmen; idem, 36 m., dezelfde. Werkendam. Woensdag 1.1. ver gaderde de landbouwvereeniging, alhier, ten einde besprekingen te houden over het al of niet wenschelijke van het oproepen van een veearts door de landbouwvereeniging alhier. Het resultaat was, dat van de aan wezige landbouwers zelfs reeds voor 5 jaar vast een flink bedrag werd beschikbaar ge steld als toelage. Medegedeeld werd dat de gemeenten Werkendam en deWerken en Sleeuwijk zich van Almkerk hebben losge maakt en genegen zijn steun te verleenen terwijl van Dussen en Woudrichem nog geen bericht is ingekomen. Het gebied, waar de veearts tot op heden hulp verleende, is te groot en wordt voldoende geacht voor twee veeartsen. De heer C. de Graaf, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, is als zoodanig benoemd te Wijhe. Bomnielerwaard. Het contrac teeren van suikerbieten is jl. Vrijdag be gonnen, doch met weinig animo, niet dat ze de centen niet graag hebben, doch er zit nog wat anders tusschen. Er zijn, men zegt wel eens, vreemde eenden in de bijt, zoo ook in dit geval. Onder de contractanten zijn er nu bij die buiten den bond zijn, welks voorschot per H.A. gelijk met de andere is, doch zonder aftrek van rente, zoodat velen voorloopig niet toebijten om contract af te sluiten, vertrouwende de bondsfabrieken hierin ook wel verandering zullen brengen, daar de verbouwers dan liever niet van hunDe gewone agenten af zien. Gameren. Een verzamelaar van oude munten alhier, is in het bezit van een oud geldstuk van geel koper,voorzien van den beeldenaar Keizer „Nero". Voor lief hebbers van oudheden is dit zeker wel een zeldzaam stukje, daar de regeering van Nero dateert van 5468 j. na Christus geb., dus ongeveer 1860 jaar geleden. roederhemert. Door den heer O. v. d. Werken is aangekocht de stamboek en premiehengst „Helios". Dit prachtdier, dat van Belgisch ras is, zal zeer de aan dacht der paardenfokkers trekken. We ver heugen ons, dat de heer v. d. Werken er in geslaagd is, dezen koudbloedhengst al hier te stationeeren. Almkerk. De Gebr. Pluim van Dussen, waren voor f 1156 de hoogste in schrijvers voor het sloopen van de boeren- stelling van wijlen den heer A. de Jong. De heer P. Vaags, die ruim 25 jaar alhier telegrambesteller is geweest, heeft tegen 1 April a.s. zijn ontslag aangevraagd. Nieu wend ijk Tot zitting in het stembureau voor 1913 alhier, zijn benoemd P. Walraven, voorz., G. Schermers, A. de Later en Koolwaai, leden en tot plaatsver vangers J. Moree Sr., A. Middelkoop en B. Romeijn. Donderdagmorgen had de arbeider J. Bouman, terwijl hij een zak kunstmest van 100 kg. van de kar droeg, het Qngeluk uit te glijden en voorover tegen de grond te slaan, waarbij hij zijn nek en borst zoo erg bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door mej. A. J. den Dekker alhier, is vooraan in den buitendijk een zeer mooi terrein beschikbaar gesteld tot het houden van schietoefeningen. Raamsdonk. Donderdagmiddag bracht de 15-jarige A. Smits, bij het stoeien dea 11-jarigen M. Oome, met een mes een wonde toe aan den hals, waarvoor de hulp van dr. Smits moest worden ingeroepen. Waalwijk- Toen de tapijtenmaker J. d. H. Dinsdagavond uit den tram stapte waaide de pet van zijn hoofd onder de tram. Hij wilde ze er onder uit halen, doch plot seling zette de tram zich in beweging, zoo dat hij er met zijn hand onder raakte, die geheel werd afgereden. Besoijen. P. de W. had Woensdag middag het ongeluk met zijn hoofd tegen een balk te loopen waarin een spijker zat, die in zijn oog drong. Na verbonden te zijn kon hij huiswaarts keeren. IA 0 k. Op den 2den Paaschdag 's avonds zeven uur, zal het fanfarecorps „Oefen, en Uitsp." als naar gewoonte weder eene uit voering geven, met medewerking van den bekenden karakter-humorist Jos. v. Her waarden uitLith. We twijfelen niet of velen zullen weder van deze gelegenheid profi- teeren. Genderen. Het fanfarecorps „Ex celsior" alhier, directeur de heer T. Jonker te Veen, zal op den 2en Paaschdag des avonds een uitvoering geven. Het bestuur heeft voor een flink afwisselend programma gezorgd, zoodat het geheel een gezelligen avond belooft. Cape He. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 15 Maart voorm. 10 uur. Op het convocatie- biljet komen een tiental punten voor. Verslag volgend nummer. Bij C. R., op de Hoogevaart ontstond de vorige week een begin van brand. Door spoedig toegeschoten hulp wist men verder onheil te voorkomen. Sprang;» IQ den nacht van Maandag op Dinsdag is door het opschuiven van het zijraam der woonkamer in de Ned. Herv. pastorie bij ds. P. alhier inbraak gepleegd. Vermoedelijk is de dader in zijn werk ge stoord daar niets dan een kistje sigaren vermist wordt. Doeveren. In de laatst gehouden raadsvergadering der gemeente Genderen c.a. is besloten in de afdeeling Doeveren een brandspuit te plaatsen. Waspik. Op de heden gehouden voorjaarsmarkt werden aangevoerd 212 stukg vee benevens 10 manden varkens. De handel was zeer levendig, terwijl buitengewone hooge prijzen besteed werden. Vooral door de aanwezigheid van buitenlandsche kooplui heerechte er veel animo. De kramers waren in groote getale opge komen en maakte zooals altijd goede zaken. De premiën vielen ten deel aan: No. 134, B. Kamp Lzn., Waspik. 85, P. Nou wens, 169, L. Oerlemans, Dongen. 27, J. Oerlemans, Loonopzand. 74, J. Broeders, 49, J. Kemmeren Czn., Waspik. 51. A. Kamp Azn., De reiziger van den heer J. Brokx, naaimachinenhandelaar alhier, had Donder dag j.l. het ongeluk met zijn fiets in de haven te rijden. Door het toesteken van een stuk hout kon hij nog juist bijtijds gered worden. Naar we vernemen zullen door 't water schap „Klein Waspik" verschillende grint wegen worden aangelegd, zooals in den polder over Vrouwkensvaart en over de Steeg. Voor zeker belangrijke en goede verbeteringen. Veen. In den afgeloopen week vertrok ken van hier 'n paar gezinnen naar Lisse, ze zij n daar verbonden aan eene groote bloembollen- kweekerij en vinden daar zoowel zomers als '8 winters geregeld werk en kunnen daar een flink weekgeld verdienen. Bevalt het hun daar dan zal hun voorbeeld door meerderen gevolgd worden. Sleeuwijk. Door het overlijden van O. Brienen, is er eene vacature ont staan in den Gemeenteraad alhier. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Woensdag 12 Maart 1913, des avonds te halfacht. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer Van Engelen. Tegenwoordig alle leden. De vergadering door den Voorzitter ge opend zijnde leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering welke worden goed gekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken 1. Brief van Ged. Staten houdende goed keuring tot wijziging van de politie-ver ordening in deze gemeente. 2. Proces-verbaal van kasopneming van den gemeenteontvanger waarbij alles in orde bevonden is. 3. Brief van Ged. Staten, behelzende goed keuring betreffende een raadsbesluit tot heffing van schoolgeld. 4. Idem, wij ziging van den Hoofd. Omslag. 5. Brief van de commissie tot wering van schoolverzuim berichtende, dat de hee- ren M. C. v. d. Ven en W. v. Wijnen, res pectievelijk tot Voorzitter en Secretaris dier commissie zijn gekozen. 6. Jaarverslag van de werkzaamheden van genoemde commissie. 16 voor kennisgeving aangenomen. Thans komt in behandeling het verzoek schrift van de heeren A. J. Boeren en K. A. v. Rijswijk, bouwondernemers alhier, tot aankoop van grond. Adressanten wenschen ter vergrooting van perceel 39, aan het Wilhelminaplein gelegen, 22,5 M.2 grond aan te koopen, waarvan 12 M.2 zal worden bebouwd. De kosten bedragen f 3 per M.2 bebouwd, 1 1,50 onbebouwd en f 0,06 erf- pachtsrecht. Nadat de teekening onder de Raadsleden gecirculeerd heeft, vraagt de heer Van An- del, waarom niet liever al het aangevraagde bebouwd wordt. De Voorzitter vindt, dat in dit geval het fraaie uitzicht der aangrenzende pan den te zeer belemmerd zou worden. Het prae advies van Burg. en Weth. luidt gunstig voor adressanten en de Raad ver leent zijn volle toestemming tot verkoop van den aangevraagden grond. Van de heeren Van der Maaden e. a. te Wijk is een verzoek ingekomen om restitutie van schoolgeld. Hun kinderen bezoeken de M. U. L. O. school alhier. Verleden jaar was de schoolgeldhefling zoodanig geregeld, dat zij alleen voor de maand September een vol kwartaal moesten betalen. Nu die rege ling in dezen zin gewijzigd is, dat de kwar talen thans ingaan op 1 Maart, 1 Juni, 1 Sept. en 1 Dec. vragen zij beleefd restitutie. De Voorzitter zegt, dat de verordening nu gewijzigd is en zoo iets niet meer kan ge beuren. Wanneer de oudere van alle leer lingen restitutie vroegen, zou dat de ge meente op f 100 komen te staan. De heer Van Andel vindt het zeer billijk aan het verlangen van adressanten te vol doendoor de verordening te wijzigen heb ben we de onbillijkheid ervan erkend. De heer Veerman is het volkomen met den heer VaD Andel eens en stelt voor het schoolgeld van 2 maanden te restitueeren. De heer De Jongh zegt„het is niet de vraag kost het de gemeente geld, maar is het billijk en dan moeten we toegeven. Het voo:stel tot restitutie in rondvraag gebracht wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot le lid van het stembureau voor de verkiezingen in 1913 wordt benoemd de heer G. van Everdingen en tot diens secun dus de heer H. Prins. Tot 2e lid de heer Chr. de Jongh en tot diens plaatsvervanger de heer L. J. Veerman. Tot 3e lid de heer Van Andel, bij ont stentenis te vervangen door den heer L. de Mol. Wegens verhooging van enkele posten moet de begrooting van 1912 gewijzigd worden tot een hooger bedrag van f 225,85. De post verhooging pensioensgrondslag voor onderwijzers met een hal ven cent, zegge f 0,005, wekte algemeen hilariteit. Van de Gezondheidscommissie, zetelende te Heusden, is een advies ingekomen om het perceel wijk Z no. 41 toebehoorende aan de kinderen van de wed. Van Laar hoven onbewoonbaar te verklaren. Het prae-advies van Burg. en Weth. tot onbewoonbaarverklaring wordt met alge meene stemmen door den Raad aangenomen. Voorts wordt aan het Dag. Bestuur mach tiging verleend tot verhuringen en verkoo- pingen. Nog adviseeren B. en W. om adhaesie te betuigen aan het streven van het spoor wegcomité in het Land van Altena. De Voorzitter hoopt dat dit comité ein delijk eens succes moge hebben in zijn ernstig streven om tot betere verkeeretoe- standen te geraken. De Raad betuigt zijn volle sympathie met het streven van het spoorweg-comité. Bij de gewone rondvraag geeft de heer Veerman te kennen, dat de verlichting der Molenstraat treurig is. Dit ware z. i. met een kleinigheid te verhelpen, door in plaats van op een paaltje van het Wilhelmina plein aan het einde dier straat een lantaarn te plaatsen. De Voorzitter heeft vergunning van het Kerkbestuur, om een lantaarn, die eerst op den hoek der Molenstraat stond, doch op verlangen van een bewoonster aan den anderen kant geplaatst werd, we^r op de oude plaats te brengen, waardoor de ver lichting der Molenstraat weer normaal zal zijn. De heer Veerman brengt den Voorzitter dank voor diens bereidwilligheid. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering, waarna de Raad in comité generaal overgaat tot behandeling van reclames betreffende den Hoofdelijken Omslag. Vergadering van den Raad der gemeente Almkerk op Vrijdag 7 Maart 1913. Afwezig de leden v. d. Kaaden, v. d. Meij- den en G. J Koekkoek. De Voorz. opent op de gebruikel'jke wijze de vergadering. De notulen worden ongewijzigd aange nomen. Ingekomen stukken: Op een verzoekschrift van de kiesvereen. van Nieuwendijk om het stembureau te Nieuwendijk ook voor Prov. Staten en Tweede Kamer te hebben, wordt besloten, genoemde kiesvereen. te berichten, dat zij zich hebben te wenden tot Ged. Staten of den Minister. Op zijn verzoek wordt aan van Kuijk, ambtenaar van den burgerl. stand eervol ontslag verleend tegen 1 Juli. Bij eindstemming over de nieuwe politie verordening wordt deze aangenomen met 5 tegen 3 stemmen. Thans is aan de orde de benoeming der stembureaux te Almkerk en Nieuwendijk. Dat dit niet vlug van stapel liep blijkt wel daaruit dat niet minder dan 22 stem mingen noodig waren om tot een eind resultaat te komen, waarover enkele leden hunne ergernis uitdrukten en anderen de zaak meer van den komischen kant be schouwden, wat wel bleek uit enkele in gediende stembiljetten waarvan onder ande ren een luidde: „de ouwe Jan". Nadat deze stemmingen afgeloopen waren, sloot de Voorz. de vergadering, hoewel hij niet kon nalaten zijn misnoegen te betuigen over zulke stemmingen. Vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden den 13 Maart 1913, des v.m. 9.30 u. Tegenwoordig 5 leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Na mededeeling der ingekomen stukken wordt besloten te aanvaarden alle voor waarden, welke in verband met de oprich ting eener spreekcel worden gesteld. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te betuigen aan het adres van het spoorweg-comité, het Land van Heusden en Altena, evenwel zonder onderschrijving vaa alle in de daarbij gevoegde Memorie van Toelichting aangevoerde motieven. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Meeuwen worden benoemd, de heeren P. de Kaat, I. C. Burghout en A. L. de Graafifvoor de commissie te Ba- biloniënbroek, M. v. a. Beek, B. Hengeveld, Adr. Straver Wzn., Corn. StraverenG. Boom. Zonder beraadslaging wordt besloten ook dit jaar weder een verpachting van grasge was langs de wegen te houden op een nader door B. en W. aan te wijzen dag. Na behandeling van nog eenige andere zaken, sluit de Voorzitter de vergadering. gehouden 1 Maart 1913. lste klasse. Nederl. taal. A (li uur.) Maak een opstel over een der volgende onderwerpen. 1. Een dag uit rijden. 2. Wat heb ik toen een plezier gehad. 3. Een feestje bij oom en tante. 4. Wat heeft het heerlijk gesneeuwd. 5. Hoe ik den Zondag doorbreng. B en C (1 uur.) B. Ontleed (zinsontbinding.) Moeder zei: Jongenwat hebjejs kleeren (De onderstreepte woorden taalkundig be noemen.) C. Vul in: Voor de overmacht .;zich door den schijn laten de kinder schoenen zijn; een knagend een ademlooze een geestrijke een volledige Wat beteekenen de volgende uitdruk kingen? 1. Tevergeefs betuigde De Wit zijn on schuld. 2. Onze buurvrouw is niet op haar mondje gevallen. 3. Toen Jan thuis kwam, vond hij den hond in den pot. 4. Wie wel doet, wel ontmoet. 5. Gij neemt mij de woorden uit den mond. 6. De Batavieren waren niet tegen de Romeinen opgewassen. 7. Door oefening wordt de kunst ver kregen. 8. De jongeDS namen den nieuwen leer ling in 'tootje. lste klasse. Rekenen. 1. A doet een werk in 12 dg., als B hem 9 dg. helpt, maar hij moet 20 dg. werken, als B 5 dg. meedoet. In hoeveel dagen kunnen ze samen het werk voltooien? 2. Met hoeveel pet. winst van den in* koop moet men 40 M. laken verkoopen, om den verkoop van 5 M. te winnen? 3. Willem en Jan spelen. Hun knikkers verhouden zich als 5:1. Daar Willem 16 knikkers verliest, heeft Jan er 8 meer dan hij. Hoeveel had ieder bij 't begin van 't spel? 4. A en B loopen elkaar tegemoet. A legt 6 en B 4j KM. per uur af. Daar A een uur later op pad gaat dan B, ontmoet hij dezen juist op 't midden van den weg. Hoe lang is de weg? 5. Een open ijzeren bak, buitenmaats 3 M. lang, 2 M. breed en 1 M. hoog, waar van de zijwanden en de bodem 5 cM. dik zijn, is voor 3/s met water gevuld. Hoeveel weegt die bak met water, als 1 dM.3 ijzer 7,2 Kg. weegt? 6. Hoeveel is: 7. Een gelijkb. driehoek heeft een basis van 1.2 DM., terwijl een been 1 DM. is. Bereken de oppervlakte in M.2? Wegens plaatsgebrek konden we de op gaven voor aardrijkskunde en geschiedenis niet opnemen. kerknieuws. Werkendam. Hedenavond van 7 tot 8 uur, zal in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk, gelegenheid zijn tot het stemmen van een notabel. Woensdag a.s, des nam. 7 uur, hoopt in de Chr. Ger. Kerk, alhier, op te treden de weleerw. heer M. den Boer, predikant te Dordrecht. Driuiilielen- Onze geachte predi- dikant ds. J. B. C. Schuuring, heeft voor het beroep naar Eijsden bedankt. Veen. Bij de gohouden verkieling van een nolabel (president) is gekozen de heer J. Vos en tot secretaris-notabel, de heer Jac. van Ballegooijen. Kprang. Beroepen bij de Gerefor meerde kerk alhier, dr. W. G. Harrenstein, cand. tot den H. dienst te Amsterdam. Waardhuizen. De Jong.-Vereen. „Eben-Haëzer" alhier, zal hare jaarverga dering houden op Woensdag 19 Maart a.s., des avonds halfzeven in de Geref. Kerk. Bij deze gelegenheid zal ook optreden den heer Brouwer van Molenaarsgraaf, met een onderwerp over de beteekenis van het jaar 1913. Geertruidenberg;. De verkie zing voor een lid van den gemeenteraad, tengevolge het overlijden van den edelachtb. heer N. Meijers, zal op Vrijdag 7 April a.s. plaats hebben. PRËDlkBËllllXEl, 16 Maart. vm. bevestiging van lidmaten. 21, nm. 7 u. dezelfde, bed. H. A. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leesdienst. Geref. kerk (Put terstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk, geen opgaaf. 21, nm. 6,30 u. dezelfde, bed. H. A. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. 21, nm. 8 u. dezelfde. Babyloménbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhardt. 21, nm. 5.30 u. dezelfde, bed. H. A. 21, nm. 6 u. dezelfde. 21, nm. 7 fu. dezelfde, bed. H. A. Drongelennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Ger. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van Dam, van Willemstad. Geref. kerk, vm. 9.30 ennm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.3C* u. ds. Brouwer. '8 Gravemoervm. 9.30 en nm. 2 u. ds. V"ara Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ec nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden Chr. geref. kerk, vm. 9.30 er= nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeennm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren. Vader uit Nederhemert. Raamsdonkvm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. weer gescheurd; het spijt mij, dat je niet zuinig op je goed bent." 0,245 A. 1261/4 dM3. 1,3875 D.M. x—5-+- 700 dM2. 51/20 S 555 cM. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Aalburggeen dienst. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Keek uit Zuilichem. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch, Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk Doenerenvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hofif. Dussenvm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. 21, nm. 7 u. dezelfde, bevest. der nieuwe lidmaten. Gamerenvm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Kui- nink uit Well. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessennm. 2 u. ds. Benders. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp* NederhemertZz. vm. 10 u. ds. Van Voors— Vader, bev. van lidmaten. Nz. geen dienst. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Van Vooras

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2