van alle zijden heropend. Alle Servische zware belegerings-kanonnen, die nu op gesteld zijn nemen eraan deel. Vannacht ziju 107 man en 6 Turksche officieren naar de Servische artillerie en 87 man en 2 Turksche officieren naar de Bul garen overgeloopen. Allen zeiden, dat ze uit honger weggeloopen waren. Aan de Reichspost wordt uit Cettinje gemeld Zaterdag is een hevig bombardement der verdedigingswerken van Skoetari en van de stad zelf begonnen. Alle stuk ken belegeringsgeschut waren in actie. Een gedeelte der stad moet in brand zijn geschoten. Onder groote geestdrift hebben Griek- sche troepen het eiland Samos bezet. Uit Sofia wordt aan de Kölnische Zeiiung gemeld: De laatste gevechten bij Tsjataldzja zijn volgens berichten uit het hooldkwartier gunstig voor de Bul garen geweest. Een nieuwe poging der Turken om tot den aanval over te gaan, kan evenals de vorige slechts op mis lukking uitloopen. \leuwn. Heusden, 19 Maart. De verschillende slagers alhier beijveren zich om tegen Paschen met een puike Paaschos voor den dag te komen. Ieder doet in deze zijn best, zoodat we dus liever geen enkele slagersfirma's afzonderlijk ver melden. Werkendam. Vrijdag 1.1. ver gaderd* de woningbouwvereeniging alhier, ter vaststelling van een huishoudelijk regle ment. Voor ongeveer f 1000,— waren reeds aandeelhouders gevonden, terwijl meer deren nog worden verwacht deel te zullen nemen. Als geschikt bouwterrein werd aan gewezen de weide van den heer Diemont, achter het voormalig laantje, alhier. Moeten de woningen echter zooals elders niet met grond en al plm. f 1100,f 1350, kosten, doch plm. f 2000,dan weet men vooruit, dat ook dit kind niet uit de wieg zal komen. Den heer v. d. Biesen, die in de le Kamer reeds m§er dan eens tegen de overdreven eischen vaa de autoriteiten op woningbouwgebied is te velde getrokken, wenschen wij succes toe, opdat een wet, die het goede op 't oog heeft, door het overdrevene, niet onmogelijk worde. Aalst Bij den veerman v. d. M. alhier, heeft een schaap niet minder dan vier lam meren geworpen, welke alle goed gezond zijn. Baardw|)k.. Sedert vorige week Dinsdag wordt alhier K. v. L. vermist. Daar men zijn pet en een verscheurd spaarbank boekje van hem gevonden heeft langs de spoorsloot vermoedt men, dat hij verdronken is, doch niettegenstaande het ijverig zoeken der politie heeft men hem niet kunnen vinden. Babilonlënbroek.Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. W. Flieringa, deed deze week aan de Universiteit te Utrecht, met goed gevolg doctoraal-examen in de rechten. BeSoQeil. Voor de schietoefeningen, ter verhooging van 's Lands weerbaarheid, hebben zich 16 jongens aangemeld. Capelle. De vorige week stond 's-avonds circa 10 uur, bij bakker Van Beek alhier, de keuken reeds in lichte laaie, vooraleer mön merkte dat er brand was. Door spoedig toegeschoten hulp wist men echter den brand nog te blusschen, het geen gelukkig was, daar tevens in dat huis het hulppostkantoor is gevestigd, en er om dien tijd een zeer sterken wind woei. Vrouw Ramstijn alhier, is de vorige week Bet-Overgrootmoeder geworden. Voor waar een voorrecht, dat weinigen te beurt valt. 'i-Graveiuoer. Dit jaar zijn als raadsleden aan de beurt van periodieke af treding de heeren A. Beunis en W. Ver steeg Jz. Kaatsheuvel- Dezer dagen had een 7-jarige jongen H. D. de onvoorzich tigheid op de as van een vierwieligen wagen te gaan zitten, die in beweging was. Het gevolg daarvan was, dat hij viel en een der wielen over zijn rechterbeen ging, waar door hij zoodanig gekwetst werd, dat men hem binnen moest dragen. Door den heer A. W. alhier is in Nederland octrooi gevraagd op een werk- wij ze om leder te harden en waterdicht te maken door infregneeren. Verleden week is door verscheidene leden -van onzen boerenbond een bezoek gebracht aan de vee-tenstoonstelling te Rot terdam. Men ging 's morgens met de boot van Waalwijk en keerde met den trein te rug. Het was een zeer aangenaam reisje onder leiding van den heer Schoenmakers en de kennis dezen winter in den cursus opgedaan, kwam goad van pas. In de bijzondere school a. d. Loon- schendijk werd Donderdag j.l. 's namiddags drie uur de algemeene vergadering gehou den van de leden der vereeniging „Een School met den Bijbel". Ds. P. Zandt sprak na de vergadering geopend te hebben met gebed een toepasselijk inleidingswoord naar aanleiding van Psalm 71. Daarna werd het woord gegeven aan den secr. P. Spierings, die een keurig verslag leverde over 1912. Vervolgens werd door den penningmeester C. Verhoeven tot in bijzonderheden verant woording gedaan over inkomsten en uit gaven. Eindelijk werden door het hoofd der school inlichtingen omtrent onderscheidene zaken gegeven. Het vorige bestuur werd zonder uitzondering herkozen. Uit het een en ander bleek, dat de stichting zich in toenemenden bloei verheugen mag. Na ge dankt te hebben ging de vergadering uiteen. Raamsdonk. De heer A.Plantenga te 's Bosch is benoemd tot tijdelijk directeur van het post- en telegraafkantoor alhier. Doordat er een ijzeren balk op viel, verloor de 15-jarige J. v. Dalen in de pa pierfabriek een vingertop. Aan de stoom pont te Keizersveer is tot stoker benoemd A. Verduin te Waspik. Op de te Oosterhout gehouden keu ring werden goedgekeurd de stieren der heeren M. de Roon, A. C. Timmermans, H. de Wit en mej. de wed. S. Lankhuijzen. Veen, Bij de Vrijdag gehouden ver huring van weilanden, toebehoorende aan de Ned. Herv. Kerk, de Diaconie en anderen, waren veel liefhebbers. De prijzen gingen dientengevolge hooger dan vorige jaren. Enkele perceelen brachten ongeveer 10 tot 20 pCt. meer op. Al aalwijk.- Vrijdag j.l. slaagde M. v. d. Wiel, leerling van de Rijks-Normaal school alhier, voor de nuttige handwerken. A. van Houdt, had Zaterdagmiddag het ongeluk bij een val met zijn vingers op een gebroken ruit terecht te komen, waardoor hij ernstig verwond werd en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Vrijdag had M. Ven het ongeluk met haar vingers tusschen een toerijg-machine bekneld te geraken, waardoor een naald dwars door haar vinger drong en eenige anderen plat gedrukt werden. Waspik- Vorige week liep van de werf der N. V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruij ten berg, alhier, met goed ge volg te water, de stalen Jsleepkaan „Cor nelia" groot ongeveér 320 ton, gebouwd voor rekening van den heer J. Kouden- burg te Rotterdam. De kiel zal worden ge legd voor een sleepkaan van 450 ton, voor den heer A. de Roo, te Vrijenban. Maandagmorgen brak bij den heer A. Blom, alhier, een schoorsteenbrand uit, welke zich eerst ernstig liet aanzien. Door vereende krachten was men hem echter spoedig meester. W ||k Tot het deelnemen aan de schietoefeningen tot verhooging van 's Lands Weerkracht hebben zich alhier 36 personen aangemeld. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Zaterdag 15 Maart j.l. des voormiddags 10 uur. Tegenwoordig de Burgemeester en alle leden, behalve de heer S. Oerlemans. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige door den Secretaris worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. DeVoorzitter deelt mede dat is ingekomen le. Een adres d.d. 19 Febr. 1913 van het Dagelijksch Bestuur van den Alg. Ned. Wielrijdersbond, Toeristenbond voor Neder land, verzoekende in de kom der gemeente ter lengte van circa 550 M. een rijwielpad te doen aanleggen. Naar aanleidiag van dit adres merkt de Voorzitter op, dat niet alleen de weg te smal is om een rijwielpad te doen aanleg gen, daar bij wisseling van voertuigen met de tegenwoordige zware vrachten het onver mijdelijk is om niet op het rijwielpad te komen, maar ook de hooge kosten een be zwaar zijn om naar zijne meening gunstig op het adres te beschikken. Wanneer het pad aangelegd moet worden gelijk in Be- soijen, wat z. i. nog het doelmatigste zou zijn, zouden de kosten bedragen pl.m. f 1300, een bedrag,dat te hoog moet worden ge noemd. De heer Sneep vraagt of het niet moge lijk zou zijn van het aan de zuidzijde lig gend dijkje wat af te steken en dan het rijwielpad te doen aanleggen van klinkers, waarop, zoowel de Voorzitter als enkele leden in het midden brengen, dat dan de kosten van onderhoud verbazend hoog zou den loopen, immers klinkers zouden wan neer er met zware vrachten over gereden werd direct stuk gaan. Na nog eenige gedachtenwisseling wordt besloten afwijzend op voornoemd adres te beschikken. 2o. Het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim over 1912. 3o. Idem van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente over 1912 is verricht. Beide verslagen worden aangenomen voor kennisgeving, met bepaling, dat ze op de secretarie ter lezing zullen worden gelegd. Vervolgens wordt tengevolge van de nieuwe Armenwet overeenkomstig het voor stel van Burg. en Weth. vastgesteld het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Daarna wordt de post „aandeel jaarwedde veearts" met f 118 verhoogd en besloten" af te schrijven van den post voor „Onvoor ziene uitgaven". Als commissieleden voor de keuring van een stier worden benoemd de heeren G. Ver meulen, J. van der Hoeven en S. Oerlemans. Op aanbeveling van Burg. en Weth. wor den voorts tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim herbenoemd de heeren W. B. Rijken, W. G. Treffers, J. van der Hoeven, A. van der Hoeven, M. A. Verhoeven. Ten slotte niets meer in openbare ver gadering te behandelen zijnde, wordt ver gaderd in comité-generaal, ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag over 1913. Kerknieuws. lA'erkeudaui.Voor de roeping b.d. Chr. Ger. gem. alhier, heeft bedankt de weleerw. heer J. J. v. d. Schuit, predikant te Kampen. Tot notabel der Ned. Herv. kerk alhier, is Zaterdag 1.1. gekozen, de heer M. v. d. Steenhoven met 46 van de 72 uit gebrachte stemmen. Verder vereenigden op zich de heeren J. C. Visser, K. de Boon, L. Verdoorn, H. H. de Roon, respectieve lijk 17, 2, 3 en 2 st., terwijl 2 stemmen in blanco waren uitgebracht. mik Bij de op Vrijdag j.l. gehouden stemming voor notabelen is als zoodanig herkozen de heer M. de Kok, en in de plaats van w'jlen den heer D. Bouman is gekozen de heer A< C. Bonman Wzn., ter wijl in de plaats van* den heer M. van Bergeijk, die tot kerkvoogd ia benoemd, i? gekozen de heer A. de Kok Jzn. 8tlu n «mi land. Het Engelsche stoomschip Eastwell, van Basseur, is Zondagochtend tusscheD de pieren van IJ muiden gestrand en gezonken. De bemanning, bestaande uit 72 kop pen, o w. de kapitein, diens vrouw en drie kinderen, is gered. Het stoomschip is geladen met rijst en was voor Zaan dam bestemd. Nader meldt men uit IJmuiden aan de N. R. Ct. Zaterdagavond was van IJmuiden ver trokken de sleepboot IJmuiden, kapitein Jan van der Wiele, onder varensgezellen meer bekend onder den naam Nannie van der Wiele, met als stuurman Theo de Put en met als derde man de machi nist M. Peters aan boord. Als runner of sleepbootagent ging mede H. Kaptein en als vletterman G. Boonekamp. Doel van den tocht was een te verwachten stoomschip (niet de Eastwell, waarvan de komst nog niet bekend was, daar dit schip oorspronkelijk voor Rotterdam beladen was en eerst te Algiers order voor Zaandam had gekregen) tegemoet te stoomen om sleepdiensten aan te bieden. Tegen 10 uur des avonds kwam de Eastwell in zicht. De kapitein van de sleepboot besloot dit schip zijn hulp aan te bieden. Beide schepen bevonden zich toen ongeveer dwars van Scheve- ningen. Ondanks den storm uit het West zuidwesten, de hooggaande zeeën en het buiïg weer, gelukte het den kapitein van de sleepboot langszij van de Eastwell te komen. De runner en de vletterman sprongen over. De Eastwell en de sleepboot stoomden toen op IJ muiden aan, waar ze om ongeveer half een voorgaats kwamen. De Eastwell ging een halve mijl bezuiden de gasboei voor anker om den dag af te wachten. De sleepboot ankerde, op het vernemen, dat de Eastwell te vijf uur in den morgen het anker zou lichten, binnen de pieren. Om des morgens bijtijds gereed te zijn om de Eastwell, die accoord gemaakt had voor twee sleepbooten, te assis- teeren, werd ligplaats gekozen bij den uitersten ton. Tegen zes uur in den morgen van Zondag stoomden de sleepbooten IJ muiden en Vischploeg de Eastwell te gemoet. Er woei een vliegende storm uit het Westzuidwesten, die de zeeën zoo hoog opjoeg, dat ze aan beide zijden van het schip oversloegen. Bovendien liep er een zware voorvloed. De Eastwell, die met de lichten van de beide vuurtorens in zicht de pieren naderde, werd door den storm, de zeeën en den vloed uit den koers gedreven en naar de pier toe gezet. Wanhopige pogingen om te voorkomen, dat net schip op de voor de pier liggende steen blokken stootte, mochten niet meer baten. Het schip kon niet op tegen het ge weld van den wind en de golven. De geheele bemanning was aan dek bijeen, een vijf en twintig man op het voor- en de overigen op het middenschip, toen met een geweldig gekraak het schip, dwars wegdrijvende, midden- scheeps op de blokken stootte. Wat de kapitein van de sleepboot IJmuiden toen heeft verricht grenst, volgens het oordeel van deskundigen, aan het bovenmenschelijke. Niet be dacht op eigen lijfsbehoud, zonder te bedenken, dat zijn schip een zelfde lot kon, ja bijna zeker moest treffen, heeft hij zich met zijn schip tusschen den Noordpier en de Eastwell gewaagd en heeft met de achterzijde van zijn schip de bakboordsteven van de Eastwell weten te naderen. Hoewel de sleepboot herhaalde malen werd teruggeslingerd mocht het met behulp van den stuur man, den runner en den vletterman, welke beide laatsten over boord ge sprongen waren en de sleepboot had den bereikt, gelukken, de zich op het voorschip bevindende schipbreukelin gen, o w. het oudste dochtertje van den gezagvoerder, van het schip te halen of op te vangen. Daarna heeft men zich met de sleep boot tusschen en naast de blokken moe ten begeven om ook te trachten de overige opvarenden, die het voorschip niet meer konden bereiken, te redden, waartoe men noodzakelijk het reeds zinkende schip midscheeps moest be reiken. Meer dan twintig maal werd de sleepboot, die geen verbinding met de Eastwell kon krijgen en waarvan het achterschip reeds in de golven ver dwenen was, door de huizenhooge golven teruggeslagen, maar evenzoovele malen werd de poging herhaald soms zonder, doch dikwijls met succes bekroond, zoo dat er nog eenige schipbreukelingen gered konden worden. Inmiddels was de tusschen de pieren liggende sleep boot Cijcloop naar IJmuiden gestoomd om een reddingvlet te halen. Toen deze aan de plaats des onheils kwam, waren juist de laatste van de 75 opvarenden gered, een hunner was door de beman ning van de sleepboot Vischploeg uit de golven gered. Bij de reddingspogin gen heeft de kanaalloods K. Smit, die te Dungeness aan boord gekomen was een been srebroken en zijn drie van de opvarenden van de Eastwell gewond, van wie een ernstig. Deze gewonden behooren tot de Britsch-Indische be manning van het schip. Behalve de kapitein van de sleep boot hebben zich bij dit reddingswerk als helden gedragen de stuurman, de runner en de vletterman, welke laatste zelf met veel moeite was gered. Ook van den machinist werd buitengewone krachtsinspanning geeischt, daar hij alleen de machine moest bedienen en alles er op gezet moest worden om geen stoom te verliezen. Een van de eerste gered<len, een stoker, moest dan ook onmiddellijk na zijn redding aan het werk om te helpen. De kapitein, zijn echtgenoote en hun drie kinderen, waar van er een nog zeer jong is, hebben een vriendelijk ouderdak gevonden bij den heer S. C. L. Reijgersberg, vice-consul voor Engeland, te IJmuiden. Diens echt genoote en andere dames en heeren van de reddingsbrigade verpleegden'en laafden intusschen de gewonden en an dere schipbreukelingen, waarvan het meerendeel werd opgenomen in het Wijkgebouw van het Witte Kruis, te vens reddingsstation voor schipbreuke lingen en dat als zoodanig voor de eerste maal sedert zijn oprichting voor dit doel in dienst gesteld is. Dr. van der Horst van IJmuiden verleende daar de gewonden de noodige hulp. De overige opvarenden werden onder gebracht in het Hotel Nieuwe Willem Barendsz en in de twee zeemanshuizen. Geheel IJmuiden was den ganschen morgen diep onder den indruk van dit zeer ernstige ongeval, dat dank zij naastenliefde en mannenmoed geen meu- 8chenlevens heeft geeischt. De Eastwell behoorde aan de reederij Tyzack Brandfoot te New-Castle en had 7400 ton lading in, waarvan 80.000 balen rijst. Gezagvoerder van de Eastwell is kapi tein W. Scurr uit Sunderland. Mevrouw Scurr en de drie kinderen waren te Portland aan boord gekomen. De lading was in hoofdzaak bestemd voor de firma Wessauen en Laan, Bloemendaal en Laan en K. Blans. Het schip was voor de eerste maal van Newcastle naar Engelsch-Indië ge varen en dit was de eerste reis met lading naar Holland. Het schip was bij Lloyds verzekerd. De ramp heeft zich in zoo korte spanne tijds afgespeeld, dat, toen de echtgenoote van den kapitein zich met de kinderen naar boven spoedde, zij reeds door het water moest waden om het middenschip te bereiken. Er kon niets worden gered van bezittingen, scheepspapieren of kleedingstukken. De lading was verzekerd op beurs- polis te Liverpool. Van de bemanning vertrokken Maan dag 58 Engelsch-Indiërs, onder geleide van 2 scheepsofficieren, via Botterdam met de Batavierlijn naar Londen. Ü6 overige officieren blijven te IJmui den in afwachting van een voorloopig onderzoek. Schip en lading zullen zeer waar schijnlijk verloren zijn. De ligging van het schip nabij de pier levert groot ge vaar voor de stoom visch vlootvoor groote schepen zal het vooreerst geraden zijn, vooral des nachts de grootste omzich tigheid in acht te nemen of tot den dag buiten te blijven. Zondagnamiddag heeft de Nieuwe Bergingmaatschappij te Maassluis met den kapitein een contract gesloten tot berging van schip en lading. Maandagavond zijn de redders in het hotel Nummer Eén te IJmuiden gehul digd. Een zeer talrijk publiek was daar samengekomen. Tegenwoordig waren o. m. de burgemeester, de wethouders en de leden van den gemeenteraad van Velsen, de consul-generaal van Enge land, inr. C. A. Churchhill, kapitein Scurr van de Eastwell en echtgenoote, de heer De Booy, vertegenwoordiger van de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding maatschappij, het bestuur van de afd. IJmuiden dier maatschappij, de geeste lijken in de gemeente Velsen gevestigd, de vic® consuls der buitenlandsche sta ten, de waterstaats-autoriteiten, de inge nieurs en hoofdopzichters, de haven meester van het Noordzeekanaal, het bestuur en de leden van de afdeeling van Het Witte Kruis en van de red dingsbrigade Prins Hendrik. Te acht uur was aan de redders: Jan van der Wiele, kapitein, Mart. Peeters, machinist en Theo van der Put, stuur man, vaste scheepslieden in dienst van de naaml. vennootschap Sleepdienst Vischploeg, en Gerrit Boonekamp, vlet terman, en Hendrik Kapitein, sleepboot agent, ten huize van Jan van der Wiele een serenade gebracht door de harmonie- vereeniging Concordia van IJmuiden. Daarna werden de redders uitgenoo- digd in een met twee paarden bespannen rijtuig plaats te nemen, en ging het in optocht, door een enorme massa men- schen gevolgd, naar net hotel, waar de officieele huldiging zou plaats hebben. Bij het binnenkomen van de redders werden zij met langdurig applaus be groet. De heer S. C. L. Reygersberg, vice- consul van Engeland, nam in de eerste plaats het woord. Hij dankte de aan wezige autoriteiten voor hun tegenwoor digbeid en huldigde daarna de redders. Hoe zou, zoo zeide spr de kapitein van het stoomschip Eastwell, trotsch op zijn nieuwe schip, hebben kunnen denken, in het gezicht van de veilige haven ziju schip een prooi der woeste elementen te moeten zien worden. Kort tevoren had hij nog zijn vrouw en kroost een genoeglijke ontspauning op het vaste land toegezegd, na het maandenlang ronddobberen op de groote waterplas. Zij zouden elkander niet meer hebben kunnen omarmen, indien daar niet op de plaats des onheils tegenwoordig was geweest de sleepboot IJmuiden met haar onversaagden, om zijn moed, doortas tendheid en zeemanschap geroemden kapitein Van der Wiele. Na te hebben herinnerd aan het verloop van de nood lottige gebeurtenis, bracht spreker na mens de bemanning een woord van hartelijken dank aan de redders, die zij nooit, nooit zullen vergeten. Daarop nam de burgemeester der ge meente Velsen, waaronder IJmuiden ressorteert, het woord. Met groot ge noegen had hij gevolg gegeven aan de uitnoodiging, deze huldiging bij te wonen, te meer daar hij de tolk mocht zijn van H. M. de Koningin, namens wie hem telegrafisch was verzocht, aan de redders van de bemanning van het gestrande stoomschip Eastwell H. M.'s hooge waardeering uit te spreken voor hun zelfopofferenden moed bij de ge vaarvolle redding. De burgemeester zeide vervolgens, diep ontroerd te zijn geweest bij het vernemen in den vroegen morgen van de ramp, die het stoomschip Eastwell had getroffen; doch innige gevoelens van vreugde hadden hem doortrild, toen hij daarbij vernam, dat alle opvarenden waren gered. Van der Wiele, zoo zeide spreker, ik ben als burgemeester dezer gemeente trotsch op u; gij hebt den roem van IJmuiden voor de gansche wereld hoog gehouden. Ik breng u mijn innigen dank. Daarop nam de heer De Booy, verte genwoordiger van de Noord en Zuid- hollandsche Reddingsmaatschappij, het woord. Werk, als door de bemanning van de IJmuiden verricht, was niet met "geld te beloonen, doch hij hoopte, dat de kapitein, de stuurman en de machi nist wel van de Maarschappij zouden willen aanvaarden ieder een gouden horloge met inschrift en. bijbehoorend getuigschrift De Engelsche consul-generaal C. A. Churchhill hield daarop een toespraak in het Engelsch, om mede aan de dap pere redders dank te betuigen voor hun buitengewoon heldhaftige redding die in alle nieuwsbladen in het Engelsch koninkrijk en zijn koloniën met gró'otë letters zal worden vermeld en met groote ontroering zal worden gelezen. De verschillende toespraken werden afgewisseld door fanfares van het mu ziekkorps, dat na afloop van de plech tigheid het Wien Neerlandsch Bloed en het Engelsche volkslied liet hooren. Ontelbare telegrammen met geluk- wenschen voor de kranige redders waren voor en tijdens de huldiging aangeko men en werden geregeld onder groot gejuich voorgelezen. Door den storm is Zondagochtend de vrachtmotorboot Catharine IV, groot 135 ton, kapitein J. v. Wijngaarden, die onder Numansdorp voor anker lag, losgeslagen en op de zeewering geslin gerd, aan welke zij aanmerkelijke schade heeft toegebracht. Het schip heeft er zijn roer bij ingeschoten, bovendien is de schroef vernield. De opvarenden zijn gered. Zondagavond vermiste iemand te Am sterdam, die met twee Duitschers was uitgeweest, een portemonnaie, inhou dende f 100 aan bankpapier. Het gelukte de politie een van de beide verdachten te arresteeren. Bij fouilleering werd een bedrag van f 4Q aan bankpapier op hem bevonden. Een verlofhouder leverde later nog twee bankbiljetten van f 25 in, die de aangehoudene hem ter bewaring had toevertrouwd. Als verdacht medeplichtig te zijn geweest aan de mishandeling van een adjunct-inspecteur van politie Zondag avond jl. in de Raamstraat in den Haag, zijn Maandag drie personen ter beschik king van de justitie gesteld. De mis handelde politie-ambtenaar herkende net drietal beslist als behoorende tot hen, die hem hebben aangevallen en geslagen. Een zeer chic gekleed heer stak Maan dagnamiddag te Utrecht zijn hand in de jaszak van een boer, natuurlijk met het doel den inhoud zich toe te eigenen. Gelukkig zagen eenige burgers deze handelwijze en riepen de hulp van een politieagent. „Mijnheer" werd niettegen staande zijn ontkenning ingerekend en deed alsof zijn aanhouding een kolossale vergissing was. Op het hoofdbureau van politie groette hij zéér beleefd alle amb tenaren en beambten, en was in alle opzichten zóó hoffelijk, dat men niet anders kon denken, of de aangehoudene was iemand van zeer goeden huize. De politie hield hem echter in bewaring. Nog is er een ander geval van zakken rollerij geweest. Een buitenman deed

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2