Departement Meeuwen van ie Maatschappij tot It van 't Alpeei, In het helanj van II Litouwers Sprekerde Heer M, VAN CLEEFF op 27 MAART 1913, Onderwerp: UITHUIZIGHEID. PlaqtselHU Heusden. 22 Maart. Voor de eerste klasse der R. N. S. alhier, slaagden de navolgende leerlingenE. de Graaff, Aalburg; C. Smits, Herpt; J.Hille, Aalburg; A. v. Rijswijk, Wijk; Beinen te Haarsteeg; Cato Zoon, Aalburg en Lientje van Wijk te Wijk. Afgewezen 2. Tot de voorbereidende klasse der R. N. L. alhier, zijn toegelaten: Gerard Baaijens, Heusden; B. van Alphen, Wijk; J. Meire- sonne, Genderen; Neeltje de Bruijn, Pietje Reas, Pietje Hoekstra, Willy van 't Hoff te Heusden en Ha. van Wijlen, Genderen. Aalst Door de rijkspolitie werd tegen een tweetal bakkers, welke alhier met brood venten, proces-verbaal opgemaakt, doordat hun brood niet aan het volgens plaatselijke verordening gewicht beantwoordde. Het schijnt de bakkers moeilijk te zijn hun brood op het zuivere gewicht af te leveren. Almkerk. Op de Maandag j.l. ge houden voorjaarskeuring van springstieren werden 42 stuks aangevoerd waarvan 24 werden goedgekeurd. lirakei. Onze vroegere dorpsgenoot de heer S. van Dalen, thans te Waddinxveen, is benoemd als onderwijzer aan een bijzon dere school te Scheveningen. Bij de j.l. Maandag gehouden verkie zing van een lid van den Raad zijn can- didatenlijs*en ingeleverd voor de heeren C. Vervoorn en L. van Wijgerden. De va cature is ontstaan door het overlijden van den heer A. Vervoorn. Chanteren. De harmonie „Princes Juliana'' directeur de heer Wierts uit 's-Bosch, is voornemens op 2en Paaschdag een concert te geven in de Openb. School. We twijfelen niet of „Princes Juliana" zal als oudergewoonte weer flink van wal ste ken. Het programma bevat een 8-tal mooie nummers. De verpachtingen van hooi- en wei land zijn reeds aan den gang. Gisteren werden hier stegen en wegen, toebehoorende aan de polder verpacht, welke f 180 minder opbrachten dan 't vorige jaar. 's-Gravenmoer. Den lsten Paasch dag 's avonds half zeven hoopt het zangkoor onder leiding van mejuffrouw Cath. Kielen weder eenige nummers te doen hooren. Wij twijfelen niet of velen zullen weder van deze gelegenheid profiteeren, die iedereen kosteloos in de gelegenheid stelt, om het koor te hooren. Herpt. Deze week schaarde de land bouwer Jac. B. alhier een perceel weiland in, dat vroeger bij hem in huur was. Al spoedig kwam de nieuwe huurder Jan v. d. G. uit Hedikhuizen en sommeerde B. zijn vee van het door v. d. G. gehuurde land te halen. Hieraan werd echter niet voldaan toen werd de bevoegde autoriteiten hiervan kennis gegeven en werd het vee door de politie verwijderd en z.g. „gehooid". Dit muisje zal nu nog wel een staartje hebben. kaatsheuvel. Verleden week is bij P. N., die voor zaken op reis is, inge broken. Het goud en zilver werd ontvreemd en verschillende meubels zijn vernield. De vermoedelijke dader L. is naar den Bosch overgebracht. Hederhemert (Noordzijde.) Een gouden huwelijksfeest behoort tot de zeld zaamheden in onze gemeente. Toch zullen de echtelieden Peter Struijck en Aagje Ruimschoot, den 4en April de gouden bruiloft vieren. De man, visscher van be roep en 79 jaar, is evenals zijn wederhelft, die 71 telt, zeer kras. We hopen, dat een ieder het zijne er toe moge bijdragen, dezen dag tot een der ge lukkigste van hun leven te maken. Een ongeluk ligt vaak in een klein hoekje. Terwijl het 6-jarig zoontje van den aannemer D. Hobi over een greppel sprong, had het knaapje het ongeluk te vallen, waarbij het zijn sleutelbeen brak, NieuwendUk. Op den 17 dezer te Almkerk gehouden stieren keuring zijn de zwartbonte stieren van de heeren P. A. Vermeulen, O. Walraven en A. Lagrouw alhier, goedgekeurd. Uitwfik. Met den aardappelhandel gaat het steeds achteruit. De Zeeuwen gelden maar fl.50 tot fl.80 per mud. Naar Eigen heimers en Bravo's weinig vraag. Arfjlioeveii-Cappel. Naar we vernemen zal a.s. Dinsdag begonnen worden met de verharding van de Hoogevaart, wan neer dan ook de stoomwals zal werken. Waardhuizen. Woensdag hield de jongelingsvereeniging „Eben-Haëzer" al hier haar eerste jaarvergadering. Het stormde en stortregende geweldigdaarom zag men met vrees den avond tegemoet. Toch was de uitkomst verblijdend, het weer werd in den namiddag beter, zoodat de heer Brouwer van Molenaarsgraaf zijn reis nog kon aan vaarden en zijn voorgenomen onderwerp ten gehoore geven. Wij kunnen gerust zeggen, dat deze eerste jaarvergadering uitstekend geslaagd is. Nadat genoemde heer het een en ander over het jaar 1913 uiteen had gezet, werd er verslag gedaan over den toestand der vereeniging. Door een drietal leden werd een inleiding geleverd en ver slagen werden gedaan door de alhier be staande jongedochtersvereeniging „Ora et Labora" ea Mannenvereeniging. Afgevaar digden van de jongelingsvereenigingen „Sa muel" te Almkerk en „Eben-Haëzer" te Sleeuwijk en Woudrichem, brachten hunne groeten en gelukwenschen. Tal van belang stellenden woonden de vergadering bij. W«k. Onze vroegere dorpsgenoot de heer D. v. Rijswijk, electricien te IJmuiden, is als zoodanig benoemd aan de nieuwe ijs fabriek te Gorinchem. Gemeenteraadsvergadering van 's Grave- moer op 20 Maart nam. 1.30 uur. Aanwezig zijn alle leden. Na opening dezer vergadering, gepresi deerd door den Burgemeester, worden de notulen van 20 December j.l. gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling, dat is ingekomen een schrijven van elk der leden van de commissie tot wering van school verzuim, waarbij zij verklaren hunne be noeming als zoodanig te aanvaarden dat het suppletoir van den hoofdelijken om slag over 1912 door Ged. Staten is goed gekeurd, alsmede de onderhandsche ver huring van het perceel hooiland deGelde- looze Pad aan A. van Dalen, waarvan be reids contract is opgemaaktdat is inge komen het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1912, al&mede dat ingevolge de woningwet, welk laatste ver slag op de secretarie ter lezing zal worden nedergelegd dat de opbrengst der verpach ting van het grasgewas langs de gemeente wegen f 21.95 per jaar bedraagtdat bij het Algemeen Armbestuur en den gemeente ontvanger kasopneming is gedaan, waarbij boeken en kassen in orde waren bevonden en dat ten dienste der gemeente een geweer is aangekocht, welke mededeelingen voor kennisgeving werden aangenomen. Op .een verzoek van den commandant der brandweer om voor het voeren der schouw op de schoorsteenen aan de brand meesters eenige vergoeding toe te kennen, wordt op voorstel van den heer Verhagen besloten daarvoor f 10 per jaar uit te keeren. Nu de daggelden der veldarbeiders in deze gemeente eene verhooging ondergingen, verzoekt ook de vaste gemeentearbeider J. van Iersel verhooging van het zijne. Door B. en W. werd dit aldus geregeld, dat zijn dagloon zou bedragen als hy in gezelschap van anderen als ploegbaas werkt f 1.30 en in alle andere gevallen f 1.20. Na breedvoerige discussie besluit de ge meenteraad evenwel om dit te stellen voor vier wintermaanden op f 1.20 en de overige maanden op f 1.30. Mej. C. M. Stoorvogel verzoekt eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare school tegen 15 April a.s. Ingevolge voor stel van B. en W. wordt dit met het oog op de eindiging van het leerjaar verleend ingaande 1 Mei a.s. De school wordt thans bezocht door 75 leerlingen en daarom zou verder eene derde leerkracht overbodig zijn. De schoolopziener adviseert echter eene derde leerkracht te behouden, althans eene gediplomeerde on derwijzeres voor de nuttige handwerken te benoemen. De Voorzitter pleit er voor om opnieuw eene oproeping voor eene onderwijzeres te doen, zulks in het belang van het onderwijs en tevens omdat zulks voor de gemeente tengevolge der finantieele wet van 1897 niets kost. De heeren Verhagen en Versteeg trekken deze bewering des Voorzitter in twijfel, maar de heer Bosman, aannemende wat de Voorzitter zegt, wil in het belang der school de derde leerkracht behouden. De heer Verhagen beweert, dat het onder wijs aan de bijzondere school met twee kan concurreeren met dat aan de openbare school met drie leerkrachten. De heer Beunis zegt, dat, wil men de gemeente aangenaam maken voor buitenlieden, er voor goed onderwijs moet gezorgd worden. De heer Kielen wijst er op, dat in ieder geval de te maken veranderingen in het derde school lokaal de gemeente geld zal kosten. Einde lijk klaagt de heer Mouthaan over de slechte resultaten van het onderwijs in dezen tijd. De meerderheid in het college van B. en W. stelt voor om geene nieuwe oproe- pin meer te doen en aldus wordt besloten tegen verklaren zich de heeren Bosman en Beunis. Ter voorziening in het onderwijs der nuttige handwerken zullen sollicitanten van 21 jaren worden opgeroepen, tegen eene jaarwedde van f 50. Een ingekomen monster van straatklin kers f 14.50 per 1000, vrij aan boord, wordt goedgekeurd, waarvan er dit jaar 15.000 zullen worden aangekocht voor gedeeltelijke straatvernieuwing. B. en W. vragen en verkrijgen machtiging tot het houden der jaarlij ksche hooigras- verpachting en eventuëele andere verpach tingen of verkoopingen. Óp een verzoek van het Leger des Heils om op Tweede Paaschdag een of twee school lokalen te mogen gebruiken tot het geven eener voorstelling met lichtbeelden, wordt afwijzend beschikt, niettemin men het werk van het Leger wel op prijs stelt. De Voor zitter wil daarom adressant in overweging geven om met Hemelvaartsdag hier eene openluchtmeeting te komen houden. De hoofdschotel dezer vergadering is wel de gasverlichting. Ingekomen is een concept der voorwaarden tot gaslevering aan deze gemeente door de gemeente Dongen, ont worpen door de gascommissie in laatstge noemde gemeente. De voornaamste bepa lingen daarin zijn, dat er voor 35 jaren eene concessie wordt aangegaan, de hoofdleiding door Dongen zal worden aangelegd, alsmede de zij leidingen tot op 6 meters uit de as van den weg, de prijs voor het gewone en muntgas voor deze gemeente gelijk zal staan met Dongen, de straatverlichting zal ge schieden tegen een minimum van 1£ cent per branduur, waaronder zijn begrepen het aansluiten, installeeren, onderhoud van bran ders, kousjes, opsteken en blusschen en het garantie-verbruik voor deze gemeente zal bedragen, ongerekend de straatverlichting, in het eerste jaar 30 000 kub. M., het tweede jaar 32.500 kub. M., het derde jaar 35.000 kub. M. en het vierde jaar en vervolgens 40.000 kub. M., met eene vergoeding van 2 cent voor iederen kub. M. minder ver bruik. B. en W. hebben reeds eenige bedenkingen bij de gascommissie tegen dit concept inge bracht en vooral aangedrongen op eene vermindering van het garantiegebruik. Zij geven thans in overweging dit cijfer op 30.000 kub. M., met inbegrip van de straat verlichting, aan Dongen voor te stellen. De heer Beunis, wil het aannemelijker maken en stelt dit voor op 32.000 kub. M., gesteund door den heer Bosman, welk voor stel echter wordt verworpen. Aangenomen wordt om het cijfer op 30.000 kub. M. te houden, aangezien bij dit verbruik de ge meente Dongen reeds geene schade meer lijdt en de aanleg alhier ook in het belang is van Klein Dongen en Dongensche Vaart. De concept-voorwaarden worden daarna, zooals deze door B. en W. zijn gewijzigd, in stemming gebracht en met algemeene stem men aangenomen. Nog is aan de orde de vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag, waartoe de vergadering in geheime zitting overgaat. Kerknieuws. Sprang. Naar wij vernamen is dr. W. G. Harrenstein, cand. te Amsterdam beroepen bij de Geref. kerk alhier, voor den dienst des Woords bij deze gemeente en tevens voor den Evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg. Tusschen den Kerkeraad en de Deputaten voor dezen Evangelisatie-arbeid werd ten deze een regeling getroffen. Loon-op Zand. De WelEerw. heer ds. J. A. Broekers te Krimpen aan de Lek, heeft voor het beroep der Ned. Herv. gem. aan den Loonschendijk alhier bedankt. PREDIkBEUUTEil, 23 Maart. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. lezen en nm. 6 u. ds. Bosch. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Bram men, ouderling te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, geen opgaaf. Wijk, bevest. lidm. 24, vm. 9,30 u. dezelfde. 24, vm. 9,30 u. ds v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. 24, vm. 10 dezelfde. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhardt. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. 24, vm. 9,30 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. 24, vm. 9,30 u. dezelfde. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2. u. ds. Van Leeuwen. 24, vm. 9.30 u. leeskerk. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. 24, vm. 9,30 u. dezelfde. 24, nm. 9 u. dezelfde. ds. Knipscheer van Zaltbommel. 24, vm. 9.30 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Meulink van Hendrik-Ido- Ambacht. vm. 9.30 u. dezelfde. Geertruidenberggeen opgaaf. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden, ena. pred. te Putten. 24, vm. 9.30 u. ds. Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen. Herpt, geen dienst. 24, vm. 10 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Nz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. 24, Nz. vm. 10 u. dezelfde. Pouderoijennm. 2 u. ds. Ten Bokkel Hui- nink uit Well. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. 24, vm. 10 u. dezelfde. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Wnnenland. Met het oog op de gebleken wensche- lijkheid om inlanders uit Ned.-Indië ook de mogelijkheid te openen op vol komen gelijken voet met Europeanen den officiersrang te doen behalen, is een wijziging voorgesteld van de betrokken wet, die beoogt hen op dezelfde voor waarden als andere leerlingen toe te laten tot de studie aan cadettenschool en Kon. Mil. Academie in het moeder land. De inspecteur der infanterie heeft onder de aandacht van den minister van oorlog gebracht, dat bij de bestaande bepalingen, intellectueel ontwikkelde mi liciens zich gemakkelijk aan de oplei ding tot kaderlid zouden kunnen ont trekken, door zich aan te melden voor indeeling bij de administratietroepen. Naar aanleiding hiervan heeft de mi nister van oorlog thans de comman- deerende officieren der korpsen, waarbij administratietroepen zijn ingedeeld, ge machtigd om zoo noodig miliciens die zeer waarschijnlijk alleszins geschikt zijn voor kaderopleiding en die in de termen zouden vallen daarvoor te worden aangewezen, niet toe te staan bij de ad ministratietroepen over te gaan. Woensdagavond halfzes is tijdens een hevige hagelbui de bliksem geslagen in den 52 meter hoogen schoorsteen van de steenfabriek van den heer Everts te Veendam. Ruim 26 meter van den schoorsteen sloeg als een blok naar be neden en vernietigde een groot deel van den in aanbouw zijnden nieuwen steenoven en droogschuren. De metselaar J. Bruggema, die onder 't puin terecht kwam, een Duitsche monteur en een zoon van den brandmeester Schansema kregen kwetsuren. De toestand van Bruggema is vrij ernstig. De schoorsteen was niet voorzien van een bliksem afleider. De schade is zeer groot. De fabriek is laag verzekerd. verklaringen bleef, werd een onderzoek gelast, waaruit bleek, dat niet een recher cheur, maar een andere bij de politie in betrekking zijnde persoon, zekere v. L., bij de zaak betrokken was. D. wist op een of andere wijze briefjes te schrijven en deze aan den bewusten gevangen bewaarder ter hand te-stellen. Deze wist ze op zijn beurt v. L. in handen te spelen, waarna laatstgenoemde voor de bezorging zorgde. Op deze wijze was het D. mogelijk gemaakt met zijn helpers af te spreken op welken nacht hij de poging tot ontvluchting zou wagen. De concierge van het Huis van Be waring bevindt zich reeds drie weken in voorarrest. Uit Workum wordt aan de Leeuw. Ct. bericht.dat Dinsdagnamiddag aldaar het eerste kievitsei is gevonden door Arjen Elzinga. Het is aan H. M. de Koningin als lentebode ten geschenke aangeboden. Verleden jaar was het 9 dagen vroeger, dat het eerste kievitsei onder Makkum werd gevonden. Op de markt aan den Goudschesingel te Rotterdam is Dinsdag van den bak kersknecht G. B. een zakje met f 10.74 gerold, van juffrouw V. uit Gouda een portemonnaie met f 6 en van juffrouw W. S. uit Schiedam een taschje met twee rijksdaalders. Op dezelfde markt is aangehouden juffrouw E. de L., uit de Rembrandt- straat, die, volgens aanwijzing van een andere juffrouw een portemonnaie met f 3 zou gerold hebben. Naar 't Dagbl. v. Zd.-H. verneemt, heeft de heer W. A. K, F. H. de L., collecteur van de Staatsloterij te 's-Gra- venhage, sinds eenige dagen de stad verlaten, zonder orde te stellen op zijn zaken. Er wordt van een zeer aanzienlijk tekort gesproken. Een later bericht luidt: De Haagsche rechtbank heeft in staat van faillisse ment verklaard W. A. K. F. H. de Leeuw, in Den Haag. Als beroep achter diens naam staat vermeld collecteur der Staats loterij. Als zoodanig is echter het fail liet niet over hem uitgesproken, maar omdat hij de betaling van particuliere schulden heeft gestaakt. Daar de thans gefailleerde reeds vroeger de stad had verlaten, is op zijne zaken als collecteur orde gesteld door aanwijzing van een der andere Haagsche collecteurs, om, in afwachting van nadere voorziening, het beheer van het kantoor en de uitgifte van loterijbriefjes waar te nemen. Miirtcerlifke kland. Werkendam, van 14 tot 21 Maart. Geboren Andries Govert, z. v. G. Vlot en T. M. Visser; llendrikus, z. v. S. C. van der Peil en J. H. de Vries; Geertje, d. v. W. Westerhout en M. Kamsteeg Wouter Martinus, z. v. A. Mouthaan en A. Zwets. De werken en Sleeuwijk, van 1421 Maart. Getrouwd: L. Pellekaan, 23 j. en B. A. C. van Andel, 22 j. Geboren: Machiel, z. v. H. Verwoert en J. Versteeg; Maria Hendrika, d. v. M. Monshouwer en M. van Wijk Hen drik, z. v. M. P. Verschoor en J. van der PolAdriana Hendrika, d. v. G. A. den Hollander en M. J. Huisman; Leendert, z. v. L. Paans en E. C. Koman Maaike Bastiana, d. v. A. de Koning en E. Versteeg. ffl 9 ta l0*t *9 Nicuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 1400 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren yan 4 a A.\ cent per stuk. Dussen, 20 Maart. De prijs der boter was heden f 097, tot f 1,30. Aanvoer 219 Kilo. Zetting fl,24. Eieren f0,90 de 26 stuks. Vischmarkt Gorinchem. 56 Zalmen f 1.07f 1.32 per pond. Vischmarkt Rardinircld. 125 Zalmen f 1,15f 1,40 per pond. kralingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 1014 Winterzalmen f 1.10 tot f 1.60 per pond. Woudrichemsehe Vischmarkt. 254 Zalmen fl.13f 1.55 per pond. Snoekbaars 4050 cent Witvisch 0000 >5 55 Te Durgerdam is de helft van een middendoor gespleten praamschip aan gebracht. De Durgerdammer kuilvisschers D. Bouhuys en W. Porsius hebben het op de Zuiderzee bij het xMuiderhart drijven de gevonden en op sleeptouw genomen. De herkomst is onbekend. Zooals men zich nog wel zal berin neren, heeft de inbreker H. D., die ter zake van den inbraak op het Singel te Amsterdam in het huis van bewaring aldaar gedetineerd was, een poging ge daan om te ontsnappen. Dank zij de activiteit van den directeur, den heer Bierenbroodspot, werd deze poging ver ijdeld. De aanwezigheid van een touw en ladder deden reeds dadelijk vermoe den, dat buitenstaanders D. behulpzaam geweest waren. D. heeft dit bevestigd. Een gevangenbewaarder en een recher cheur van het politiebureau Warmoes straat hadden de gemeenschap tusschen hem en zijn handlangers tot stand ge bracht. In verband met deze mededeeling werd de gevangenbewaarder geschorst. Aan het verhaal betreffende de mede plichtigheid van een rechercheur werd eerst niet zoo heel veel waarde gehecht, omdat het meer is voorgekomen, dat beschuldigden zich op dergelijke wijze op de recherche trachten te wreken. Daar D. evenwel by zijn eens afgelegde Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 18 Maart 1 67 M. 1.38 M. - N.A.P 19 1.26 1.94 20 1.82 1.37 item. van het des avonds ten 9.30 uur, in het Café van D. G. A. SMITS te Meeuwen. van Beverwijk. TOEGANG voor ni et-leden, mits ouder dan 16 jaar, tegen betaling van 1© cent. verklaar ik dat de Algemeene Paarden- en Veeyerzekering-laatsehappij te 's-Gravenhage j (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. LINT HOUT, de mij toekomende schade voor mijn afgemaakt rund prompt geregeld heeft. A. VAN DE KOLK. Sprang, den 8 Maart 1913. Agentde Heer A. D. BAAIJENS, Herpt. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren nm. geen dieDst. 24, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leesdienet nam. 6 u. ds. Pontier te Waard- huijzen. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburg, nm. 2. u. ds. Gobius du Sart uit Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Brakel, nm. 2 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J.Ruijsch, 24, vm. 9,30 u. dezelfde. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. 24, vm. 10 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. de heer Verhaar van Rot terdam. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk, en nm. 2 u. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. 24, vm. 9.30 dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Raam8donk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J.C. Locher. vm. bed. H. A. Wijk c.a, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. 24, vm. 9.30 u. dezelfde. HEUSDEN22 Maart Op de graanmarkt besteedt me* voor: Tarwe t 6.00 af 8 80 Rogge f 6 50 a f 7 00, Gerst f -.-af Haver f 6.00 af 6 50. LAND VAN ALTENA, 7 Maart Aardappelen. Vroege f 0.0 Blauwe f 1.0J a i30 Zeeuwen, f 1.75 a f 2.25 Jammen f af. Hooi \e qual. f 15 00 tl J 16.—. '-e qual. (voor de pers) t 12 a 13 0<> Klaverhooi f 18 i f 20.Wit stroo f 13 00 d f 14 00 Geel dito f 10 k f 11. Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 i 26 ets. zwaardere 28 a 29 ct Boter f 0.70 a 0.75 per half K.G. Eieren f 0 95 i 1 10 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 7" e« de winkels dus f 0 75 per h. kilo, Eieren f 0.95 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.55. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe ƒ8. af 8 70 Haver f 3,80 a 5 80 f Garst f 5 75 af 6 00 per H.L. Boter f 0.70 a f 0 75 per half K G. Eieren J 0 90 a f 1.05 per 26 stuks Biggen 10 a l 16 00, Konijnen f t .00 a f 0.' Kippen f .00 /•0.0'f per stuk KAATSHEUVEL, 19 Maart Zetting der boter f 1,60 per kilo Eieren - a - ct. per stuk. MADE-DRIMMELEN, 19 Maart. Ter veemarkt wa ren aang-voerd 113 stuks hoornvee, - schapen en 49 biggen. Men bsste dde voor vetvee 64 a 78 c p. Kg Kalf- koeien t 200 a 290. Munt'gen f 140 a 215, Kalf- vaa zen f 150 a 265, Hokkelingen f 60 a 1 5, Schapen f a Biggen f 13.a 15 50. 55 55

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 6