en moeder van den jongen man zijn aangehouden. In het huis zijn nog meer bommen gevonden. De Italianen zijn in Tripoli weer aan "het vechten met de Arabieren. Daar generaal Briccola vernomen had dat de Arabieren kanonnen tegen het fort Luesci, (Bengazi) in batterij hadden ge bracht, heeft hij generaal d'Alessandro bevel gegeven om de vijandelijke stel lingen in de buurt van Bengazi en het hoofdkamp bij Benina aan te vallen en te vernietigen. Eenige uren later woei de Italiaansche vlag op het hoofdkamp der vijanden. Generaal Stasio is in de richting van het fort Marcucci opgerukt. Hij stuitte daarbij op hevigen tegenstand van groe pen Arabieren, die echter met aanzien lijke verliezen werden teruggedreven. Maandagmiddag heerschte te Londen eenige ontsteltenis door de ontdekking van een bom in een melkkan, die tegen een pijler van de Engelsche Bank was geplaatst. De politieagent, die de bom vond, dompelde ze onder in een nabijzijnde fontein en voorkwam daardoor een ont ploffing. Bij onderzoek bleek de bom door des kundige hand vervaardigd. Zij bevatte een hoeveelheid buskruit, een electrische batterij en een uurwerk. De commissie, belast met het onder zoek der verzoeken van de Fransche autobandieten De Boué, Simentof en Dieudonné om revisie van hun vonnis heeft ongunstig advies uitgebracht. Zij is van oordeel dat De Boué zeer goed de herkomst kon vermoeden van de door hem naar Holland gebrachte effecten, welke hij onder zijn gordel had ver borgen; dat Monier zich wel degelijk in de auto heeft bevonden, die door de bandieten te Montgéron werd gestolen en deel genomen heeft aan den aanslag in de bank en dat Dieudonné beslist medeplichtig is, maar dat Callemin hem slechts vrijpleit omdat hij wist, toch voor andere misdaden ter dood veroor deeld te zullen worden. Hij heeft echter wel degelijk uit het rijtuig op de menigte geschoten, waarvoor hij de doodstraf verdiend heeft. De commissie meent echter dat wel verzachtende omstandig heden voor hem zijn aan te voeren en er dus grond bestaat om gratie van de doodstraf voor hem te vragen. Zaterdagavond ontdekte een brand weerman in den Jeffersonschouwburg te New York een bom met een lont die was aangestoken. De vlam had bijna reeds de ontplofbare stof bereikt. De schouwburg was vol, er waren een 1500 menschen in. Zonder alarm te ma ken doofde de brandweerman het vuur, zoodat niemand iets van het gevaar merkte en een paniek voorkomen werd. De politie heeft geen enkel spoor van de daders. De felle nachtvorst, die op een kort tijdperk van ongewone warmte gevolgd is, heeft inden Berlijnschen Tiergarten groote schade aangericht. Heele bedden met tulpen, muurbloemen, vergeetmij- nietjes en violen zien er treurig uit. In de Siegesaliee zijn groote perken met tulpen geheel vernietigd. In de boomgaarden en kweekerijen in de Mark zijn de bloesems van kersen en abrikozen voor tweederden te loor gegaan. Peren en appels waren nog niet uitgekomen en zullen nu alleen een paar weken later zijn. In het om zijn vruch tenteelt bekende Werder zijn de kwee kers wanhopig. De oogst van kersen, kruisbessen, aalbessen en aardbeien is Ymkomen vernietigd. Sedert eenige dagen wordt te Londen de Amerikaansche milliouair J. W. Mar tin vermist. De zakportefeuille en de hoed van Martin zijn op den Belvedere- weg te Londen, dicht bij den Zuidelijken oever van de Theems, gevonden door een werkman. Een der afdeelingen van de portefeuille scheen haastig openge rukt (de sluiting was kapot en was leeg. In de andere vakken zaten enkel waar- delooze papieren en een passagebewijs naar Amerika. De werkman, die niet kon lezen, heeft eerst Zaterdag, toen zijn broer hem van de verdwijning vertelde, de portefeuille in handen gesteld der politie. Deze is door de vondst in baar over tuiging, dat Martin beroofd en vermoord is, versterkt. Mevrouw Pankhurst, het hoofd der Engelsche kiesrechtvrouwen, op 3 April tot drie jaar tuchthuisstraf veroordeeld, is op vrije voeten gesteld, aangezien zij in de gevangenis weigerde te eten. Naar verluidt zal mevr. Pankhurst onder politietoezicht blijven en weer worden gevangen genomen zoodra haar gezondheidstoestand dat veroorlooft. Zoodoende schrijft de Evening Standard kan het tien jaar duren voor zij haar straftijd heeft uitgediend. Gisteren werd uit Brussel gemeld Alle ambtelijke bedrijven werken hier regelmatig evenals in de voor steden. De trams rijden. In de groot-industrie staakt '/8 der werklieden. In Charleroi is de staking algemeen, maar in hoofdzaak wordt in den dienst voorzien door werklieden die men daar voor opgeroepen heeft. In de metaal-nijverheid is de staking eveneens algemeen. PlaaUelHk lienwa. Heusden, 16 April. De strenge nachtvorsten hebben aan de vroege aardappelen op den stadswal weer aanzienlijke schade toegebracht. Vele strui ken zagen zwart en zijn afgevroren. De werkzaamheden aan de Tram haven worden nu geregeld voortgezet, zoo dat weldra alles in orde zal komen. Be halve aan de losplaats, valt er nog veel te doen, n.l. het doorleggen van een trambaan, het aanbrengen van een hellende stoep van af den wal, enz. enz. Naar wij vernemen is de heer T. van der Steenhoven, benoemd tot Conducteur bij de Vereenigde Heusdensche Stoomboot maatschappij en zulks ten gevolge van de benoeming van den Conducteur, de heer J. A. Tupker, tot Agent derzelfde Maat schappij. De heer G. H. Malingré. verkreeg op verzoek wegens hoogen leeftijd, als zoo danig eervol ontslag. Werkendam. De driemaande lij ksche vergadering der Griend werkers ver- eeniging „Onderling Belang", zal gehouden worden op Zaterdag 19 April a.s., des avonds om 8 uur, in de Nutszaal alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording door den penningmeester. 4. Mededeeling. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Maandagavond ontstond, door het vallen der hanglamp, over de Haven, brand in de woning van M. Mol. Met vereende krachten slaagden bewoners en buren er in den brand spoedig te blusschen. Besojjen. T. de Louw had Zater dagmiddag het ongeluk van zijn fiets te vallen en met een zijner beenen onder een voorbijrijdende voermanskar terecht te komen. De jongen werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Hoewel men vreesde, dat het been gebroken was, bleek na ge neeskundig onderzoek dat dit onwaar was en hij er met enkele schrammen afkwam. Beneden-Langstraat- Naar jonge lammeren bestaat groote vraag aan hooge prijzen. Men besteedt van f 7,tot f 12,per stuk. Capelle- Door M. de Rooij alhier, is aan B. en W. krachtens de hinderwet, vergunning gevraagd, tot het oprichten van een machinale schoenfabriek, gedreven door een zuiggasmotor van 12 P. K. De vorige week holde, terwijl de trein in aantocht was, een paard met een kar, waarop een kist met zeer riekend goedje stond, bij het station Kaatsheuvel- Capelle de lijn op. Door spoedig toege schoten hulp van het stationspersoneel, kon men nog juist bijtijds het paard tot stilstand brengen en van de lijn verwijderen. Enkele draden en palen waren nog uit den grond gerukt. Naar we vernemen, moet het thans reeds vast staan, dat nabij het station Kaatsheuvel-Capelle, een wissel- en een losplaats zal worden opgericht. Of ze aan de Oost- of Westzijde zullen worden ge maakt, moet nog niet definitief besloten zijn. Russen. Op den 12 April j.l. ge houden stemming voor een lid voor den gemeenteraad zijn uitgebracht: 210geldige stemmen en 15 van onwaarden, Aat. van Krimpen kreeg er 109, D. C. Koekkoek 65 en G. v. d Beek 36 stemmen, zoodat Ant. van Krimpen is gekozen. Op twee der biljetten kwam het eigen aardig opschrift „Boerenbelang" voor. 's-Gravemoer. 't Was Maandag erfhuis, en dat schijnt voor sommige jonge lui ook al verleiding te geven. En als de drank is in den man, is de wijsheid in de kan. Baldadigheid en andere ergerlijkheden zijn de gevolgen. Een fietser moest zelfs te water. O, die drank. Her pt- Zondag overleed de oudste inwoner onzer gemeente Adam de Hart in den ouderdom van bijna 92 jaren. Als een bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de man nooit ernstig onge steld is geweest, zoodat voor eenigen tijd voor 't eerst in zijn leven een dokter werd geraadpleegd. Door de vorst van Zondagnacht, waardoor men eer zou denken op 't eind der maand December te zijn dan reeds half April te schrijven, zijn de hier en daar reeds boven den grond komende vroege aardappelen totaal afgevroren. kaatsheuvel. Terwijl een zeven jarige jongen, C. v. d. Ven, met zijn kame raadjes aan 't spelen was, struikelde hij over een steen en brak zijn linkerarm ter hoogte van den elleboog. Bonoemd tot directeur der N. V. Stoomschoenfabriek, voorheen C. v. d. Miesen te Gorkum, de heer Andr. Burmanje alhier. Deze week zijn bij J. St. in de Kruis straat een zevental kippen ontvreemd. De kippendief is al weer een hond. Op 14 April des namiddags circa halfzes ontstond een begin van brand in den hooiberg van D. v. B. in de Nieuwstraat. Door 'het flink optreden der vrouw des huizes en buren werd men het vuur spoe dig meester, waardoor een groot ongeluk voorkomen werd, aangezien de schelf vlak achter 'thuis stond. I*4Tederhei*iert. De kiezerslijst voor 1913» bevat 164 nsimen van kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer 162 voor de Pro vinciale Staten en 140 voor den Raad dezer gemeente. Toen de heer E. Smits Jr. Zondag morgen bij zyn weide kwam vond hij daar een jong paard dood in den vliet liggen. Het dier, vermoedelijk door het vuur aan. getast, was van benauwdheid te water ge raakt. Voor de bewoners van de Kaag, die op Wells grondgebied wonen, zal het een verblijdende tijding zijn, dat hun kinderen de openbare school alhier mogen bezoeken. De reis naar Well, eej uur afstand, zou voor de kleinen vooral bij slecht weer veel te bezwaarlijk zijn. Sprang;- Voor enkele dagen trof tusschen Loon op-Zand en Tilburg, den voerman J. de R. het ongeluk, dat de as van zijn zwaar beladen kar brak. Na de vracht dakpannen afgelost te hebben, zag hij zich genoodzaakt te Tilburg een kar in bruikleen te vragen, wat spoedig lukte Met nog eenige materieele schade aan de spaken liep alles boven wonder goed af. Naar wij vernamen, hebben zich 21 personen aangemeld, om aan de schiet oefeningen tot verhooging van 's Lands weerbaarheid deel te nemen. Met deze cursus zal begin Mei een aan vang worden gemaakt en zal in de o. 1. school alhier plaats vinden. Binnen de loop van enkele weken, zal in deze gemeente een filiaal der „Noord- Brabantsche winkelvereeniging" geopend worden. Naar men ons meedeelde, hebben verschillende dames zich aangemeld, om als winkeljuffrouw voor deze zaak in aan merking te komen. CitwUk. Verleden Donderdag had hier de gewone jaarlijksche verhuring plaats van grind en polderwegen. Als bijzonder heid kan hierbij vermeld worden, dat de 91-jarige H. van Tilbórg uit Rijswijk, al vroeg ter plaatse was, om het perceel dat hij reeds 20 achtereenvolgende jaren in pacht had, weder te huren. Niemand denkt er dan ook aan, om den braven ouden man zijn bod te verhoogen, zoodat hij voor 8 gulden hooi ew gras voor zijn paard heeft. Over het algemeen bracht het minder op dan vorige jaren. UrJJhoeven-Cappel. De heer A. A. Moonen, heeft thans zijn machinale schoenfabriek in werking gesteld, en we moeten tot ons genoegen zeggen, dat alles keurig gesteld is en getuigt, dat hier vak- menschen aan het werk zijn geweest. In de buurt hoort men de machines snorren. Moge zijn bedrijf zoo voortgaan. Waalwijk. Te Waalwijk is Maan dagavond door onbekende oorzaak afgebrand de boerderij van T. van Helvoirt. Drie var kens kwamen in de vlammen om, het vee kon nog bijtijds gered worden. Verzekering dekt de schade. Waspik. Tot brandmeester voor wijk „Boven" is door B. en W. dezer ge meente benoemd, de heer W. J. Kamp, landbouwer. Naar we vernemen zal spoedig be gonnen worden niet den bouw van een R.-K. pastorie, die op de plaats der oude zal verrijzen. Voor de betrekking van directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, heeft zich, naar we vernemen, slechts één sollicitant aangemeld. Dit jaar zijn de volgende leden van den gemeenteraad aan de beurt van aftre dingP. Klazen, M. C. J. van Son, G. P. Teunen en Th. H. Langerwerf. i Verslag van de vergadering van den Ge meenteraad van deWerken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 12 April 1913. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heeren Van 't Sant, (wegens ongesteldheid), Monshouwer en Pruissen. Twee vacatures. Te tien uur opent de Voorzitter de ver gadering met, gebed, waarna de Secretaris de notulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. De Voorzitter doet daarna mededeeling van de volgende onderwerpen, als: 1. Geloofsbrieven van den heer T. Cor net Jz., welke op den 28sten Maart is be noemd tot lid van den gemeenteraad in de vac. A. Sigmond. Tot leden der Commissie met het onder zoek dier geloofsbrieven belast, worden be noemd de heeren Van der Stelt en Verhagen, welke na een gehouden onderzoek mede- deelen, deze stukken in orde te hebben bevonden, zoodat tot zgne toelating wordt besloten. 2. Het procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger dd. 27 Maart 1913, waaruit blijkt, dat tot op dien dag de boeken regelmatig waren bijgehouden en de vereischte gelden in kas waren. 3. Een besluit van den Commissaris der Koningin, houdende benoeming van den heer C. Slagmolen tot lid van het College van zetters, ter vervulling der vac. ontstaan door de ontslagname van den heer A. Sig mond. 4. Een schrij ven van Ged. Staten, houdende toezending van een afschrift van het Kon. besluit van 7 Maart 1913 no. 62, tot goed keuring van het besluit van Ged. Staten van 17 Nov. 1910, zooals dat werd gewijzigd bij hun besluit van 20 Febr. 1913 G no. 65, strekkende tot aanvulling en wijziging der bouwverordening voor deze gemeente, met voorschriften nopens de voorziening in de behoefte aan goed drinkwater. De voornaamste bepalingen van deze ver ordening, (waartoe de Raad in 1910 heeft geweigerd de totstandkoming te willen be- worderen) bestaan hierin: lo. dat alle woningen, staande binnen den afstand van 50 M. van de hoofdbuizen der drinkwaterleiding, aan de waterleiding aangesloten moeten zijn. De gemeenteraad kan van deze verplich ting ontheffing verleenen, in dien blijkt, dat de te Heusden zetelende gezondheids commissie gehoord, eene pomp of ander middel van watervoorziening aanwezig is, in staat om in voldoende mate werkwater en voor de gezondheid onschadelijk kleur en reukeloos drinkwater te verschaffen: 2o. dat in of bij iedere woning, welke verder dan 50 Meter van de hoofdbuizen der drinkwaterleiding gelegen is, eene af zonderlijke pomp of ander middel van watervoorziening aanwezig moet zijn, be antwoordende aan hierboven genoemde eischen 3o. dat het met vergunning van Burge meester en Wethouders geoorloofd is, om van eene pomp door hoogstens vijf wonin gen voor gemeenschappelijk gebruik te be zigen, mits de pomp niet verder dan 15 Meter van de naastbij zijnde woning ver wijderd is 4o. dat Burgemeester en Wethouders be voegd zijn, om ten opzichte van de reeds bestaande woningen, bij een met redenen omkleed besluit, van eenige dezer voor schriften ontheffing te verleenen. Naar aanleiding dezer verordening stelt de heer Van der Meijden voor om eene commissie te benoemen, welke een onder- zoet zal hebben in te stellen naar de kos ten van aansluiting aan de Werkendamsche waterleiding, voor de verschillende deelen dezer gemeente, teneinde nader te kunnen beraadslagen of verdere aansluiting in over- weg:ng kan worden genomen. Zijn voor stel wordt aangenomen en wordt eene com missie samengesteld uit de heeren Van der Meijden, Monshouwer en Slagmolen. 5. Benoeming leden en plaatsvervangen de leden der stembureaux gedurende het tijdvak 15 Mei 191314 Mei 1914. Voor het 1ste stem district (Sleeuwijk) is ir gevolge de kieswet tot voorzitter aange wezen de heer A. van 't Sant, burgemees ter. Worden benoemd tot leden de heeren B. van Krugten en C. Verhagen en tot 4e lid voor de verkiezingen van den Gemeen teraad en de Prov. Staten de heer J. H. Meerburg. Tot plaatsvervangende leden de heeren D. van Arkel, G. F. van 'tSant en B. Dekker. Voor het 2e stemdistrict (Kille) wordt benoemd tot voorzitter de heer A. van der Stelt Cz., tot leden de heeren T. Cornet Jz. en J. Monshouwer, tot 4e lid de heer A. van Noorloos en tot plaatsvervangende leden de heeren M. Versteeg, M. Schouten en O. Walraven. Voor het 3e stemdistrict (de Werken) wordt benoemd tot voorzitter de heer C. Slagmolen, tot leden de heeren J. van der Meijden en G. Pruissen, tot plaatsvervangende leden de heeren B. W. van der Straaten, D. Koman en G. Rosier. 6. Wordt vastgesteld het kohier van school gelden voor het 2e kwartaal 1913. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Vergadering van den raad der gemeente Wijk c.a., gehouden den 8 April 1913. Afwezig het lid W. v. Wijk. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen, onveranderd goed gekeurd en daarna geteekend. Aan de orde is: 1. Verzoekschrift E. G. Vorsselman, om eervol ontslag als onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de openbare school te Wijk, met ingang van 1 Mei e.k. Met eenparige stemmen wordt besloten de heer E. G. Vorsselman, voornoemd, tegen 1 Mei e.k. eervol ontslag te verleenen. 2. Adres van B. v. d Steenhoven, in houdende verzoek om hem aan te wijzen tot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school te Wijk. Met algemeene stemmen wordt besloten de heer B. v. d. Steenhoven als zoodanig aan te wijzen. 3. Rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1912. Deze wordt goedgekeurd in ontvangst op f 1496,91 en in uitgaaf op 1516,20£, alzoo met een nadeelig slot van f 19,29£. 4. Aanbieding van het Gemeente-verslag over 1912, zonder eenige op- of aanmer kingen wordt dit goedgekeurd. 5. Aanvrage om buitengewone subsidie, krachtens art. 53 der wet op 't lager on derwijs. Wordt besloten voor dit jaar een buiten gewone subsidie van f 1400 aan te vragen. 6. Uitgaven van grond in erfpacht aan H. C. Jurrie te Aalburg. Met eenparige stemmen wordt besloten aan H. C. Jurrie een stukje grond ter lengte van 25 M. en ter breedte van 12 M. in erfpacht uit te geven voor den tijd van 35 jaren, tegen een jaarlijkschen canon van f 3, Verder worden nog eenige wijzigingen der gemeente-begrooting over 't dienstjaar 1912, noodig door overschrijding van eenige posten van uitgaaf behandeld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. lierko ieuws. Werkendam Op het tweetal voor predikant bij de Chr. Ger. Gem. alhier, staan de WelEerw. heeren Den Boer, pre dikant, te Dordrecht, en Bart, predikant, te Sliedrecht. Morgenavond te 7 uur, hoopt voor de Chr. Ger. Gem. alhier, op te treden de Wel Eerw. heer De Groot, predikant, te Rot terdam. Aalburg;. Op Woensdag 16 April a.s. zal des avonds ten 6 ure voor de ge meente optreden de beroepen predikant ds. H. Doornveld van Oudewater. LoonschendlJk. Beroepen naar Loonschendijk de weleerw. heer ds. H. Japchen, predikant te Oudega bij Sloten, provincie Friesland.» Gameren. Woensdagavond 16 April hoopt in de Ned. Herv. kerk ten 7 ure op te treden de beroepen predikant ds. J. P. Pauwe te Bennekom. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspr. van Strafz. op 14 April 1913. Overtreding jachtwet: G.L. enH. v. A. te Andel, ieder f 3 of 2 dagen. Visscherijwet: G. V. te Veen, f30 of 15 dagen G. P. te Almkerk, f 5 of 3 d. A. P. te idem, 1 mnd. tuchtschool met 1 jaar proef. Scheepvaartdelict: J. F. de J. te Rot terdam, f 5 of 3 dagen. Openb. dronkenschap: G. W. te Veen, f 5 of 3 dagen. Paard onbeheerd: J. C. v. d. V. te Veen, vrijspraak; J. Z. te Almkerk, f 3 of 2 dagen. Rijwiel zonder belC. de R. te Dussen, f 2 of 1 dag. Burengerucht verwekkenA. B. te deWerken, f 6 of 3 dagen. StraatschenderijD. C. den D. te Wou- drichem, 2 mnd tuchtschool met 2 jaar proeftijd. Mol vervoeren: G. v. H. te Woudri- chem, terug aan ouders zonder toepas sing van straf. kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 10 April 1913. A. H. te Tilburg, jachtdelict, f 10 of 4 d.L. v. W. te Drunen, M. M. te Loonopzand, beiden overtr. alsvoor, ieder f 3 of 2 d.W. H. te Vlijmen, overtr. boterwet, f2 of 2 d. en 2 X 11 of 2 X 1 d.G. J. A. S. te Kaatsheuvel, orde verstoren in dronkenschap, f5 of 3d.; C. 1)., C. v. d. V., beiden te alsvoor, beiden dronkenschap, ieder f3 of 2 d. G. D. te alsvoor, A. A. C. te Tilburg, beiden overtr. alsvoor, ieder f 2 of 2 d. W. V. te Heusden, overtr. alsvoor, 3 d. h.; J. L. M te Kaatsheuvel, overtr. algem. veiligh. wet, vrij A. O. te Sprang, A. A. J. v. R., P. J. W. L., beiden te Waalwijk, G. S. te Drunen, B. S. te Wijk, H. K. te Kaatsheuvel, allen overtr. alsvoor, ieder f 3 of 2 d.F. W. G. te Capelle, overtr. pol. verord.,f 1 of 1 d. J. C. S. te Drunen, overtr. mot. en rijw. regl., f 0,50 of 1 d C. J. K. te Besoijen, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d Ca K. te Vlijmen, overtr. trekhonden- wet, 2 X f 1 of 2 X 1 d.H. P. V. te Besoijen, A. C. A. B. te Udenhout, beide overtr. prov. reglet., ieder f 2 of 2 d.F. d. V. te Baardwijk, overtr. als voor, f 1 of 1 week tuchtschoolA. H. W., J. N. M., C. H. R., allen Vrijhoeven- Cappel, allen straatschenderij, no. 1 en 2 teruggave aan ouders, no. 3, 4 weken tuchtschool met proeftijd van een jaar. Heusden, van 11 tot 15 April. Getrouwd: Johannes Bruijsten, 57 j. en Cornelia Johanna van der Aa, 32 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 4 tot 11 April. Ondertrouwd: Adrianus Leendert Paans, 24 j en Anna van der Stelt, 22 j.; Hendrik Kolf, 35 j. en Maria Cornelia Kallewaard, 28 j. Geboren: Sophia Pieternella, d. v. L. B. van der Straaten en J. S. van Driel. Overleden: Jenneke Segerina Wal raven, 14 m. Ingekomen vanArkel, N. Uitten- bogaard; Breda, wed. T. C. Kers. Vertrokken naar: Rozenburg, B. A. C. van AndelNederhorst den Berg, D. Verwoerd en gezin. Waspik, van 15 tot 31 Maart. Ondertrouwd: M. van de Rijkenen A. M. van Disseldorp. Geboren: Petronella, d. v. A. Lank- haar en M. Rosenbrand; Anna Maria Johanna, d. v. A. J. Verschuren en H. Oome; Gerrit, z. v. G. H. Rosenbrand en J. Wijnbelt; Arnoldus Petrus, z. v. Ch. v. d. Hoven en C. M. Rollenbergh. Overleden: C. Verschuren, 80 j.; W. de Geus, 3 j.; C. Hooijmaijers, 57 j.; M. A. Verschuren, 67 j. Ingekomen vanHaaren, G. E. P. van Heck; Raamsdonk, N. W. Verhoeven; Capelle, J. Heijblom en gezin. Vertrokken naar: Zevenaaar, H. P. A. Zonhoven; Made c.a., D. A. M. Ver schuren Oss, D. A. P. van Disseldorp. De Staten van Overijsel hebben tot lid van de Eerste Kamer gekozen mr. W. L. de Vos van Steen wijk te Wij he met 26 van de 47 stemmen. De heer D. W. Stolk had 16, de heer H. H. van Kol 4 stemmen verkregen en de heer B. Berends Azn. 1 stem. Mr. W. L. baron de Vos van Steen- wijk is anti-revolutionnair, 54 jaar oud, kamerheer i. b. d. van H. M. de Ko ningin en lid van den Hoogen Raad van Adel. Hij was vroeger commies van staat, later referendaris bij den Raad van State en is belast geweest met de betrekking van adjunct-directeur van het bureau van den Industrieelen Eigen dom. Hij is een zoon van den vroegeren voorzitter van de Eerste Kamer, wijlen baron de Vos van Steenwijk. Nog deze week zal in de Tweede Kamer een regeling van werkzaamheden wor den voorgesteld in verband met het voor nemen om de Kamer op het eind van deze maand of het begin van de volgen de te doen uiteengaan. De heeren M. de Greef, G. van Kan, L. Seffelaar, J. Paalvast en J. F. Wubben, allen houders en fokkers van varkens te 's Gravenhage, deelen in een adres aan de Tweede Kamer mede, dat van hen onderscheidenlijk 40, 32, 24, 57 en 100 varkens, met het oog op het voor komen van vlekziekte, bij wijze van voorbehoedsmaatregel in 1911, zijn in geënt met prophylactine, verstrekt door

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2