Dienstbode. 1IËKPIET Aanbesteding. ER ITS TI. J. Th. COUWENBERG, Huis, Schuur, Erf, Tuin en Boomgaard, te Eethen. Wed. J. Borzo Zonen, VAN LEEUWEN Co, Burgers E. N. R. Rijwielen Stoorofroutzagerij „De Linge\ ftlüLTZ en STAAT TER DEKKING Hout- en Steenkolenhandel. eenige Leerjongens en eenige aankomende Jongens, TE KOOP TE KOOP, Het verbouwen van de Pastorie van de Geref.Kerk te Werkendam (A). Eigenaar ADRIAAN DEGRAAFFHzn. Dekgeld 8 Gulden, Openbare Verkooping Notaris RANT te Waalwijk, publiek verkoopen: iiuis. Schuur, Erf, Tuin en Boomgaard, Machinale Spiegel- en Lijstenfahriel. sionnairs ia Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Ringlagers deugen niet, model 1913. Broedeiereu A. BOUMAN te Aalburg. aanbesteed zwarte witvoet Stamboek- en Premiehengst Terstond gevraagd: Een Schildersknecht. tenzij zij op de meest nauwkeurige wijze in toepassing gebracht worden, zooals bij de De krachtsbesparing is zóó groot, dat wij die niet in procenten kunnen uit drukken. Eén proeftocht overtuigt UÜ Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheiniech-Weetlilische Kohlen-Syndieat de Ryks-seruminrichting te Rotterdam. Eeu groot deel van die varkens ia gestorven na en, naar adressanten be- toogen, tengevolge van die inëuting. In September werd adr. door den Inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst schadeloosstelling toegezegd, doch toen zij in October hun rekeningen bij den directeur-generaal van den Land bouw inzonden, werd daarop afwijzend beschikt. Na een overzicht van het verder ver loop van deze zaak te hebben gegeven adr. zijn o. a. tweemaal bij den mi nister van landbouw geweest, die hun beide malen een onderzoek heeft toe gezegd zeggen adressanten, dat zij ten einde raad besloten hebben, den staat in rechten aan te spreken tot ver goeding der door hen geleden schade. Alvorens daartoe over te gaan, doen zij een beroep op de Volksvertegen woordiging, opdat deze den minister van landbouw, nijverheid en handel, om inlichtingen vrage en hem verzoeke de in deze door hen geleden schade te vergoeden, althans een onpartijdig on derzoek naar het door adr. aangevoerde te doen instellen. Een bekende hondenkoopman te Am sterdam heeft, volgens het Hbl., aan het bestuur van de N.V. Tooneelvereeniging een briefkaart van den volgenden in houd gezonden: M.H. I Ik woonde een dezer dagen in uw theater de voorstelling bij van Nina. Hierin komt het gezegde voor: „alle hondenkooplui zijn dieven." Ik, als koopman in honden zijnde, acht mij door dit gezegde ten hoogste beleedigd. Indien deze woorden niet uit het stuk geschrapt worden, zoo zal ik een aan klacht wegens laster tegen u indienen. De heeren Hudig, Veder Co. schrij ven aan het Hbl., dat zij door den steun van vele belangstellenden in staat zijn gesteld, als aandenken voor de redding der opvarenden van het stoomschip Eastwell, een kleine lijfrente aan de bemanning van de sleepboot IJmuiden toe te kennen. Het totaal ingekomen bedrag bedraagt f 3999.50. Te Veenendaal moet er geknoeid zijn bij het aangeven van kiezers. De politie bemoeit zich met de zaak. Vermoedelijk zijn er biljetten valschelijk ondertee kend. In de Oude Plantage te Rotterdam zijn aangehouden drie jongens van 1719 jaar, wonende aan den Honingerdijk aldaar. Een hunner had in het begin der vorige week de ouderlijke woning verlaten met medeneming van f 400, toebehoorende aan zijn ouders. Toen Zaterdagmiddag werd bemerkt dat zij zich in de Oude Plantage bevon den werd jacht op hen gemaakt. Een hunner trachtte nog te ontvluchten door op de tram te springen, doch werd per rijwiel achterhaald en ook gearresteerd. Hij bleek nog in het bezit van f 200, terwijl alle drie voorzien waren van ge laden revolvers. Hun plan was naar Amerika te vluchten en op avonturen uit te gaan. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de fabrikanten-vereeni- ging voor de Tabaksindustrie te Utrecht is, naar wij in het U. D. lezen, besloten, den heer G. L. M. Hagen, directeur van de KoninklijkeUtrechtscheSigaren fabriek voorh. firma H. G. en M. A. Hagen, op grond van artikel 22 van het huishoudelijk reglement van het Ver bond van vereenigingen van Sigaren fabrikanten in Nederland het verbonds- bestuur voor te stellen den heer Hagen, krachtens de statuten der Fabrikanten- Vereeniging voor de Tabaks-industrie te Utrecht, een boete groot f 2000 op te leggen voor elke week dat hij laat werken zoolang de uitsluiting nog voort duurt. De vorige week hebben we medege deeld, dat een vrouw uit de le Jan Steenstraat te Amsterdam was gear resteerd wegens het in haar woning gelegenheid geven tot het plegen van ontuchtige handelingen met minder jarige meisjes. Wij vernemen thans, dat dezer dagen ook de moeder van deze meisjes is aangehouden, omdat zij uit een en ander voordeel trok. Zij is ter beschikking van den officier van justi tie gesteld. Aan den weg tusschen het dorp Velsen en Driehuis ligt de villa „Schoonen- berg", bewoond door de familie De Vr. Bij deze woonde gedurende eenigen tijd in een broeder van den heer De Vr., welke voor dien als zenuwpatiënt in een inrichting te Loosduinen was ver pleegd. De laatste tijd verergerde zijn toestand, hoewel hij volkomen vrijheid van beweging genoot, dermate, dat be sloten moest worden hem weer naar de inrichting terug te brengen. Dit zou Zaterdagnamiddag plaats vin den, waarom zich de heer dr. Bont, een ziekenbroeder en een helper, derwaarts begeven hadden. Nauwelijks was dr. B. in de kamer, waar zich de patiënt be vond, of deze trok plotseling een revol ver, loste daar twee schoten mede op den dokter, die in den neus en naast het oog getroffen nederviel. De zieken broeder, die wilde toeschieten, bekwam een schot in den schouder en viel op den grondde overige aanwezigen vlucht ten daarop. Wel trachtte de koetsier van den heer De V. nog ter hulp te komen, maar deze moest voor eigen levensbehoud vluchten. Terwijl naar allen kanten om hulp gesneld werd, was juist de slagersknecht K. de Boer ter plaatse. Deze drong de kamer binnen, maar hem werd, onder bedreiging neergeschoten te worden, gelast mede te helpen de in zijn bloed badende dokter uit de kamer te ver wijderen. Toen dit was geschied, was inmiddels hulp opgedaagd in de perso nen van den burgemeester mr. VerLoren van Themaat, den chef-veldwachter De Ruiter, den spoorwegarbeider J. Hamers, de heeren Waterschot en Slot. Toen deze de kamer binnendrongen werden zij met kogels begroet. De chef-veldwachter De Ruiter kreeg aan beide zijden in den borst een kogel, de spoorwegarbeider Hameis een kogel in den buik, zoodat beiden neerstortten. De Ruiter had echter nog tegenwoor digheid van geest, de boeien uit den zak te halen, terwijl van een ondeelbaar oogenblik de anderen gebruik wisten te maken om den woesteling te over mannen en in boeien te slaan. Intusschen waren dr. Heslinga en wijkzuster Van der Hoek ter plaatse gekomen om de eerste hulp te ver- leenen. Aan Hamers moesten direct de H. Sacramenten toegediend worden. De toestand van den dokter moet zeer ernstig zijn, terwijl de toestand'van den veldwachter evenals die van den verpleger, bevredigend wordt geacht. Per ziekenwagen en -auto zijn allen naar Haarlem vervoerd. De ongelukkige dader ie per auto naar het rijkskfankzinnigengesticht Meerenberg overgebracht. Een groote verslagenheid heeft dit drama alom verwekt. Naar geruchten zou de dader Zater dag nog naar Haarlem zijn geweest en zich daar den revolver hebben aange schaft. Luitenant A. E. W. de Jong is, naar het Hbl. verneemt, Maandagochtend om 6 uur te paard uit Utrecht vertrokken. Zij doel is naar Parijs te gaan, eiken dag iets meer dan 100 K.M. afleggend. Jhr.G. Tindal uit Hilversum vergezelt hem per auto, op dezen afstandsrit. In die auto bevindt zich tevens de oppasser van den rijder. In 6 dagen hoopt luitenant De Jong zijn doel te hebben bereikt. De Zeeuwsche Koerier schrijft: In de week van 31 Maart6 April werden te Sas van Gent per spoor uit gevoerd 1098 kilogram kikvorschen- i achterpootjes. Schat men het gewicht; van 100 pootjes op 1 kilogram, dan i vertegenwoordigen deze 1098 kilogram niet minder dan 54 900 kikvorschen, die gedurende ongeveer één week in deze omgeving gedood werden. Gemiddeld 7850 kikvorschen per dag. Wegens het medegaan met harer naar den Bosch overgeplaatste Ouders, zoekt Mevrouw DE BOCK, Ginnekenweg 97. villa Maria, Bredaeene Werkmeid, P. G., goed kunnende naaien en tafeldienen. Op de Scheepswerf alhier, kunnen geplaatst worden. Zich persoonlijk te vervoegen. Sedert verleden week Dinsdag worden, een mooie goedgekeurde naar 't Arnh. Dgbl. meldt, te Arnhem t x yr- y- -ry vermist twee jonge meisjes, oud 19 jaar, die vermoedelijk met een paar jongelui op reis zijn gegaan. De politie stelt een onderzoek naar haar verblijfplaats in. Lekkerland, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf ter zake van valschheid in geschrifte en opzettelijke gebruik making van een valsch geschrift als ware het echt en on vervalsen t, welke straf in hooger beroep door het Hof te 's Gravenhage was verminderd tot 4 maanden gevangenisstraf, Zes cassatiemiddelen en een subsidiair middel waren in deze zaak aangevoerd. Ds Hooge Raad achtte al deze mid delen ongegrond. Met name was de Hooge Raad van oordeel dat een valsche handteekening valsch blijft, zelfs al wordt zij in opdracht van een ander onder het stuk geplaatst (hetgeen echter in casu niet vaststond). Het beroep werd dus verworpen. bij P. A. VERMEULEN, Nieuwendijk. Marktberichten. Daar zich sedert 28 Maart j.l. te 01 denzaal geen tweede geval van pokken heeft voorgedaan, kan de ziekte aldaar; en dus in geheel Twenthe als geweken worden beschouwd. De posten voor de geïsoleerde woningen te Oldenzaal zijn weer ingetrokken, de woningen zijn er ontsmet en de isolatie van de bewoners is opgeheven. De eenige pokkenlijdster K., die nog in de barak wordt verpleegd, gaat goed vooruit en zal binnen enkele dagen wel geheel hersteld zijn. Rotterdamsche eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 87,633 stuks. Hoendereieren van f 3,40f 4,75 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 11 April 1.65 M. 0.96 M. N.A.P. 12 1.10 0.66 13 131 0.75 14 1.07 0.60 Waterhoogte Maastricht (brug). 14 April 0 30 M. boven 0. 15 0.35 De 37-jarige losse arbeider Chr v. B., uit Grave, die 14 dagen geleden bij een twist door een boer te Sambeek (bij Boxmeer) met een jachtgeweer in de beenen werd geschoten, is tengevolge van infectie aan de toen bekomen ver wondingen, in het ziekenhuis te Grave overleden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is Amersfoort op twee plaatsen inge broken, en wel bij mevr. E inde Blan- kenheimstraat en bij luit. B. in de Wilhelminastraat. De bewoners waren afwezig en hadden dat door het bordje „niet thuis" kenbaar gemaakt. Voor zoover men heeft nagegaan, is alleen eenig tafelzilver gestolen. Van den dader of de daders heeft men nog niets ont dekt. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 April 1.95 M. boven 0. 15 1.91 Idverteu Ilën. Voor de blijken van deelneming, onder vonden bij het overlijden onzer geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mevr. de Wed. TEN HOLTENVeerman, betuigen wij onzen welgemeenden dank.. L. J. VEERMAN. m. veerman- Heusden15 April 1913. De Ondergeteekenden betuigen hierbij hun hartelijken dank aan de Directie en Diaconessen van het Diaconessenhuis van de Ned. Herv. Gemeente alhier, alsook aan den Geneesheer Dr. Oerlemans, voor de langdurige en liefderijke verpleging aan hun nu overleden geliefden Zoon GERARDUS HENDRIKUS bewezen. W. BAAIJENS Heusden, 14 April 1913. Tevens onzen dank aan de „Typografen", die hem als hun vakgenoot grafwaarts heb ben gedragen. tegen concurreerenden pr||s, bij C. H. BOGERS, te Werkendam. Op llaandag 31 April zal worden Bestek en teekeningen A f 1.25 per stel verkrijgbaar bij den Architect H. J. TIE- MENS JzKoningstraat 31, Arnhem. op alle werkdagen bij den te llabilotiiëitbroek, de om zijn beste afstamming wel beroemde Ingeschreven in het stamboek No. 28 N. S. Tg. Warmbloed ras. Afstammende van Vaderszijde „Harras II" No. 646 N. P. S., van Moederszijde „Jana" No. 3733 N. P. SGrootvader „Waltram" No. 328 N. P. S. bij de eerste toelating te voldoen. BIJ Heusden, is geen concurrentie mogelijk (naar prijzen en kwaliteiten) van Land bouwgereedschappen, Huishoudelijke Artikelen, Wleciit- of Draadwerk, Spad«*n of Schoppen, Zeisen of Zichten, llessen of Scharen, in één woord alles wat boer of burger ge bruikt koopt men het best en goed koopst aan bovengenoemd adres. Minzaam aanbevelend. P.S. Iedere plaats in den omtrek wordt om de maand met paard en wagen bezocht met alle artikelen. Loon naar bekwaamheid. Adres: C. J. VAN OMMEREN Zn., Schoolpad, Raamsdonksveer. van een zal bij Inzet op Woensdag 33 April 1913, en bij Toeslag op Woensdag 1 Hei 1913, telkens om 1 uur, des namiddags ten herberge van Mej. Wed. D. VAN DER BEEK, te Babyloniënbroek, onder Eethen, Het zeer gunstig gelegen in de Lange Bruggert, tegenover de hofstede van den Heer CORN. STRAVER, kadaster sectie A nos. 39, 40, 41 en 42, samen groot 0.54.43 H.A. Behoorende aan de Erven MATTHIJS DE GRAAFF, te Eethen. Aanvaarding bij de betaling der koopsom. Lasten vanaf 1 Januari 1913 voor rekening des koopers. G. J. METTROP. 's-Bosch, Ververstraat 21. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasverziivcring, Masslijpcrij, Glashandel. tievraagd: f 500 4 pCt. 's Bosch97 pCt. f1000 3£ pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3£ pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte. Aang«>ho«2en f 2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 A f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 9 A f500 4 pCt. gem. Katwijk 98A f6000 4 pCt. gem. Enschedé 1912 98 f1000 3 pCt. gem. Nijmegen 1895 84 5 Af 500 3pCt.Prov.Limburg 1896 82 f3000 3£ pCt. gem. Zaandam 1891 92 f500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f4500 4 pCt. gem. Harderwijk 97i f82.000 4pCt. gem. Utrecht f 97| f13.000 4 pCt. gem. Nijmegen 97i f 3000 4 pCt. gem. Vlaardingen 97 f2000 4 pCt. gem. Schiedam 1907 97£ Vragen en aanbiedingen worden RUSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. Twee jongens van 16 jaar, Huysen en Van Straten, zijn Zondagmorgen per kano van Hoorn de Zuiderzee opgevaren. (jg MeBUWenSChe BOUWUlij. I Agent voor Heusden: A. SWAGEMARËRSVeenT. JOVKER; Andeh J. D. VA>'SITTEREN. Maandagmiddag waren zij nog niet te J" ruggekeerd en een onderzoekingstocht met een motorboot heeft tot niets geleid. Men vreest in Hoorn omtrent het lot van de twee jongens het ergste. Onder Oosthuizen nl. zijn de pagaaien van het bootje gevonden. De JAARL. ALGEM. VER GADERING van Aandeelhou-j ders, zal plaats hebben op Artfdag 18 April a-S-, des avonds om 8 uur, in „het Rechthuis" te Meeuwen. DE DIRECTEUR. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van A. M. G., huisvrouw van Th. K., door de rechtbank te Dordrecht met vrijspraak van de tenlastelegging van moord op haar vader Arie Groen, koffie huishouder en kolenhandelaar te Nieuw- van een toom prachtige witte Leg horn's, zijn alle dagen A 9 cent per stuk VERKREJGBAAR BIJ TELEFOON INTERCOMM. No. 49. fVERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 70 cts^ in de winkelt dut 75 eti. per half kilo. Ei-ren f 0 90 de 26 itukt. SLEET] WIJK. De zetting der boter bedraagt 74 et per half ttilo en die der eieren /0 95 de 26 itukt. BESOOIJEN15 April. De prijs der Boter wat heden 1.25 1 36 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G. Eieren 31/2 4 et. per stuk. OOSTERHOÜT, 15 April Boter f 1,40 a 1.50 per Kg. Eieren f 0,14 en 0,15 de 4 itukt GORIN CHEM, 14 April. Op de veemarkt waren aan- jevoerd 605 runderen 24 nuchtere kalveren, 33 vette varkent 1143 biggen, 18 schapen en 32 lammeren. De. prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 260 ƒ340, kalfvaarzen f 180 a 210 gutste vaarzen 140 a 180 melkkoeien f 180 a 240 twee-en-een-half jarige ossen f a ander half-jarige f a pinken f 75 a 120 graskalveren f a nuchtere 18 a 24. schapen f 17 a 24, lammeren 8 a 12 biggen f 11 a 20 per stuk. Vette varkent 28 a 281/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe t 8 50 a 9,25, roode dito 8 50 a 9witte dito f 8 40 a 9.25 tnl. rogge f 6.00 a 6 40 buitenl. dito f 6 60 a 7.10 gerst f 5.60 a 6.80, haver f 4.10 a 5.25, duivenboonen f -a -. blauwe erwten f ai mais. 150 pond, f 5.30 a 5 70 alles per heet. Boter 72 a 75 ct. per half kilo Eieren f 0 99 a 0.95 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERDAM, 1415 April Op de veemarkt waren j heden aangevoerd 1027 vette runderen2196 magere dito. 449 vette en graskalveren, 1431 nuchtere kalveren. 223 schapen of lammeren1096 varkens, 264 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le-kwaliteit 90 2e kw 72 cent, kalveren le kw 1,20 2e kw 110 ct. schapen le kw 25, 2e kw. 30 ct. vette varkens 54 a 56 ct. licht soort 59 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 32.-- idem voor de slacht f 11. a 16 00 Biggen ƒ-.a -.per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 89/8 en 36/16 ton en 172 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 58 2e kw. f bi. 3e kw. f 50 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 375 a 4,10. Overmaassche dito 3 85 a 4 20 per 100. Stokvis. en echtgenoote.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3