De oorlog op den Balkan. tot moord op mevr. Chabrux en haar zuster, die hij wilde berooven. Te Kief hebben eenige roovers een winkel overvallen. De winkelier en zijn beide zoons alsmede een bediende en twee voorbijgangers schoten ze neer. Toen de politie toesnelde, namen de roovers de vlucht en ontkwamen. Een echter, die de politie bijna te pakken bad, schoot zich dood. De achterdocht tegen Martin, den te Londen „verdwenen millionair", wordt gevoed door een telëgram uit Memphis (V. 8.) waarin bericht wordt, dat de ce- dullen voor 500 opgeslagen balen katoen, die als onderpand gegeven waren voor een leening van 25,000 dollars aan zijn firma, vwlsch zijn. Een der vrienden van Martin heeft een telegram uit Vevey in Zwitserland ontvangen, luidende: Maak het goed. Brief volgt. Martin. Burns, de Amerikaansche speurder, acht het zeker dat het telegram echt is en meent dat hij verdere nasporingen nu wel kan opgeven. De Engelsche kiesrechtvrouwen schij nen meer en meer met bommen te gaan werken. Zaterdag heeft men een bus met een half pond kruit gevonden op de stoep van den Smeaton-vuurtoren te Plymouth Hoe. De lont, hoewel in pe troleum gedrenkt, was, vermoedelijk door den wind, gebluscht. Uit een op schrift bleek, wie de hand in dit stuk hadden gehad. De vuurtoren heeft 150 jaar dienst gedaan op het Eddystone-rif. Dertig jaar geleden werd hij daar afge broken en te Plymouth Hoe weer opge bouwd. De roodhuiden bevolking. Inde Ver- eenigde Staten wonen nog 300,9o0 rood huidenhun aantal is sedert eenige jaren stijgende. Het sterftecijfer bedraagt onder hen 35 per duizend, tegen 15 per duizend onder de overige bevolking. Vele Indianen lijden aan tuberculose. Van 42,645 onderzochte personen waren 6870 aangetast. Onder de Sioux zelfs een van de drie onderzochten. In één streek leden 71 pet. van de Indiaansche schoolkinderen aan trachoom, waartegen krachtig wordt opgetreden, evenals tegen het alcoholisme. In 1912 zijn 1480 per sonen vervolgd wegens ongeoorloofden verkoop van alcohol aan Indianen. Voor gezondheidsmaatregelen ten behoeve van dit ras heeft het Congres voor dit jaar 240,OüO dollars uitgetrokken. De vroegere koning Manuel van Por tugal, is verloofd met prinses Auguste Viktoria van Hohenzollern. Prinses Auguste Victoria is de oudste dochter van prins Willem van Hohen zollern, het hoofd van de Katholieke niet regeerende tak van het huis Hohen zollern, en een neef van keizer Wilhelm. Reeds van vroeger zijn de beide Koninklijke huizen vermaagschapt, want de infante Antonia, zuster van Manuel's grootvader, was gehuwd met prins Leo pold van Hohenzollern. Engelsche kiesrechtvrouwen hebben Zondag vergeefs beproefd in Hyde Park, te Wimbledon, Hampstead en elders een openluchtvergadering te houden. Het was niet de politie, maar het pu bliek, dat de vergadering belette. De politie had de handen vol om de stem rechtvrouwen te beschermen tegen de volksmenigte, die alle gewaande en werkelijke kiesrechtvrouwen naliep en verdreef. De gezworenen te Karlsruhe hebben ter dood veroordeeld den 20-jarigen Kleile, die in Januari jl. een 12 jarig meisje in zijn huis had gelokt en ge worgd. Hij verborg het lijk 's nachts in zijn bed en sneed het den volgenden dag de beenen af, waarna hij het lijk in den tuin zijner ouders begroef. Kleile werd gearresteerd in een bioscope, waar hij door zijn uitgelatenheid reeds een paar waarschuwingen had ontvangen. Volgens telegrammen uit Weenen, maakt koning Nicolaas van Montenegro zich gereed om op het stuk van Skoetari toe te geven. Volgens andere berichten wil hij eerst een landing van een inter nationaal detachement uitlokken om zich beter tegenover zijn volk, dat van de beteekenis van diplomatieke pressie en vlootbetoogingen geen recht begrip heeft, te kunnen verantwoorden. Hoe dat zij, het kan den vrede niet tegen houden, die naar uit alle berichten blijkt thans op weg is. In alle di plomatieke kringen gelooft men dat de krijgsbedrijven reeds voor goed zijn ge ëindigd en de vrede niet lang meer op zich zal laten wachten. De wapenstilstand bij Tsjataldzja en Boelair is daar ook een duidelijk teeken van. Dat die wapenstilstand twee dagen geheim is gehouden, verklaart de Tanin op opmerkelijke wijze. Volgens dat blad is de wapenstilstand een gevolg van de oneenigheid onder de bondgenooten, maar juist daarom wilde men van Bul- gaarsche zijde niet, dat de overkomst tusschen Bulgarije en Turkije openbaar zou worden. Intusschen hebben de Ser viërs overste Nikolits en de Grieken overste Koedojanni naar Tsjataldzja ge stuurd om ook een wapenstilstand voor 10 dagen te sluiten. De Weensche correspondent van de N. R. Ct. schrijft: Ik ben eens gaan informeeren over de geschillen tusschen Servië en Bul garije over de verdeeling van den buit. Van bevoegde zijde werd mij gezegd, dat men zich daarover niet al te bang moet maken en niet moest denken dat een oorlog tusschen de bondgenooten onvermijdelijk is. Tusschen Bulgarije en Servië is, gelijk bekend, nog voor het uitbreken van den oorlog een verdrag gesloten over de verdeeling van Mace donië. Met Griekenland bestaat alleen een militaire overeenkomst. Volgens een telegram uit Belgrado aan de Daily Mail bestaat er een geheim verdrag tusschen Oostenrijk-Hongarije en Bulgarije om elkaar in geval van oorlog met Servië bij te staan. Uit Cettinje wordt uit betrouwbare bron aan de Vossische Zeitung geseind: Koning Nikolaas heeft Zondag de be schieting van Skoetari met alle hem ten dienste staande middelen hervat. De commandeerende Montenegrijnsche generaal heeft den buitenlandschen cor respondenten uitgenoodigd om de alge- meene bestorming van den Tarabosj- berg bij te wonen. Servische troepen namen in Montenegrijnsche uniformen aan den stormloop deel. Als gevolg van deze berichten vermoedt men, dat het heden door den Oostenrijksch Hongaar- schen ministerraad genomen besluit om de troepen in het zuiden van het rijk naar huis te zenden, niet ten uitvoer zal komen. Een nieuwe twistappel is tusschen Grieken en Bulgaren geworpen. Na de gevechten bij Nigrita zijn de Bulgaren door het dorp Dimitritsi teruggetrok ken en hebben daar Kapetanos, het hoofd van een Grieksche school, en acht andere Grieksche notabelen gevangen genomen. Volgens een bericht aan de Matin is het lijk van het schoolhoofd op den oever der rivier Stroema gevonden. Hij was blijkbaar vermoord, in het lichaam zijn vijf bajonetwonden gevonden. Twee andere lijken, die eveneens doof de rivier zijn aangespoeld, verkeerden reeds in zoo verregaanden staat van ontbinding, dat men de doodsoorzaak niet meer heeft kunnen vaststellen, noch de lijken herkennen. De dorps bewoners zijn echter overtuigd, dat de Bulgaren alle negen gevangenen hebben omgebracht. IMaiatMeiyik lieuwN. Neusden, 23 April. Door den Hoogen Raad is beslist dat de gewone hengel niet valt onder „alle overige vischtuigen" bedoeld bij art. 10 sub. m, v.h. Binnenvisscherij-reglement,zoodat tbans vast staat, dat door liefhebbers het geheele jaar door met den hengel in de hand mag worden gevischt. Dit arrest is een meevallertje voor onze hengelaars, en nog wel zoo vlak voor den anders gehuldigen sluitingstijd. Werkendam. In deze gemeente zijn dit jaar aan de beurt van aftreding als gemeenteraadsleden de heeren J. Visser Az., C. J. Visser Jz., J. de Klerk en J. van Loon C. Dz. Hedenavond te acht uur houdt het departement Werkendam der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene ledenverga dering in de Nutszaal. De agenda luidt: 1. Opening en notulen. 2. Verslagen. a. Van de commissie tot nazien der reke ning van deSpaarbank. (Boekjaar 1911/12.) b. Bibliotheek. (Seizoen 1912/13.) c. Floralia. (Boekjaar 1912 3. Verkiezingen. a. Van een voorzitter en een secretaris van het departement; de heeren J. I. Bril en H. van Donkelaar zijn aan de beurt van aftreden. b. Van een 2den secretaris, vacature H. van Donkelaar. c. Van een commissaris der spaarbank; de heer C. Bresier is aan de beurt van af treden. d. Van een commissaris van de spaarbank, tevens lid van het bestuur van het depar tement; de heer P. H. Oldemans is aan de beurt van aftreden. e. Van een lid van de commissie van Floraliade heer C. de Graaf is aan de beurt van aftreden. f. Van twee leden en hun plaatsvervangers, tot nazien der rekening van despaarbank. (Boekjaar 1912/13.) 4. Aanwijzing van twee leden en hun plaatsvervangers tot nazien der rekening van het departement. (Boekjaar 1912/13.) 5. Behandeling der vraag, of er dit jaar afgevaardigden worden gezonden naar de vergaderingen van het Nuts-district N -B. en zoo noodig verkiezing van afgevaardig den en hun plaatsvervangers. 6. Bespreking, oprichting afdeeling Volks onderwijs. 7. Voorstel van het bestuur, om dit jaar f 30.subsidie te geven aan Floralia en een voorschot tot een maximum van f 50. aan de commissie voor Huisvlijt. 8. Stemmen over een nieuw lid, voor gesteld wordt de heer Roubos van Wer kendam. 9. Rondvraag en sluiting. Aalburg;* De voerman H. d. H. had het ongeluk, met zijn wagen beladen met manden en stoelen, in botsing te komen met een woonwagen, waarbij het paard met wagen achteruit liep en zoodoende boven van den dijk tuimelde. Verschillende prach tige stoelen werden erg beschadigd, evenals de wagende voerman en het paard brachten het er wonderlijk zonder eenig letsel af. Aalst. Maandagmiddagwerd in 't veld alhier een best veulen van een hit. dood in een sloot gevonden. Het beest be hoorde toe aan den bakker v. d. V. te Poe- derooijen. Dit is voor den eigenaar een groote schadepost, als men weet dat men in den afeeloopen zomer te vergeefs voor dit dier f 250 bood. Het was dan ook een pracht exemplaar. *Heneden-L<aiig;straat. Het hooi ruimt steeds op en nog steeds blijven de persen werken, meestal voor verzending naar Duitschland. Men besteedt voor prima koe- hooi f 15, bandelshooi f 14, inferieure soor ten f 10 f 12 en schraal pakhooi f 8, alles per 500 kg' Het gure weder en de nachtvorsten oefenen een nadeeligen invloed uit op de graslanden, die er in het begin zoo prachtig bijlagen. 's Gravenioer. Naar men ver neemt heeft de gemeenteraad van Donge de behandeling der aangelegenheden inzake het gas, aangehouden tot eene volgende vergadering. Men is nog altijd zeer benieuwd wat er van de gasverlichting voor deze ge meente komen zal. lleesbeen. Toen de knecht van den veehouder P. Wagemakers in de weide kwam om de koeien te melken, viel een dezer dieren dood neer, waarschijnlijk ten gevolge van het vuur. Voor den betrokkene een schadepost]e. Kaatsheuvel. De heeren Van R. en Van L.. die op 6 Januari j.l. bij den heer L. v. d. L. de ruiten hadden vernield en daarvoor 1 jaar gevangenisstraf kregen, zijn dezer dagen in hooger beroep gegaan. Het gevolg daarvan is, dat Van R. is vrij gesproken. De uitspraak over Van L. volgt over 8 dagen. Naar men zegt is genoemde persoon reeds naar Antwerpen vertrokken. De twee getuigen in het verleden week behandelde jachtdelict zijn op vrije voeten gesteld en hier teruggekeerd. Dezer dagen heeft de sluiting plaats gehad van het eerste gedeelte van den Hanze- cursus alhier. Door den adviseur werden de leeraren bedankt voor hun ijver en de leerlingen voor hun trouwe opkomst. We gens ziekte was de heer Schoenmakers, leeraar in de hannelsvakken niet aanwezig. Om van het geheugen der deelnemers bij de heropening van den cursus niet te veel te eischen, bood de heer Van Rooy aan, den leerlingen om de 14 dagen een gratis 2 uren les in de Duitsche taal te geven. Op 15 September e. k. wordt het 2de ge deelte van den cursus aangevangen. Meeuwen. Naar wij vernemen is onze vroegere dorpsgenoot D. Vos, veld wachter der gemeente Drongelen, door den Minister van Justitie aangesteld tot onbe zoldigd rijksveldwachter. Door den Minister van Waterstaat is goedgunstig beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur alhier om eene publieke spreekcel te verkrijgen. Deze cel zal worden geplaatst in het hulptelegraafkantoor alhier. I\'cderhemert In de Donderdag j.l. gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente, is met algemeene stemmen besloten tot de oprichting van een tele foon. Waarschijnlijk zal ook de Zuidzijde aan het telefoonnet worden aangesloten. Neerlands 100 jarige onafhankelijk heid zal op initiatief van burgemeester Baron Lewe van Aduard, ook hier herdacht worden. De Raad betuigde zijn volle sijm- pathie met een voorstel van den Voor zitter, om op Koninginnedag de schooljeugd feestelijk te Onthalen op kosten van de gemeente. Nieuwenciyk. Vrijdagmiddag had alhier de plechtige begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van de Weleerw. heer ds. J. A. Goedbloed. De belangstelling was buitengewoon groot In de kerk werd vooraf een woord gesproken door ds. Bosch van Almkerk. Daarna werd de kist door de kerkeraad opgenomen en naar de lijk koets gedragen. Niet minder dan 20 koetsen met genoodigden volgden. Aan de groeve sprak ds. Bosch nog een kort woord, waarna achtereenvolgens het woord voerden ouder ling W. H. van Helden, ds. de Jonge van Sleeuwijk, ds. de Jonge van Dordrecht, prof. dr. Hoekstra van Kampen, ds. Breu kelaar van Zaandam. Daar de regen bij stroomen neerviel, was men genoodzaakt te eindigen. Op verzoek van den oudsten zoon der overledene, de Weleerw. heer W. J. Goedbloed, werd ps. 11810 gezongen, daar na werd door hem namens de familie dank gezegd voor de eer aan zijn vaderjbewezen. In de consistorie werd nog gesproken door ds. Goris van Zevenbergen, de heer Punt, Burgemeester van Almkerk, en door de President der Geref. Jongelingsvereeniging den heer L. Branderhorst. Daarna bedankte den heer Donner van Goes, zwager van den overledene, voor de eer aan den ge liefde doode bewezen. Raamsdonk- Gistermorgen ge raakte de heer W. Sassen, beheerder van het magazijn „De Zon" alhier, door een noodlottig ongeval met zijn motorfiets in de sloot aan den weg naar het Dorp. Op het hulpgeroep van den drenkeling kwamen de heeren M. Konings, G. de Wit en A. Zijlmans ijlings toeschieten en mochten het genoegen smaken den heer Sassen van een wissen dood te redden. De motorfiets was zeer gehavend. Doordat een meisje verkeerd uitweek had er gisteren een botsing plaats tusschen de motorfiets van den heer C. Simonis en een melkwagentje, met het gevolg, dat de motor zwaar beschadigd werd en de be rijder ernstige kwetsuren bekwam aan been en arm. Het melkmeisje kwam met den schrik vrij. Sprang;. Naar wij vernemen zal met den aanleg der gasleiding door deze gemeente spoedig een aanvang gemaakt worden. Bij vele, die dit voor eigen reke ning in hunne huizen laten aanleggen, is de leiding tot aansluiting reeds in gereed heid gebracht. "Veen. Het fanfarecorps heeft het voornemen om op den verjaardag van Prinses Juliana 's avonds in de openlucht een concert te geven en wel in de kom nabij den toren. Bij deze gelegenheid zal er voor gezorgd worden, dat een tent wordt opgericht, waarop het gezelschap zal kunnen plaats nemen. Misschien krijgen we dan nog wel even als 't vorige jaar een fakkeloptocht. Waspik Vrijdagmorgen vond zekere R. alhier, zijn vrouw, die aan zwaarmoedig heid leed, in een put achter zijn woning verdronken liggen. Spoedig inroepen van geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Men kan zich de droefheid van het gezin voorstellen Op de 11, 12 en 13 April j.l. te Amsterdam gehouden hondententoonstel ling, ontving de Engelsche buldog, teef „Linden Mab", eigenaar de WelEd. heer H. de Roon, alhier, den titel van kampioen Uit liefhebberij teelde de heer A Nollen het vorig jaar tabaksplanten in zijn tuin, welke welig opgroeiden, zoodat d^ opbrengst de verwachting overtrof. Reeds meermalen werden hier proeven genomen, doch nog nimmer met zulk een gunstig gevolg. Toch schijnt de grond hier voor tabaksteelt niet geschikt. De heer J. v. d. H., lid der voet balclub „Brabantia" alhier, die Zondag 1.1. een match speelde te Valkenswaard, kwam onder het spel zoodanig te vallen, dat hij een been brak. Met zeer veel moeite kon hij nog naar het ouderfijk huis worden vervoerd. /Wük. Naar vette varkens is de laatste dagen zeer veel vraag, terwijl weer hooger prijzen worden besteed. Ze worden nu tot 29 cent per pond levend gewogen verkocht. Kerknieuws. Sprang;. Dr. W. G. Harrenstein heeft voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier, bedankt. HSinnenland. Het Volk meldt, dat de algemeene bond van Post Telegraaf- en telefoon personeel tot den directeur-generaal der posterijen en telegrafie het verzoek heeft gericht, om, met het oog op de groote en belangrijke verkiezingen van dit jaar, de bestaande bepalingen omtrent het verschaffen van gelegenheid tot deelneming aan de vele ambtenaren die juist in den verkiezingstijd, wegens ver vanging, tijdwaarneming e.d. uitstedig zijn, de gelegenheid kan worden gege ven, om voor rekening van de admini stratie, ter plaatse hunner inwoning aan de verkiezingen deel te nemen. Dit verzoek is gegrond op artikel 57 van de Kieswet. De griffier der Staten van Zuid-Hol land, mr. Tavenraat, wiens verzoek om ontslag uit deze betrekking in de a. s. zomer-vergadering der Staten zal in komen, zal echter eerst in September zijn ambt neerleggen. Het kamerlid voor Leeuwarden, kapi" tein Thomson, die van omstreeks het begin van den Balkan-oorlog als mili tair attaché de krijgsverrichtingen van het Grieksche leger heeft gevolgd, is Zondag in Den Haag teruggekeerd. In de infanterie-kazerne te Breda is Zondag een soldaat ontsnapt uit de pro voost. Toen een sergeant van de wacht de provoost opende, gaf de gevangene hem een klap; de soldaat wist daarna buiten te komen. Hij werd achtervolgd, doch wist buiten de stad te komen en is dwars door de landerijen verdwenen. Patrouilles zijn hem nagezonden, maar konden den vluchteling niet ontdekken. Vermoedelijk is hij over de Belgische grenzen ontkomen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag ontwaakte de heer C. P. Versteeven, wonende Eendrachtsweg 26 te Rotter dam, die op de belétage sliep, door een sterke rooklucht, welke kwam uit het sousterrein waar mevrouw en de dienst bode hunne vertrekken hadden. Onheil vreezende liep de heer V. de straat op om hulp. Een drietal bootwerkers, die het eerst bij de hand waren, trachtten op handen en voeten het sousterrein binnen te gaan. De dienstbode was reeds ontwaakt en kon de vlucht nemen naar boven, doch mevrouw bleek door de rook be wusteloos. De bootwerkers slaagden er in het ledikant te bereiken en trokken mevrouw uit het bed dat in brand bleek te staan. Nadat zij haar naar zich toe hadden gehaald werd mevrouw bewuste loos naar de belétage gebracht en bleek het, dat zij bij den val voor het bed tevens een hoofdwonde bekomen had Al spoe dig nam ook daar de rook in die mate toe dat het ook daar onhoudbaar bleek. Over een glazen waranda moesten allen met- de bewustelooze dame de vlucht naar den tuin nemen. Wel braken daarbij de ruiten, maar toch wist men den tuin te bereiken. Twee doktoren, wier hulp was ingeroepen, slaagden er daar in mevrouw bij te brengen. De inmiddels verschenen brandweer had de brand spoedig gebluscht, welke ontstaan was doordat een blaker in aanraking was gekomen met de bedgordijnen. Te Bergharen t Gelderl.) is dezer dagen ingebroken in de gemeentesecretarie, waar f 15 en de ambtspenning van den burgemeester werden gestolen, bij een. landbouwer en in het hulppostkantoor, waar de dief gestoord werd. Hij kon echter ontvluchten. Een later bericht meldt: Zondag is te Tiel gevankelijk binnen gebracht, als vermoedelijke dader van de drie inbraken te Bergharen, de boe renknecht J. A. Ebben, aldaar. Hij had zich te Wij Ier (Duitschland) opgehouden, van waar hij een uitstapje ondernam op Nederlandsch grondgebied. Naar Reuter uit Cuxhaven seint, is de stoomtrawler Luitenant-generaal Den Beer Poortugael, van de Algemeene Visscherij-Maatschappij te IJmuiden, onder Norderney wegens het visscken in verboden water door de Duitsche torpedoboot S 62 in beslag genomen en naar Cuxhaven gebracht. Met den trein, die te 4 u. 13 min. uit Den Haag in Breda aankomt, is Zaterdag den oud kolonel der inf., E. Fr., uit 's Gravenhage, bij het overstappen in Lage Zwalu .se, het rechterbeen afge reden. Vrijdag is te Grave overleden de 25- jarige C. v. B., die een veertien dagen geleden te St. Anthonie bij een twist een schot hagel in de beenen heeft ge kregen. In het bijzijn van de Bossche justitie is zijn lijk geschouwd, waarna verlof tot begraven is gegeven. Aan de Nederlandsche Jager wordt meegedeeld, dat nog vóór de verkiezin gen minister Talma een gewijzigd ont- werp-Jachtwet zal indienen. Het H'ol. verneemt, dat twee ingeze tenen van Bovenkarspel een aanklacht hebben ingediend tegen den burgemees ter van Bovenkarspel, wegens het afsnij den van den gasaanvoer te Bovenkar spel door de gemeente Enkhuizen, zonder voorafgaande waarschuwing, waardoor hun groot ongerief is berok kend Zij eischen schadevergoeding. Een man te Hariingen, wiens kinde ren aan het ouderlijk gezag zijn onttrok ken, had zijn zoontje dat te Oudega was uitbesteed, wederrechtelijk terugge haald. Hij weigerde het weer af te staan en had -de toegangen tot zijn woning gebarricadeerd. Met geweld moest de politie zich toegang verschaffen en den man, die met een broodmes gewapend, zich verdedigde, arresteeren. Het door de politie ingestelde onder zoek betreffende het te Halfweg met afgesneden hals gevonden lijk van een ouden arbeider heeft niets opgeleverd. Het lijk is begraven. Het stoomschip Maria Josepha, van de Vlaardingsche Stoom visscherij te Vlaardingen, heeft eergisteren de eerste nieuwe Hollandsche haring van dit jaar aangebracht. Verpakt in het tra- ditioneele tonnetje in een band van nationale en oranjelinten, is deze H. M. de Koningin aangeboden. Zaterdagavond is aan het Beurssta tion te Rotterdam aangehouden de brievenbesteller H. K., verdacht bij het lichten van een bus aan dat station een bf-ief verduisterd te hebben. De brief werd in zijn bezit gevonden. Zondagavond heeft een zekere v. B. den burgemeester van Berchem aange vallen. De politie heeft den burgemees ter echter spoedig ontzet en v. B. op gepakt. Op de grens van Fijnaart en Stand- daarbuiten heeft zich een vecht- en snijpartij afgespeeld. Een drietal jonge lui van Fijnaart A. N., C. S. en A. H. hebben vreeselijke messneden opge- loopen. N. heeft 13 messteken, S. een ernstige snede over het onderlijf en H een snede in den hals gekregen. S. verkeert in levensgevaar, de twee anderen zijn naar omstandigheden vrij goed. Vijf Standdaardbuitenaars P. D., D. K., twee gebroeders v. d. N. en V. zijn als verdacht van de wonden te hebben toegebracht, naar de marechaussee-ka zerne te Oudenbosch overgebracht. Zij ontkennen echter. De ruzie schijnt te zijn aangekomen over een meisje. De marechaussee uit Venlo heeft naar de gevangenis te Roermond overge bracht een verver uit Venlo, die de 15- jarige M. E. H. geschaakt, naar Luik gevoerd en aldaar in dienstbetrekking gebracht heeft. In den laatsten tijd zijn, naar de „Nieuwe Winsch. Crt." bericht, in de omgeving van Winschoten „heeren" van elders hun praktijken komen uitoefenen welke verdienen, dat men er het publiek voor waarschuwt. Bij enkele branden, die te dier stede in den laatsten tijd zijn voorgekomen, hebben deze personen, die er gewoonlijk nog eerder bij waren dan de betrokken inspecteurs der brandverzekeringsmaat schappij, zich opgedrongen als „experts" of „taxateurs". De handigheid is, om door een overbluffend zeker optreden de uit den aard der zaak door een brand getroffen, doch al zenuwachtige men-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2