Plaatselijk Mieiiws. Heugden, 10 Mei. Het personeel van de kermis was toch al zoo klein en nu komt de politie er nog twee Bujetten afnemen. Een, is een helper inde oliebollenkraam en de ander assisteerde bij de luchtschommel. Beide knapen van circa 15 jaar worden verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van twee rijwielen te Dordrecht, die te Rotter dam zijn verkocht. Ze zijn in arrest en worden opgezonden. Een losloopende hond heeft aan de Waterpoort eene groote slachting onder de konijnen aangericht. Zoo vond de metselaar Adr. Boeren 's morgens zeventien konijnen doodgebeten en zijn buurman Timmermans acht stuks. Sporen gaven aan, dat een hond zijn vernielzucht had botgevierd. Van de scheepswerf van De Haan Oerlemans alhier, werd Donderdag met goed gevolg te water gelaten een Kempensche kast, lang 50 M., breed 6.60 M., hol 2.40 M., groot 565 ton, voor den heer L. de Jonge te Rotterdam, waarna de kielen werden gelegd voor een sambre-schip en een sleep boot, beiden voor Hollandsche rekening. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ontvanger der registratie voor de gerechte lijke akten en der domeinen te Rotterdam de heer L. van Everdingen, thans ontvan ger der registratie en domeinen te Tiel. De voorlaatste standplaats was Werken dam toen de heer v. E. tevens was voor zitter der gezondheidscommissie alhier. Werkendam. Op de voorloopig vastgestelde lijst van hoogstaangeslagenen in de provincie Noord-Brabant komen voor de heeren H. Bogers, J. Kerkhoven en J. A. G. Verhoef. De Stemgerechtigden Ingelanden van het waterschap „Vervoornepolder", zullen Woensdag 14 Mei a.s. en die van het water schap „Dewerkensche Polder'' Donderdag d.a.v., des voorm. 11 uur, ten huize van de wed. Wink, alhier, vergaderen. De te behandelen onderwerpen zijn voor beide vergaderingen de volgende lo. Rekening voor het dienstjaar van 1 Juli 1911 tot 30 Juni 1912. 2o. Begrooting van inkomsten en uit gaven voor het dienstjaar van 1 Juli 1913 tot 30 Juni 1914. 3o. Vast- en invorderbaarstelling van den Omslag over gemeld dienstjaar. 4o. Uitvoering van werken in eigen beheer. tillmt Dinsdagmorgen vond de machi nist R. alhier een achttal jonge eendjes doodgebeten in het hok liggen. Vermoede lijk was dat het werk geweest van water ratten. Almkerk.. De fanfare „Nooit Ge dacht'' alhier, zal in de derde afdeeling deel nemen aan de wedstrijd van fanfare-corpsen, welke op tweede Pinksterdag a.s. te Hendrik- Ido-Ambacht zal worden gehouden. Dinsdag is bij J. Schoenmaker alhier, het treurig bericht ontvangen, dat zij u jongste zoon Adriaan, als boerenknecht werkzaam in Amerika, bij het ploegen is komen te vallen in twee messen, welke dwars door zijn buik gingen. Kort daarop was hij overleden. Capelle. Naar we vernemen, is door het Gemeentebestuur van Vrij hoe ven-Cap- pel, bij H. M. de Koningin beroep aange- teekend tegen het besluit van h.h. Gede puteerde Staten dezer provincie, waarbij aan het bestuur van den Binnenpolder alhier, vergunning is verleend tot het leggen van buizen in den Hoogvaartschen grindweg. Bussen. Door den heer B. A. v. d. Koppel alhier, is een zelf gefokte kalfkoe verkocht aan W. Hoeflake van Wijk, voor de kapitale som van f 400. Oenderen. Dezer dagen slaagde de heer W. de Leeuw, ambtenaar ter secretarie te Ammerzoden, voor het eerste gedeelte van het examen voor gemeente-secretaiis. Ge noemde heer ontving zijn opleiding van den heer D. F. Brune, burgemeester, alhier. Oorinchem. Op de te houden open luchtsamenkomst van de afdeelingen Gorin- chem, Dordrecht, Leerdam en Heusden der Nat. Chr. Geh.-Onth.-Vereen., op het terrein van de Volksweerbaarheid, Visschersdijk, hoopen de navolgende sprekers op te treden De heer Jac. Huitema, van Gorinchem, zal spreken over het onderwerp: Waarom ge heelonthouder? De heer J. v. d. Linden, van Breda, over het onderwerpEen verkeerde rekening. De heer P. J. Colijn, van Gouda, over het onderwerp: Moeten wij vooruit? Terwijl de weleerw. heer ds. C. L. v. d. Broek, van Dordrecht, 't slotwoord hoopt te spreken. Verder zal het Chr. muziekcorps „Mara- natha", van Dordrecht, met het Jongelieden- Fluitkoor, bestaande uit 15 leden, het een en ander opluisteren met muziek, terwijl de Chr. gemengde zangvereeniging „Loof den Heer", van Heusden, eenige zangstukken ten gehoore zal brengen. 's Gravemoer. In den loop dezer maand zal een algemeene schouw over de schoorsteenen en stookplaatsen gehouden worden, waarbij tevens zal worden toegezien, of alle brandbare of licht vuurvattende stof fen op een genoegzamen afstand van de schoorsteenen zijn verwijderd. In zijne jongste vergadering besloot de gemeenteraad van Dongen overeenkom stig het voorstel der gascommissie om geene uitbreiding te geven aan de gasfabriek, het geen beteekent, dat noch deze gemeente, noch de wijken Klein-Dongen en Dongen- sche Vaart de zoo zeer verlangde gasaanslui- ting zullen verkrijgen. Voor eene betere verlichting zullen wij daarom thans het oog gericht moeten houden op de komende provinciale centrale. Herpt Op 2de Pinksterdag, zal door de Handboogschutterij „Ons Genoegen" ge vestigd bij den heer L. v. d. Griendt al hier, het jaarlijks feest van Koningschieten gehouden worden. Circa 2 uur zullen Keizer en Koning door de leden in corps aan hunne woningen worden afgehaald, waarna de wedstrijd een aanvang zal nemen. Na afloop van den Koningswedstrijd zal door den Edelachtb. heer L. van Herpt, Burgemees ter van Herpt, aan den nieuwen Koning het Koningskruis worden uitgereikt. kaatsheuvel. Dezer dagen werden een 10-tal boompjes langs den Dongenschen weg geheel ontveld. De daders zijn onbe kend. Door de politie wordt onderzoek ingesteld. De levering van een achtkaraats- gasoven vooi onze gasfabriek, is opgedragen aan de firma Völker en Co. te Eindhoven, voor f 4894,terwijl de levering en mon tage van fabriekstoestellen, als gasmotor, exhauster, felouze, enz. is opgedragen aan de maatschappij ter vervaardiging van gas meters, enz. te Dordt voor f 3100, nederhemert. Als een groote zeldzaamheid deelen we mede, dat in de dichtbebouwde kom van het dorp onder een hooimijt, een nest met een drietal jonge hazen werd aangetroöen. Vreemd keek de landbouwer A. B. op, toen hij zijn jong geitje missende, dit boven op het dak van zijn woning zag staan. Alle pogingen om het dier beneden te krijgen, waren vruchteloos. Met een ladder gelukte het eindelijk de kleine acro baat, die op de vorst van het dak de dolste sprongen en caprices maakte, omlaag te halen. In het Hemertsche veld, geraakten twee paarden van verschillende eigenaars in de Wetering. Met veel moeite slaagde men er in, beide dieren op 't droge te brengen. Het eene paard was bijna in de modder gestikt. Raamsdonk De heer C. W. Wil- lem8e alhier, slaagde Woensdag te Breda voor het examen van onderwijzer. Sleeuwijk. Door den Militieraad zijn van den dienst bij de militie vrijge steld wegens broederdienst, A. Meerburg, W. P. van Beest, D. de Heus en J. van der Stelt, ingeschreven voor de lichting 1914. Voor het dienstjaar 19131914, zijn tot heden nog geene kostelooze weggeldrij kaarten ter uitreiking beschikbaar gesteld. Gedurende het vorige dienstjaar zijn ter Secretarie dezer gemeente 770 exemplaren uitgereikt. *Vcen. Aan het telefoonkantoor alhier werden over de maand April behandeld 37 telegrammen, waarvan 20 werden ver zonden en 27 zijn ontvangen. frifhoeveii-Cappel. Het fan fare-corps „Lirena" alhier, zal op Zaterdag 10 Mei a.s. in de zaal bij A. Stam, een uitvoering geven. Op het programma komen een 8-tal nummers voor. Na afloop bal, op geluisterd door hoornmuziek. De timmerman C. Michaël alhier, zal een zuiggasmotor doen aanleggen, en daardoor zijn zaak machinaal gaan drijven. Waspik. Op de op Woensdag jl. gehouden aanbesteding van het bouwen eener nieuwe pastorie alhier, was ingeschre ven als volgt: Hops, 's Bosch, f 26,944. De Vroom, 24,200. Van Boekei, Bokstel, 23,749. Martens, Oosterhout, 23,700. Van Wijk, 's Bosch, 23,600. Van Eindhoven, Tilburg, 20,997. Wed. F. Roovers Zn., alhier, 20,900. Faessen, Vught, 20,630. Gebr. De Graauw, alhier, „20,155. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Bij Kon. besluit van 23 April 1913, no. 65, is aan de „Heerensociëteit" alhier, rechtpersoonlijkheid verleend. Wfjk. Als vervolg op ons vorig bericht omtrent het ambtsjubileum van ds. Gobius du Sart, kunnen wij nog mededeelen, dat in den avond van denzelfden dag zich verschil lende autoriteiten ten huize van den jubi laris bevonden, die gezamenlijk besloten alles in het werk te zullen stellen om voor de kerk een orgel te verkrijgen, waaraan eene zoo groote behoefte bestaat. Wij hopen dat zij met dit goede voor nemen zullen voortwerken en wij niet te langen tijd van begeleiding van den kerk zang zullen blijven uitgesloten. Zekere K. alhier, werkzaam op de scheepswerf te Heusden, kreeg aldaar bij het klinken een stukje ijzer in het oog; direct moest geneeskundige hulp worden verleend, en is hij zoodoende tijdelijk buiten dienst gesteld. Bij de gehouden vergadering van het bestuur van het „Wijkerzand" is de prijs voor dit jaar per koeschaar op f30, vastgesteld. PREDIkBEURTEH, 11 Mei. Geref. kerk, (Put terstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 12, nm. 5,30 u. dezelfde. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 lezing en nm. 6 u. ds. Pontier van Waardhuizen. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalstvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. 12, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. v. d. Zanden uit Andel. 12, vm. 9,30 u. leeskerk. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. 12, vm. 10 u. dezelfde. Babylonïènbroek, nm. 2 u. ds. Blanckhart. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen van 's Gravemoer. 12, vm. 9,30 u. leeskerk. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. Drumen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. 12, vm. 10 u dezelfde. 12, vm. 9,30 u. de heer Bazoski van Moerdijk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. Engelse van Kerkdriel, en nm. 6 u. ds. Keck van Zuilichem. Geertruidenberggeen opgaaf. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Van der Zanden. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klumper. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Heesbeen, geen dienst. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nz. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelde. NieuwendijkGeref. kerk, vm. leesdienst en nm. ds. Pontier van Waard huizen. uit Nederhemert. Meischke. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. P. H. de Jonge. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Sprang, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Pop. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk. 12 Mei, vm. 9.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en 2 u. ds. Niemeijer. 12 Mei, vm. 9.30 u. dr. Montijn uit Almkerk. 12 Mei, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. 12 Mei, vm. 10 u. dezelfde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en noi. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Wijk c.avm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. 12 Mei, vm. 9.30 u. dezelde. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral |ui®t en ttfdl* in te zenden. Kerknieuws. Werkendam. Door ds. Barth, Eredikant te Sliedrecht, is bedankt voor et beroep naar de chr. geref. gem. alhier. Sprang. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van het college van Notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, werden uitgebracht 53 stemmen. Hiervan verkreeg Jac. v. d. Schans 17, A. Smits 11, M. Zwart 10, J. Werther 8, S. Geenen 4, W. van Campen 2 en A. Sonneveld 1 stem(men), zoodat tU8schen de heeren J. v. d. Schans en A. Smits, herstemming moet plaats hebben. Gameren. Bij de Ned. Herv. kerk alhier, is tot predikant beroepen, ds. Van der Wal te Hoevelaken. Binnenland. Eergisteravond zijn het afdeelings- verslag en de memorie van antwoord verschenen op een suppl. waterstaats- begrooting 1918. Naar aanleiding van hetgeen in de afdeelingen werd opgemerkt met be trekking tot den post bijdrage aan de gemeente Nijmegen in de kosten van den bouw van een brug voor gewoon verkeer over de Waal aldaar, zegt de minister van waterstaat, dat nu de plaats, waar de brug zal worden ge maakt in de gemeente Nijmegen aan leiding heeft gegeven tot een langdurige gedachtenwisseling tusschen de ver schillende belanghebbenden en het ge meentebestuur en deze zaak ook in den raad dier gemeente ernstig is overwogen, waarvan de slotsom is geweest, dat de raad besloot tot het bouwen van een vaste brug over de Waal ten Oosten van de Belvédère ter hoogte van het Hunerpark hij zich vau verdere be schouwingen ten aanzien van de mee8t wenschelijke plaats van de brug en omtrent het voor- of nadeel, dat deze plaatsing voor sommige stadsgedeelten van Nijmegen zou kunnen hebben, meent te kunnen onthouden. Mocht een sleepdienst tusschen de spoor- en de vaste brug ter voorkoming van opeenhoping van schepen noodig zijn, dan kon het in geen geval geacht worden op den weg van het rijk te liggen tot de inrichting van dien dienst over te gaan. De minister betwijfelt ech ter sterk, of de inrichting van zulk een sleepdienst wel noodig zal blijken Op verzoek van den burgemeester van Rotterdam is een tweede detache ment huzaren uit den Haag, sterk 34 man, onder geleide van den len luite nant A. Blussé van Oud-Alblas, Don derdagmiddag ruim 4 uren in de tijde lijke kazerne aan de nieuwe Zaagmolen straat aldaar aangekomen. De behangersknecht F. T. F., uit de Pijperstraat te Rotterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij in die straat van een portefeuille met f 385 was beroofd door twee hem onbekende mannen. De portefeuille werd ledig op de straat teruggevonden. Bij onderzoek bleek evenwel, dat de man onmogelijk zooveel geld kon bezitten, en na her haaldelijk in verhoor te zijn genomen, heeft hij eindelijk bekend, de beroovirg gefantaseerd te hebben, om tegenover zijn bruid te kunnen verbloemen, dat hij geen middelen bezit. Woensdagavond halftien heeft te Am sterdam een zekere Christiaan Dekker, een broer van den zich in arrest bevin denden Dekker, een moordaanslag ge pleegd op zekeren Arie Visser. Beiden hadden kort tevoren in een café over een oude veete twist gekregen, welke bij 't verlaten van het café nog niet was bij gelegd. Op de Nieuwmarkt gekomen, haalde Dekker plotseling een revolver te voorschijn en loste op eenige meters afstand 4 schoten op Visser, die niet gewond werd. Door op het geluid der schoten toegesnelde politieagenten werd Dekker gegrepen en zwaar geboeid, onder groote toeloop van nieuwsgieri gen, naar het bureau in de St. Pieters- hal overgebracht. Uit Rotterdam wordt gemeld: Bij de begrafenis van het Kamerlid Verheij was Donderdag een ontzaglijke schare tegenwoordig. Onder de autori teiten waren aanwezig de minister van Oorlog, de linksche, rechtsche, en socia listische Kamerclub, militaire autoritei ten, het Gemeentebestuur, onderwijs- autoriteiteu, Rotterdamsche kiesvere nigingen enz. Twaalf sprekers herdachten aan het graf de groote bekwaamheden, de vrien delijkheid en de rechtschapenheid van den overledene en dankten, voor wat hij in zijn respectieve functies had verricht. Een zoon dankte voor de betoonde be langstelling. Maandagavond werden de douanebe ambten te Gennep door de dienstvrouw van een trein VlissingenMünchen ge waarschuwd, dat zij iü een 1ste klasse coupé een hoeveelheid sacharine ge vonden had. De partij was achter de kussens der rugleuning verborgen en bestond uit 4 pakken, wegende 28 K G. De smokkelaar was te Boxtel uitge stapt om met den tweeden mailtrein de reis voort te zetten. Er is een onderzoek ingesteld naar aanleiding van het bericht, dat aan een gedetineerde niet vergund zou zijn bij zijn stervende vrouw te Schellinkhout te worden toegelaten, omdat de minister van justitie zes dagen noodig zou hebben gehad om de machtiging te verleenen. Gebleken is, dat integendeel het verzoek om machtiging, aan dien minister des morgens te halftwaalf gedaan, reeds des namiddags te half twee van dienzelfden dag telegrafisch toegestaan werd. Woensdagmiddag is op het station te Bloemendaal een 29-jarige heer J. H. V. bij het oversteken van den spoorweg door den sneltrein van Velsen naar Haarlem gegrepen en gedood. Het Hdbl. wijst er op, dat de overweg van het tweede naar het eerste perron niet door hoornen is afgesloten en dat slechts nu en dan een stationsbeambte voor den naderenden trein waarschuwt. Ook ditmaal was er geen wachter bij den overweg om de reizigers te waar schuwen. Rechtzaken. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage deed uitspraak in de zaak vanNicolaas A., autobestuurder te 's-Gravenhage, door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens mishan deling met doodelijken afloop, gepleegd op A. Schroder, huisvrouw van P. Ringe ling, door haar de keel dicht te knijpen in eene woning aan het Huygenspark te 's Gravenhage. Het Hof nam aan, dat bekl. heeft gehandeld uit noodweer en tot wettige zelfverdediging en ontsloeg hem mitsdien van alle rechtsvervolging met last tot invrijheidsstelling. Het gerechtshof te 's-Gravenhage behandelde eergisteren de zaak van G. Spoon, landbouwer te Abbenbroek, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot twintig jaren gevangenisstraf wegens .moord", door vergiftiging met morfine. Deskundige piof. Pel bleef bij zijn meeniüg, dat het niet uitgesloten is te achten dat de verslagene, Westerveld, lijdende was aan diabetes, en dat deze ziekte mede invloed heeft gehad op zijn dood. Hierna onderging bekl. een verhoor, waarbij hij volhield, dat de verhouding tusschen hem en Westerveld goed was. De president deed daartegenover op merken, dat verschillende getuigen zich in tegenovergestelden zin hadden uitge laten. De raadsheer-rapporteur wees bekl. nog op de verklaringen vanzijn vroegeren knecht, die óók al geklaagd had over een vreemden smaak in koffie, door beklaagde hem verstrekt, en die later o. a. ten opzichte van beklaagde had gezegdHij heeft het eens op mij willen probeeren." Ook de advocaat-generaal mr. Went- holt wees den beklaagde op z. i. voor hem bezwarende omstandigheden, o. a. op zijn vreemdsoortige gedragingen. Hierna werd gehoord de huisdokter van het gezin van Westerveld, dr. Hof man, die met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid aannam dat W. door morfine-vergiftiging is gestorven. Ook de doktoren Josselin de Jong en van Herwerden achtten den dood ver oorzaakt door morfine-vergiftiging. De adv.-generaal eischte levenslange gevangenisstraf tegen Spoon. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz. op 8 Mei 1913. Overtreding drankwetverordening v. Hedikhuizen: A. v. d. L Hedikhuizen, nieuw onderzoek op 23 Mei e.k. Drankwetverord van Almkerk: C. H., P. V., H. V., R. v. D., H. V., A. P. en J. L. v. B., allen te Almkerk, ieder f 3 of 2 dagen. Art. 459 Wetb. v. Strafr.F. J. V., Aalburg, f 3 of 2 dagen. Vischdelict: J. de K., Werkendam, f 5 of 3 dagen en verb, verklaring visch- strik. Trekhondenwet: Th. M.v.H.,Heusden, 2 X f 4 of 2 X 2 dagen; T. H. V., f 4 of 2 dagen. Niet uitwijken met voertuig voor wielrijder: P. K., Loonopzand, en N. V., Udenhout, ieder f 10 of 10 dagen. Rijwiel zonder licht: W. C. V., Wer kendam, f 3 of 2 dagen. Leerplichtwet: J. V., deWerken, f 2 of 1 dag. Nachtrumoer verwekken: P. C. de R., Dussen, f 15 of 3 dagen. Openb. dronkenschap: C. de W. en A. A. v. d. P., beiden te Dussen, elk f 5 of 3 dagenJoh. v. B., Dussen, f 10 of 3 dagen. Straatschenderij: D. v. H., Rijswijk, terug aan ouders zonder straf. Burgerlijke Stand. Dewerken en Sleeuwijk, van 2—9 Mei. Getrouwd: N. Aanen, 37 j. en A. de Haas, 21 j. Overleden: Adriaan Ippel, 27 j., echtg. vaD E. den Dunnen; Arie Ver steeg, 2 d.; Teuntje Lagrouw, 53 j. Capelle, over de maand April. Ondertrouwd C. v. d. Schans en G. C. VosH. Timmermans en H. A. de Bie. Getrouwd G. A. S. de Bas en A. W. J. Lankhuijzen H. P. Dekker en A. M. v. d. Vliet; W. Prins en B. Spierings. Geboren: Huiberdina Cornelia, d. v. P. Heurter en A. J. VosHendrikus Pieter, z. v. J. Dalmaijer en H. J. Spran- gers Wilhelmina Maria, d. v. A. Hom mel en A. H. ZwartBastiaan Adriaan, z. v. R. Middelkoop en L. P. de Wit; Cornelia Maria, d. v. W. Sulsters en A. Verhagen. Overleden: Adriana Ramstijn, 78j.; Josijna Koenen, 64 j.Johan Meijer, 10 m. Nederhemert, over de maand April. Geboren: Eliz-i, d. v. M. de Weerd en G. A. Bragt; Elselioa, d. v. G. v. d. Meijden en S. v. Zandvliet; Arigje, d. v. C. Exalto en Cath. van Son. Ingekomen van: Veen, M. van den Oever en gezin; Heusden, W. Knoop. Vertrokken naar: Zalt-Bommel, A. Volbeda; Ammerzoden, P. Bodmer. Gameren, over de maand April. Ondertrouwd: Johannis v. Santen, 27 j. en Wimke Ekelmans, 21 j. Getrouwd: A. Brand, 32 j. en N. Blommers, 28 j. Geboren: Neeltje, d. v. G. v. Game ren en K. v. d. Meer; Marius, z. v. M. H. A. v. Tuijl en J. M. Donker; Woutje, d. v. W. Ekelmans en M. W. v. Eek Dirk Cornelia, z. v. J. Ekel mans en I. v. Hemert; Angenelis, z. v. J. H. Verhoeks en N. v. Beusekom. Overleden: Hendrik v. Hemert, 7 m. Waspik, van 15 tot 30 April. Ondertrouwd H. L. J. van Irsel en A. A. MontensJ. Okkers en M. Schou ten J. Brok en M. Verschuren. Getrouwd: M. v. d. Rijkeren A.M. van Disseldorp. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. 12, vm. 10 u. dezelfde. Bed. H.Doop. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 5,30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Blanckhart uit B'broek. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Bestrijenvm. 9.30 en nm. 2 30u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. Doenerenvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen12, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. 12, vm. 10 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. leesdienst. Dussenvm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. 12, vm. 9,30 u. dezelfde. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Genderen, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 10 en nm. 2 u. ds. Klomp. Pouderoijennm. 2 u. ds. Van Voorst Vader Raamsdonk, vm. 9.30 ds. Meischke. Raamsdonksveer, 12 Mei, vm. 9.30 u. ds. Rijswijkvm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. .V?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2