Cacao VAN HOUTEN'S De oorlog op den Balkan. EN VOORAL s MORGENS, 'S MIDDAGS en 'SAVONDS EEN KOP Te Versailles is de politie het huis binnengedrongen van een 62-jarige ongehuwde vrouw, die zich zelf sedert zeven jaar in een donkere kamer opge sloten gehouden had. Juffrouw Lerat, zoo is haar naam, is vrij gefortuneerd, een zonderlinge, maar volstrekt niet geheel gek en ze is tot haar afzondering overgegaan na den dood van een geliefde zuster, met wie zij samenwoonde. De politie heeft haar naar een ziekenhuis overgebracht, waar men door achtereen volgende baden getracht heeft haar te reinigen. De staat van vervuiling, waarin de twee-en-zestig jarige en de kamer, die zij bewoonde, zijn aangetroffen, was verschrikkelijk. Sinds zeven jaar had de juffrouw zich met hlikjesgoed gevoed: groenten, visch, vruchten, die een krui denier uit de buurt haar door een luikje deed toekomen. De leege blikjes, een eerbiedwaardigen berg vormend, had zij in haar kamer opgestapeld en vele ervan gebruikte zij om haar paperassen te bergen. In een blik, waar doperwten in geweest waren, vond men haar ge boorte-acte, in een sard ij nen-busje pa pieren van waarde. Twee katten, de lievelingen der oude juffrouw, hebben in de donkere, vervuilde kamer het leven gelaten. De kadavers zijn driejaar lang in het vertrek blijven liggen. En de stank, die er heerschte, toen de politie er door de vensters binnendrong, deed de politiemannen aanvankelijk ontzet terugdeinzen. Eerst toen ze zakdoeken met eau de cologne voor hun neus en mond konden houden, waagden zij het nogmaals bij juffrouw Lerat naar binnen te gaan. De vreemde oude, die eiken omgang met de buitenwereld had afge broken, de brieven weigerde, die er voor haar kwamen, heeft in het ziekenhuis te Versailles haar voornemen te kennen gegeven, om na haar genezing zij zat vol booze zweren gezellig te gaan wonen op een mooi buitentje, dat ze in de buurt van Chesnay bezit. Uit New-York wordt aan deFrankf. Ztg. gemeld, dat de pas overleden presi dent van Haïti vergiftigd was. Ver scheidene leden van zijne familie konden slechts met moeite gered worden. Van zijn aanhangers zijn er 17 met bommen gedood. Het onderzoek der politie heeft aan getoond, dat de behangersknecht Jung, die te Mannheim een aanslag zou hebben gepleegd op den groothertog van Baden, geen geopend mes in de hand had, toen hij op de trede van het rijtuig sprong. Hij had wel een mes bij zich, doch in zijn zak en gesloten. Van een aanslag op het leven van den groothertog kan dus moeilijk sprake zijn. Jung wordt als ontoerekenbaar be schouwd. De vier inspecteurs van politie te New York, schuldig verklaard aan 't onttrekken van getuigen aan een ver hoor voor den rechter nopens omkoo perij van de politie, zijn tot de maximum straf, een jaar gevangenisstraf en 1250 gulden boete, veroordeeld. Het observatorium op den Vesuvius deelt mede, dat Vrijdagnacht een in storting in den krater is voorgekomen op dezelfde plaats als den 21sten Ja nuari 1912. De instorting ging vergezeld van een hevigen aardbevingsschok en een fijnen aschregen, die merkbaar was tot de helft van de kabelspoor en enkele millimeters dik ligt. In de gevangenis te Leavenworth in den staat Missouri (V. S.) is een mis dadiger opgesloten, die tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld. Hij heeft van September 1911 tot December 1912, dus in 15 maanden, niet minder dan 25 moorden begaan. Onder zijn slacht offers behooren zijn moeder en groot moeder, verder vijf mannen, zeven vrouwen en elf kinderen. De man, Moore is zijn naam, heeft bij zijn proces verklaard dat hij zijn misdaden bedreef onderden invloed van een moordzucht, die hem plotseling be ving. De man is zwaar erfelijk belast en schijnt dat zelf te gevoelen, want hij verzekerde zijn moeder en groot moeder te hebben gedood uit haat over den misdadigen aanleg die hij geërfd had. De Duitsche bladen melden het over lijden van Linden Julie, een vrouw die men dagelijks op den drukken Berlijn- schen verkeersweg Unter den Linden kon zien staan, steeds het oog gericht op de Branderburger Poort. Twee-en - veertig jaar lang heeft zij dat volge houden, wachtend op luitenant Birk- feld, die in 1870 met haar verloofd was en sneuvelde in den oorlog met Frank rijk. Het verdriet over zijn dood had haar krankzinnig gemaakt. Te Piraeus zijn aangekomen: Thy- manatis, een neef van den oecumeni- schen patriarch, en de aartspriester Ku- riakidis, beiden verbannen van Rhodos. Zij deelen mede, dat de toestand op de door de Italianen bezette eilanden on houdbaar is geworden. De Italiaansche overheden maken zich aan verregaande buitensporigheden schuldig en de haat tusschen de Italianen en de eilandbe woners neemt dagelijks toe. Zondag werd uit New York gemeld: Een telegram uit Manila maakt mel ding van een typhoon, den ergsten, die er in jaren gewoed heeft. Er zijn tal van schepen verwoest. Tot dusver be draagt het aantal slachtoffers acht-en- vijftig- De vorige week is te Toulon op de vestingwerken het lijk van een jongen man gevonden. Uit het signalement en de kleuren leidt men af dat het lijk dat van een Duitscher is, die tot voor kort te Londen heeft gewoond en zich Hunscheidt noemde. Hij zeide reiziger in sigaretten te zijn, doch zijn hospes geloofde daar niet veel van, omdat hij altijd heel goed bij kas was en veel geld uitgaf. Voor een week of drie huurde iemand, ook een Duitscher, een kamer naast die van Hunscheidt. Op een avond dat deze afwezig was, heeft de nieuwe huur der bij Hunscheidt ingebroken en ver schillende papieren ontvreemd. De bestolene was daarover erg in de war en is kort daarop verdwenen. Men vermoedt nu dat Hunscheidt een Duitsch spion was, die naar Frankrijk is gegaan, toen hij zich in Engeland ontdekt zag. Of hij te Toulon zelfmoord heeft ge pleegd of door een ander is doodge schoten (het lijk had een schotwond in de slaap) is nog een raadsel. Mej. Asthton Cross, de eigenares van Tsjoe Tai, het kostbare hondje dat ver giftigd is op de tentoonstelling te Southamton, heeft nu een brief gekre gen, geteekend W. S. P. U-, waarin wordt ontkend dat het dier door kies rechtvrouwen vergiftigd is. Wat er ook moge gebeuren, het leven van stomme schepselen zullen wij sparen, zegt de schrijfster. Zondagochtend heeft men in een pri vaat te Berlijn twee pas afgesneden menschenbeenen gevonden. Het is ge bleken dat zij afkomstig waren van een jongen van twaalf jaar, Otto Kl&hn, leerling van een lagere school. Des avonds heeft men het hoofd, den romp en de overige lichaamsdeelen in een paket aan het Potsdamsche station ge- vondeu. De dader is niet bekend even min weet men iets van zijn beweeg redenen. Het onderzoek van de stukken van het lijk heeft uitgewezen, dat hij ge wurgd is. Het pakket, waarin de romp enz. verborgen waren, had al geruimen tijd bij de hoofdtrap van het Potsdam sche station gelegen, voor men den inhoud ervan nakeek. Men dacht dat iemand het daar neergelegd had, om het weer spoedig te komen halen. Het is nog niet zeker, of er een mis bruik tegen de zeden gepleegd is. Uit Walona ontvangt de Frankfurter Zeitung enkele berichten, die er op wijzen, dat het voorloopig Albaneesch bewind niet gerust is over de houding van Dzjawid pasja, die met ongeveer 25,000 man in de nabijheid dier stad staat en de bestraffing eischt der moor denaars van Niazi bei. Het voorloopig bewind heeft hem laten weten, dat zij daaraan niet kan voldoen, omdat de moordenaars zich verborgen weten te houden. De bevolking verkeert in angst voor een aanval der troepen van Dzjawid, vooral nu Oostenrijk en Italië van een expeditie hebben afgezien. Het is drin gend noodig, zegt de berichtgever der Frankforter Ztg., dat internationale oor logsschepen naar Walona stoomen om een oog in het zeil te houden. De Times verneemt uit Konstanti- nopel, dat de Turksche regeering voor 380.000 Turksche ponden de Brazili- aansche linieschepen Sao Paulo en Minas Geraes wil koopen, als mede vier in Frankrijk gebouwde torpodojagers. De Deutsche Orientbank, die lang over den aankoop onderhandeld heeft, heet bereid Turkije het noodige voorschot te ver- leenen tegen behoorlijk onderpand, het geen in het tuighuis van Top Hane en den omliggenden grond zal bestaan. De Turksche regeering hoopt de Brazili- aansche linieschepen afgeleverd te krij gen, onmiddellijk na de onderteekening van het vredesverdrag met de Balkan- staten, maar nog vóór de mogendheden de kwestie van de eilanden in de Ege- ische Zee hebben afgehandeld. De Porte meent n.l., dat de aarschaffing van de Braziliaansche schepen haar positie te genover Griekenland zal versterken. Het ministerie van buitenlandsche zaken te St. Petersburg is er. naar de Vossische Zeitung meldt, officieel van in kennis gesteld, dat alle Balkanstaten, ook Griekenland, zich met de vredes voorwaarden, door de gezanten confe rentie te Louden ontworpen, kunnen vereenigen. Koning Nikolaas van Montenegro heeft den correspondent van de Neue Freie Presse te Cettinje tot een ver klaring gemachtigd, waardoor schijnt te worden bevestigd, dat het inderdaad Servië is geweest, dat den doorslag heeft gegeven om den koning tot ontruiming van Skoetari te doen besluiten. Ik heb mij aan den wil van Europa moeten onderwerpen, zoo luidt die ver klaring, en van Skoetari moeten afzien De houding van Servië tegenover mijn land in de moeilijke crisis heeft ons een diepe wonde geslagen, die lang zal blijven gapen. Onze smart over het verlies van Skoe tari, waarvan de verovering zooveel bloed heeft gekost, is niet te lenigen. Den Europeeschen vrede heb ik een zwaar offer gebracht hetwelk mij en mijn afgemarteld volk bij de vreed zame beschavings erkzaamheid, die ons thans wacht, sterk zal belemmeren. Zaterdagochtend liep een Bulgaarsche militaire trein van 30 waggons langs een zijlijn in de richting van Drama. Midden op een zeer steile helling raakte een koppeling los en liepen 25 waggons in volle vaart in de richting van Boek, waar zij hevig in botsing kwam met een trein van 28 waggons vol met Bul gaarsche soldaten. $r werden 150 man gedood en 200 gewond. Volgens een officieel rapport zijn bij den brand van den bazaar te Skoetari 174 winkels verbrand. Onderscheiden verdachte personen zijn aangehouden. Naar andere wordt nog gezocht. De verliezenlijst van de Bulgaren zal binnenkort openbaar gemaakt worden. Zij omvat ongeveer 86.000 dooden, ge wonden en zieken. Onder dezen zijn 300 officieren aan dooden, ruim 900 of ficieren aan zieken en gewonden en 26,000 minderen aan doodenongeveer 59,000 minderen zijn ziek, gewond of vermist. Plaatselijk IVienus, Heusden, 14 Mei. Schipper De Jong, afkomstig uit Gro ningen, voor wiens rekening de vorige week van de scheepswerf alhier een nieuw schip is te water gelaten, is voor ongeveer drie maanden te Rotterdam van de trappen ge vallen. Sedert dien tijd klaagde hij geregeld over hoofdpijn. Zaterdag openbaarde zich deze pijn als een hersenontsteking. De ont boden geneesheer geeft weinig hoop op herstel. Voor vrouw en kinderen een treurige tijding. IWerkendaiii. Tot bestuurslid van de vereeniging ,,Het Groene Kruis" alhier, is gekozen de heer P. H. Oldemans, in de plaats van den heer A. Sigmond, die bedankt heeft. Het ledental bedraagt thans 420. Het boekjaar sloot met een batig slot, groot f390,175. *Benetleii-Langstraat. Men be steedt voor vette kaiveren 52 a 65 cent per kg., naar kwaliteit, vette varkens 33 a 34 cent per halve kg., nuchtere kalveren f 15 a f 24 per stuk, biggen f 11 a f 17, jonge lammeren f 8 a f 13 en schapen f 22 a f 35. De handel gaat uitnemend. Alleen vette kalveren staan lager, doch varkens blijven stationair. Jonge biggen en lammeren wor den dit voorjaar verbazend duur omgezet. Doeveren. Dat hier ook goed vee wordt aangetroffen, blijkt, dat de land bouwer H. L. v. d. Kolk, een koe heeft verkocht voor f 400, 's Gravemoer. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat a.s. Zaterdag in het eerste lokaal der openbare school, van 9 tot 12 uur v.m., de herijk der maten en gewichten zal plaats hebben. Onder begunstiging van uitstekend weder was tweeden Pinksterdag het Leger des Heils uit Breda overgekomen om op het landgoed van den heer Loeff alhier eene openluchtsamenkomst te houden. Een en ander gaf hier meer dan eene buiten gewone drukte, doordien ook nog tal van vreemdelingen waren opgekomen om deze samenkomsten bij te wonen en bij het vele natuurschoon in deze Meimaand ook te genieten van den zang en de muziek van het Leger en daarbij ook aan te hooren de onderscheidene geloofsgetuigenissen der soldaten. Derpt- Toen de landbouwer Adr. van Bakhoven, Zaterdag naar zijn in het Herptsche veld loopende vee ging kijken, kwam hij tot ontdekking, dat Vrijdagavond tijdens het onweer een rund was gedood. Door het dagelijksch bestuur van het waterschap de polder van Bern, is ter be noeming van een Secretaris-Penningmeester de volgende aanbeveling opgemaaktH. A. Verhoeven te Bern; C. W. van Ommeren, te Eiland Nederhemert en A. Buijs Mzn., te Herpt. Naar wij vernemen, werd dezer dagen door A. D. B. alhier, een gouden broche gevonden, dat naar hij vernam afkomstig was van een dame elders woonachtig de plaatsnaam doet er niet toe. Daar de dame zeer veel moeite liet doen om haar kostbaar sieraad terug te vinden, gaf de eerlijke vinder haar per telegraaf kennis van zijn vondst. De dame liet het broche afhalen en de vinder kreeg tot belooning, wat denkt ge, lezer, niet eens een bedankje, ja hem werd niet eens het kwartje voor het telegram vergoed. Kaatsheuvel. Dezer dagen ont stond een begin van brand bij A. v. A. alhier. Toegeschoten hulp mocht het gelukken de vlammen spoedig meester te worden, waar door grooter onheil werd voorkomen. De bijna 60-jarige Chr. Brekemans op den Heikant alhier, bleef dezer dagen plotseling dood. Naar ouder gewoonte had hij den avond met zijn bekenden genoeglijk doorgebracht met „het leggen van een kaartje". De ijlings ontboden geneeskundige hulp kwam te laat. Verleden week viel de schilder C., van een 3 meter hooge stelling. Het gevolg daarvan was, dat hij zijn linkerbeen brat en een zijner slapen kwetste. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. De werkman H. v. D., geraakte ver leden week met zijn hand tusschen een zwaren vrachtwagen bekneld, met het treurig gevolg, dat 2 of 3 zijner middelhandsbeen- deren braken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Verleden Vrijdag vervoegde zichten postkantore alhier een vrouw met een kistje, inhoudende 3 verbrande bankbil jetten. Zij beweerde ze zoo uit de kast ge haald te hebben. Na onderzocht te hebben of de papieren echt zijn, kunnen ze inge wisseld worden. De heer C. v. d. P., die onlangs een ongeval aan zijn linkerarm bekwam, werd dezer dagen den arm afgezet. Raamsdonk. Hedenmorgen kreeg P. Pauwels, aan de stoomzuivelfabriek een kan met melk op het hoofd, waardoor een gapende hoofdwonde ontstond. Dr. Smits verbond de wond en oordeelde de kwetsuur niet levensgevaarlijk. De heer Andrew Strathie, machine ingenieur aan de papierfabriek te Keizers- veer, kreeg dezer dagen een ijzeren balk op den rechtervoet, waardoor de teenen zwaar gekwetst werden. VrUlioeveii-Cappel. Op Woens dag 14 dezer, des avonds ten 7.30 ure, is een vergadering van den Raad dezer gemeente be legd, ter behandeling van een 5-tal onderwer pen, waaronder benoeming van een wet houder in de plaats van M. voor de Poorte, die zijn ontslag als zoodanig heeft genomen. *W||k Op de voordracht voor onder wijzer aan de openbare lagere school te Wijk zijn geplaatst K. W. de Graaf te Wijk H. M. de Wind te DrongelenG. Bruinsma te Leerdam. Op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare lagere school te Wijk is geplaatst: M. Mans, thans onderwijzer aan de open bare school te Aalburg. Vergadering van den raad der ge meente Wijk c.a. op 15 Mei des voormid- dags ten 10 ure. Te behandelen onderwerpen lo. Vaststelling kohier van den hoofde- lijken omslag voor het dienstjaar 1913. 2o. Verzoekschrift om eervol ontslag van den onderwijzer B. v. d. Steenhoven. 3o. Benoeming onderwijzer met hoofd acte a.d. openbare school te Wijk. 4o. Adres van dr. Smits inzake openstel ling Hoogen Maasdijk voor verkeer van automobielen. 5o. Ingekomen stukken. Sturgeriyke Stuud. Heusden, van 6 tot 13 Mei. Getrouwd: Joseph van de Leur, 25 j. en Hendrika Heijkuns, 20 j Ar- noldus Jakobus Walraven, 24 j. en Cor nelia Greve, 23 j. Geboren: Hubertha Johanna, d. v. Marinus van der Pol en Johanna Gerar- dina van den Heuvel. Overleden: Elias Godschalk, 67 j., echtg. van Jentien van Praag. Werkendam, van 2 tot 8 Mei. Geboren: JanDa Dina, a. v. H. Ver doorn en F. B. Kornet; Carolina, d. v J. H. Potters en C. Kornet; Cornelia d v. A. Kieboom en A. Visser; Janna Adrina, d. v. J. Blokland en E. Visser Andel, over de maand April. Ondertrouwd: J. W. Dibbits en A Millenaar. Geboren Marcelus, z. v. G. Schouten en A. v. d. Anker; Johannes Dirk, z. v J. van Wijngaarden en A. BuchnerJan z. v. M. Versteeg en C. Naaijen ;Gerdinus z. v. P. Crielaard en G. P. van Noorloos Johanna, d. v. W. Pieters© en A. Naaijen Overleden Johanne.s Bastmt üjer, 32 j echtg. van F. J. Giethoorn, wo.nende te Zwolle; E. van Beuzekom, 79 j. wed. van G.' Naaijen, overleden te Sliedrecht van Noorloos, 71 j.; C. van Lier, 8 overleden te Rotterdam. 'ingekomen van: Vuren. W. Naaijen; Rotterdam, A. Dammers; Heusden, J. v. Wijnen; Giessen, A. Krielaart en gezin Hoornaar, W. Vogelaar; De Werken en Sleeuwijk, H. van Driel; Woudrichem, C. Kraaij. Vertrokken naar: Vrijenban, J. Aldus en gezinAlmkerk, H. Nieuwenhuizen Heukelem, J. van der Vlies en gezin. Geertruidenberg, over de maand April. Getrouwd: J. Segeren, 32 j. en M. Dirven 29 j.; A. C. Krooswijk, 21 j.en A. M. Snellens, 18 jG. Rollenberg, 23 j. en J. M. van Hel vort, 22 j. Geboren: Johannes Adrianus, z. v. A. Tak en A. M. Emmen; Maaike Jo hanna, d. v. J. v. d. Werf en J. Pruijsen Christina Petr melTa, d. v. P. A. Spuij- broek en C. v. d. Berg; Johanna Jacoba, i. v. G. de Heer en A. E. Molenaar; HenricusCornelis, z. v. A. G. Metragnout en C. van Oosterhout. Overleden: Lucia van Fessem, 47 j., echtg. van J. Sins, wonende te Made c.a. Dussen, over de maand April. Ondertrouwd: Francicus Hakkel en Anna Maria Meijers; Cornelis Donker sloot en Klazina v. d. Assem. Getrouwd: A. J. v. d. Pluijm, 24 j. en E van Dortmont, 31 j C. Kievits, 28 j. en E. v. d. Pluijm, 21j.;W. v. d. Broek, 37 j. en P. Muskens, 27 j.; J. J. v. d. Pluijm, 26 j. en J. M. v. d. Pluijm, 25 j. Geboren: Joannes A., z. v. L. Kievits en C. A. A. van Dortmont; Henriette, d. v. J. R Rietra en B. E. T. Janssen de Poorter; Petrus A., z. v. J. van Dort mont en M. v. d PluijmWouterus J., z. v. H. A. van de Giessen en J. T. van Maurik; Gerrit, z. v. J. de Peuter en A. Verhoeven; Leonardus F., z. v. J. Kievits en W. v. d. Pluijm; Maria H., d. v. H. C. Gerritsen en W. G. Verharen; evenloos kind van G. Schermer. Overleden: Maaike Koekkoek, 87j., wed. van J. Rombouts; Gerrit Dirkse, 17 j., echtg. van C. Hompus; Henriette Rietra, 14 d.; Willem v. d. Pluijm, 80 j., wedr. van C. van DortmontRegina v. d. Rluijm, 76 j J. C. Domenie, 6 j. Ingekomen van: Nieuw-Helvoet, G. Foster; Rijsbergen, C. A. M. Luxem burg; Raamsdonk, A. ,de Wijs; Oude- ande, J. Verduijm en gezin; Poeder- oijen, M. J. Bok; Anderlecht (België), I. van Engelen Rotterdam, M. C. van Steijn; Gorinchem, J. J. van Woerkom; Rheden, W. van Dijk; 's Bosch, P. J. v. d. Pluijm; Schoten, G. S. Bosma; Almkerk, A. van Dinteren. Vertrokken naar: Almkerk, A. van Hoven; Vrijhoeven-Cappel, W. Bos; Weert, A. C. Pols; 's Bosch, H. J. Ver- buntRozenburg, L. PellekaanKlun- dert, J. J. Dolkde Werken en Sleeuwijk, A. Boevie met gezin; Hooge en Lage Zwaluwe, J. P. v. Dongen; Schagen, G. J. en P. de Groot; Andel, Maaike BoogaartsGeertruidenberg, C. Timmer mans; Nigtevecht, L. W. Timmermans; Muskegon (N.-A D. C. L. Timmermans. Loon-op-Zand (Kaatsheuvel), van 15 April tot 16 Mei. Ondertrouwd: C. de Wit, 26 j. en M. van Dijk, 23 j H. Constanje, 22 j*. en C. v. Dongen, 23 j.; G. Kuijs, 23 j. en M. Herman, 22 j N. de Rooij, 43 j. en J. IJpelaar, 43 j.G. Feringa, 44 j. en E. Hiemstra, 20 j.H. v. Esch, 23 j. en G. v. d. Velden, 28 j. L. Heurten, 26 j. en A. v. Esch, 24 j. J. Bernis, 30 j. en C. v. Esch, 33 j. Getrouwd: A. v. Kuijk, 66 j., wed. v. A. Huijben en P. Raaimakers, 62 j., wed. v. J. B. MeerenJ. A. J. Ver meulen, 28 j. en J. v. d. Bruggen, 28 j. J. Th. Laros, 20 j. en E M. Brekel- mans, 22 j.; J. J. Leenaarts, 30 j. en J. M. Kloemans, 37 j. E v. d. Hoven, 33 j. en P. M. Schalken, 29 j.; M. v. Rooij, 34 j. en M. Snoeren, 30 j. Geboren: Godefridus Martines Wil helmus, z. v. W. v. Disseldorp en E. Weterings; Elizabeth, d. v. P. v. Beek en H. Bogers Maria Paulina, d. v. J. B. v. Dooien en N. Th. LigtvoetGerar- dus, z. v. J. Ligtvoet en J. Grootzwa gers Gerdina Adriana, d. v. P. J. Jan sen en J. v. d. Sande Antonius Ar» noldus, z. v. Th. Morval en M. C. v. Rijswijk Cornelia Johanna Maria, d. v. G. de Nijs en A. HamersCornelis Waltherus Henricus, z. v. W. v. Beers en A. DirksJohannes Marinus, z. v. J. Musters en M. Verhoeven Gover- dina Maria, d. v. M. Schilders en P. M. de Rooij Cornelia Engelberta, d. v. M. v. Wanrooij en M. Dingemans; Adria nus Lucas, z. v. C. v. Dijk en Chr. Valk Johannes Josephus Cornelis, z. v. W. F. P. Brok en D. M. J. v. d. Wee Adriaan Cornelis, z. v. C. Sprangers en H. HaverhalsMarinus, z. v. W. v. Beeis en W. v. Dongen. Overleden: G. Beex, 45 j., echtg. v. A. M. van Dijk; W. IJpelaar, 9 d. Itinnenland. De beide wetsontwerpen tot pension- neering van gemeente ambtenaren en van hun weduwen en weezen zijn Zater dagmiddag door de Tweede Kamer zon-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2