Hij heeft zich rekenschap gegeven. In de Fransche gemeente Dnrenqae, in Aveyrou. hebben ernstige wanorde lijkheden plaats gehad bij de gemeen teraadsverkiezingen. Eerst werd ge tracht de etemhns te vernielen tijdens de stemopneming, daarna werd een bom geworpen op de binnenplaats der school, 's Nachts werd de stembus, die verzegeld in het stemlokaal was achter gelaten, gestolen en sedert is die niet teruggevonden. Een hevige brand heeft te Wilhems- burg twee fabrieken, nl. de olie en de machinefabriek van Julius Heindorf en de pakhuizen van dé Noordduitsche krachtvoer maatschappij, verwoest. Een leerling op de machinefabriek heeft ernstige, brandwonden gekregen. De schade beloopt een millioen mark. De Zwitser Bider heeft een vlucht gedaan over het Berner-Oberland. Eer gisteren morgen om 4 uur 35 steeg hij bij prachtig weêr te Bern op en vloog over Gurtn in het Obersimmeu dal. In de nabijheid van den Rawylpas tusschen Wildhom vloog hij op 3200 M. hoogte over het Berner Oberland heen en om 6 uur 19 landde hij te Sitten in Wallis, na een vlucht van 80 K.M. boven de gletschers. Bider is in Januari als eerste de Pyrenaeën overgevlogen. Zijn vlucht van nu gaat door voor de grootste vlieg- praestatie tot nu toe van de wereld. In beteekenis overtreft hij de vlucht over den Simplon. De correspondent te Peking van de Daily Telegraph verneemt uit goede bron, dat de Russische regeering en de Chineesche regeering kort geleden een geheim verdrag hebben gesloten, waarbij China de gewesten van Buiten-Mongolië als autonome staat erkent. Die staat zal ruim 500,000 vierk. mijl beslaan, en Oerga tot hoofdstad hebben. Chiua zal in Oerga een diplomatiekeu agent hebben, doch in den nieuwen staat zullen geen Chineesche troepen mogen komen. Wel zal de regeering te Oerga toestemming kunnen verleenen aan Chineesche landbouwers om zich in den staat te komen vestigeu, doch Rusland zal het uitsluitend recht hebben, er mijnen te exploiteeren. De correspondent van de Daily Tele graph voorspelt, dat de bekendwording van deze overeenkomst den hevigsten storm onder het Chineesche volk zal ontketenen, welke in de nieuwe geschie denis van China is losgebarsten. Im mers een dergelijke gebiedafstand was na de verpachting van Kiautsjao en Port-Arthur niet voorgekomen. Een hevig spoorwegongeluk heeft op de lijn Kief-Korenet plaats gehad, waar een trein ontspoorde, doordat deze in volle vaart op een kudde paarden in reed. De locomotief vloog in brand en het vuur verspreidde zich over den gehee- len trein. De stoker en machinist en 11 passagiers vonden den dood in de vlammen, 15 personen werden ernstig gekwetst. In het Fransche departement Basses- Alpes is een vrij hevige aardbevings- schok waargenomen. Plaatselijk \ieuw«. Heuiden, 17 Mei. Met het gereedmaken van de aanlegplaats aan de Tramhaven wordt thans geregeld voortgewerkt. Dagelijks worden 16 wagons zand aangevoerd om het nieuw te winnen terrein aan te plempen. Straatwerkers zijn bezig met de bestrating en men spreekt van 1 Juni als dag van opening van den dienst HeusdenAmster dam. Andel. Reeds circuleert bij de inge zetenen alhier een request ter teekening, inhoudende verzoek aan den gemeenteraad tot verkrijging eener spreekcel. Naar we vernemen zal genoemd request Zaterdag bij het gemeentebestuur worden ingediend. Waarschijnlijk tengevolge van een defect aan den schoorsteen onstond bij A. S. een begin van brand. Aangezien de zoon des huizes, die boven vlak bij den schoorsteen sliep, omstreeks middernacht wakker werd doordat zijn bed brandde, kon door tijdig toegeschoten hulp het vuur worden gestuit en alzoo erger worden voor komen. Echter werd aan kleeren en bedde- goed aanmerkelijke schade toegebracht. De politieke lezing, uitgaande der vrijzinnige kiesvereeniging, waarbij als spre ker zal optreden professor Visser van IJzen doorn uit Leiden, zal niet zooals aanvan kelijk gemeld werd 31 Mei plaats hebben doch een week later dus 7 Juni des avonds om 7 uur. Besoljen. Onze dorpsgenoot D. Klerkx, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school D te Oosterhout. Toen Woensdagmorgen de metselaars en opperlui, werkzaam aan de bijzondere R. K. school aan 't werk gingen, kwam de aannemer J. F. en maakte hen een verwijt, dat zij Dinsdag niet gewerkt hadden. Dit beviel hen niet, allen legden 't werk neer en vertrokken naar elders. Tot heden kan de aannemer geen andere werkkrachten krijgen. Donderdag had C. G. het ongeluk te vallen en onder een vrachtwagen terecht te komen, waardoor hij een hevige wonde aan 't hoofd opliep en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Capelle. J.l. Woensdagavond hield mejuffr. Staas uit Amsterdam, in 't cafg van L. F. van Dongen hare aangekondigde lezing over het „Vrouwenkiesrecht". Spreekster, die, de bijeenkomst met een woord van welkom opende, deelde mede, dat het vooreerst haar plan was het doel van den bond voor Vrouwenkiesrecht nader uiteen te zetten en wel door de betrekkelijke artt. uit de statuten nader te verklaren. Wij zullen dat hier maar niet nader om schrijven, daar thans een ieder wei bekend is met het doel der vrouwenbeweging inzake het kiesrecht. Vervolgens schetste spreekster de toestanden in Australië, Finland enz., die sinds de invoering van het Vrouwen kiesrecht aldaar verbeterd waren en ging daarna na, door haar redeneering met bewij zen te staven, de gevallen waaromtrent de vrouw hier in Holland nog zeer stiefmoe derlijk bedeeld wordtzij noemde o.a. wetten van zeer recenten datum, zooals de Auteurs wet en Invaliditeitswet, waaruit bleek, dat de vrouw in hare rechten zeer ten achter is gesteld bij den man. Na nog enkele mededeelingen te hebben gedaan betreffende het lidmaatschap van den bond, eindigde mejuffr. Staas haar rede, de gelegenheid gevende tot vragen stellen en debat. Door enkele personen werden meer of minder belangrijke vragen tot haar gericht, die allen afdoende werden beantwoord. We noemen o. a. de vraag of bij invoering van het Vrouwenkiesrecht de Staatsmachine vlugger zou werken dan thans en of het nog lang zou duren voordat bedoeld kiesrecht hier ingevoerd is. Spreekster antwoordde, dat naar hare meening alles vlugger zou afgewerkt worden dan thans, want wat de vrouwen éénmaal te pakken hebben houden ze vast, terwijl zij vast overtuigd was dat binnen 10 jaren, en dien termijn noemde zij zeer, zeer ruim, het vrouwenkiesrecht hier zou zijn ingevoerd. Die manBen in de Kamer zijn dan toch zóö lui nog niet. Tot slot gat voornoemde mejuffrouw nog een heel aardig voordrachtje ten beste. Ver scheidene personen gaven zich als lid op. 's Gravemoer. Stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Polder van 's Gravemoer", zijn tegen Vrijdag 30 Mei ter vergadering in het lokaal van den heer J. Kuijpers opgeroepen, o. m. ter vaststelling van begrooting en rekening. Al spelend rolde Donderdag't jongste kind van den heer v. A. in een vijver nabij de ouderlijke woning. Mevrouw zag het onheil en onderwijl zij naar haar kind greep, viel zij ook te water. Door onmiddellijk op het geschrei toegeschoten hulp werden moeder en kind uit hunne gevaarlijke positie gered. denderen- De heer W. de Leeuw, ambtenaar ter Secretarie te Ammerzoden, welke daartoe zijn opleiding ontving van den heer D. F. Brune, burgemeester alhier, slaagde dezer dagen ook voor het tweede gedeelte van het examen voor Gemeente- Secretaris. dorincliein. De openluchtsamen komst der N. Chr. G. O. V., afdeeling Gorin- chem, Heusden, Leerdam en Dordrecht, alhier 2de Pinksterdag gehouden, is uitste kend geslaagd. Er zijn ongeveer 1000 be zoekers geweest en enkele leden en begun stigers gewonnen. Kaatsheuvel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- postfcantoren werd gedurende de maand April 1913 ingelegd f 7895.30 en terugbe taald f 10655.60 en 11 nieuwe boekj; s werden uitgegeven. Mederhemert- Voor de vacature voor hoofd der school aan de Noordzijde heeit zich slecht een tweetal sollicitanten aangemeld. Ze waren naar de Heusdensche kermis geweest en hadden dol veel pret gehad. Ook op de terugreis hield ze hem nog stevig vast. Zelfs toen hij bij 't uitstappen van het veer bootje zou betalen, schudde zij hem zóó hartelijk, dat zijn portemonnaie met ongeveer f 20 in de diepte verdween. De afgedamde Maas schijnt een rustige paaiplaats voor de visschen te zijn. Dank zij de nieuwe wet op de visscherij en het scherp toezicht van de politie, zal er een einde komen aan den geweldigen vischmoord, zoodat de voortteling niet be lemmerd wordt. Bij den afsluitdijk krioelde het Woensdag van verschillende vischsoor- ten w. o. groote blieken en karpers. Nieiiwendfjk. Door het bestuur van het Nieuwland van Altena werd aan besteed de leverantie van onderhoudsgrind. Laagste inschrijver was de heer M. v. d. Heijden, alhier. Het zesjarig zoontje van A. Dolislager had het ongeluk boven van een trap te vallen, waarbij hij zijn arm brak. Dr. Over- bosch verleende geneeskundige hulp. Bij G. v. d. Stelt is een duif aange komen, gemerkt Anvers A 65 en op een elastieken ringetje om een poot staat 5508. Bij den landbouwer Adr. v. d. Stelt alhier, doet zich onder de varkens miltvuur voor. Een tweetal zeugen zijn reeds gestorven en op last van den veearts verbrand. De fanfare „Crescendo" alhier wist j.l. Maandag een 2den prijs in de derde afdeeling te behalen op het concours te Hendrik-Ido-Ambacht. Sprang. De Chr. schoolvereeniging alhier, heeft in haar algemeene ledenver gadering in de opengevallen bestuurs-vaca ture de heeren S. Geenen en S. Timmer mans benoemd, die deze beaoeming hebben aangenomen. Veen. De aardappelen hebben zich tengevolge van het gunstige weer der laatste dagen dermate ontwikkeld, dat ze op ver schillende plaatsen reeds flink gehakt kun nen worden. Treden geen strenge nacht vorsten op, dan is het te voorzien, dat we over een maand reeds van de nieuwe kunnen profiteered Als iets bijzonders mag zeker wel dienen het feit, dat onze gemeente een bezoek heeft gekregen van het circus „Bla- nus". Een paar avonden werd reeds eene voorstelling gegeven. Wat er vertoond wordt is wel de moeite waard te zien. Flinke toeren te paard worden gegeven, vooral de dame kunstrijderes maakt succes. Mijnheer clown zorgt er voor gedurende de pauze het publiek te laten lachen, hij heeft hiej goed slag van. Een drukker bezoek was het circus wel waard. Ook de kinderen kunnen van eene middagvoorstelling profiteeren, wat natuurlijk een buitenkansje is. Vrijhoeven-Cap pel. De heer De Bruijn, die in de vergadering van den raad benoemd werd alsWethouder en zich den wettelijken bedenktijd van 24 uren voorbehield om te verklaren of hij de be noeming als zoodanig aannam, heeft deze aangenomen. Waspik Woensdag geraakte het zoontje van de wed. C. alhier in de haven. Gelukkig zag dit een der buren, die on middellijk te water ging en den drenkeling spoedig op het droge had. Bij B. en W. alhier, is een verzoek ingekomen van E. Rubbens, bierbrouwer alhier, tot het plaatsen van een electromotor. Door den heer De Jong, te Heesch bij Nijmegen, zijn alhier bij het gemeente bestuur plannen ingediend tot het stichten van een drinkwaterleiding voor de gemeen ten Oosterhout, Dongen,'s Gravemoer, Raams- donk en Waspik. 11 Uk. Het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, heeft zich in de 2de afdeeling doen inschrijven voor het groot nationaal concours, 26, 27 en 28 Juli te 'sGravenhage te houden. We wenschen de vereeniging veel succes. Een hit van den koopman S. raakte verward onder eene heining. Het dier maakte hierdoor eena buiteling en brak den hals. Voor den eigenaar nog een geluk, dat hij in de verzekering is. Vergadering van den Gemeenteraad van Vrijhoeven-Cappel, op Woensdag 14 Mei 1913, des namiddags te 7,30 uur. Afwezig de heeren Voor de Poorte en Stam. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige bijeenkomst wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeeling processen-verbaal van kas- opneming dd. 18 December 1912 en 31 Maart 1913. Het blijkt, dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden en de ver- eischte bedragen werden in kas bevonden. 2. Besluit dd. 30 November 1912 tot het aangaan eener geldleening ad. f 600,tot dekking van het tekort voor het verharden van den Hoogevaartschen grindweg, voorzien van het bewijs van goedkeuring. 3. Afschrift koninklijk besluit dd. 30 December 1912, no. 123, waarbij goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit dd. 30 November 1912 tot heffing eener belasting op de honden. 4. Besluit dd. 24 December 1912, G no. 248, houdende goedkeuring der gemeente- begrooting, dienst 1913. 5. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1912. 6. Beredeneerd verslag volkshuisvesting over 1912. 7. Aanbieding gemeenteverslag over 1912. Alle stukken aangenomen voor kennis geving, terwijl die sub. 6 en 7 ter inzage zullen worden gelegd. 8. Twee verzoeken in zake ontheffing Hoof- delijken omslag 1912. Besloten in geheime zitting te behandelen. 9. Benoeming leden Stembureaux Kies wet en Kamer van Arbeid. Ingevolge de Kieswet worden benoemd de heeren Van der Hoeven, Oerlemans en Van der Schans, en als hun plaatsvervan gers de heeren De Bruijn, Stam en Voor de Poorte. Voor de Kamer van Arbeid worden benoemd de heeren Van der Waals, Van der Hoeven en Stam, en als hun plaatsvervangers de heeren Voor de Poorte, Van der Schans en De Bruijn. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der begrooting, dienst 1912 en dienst 1913. Concept-besluiten worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 11. Benoeming Wethouder in de plaats van M. voor de Poorte, die zijn ontslag als zoodanig heeft ingezonden. In diens plaats wordt benoemd de heer De Bruijn, die zich den wettelijken bedenktijd van 24 uren voorbehoudt om te beslissen of hij de benoeming al dan niet aanneemt. Hierna gaat de raad in geheim-comité over ter vaststelling van het kohier van den Hoofdelijken omslag, dienst 1913. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wijk c a., gehouden den 15 Mei. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden voorgelezen, onveranderd goedgekeurd en daarna geteekend. Aan de orde is: le. Vaststelling kohier van den Hoofde lijken Omslag voor het dienstjaar 1913. Het percentage wordt bepaald op 3 pCt. ten honderddaarna wordt het kohier vastge steld. 2e. Verzoekschrift van B. v. d. Steenhoven om eervol ontslag als onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de openbare school te Wijk. Met algemeene stemmen wordt het ge vraagde ontslag eervol verleend met ingang van 1 Juni e.k. 3e. Benoeming onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school te Wijk. Met eenparige stemmen wordt als zoo danig benoemd de heer M. Mans, onderwijzer aan de openbare school te Aalburg. 4e. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school te Wijk. Wordt als zoodanig benoemd no. 1 der voordracht, zijnde de heer K. W. de Graaff te Aalburg. 5e. Adres van dr. Smitz, arts te Veen, inzake openstelling van den Hoogen Maas dijk voor het verkeer van automobielen. Na eenige discussiën wordt afwijzend be schikt, zoowel op het verzoek tot openstelling voor 't verkeer van alle auto's, als op dat van adressante voor openstelling voor hem als geneesheer. Nog eenige ingekomen stukken worden verdaagd tot de volgende vergadering. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Oosterhout. Met meerderheid van stemmen hebben manslidmaten der Ned. Herv. Gem. alhier beslist, dat ter voorziening in de bestaande vacature van herder en leeraar een candidaat zal worden beroepen. Looil-op-Zaild. De weleerw. heer ds. H. Jacphen te Oudega (Fr.) heeft het beroep der Ned. Herv. Gem aan den Loon- schendijk alhier aangenomen. Het voorbeeld van den heer Antoine Laurent, schoenmaker te Chambon-Feu- gerolles (Loire, Frankrijk), rue Gam- betta, no. 9, moest gevolgd worden door allen die aan de maag lijdeD. De heer Antoine Laurent leed aan slechte spijs vertering niet alleen leed hij, maar bovendien, daar hij geen het minste voordeel trok van het voedsel dat hij niet meer kon verteren, verviel hij. Hij was zwak, bloedarm geworden en zijne krachten waren verdwenenhij had zich in de treurige noodzakelijk heid gezien zijn werk te staken. „Ik had middelen ingenomen, schrijft hij ik trachtte mij te voeden met vleeschnat en melk, maar, ondanks alle zorgen en alle voorzichtigheid, werd mijn toestand niet beter en leed ik even hard. Vele personen hadden mij de Pink Pillen aangeraden en het ge beurde mij dikwijls in de gazetten de genezingen door de Pink Pillen ver kregen, te lezen. Ik had wel lust ze te nemen, hopende dat ik ook een eind aan mijne smarten zou maken. Ik zeide dat het koopen van een doosje mij niet arm zou maken, en dat het mij gemak kelijk zou zijn mij aldus rekenschap te geven of die pillen waarlijk zoo kracht dadig waren als men beweert. Ik ben dus met de behandeling begonnen en het is mij gemakkelijk geweest mij regenschap te geven dat uwe Pillen mij veel goed deden de maagsmarten verminderden zeer van af het eerste doosje, de spijsvertering verbeterde, de krachten en de eetlust kwamen terug. Ik zou liegen indien ik zeide dat een enkel doosje voldoende is geweest om mij te genezen. Ik heb de behandeling een weinig vervolgd om mijne gene zing te bevestigen en de terugkeer van mijne smarten te verhinderen. Ik ben nu zeer goed genezen." Aan de personen wie de openhartige bevestigingen van anderen niet vol doende schijnen, zeggen wij „Volgt het voorbeeld van den heer Antoine Laurentneem een proef en geef u rekenschap. Het koopen van een doosje Pink Pillen zal u zeker niet arm maken en wij zijn overtuigd dat gij zelf zult verlangen met de behandeling voort te gaan." Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Ht usden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. EBurgerlfjke Stand. Brakel, over de maand April. Getrouwd: A. J. Voorthuizen, 26 j. en B. J. de Geus, -23 j. Geboren Steven, z. v. S. A. Erm- strang en H. van WijgerdenGijsberth Willem, z. v. J. van Wijgerden en H. van Honk Gerrit Antonie, z. v. A. van Dalen en C. van Tongerlo Pieter, z. v. M. Verwers en L. van Leerdam. Pouderoijen, over de maand April. Getrouwd M. van Driel, 24 j. en A. G. van Os, 20 jA. van Zanten, 21 j. en J. Fukkink, 16 j. Geboren: Jannigje Johanna, d v. C. v. Buren en G. v. Giessen Maaike, d. v. A. van Ballegooijen en J. de Rui ter Arie Pieter, z. v. A. J. H. Maas en L. van der Zalm. Overleden Johannes van der Maas, 85 j., echtg. van J. van Wijk Arie Pie ter Maas, 10 d. Meeuwen, van 1 April tot 15 Mei. Ondertrouwd: Adriaan Vos, 29 j. en Teuntje J. Straver, 24 j. Geboren: Johannes Antonie, z. v. C. Schelle en C. Hofmans. Overleden: Martha Burghout 11 m. Ingekomen vanSprang, Johs. Brou wers en gezin; Amersfoort, Jozef van Embden. Vertrokken naar: Ouderkerka.d. IJsel, Jobs. Kruiff en gezin; Capelle, Z. A. Sterkenburg; Andtl, E. Rochat's Her togenbosch, F. Huybreghts en vrouw; Almkerk, D. K. van de Koppel; Wijk, S. Lankhaar Capelle (N.-Br.), H. Blan- kers. Wijk en Aalburg, over de maand April. Ondertrouwd D. v. Gammeren, 30 j. en K. v. Helden, 26 j. Getrouwd: Ph. v. Rijswijk, 33 j. en B. de Waal, 27 j.; H. M. Duijster, 24 j. en J. v. Helden, 23 j.; G. J. Weck, 24 j. en K. Vos, 24 j. Geboren: Tonia, d. v. P. v. Balle gooijen en A. v. Kuijk; Mechelina, d. v. W. J, H. van Wijnen en M. van Rijs wijk Jan Antonie, z. v. C. Bouman en M. BokZweer, z. v. K. Baaijens en P. M. Bouman; Johanna Pieternella, d. v. J. Bouman en P. Millenaar. Binnenland. De Tweede Kamer heeft Woensdag het wetsvoorstel-Vliegen c.s. tot wijzi ging van de artt. 56 57 85 der Kieswet, om de stembureaux tot 's avonds 8 uur open te stellen, verworpen met 34 tegen 26 stemmen. De Kamer is na een comité generaal op reces gegaan. Donderdag is een Kon. besluit in werking getreden waarbij de directeuren der directe belastingen, invoérrechten en accijnzen gemachtigd zijn, aan per sonen, die doorgaans een belangrijke hoeveelheid'onafgehakt versch of door koude verduurzaamd versch rund- of kalfsvleesch ter aflevering in voorraad hebben, te vergunnen, voor het vervoer van zoodanig vleesch naar het pand van den ontbieder zelf de geleibiljetten (consentbiljetten) af te geven. Het bestuur van de anti-suikeraccijns- bond heeft een rondschrijven gericht aan de besturen van alle politieke partij en en alle kiesvereenigingen in Nederland, waarin zij verzoekt, dat deze hare can- didaten zullen aanbevelen om zoo moge lijk mede te werken tot afschaffing van den overmatig hoogen accijns, die op de suiker in Nederland drukt en er bij hen op zullen aandringen, dat zij zullen trachten het steeds toenemend gebruik van het alle voedingswaarde missend sur rogaat van suiker, de saccharine, tegen te gaan en te eischen, dat Nederland zich zal aansluiten bij de conventie, die de vervaardiging van saccharine verbied en waartoe alle beschaafde staten van Eu ropa zijn toegetreden. Over het ongeluk met een stoom- barkas in Ned.-Indië heeft de Kon. Paketvaart-Maatschappij het volgend telegram ontvangen: Vrijdagavond 9 dezer is een barkas, waarmede twee Europeesche bootslieden en ongeveer zestig koelies van het ss. Tasman te Priok liggende, naar den wal gingen, omgeslagen. Het ongeluk geschiedde doordat de inzittenden zich teveel aan stuurboordszijde der barkas* bevonden. De barkas kreeg daardoor slagzijde en de aan bakboord zittende koelies, bevreesd geworden, sprongen over boord, hetgeen ten gevolge had, dat de barkas omsloeg en zonk. Drie en twintig koelies verdronken. De twee Europeesche bootslieden behoorden on der de geredden. Een bewoonster van de Cornelia Jol- straat te 's Gravenhage kreeg Dinsdag bij haar thuiskomst twist met hare diensbode. Zij zou het meisje daarbij eenige slagen hebben toegediend, waar op de dienstbode, die een z. g. aardap pelenmesje in de hand had, met dat mes hare meesteresse eenige niet ernstige verwondingen o.a. aan de kin toebracht. De bewoonster is, nadat haar ter plaatse door den Eerste-Hulpdienst bijstand was verleend, naar het Gemeente Zie kenhuis vervoerd. De eigenaar van de FranciskanerbrSu, in de Warmoesstraat te Amsterdam, is het slachtoffer geworden van een reeks diefstallen, door zijn buffetchef en een kellner gepleegd. Een nieuw benoemde kellner ontdekte, toen hem de opdracht was gegeven om op te letten, dat de buffetchef telkens aan zijn medeplich tigen kellner een hoeveelheid koperen wisselpenniugen overhandigde, waar mede de kellners gewoon zijn aan het buffet te betalen. De patroon deed nu aan de andere kellners koperen penningen geven, die een kleinigheid afweken van die welke de verdachte kellner kreeg. Bij de in wisseling bleek het bedrog en beiden hebben ten slotte, naar het Hbld. meldt, bekend. De heer Harig begroot de schade door hem geleden op ongeveer f 1500. Reeds geruimen tijd had de politie te Dordrecht het vermoeden, dat de 42-jarige A. S. B., huisvrouw van D. W. v. d. L., die op het oogenblik te Leeuwarden zijn 8 jaren uitzit, zich schuldig maakte aan overtreding van De heer Antoine Laurent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2